Derde Blad lo. 4440. - ïrijdag 10 October v voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. "\7 Ik Blue Band is het gesprek van den dag. Er is niemand, die niet weet, wat Blue Band is. Geen wonder! Blue Bands kwaliteit staat als een paal boven water. Blue Bands succes is alleenhetgevolg van de bijzondere kwaliteit Blue Bands kwaliteit blijft gegarandeerd dezelfde. Blue Bandssucceszal daarom blijvend zijm Ge moogt probeeren, wat ge wilt, steeds zult ge weer op Blue Band terugkomen. BEHOORENDE BIJ HET Ouderdom en Gezondheid. De oude dag verklaart niet noodzakelijk nierzwakte, rugpijn, stijfheid der spieren, rheumatische pijnen en last met de urine bÖ menschen op leeftijd want terwijl som migen jong, zijn op 80-jarigen leeftijd, zijn anderen oud als zij 60 zijn. Maar de oude dag brengt gezondheids wijsheid. Oude menschen zijn verstandig door de harde ondervinding, en zij zeggen ,,Wees opgewekt, maar ga niet laat naar bed. Vermijd zware maaltijden en buitensporigheden. Neem lichaamsoefening en de noodige rust". Zoovelen verwaar- loosen deze eenvoudige regels en worden bijgevolg te spoedig oud. Foster's Rugpijn Nieren Pillen passen oude menschen. Zij regelen de urinewegen zonder de maag, lever of ingewanden te verstoren. Zij bevrijden bejaarde personen van rugpijn, verminderen de aanleg voor rheumatiek en helpen om de kwade ge volgen van urinezuur op het gezicht, het geheugen tegen te gaan. Duizenden dan ken hun goede gezondheid aan Foster's Pillen. Verkrijgbaar in apotheken en drogist zaken f 1.75 per flacon (geel etiket met zwarten opdruk). Marktberichten 's BOSCH, 8 Oct. Op de markt van heden werden aangevoerd 1688 stuks. 974 stuks hoornvee, 601 biggen, 10 zeugen, 31 schapen en lammeren, 72 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 315 a f 460, kalfvaarzen f 295 a f 440, magere ossen en koeien f 180 k f 285, vette ossen en koeien le kw. 60, 2e kw. 51 ct. p. p., pinken f 140 f 215, zeugen f70 k f 110, biggen fl.50 k f2.p. w. schapen f 25 f 40, lammeren f 20 a f 32. Aanvoer ruim. Handel traag. GORINCHEM, 6 Oct. ,Op de vee- markt waren aangevoerd 417 runderen, 7 nuchtere kalveren, 97 overloopers, 534 biggen, schapen, lammeren en 4 geiten of bokken. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f360f435 melkkoeien f 225f 350 kalfvaarzen f 240f 325 guiste vaarzen f170f 230; pinken f fgraskalveren f50f90, nuchtere kalveren f 16f 20, overloopers f 25f 45, biggen f 8f 18 schapen f f lammeren f f ZALTBOMMEL, 7 Oct. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 72 biggen, prys van f6 tot f 14. 29000 eieren, prys p. st. 10 a 11 ct. 800 K.G. boter, prys per half K.G. roomboter fl.50, boerenb. f 1.50. 0e Rotterdansche eitrreiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe zenierstraat 37 39, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 6.80f 11.85 Eendeieren f 7.95f 8.65 Aanvoer 75000 stuks. ROTTERDAM, 7 Oct. Aanvoer 212 paarden, 17 veulens, 2077 magereen632 vette runderen, 160 vette kalveren, 842 graskalveren, 394 nuchtere kalveren, 389 schapen of lammeren, 549 biggen, 11 bokken of geiten, 30 varkens. Koeien f 0.37g a f 0.62|Ossen f 0.52 a f 0.59 stieren f 0.37 a f0 55 kalveren f 0.65 a f 0.87J, alles per kilo. Melkkoeien f 325 a f 525, kalfkoeien f375 a f510, stieren f140 a f500, pinken f180 a f225, graskalveren f70 a f 140, vaarzen f 200 a f 275, werkpaar den f200 a f375, slachtpaarden f100 a f200, hitten f140 a f300, veulens f60 a flOO, biggen f8 a fl4j, varkens f 18 a f35, slachtkalveren f 16 a f 20, fokkal- veren f 25 a f 40. BINNENLAND. vy''"- vsïZ -4 mis* ,Uhf h V.,' vV rw uk'-i' r ïl '*V'V T h l 415 v. Ongelukken Maandagavond is in 'n perceel aan de Riemerstraat in Den Haag een 61-jarige man van de trap gevallen. Hij was bijna dadelijk dood. De 10-jarige Bertus Jansen uit Naarden schrok voor een hond, die hem aan blafte en maakte een zijsprong. Juist kwam een auto aanryden, waarvan het spatbord den knaap greep en in de vaart slingerde. De auto stopte onmiddellijk en de inzittenden haalden den jongen uit het water. De jongen is met beenbreuk en hoofdwonde ter verpleging in de Majella-stichting te Bussum opgenomen. Te Blaricum stortte een 14-jarige knaap W. Ende, van het dak der R.-K. school. De dokter constateerde een ernstige arm- fractuur en een hersenschudding. De jon gen is naar het Diaconessenhuis te Hilver sum vervoerd. "Bij het schoonmaken van den oven aan de Zwartglasfabriek te Leerdam vloog een zoogenaamde trommel los. De stoker Z. uit Asperen kreeg de uit slaande gasvlammen tegen hoofd en armen. Men vreest voor het behoud van zijn oogen. o Verdronken De heer E. Berghuis te Birdaard, die in een roeiboot was uitgevaren om gras voor zijn koeien te halen, wilde het kanaal oversteken, toen een stoomboot passeerde. Hoewel de stoomboot signalen gaf, week B. niet uit, met het gevolg, dat hij werd overvaren. Berghuis verdronk, zyn zoontje werd gered. Zaterdagmiddag is het 12-jarig zoontje van den heer De Koning uit Dinteloord bij het visschen te water geraakt en ver dronken. o Een vergeetachtige onderwtyieres De ouders van de 8-jarige B., uit de Poot- straat te Delft, leerlinge van de R. K. Bijz. school aan den Nieuwe Langendijk hebben Maandagavond en -nacht in doode- lyke ongerustheid verkeerd over het lot van dit dochtertje dat Maandagmiddag na schooltijd niet naar huis was gekomen. Naar alle kanten werd geïnformeerd en onderzocht, zelfs zijn er Maandagavond laat nasporingen met den politiehond gedaan, wiens spoor naar de gracht aan het Oost einde leidde, waarin toen tot diep in den nacht werd gedregd. Dit alles bleef ech ter gelukkig zonder resultaat, want gisterenochtend vóór schooltijd werd het raadsel dezer spoorlooze verdwijning opge lost. Het betrokken meisje was n.l. Maan dagmiddag door haar onderwijzeres voor straf in een kast gesloten en... de onder wijzeres had verzuimd, het kind na schooltijd uit te laten. Als eenige verontschuldiging voor dit wel ernstig verzuim moge aangemerkt, dat de onderwijzeres Maandagavond toen men ook aan haar adres informeerde, uit de stad was. Zij zou zich anders het ge val natuurlijk wel aanstonds herinnerd heb ben. Gelukkig dat het kind geen onaan gename gevolgen van deze vrijheidsberooving heeft ondervonden. Een gemeente met ongelukken Er zijn Zaterdag en Zondag in de ge meente Emmen verscheidene ongelukken gebeurd, waarvan eenige met doodelijken afloop. De arbeider R. L. Epping was Zaterdag bezig met plaggen steken. Door onbekende oorzaak is de 58-jarige voorover in een sloot gevallen en verdronken. De 75 jarige timmerman G. Brinks ging gezond naar zijn werk. Onderweg werd hy onwel, zakte ineen en was na eenige oogenblikken een lijk. Zondagmorgen was de vrouw van den voerman G. Schoonbeek te Bergerfeld be zig met aardappelen koken. Plotseling zakte zy ineen. De dokter kon slechts den dood constateeren. Zij laat een man en 6 kinderen achter, waarvan de oudste 9 jaar is. Zondagmiddag stond de motor van dok ter Hospers in het mulle zand voor een huis. De zware Indian viel plotseling om en kwam terecht op het beentje van het vierjarig dochtertje van De Lange. Het lichaamsdeel werd verbryzeld. Tenslotte werd iemand te Noord-Barge door het op hol slaan van een paard ern stig gewond en geraakten te Nieuw-Weer- dinge twee kinderen te water, waarvan één met groote moeite onder een schip vandaan gehaald kon worden. De kleine was buiten kennis, doch men slaagde er in de levensgeesten weer op te wekken. o—- Deedelyken val Maandagmorgen is te Amsterdam een 63-jarigen metselaar van een pl.m. 25 me ter hooge stelling aan den buitenkant van een in aanbouw zijnd perceel in de Vijzel straat gevallen en kort daarna overleden. Getuigen «verklaren, dat hij te ver naar het uiteinde van een plank is geloopen, waar door deze is gedompt. o Be meordaanslag te Yalkenswaard Voor het Amsterdarasche Gerechtshof zal op 28 October terechtstaan mevr. Des met, die na door de Bossche Rechtbank te zijn vrijgesproken van medeplichtigheid aan de poging tot moord op haar echtge noot, door het Bossche Hof werd veroor deeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Tegen dit arrest was zij in cassatie ge gaan. De Hooge Raad casseerde het Bos sche arrest en verwees de zaak naar het Amsterdamsche Hof. Nieuwsblad is maar een •v- --.Vx-V.-" ■r- ^jr*. •- •V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 9