Maagpijn RDT's Door een hond verscheurd. Toen de echtelieden Mias te Draccy (Frankrijk) Vrijdagavond thuis kwamen, vonden zij het vreeselijk verminkte lijk van hun zesjarig zoontje in de huiskamer liggen. r Het kind bleek door den hond, die aan de familie toebehoorde, te zijn verscheurd en gedood. o Jacht op een dievenbende. Door een rooversbende onder leiding van een sterk en forsch meisje werden gedu rende de laatste weken niet minder dan veertig diefstallen gepleegd in het district Provens (Seine en Marne). De vetste kuikens en de beste wijn waren van der dieven gading, de politie speurde ijverig, doch ontdekte niets, totdat haar op 'n avond werd medegedeeld, dat 'n vreemd gezelschap 'n fuifje hield rondom een vuur in een bosch nabij de stad. De burge meester, het politiecorps en eenige burgers trokken goed gewapend erop af. Werke lijk vonden zy het vuur en daaromheen de bandieten, die zich een copieus diner goed lieten smaken. Het meisje voerde bloots voet voor hen 'n dans uit. Bij het zien der politiemacht namen de feestvierenden de vlucht, maar bij *'t achterna zetten wist men een man en 't dansende meisje te treffen. De man viel uitgeput neer, doch het meisje rende met bijzondere vlugheid voort, bereikte de rivier de Auxence en zwom naar den overkant. Zoodra het dag was geworden, werd 't onderzoek voortgezet. Enkele meters van den oever, waar het meisje aan land was gekomen, vond men haar dood liggen. De schotwond was doodelijk gebleken. He oogen uitgestoken. Te Dresden had Zaterdag een beschonken koopman zich op straat een gat in het hoofd gevallen. Een kapper, die toevallig voorbij kwam, stelde zich voor als student in de medicijnen en verklaarde zich bereid den koopman te verbinden. Hij bracht den man naar zijn woning en verbond ham daar. Uit dankbaarheid liet de koopman daarop een paar flesschen wijn haler^ Eenige uren fuifden de [heeren samen, waarop de koopman den kapper zijn ordes en eereteekens toonde. Plotseling miste hij een Bulgaarsche onderscheiding. Hy beschuldigde den kapper deze te hebben gestolen. Men werd handgemeen, waarbij de kapper den koopman eenige slagen .om de ooren toediende. Daarop greep deze een mes en stak den kapper beide oogen uit. Het slachtoffer werd naar het zie kenhuis gebracht, waar hij spoedig overleed. In zijn zakken vond men de vermiste Bulgaarsche orde. o Rond de wereld in 5 seconden Volgens een Central News-telegram heeft men op een radio tentoonstelling te New- York een proef genomen met welk een snelheid radio-signalen rondom de wereld circuleeren. Deze proef had plaats op de derde jaarlijksche tentoonstelling in boven genoemde stad. Uitgezonden werden de letters S en C, de een (n Oostelijke, de andere in Westelijke richting. Da 8 won met een seconde voorsprong. Deze letter circuleerde in 5 seconden rond de aarde, terwyl de C 6 seconden noodig had. De S werd van de tentoonstelling uit naar het station Tuckerton [New Jersey] gezonden en vandaar Oostwaarts naar Paria, Malabar, Java en Honoloeloe door geseind. De C circuleerde van de ten toonstelling naar het station Marion [Mass] en vandaar Westwaarts via San Francisco, Saigcn [Fransch Indo China], Parijs. Alle details voor deze proef werden van te voren geregeld. o Door een leeuw gedoed. Een Reuter-telegram uit Nairobi meldt De naturalist en bekende jager van Natteville was, vergezeld van zyn dochter, op de grens tusschen Oeganda en Congo op zoek naar een witten rhinoce-ros voor het museum te Bern, toen hij deor een leeuw werd aangevallen en vreeselijk werd toegetakeld. Hij stierf binnen dertig uren. Zijn dochter bevindt zich nu alleen onder de inboorlingen. TABLETTEN BINNENLAND. aan te preeken. Dat komt wijl hij een groote onder vinding in dit opzicht heeft. Hij heeft mij van den strijd zijner eerste jaren vertelt Er zijn hartverscheurende voorvallen onder. Omdat na dien tijd een artiest niet zoo gemakkelijk kan voortbrengen als nu Antonin Gervais is uit het volk geboren, hij is een kind der voorsteden. Je behoeft me zijn levensbeschrijving niet nog eens te geven, je hebt me die al zoo vaak verteld En dan ook, Antonin Gervais had geen voornaam huwelijk gedaan. Mariana sprak deze laatste woorden op zeer trotechen toon uit en met een aristocratische hoogheid, welke niet na liet indruk te maken op haar echtge noot. Hij wilde overigens niets liever dan zich te laten overtuigen. Een oogenblik kwam zijn gezond ver stand weer boven. Hij zou bijna ge bloosd hebben over de materieele quaes- ties, waaraan hij toegaf. Rekenden deze kle.nigheden dan voor een kunstenaar, die al zijn bekwaamhe den moest wijden aan den J^egonnen ar beid, wiens eenige zorg moest wezen leven te geven aan de doode en weer spannige stof? Hij maakte een breed gebaar, daarmee aanduidend, dat hij ongelijk had met over deze ondergeschikte punten te spre ken. Ik geef toe, hernam Mariana, dat wij een beetje te bescheiden zijn geweest bij de aankomst in Parijs Dat was het De vliegtocht NederlandIndië De heer der Hoop seinde d.d. 7 dezer te 3 uur 45 n.m. uit Boesjir aan het Haagsche Aneta-kantoor Wij zyn te Boesjir aangekomen zonder de op het progranp staande tusschenlanding op het vliegveld bij Basra te hebben gedaan. Het toestel en de motor blijven zich uitstekend houden en wij maken het allen opperbest. Het weer is buitengewoon mooi. De landing op het zeer goede vlieg veld, waar ons een allerhartelijkste ont vangst ten deel viel, geschiedde vlot. Een Zaterdag ontvangen telegram van Van der Hoop meldt uit Bendar Abbas Wij zijn hier met mooi weer aangeko men en kregen goede hulp van den Engelschen consul, die ons groote gast vrijheid bewees. Bemanning, machine en motor zijn in de beste conditie. Wy vervolgen Zondagochtend onzen tocht naar Chabar. Afschaffing van den stemplicht. Naar aanleiding van paragraaf 11 in de Memorie van Antwoord bij Hoofdstuk I >Algemeene Beschouwingender Staats- begrooting, waarin gezegd wordt»De Re geering vleit zich ter zake van den stem plicht binnen korten tyd een voorstel te doen*, verneemt de »Tel.«, dat het voor nemen van de Regeering hierop neerkomt, dat zij van plan is de afschaffing van den stemplicht" voor te stellen. Kostbare Barnevelders Men meldt uit Barneveld Tijdens de te Barneveld gehouden Pluimveetentoonstelling werd een zeer drukke handel in raskippen gedreven. Vooral de bekroonde dieren waren zeer gezocht en trokken zelfs buitenlandsche koopers. Zoo kocht een Engelsche fokker, speciaal voor dit doel naar hier gekomen, van de hoeve »den Akker* een toom onbekende Wij konden rekenen op onvoorziene moeilijkheden te stuiten Die zijn ook gekomen trouwens. De kunst is heel aardig, maar zij brengt veel, heel veel ontgoochelingen In dien wij gezondigd hebben door overmaat van bescheidenheid, laat ons dan terug- keeren van den weg van middelmatig heid en onmacht Ik heb je gezegd, dat je talent hebt, mijn meening is even wel niet voldoende iedereen in de we reld moet zoo oordeelen. Toon eens een beetje wilskracht. Ik zal doen, wat je wilt. Laat ons hopen, dat het niet te laat is. Te laat Misschien Je hebt vele uitnoodigin- gen geweigerd, die men ons niet weer zal zenden De heer Silverstien heeft u meer dan eens verzocht om zijn par tijen bij te wonenje hebt er je altijd aan onttrokken onder het een of ander voorwendsel. Ik heb er je telkens over geraadpleegd. Ik raadde je voornemens Ik wilde je niet dwingen een rol te spelen, die je mishaagde Ik vreesde, dat je mis- plaats zoudt zijn in een al te elegant millieu Ik heb mij tevreden gesteld met in stilte te lijden. Paul Vernier had verdriet. In zijn aangeboren goedheid beschul digde hij zich de oorzaak geweest te zijn vun de kwellingen zijner vrouw. En evenwel had hij beloofd, om haar het geluk te schenken, waarop zij recht had door geboorte en opvoeding. (1—6) Barnevelders* voor f440. Voorts werd deze fokker eigenaar van tal van jonge bennen en hanen, voor prijzen van f 20 tot f 40 per stuk, wat zeker als een bewys mag worden beschouwd hoezeer ons hoen ook in het buitenland is gezocht. o De Postcheque- en Girodienst Met ingang van Maandag j.l. is de Post- cbèque- en Girodienst in zijn geheelen om vang heropend. De stoomtram op de schipbrug b(j Doesburg ontspoord Zondagmiddag te 12 uur ontspoorde door tot dusver onopgehelderde oorzaak op de schipbrug te Doesburgjde stoomtram, welke te 1.47 te Doetinchem moet aankomen. De "koppeling tusschen machine en eerste per sonenrijtuig brak af met het gevolg, dat de locomotief dwars door de brugleuning in den IJsel verdween. De machine stortte juist tusschen twee brugschepen in de diepte, waarbij zy een ijzeren verbindings- balk en een zwaren houten brugbalk mee sleurde. De machinist wist tijdig van de machine te springen en zoo zyn leven te redden. Het water is ter plaatse circa 10 meter diep. Vermoed wordt, dat door de plot selinge afkoeling de ketel is gesprongen. Het resteerende deel van den personen trein liep, door de helling der brug, als gevolg van den hoogen waterstand, achter uit. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats de brug zelf werd aan leuning en dek vrij sterk beschadigd. In een onderhoud met de directie gaf deze als hare meening te kennen, dat het ongeval aan een samenloop van omstan digheden moet worden toegeschreven. De stand van het water is zoodanig, dat de trampassage nog zonder bezwaar kan plaats hebben de tram mag n.l. rijden tot 10.30 M. plus A.P. De waterstand is hier nog 10 'c M. beneden. Niettemin is besloten de passage over de brug tijdelijk stop te zetten, zoodat de passagiers naar den anderen oever moeten loopen. Door de gemeente Doesburg werden voorloopige herstellingen aangebracht. Wegens de groote publieke belangstel ling is bij politieverordening het stitstaan op de brug verboden. »De Courant* Kasten van den vioolbouw in 1925 Blykens£de pas verschenen Memorie van Antwoord op Hoofdstuk 1 der Staatsbe- grooting is in totaal wegens kosten van nieuwen vlootaanbouw in 1925 uitgetrok ken f 13.655.490. Hiervan komt ten laste van ons land f 8.439.082 de rest komt ten laste van Indië. o Laf! Een 80-jarige grijsaard, wonende aan den Aalsimeerderdijkfte>Haarlemmermeer, werd een dezer dagen door vier jonge mannen, nadat zij hem al eerder hadden lastig gevallen, zoodanig mishandeld, dat een zijner ribben gebroken is. De politie stelt een onderzoek in. Weer vrij rooken en consumptie voor de raadsleden Men meldt uit Zuid Scharwoude De gemeenteraad besloot een bedrag op de begrooting uit te trekken, om den raadsleden weer vrij rooken en vrij con sumptie te kunnen geven. Twee jaar ge leden was dit bedrag van de begrooting afgevoerd, vooral op grond van de slechte économische omstandigheden in den tuin bouw. o Goudsmidswinkel leeggestolen In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een goudsmidswinkel in de Crooswijksche straat te Rotterdam zoo goed als geheel leeg gestolen. 35 Gouden horloges, meer dan 100 ringen en verschillende andere sieraden worden vermist. Het gestolene vertegenwoordigt een waarde van f 2000. Valsche munters aangehouden De politie te Rotterdam heeft een inval gedaan in de woning van een havenarbei der, die dezer dagen te Wassenaar is aan gehouden wegens het uitgeven van valsche guldens. Zij heeft materiaal en werktuigen voor het vervaardigen van valsche guldens in beslag genomen. Een niarechaussée de dader Verleden Woensdag ontdekte de heer Romeijn,, fouragehandelaar te Voorschoten, dat uit een geldkistje op voor hem onver klaarbare wijze een bedrage van f 2600 was verdwenen. Bij de pqfliie werd van het geval aangifte gedaan. De verdenking viel op een politie-beambte, nl. een mare- chaussée, die door den aard van zyn be trekking nog al eens op het kantoor van den heer R, kwam. Na verhoor legde de man een volledige bekentenis af, waarna hij ter beschikking van den Officier van Justitie in Den Haag werd gesteld. Goede eetlust, goede 'epij^dfcrtering, goed bloed en een goed humeur worden ver kregen door Foster's Maagpillen te ge bruiken. Deze piffetjes helpen de lever, maag en ingewanden door4de£vloeiïog der gal te regeleir Zij werken zeer zacht en hebben, geen nadeelige reactie. Prys per flacon van vijftig versuikerde pillen f0.65; in apotheken en drogistzaken. BEKENDMAKING DE VOORZITTER VAN HET HOOFD STEMBUREAU in de gemeente HEUSDEN brengt ingevolge art. 18a der Gemeente wet ter openbare kennis, dat [op Maan dag 17 November 1924, des voor middags 11 uur ten stadhuize eene open bare zitting van het Hoofdstembureau zal worden gehouden ter benoeming van een opvolger in de plaats, opengevallen in den Gemeenteraad alhier, doordat de heer A. Cox heeft opgehouden lid van dat College te zijn. Heusden, 11 November 1924. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinder confectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. In deze gemeente heeft zich wederom een geval van besmettelijke ziekte typhus voorgedaan. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Heusden op Vrijdag 14 No vember 1924, des namiddags 1\ uur. Agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3 Verzoekschrift van het Bestuur der Politievakschool vSt. Michaël* te 's Her togenbosch om subsidie. 4. Voorstel van B. en W. tot toekenning aan de Teekenschool alhier van te wei nig genoten subsidie over de jaren 1921, 1922 en 1923. 5. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verpachting van de inning der rechten voor het gebruik van aanleg plaatsen. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der vergoeding bedoeld in art. 401 der Lageronderwijswet aan de byzondere scholen over 1923. 7. Rekeningen over 4923 en begrootingen voor 1925 van de Godshuizen alhier. 8. Vaststelling der gemeentebegrooting en begrooting van den vleeschkeuringsdienst voor 1925. Almkerk. Tot onderwyzer aan de Herv. School alhier [welke met 4 Dec. a.s. zal worden geopend] is benoemd de Heer Joh. de Wit, thans in gelijke be trekking aon de O. L. School alhier. A.s. Donderdagavond 6.30 uur hoopt Ds. Röth in de Ned. Herv. Kerk alhier dankuur te houden voor 't gewas. Terwijl heden Woensdagavond 6 uur Ds. De Jong in de Ger. Kerk alhier dankuur voor 't gewas hoopt te houden. Beneden-Langstraat. De handel in hooi is eenigzins kalmer gestemd, al wer ken de persen geregeld. Voor het goede handelshooi besteedt men f 22 a f 23 en voor tweede soort f 18 a f 20 per 500 K.G vrij in de pers. Capelle. Van de lotelingen der lich ting 1925 uit deze gemeente zijn er 13 bestemd tot gewoon dienstplichtige, en 21 tot buitengewoon dienstplichtige. Gedurende de maand October werden uit deze gemeente ter keuring aangegeven 17 runderen, 1 kalf, 85 varkens en 14 geiten. Tengevolge van den ontzettenden was der Maas liep gedurende de laatste dagen de veerstoep aan het Capelsche Veer onder water, waardoor het overzetten van voertuigen niet meer mogelijk was. Drnnen. Begunstigd door prachtig weer speelde Zondagmiddag de Voetbalvereeni- ging >D.V.O« Drunen een competitie wedstrijd tegen Wilhelmina*— Kaatsheu vel. Scheidsrechter P. Dekkers uit Besoyen. De stand aan het einde was 91 voor •D.V.O.* Dassen. De collecte, gehouden j.l. Donderdag in de Ned. Herv. Kerk alhier, ten bate voor de kerk, bracht op ruim f 40. A.s. Donderdagavond 6.30 uur hoopt Ds. De Bruin van Nieuwendijk in de Ger. Kerk alhier, dankuur te houden voor 't gewas. Eethen. De rijksontvanger te Heusden zal op Zaterdag 15 November zitting hou den in de openbare school alhier van 9 12 uur. De zitdagen van genoemden ont vangen zijn voor deze gemeente de 3da zaterdagen der maanden Mei, Juli en No- verober. 's Gravemoer. Id verband met de overneming van het beheer der Keersluis aan de Hooge Brug door het waterschap Beoosten de 's Gravemoersche Vaart* en der Keersluizen in den Lagen Weg door het waterschap »De Lange Weg met de Velden* is door de Dagelijksche Besturen dezer waterschappen benoemd als sluiswach ter de heer A. Rutters alhier. A.s. Woensdagavond hoopt Ds. IJ. G. de Jonge in de Gereformeerde Kerk alhier voor te gaan in eene dankure voor het gewas. De echtelieden H. Versteeg en A. Kielen mochten vorige week in familiekring hunner 40-jarige echtvereeniging herdenken. Gameren. De uiterwaarden zijn oeder deze gemeente, als op vele andere plaatsen, ondergeloopen. De werkzaamheden op de steenfabrieken zijn stopgezet, een strup voor veel volk. Mocht de val op de boven- rivieren aanhouden, dan hoopt men spoedig van de grootste hoeveelheid water verlost te zyn. Velen langs den dijk moesten met have en goed hun woning verlaten. A.s. Vrijdagavond hoopt in de Herv. Kerk des avonds op te treden ds. H. A. Leenmans uit Delft. By de gehouden stemming van 2 leden voor 't kiescollege in de Herv. Kerk, zyn de aftredende leden, ne heeren Joh. Kentie en J. v. d. WerkeD, herkozen. Herpt. Zondag verkeerde onze gemeente in feestdosch ter gelegenheid van het be zoek van den Bisschop, Mgr. Diepen, tot het consacreeren van de nieuwe kerk. Aan de grens der gemeente was een groote eereboog opgericht met groen en bloemen, aan de eene zijde x>Welkom* en aan de andere zyde »Hulde aan Mgr. Diepen*. Het verdere gedeelte van den weg tot aan de nieuwe kerk was kunstig met groen en bloemen versierd. Bij het kerkgebouw prijkte wederom een fraaie eeYeboog. Omstreeks kwart voor drie arriveerde Mgr. aan de grens van onze parochie, waar een ontzaglijke menigte zyn komst stond af te wachten. Mgr. werd Icyer toegespro ken door den Voorzitter der feestcommissie, de heer J. M. Buijs, werd hem door de jonge juffrouw M. v. Grevenbroek met een toespraak een bouquet bloemen aangeboden en hief de Harmonie een alang zal hij leven* aan. Mgr. dankte allen en zeide zeer getroffen te zijn door de groote geest drift, waarmede hij werd ontvangen. Onder de lustige toonen der Harmonie zette de stoet zich hierop in beweging voorop 6 gardes d'honneur, vervolgens de harmonie, daarna een stoet van 30 bruidjes, de auto met het kerkbestuur de heeren A. J. J. v. Bokhoven en Ch. A. J. v. Herpt, de Eere-Voorzitter der feestcommissie, den EdelAchtbaren Heer H. J. van Eggelen, burgemeester en den voorzitter der feest commissie den heer J. M. Buijs. Daarna de auto met Monseigneur, geëscorteerd door vier gardes d'honneur, een auto met com missieleden en tot slot gardes d'honneur. Dit alles gevolgd door een opeengepakte menigte volks. Bij den intocht deden de nieuwe klok der nieuwe kerk en ook de gemeenteklok hunne blijde toonen hooren. Bij den ingang der nieuwe kerk werd Monseigneur door den Pastoor der parochie ontvangen, waarna het kerkgebouw zich tot in alle hoeken vulde en bij den ingang de politie handen vol werk had, om ten gevolge van den geweldigen drang der massa ongelukken te voorkomen. Op 7 November hield de Raad dezer gemeente een vergadering, waarin de begrooting voor het dienstjaar 1925 werd vastgesteld. De post vergoeding aan de R. K. bijzondere school werd op voorstel van den heer Chr. A. J. «an Herpt, die f 5 per leerling te laag noemde, met f 250 verhoogd. Het adres dat is ingekomen voor herhalingsonderwijs, wordt in handen gesteld van B. en W. Verder werd op het verzoekschrift om subsidie voor het musschengilde goedgunstig beschikt en werd besloten dat uit de ge meentekas een subsidie zal worden verleend op de helft van de subsidie die het wa terschap »de Polder van Herpt* zal geven, echter tot een maximum van f 25. Nederhemert. Bij den landbouwer Ant. Bodmer lag een zijner pinken dood in de weide men vermoedt gestorven aan miltvuur. Onder de kinderen heerschen al- bier de mazelen, echter niet van ernstigen aard. maagzuur, oprisping, gebrek aan eetlust Gebi ïn e^ti rjrflt Per koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 2