Electrische Vergrootings-inrichting „DE KROON". Firma VAN DE GARDE J. J. MEIJER Goudsmid Horloger Goud- Zilverwerken en Horloges Massieve Gouden Verlovingsringen DROGISTERIJ L. C00PS Rattend ood Prijzen Winterseizoen 1924. Heden Ontvangen Bestel spoedig ANT. REMIE, GORINCHEM Arkelstraai A 490. 4'|2 °|o Deposito's Effecten Coupons. Wegens beëindiging van Seizoen Fa. C. ROMEYN, Gorinchem. GORINCHEM, Kortendijk 98, Tel. 156. op het getoied van tegen matige prijzen. flacon èL sS en 3o cent. (ouwctibcrg's ijzerhandel jfensden. VERTROUWD ADRES VOOR Goud Zilver en Uurwerken. I DAM RUBRIEK. Molenstr. (bij de Markt)GORINCHEM 4 FIAT, torpedo 10 PK. 5 DION BOUTON torp. 10 P.K. Oplossings wedstrij d 185 Langendijk 185 RedacteurM. J. L. BENEKER, Andel (N.B.) Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Met 't volgend nummer hopen wy een te beginnen in Klasse A. Wij wekken ieder dammer op, hieraan mee te doen. De uitgeefster van dit blad, de fa. Veer man, stelt een drietal prijzen beschikbaar voor de hoogst uitkomenden. Voor ieder goed opgelost probleem wordt 2 punten toegekend. Indien meerdere oplossers 't hoogste aantal punten behalen, zal om de pryzen geloot worden, op een der oefenings avonden van de Damclub lAltenas te Woudrichem. Probleem no. 3 is dus het eerste wedstrijdprobleem. KLASSE A. Probleem no. 2. (van Springer en de Jongh) Stand der schyven Zwart 8 schijven op 2, 7, 8, 9, 10, 48, 49, 36. Wit 8 schijven op: 25, 34, 38, 39, 41, 43, 44, 46. Oplossingen worden ingewacht tot uiter lijk 24 October a.s. De namen der goede oplossers worden gepubliceerd in het num mer van 24 October. De volgende fraaie studie is eveneens van onze bekende meester-dammers Springer en Herman de Jongh. Zet den volgenden stand op 't bord Zwart 10 schijven op 2, 6, 9,12,14, 15, 23, 24, 28, 30. Wit 10 schyven op: 21, 25, 26, 27, 34, 35, 37, 39, 42, 43. In dezen stand lokt Wit een foutzet uit. Zwart is bijna gedwongen er in te loopen. Als Wit dadelijk 4238 speelt, dreigt bij Wit's tweeden zet 3833 een schijf voor Zwart verloren te gaan. Op de volgende fraaie wijze tracht Zwart dit nadeel te ontloopen en tevens door te breken. Wit aan zet zijnde speelt dan Wit Zwart 1) 42—38 23—29 2) 34X32 2—7 3) 25X34 24—29 4) 34X23 14—19 5) 23X3 7-44 6) 3X17 11—44 1! Byna is de doorbraak gelukt. Wit eindigt de partij echter nog juist ten zijnen gunste, door Wit Zwart 7) 43-39 44X33 8) 32—28 33X22 9) 21—17 22X11 10) 2624, en Wit houdt nu met schijf 21 beide zwarte schijven in bedwang. Op 1116 speelt Wit 21 47 en nu moet Zwart een schijf offeren en verliest. Schijf 15 van Zwart loopt op tempo vast tegen schijf 35. KLASSE B. De vorige week behandelde wy de »Haarlemmer«. Nu echter nemen we weer een wat ingewikkelder, totdat we ten slotte geheel vertrouwd zijn met de veie gevaren, die er schuilen in de talrijke openingen van het spel. kasteel suist Carmen opende de oogen. Vervolgens werd zij opnieuw opgehe ven uit het water, door dezelfde armen, die haar hadden gered van een verschrik- kelijken dood, en neergelegd op een soort van vloer. Zij bevond zich boven op een der groote reddingsboeien, die neergelegd zijn op eenigen afstand van de meeste havens. Haar redder nam naast haar plaats. Hijgende, uitgeput, zou de man met zijn last in de diepte zijn verdwenen, indien hij niet de boei had bereikt. Zij waren nog alleen omringd door den hemel boven hen en de zee om hen heen. Nog was het nacht, maar de sterren verbleekten reeds. Voordat de jonge vrouw den man be danken kon, die haar het leven had terug gegeven, nam hij haar weer in zijn ar men en wierp zich in de golven. Maar Carmen had niet weer het ge voel, alsof zij in een diepte neerzonk zij scheen door het water te worden ge dragen en zweefde zachtkens voort. De minuten leken haar intusschen uren toe. De rythmische beweging, waarmee zij vooruit werd bewogen, hield eenklaps op. Carmen voelde, dat zij rechtop stond, de voeten op het zandweldra werd de grond onder haar voeten harder zij liep op een rotsgrond. Weldra daarna wandelde zij niet meer in het water. TJ bent gered, zeide een stem, die haar buitengewoon aangenaam in de Tel. 191. GORINCHEM. ssai «5$ i levert u alles Specialiteit: 5% korting- A contant. Grraveeren gratis. «IH Gasthuisstr.—hoek Haarstraat, GOlUNCHfiVI. Prachtig gepolijste KACHELPIJPEN per Meter alle wijdte fllO. Alle soorten ELLEBOGEN vanaf 30 cent. Kolenbakken en Schoppen alle soorten en modellen. Groote voorraad in Koedekken en Staltonw. Doet uw voordeel en koopt in nieuwe collectie Winterstoffen uw WINTERJASSEN, MANTELS of COSTUUMS Spoedige bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend. Dames- en Haerenkleermakery, Breestraat 74, HEUSDEN. Levering van beslist soliede goederen tegen matige p r ij z e n. Speciaal adres voor Massieve Verlovingsringen. Inkoop en ruiling van Goud en Zilver tegen de hoogste waarde AGENTEN van de Vereenigde Horlogefabrieken „Biel" (Zwitserland) en van de Klokkenfabrieken Van Berger, Würker Leipzig. a? v v-;' ..;v' v y-'" vv'x hebben wij billijk aan te bieden 4 persoons RENAULT, torpedo 10 P.K 4 i» RENAULT, cond. Int 10 P.K. Alle wagens zijn nieuw en voorzien van 4 Wielremmen en Ballonbanden. Alle schijven weer op 't bord Wit opent de partij op de gewone wijze. Wit Zwart 1) 33—28 18—23 2) 39-33 42—18 3) 34—30 2024 Een goed antw. op Wit's zet. 4) 31—26 HiermaaktWit een grove fout. Op de volgende manier profi teert Zwart van dezen miszet. 24—29 5) 33X24 17-21 6) 26X17 11—33 7) 30—29 23X25 Hiermede is de partij in Zwart's voordeel beslist. ooren klonk. Daarna sprak Carmen denzelfden naam, die haar eens op de stoomboot was ont vallen, weer uit, nu met oneindige tee- derheid en dankbaarheid Robert En hij antwoordde Carmen Het was wel Robert d'Alboize, die haar in zijn armen hield. Zij hadden een eiland bereikt, dat gelijk met den zee spiegel was op de plaats waar ze geland waren, maar dat verderop zich verhief. Het eilandje was niet woesttusschen de rotsen zag men plantengroei. De jonge vrouw beefde als een blad het lange verblijf in het water, de ont roering, de zeewind, die des morgens zoo koel is, maakten haar koud, maar een innerlijke warmte doordrong haar on danks dat alles. Robe/t was ook heel koud. Hij keek links en rechts. Hij zag kleine heester gewassen, Werktuiglijk stak hij de hand in den zak van zijn uniform, die doornat was. Hij maakte een gebaar van voldoening, weldra gevolgd echter door een beweging van teleurstelling, Hij zeide tot Carmen Moed Bij u zal het mij daaraan niet ont breken, zeide zij zacht. Robert haalde uit zijn zak een kleine nikkelen dooshij deed het deksel open springen en haalde een waslucifer te voorschijn. Indien de doos van binnen droog was gebleven, zou de jonge man zijn metge zellin er voor behoeden nu van koude Deze slag heet de »kaatsing-slag«. Volgende week een ander voorbeeld van dezen slag, die terecht zeer gevreesd wordt, 't Verdient aanbeveling, deze zetten allen van buiten te leeren, BINNENLAND. Hooigcbrek in de Betuwe Door het mislukken van een groot deel van den haveroogst, door den beperkten hooioogst en door de slechte naweide veel hiervan is in 't geheel niet verpacht stijgt de prijs van het hooi bij den dag. Langs de Maaskant is de oogst grootendeels opgeruimd. Naar uiterwaards hooi is geen groote vraag. Er zit, daar veel gras door het rivierwater is overstroomd, veel stof om te komen, zooals hij haar al voor verdrinken had behoed. Hij beproefde achtereenvolgens een aantal lucifers zonder eenig succes. Eindelijk uitte hij een kreet van vreug de. Een er van was droog gebleven te midden der anderen en was ontvlamd. Robert brak takken af en wierp die op het gras, hetwelk hij eerst in brand had gestokenhij vormde daarvan een brandstapel, die weldra vroolijk opvlamde. Het was tijd ook: Carmen viel bijna in zwijm. De warmte van het vuur deed intus schen de kleederen der schipbreukelin gen drogen. De jonge vrouw mompelde: Het schijnt, dat ik nog in een heer lijken droom verkeer Zijn we nog te Stockholm Zien wij nog een Sint-Jans-vuur Robert, mijn vriend mijn redder ik be Zij voltooide den zin nietde lippen van den jongen man werden op de hare gedrukt. En het was daar, op het kleine eiland, verloren te midden van den Oceaan, terwijl zij nog niet eens wist, of de zee haar prooi wel reeds had losgelaten, dat hun harten tegen elkander klopten en dat zij elkander een eersten kus gaven. XXXIX Op het strand geworpen. De gravin de Kerlor, Georges en Hélène in. Toch doet het nog (16f 17 per 500 K.G Veldhooi geldt f20—f21. De strooprijzen zijn gestegen tot f 16. Steenenlererantie voor Amerika Men schrijft uit Ketk-Driel aan de Geld. Als interessant nieuws kunnen wij me- dedeelen, dat door de nieuwe steenfabriek »Kerk-Driel« van den heer B. Terwindt, deze week haar eerste productie prachtige bouwsteenen werd afgeleverd. Nog meer interessant is het feit, dat deze levering een kapitaal aantal steenen bedroeg van 800.000 stuks, met bestemming voor Amerika. Kind verbrand Een 4-jarig jongetje te Serooskerke waren sedert tien dagen op het kasteel. De jonge vrouw voelde den tijd nader komen, dat zij moeder zou worden. Het was bepaald, dat het kind het levenslicht zou zien op den grond van Bretagne, in het kasteel zijner voorva deren, wier moed en andere deugden hij eens erven zou, naar men hoopte. Het verblijf te Parijs had Hélène in verrukking gebrachtde liefde van Georges voor haar was steeds even groot gebleven. En de hemel had blijkbaar deze lief de gezegend daar Hélène moeder zou worden De blijdschap van Georges te beschrij ven, toen hij dit nieuws vernam, is zeer moeilijkzijn vreugde grensde aan ra zernij: Hij omhelsde beurtelings zijn vrouw en zijn moeder en bedekte beiden met kussen. De oude moeder had zulk een diep aandeel genomen in het geluk harer kinderen, dat haar gezondheid er zelfs door was verbeterd. Daarom had zij ook geen oogenblik geaarzeld om met Georges en Hélène naar Parijs te gaan. De gravin was met haar kinderen zes maanden in haar hotel aan het „Pare des Princès" bij het bosch van Boulogne gebleven. Toen echter alles was geregeld voor den terugkeer naar Kerlor, gevoelde de gravin zich zeer gelukkig. Zij was heel blijde, dat zij weldra een kleinkind aan haar knieën zou hebben zij was vooral blij dat deze zou worden [Walcheren], dat de inhoud van een pan kokende melk over zich kreeg, is aan de bekomen verwondingen overleden, o Kind doodgereden Te Gemonde is de 6-jarige W. v. d. S„ die op een beladen vrachtwagen was gesprongen, daar af gevallen, waarbij de wielen over hem heen reden. De borstkas werd ingedrukt en eenige ribben gebroken. Het ventje overleed spoedig aan de gevolgen. Pnardeusmokkelaars gekuipt Te Veelerveen hebben kommiezen een smokkelaar aangehouden, die een paard over de grens bracht. Het bleek in de bedoeling van den aangehoudene te liggen, 15 rossinanten over de grens te leiden. geboren op den grond, die haar boven j alles dierbaar was. De reis, zoo langzaam mogelijk en met de meeste voorzorgen afgelegd, vermoeide Hélène niet. Zij was bewonderenswaardig goed ge zond. Nooit hadden haar mooie blauwe oogen een helderder glans gehad. Hélène was het goede bescheiden en zachte wezen gebleven, dat wij van vroeger kennen. Als Georges uitweidde over de schoon heid zijner vrouw, glimlachte zij, maar zij luisterde toch naar hem, gelukkig, dat haar schoonheid van zoo grooten invloed op haar man was, dat zijn vroegere buien van drift nooit terug kwamen. Zij zette zulk een bekoorlijk pruilend gezicht, wanneer Georges zich nog eens opwond, dat deze, verlegen, het uitzien kreeg van een schooljongen op wien men gebromd heeft en dat hij ten slotte begon te lachen. Trouwens waren ook de redenen om ontevreden te zijn voor hem zeer zeld zaam. Wij hebben reeds gezegd, dat het geheele fortuin der de Kerlor's niet verloren was door het faillissement van de Kredietbank van het Westende jonge echtgenooten hadden dapper hun deel gedragen in het verlies. Ofschoon Hélène een huishoudster had, een mevrouw Créprin, aan wie zij de zorg voor het huishouden overliet, begreep zij toch, dat zij zich moest bezig houden met vele kleinigheden. Artistieke vergrootingen. m sssr? Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 6