Jan Geertzen, Ruime auto garage's PLAATSELIJK NIEUWS. Aalburg. Door den bouwkundige A. Michaël werd Donderdag 11 Sept., namens den heer P. Bouman, aanbesteed het bouwen van een woonhuis, stallen, enz. te Aalburg. Ingeschreven werd als volgt Gebr. Goesten, Ammerzoden f 7008. C. v. d. Lei, Nieuwaal f 6328. F. "W. Vercruysse, Genderen f 6000. 1. Smits, Nederhemert f 5770. A. Tankens, Andel f 5700. P. Kramer, Genderen f 5609. C. Honcoop, Veen f5598. A. Kramer, B.-Broek f 5233, C. Garstman, Wijk f 5000. Gegund aan C. Garstman. Almkerk. In deze gemeente hebben de bakkers de prijs van het brood met 4 cent verhoogd en gebracht op 36 cent de 4 pond. Dezer dagen beet een hond van den heer V. alhier, de vrouw van A. zoo danig dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Voor het examen nuttige handwer ken slaagde te Rotterdam, mej. C. v. H. alhier. De melkslijters in deze gemeente hebben de prijs van de zoete melk ver hoogd met 2 cent per liter. Ammerzoden. Zondagmiddag om streks 5 uur ontstond brand in den hooi berg bij W. v. d. O. alhier. Door de ko lossale hitte stond ook weldra zijn woon huis in lichte laaie. De brandspuiten van Ammerzoden en Well waren spoedig ter plaatse, door hun tactvol optreden werden de omliggende panden onder water gehou den en bleef de brand hierby beperkt. Een groote hoeveelheid hooi en graan be nevens landbouwgereedschappen werden een prooi der vlammen. Zoo wij vernemen is een en ander zeer laag verzekerd. Oor zaak onbekend. Beneden-Langstraat. De oogst der boonen zou dit jaar vrij goed geweest zyn, ware het niet dat de late bloesem door de zware regens zooveel had geleden. Daar door waren aan de veilingen de prijzen van snij- en princesseboonen ook steeds zeer varieerend. Momenteel besteedt men nog voor mooie snij boonen tot 30 en voor princesseboonen tot 40 cents per K.G. Capelle. In den nacht van Donderdag op Vrydag ontstond brand op de Zandschel. In een kort tijdsbestek gingen de wonin gen van Sj. v. d. Galiën, Mart. Verduin en G. v. Dongen in de vlammen op. Uit de woningen van laatstgenoemden kon wei nig of niets gered worden. Bij v. d. G. en v. D. dekt verzekering de schade, doch V. was in het geheel niet verzekerd. J.I. Zaterdagavond werd op de Nieuwevaart door het Muziekgezelschap »Kunst na Arbeid« en de Zangvereehiging »'t Rozeknopje« een goedgeslaagd concert gegeven, dat door een talrijk publiek were bijgewoond. Tot laat in den avonc heerschte er een gezellige drukte. Vergadering yan den Raad der ge meente Sprang-Capelle te houden op Don derdag, den 18 September des namiddags 2.30 uur ten raadhuize der voormalige ge meente Capelle. Agenda 1. Vaststelling van de notulen der verga deringen van 7 Augustus 4924. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling algemeene plaatselijke po litie verordening voor de gemeente Sprang-Capelle. 4. Mededeelingen. Drunen. Op de Algemeene Vergade ring van den Bizonderen Vrijw. Landstorm op 1.1. Donderdag, in de zaal der Jongel. Congregatie, waren ongeveer alle leden tegenwoordig. Wij merkten ook tevens op, den WelEdelen Heer C. v. Huiten oud-BurgemeesterWelEerw. Heer v. d Vlugt, DomineeEerw. Heer Goosens Kapelaan, enz. De EdelAchtb. Heer Loef Burgemeester, was wegens omstandigheden verhinderd. De heer J. Smits, Plaatselijke Landstorm Commandant, opende de vergadering en bracht een woord van lof aan de leden voor hunne trouwe opkomst en brach tevens hulde aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina, hetgeen door een luid applaus werd begroet. Daarna kreeg de WelEerw. Heer Kapelaan het woord, ofschoon hij de woorden, ge sproken door den Commandant, niet hac gehoord, een woord van aanmoediging sprak om trouw te zijn aan het wettig gezag, dat door God gesteld is en schonk daarna een portret van H. M. aan den Commandant. De Commandant sprak een woord van dank en gaf de verzekering zich ten alle tyde beschikbaar te stellen, op de plaats te zijn indien dit noodig is en in elk op zicht trouw te bljjven aan onze Koningin. Daarna volgde uitreiking der portretten van H. M. de Koningin aan de leden van den Biz. Landstorm, voorzien van handteeke- ning en dankbetuiging voor haar in Aug. 1923 aangeboden huldeblijk. Vervolgens werd het woord gevoerd door )ominee Van der Vlugt. Na een woord van dank door den Com mandant, werd de vergadering gesloten. Zaterdagmiddag had de plechtige opening plaats van de landbouwtentoon stelling der Veilingvereen. »de Langstraat*, onder begunstiging van prachtig weer, waarvoor zeer velen waren opgekomen om deze opening bij te wonen. Alvorens een beschrijving te geven, willen we eerst een overzicht geven van het ontstaan en het wezen der veiling- vereeniging. Twee jaren achtereen hadden de Besturen der Boerenbonden van Drunen, Vlijmen, Haarsteeg, Nieuwkuijk, Herpt en Elshout, onder leiding van hun adviseurs en den Rijkstuinbouwleeraar Snellen, de wenschelijkheid van de oprichting eener veiling betoogd. In de vergadering van 1916 te Nieuwkuik werd besloten een dergelijke veiling op te richten te Vlijmen, doch tot een oprichting kwam het niet. Op voorstel van den heer A. v. d. Wiel werd toen besloten een veiling op te richten in Drunen, nabij het station, alwaar in een oude kolenloods een voorloopige veiling tot stand kwam, waarvan de heer v. d. Wiel Voorzitter werd. Den 29en Mei 1916 had de eerste veiling van kruisbessen plaats, het begin was prachtig, veel aan voer en hooge prijzen. De omzet bedroeg in 4916 f136.000. In 1917 werd een definitief bestuur gekozen, n.l.A. v. d. Wiel, Voorzitter, J. v. Engelen, Secretaris, II. Mosterman, M. v. Buul, M. v. Wijk, M. Klerks en J. v. Boxtel, als leden, terwijl de Burge meester dezer gemeente met den heer Snellen als Commissaris fungeerden en als Adviseur de HoogEerw. Heer Deken J. H. Selten, terwyl later de heer L. Pijnen burg als Directeur werd benoemd. De kleine vereeniging nam steeds in groei toe, zoodat er spoedig een grooter gebouw moest komen, waarvoor op 24 Febr. 1921 de eerste steen werd gelegd. Het mooie veilinggebouw trekt thans vele kooplieden van heinde en verre en vooral in het seizoen blijkt het ruime gebouw nog te klein te zijn. De telers van groot en klein fruit be ginnen meer en meer het nut der veiling in te zien. De omzet in 4917 bedroeg f 404,693,87; 1918 f443,974,44; 1919 f287,852,73; 1920 f292.241,77; 1921 f288,504,01; 1922 f294,457,56; 1923 f470,665,90; 1924 tot 23 Aug. f220,749,50. Ongeveer half vier was het gebouw gevuld met een zeer talrijk publiek, waar onder vele heeren geestelijken, het bestuur, commissie, eere-comité en jury. Ieder was vol bewondering over het prachtige aanzien der tentoonstelling. De heer A. van de Wiel, Voorzitter, opende met een kort woord, waarin hij het talrijke publiek welkom heette en wees op het groote nut der Veilingvereen., die in den korten tijd van haar bestaan be wezen heeft een weldaad te zijn voor de geheele streek. Hierna verkreeg de heer Mr. H. J. M. LoefT, burgemeester van Drunen, het woord. Spr. verklaarde het een eer te vinden, deze tentoonstelling te moge openen en te kunnen constateeren, dat deze veiling in het belang is van iedereen, vooral van kleine boeren en telers, deze vooral hebbeD veel belang bij de veiling. Hij brengt een woord van hulde en dank aan de oprichters en beheerders der veiling, in het bijzonder aan den heer A. van de Wiel, die door ervaring en voorlichting steeds getoond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn. Aan den heer L. Pijnenburg, die als directeur en administrateur bewezen heeft onmogelijk verbeterd te kunnen worden. Aan de heeren Boelen en Van Boxtel en het verdere personeel, aan exposanten en allen die hebben bijgedragen, om dezen tentoonstelling zoo prachtig te doen slagen en verklaarde hierop de tentoonstelling geopend. Verder werd het woord gevoerd door den WelEerw. Heer Willems, Kapelaan te Elshout, den heer Rietsema, Directeur der Land- en Tuinbouwschool te Breda, die met duidelijke woorden de land- en tuin bouwers op de hoogte bracht wat de ver pakking van fruit betreft en aanspoorde de cursussen van de landbouwschool te volgen, om op die manier van de kleine boeren goede tuinders te maken. Hierna dankte de Voorzitter de geachte sprekers en de jury-leden voor de correcte uitvoering hunner moeilijke taak, waarna een rondgang werd gemaakt over de ten toonstelling. De jury bestond uit de heeren Van Gogt, Rijkstuinbouwconsulent teGinneken; J. Rietsema, Directeur de Tuinbouwschool te Breda en J. v, Esch, Tuinbouwkundige te Vught. De navolgende prijzeu zijn toegekend Aid 1. Groententeelt. 1. De schoonste en meest volledige in zending groentenle prijs ziiveren medaille Gebr. van de Wiel, Drunen 2e en 3e pr. niet toegekend. 2. De 10 mooiste witte kool van één soortle pr. vergulde medaille, C. G. Smans, Waspik 2e pr. diploma M. Bou- mans, Elshout. 3. De 10 mooiste roode kooien van één soort: le pr. verg. med. J. van Bers, Dru nen 2e pr. diploma M. Kolmans, Elshout en C. Gijsmans, Waspik. 4. De 10 mooiste savoijen kooien van één soort2e pr. diploma J. van Bers, Drunen. 5. De 10 mooiste spruitkoolplanten le pr. verg. med. F. van Bladel, Oudheusden 2e pr. diploma M. de Kruif, Drunen en A. v. Logten, Elshout. 6. De 10 mooiste Boerenkoolplanten 2e pr. diploma F. van Bladel, Elshout. 7. De mooiste en meest volledige knol-, bol- en wortelgewassen3e pr. diploma M. de Kruif, Drunen. 8. De mooiste 3 K.G. snijboonen le pr. verg. med. N. van Buul, Nieuwkuik en M. J. van Drunen, Drunen 2e pr. A. van den Hoven, Drunen. 9. De mooiste 3 K.G. princesseboonen le pr. verg. med. H. Pelders, Drunen 2e pr. diploma M. Jehoel, Drunen. 10. De mooiste 3 K.G. Duitsche boonen 2e pr. diploma H. Timmermans, Drunen en N. v. Buul, Nieuwkuik. Afd. 11. Fruitteelt. 1. De meest volledige inzending vruch ten le pr. zilveren medailie R. van Steen hoven, Oud-IIeusden 2e pr. verg. med. P. Voorbraak, Elshout3e pr. F. van Dru nen, Drunen. 2. De mooiste 2 K.G. goud-reinetten le pr. verg. med. M. van der Sterren, Haarsteeg 2e pr. diploma M. Vermeulen, Elshout. 3. De mooiste 2 K.G. Brabantsche Belle fleurs le pr. verg. med. P. J. van Kessel, Drunen en W. Klijn Elshout2e pr. A. van Huiten, Drunen. 4. De mooiste 2 K.G. sterappels le pr. verg. med. M. de Kruif, Drunen 2e pr. diploma W. Klijn, Elshout en P. J. van Kessel, Drunen. 5. De mooiste uitgebreide collectie zoete appelen, 2 K.G. van elke soortle pr. Verg. med. C. de Jong-Verhagen, Heusden. 6. De mooiste en uitgebreidste inzending stoofperen op naam le pr. verg. med. Ant. van de Wiel, Drunen. 7. De mooiste en meest volledige in zending tafelappelen op naam, van iedere soort 2 K.G,: le pr. zilv. ined. C. de Jong- Verhagen, Heusden 2e pr. verg. med. J. van Boxtel, Elshout3e pr. M. Vermeulen, Capelle. 8. De mooiste en meest volledige in zending tafelperen op naam, van iedere soort 2 K.G. le pr. zilv. med. W. van Hooft, Haarsteeg 2e pr. verg. med. C. de Jong-Verhagen, Heusden 3e pr. diploma M. Vermeulen, Capelle. 9. De meest volledige en mooiste in zending steenvruchten, van iedere soort 2 K.G. Niet toegewezen. 19. De meest volledige inzending fruit verpakt voor den binnen- en buitenland- scheri handel le pr. niet toegekend 2e pr. niet toegekend 3e pr. A. van de Wiel, Drunen 3e pr. M. de Kruif, Drunen 3e pr. A. Smits, Drunen 3e pr. P. J. van Kessel, Drunen. Nienwendijk. Alhier hebben de bak kers het brotd met 4 cent verhoogd, ter wijl de melk met 2 cent is verhoogd. Dezer dagen beet de hond van den landbouwer P. A. V. de vrouw van A. V. zoo danig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Uitslag der loting van de Miiitie Dirk Lievaart 25, W. Monshouwer 10, B. de Rode 37, A. Verschoor 7, Job Noor loos 34, Jan de Peuter 27, B. de Bok 22, C. Oldenburg 15, J. Versteeg Bzn. 8, J. Sterkenburg 26, van deze lotelingen behoef slechts één te dienen. Wegens de slechte weersgesteldheid staat de oogst nog op het veld en is reeds geheel of gedeeltelijk bedorven, de toemaat voor zoover gemaaid is ten gevolge der zware regens meerendeels bedorven, het is dan ook aiies zeer treurig te noemen, wat hoogst waarschijnlijk duurte zal ver wekken. Meeuwen. Het morgen (Donderdag 18 September) alhier te houden groot Concours Hippique zal worden opgeluisterd door de Fanfare »Kunst en Vriendschap* alhier, terwijl het desavonds door een groot concert aanvangende te 7 uur zal worden besloten. Rijswijk. Da Muziekvereen. xKunst en Vriendschap* en de zangvereen. »De Lofstem* alhier zijn voorneraers met mede werking der gemengde zangvereenigingen »Looft den Heere* Sleeuwijk, xSursum Corda* Andel en ïDe Lofstem* Poederoijen op Zaterdag 20 Sept. a.s. des avonds 7 uur op het plein der O. L school alhier een concert te geven. Wanneer het we der moge medewerken beloofd dit, aange zien het uitgebreide en afwisselende pro gram, een genotvollen avond te worden. Sprang;. Ds. G. II. de Jonge, predi kant bij de Ger. kerk heeft het beroep naar Lutjegust (Gron.) aangenomen, De schoenmaker, A. v. Zeist, had op de sloomschoenfabriek xHollandia* het ongeluk mej, twee zyner vingers onder de stanz-machine te komen. Door dr. L. wer den de wonde verbonden. Door den heer C. Timmermans, aannemer alhier is het timmerwerk van de uitbreiding der stoomschoenfabriek »Tim- Tur* te Waalwijk aangenomen voor f 1569. Door de landbouwers alhier is de melkprijs op 14 cent per liter gebracht. Terwijl de 4-jarige J. D. den straatweg overstak werd hij door een pas- seerend fietser aangereden en tegen den grond gesmakt. Vreesde men eerst het ergste, later na onderzoek bleek dat het kind met den schrik en eenige ontvellingen aan arm en beentjes vrij kwam. Waspik. Hoofdzakelijk als een gevolg der verminderde eierproductie is de prys stijgende en bedraagt thans 8 cent per stuk. De knecht van den Heer A. R. stak bij ongelijk met een beitel in de hand, waardoor hij een gapende wond bekwam. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Met het rooien der late aardappelen is een begin gemaakt. De opbrengst is uit stekend doch deze wordt op sommige plaatsen aanmerkelijk verminderd, door het aantal rotte, welke op het land worden achter gelaten. De prijs blijft hoog. In den kleinhandel worden de beste kwali teiten nog verkocht voor 23 cent per L. Heden Woensdag (47 Sept.) zal de Raad dezer gemeente des avonds om 6 uur eene openbare vergadering houden. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Vaststelling gemeenterekening. 3. Aanbieding begrooting. 4. Voordracht Zetters. De prijs van het hooi is weer met f 1 per 500 K.G. gestegen en gebracht op f 22. De handel v ordt levendiger. Werkendam. Ds. G. van Reenen, em. pred. der Ger. Gem., thans te Zeist, hoopt 17 September zijn 25 jarige ambts bediening te herdenken. Z.Eerw. werd 17 Sept. 1899 bij de Geref. Gemeente te Zeist bevestigd en stond achtereenvolgens te Leiden, Opheusden, Gouda en Werken dam. In laatstgenoemde gemeente zag hij zich genoodzaakt wegens voortdurende on gesteldheid zijn emeritaat aan te vragen, wat hem 16 Aug. van 't vorig jaar eervol verleend werd. Dezer dagen was het 25 jaar ge leden dat de heer C. C. Kieboom werd aangesteld als agent van de Brandwaar borg Mij. »Nederland«. Door de directie werd hem een pendule met coups geschon ken, terwijl hem ook dien dag een telegram werd gezonden van dankbetuiging voor de bewezen diensten. Uitslag loting Dienstplicht, lichting 1925. 1 Adriaan Kornan, 2 Teunis v. d. Stelt, 3 Bastiaan Potters, 4 Arie Ippel, 5 Cor nells Wouter Ippel, 6 Gerrit Vink, 7 Cor nells v. d. Wie), 8 Jacob de Kleijn, 9 Gerrit Schmidt, 10 Arie v, Driel, 11 Christiaarr Hendrik de Ridder, 12Cornelis Christiaan Zwets, 13 Sander Paans, 14 Adolf Baggerman, 15 Adriaan Justinus v. d. Heuvel, 16 Johannes Visser, 17 Jan Hendrik Kolf, 18 Cornelis Adrianus Rujj- tenberg, 19 Ambrosius v. Oversteeg, 20 Hendrikus Brienen, 21 Johannes Petrus v. Herp, 22 Cornelis Arie Visser, 23 Jan Visser, 24 Pieter Arie v. Oord, 25 Lode- wijk van Oord, 26 Zeger Wijnands, 27 Jacob Johannes v. Brake!, 28 Cornelis Pieter v. Berchum, 29 Philippus de Haan, 30 Cornelis Wouter v. d. Heuvel, 31 Cornelis Arie Kieboom, 32 Bastiaan v. d. Oven, 33 Jan Klop, 34 Gerrit Visser, 35 Jacobus v. d. Heuvel, 36 Jacobus Andree, 37 Arie Zwets, 38 Cornelis Salomon Glerum. Uitslag wedvlucht postduivenvereen. »Wilhelmina« gehouden van uit Soignies. le prys C. B. v. d. Straaten, 2e prijs liezoeli van ouds bekend Hótel !j Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEUWIJK-'s BOSCH F. v. Dortmond, 3e prijs J. W. de Keizer, 4e prijs J. Zwets, 5e prijs J. v. Doesburg, 6e prijs J. Zwets, 7e prijs C. B. v. d. Straaten, 8e prys C. B. v. d. Straaten. Zaltbommel. De heer J. v. V. die voor eenige dagen in een spyker had ge trapt is Zondagnacht na hevige pijnen aan bloedvergiftiging overleden. BINNENLAND. De postcheque- en Girodienst Uitbreiding van den heropenden dienst. De dir.-generaal der P. en T. maakt bekend, dat, teneinde na 1 October a.s. een spoedige uitbreiding aan de gedeelte lijke heropening van den post chèque- en girodienst te kunnen geven, na 16 Sept. a.s., bij de commissie voor uitbetaling van gelden op postrekeningen, aanvragen om voorwaardelijke uilbetalingen van het tegoed der postrekeningen 10000 tot en met 29999 niet meer in behandeling worden genomen. Op genoemde rekeningen zullen na 20 September a.s. door voornoemde commissie gefiatteerde bedragen niet meer worden uitbetaald. Alle rekeninghouders worden uitgenoodigd vóór de heropening niet dan in zéér drin gende gevallen nog aanvragen bij de com missie in te dienen. Het bezoldigingsbesluit Nog lagere salarissen. Naar de Tel. verneemt, heeft het nieuwe bezoldigingsbesluit, in te gaan op 1 Januari a.s., het ministerie van Financiën verlaten. Het is als zeer vertrouwelijk aan de be trokken organisaties toegezonden, die bin nen enkele dagen hun opmerkingen moeten indienen. Naar wy vernemen stelt het ontwerp, met handhaving van de pensioenkorting van 8J pCt. op vele punten belangrijk lagere salarissen vast, dan die van 1 Januari 1924, verminderd met 40 pCt. terwyl bovendien de periodieke verhoogingen over een veel langeren termijn worden uitgestrekt. Een vermindering van het aantal scha len wordt bereikt, doordat voor bijzondere categoriën een afzonderlijke regeling zal worden opgesteld. Deudeiyk gewond Te Rumpen is tijdens een vechtparty in een café zeker V. met een mes zoodanig in den buik gostoken, dat hy naar het hospitaal te Heerlen moest worden over gebracht. Men vreest voor zijn leven. De dader is aangehouden. Relletjes te Utrecht Den geheelen Maandag waren te Utrecht langs de lijnen, die het Centraal Station passeeren, soldaten vervoerd op weg naar de groote manoeuvres. Tegen den laten namiddag echter, toen een afdeeling zich op het perron voor het vertrek naar Har derwijk gereed moest maken, werd het plotseling mis. Onder dezen waren er ve len, die wat diep in het glaasje hadden gekeken. Zij roerden zich zoodanig, dat plotseling een formeel relletje ontstond, waarbij de op het station aanwezige vrij sterke macht van politietroepen hevig be dreigd werd. Het kwam spoedig tot hand tastelijkheden en er werden harde klappen uitgedeeld. De politie-troep greep krachtig in en arresteerde twee belhammels. Dit bracht den schrik er een beetje in de troepen voor Harderwijk werden in alleryl in de wagons geduwd en voort ging het, terwijl menige dreigende vuist uit de coupé-ramen werd opgeheven. De op het perron voor een anderen treinachterblijvende troep werd naar de wachtkamers geleid, waar de politie hen bleef bewaken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6