TE KOOP: Danakc# HindtrMeti. GROOT WINKEyjWSr- cè Agentschap 1 De Stikbanden, M. BOERENX P J.SCHETSELAAR Spreekuren 94 K i n'de r-0 p e r e 11 e. i Niet wachten te koop qf te Kuur, AGENTSCHAP Kalif 10 ct. sigaar. Groote gele Trekhond, Het College van Regenten ^der Sodshuizen van Heusden, bij afslag in het openbaar verkoopen van een der grootste brouwerijen in het land. Ü.HMERSKEI, se en woningen. Een commissie is te ursgao ingesteld tot het inzamelen van eiden. Een valsfii Raadsbesluit opgemaakt. Voor de Roermondsche Rechtbank stond •recht de 42-jarige J. H. B,, gemeente- ecretaris te Belfeld. Hem was ten laste gelegd het opzette- jk valschehjk opmaken van een Raads- tesluit tot het aangaan eener geldleening root f 200, terwijl hij dit beslait onder- eekend had met den naam van den bur gmeester. Verder had beklaagde het re- ;ister, waarin de besluiten worden geplakt, nbruikbaar gemaakt door het door hem pgemaakte valsche Raadsbesluit over een n het register ingeschreven echt besluit e plakken. Voor deze zaak bestond groote belang- telling. Beklaagde bekende het valsche Raads besluit te hebben opgemaakt, doch ont- tende het besluit met den naam van den jurgemeester te hebben onderleekerid. Deze ikte, aldus beklaagde, heeft de burge meester zelf geteekend. Hetgeen ik ge- laan heb, aldus beklaagde, heb ik in het >elang der gemeente gedaan. De geldlee ning is geschied en het besluit, waar het loor mij opgemaakte besluit was overge- olakt, was er een van Burgemeester en Wethouders, dat toch niet uitgevoerd werd. De Rechtbank gelastte alsnog in deze caak een nader onderzoek en verdaagde le behandeling tot 28 October a.s. In den kinderstoel verbrand. Te Ambt-Delden is een kind in den kinderstoel in brand geraakt. De kleine is overleden. Vrouw Laschke zat rustig aardappels te schillen bij den haard in haar huisje, ge legen tegen den Kamperszeedijk bij Graf horst, toen zij opeens een zware bons boven zich hoorde en tegelijk door het dak vier spartelende pooten zag steken die terecht kwamen op de linnenkast, welke onderst boven ging. Wat was er gebeurd Een stier, die over den dijk werd geleid, schrikte voor een auto, rukte zich los en sprong van den kijk af en dwars door een doornen heg boven op het dak van de daglooners- hut met bovenvermeld gevolg. Begrijpelijk kostte het heel wat moeite het dier uit £ijn benarde positie te bevrijden. Stop ze in de sloot Toen dezer dagen eenige kinderen in het bosch van »Marquette« onder Heems kerk aan het beukenootjes zoeken waren, betrapte de tuinman van dit landgoed ze op dit »euve!« en greep eenigen vast. Aan den zoon van de eigenaresse vra gende wat hij met de boosdoenersmoest doen, antwoordde deze »stop ze maar in de sloot c. De tuinman volgde dit bevel op en dom pelde een aantal kinderen zoo diep in den sloot, dat alleen het hoofd boven water bleef. Het is te begrijpen dat de verontwaar diging van de ouders die hun kinderen doornat thuis kregen, groot was. Reeds is de politie in het geval ge moeid en is van een en ander proces verbaal opgemaakt. Ophefliug der huurcommissies De minister van arbeid, handel en nij verheid heeft aan verschillende gemeente besturen de volgende circulaire gezonden Het komt mij voor, dat thans de tijd gekomen is om te overwegen of de huur- commissie in uw gemeente nog langer bestendigd zal moeten blyven. In het algemeen zyn in de laatste jaren in ons land de «woningtoestanden aanmer kelijk verbeterd. De opleving in de par liculiere bouwnijverheid bleef voortduren, zoodat de woningnood welhaast tot het verleden zal gaan behooren. De buiten gewone omstandigheden met het oog waarop de Huurwetten in het leven werden ge nepen, zijn allengs aan hei verdwijnen. Dit is bij de jongste wijziging der huur wetten voorzien en daarom is de weg geopend om tot geleidelijke opheffing der huurcommissies te geraken. Het moet toch wenschelijk worden geacht, dat het vrije verkeer op de woningmarkt langzamerhand wordt hersteld. In de laatste jaren zijn de werkzaam heden van de huurcommissie in uw ge meente aan het verminderen. In verband met het bovenstaande kan, naar het mij aanvankelijk voorkomt, worden overgegaan tot ophelfiing der huurcommissie in uwe gemeente. Gaarne zal ik vóór 15 November a.s. van uw college vernemen of het overwe gende bezwaren heeft tegen opheffiing der '^ïuurcommissie en zoo ja, welke. De valsche muiterij te Nieuwland De majoor van de Rijksveldwacht Halma heeft nog eenige gereedschappen voor het maken van valsch bankpapier bij Wed. Van B. te Nieuwland gevonden en in beslag genomen. De officier van justitie, mr. Van Tricht uit Dordrecht, en majoor Halma, hebben zich weder naar Nieuwland begeven om een verder onderzoek in te stellenop hun last zal de grond in den tuin worden omgegraven, ten einde afgewerkte bank biljetten in een kist of bergplaats op te sporen. Ijverig wordt allerwegen door de politie nagegaan of er reeds valsche bankbiljetten uit Nieuwland in omloop zijn. Tot dusver vruchteloos. Men vermoedt dat de inval bij de valsche munters te voorbarig is geweest. Door vele schuldeischers, die varkens aan de Gebr. van B. hebben ge leverd, werd n.l. uitstel van betaling ge geven, op de mededeeling van deze varkens handelaren, dat zij zouden betalen tegen Nieuwjaar, dan ontvingen zij een erfenis van f300,000 uit Amerika. Dag en nacht worden huis en erf van de Wed. v, B. door de politie bewaakt. De stUgiig rail den gulden Sedert eenigen tijd loopt de Nederland- sche gulden te New-York geleidelyk op en daalt de Amerikaansche dollar dienover eenkomstig op onze beurs. Omtrent de oorzaken daarvan werden verschillende veronderstellingen opgeworpen. Verscheidene invloeden schijnen daarop te werken. Naar het »Hbld.« verneemt zou de Duitsche regeering reeds bij voorbaat Pon den uit de opbrengst der Duitsche leening willen omzetten in guldens, om daarmede weder credieten af te lossen. Voor het zelfde doel zouden ook dollars uit nieuwe Amerikaansche credieten zijn aangewend. Voor de betaling van Duitsche graan- aankoopen in Rotterdam zouden eveneens guldens noodig zijn. De politiek van de Nederlandsche Bank werkt trouwens even eens in de richting van een beteren gul denkoers, terwijl verder ter betaling van Indische producten Ponden aangeboden heeten te zijn. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Van de lichting 1925 uit deze gemeente zijn 4 loteiingen bestemd voor gewoon- en 7 loteiingen voor buiten gewoon dienstplichtigen. Met het oog op de mazelen is de Prot. Bewaarschool tijdelyk gesloten het aantal leerlingen bedroeg slschts zeer en kelen meer. De commissie die advies heeft uit te brer.gen over de voorgestelde vereeni- ging van de gemeente Elshout met Drunen en Oudheusden met Heusden, besloot met op een na algemeene stemmen tegen ver- eeniging te adviseeren. Alleen de heer v. d. Pol uit Oudheusden stemde voor ver- eeniging, omdat Oudheusden meer bij Heusden behoort dan bij Elshcut. De kin deren van Oudheusden gaan te Heusden school en is in Heusden iets te doen dan zijn de ingezetenen van Oudheusden daarbij tegenwoordig, terwijl ze zelden in Elshout komen. Naar wij vernemen, zal op 15 De cember e.k. onze gemeente-veldwachter D. van Kuyk den dienst met pensioen^erlaten. Wij wenschen v. K. nog vele jaren zijn welverdiende rust toe. Almkerk. J.l. Vrijdag had de land bouwer v. H. het ongeluk, terwijl het paard schrok, met een kar met bieten in een sloot terecht te komen. Gelukkig wist men spoedig paard en kar op 't droge te werken. Hoewel eenige materieele schade aan de kar, liep dit ongeval zeer goed zon der persoonlijke ongelukken af. A.s. Vrijdag 's avonds 7 uur hoopt Ds. Röth in de Ned. Herv. kerk alhier, den dag der Hervorming te gedenken. Tot Hoofd der Chr. Herv. school alhier, is benoemd de heer Cornells, thans onderwijzer te Goes. Andel. Zaterdagmiddag werden alhier door den heer Duister twee ballonnetjes gevonden, afkomstig uit Wilhelmshaven, die daar Donderdagavond om 6 uur zyn opgelaten. Aan elk der ballon was een kaart bevestigd met verzoek om te posten. Tevens stond er bij vermeldindien het een vrouw de vindster was, dan ook haar portret erbij over te sturen, mogelijk be stond er dan nog kans om op die manier met den afzender van de ballonnetjes te huwén. Dezer dagen werd een collecte ge houden voor iemand, die plotseling zonder hit was, daar het dier dood in de stal lag. Zelf had hij geen middelen genoeg om een anderen hit aan te schaffen. De collecte bracht ruim f 130 op, dat dit dankbaar werd aanvaard, laat zich begrijen. Capelle. Vorige week had de tim merman P. F., werkzaam bij de firma Michael a. d. Loonschendijk, het ongeluk met zijn hand onder een schaafmachine te komen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke door Dr. Kohier verleend werd. Van den wagen van den melkrijder J. A. B. braken j.l Zaterdag alle spaken van het achterwiel, waardoor een groote ABVERTENTIEN. (reu) 2 jaar oud", bijzonder geschikt om mee gaan te melden, zeer mak en lief voor kinderen ta 's nachts zeer waaksch, of voor iMnschen die pleizier in een prachifiond hebben, of voor iemar.d die er mee naar een tentoonstelling wil gaan. Brieven onder letter B aan het Bureau dezer courant. zal op- ZATERDAG 8 NOVEM BER 1§24, des voormiddags 11 uur ten Jlaadhuize te Heusden, bij inschrijving verkoopen komende uit het Eenjarig Waar denhout van de navolgende per- ceelen A. Mannenland onder Oud-Heus- den, Noord-West, groot 1.89.90 H.A. B. De Klokreep in de Rukens onder Oud-Heusden, groot 0.85.90 H.A. De bossen worden ter dikte van 70 cM. geleverd. De bossen liggen gedeeltelijk in de Bosschen, en gedeeltelijk op het binnenpad in het Mannenland. Betaling moet vóór het halen geschieden. Inlichtingen verstrekt de Voor zitter der Godshuizen en de Op zichter N. Kuipers te Heusden. hoeveelheid melkbussen op den weg terecht kwamen en de melk de Nieuwevaart en de Heistraat instroomde. J.l. Vrijdag zakte de 81-jarige H. de B. ineen, terwijl hij op weg was van WTaspik naar deze gemeente. Per kar van den landbouwer G. werd hij naar zijn zoon alhier overgebracht. Vorige week had de heer W., hoofd der Chr. school a. d. Loonschendijk het ongeluk met zijn fiets te slippen met het noodlottig gevolg, dat hij in een sloot te recht kwam. Hij zat zoodanig met zijn beenen tusschen zijn fiets bekneld, dat het hem onmogelijk was op het droge te ko men. Op zijn hulpgeroep werd hij door B. v. C. uit zijn netelige positie bevrijd. Drnnen. Zondagmiddag had onder groote belangstelling de eerste competitie-wedstrijd plaats van de Voetbalcub »D. V. 0.« tegen »R. W. B.c uit Besoijen. Bij de rust was de stand 10 voor »D. V. 0.« De einduitslag was 22. Donderdagavond vergaderde de Jonge Boerenstand. In deze vergadering werd besloten een proefveld aan te leggen en wel de helft van een lyont land met beste eetaardappelen en de andere helft met aardappelen voor den handel. Ook werd besloten de helft met rogge te bezaaien en deze 14 dagen voor het poten om te ploegen, voor proef te nemen tegen kalk- land. De heer M. v. Halten hield een mooie lezing over »Kwaliteitscontróle der melk aan de boterfabriek, ter verbetering der melkvermeerdering. De open-schaal collecte ten bate der St. Radboud-stichting bracht alhier f 150 op. Er is in deze gemeente eenige op leving te bespeuren in het schoen bed rijf. De meeste fabrieken werken weer bijna regelmatig. Woensdagavond hield de R. K. W. V. St. Joseph een buitengewone vergade ring, waarop tegenwoordig waren het be stuur der coöperatie »Ons Belang«, de WelEerw. heer kapelaan Goosens en de heer Kolkman uit Tilburg, en welke ver gadering, staande onder leiding van den heer A. v. d. Wiel, belegd was als pro paganda voor »Ons BelangDe heer Kolkman behandelde de vraagWaarom versterking van het Katholiek Vereenigings- leven Daarbij zette hij tevens het nut van coöperatie uiteen. Tenslotte werd ook het woord gevoerd door den geestelijken adviseur. De voorzitter sprak beiden een dankwoord toe, waarna in een bijeenkomst van de leden der coöperatie nog eenige mededeelingen werden gedaan. Binnenkort zal ook een vergadering voor de vrouwen gehouden worden. Herpt. De commissie die ingevolge art. 131 der Gemeentewet advies heeft uit te brengen over de voorgestelde ver. eeniging der gemeenten Herpt, Heusden en Oudheusden, vergaderde op Donderdag 23 October des vooral. 10 uur. Met een parige stemmen werd besloten tegen ver- eeniging te adviseeren. Waspik. Na een ongesteldheid van slechts een enkele dag werd Zaterdagmor gen de 65 jarige M, H. dood op haar bed gevonden. Een tragisch einde 1 Zondag hield het Kruisbooggezelschap iWillera Telle, gevestigd bij den heer J. Vloeimans, zijn jaarlijksch onderling prijs- verschieting met Koningschieten. Na een hevigen kampstrijd tusschen de heeren Pop- pe en de Klijn, mocht het den heer Poppe gelukken de Koningstitel te behalen. Wijk. In de bietenverscheping heerscht op 't oogenblik een buitengewone drukte. Op Vrijdag 24 October werden aan de aanlegplaats 300 karren met bieten met een totaal gewicht van 200,000 kilo aan gevoerd. Werkendam. Voor het beroep naar de Chr. Geref. kerk alhier heeft bedankt Ds. K. Groen van Zwijndrecht. De WelEerw. heer Ds. Andrée, predikant bij de Geref. kerk alhier, komt voor op 't tweetal te Krabbendijk. Ds. P. de Groot van Rotterdam, die Donderdag a.s. hoopte op te treden in de Chr. Geref. kerk alhier, is door on voorziene omstandigheden verhinderd. Het groote huis bewoond geweest door wijlen Mevr. de Wed. Sigmond werd vorige week publiek verkocht voor de som van f 80Öt),aan den heer L. v. Drunen te Werkendam, die naar wij vernemen er drie woonhuizen van wil maken. Gezien de prijs kunnen wij wel zeggen dat de groote heerenhuizen Werkendam ook geen waardevolle bezittingen zijn. De Autobus-onderneming »Onzen DiensU op 's Bosch doet voortaan 3 maal per dag onze gemeente aan. Voorwaar een mooie verbetering. Waalwijk. Op Donderdagavond j,l. klokslag 8 uur, werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een orgelbespeling gehouden door den toonkunstenaar A. Alt. uit Bols- ward, welke bespeling louter als kunstavond was bedoeld en voor iedereen toegankelijk was. Het programma was prima verzorgd en boeide door heerlijk spel, wel was 't jam mer dat de organist het heele programma ineens, zonder pauze afwerkte. Vooral maakten indruk Koraal Ruwe stormen mogen woeden, de Kriegsmarsch der Pries ters uit Athaliaoc van Felix Mendelsohn Bartholdy en »Adagio en Rondo« uit het fluitconcert van Joh. Chr. Rinck. Het publiek was uiterst voldaan al uitte het deze voldoening niet door applaus. Het College van Regenten der Godshuizen van Heusden, zal op VRIJDAG 7 NOVEMBER 1924, n.m. 2 uur, in vHet Wapen van Amsterdambij Van Strien te Heusden, A. 2 96.40 H.A. Het 4-jarigï Waardenhout in het Mannenland onder Oud- Heusden, Noord-Oost. Eerste perceel links.' B. 0.20.00 H.A. Het 5-jarig Waardenhout in het Mannenland, het boschje vóór den Omloop gelegen achter het perceel A. C. 1.10.90 H.A. Het 3-jarig Waardenhout ge legen in de Beemden onder Eethen, perc. Oost, D. 1.02 50 H.A. Het 3-jarig hout gelegen in de Beemden onder Eethen perceel West. De koopers worden in de gele genheid gesteld de benoodigde stekken te leveren. Met het hakken kan dadelyk na de gunning begonnen worden. Vóór 1 Febr. 1925 moet alles gehakt, en voor 1 Maart 1925 moetalles geruimd zijn. Wat op 1 April 1925 nog in het perceel aanwezig is, vervalt aan den verkoopez. Nadere inlichtingen verstrekt de Opzichter N. KUIPERS te Heusden ONTVANGEN een irko oie collectie Beleefd aanbevelend, N Waterpoort HEUSDEN Lan^fendijk 186 boven Mij. „Pasteur" GORINOHEM (of volgens afspraak). JONGE DAMES en MEISJES (boven 10 jaar) die hare medewerking zouden willen verleenen voor de opvoering van een Operette, worden verzocht irich vóór MAANDAG 3 NOVEMBER op te geven bij één der ofiderjjeteekenden. Mej. ADR. v. EGGELEN, Putterstraat. Mej. CHR. REAS, Nieuwstraat. Mevr. AUËR, Waterpoort maar nu reeds begjnnen Uw handen in te wrijven met Paroldaf voorfeemt het ruw worden en stukspringen op gunstigen stand te ËÉUSDEN, waarin sedert jaren gevestigde Kirtild.enierszaa.li, met overname van inventaris en voorraad. Brieven franco onder No. Bureau v. d. Blad. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel van .de Firma L. J. VEERMAN, Botermarkt, HEUSDEN. TE KOOP aangeboden Koopsom billijk. Brouwerij, steunt. Brieven onder letter V aan het Bureau van dit Blad. K Vischmarkt 112 - HEUSDEN, zijn verkrijgbaar alle soorten fijne SIGAREN en SIGARETTEN van de goedkoopste tot de duurste soorten. Aanbevolen ftierken Serie merk VREDE. Imperial 20 ct. sigaar, Royal 15 Boquèt 12 Petitos 10 (in kistjes van 10 st.) Serie merk HOFNAR. E^eelent 10 ct. sigaar. Pikant 8 atent 6 Allq soorten fijne Sigaretten. Rookt het merk CUBA OVERAL 6 ct. sigaar. Aanbevelend, ALS BOVEN. 't Zal je gebeuren VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 3