Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres -Een negen-- voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS en VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. a Telefoon 715. kans bestaat, dat de reis binnen korteren tijd dan een maand zal worden voortgezet. Indien echter, wat gevreesd wordt, de vleugel gedemonteerd moet worden, duurt het herstel ten minste eenige weken lan ger en dan zal het veel moeite kosten, binnen den gestelden termijn gereed te zijn. Naar aanleiding van het onderhoud met den heer Fokker over het ongeval met de Fokker VII en zjjn uitlating, dat de kosten van een nieuwen motor, welke I 12.000 zouden bedragen, op het moment niet door het comité van den vliegtocht zouden kunnen worden opgebracht, heeft de »Tel.*, zich gewend tot den secretaris van het comité dr. Groeneveld Meijer, met de vraag, hoe de financiering van den tocht er thans voor staat. De heer Groeneveld deelde mede, dat het comité slechts over een zeer kleine reserve beschikte, zoodat men een schade post als thans moeieljjk zal kunnen lijden. Zoolang het rapport van den heer Van der Hoop niet is aangekomen, kan men uiter aard nog geen berekeningen over de schade maken. Het vliegtuig is op beurspolis te Rotterdam verzekerd, maar over de finesses der verzekering kon hij niets meer zeggen. Bloedvergiftiging Te Alkmaar is na veel lijden gestorven de 26-jarige mej. R., die eenige dagen geleden een puistje aan haar gelaat had opengekrabd tengevolge waarvan bloedver giftiging was ontstaan. Ernstig ongcrai De arbeider G. uit Tiel, werkzaam op de koekfabriek der firma Heierman te Drumpt is aldaar bekneld geraakt tusschen eefi in beweging zijnde kneedmachine. Om hem te bevrijden moest hem zijn zwaar gewonde arm worden afgezet. In hoogst ern8tigen toestand is hij in het ziekenhuis opgenomen, De kantonrechter te Woerden heeft drie bestuursleden van de R.-K. voetbalclub »V.E.P.« wegens het organiseeren van wedstrijden op Zondag, toegankelijk tegen betaling van entrée-geld, veroordeeld tot 3Xf 15 boete of 3X10 dagen hechtenis. Het bestuur heeft tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend. De Antobnskeeringen in Noord-Brabant. De secretaris van den Bond van Auto busdienst-ondernemingen schrijft Volgens Kon. Besluit d.d. 13 Juni j.l. moeien de autobussen vanaf 20 Oct. 1924 gekeurd zijn. Dit wordt door de serieuse ondernemers, de geregelde autobusdiensten exploiteeren, terf zeerste toegejuicht in ver band met het vele onwaardige materiaal, dat snorrend langs den weg rijdt. De keuring en het vaststellen der keu ringsgelden is in handen gesteld van den Commissaris der Koningin in de provincie. In Noord-Brabant nu is evenals in Gel derland daarvoor laatstelijk aangesteld de heer ir. Zoetelief Norman van Oosterbeek. Deze heeft zich thans voor dit doel eenige ingenieurs geassumeerd en trekt nu door Brabant en heft voor iedere keuring per wagen en voor de geregeld terugkeerende driemaandelijksche herkeuringen f 12,50. De keuringslasten voor een onderneming van eenigen omvang worden hierdoor per jaar opgevoerd tot 'n bedrag van ongeveer f 625. In de overige provincies is de keuring in handen gesteld van menschen uit de automobiel-practjjk. Iedere provincie heeft bijv. eenige centra en van daaruit wordt de keuring geregeld. De kosten aan deze keuringen verbonden, bedragen voor de ondernemers f 10 per wagen en voor de vervolgkeuringen f 5. De keuringsregeling zooals deze thans in Brabant wordt opgezet, heeft den Bond aanleiding gegeven hiertegen te protestee ren en te wijzen op de regelingen in alle overige provincie's Als antwoord berichtte de Commissaris der Koningin dat de keur meester voor Brabant bijzonder hooge kosten had, o.a, te werk stellen van ingenieurs, reis en verblijfkosten, uitgaven van boekjes inhoudende diverse wenken etc. etc. Dit antwoord heeft aanleiding gegeven, dat op initiatief van de afd. Den Bosch en Eindhoven op 2 dezer te 's-Bosch eene districtsvergadering is gehouden, waarbij scherp becretiseerd werd, dat Brabant een particulier zelfstandig keuringsbu reau aan het autobusbedrjjf opdringt en dat daardoor de keuringsgelden 1\ maal duurder worden dan in de overige 9 pro vincie'8. Adhaesie werd betuigd met het aan den Commissaris der Koningin verzon den adres. oog in den nek, bij den Heer J. A. HORN, te Adorp [Gr.], werd spoe dig genezen, door aanwending van de Oprechte Winsnmer Zalf. Negenoogen, bloedvinnen, steen puisten, brand-, snij- en andere won den, ring-, baard- en dauwworm, zwerende borsten, open beenen en winterhanden genezen vlug en vol komen door de Oprechte Winsn mer Zalf. Alleen echt wanneer ieder bus voor zien is van onze handteekening J. C. DE VKIES. Verkrijgbaar p. bus 75 cent en f 1,35. By Apoth. en Drogisten en Winkeliers. Te Heusden J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Antonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn. Andel, J. G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co., Apothekers, Hoogstraat. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Op het bondsconcours te Vljjmen behaalde de Kon. Erk. Scherp- schuttersvereeniging ïSt. Blasius« alhier den tweeden prijs, een groote zilveren medaille, terwjjl nog een drietal prachtige personeele prijzen behaald werden. Woensdagmiddag had op een Rijn schip op de Maas alhier een schipper het ongeluk van een trapje t6 vallen, waardoor hjj zijn been brak. Na eerst aan boord door Dr. Auër verbonden te zyn, werd hij per brancard naar het R. K. Gasthuis vervoerd. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie zijn met ingang van 1 Januari 1925 de navolgende heeren tot zetters "benoemd, voor Almkerk, A. Groeneveld en P. v. d. Wal Andel, A. v. Andel en A. Versluijs Drunen, A. v. Spjjk en R. v. Drunen Dussen, W. D. Middelkoop en J. v. Steen Eethen, J. A. v. d. Schans en J. P. Smits Giessen, P. v. Herwijnen en J. Verhoeven 's Gravemoer, A. Prins en C. Blom Hz. Hedikhuizen, A. A. v. Vrede en D. v. Hemert Herpt, A. Buijs en A. W. Verhoeven Heusden, H. v. Wjjk en A. v. Rijswijk Oudheusden, C. v. d. Sanden en Th. J. v. Grevenbroek Raamsdonk, D. Lankhuijzen Gzn. en J. B. Zijlmans Rijswijk, J. Westerlaken e G. Nieuwen- huizen Sr. Sprang-Capelle, A. J. Verhoeven en J. Nieuwenhuizen Veen, T. D. Jiskoot en C. Schreuders Vlymen, A. T. Mommersteeg en P. L. v. Stokkum Waalwijk, H. A. Aarts en H. Both; Waspik, A. G. Vloeimans en H. J. v. Langerwerf de Werken, T. Cornet en J. H. Meerburg Werkendam, J. Visser en C. Chr. Kieboom Woudrichem, B. C. Buurman en C. Sehriek Az. Wijk, W. Mouthaan en N. v. d. Maaden. De vereeniging van kantonrechters heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht naar aanleiding van de door den Minister inge diende wetsontwerpen tot wyziging van het rechtsgebied en de zetels van Kanton gerechten. De vereeniging zegt in dit adres o. m. dat zij, kennis genomen hebbende van de Memorie van Antwoord tot die ontwer pen, zich onder verwjjzing naar vorenbe doeld request, verplicht acht alsnog onder de aandacht van de Tweede Kamer te moeten brengen dat velen harer leden functioneeren in plattelandskantons en deze zoodoende bjj ervaring weten, dat, al moge het platte land niet meer zoo geïsoleerd zijn als vroeger, in zeer vele kantons nog altijd de oude toestand bestaat, waarbij de Kanton rechter aldaar is »de vertrouwensman in moeilijke omstandigheden dat zoodoende in deze Kantons de Kan tonrechter in allerlei kwesties adviezen geeft, met name in familiezaken dat deze kostelooze onpartijdige voor lichting voor den eenvoudigen plattelands bewoner van zeer groote waarde moet worden geacht en dan ook allerwege op hoogen prjjs wordt gesteld dat door het meer gemoedeljjke karak ter der terechtzittingen een zoodanig Kan tonrechter, van nabij bekend met personen en toestanden, nog altijd in staat is, in geval van geschillen zjjne taak als vrede rechter* te blijven vervullen tot groot nut zijner justitiabelen dat dit alles, worden de ingediende ont werpen aangenomen, tot de historie zal gaan behooren, tot schade der plattelands bevolking, bij welke, naar aan vele leden van requestrante uit ondervinding bekend is, in het algemeen deze ontwerpen, ook na de daarin aangebrachte wjjzigingen, zeer weinig instemming vinden en verder dat de Regeering als het motief voor hare voorstellen de dwinger.de wenschelyk- heid om te komen tot vermindering van uitgaven aanvoert dat adressante, niet minder overtuigd van die wenschelykheid echter van meening is, dat het beoogde doel met de aanneming dezer ontwerpen niet zal worden bereikt, althans niet in die mate als de Regeering zich dat voorstelt dat toch bij de raming der te verkrjj- gen bezuiniging geen rekening is gehouden met de uit te keeren wachtgelden en in de eerste jaren de besparing derhalve miniem zal bljjken dat adressante dan ook volhoudt, dat door toepassing van het door haar in haar vorig request bepleite z.g n. uitstervii gs- systeem, met vermijding der groote be zwaren aan de ingediende voorstellen ver bonden, op het gebied van bezuiniging hetzelfde resultaat kan worden verkregen dat thans reeds gecombineerd worden waargenomen de navolgende kantons 1 Oss- Boxmeer, 2 Enschede Goor, 3 Dordrecht- Ridderkerk, 4 Heusden-Gorinchem, 5 Ter- neuzen Hulst, 6 Alkmaar Schagen, 7 Pur- merend Hoorn en 8 Alphen-Woerden, ter wijl de vaceerende Kantons Wageningen en Druteri zonder bezwaar ter waarneming aan een reeds elders furigeerend rechter kunnen worden opgedragen dat bovendien verschillende kleine Kantons aan reeds bejaarde Kantonrechters zijn toe vertrouwd, terwijl ook door bij vacatures in het bijzonder aandacht te schenken aan solliciteerende Kantonrechters de doorwer king van het door requestrante bepleite systeem zou kunnen worden bevorderd dat op deze wjjze, bij geljjke bezuiniging, het belang der justitiabelen beter zal wor den gediend en onderscheidene plattelands gemeenten niet berot fd worden van hunne Kantongerechten, waarvan zjj het behoud zoodanig op prijs stellen, dat verschillenden hunner, naar adressante bekend is, bij handhaving daarvan gratis een gebouw ter beschikking willen stellen. Aalbnrg en Heesbeen. Donderdag 16 October hoopt de heer Schoonderbeek van Putten des namiddags om twee uur te Heesbeen en des avonds om half zeven te Aalburg in de Ned. Herv. Kerk op te treden. Almkerk. De collecte alhier gehouden voor 't Blinden Instituut vBarthimeus* te Zeist bracht op de som van f120. De alhier gehouden collecte voor 't Roode Kruis bracht op f21. Capelle. De heer G. R. uit Waspik had Woensdagnacht op de Nieuwevaart, tengevolge ,van het te ver uitwyken voor een tweetal passeerende auto's, het ongeluk met zyn auto in de vaart te geraken. Behoudens eenige materieele schade liep dit ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. Tot sub ontvanger alhier is in de plaats van den heer Adr. v. d. Beek benoemd de heer D. Schuller, kantoorhouder bij het hulppostkantoor. Deze week zyn de eerste suiker bieten op de losplaats aan de haven ter verscheping aangevoerd, terwijl de eerste scheepsladingen pulp aangekomen zijn. Door een en ander heerscht aan de haven een meer dan gewone bedrijvigheid. Drnceo. Zondagmiddag hield de hand- boogschutterjj vConstantia* onder veel be langstelling een gezellige onderlinge prijs- verschieting in den prachtig versierden en verlichten tuin van den heer Th. Elshout. Prachtige prjjzen waren hiervoor uitgeloofd op verschillend gebied. Om 2 uur nam de wedstryd een aanvang. Zondagnamiddag gaf de Harmonie ïde Volharding*, onder leiding van haar ijverigen directeur de heer A. v. Huiten, een tuinconcert in den tuin van Th. Els hout, tot sluiting van het seizoen. Veiling van 7 October 1924. Goud Reinetten 814£ cent per K.G. Bellefleurs 713 Sterappelen 915 Kafappelen 1216 Schjjvers 1015J i Oranje Reinetten 10—14 Zoete appelen 812 t William Duchesse 15—28 j> Beurre Clangeau 1216£ le Brun 1013 Durandeau 1113 i Knolperen 16 Maagdeperen 14J21J Stoofperen 510J Spruitjes 2533 Princesseboonen 3041 Witte kool 27 stuk. Savoye 2—6| Roode 17 v Prey 1619 bos. Seldery 1519 Dinsdagavond om half acht werd in de zaal der Meisjes Congregatie een belangrijke* propagandavergadering gehouden voor alle arbeiders in de schoen- en leder industrie. Als spreker zou optreden de heer W. Mooyman, voorzitter van den Fa- brieksarbeidersbond uit 's Hage, doch door bijzondere redenen kon deze niet komen en werd, nadat de Voorzitter, W. v. d. Wiel, de vergadering had geopend en het taliyk publiek een welkom had toegeroepen, het woord gegeven aan den heer Roesten- berg, Bondsvoorzitter uit Kaatsheuvel. Deze zette met warme woorden uiteen wat de arbeiders te doen staat om de algemeene belangen te steunen. Na een woord van dank aan den spreker en leden voor hunne belangstelling, sloot de Voorzitter deze ver gadering. Gameren. Bij besluit van heeren Ged. Staten d.d. 30 September 1924 is de re kening dezer gemeente over den dienst 1923 vastgesteld in ontvangsten op f58 876.585 en in uitgaven op f54.401.64, zoodat het batig saldo bedraagt f 4474.946. Herpt. Naar wjj vernemen heeft de heer P. de Wilt Pzn. zyn benoeming tot lid der commissie ingevolge art. 131 der gemeentwet niet aangenomen. Dinsdagmiddag werd men nog al eens, vooral in 't begin opgeschrikt door het luiden der klok, doch ten lange laatste kreeg men er erg in dat het de nieuwe klok van de nieuwe kerk was, welke men zeker aan het probeeren was. Door de onvermoeide zorgen van het bestuur van den R. K. Jongen Boeren stand is alhier een musschengilde opgericht met aanvankelyk 19 leden. Een voorloopig bestuur is gekozen be staande uit de heeren W. v. Oudheusden, Th. v. Bokhoven en Adr. v. Sprang. Kaatsheuvel. Woensdagavond werd door onbekende oorzaak een leegstaand huis van den heer Smit aan de Baan alhier een prooi der vlammen. Nieuwendijk. Van den heer C. v. d. Stelt Jzn. werd Zaterdagnacht een schaap zoodanig door een hond gebeten, dat het dier denzelfden dag geslacht moest worden. Men bedenke, om de honden snachts vast te houden. Vergadering van den Bondsring Altena-Zuid in de Geref. Kerk te Dussen op Donderdag 16 October a.8. aanvang 7 uur. Onderwerpen Jongelingsroeping en Vereenigingstaak door A. Meiresonne van Genderen. De macht van het voorbeeld door M. v. Helden van Nieuwendjjk. Reamsdonksveer. De scholier K. viel met den arm door een ruit en bekwam daarbij een diepe,wonde van 13 c.M. lang. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Na een verblyf van ongeveer 5 maanden zijn de Veersche werklui van Spitsbergen teruggekeerd. Bij de politie werd een valsche, goed gelijkende gulden gedeponeerd. Tot bestuursleden van de landbouw- vereeniging «Raamsdonksveer* werden ge kozen de heeren J. G. Lankhuijzen en A. J. Konings, De verkoop van de Sobriëtasbloem bracht hier ruim 30 gulden op. De werknemer van Trigt kreeg op een der werven een geweldigen slag van een zwengel eener lier. Beide kaken wer den stuk geslagen en een gapende wonde vertoonde zich aan den hals. Door den geweldigen wind woeien Woensdagmiddag in de Centralestraat vier reuzen iepen omver, de draden van het electrisch net brekende. Sleeuwijk. De collecte gehouden ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis heeft opgebracht: te Sleeuwijk f34.63 en te DeWerken f 27.47J. Sprang. De storm van j.l. Woensdag heeft in deze gemeente nogal eenige schade aangericht. In de Oudestraat werd enkele boomen ontworteld vele pannen werden van de huizen gerukt. In de meeste tuinen woei het nog hangende fruit af. A.s. Zaterdagavond hoopt de afd. Patrimonium alhier in vergadering bijeen te komen. De agenda vermeld bespreking der actie voor de komende winter campagne een onderwerp over De ongeljjkheid in de schepping gegrond in te leiden door Joh. Frings. Zaterdag 18 October zal door den Chr. Volksbond alhier de leesbibliotheek geopend worden. Tegen een geringe ver goeding zullen dezen winter geregeld eiken Zaterdag boeken verkrijgbaar zijn 't Vorige jaar werd hiervan een zeer druk gebruik gemaakt. Veen. Deze week werden de eerste suikerbieten aan den loswal gebracht en kan dus worden geconstateerd dat de bie tencampagne is aangebroken. Ook de wegers hebben hunne standplaatsen opge zocht. Door den controleur v. d. Bond van suikerfabrieken werd Dinsdag aanbesteed het wegkruien en opstapelen der suiker bieten over het seizoen. Ingekomen waren 6 biljetten. Minste inschrijver G. v. Wjjnen voor 75 ct. per 2000 K.G. Voor rekening van de Tuinbouw- vereen. is alhier aangekomen 1300 H.L. steenkolen, bestaande uit antrachiet en nootjes. Het bestuur stelt ze tegen f 1,50 per 80 K.G. beschikbaar. Dat de burgerij van dezen lagen prijs profiteert laat zich begrijpen. De vlekziekte onder de varkens bljjft nog steeds heerschen, in enkele dagen zijn weer een 4 tal vette varkens aan de gevolgen bezweken. De gevallen deden zich voor juist bij 4 arbeidersgezinnen welke in dezen winter hun slachtvarken, waaraan zij zooveel hebben opgeofferd, moeten missen. Op Zaterdagavond 18 October zal het tooneelgezelschap Vondel* uit Vlijmen alhier in de concertzaal van den heer Tj. Jonker, een uitvoering geven. Opgevoerd zullen worden het tooneelspel in 4 bedrjj- ven »De Wees uit het gebergte* en eenige duetten en solo's. Vlijmen. Het O. M. bjj de Rechtbank te 's Hertogenbosch eischte tegen beklaagde Boom alhier, terzake zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend van Fr. Brekelmans, zes jaren gevangenisstraf. Wijk. De feestuitvoering ter herdenking van het 20 jarig bestaan der fanfare ^Oefening en Uitspanning* alhier, zal morgenavond plaats hebben. Bjj deze gelegenheid zullen ook de be haalde prjjzen op het concours te 's Bosch, die deze week zjjn ontvangen, aan het vaandel worden bevestigd. Het bestuur van de afd. »Het Groene Kruis* voor Wijk, Aalburg en Veen bezoekt thans de inwoners van Wjjk en Aalburg om hen te bewegen aan te sluiten als lid. Naar wjj vernemen heeft dit groot succes, en laten zich velen als zoodanig inschrjjven. Firma ALPH. HUPSCH Met voetballen op Zondag

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2