Jan Ge&rtzen Ter voorkoming jFiiUisjwnt. J ELEKAN, ANT. REMIE, DE RECLAIË VERLOREN Jt. va# jkrwaardea Zoon, M. NORT, Opticien Dames- Heeren- of Kinderparapluies. Brillen, Lorgnetten, So Easy, Pincenez. DROGISTERIJ I, C00PS A ZIJN-ESSEN C E 11® Man en de Vrouw BESTELBILJET. WINSTGEVEND Zusterhuis C 494 GORINCHEM. 's-HERTOGENBOSCH, Ruime auto- garage's Rechtskundig' Adviseur HAVENSTRAAT 5 Billijke Conditiën. Een ieder weet JE adres is: Engstraat 76, HEUSDEN. Oudste en vertrouwdste adres voor Gasthuisstr.—hoek Maarstraa t, GORLXCIIETl Uitgave van GEBR GRAAUW's Uitgevers Mij en Boekhandel te Amsterdam, Singel 80- Ongeveer 2000 Pagina's met 980 Platen en 48 Kunstbijlagen Metaaibaar in 11 maandelijksche termijnen van f 2.50 of a contant. dit verder door de commissie kan ge schieden, die de gemeenterekening onder zoekt, waarvoor ik zou willen aanwijzen de heerenDobbelsteen, v. d. Brand en v. d. Heijden. De beer Dobbelsteen zou er den heer v. Hemert ook nog aan willen toevoegen. Voorzitter. Dus 4 leden. Waarom dan maar niet den geheelen Raad. Dobbelsteen. Misschien dat mijnheer v. d. Brand er niet veel voor voelt. Voorzitter. Mijnbeer v. d. Brand heeft het al jaren gedaan. v. d. Heijden. U kunt er mij wel af laten, ik zit er toch maar voor oud vuil bij. Verschillende leden spreken weer door elkaar, de beer v. Hemert zegt tot den Voorzitter: roept ze tot de orde. Wijziging gemeentebegrooting. Een drietal punten moet worden gewijzigd, o. a. onderhoud landerijen. Dobbelsteen. Staat hiervoor niet een post van f1200,op de begrooting? Voorzitter. Voor hetgeen waarover het hier gaat slechts f50. v. Geffen heeft gewerkt zonder dat hem daartoe last was gegeven, jullie hebben besloten om hem uit te betalen. Iedereen kan wel zeggen dat hij voor de gemeente heeft gewerkt. Dobbelsteen. Het betreft hier een exceptioneel geval. Voorzitter. Je schept weer iets nieuws, het is nooit gedaan zonder opdracht. v. Hemert. v. Geffen heeft mij gezegd van wel, Luijben heeft wel eens last gegeven. Voorzitter. Ik weet niet dat Luijben ooit last heeft gegeven. Winkel. Ze zullen bezuiniging op het oog hebben. Dobbelsteen. De fout ligt bij het be stuur, dit had moeten zeggen, dat het dit jaar niet behoefde te gebeuren. v. Hemert. Het is altijd stilzwijgend gegaan. Voorzitter. Je moet niet door elkaar spreken. v. Vrede. De man heeft het 15 jaar stilzwijgend gedaan. Voorzitter. Niet stilzwijgend, er is altijd last voor gegeven. v. Vrede. R. Luijben heeft hem vroe ger wel eens last gegeven maar de man zal toch niet voor niets voor de gemeente werken. Winkel. Als R. Luijben hem vroeger gezegd heeft de werkzaamheden uit te voeren, dan heeft deze dit gedaan in zijn kwaliteit als raadslid. Nu onder de nieuwe raad had hij eerst moeten vragen of het zoo door kon gaan. Voorzitter. Wij zullen den man uit betalen als de heeren dat willen. Verder moet nog een postje op de begrooting worden gebracht groot f 25 voor honden penningen en f 7.06 voor pensioen, totaal f 132,07 welke uitgaaf kan gevonden worden uit den post onvoorziene uitga ven. De raad gaat accoord met deze wijziging. Benoeming zetters, aftredend de heeren A. v. Vrede en D. v. Hemert. Voor deze functie moest 8 maal ge stemd worden. Als eerste candidaat werden op de voordrachtlijst geplaatst de heeren A. v. Vrede en P. v. d. Brandt. Als tweede candidaat de heeren D. v. Hemert en v. Engelen. Bij de 8ste stemming werd de heer v. Engelen met 1 stem gekozen verklaard. 4 stemmen waren in blanco uitgebracht, twee op candidaten die reeds waren gekozen. De agenda is hiermede afgehandeld. Bij de ronvraag zegt de heer Dobbelsteen dat in de raadsvergadering van 10 April is besloten om den lantaarn voor de woning van den Burgemeester niet meer te doen branden. Niettegenstaande bet tegen dit raadsbesluit ingestelde beroep niet ontvankelijk is verklaard blijft deze lantaarn branden. Wat is daarvan de oorzaak Voorzitter. Omdat ze hem aansteken. Dobbelsteen. Dan zou ik dezen brief aan Ged. Staten willen zenden Motie Hedikhuizen, 29 Augustus 1924. Aan het College van Gedeputeerde Staten van N.-Brab., 's-Hertogenbosch. .Geacht College, Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, de Raad" der Gemeente te Hedik huizen, dat bij besluit van den Raad van 10 April j.l. zijn Voorzitter verplicht werd een des nachtsbrandende lantaarn voor zijne woning op te heffen; dat 11 April jl. zijn voorzitter tegen dit besluit in beroep ging bij de Kroon, doch dit beroep niet ontvankelijk werd verklaard, als zijnde niet in het alge meen belang dat des ondanks zijn voorzitter zich niet stoort aan de uitspraak van de Kroon, en weigert bewuste lantaarn buiten wer king te stellen, terwijl art. 70 der Ge meentewet hem toch dezen plicht op legt dat ook aan andere raadsbesluiten door zijn Voorzitter slechts lijdelijk uitvoering wordt gegeven, en waarop onze Raad t. z. t. terug zal komen dat de voorzitter door zijn tyranniek optreden den indruk wekt boven de Kroon te willen staan Redenen, waarom onze Raad Uw ge acht college beleefd, doch dringend ver zoekt zijn Voorzitter op zijn ongehoord optreden en eedsschending te willen wijzen, en desnoods andere ingrijpende maatregelen te willen nemen Hetwelk doende enz. de Raad der Gemeente Hedikhuizen. Deze motie wordt aangenomen. De heer Dobbelsteen. Ik wil nog even vertellen, waarom wij niet op de vergadering zijn verschenen, dit komt omdat die telkens op een uur worden gesteld dat het voor ons niet uitkomt en maar geen rekening wordt gehouden met ons verzoek. De 3e maal hadden we gedacht ze 's avonds gesteld te krijgen, maar. alweer mis. Voorzitter. Natuurlijk, zoolang jullie zoo blijft, heb je van mij geen mede werking te verwachten. Ik heb het al meer 's avonds gezet en toen bleef je ook weg, daarmee hoef je niet aan te komen. Winkel. Dobbelsteen durft alles te zeggen, dit verklaart zijn eigen patroon. Voorzitter. Dat klopt. Ik sluit de vergadering. De Secretaris staat op en verlaat de raadszaal. v. Vrede. Nee, nee, ik heb ook nog wat te zeggen. Voorzitter. Ik heb de vergadering gesloten. v. Vrede. Dus u weigert mij het woord. Voorzitter. De vergadering is eigen lijk gesloten, doch hebt u iets te zeggen, ga dan je gang maar. (De Secretaris komt weer terug.) v. Vrede. Hoe is het met de blusch- apparaten, zijn die er al Voorzitter. Deze zijn er al, doch ik weet niet waar ik ze zal laten wel heb ik enkele personen reeds gevraagd ze te plaatsen. v. Vrede. Is dit ook gevraagd in Luttelherpt en bij welke personen Voorzitter. Dit wil ik u niet zeggen. v. Vrede. Worden de doode iepen- boomen niet verkocht die staan te ver intresten Voorzitter. Die worden natuurlijk verkocht bij de houtverkooping van a.s. winter. v. Vrede. Hoe staat het met de lan taarns, wordt dit aanbesteed Wordt op den paal te Luttelherpt wel een lantaarn geplaatst. Daar staat wel een paal, doch den vorigen winter is er geen lantaarn geweest. Voorziter. Ik geef u daar geen ant woord op en sluit de vergadering. Zaltbommel, t 3 of 3 d. h. Motorverordening Ziitbomme!P. J. v. S. te Zaltbommel, f5 of 5 d. h. LeerplichtwetW. v. A. te Zuilichem, f 2 of 2 d. h. A. P. V. HedelB. J. S. te Waalwijk, f 15 of 15 d. h. StierenreglementE. C. v. M. te Zuilicbem, f 5 of 5 d. h. A. P. V. ZaltbommelA. H., J. H. de B., beiden te Zaltbommel, ieder f 1 of 1 d. h. Motor- en RijwielwetH. V. te Bruchem, f 5 of 2 w. t.A. d. O. Kerkwijk, J. G. v. H. te Zaltbommel, G. P. te Andel, ieder f5 of 5 d. h.W. H. J. v. W. te Bruchem, f 8 of 8 d. h. Motor- en Rijwielregl.P. v. H. te Bruchem, A. C. R, te Aalst, vrijspraak D. v. H. te Nieuwaal, f 1 of 1 d. h.J. D. H. te Kerkwijk, f 5 of 5 d. h.H. v. d. W. te Nederhemert, T. v. d. A. te Poederoijen, M. K. T„ C. J. K., G. G. v. d. L., G. J. H., allen te Zuilichem, D. v. H. te Nieuwaal, C. H. P, te Vlijmen, J. S. te Well, J. d. F. te Andel, A. d, B. te Hedel, ieder f 3 of 3 d. h. Openb. dronkenschap H. H. te Z'chem, M. V. te Ammerzoden, ieder f2 of 2d. h. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT ZALTBOMMEL. Uitspraak van strafvonnissen op 21 eri 26 Augustus. A. P. V. Zuilichem K. v. B. te Z'chem, f6 of 2 w. t.II. W. v. d. M. en K. v. M., beiden te Zuilichem, ieder f 6 of 6 d. h. Overtr. betr. de Veldpolitie: K. L., A. C., .1. K., A. v. H., alien te Zuilichem, ieder f4 of 2 w. t. E. v. R., te Zalt bommel, f2 of 2 d. h. J. v. D., idem, f 3 of 3 d. h. A. P. V. Kerkwijk H. B. M. V. te Marktberichten. 's BOSCH, 3 Sept. Op de markt van heden werden aangevoerd 1660 stuks. 883 stuks hoornvee, 591 biggen, 46 zeugen, 49 schapen en lammeren, 91 kalveren. De prijzen waren als volgtKalfkoeien f 290 a f 450, kalfvaarzen f 280 a f 400, magere ossen en koeien f 185 a f 290, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 52| ct. p. p., pinken f 145 a f 215, zeugen f85 k f140, biggen f 1.75 k f 2.25 p. w. schapen f 25 a f 40, lammeren f 20 a f 35. Handel vetvee traag, overigens prijshoudend. GORINCHEM, 1 Sept. Op de vee markt waren aangevoerd 549 runderen, 11 nuchtere kalveren, 254 overloopers, 701 biggen, schapen, lammeren en 6 geiten of bokken. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 400f500 melkkoeien f 275f 375 kalfvaarzen f 260-—f 365 guiste vaarzen f170—-f230; pinken f fgraskalveren f40f 100, nuchtere kalveren f 16f 28, overloopers f 20f 35, biggen f 8—f16; schapen f f lammeren f f ZALTBOMMEL, 2 Sept. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd: 115 biggen, prys van f6 tot f 14. 32000 eieren, prijs p. st. 8| a ct. 760 K.G. boter, prijs per half K.G. roomboter fl.32j, boerenb.f 1.35 a fl.25. ROTTERDAM, 2 Sept. Aanvoer 228 paarden, 35 veulens, 1234 magere en 652 vette runderen, 300 vette kalveren, 975 graskalveren, 66 nuchtere kalveren, 336 schapen of lammeren, 406 biggen, 14 bokken of geiten, 26 varkens. Koeien f 0.45 a f 0.62 Ossen f 6.52 a f 0.62 stieren f 0.45 a f0 55; kalveren f 0.65 a f 0.87J, ailes per kilo. Melkkoeien f330 a f510, kalfkoeien f310 a f490, stieren f160 a f520, pinken f160 a f220, graskalveren f60 a f 120, vaarzen f210 a f300, werkpaar den f210 a f350, slachtpaarden f90 a f200, hitten f130 a f300, veulens f50 a f85, biggen f9 a f 16, varkens f20 a f30, slachtkalveren f20 af25,fokkal- veren f 20 a f 40. Burgerlijke Stand. EETHEN, over Augustus. Geboren: Regina Johanna d. v. H. van der Staak en J, P. van Bladel He lena d. v. H. van den Heuvel en G. van den Meijden Johanna d. v. M. Hoeflaken en J. van Andel. Gehuwd: J. Reas 28 j. met A. Haase 30 j. J. P. Schoondermark 20 j. met A. van Houwelingen 24 j. P. Schreuders 30 j. met N. A. Haspels 32 j. J. de Haan 22 j. met M. Weurding 21 j. Overleden: J. H. Boll 20 j. Hezoek van ouds bekend Hótel I Café Restaurant jj; Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 'S BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEÜWIJK-'s BOSCH fejjfr 'ITT VAN (nabij het Station) belast zich met de regeling van zaken van debiteuren, die niet in staat zijn hun schuldeischers te betalen. Behandeling van ALLE voorkomende HANZE-BANK aangelegenheden. Ak As. Jb. ,ik Jh. jdh. JW tegenwoordig, wanneer hij vlug enz. wil hebben aan billijken prijs, Dames- en Heerenkleermakerij, Breestraat 74, HEUSDEN. IN DIT NIEUWSBLAD IS is uw geld NOOIT, indien U schoenen koopt bij Wij hebben steeds het nieuwste en het beste in voorraad tegen sterk concarreerende prijzen. Tevens verkrijgbaar alle aanverwante artikelen, zooals Schoencrêmes, Veters, inlegzolen, enz. enz. Ook spons- en steunzolen welke pijn en vermoeid heid voorkomen. Aanbevelend, B. VAN HEKWAARDEN ZOON, Engstraat 76, HEUSDEN. (GEVESTIGD SINDS 1876) Repareeren en overtrekken. Reparatie's en oncierdeelen. Scherp concurreerende prijzen. D£T7fiPkT ook stand No* 13 °P de O-A.W. E.T. DllUli\ 3 van 9 um is Sept. in de Doelen. Flacon a 15 en 35 cent. in hunne verhoudingen en in hnnne betrekking tot de hedendaagsche Maatschappij Dr. 13. C. GOUDSMIT en O. P. F. TERKU1LE Arts Compleet in 3 deelen, gebonden in 3 linnen prachtbanden r-ra. Prijs T Het complete werk wordt direct na ontvangst van onderstaand bestelbiljet toegezonden. Wijze van betaling o.T.p. duidelijk aangeven. 1 Beleefd aanbevelend ▼▼▼▼▼▼▼▼VVV Wat U niet in de étalage zietvindt U binnen. Maat- en reparatiewerk wordt door ons vlug en sterk gemaakt en keurig afgewerkt. BEWERKT DOOR Dit belangrijke werk behandelt alle vraagstukken op medisch-, sociaal-geschiedkundig en cultuur geschiedkundig gebied die in 't leven voorkomen 't is een weerspiegeling van het leven zelf! Een werk dus waar ieder belang in moet stellen. De uitvoering geheel op kunstdruk is uitstekend terwijl de talrijke kunstbijlagen de waarde nog verhoogen. Den inhoud laten we hierachter beknopt volgen, opdat een indruk van 't volledige en belangwekkende van dit werk te krijgen is. Inhoud le deelDe Man en de Vrouw. Inleiding. De Man. Lichaamsbouw. Voortplanting. Geslachtsleven. Het geestelijk leven. Het gevoels leven. De man als kind als jongeling als echtgenoot als vader als weduwnaar ongehuwd als grijsaard. De vrouw. Lichaamsbouw. Schoonheid der vrouw. Voort planting. Geslachtsleven. Het geestelijk leven. Het gevoelsleven. De vrouw in de ontwik kelingsjaren als echtgenoote als moeder als weduwe ongehuwd alB oude vrouw. Inhoud II© deel: De man en de -vrouw in betrekking tot elkaar. Inleiding. Hoofdlijnen der betrekking tusschen Man en Vrouw. Wederzijdsche aan lokking der geslachten in de liefde. De beschavingsgeschiedenis der liefde. Hygiëne in 't huwe lijk. Ziekten en huwelijk. Maatsch. positie en huwelijk. Kinderzegen en huwelijk. De wettelijke basis van 't huwelijk. Huwelijksgebruiken. Het geslachtelijk verkeer buiten het huwelijk. De prostitutie. Maitressenwezen. Ziekelijke verschijnselen van de geslachtsdrift. De beide geslachten in de Dichtkunst en in de beeldende kunst. Inhoud Ille deel: De man en de vrouw in betrekking' tot de hedendaagsche Maatschappij. De man als hoofd der familie. De Huisvrouw. De man en vrouw in hunne Maatschappelijke positie. De beide gedachten bij de aristocratie bij de arbeiders bij de boeren. De beide geslachten bij de verschillende rassen en nationaliteiten. Zooals uit bovenstaande blijkt is do inhoud veelzijdig en belangwekkend terwijl de namen der bewerkers de goede behandeling der stof waarborgen. De wijze -van uitvoering is geheel in overeenstemming met den hoogen stand der hedendaagsche techniek. Alles is gedrukt op fraai kunst drukpapier, de 980 platen zijn prachtig uitgevoerd naar schilderijen, beelden, model en teekening de kunstbijlagen zijn op mooi karton, in twee kleuren gedrukt. Dit rijk geïllustreerde prachtwerk, compleet in 3 deelen, gebonden in keurige prachtbanden, kost fS7.50. De betaling kan geschieden in 11 maandelijksche termijnen van f3.50 of a contant. Nieuwsblad v. h. Land van Heusden. GEBR. GRAAUW's Uitgevers-Maatschappij en Boekhandel te Ondergeteekende wenscht van Amsterdam, Singel 80 te ontvangen Dr. GOUDSMIT en TER KUILE. De man en de vrouw. gebonden in 3 linnen prachtbanden voor den prijs van fSS'T'.SO. en te betalen in 11 maandeljjksehe termijnen van f S.50 of contant. NAAM: WOONPLAATS BEROEP:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 7