Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Mijn zoon voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. genomen. Het tramverkeer is stopgezet en het verkeer te voet op vele plaatsen onmogelijk geworden. De electriciteits- voorziening en het telefoonverkeer staan stil. Schip in brand Uit Halifax wordt geseind, dat het stoomschip «Ivor® van de Harrison-lyn, geladen met gasoline, in brand staat. De bemanning heeft het schip kunnen verla ten en is in veiligheid. Schandelijk Te Kortiijk (België) is een Vlaamsch soldaat door een korporaal ergerlijk mis handeld, wyl hij een Franscb. bevel niet verstond. Het slachtoffer moest ter ver pleging in een militair hospitaal worden opgenomen. De dader van deze brutaliteit kreeg slechts een lichte straf. o Granaatentploffiug In de buurt van Reims was men bezig in een munitiemagazijn granaten te de- monteeren, toen er eensklaps een ont plofte. Twee der munitiewerkers werden op slag gedood. Storm in Frankrijk Tengevolge van een heviger» storm die in de Provence heeft gewoed, werd een spoorbrug weggeslagen. Een locomotief viel in een ravijn. De stoker en een mi litair, die op de machine meereed ver brandden. De machinist is waarschijnlijk door het water weggeslagen. In het departement Vaucluse staan de velden onder watej. Verscheiden bruggen zijn ingestort, vele boomen ontworteld en molens afgebrand. Het spoorwegverkeer tusschen Marseille en Lyon ondervindt be langrijke storing en heeft langs omwegen plaats. Storm iu Finland Een sterke wind welke bijna tot een storm aangroeide, heeft het water in de Golf van Finland snel doen rijzen. Het water steeg hooger dan de laatste honderd jaar en bereikte een peil, 140 300 c.M. boven het normale. Het water overstroomde groote gebieden uan Koka en Wilborg en veroorzaakte groote schade. o Duiker verongulukt Bij een poging om een springlading te leggen in het gezonken schip Riistringen® ontplofte deze en scheurde den duiker in stukken. Suiker langs Chemisohen weg? Uit Ithaka in den staat New York wordt gemeld, dat het een professor aan de Uni versiteit aldaar gelukt is suiker samen te stellen langs ctfemischen weg met behulp van ultra-violettestralen. BINNENLAND Ernstig ongeluk op het stoomschip „Amersfoort" Toen bootwerkers Woensdagmorgen om 8 uur op het s.s. «Amersfoort® van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij, dat aan loods 5 van deze maat schappij aan de Surinamekade te Amsterdam in lading ligt, de luiken op het achterdek van het schip openlegden, zagen zy op den bodem van het ruim, welke bodem ge deeltelik met spoorrails bedekt is, een vormlooze massa liggen. Een nader on derzoek werd dadelijk ingesteld. Men vond op de bewuste plaats een circa 35-jarige slijmploegwerker, Simon Stol geheeten, wiens lichaam door een val van groote hoogte deerlijk verminkt was. Een zak lantaarn lag op enkele passen afstand. On middellijk werd de geneeskundige Dienst gewaaarschuwd, die het slachtoffer, dat nog teekenen van leven gaf, naar het gasthuis vervoerde. In den loop van den morgen is de man daar overleden. Daar genoemde luiken gesloten waren, moet de man, die zich om half acht bij zijn chef aanmeldde, zich langs een anderen weg toegang tot het ruim hebben verschaft. Vermoedelijk is hij door de bunkers in het z.g. sparedek (het dek onder het bovendek) gekomen en door de duisternis in het ruim gevallen. o Door een autobus aangereden Te Goes is de 75-jarige J. Weststrate uit Krabbendyke door een autobus van den heer Zoetewey uit Hansweert aangereden. De man werd, hevig uit het hoofd bloe dend, by dr. Snoek binuengedragen, die een hevige schedelbreuk constateerde en hem naar het Gasthuis deed overbrengen. Zijn toestand is zorgwekkend. Den chauffeur treft geen schuld. o Familiedrama Woensdagmorgen omstreek negen uur ontstond te Hoeven, bij Etten (N.-Br.), ruzie tusschen 'n zekeren C. de Rooy en diens schoonzoon B. Dekkers, welke twist zoo hoog liep, dat de 63-jarige De R. zijn schoonzoon met een mes te lijf ging, en hem aan het achterhoofd verwondde. Dekkers daai entegen mishandelde zijn schoonvader zeer ernstig aan het hoofd. De Rooy kwam met zyn hoofd op een voederbak te vallen ten gevolge, waarvan hij een hersenschud ding bekwam. Dr. Huysmans uit Ouden bosch was spoedig ter plaatse, geneeskundige hulp mocht echter niet meer baten. De Rooy is 's middags aan de bekomen ver wondingen overleden. Pref. Jlr. A. Visser van IJzendoorn f In den ouderdom van 66 jaren is te 's Graverihage overleden Professor Mr. A. C. Visser van IJzendoorn, Statenlid van Zuid-Holland, oud-Tweede Kamerlid en oud-hoogleeraar te Leiden. De ontslapene behoorde tot de meest gezaghebbende per sonen in liberale kringen. Nederlander te Antwerpen gearresteerd Men meldt aan de N.R.Ct. dat te Ant werpen is gearresteerd de Nederlandsche colporteur N., en dat de Belgische regeering de inbeslagneming heeft gelast van het boek Nieuwe Geschiedenis, door J. Giessen, waarin behandeld wordt de geschiedenis van het antimilitairisme in Nederland. Inbraak Terwijl een rentenierster te Blerick zich nog beneden bevond, werd in de tweede verdieping van haar huis ingebroken. De dief klom binnen langs den vlaggestok en ontvreemde een diamanten hanger, een gouden horloge, twee gouden armbanden, een gouden ketting en een gouden dasspeld. Het aanwezige geld vond de dief niet. o Verdronken Woensdagmorgen is in de haven te Harlingen door den baggermolen opge haald het in staat van ontbinding ver- keerende lijk van een manspersoon. Het is naar de Alg. Begraafplaats vervoerd. In een pot kokende pap gevallen Van het echtpaar W. te Bredevoort, is een 3-jarig meisje, dat bij haar groot moeder aan het spelen was, in een pot kokende pap gevallen. Het kind werd zoo ernstig verbrand, dat het 's avonds aan de bekomen wonden overleed. Jongen verdronken De 7 jarige A. 't Hart werd sedert eenige dagen vermist uit de ouderlyke woning aan de Oeverstraat te Rotterdam. Woensdagmorgen heeft de Rivierpolitie zijn lijk opgehaald uit de Maas, ter hoogte van de Maaskade. Doodeltyke val De 33-jarige schilder H. S. is van een 9 M. hoog pand aan de Wijnstraat te Dordrecht, waarvan hij bezig was de nok te schilderen, naar beneden gevallen en aan de gevolgen overleden. Overleden tengevolge van een val Terwijl de ouders afwezig waren, is een zoontje van den eigenaar van het Poolsch Koffiehuis aan de Zuidblaak te Rotterdam, den heer v, A., toen het op het dak ge klommen was, door een lantaarn gevallen. Het jongetje bekwam een schedelbreuk. Een geestelijke van de Houttuinsche kerk heeft het nog de H.H, Sacramenten der Stervenden toegediend. Kort daarna is het overleden. o Oader een zandwagen geraakt Onder Bentveld is de 13-jarige T. van Horst uit Heemstede, doordat hij op een zandwagen, bestuurd door zekeren G. uit den Haarlemmermeer, wilde klimmen, onder het voertuig geraakt en op slag gedood. Doodgedrukt De 31-jarige gehuwde II. v. d. Have uit Vlaardingen is op het terrein van de Vulcaan-maatschappij met het hoofd onder een z.g. juk geraakthij was onmiddellijk dood. kerkbrand te Burgh Omtrent den kerkbrand te Burgh deelt de Tel. nader mede, dat even voor halftien zich enkele rookwolkjes boven het dak der kerk vertoonden en reeds om halftien de kerk der Ned. Herv. Gem. in vollen gloed stond. Ook de toren brandde geheel af. De ijlings toegesnelde brandweer van Burgh en Haamstede stond machteloos tegenover de ontzettende vuurzee, die door den aan- wakkerenden wind nog toeDam. Kerk en toren zyn totaal uitgebrand. De prachtige kerk, waarvan het 250-jarig bestaan in November a.s. zou worden herdacht, was het sieraad der gemeente en wegens haar prachtig interieur een attractie voor vreem delingen. Alleen het archief, enkele oude bybels, de koperen luchter en 't kerkzilver behalve het zilveren doopbekken, konden gered worden. Het kunstig gebrandschil derde raam, de fraai besneden ambachts- heerenbank en de gebeeldhouwde preek stoel zijn door het vuur vernietigd. De verschillende marmeren gedenkteekens zul len, hoewel niet vernield, toch zeer be schadigd blyken te zijn. Te ongeveer 1 uur was men den brand meester. Kerk en toren waren verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand meldt V. D. nog, dat deze zeer waarschijnlijk te wijten is aan eenige loodgieters, die in het kerkgebouw zijn werkzaam geweest. o Een belangrijke opdracht Aan de Industrieele Betonbouw Maat schappij te Amsterdam is de uitvoering van een wasscherijgebouw opgedragen op Staatsmyn Maurits te Lutterade, ten be hoeve der Staatsmynen in Limburg, voor f 587.000. Het betreft hier één der grootste van de tot nu toe gebouwde kolenwassche- rijen, naar alle waaischynlijkheid zelfs de grootste van dit soort in Europa. Brand Door onbekende oorzaak is de wind molen te Melick-Herkenbosch tot den grond toe afgebrand. Schip vernist Door de fa. C. L. Oversier te Rotterdam is van Riga met een lading hout bevracht het Duitsche stoomschip «Peritia.® Na vertrek heeft men niets meer van het schip vernomen. Aan boord waren 24 koppen, waaronder ook de echtgenoote van den kapitein. Thans bericht de firma, dat zy gisteren morgen een telegram ontving, waarin ge meld wordt, dat de Ijjken van den kapitein en een der stuurlieden aan de Westkust van Jutland zyn aangespoeld. Men vermoedt dat het schip Skagen gepasseerd ia en in den nacht door storm overvallen is. Tengevolge van de hooge deklading zou het stoomschip gekenterd zijn en de man schappen, die dan ter ruste zouden zijn geweest, zonder mogelijkheid van redding zijn omgekomen. Besliste zekerheid om trent het vergaan van de Peritia heeft men overigens nog niet. o De militairen te Eden Onder de militaire bevolking heerschte alhier Donderdagavond volslagen rust. De orde is weergekeerd. Patrouilles van drie marechaussées te paard kruissen door het dorp, terwijl de militaire politie, zoowel te voet als te paard, in reserve ligt. o Verdronken In een onbewaakt oogenblik geraakte te Rotterdam de 4-jarige A. S. in de Delfthavensche Schie en verdween in de diepte. Enkele uren later gelukte het de politie het lyk op te halen. In de nabyheid van de ouderlijke woning is te Hoorn het 4-jarig zoontje van het echtpaar J. de Boer Jzn„ in een sloot ver dronken. Een inktwerper In het Oosterpark te Amsterdam is een dame, die met een kinderwagen liep, door een man met inkt bespat. By onderzoek is gebleken, dat verscheidene banken in dat park met inkt bevlekt waren. De ver moedelijke dader, een 48-jarige man, is later aangehouden. Slapte in de glasindustrie Aan meer dan 100 man van het perso neel der Vlaardingsche glasfabriek is tegen Zaterdag 27 September ontslag aangezegd wegens slapte in het bedrjjf. Alleen met de kleinste oven wordt door gewerkt. Een duur slaapje Een bewoner van de Noordstraat te Den Haag had zich Dinsdagavond omstreeks halfacht te slapen gelegd in het Haagsche Bosch. Zijn ontwaken was niet erg prettig toen hij bemerkte dat tydens zijn slaap zijn gouden horloge was verdwenen. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat een drietal losse werklieden er meer van wisten. Twee van hen zijn aangehouden, de derde is voortvluchtig. Vermoedelyk zal de bestolene zijn slaapplaats wel niet meer in het Haagsche Bosch zoeken. had veel last van klierQO^WGIIGII* Na gebruik van de Oprechte Winsnmer Zalf was hy na 2 dagen totaal genezen. [get.] S. J. KORNHORN te Kloosterburen [Gr.]. Gezwellen, steenpuisten, bloedvin nen, negenoogen, snij- en brand wonden, baard-, ring- en dauwworm, zwerende borsten, open beenen en winterhanden, genezen volkomen door de Oprechte Winsnmer Zalf. Alleen echt wanneer ieder bus roer zien Is ran ome handteekening J. C. DE VRIES. Verkrijgbaar p. bus 75 cent en fl,35. By Apoth. en Drogisten en Winkeliers. Te Heusden J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co., Apothekers, Hoogstraat. PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Zondag a.s. voorm. 10 uur hoopt in de Lut. Kerk alhier op te treden, Dr. H. J. Toxopeüs uit Breda. Van de werf van de firma De Haan Oerlemans, te Heusden werd Dinsdag met goed gevolg tewatergelaten de stalen motorboot, genaamd «Geertruida Hermina® gebouwd voor de rekening van den Heer O. de Vries te Oost-Souburg. De hoofd afmetingen van de boot bedragen lengte 29 Meter, breedte 5,40 Meter en holte 1.83 Meter. Het laadvermogen bedraagt c.a. 160 ton. De boot is bestemd voor de vaart op de Zeeuwsche stroomen en de Zuiderzee en is voorzien van tweecylinder Kromhout Motor 60 P.K. Aalst. Voor een paar dagen had de parlevinker v. d. Laar het ongeluk met zijn roeiboot nabij Andel met het aanvaren in den klem te raken. De boot sloeg om en de koopwaren gingen te water. Een en ander bezorgde den eigenaar een scha depost van circa f 60,Wel kon er wat worden opgevischt doch er was voor een groot gedeelte bedorven. Hijzelfkwam gelukkig vry. Voor de betrekking van onderwij zer aan de openbare lagere school alhier hebben zich niet minder dan 97 sollicitan ten aangemeld. Almkerk. J.l. Dinsdag had de heer J. C. O. te Nieuwendyk het ongeluk by 't plukken van appelen uit den boom te vallen, met 't gevolg dat hy zich vrij ernstig bezeerde. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar wy vernemen, zal bij genoeg zame deelname alhier, dezen winter een Landbouwwintercursus gehouden worden. Vanaf 27 Sept. tot 4 October a.s. zal in deze gemeente een collecte gehouden worden voor 't Ned. Roode Kruis. In deze gemeente gaan thans veel varkens dood aan de vlekziekte. Bij de j.l. Maandag gehouden Najaarskeuring voor hengsten te 'a Bosch werd goedgekeurd «Claioen® van M. Verschoor alhier. Op de Vrijdag j.l. gehouden Najaars- stierenkeuring alhier, werden 26 stuks aangevoerd, waarvan 10 stuks werden goedgekeurd. Capelle. Naar men ons mededeelt heeft de heer v. d. Kolk uit Waalwijk voor zyn benoeming tot directeur van de dezer dagen opgerichte zangvereeniging bedankt.. De heer Adr. v. d. Werken, ma chinist by het pontveer over den Nieuwen Maasmond, zal eerlang den dienst met pensioen verlaten. Drnnen. Zondag 5 October zal bij gunstig weder, de Harmonie «De Volharding® een concert geven tot sluiting van het seizoen en ter gelegenheid van het Koningschieten van den Doelen «Con- stantia® in den tuin van dhr. Th. Elshout alhier. Prachtige nummers staan op het programma. Moge het weder gunstig zijn, dan kan men op een talrijk publiek rekenen. Tot bestuurslid der Harmonie «De Volharding® werd benoemd de heer A. Hooimaaijer, Chef Machinist der H. B. S. Tevens is in de bestuursvergadering met algemeene stemmen tot president gekozen dhr. Leo Sikkers inplaats van dhr. M. Elshout, die de functie slechts voorwaar delijk had aanvaard. Het bestuur is thans samengesteld uit de heeren Leo Sikkers, H. Verhoeven, M. Elshout, Ant. v. Huiten, H. v. Delft, M. IJpelaar, J. Elshout en A. Hooimaaijer. In onze kerk zal voortaan met 2 schalen meer collecte worden gehouden, waarvan de gedeeltelijke opbrengst is be stemd voor versiering dezer kerk. De schalen zyn nieuw zilver met rood koper gemonteerd. Zyn wy goed inge licht, dan behaalde de vervaardiger, den heer H. Verhoeven-Verschuren koperslager alhier, de Zilveren Medaille op den Inter nationale Tentoonstelling van Kerkelijke Kunst te 's Bosch. Eethcn. Vergadering van den Raad dezer gemeente, heden Vrijdag 26 Sept. ten 2j uur (O. T.) Agenda I. Ingekomei stukken. 2. Voorloopge vaststelling gemeentekas 1923. 3. Vasts elling begrooting 1925. 4. Ove dracht gebouw openbare school Ge deren en verkoop onderwijzerswo ning. Land van Altena. Door den Bond van m Jkvee houders worden onder hande lingen gevoerd met de betrokken fabri kanten over de verkoop van melk over een geheel jaar. Melkprys vanaf maandag 1.1. 12J cent per Liter of 4,15 cent per procent vet af boerderij. Nederhemert. Tot machinist op het stoomgemaal alhier is benoemd den heer G. v. d. Laar, thans ondermachinist, in de plaats van den heer G. M. v. Stigt. Tot lid der schoolcommissie is in de plaats van G. M. v. Stigt benoemd den heer C. Sprong alhier. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn bij den veerman G. Kujj- pers alhier twee roeispanen uit zijn veer boot ontvreemd. Raamsdonksveer. Door het Chr. Mannenkoor «Oefening baart Kunst® zal begin Oct. een uitvoering gegeven worden op het Dorp. Door het Bestuur van het Groene Kruis werd een ligtent aangeschaft. De Heer J. J. Kool, Hoofdmachi nist aan de Electrische Dongebemaling heeft den dienst met pensioen verlaten. De Handelscursus is weder begon nen, 5 avonden per week wordt er les gegeven in de nieuwe Openbare School De heer v. Gerven, kortelings over geplaatst naar Hardinxveld, wordt nu met ingang van 1 Oct. overgeplaatst naar het Postkantoor te Oudenbosch. Sprang. Naar men ons mededeelt is het bouwen van een verwarmingsoven in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier opge dragen aan de Gebr. Vincent te Schiedam. De onkosten bedragen ruim f 3000. Heden is men met het verfwerk van het interrieur van het Ned. Herv. kerk gebouw gereed gekomen. Het gebouw ziet er keurig uit. A.s. Zondag zal het weer in gebruik ge nomen worden. Veen. De ziekte onder de varkens begint de laatste dagen zich nog al uit te breiden. Er zijn al enkele aan de ziekte bezweken, 't Is te hopen dat de ziekte tot stilstand komt, want om een slacht- varken te missen in dezen duren tyd valt niet mee. Rijswijk. Zaterdagavond j.l. gaven de muziekvereen. «Kunst en Vriendschap® en de zangvereen. «De Lofstem® alhier, roet medewerking van de zangvereenigingen «Sursum Corda® te And^l, «De Lofstem® te Poederijen en «Looft den Heere® te Sleeuwyk, allen staande onder leiding van Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2