Jan Geertzen, Prima Scheermessen, Zakmessen, Scharen enz. Oudste en vertrouwdste adres voor alie soorten C. DE KEMP W. A. v. d. DONK Iij$ten in alle maten vanaf 20 cent St Nicolaascadeaux laagst mogelijke prijzen. E U S D E N. Goud, Zilver, Diamant en Uurwerken. sorteering Ojjé Hollandsch Schep^erk. Meubelen - Bedden - Matrassen. f 52.—. Rheumaliek, Influenza, Gevatte Koude, Kiespijn FOTO-TOESTELLEN bei^B^fabrieksprijs, GRATIS ONDERRICHT. ZIE ETALAGE's Vertrouwd GORINCHEM Zusterhuis C 494, GROOTSTE meest GESORTEERDE inrichting voor MEUBELEN Arkelstraat 20-21 GORCUM. Ruime auto- garage's voor fcjken leeftijd, Vakkundige bediening Verder Barometers met garantie vanaf f4 90. Alle Thermometers, Kijkers, Leesglazen, Loupen enz. Echte Gifèttei Apparaten vanaf f2 90. Mesjes vanaf f 0.75 de 6 stuks lr es stroomingen in Victoria, Tasmania en Qaeensland. Het eenige goede van de ramp is dat de oogst is gered. o Botsing Doordat de chauffeur verblind geraakte door de lichten van een andere auto, reed 1 een autobus van de Geld. Stoomtjam Mg. onder Rheden den 30-jarigen koopmsn Aalderr te De Steeg aan, die een hand wagen voortduwde. Ernstjg gewond en met twee gebroken beenen is de man naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. Het drama te Yalkenswaard In de zaak tegen mevr. P. d. W., huisvrouw van M D., te Eindhoven, heeft het Hof te Amsterdam een nader onder zoek bevolen, hetwelk zal plaats hebben op 23 December. Alsdan zullen als ge tuigen gehoord worden, de dienstbode M. v. D,, die de revolver naar K. heeft ge bracht, en de moeder van deze dienstbode. Ongeluk by de Hoogovens Zondagochtend waren aan de Hoogovens te IJmuiden twee smelters bezig het kanon te plaatsen, waarmee de oven wordt dicht- geschoten de luchtpers was nog niet aan gebracht. Plotseling schoot de vlam naar buiten, waardoor beide mannen ernstige brandwonden bekwamen. Zij werden riaar het ziekenhuis St. Joh. de Deo te Haarlem vervoerd. Men vreest dat zij het gezicht vermogen niet znllen behouden. o Ernstige aanrydlng Zondagavond zijn de heeren Eysink en Assink tusschen Hengelo en Borne met hun motorrijwiel tegen een autobus opge reden. De heer Eysink was onmiddelijk dood, terwijl de heer Assink zwaar werd gewond. o Verduistering Te Almelo is aangehouden zekere Z., woningbeheerder van een Bouwvereeniging aan den Meesenhoek te Heerlen. Z., die naar Heerlen zal worden overgebracht, was door de politie aldaar gezocht, daar hy verdacht wordt verduistering gepleegd te hebben van ruim f 5000 ten nadeele van genoemde bouwvereeniging. Z. was vóór een paar maanden bij de ontdekking naar Duitschland uitgeweken, zijn boeken en verdere bescheiden in groote wanorde achterlatende. verdacht van brandstichting, voorloopig in arrest gesteld. o Moordaanslag in de Weste Wagenstraat te Rotterdam De verpleger van Maasoord J. H. J. M. leefde reeds eenigen tijd met zijn vrouw, de 34-jarige J. M. R., in onmin, Het echtpaar leetde gescheiden. De viouw woonde te Rotterdam, de man in Poortu- gaal. Maandag had M. een vrijen dag en hij maakte van de gelegenheid gebruik, om haar op te zoeken. Hij trof haar in de Weste Wagenstraat, waar hij met haar opwandelde. Er ontstond by de Raam straat een woordenwisseling en op een ge geven moment trok M. een groot mes, waarmede hij de vrouw een steek in den buik toebracht. De vrouw vluchtte de Weste Wagenstraat in, achtervolgd door hem, die haar nog messteken toebracht aan de kin en in den rug. Bij de Krat- tensteeg stak hij de vrouw in den rechter slaap, waar hij een slagader raakte. Door bloedverlies uitgeput stortte de vrouw neer. M. wilde, het mes wegwerpend, vluchten, doch men wist hem te grypen. Het pu bliek was razend en eenige mannen wier pen zich op den verpleger, gooiden hem tegen de straat en sloegen en trapten hem, tot twee burgers hem ontzetten. Ze brach ten den man naar het politiebureau in de Groote Paauwensteeg over. Daar is hij in verzekerde bewaring gesteld. De vrouw werd eerst de apotheek van de firma v. d. B. en V. binnengedragen. Vandaar is ze met een auto van den Geneeskundigen Dienst naar het groote ziekenhuis vervoerd, waar men haar ter verpleging heeft opge nomen. Behalve op de vermelde plaatsen was de vrouw ook aan de vingers en de rechterhand verwond, toen ze het mes wilde grijpen en in plaats van het heft, in haar vangst het lemmet beetpakte. Tram in de knel Dinsdagochtend om halfnegen zijn de passagiers van de Haagsche tram, die de nieuwe ophaalbrug over de Haagvaart pas seerde, aan een groot gevaar ontsnapt. De bestuurder van den motorwagen stopte op den Haagweg voor een schichtig geworden paard De aanhangwagen bleef op het bruggehoofd staan en de brugwach ter, die dit niet had bemerkt, draaide kalm de brug omhoog. Het gevolg was, dat het eenige duizenden kilo's contra-gewicht op den tramwagen terecht kwam en deze be duidend werd beschadigd. De reizigers slechts weinig in aantal verlieten haastig het rijtuig en bekwa men geen letsel. -o Meisje doodgereden Op den hoek van de Willem de Zwij gerlaan en Frederik Hendriklaan te den Haag is Dinsdagmiddag een droevig ongeluk gebeurd met doodelyken afloop. De 8-jarige Marietje H., wonende Wil lem de Zwijgerlaan stond op het trottoir bij dien hoek, toen er een auto aankwam. De chauffeur moest om de tram te ver mijden de bocht wat te scherp nemen. Mnt het rttchter-voorwiel reed de auto daarbij het trottoir op en greep het meisje, dat daar stond te wachten. Het wiel ging over het kind heen, met het gevolg, dat de arme kleine onmiddellijk dood was. De auto reed tegen een lantaarnpaal aan, die ook op den hoek stond, waardoor deze afknapte. De chauffeur van de auto verloor door de emotie en den schrik zijn bewustzijn en moest naar zijn woning worden ver voerd. Naar uit het eerste onderzoek der poli tie blijkt, schynt de chauffeur echter niet geheel vrij uit te gaan, wat de schuld aan het ongeval betreft. Blind aan beide oogen Door het springen van een bus in de chemische fabriek van den heer Raab te Herkenbosch, bekwam de arbeider v. d. B. aldaar zoodanige brandwonden in zijn ge laat, dat de dokter overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Het slacht offer zal waarschijulijk beide oogen moeten missen. Kolendampvergiftiging Kinderen van het echtpaar S., wonende in een der controlewoningen aan den Zo- merweg te 's Gravenhage. vonden Maan dagochtend hun vader en moeder en een tweejarig broertje bewusteloos, terwijl een zesjarig zusje overleden bleek, vermoedelijk tengevolge van kolendampvergiftiging. Man, vrouw en zoontje zyn naar het ziekenhuis vervoerd. Daar zijn ze tot bewustzijn terug gekeerd. Het vreemde weder Gelijk over de geheele wereld is ook Australië bezocht door voortdurende zware I regens, die hebben geleid tot ernstige over- vakkundig repamren. In de lucht geslingerd De arbeider H. uit Wort-Rheden had het ongeluk op de steenfabriek »De Steen- waarde te Rheden, in aanraking te komen met een as. Het gevolg was, dat H. on geveer 10 meter hoog in de lucht werd geslingerd. Met inwendigen kneuzingen is bij weggekracht. van ouds bekend Hótel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 MHHBKOKS Station N.A.B.O. SLEEüWIJK-'s BOSCH "ïïil PLAATSELIJK NIEUWS. j Almkerk. Op de te Werkendam j.l. Woensdag 12 Nov. gehouden vergadering van de Ring »Altena« van Herv. Jongel.- vereen., werd tot Voorzitter herkozen de Eerw. Heer Ds. Röth, Ned. Herv. Pred. alhier, terwijl tot Secretaris werd gekozen de heer R. P. de Joode, ook hier woon achtig. J.l. Dinsdag geraakte van den landbouwer H. de J., alhier een paard en kar in den sloot. Gelukkig hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, alhoewel eenige materieele schade liep dit ongeluk vrij goed af. De collecte, j.l. Woensdag gehouden in de Ger. Kerk alhier, tijdens het dank- uur voor 't gewas, bracht op voor de kerk en armen ruim f 300. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den heer C. S. alhier een mangelwortel werd gerooid, die het kolossale gewicht had van 16 pond. Dinsdag j.l. viel een paard van den heer A. S., terwijl het voor een kar ge spannen was, plotseling dood neer. - Naar wij vernemen zal zeer waar schijnlijk op 19 Nov. a.s. des avonds in de Ned. Herv. Kerk alhier voor de Herv. Jongel.-vereenigingen »Eben Haëzer* en »Samuelc optreden de Z.Eerw. Heer Ds. G. A. den Hertog van Amsterdam. Andel. Den heer J de Cloe, die bezig was om bieten aan boord te kruien, had het ongeluk om met kruiwagen en al van de loopplank te vallen en pardoes te water. Toegeschoten hulp had hem spoedig op het droge zoodat hij met een nat pak en den schrik vrij kwam. Er is hier in den Gemeenteraad een besluit genomen tot max. snelheid in de Kom der Gem. voor auto's en motor fietsen, maar er wordt weioig gevolg aan gegeven. In razende vaart gaat het dikwijls door de straten en over den dijk tot schrik der bewoners. Zou het niet wenschelijk zijn dat daar meer op werd gewezen door plaatsen van borden en de politie meer toezicht te laten houden, eer er ongelukken gebeuren, of moet eerst het kalf verdronken zijn eer men den put dempt Gameren. Het water doet ook hier zijn overlast en schade danig gevoelen. De uiterwaarden, nog zoo prachtig, en met veel gras bezet, gelyken nu een zee. De werkzaamheden op de steenfabrieken zijn door het water ook geëindigd slechts en kele stokers bleven nog aan 't werk. Ge lukkig zijn de berichten van de boven- rivieren buitengewoon gunstig en is de wind hoog, zoodat we zullen hopen spoedig van den grooten strop bevrijd te zijn. Bij de Ned. Herv. Kerk zijn tot notabelen herkozen de heeren Joh. van Keulen en Jac, v. d. Werken Kz. 's Gravemoer. A.s. Woensdagavond 7 uur zal de WelEerw. Heer Ds. Ewoldt van Raamsdonk voor de Chr. Jongelings- vereeniging alhier in de Ned. Herv. Kerk eene lezing houden met het onderwerp »Is het wel met den jongeling.» Nieawendijk. Zondag 1.1. werd de jaarvergadering der Zendingscommissie ge houden in de Geref. Kerk een flink aan tal was opgekomen. Na de gebruikelijke opening sprak Ds. de Bruin over den gees telijken nood der heidenen. Hij toonde met warmte aan, dat het zaad des Evan gelies moet gestrooid worden op Java op het Zendingsterrein der Geref. Kerken, maar ook in de Zuidelijke provinciën van ons land. Daarna werd door den Penning meester medegedeeld dat de inkomsten van 1 October '23 tot 10 October '24 1500.82J bedroegen. Hij wekte op mild te offeren voor de zending en om geregeld zendings- lectuur te lezen. Ds. de Bruin eindigde met dankzegging. De collecte bracht f 60.49j op. De verhuring der zitplaatsen der Geref. Kerk bracht dit jaar pl.m. f 80 meer op dan vorig jaar. Zaterdag 22 November vergadert de oudersvereeniging van de Knapenvereen. De heer Joh. Heijstek, leider dier vereeni ging, hoopt D.V. dien avond een inleiding te leveren. Alle ouders en belangstellende zijn welkom. D.V. hoopt de Bondsring Altera Zuid« van Jongel.-vereenigingen op Geref. grondslag in de Geref. Kerk te Meeuwen op Donderdag 20 November a.s. een ver gadering te houden om 7 uur. Als on derwerpen zullen behandeld worden Plaats en beteekenis van Ring en Afdeeling door J. Raams van Dussen en Artikel 14 Ge loofsbelijdenis door H. van Breugel van Almkerk. Op Maandag 24 November a.s. zal de Chr. Zangvereen. tO K. K.« te Sprang een uitvoering geven. Het doel dezer uit voering is om de winst af te dragen voor de Zending. Den 6en December hoopt voor de A. R. Kiesvereenigirig op te treden den heer J. Schouten van Rotterdam. Onder werp zal nader worden bekend gemaakt. Zaterdag 1.1. is door de Kiesvereeniging in haar vergadering benoemd voor de pro paganda cursus te Almkerk de heeren B. Colijn, J. Bnizer, A. v. d. Stelt, Z. Lóek- koek en M. van Helden. Zaterdagavond vergaderde de Kies vereeniging, een 42 leden bezochten de vergadering, wat matig te noemen is. De voorzitter, de heer Wisse, behandelde art. 3 van a Ons Program*. Een viertal per sonen namen aan de bespreking deel. De heer v. d. Stelt Azn. kon door buiten gewone omstandigheden niet op de verga dering aanwezig zijn, zoodat het aangekon digde onderwerp van het »Vloekverbod« niet behandeld is. Geen beter middel hiertegen dan Mijnhardt's Sanapirin tabletten GOR1NCHEM, J. A. TUK Langendijk B 149. OPTICIEN. KOOPT UWE Bij 1 GEVESTIGD SINDS 1876. Brillen. Lorgnetten. Glazen en Onderdeelen. Oók op voorschrift van H. H. Doktoren. Parapluies, Wandelstokken. Overtrekken. Knoppen. Foudraals. kwasten. Gegarandeerde Kwaliteiten. ezeteld te Hensden, ontvangt klachten over onderwerpen de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen Zij is samengesteld als volgt: H. PRINSEN te Haarsteeg, Voorzitter. W. C. STAL fe Heusden. Dr. A. J. O VERBOSCH te Almkerk. P. J. VAN GRIETHUIJZEN te Werkendam, A. VAN DE WIEL (b>Qrunen W. F. HILWIG te Ht F. H. R1JPSTRA te Woudric\em H.J. VAN EGGELENte Ileu Secretaris. STRAAT 80 RlliHlö ^rouw"'* Zegel- en\Eantasieringen. 1 Tafelzilver. f Gero Zilver, Gero Alpé in: Gerrowé Silver plate, GerrowR Alpacca. KEUZE UIT RUIM 200 HORLOGE^ met garantie, bestaande ui£ BED, PELUW en 2 KUSSENS Franco worden de goederen door onze auto aan huis bezorgd. rillen Vertegenwoordiger voor Dussen enOmstrelïen: J. H. LUDEMAN. Vil. A. v. i Donk Reclame Veeree-Bedste

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 14