avondlicht opnamen Gratis H. CR IJ NS, 1 voorheen J.V VAIN BAVEL 1 H0LTZ EN ADVOCAAT. tin 15 December. DE RECLAME Stoommachines vanaf f 1.20 Bewegingsmodellen - 0,25 Spoordoozen met rails - 1,25 EIND B 119. Semi-emaille souvenirs met eigen foto. GORINCHEM. Botermarkt 85 -^HEUSDEN. 1 jloat- en 5t««nkolcnhandcl. Kantoor: Arkelstraat GORINCHEM. ANGUINOS^ WINSTGEVEND GORINCHEM T TTTKKFTJ Aan de Nederlandsche Christenen Spoorwegonderdeelen, Tooverlantaarns, Bioscopen, Losse platen, Films, enz. enz, INGEZONDEN. De week van gebed, toewijding en offer is genaderd. Maakt gij U reeds op tot gebed en toewijding en zijt gij bereid tot het offer Als wij U maar kunnen doordrin gen van de aanspraak die het Zen dingswerk op U heeft. Onze Zendelingen, die toch hun moeilijk werk namens U verrichten hebben recht op Uw gebed. Is de nood der Zending misschien mede hierdoor, dat we niet hebben een geloof als een mosterdzaad en dus ook geen vurig gebed En Uw toewijding Onze Zende lingen eischen niets, maar wij mogen voor hen eischen Uwe toewijding. Zij hebben zich gegeven met hun gansche leven om in Uwen naam uit te gaan en het Evangelie aan de volken in de duisternis te brengen. Zij wijden alle krachten aan dien arbeid. Zij doen Uw en ons werk Zij staan in de voorste loopgraven. Weten zij zich door Uw toewijding gedragen Het Zendingswerk heeft recht op Uw offer. Want menschen hebben U en ons het Zendingswerk niet op gelegd maar Jezus Christus deed het. En in Zijn bevelen ligt steeds een zegen. Als ge U dus onttrekt aan het offer is het geestelijke schade aan 'Uw eigen ziel. Want God schenkt vele zegeningen aan Indië en Nederland beide door den Zendmgsarbeid. Als ge Christus' offer kent voor U, dan Wij willen samen bidden, nietwaar en de week van 23—30 November brenge een rijken gebedszegen voor de Zending. Wij willen allen brengen een offer, een vrucht van het offer van onzen Heiland. Wij rekenen op U, zooals Chris tenen op elkaar mogen rekenen. Ds. Joh. Rauws Ds. B. J. C RijDders Dr. J. M J. Schepper. PLAATSELIJK NIEUWS. Meijster uit Rotterdam. De vergadering wordt gehouden in de Openbare school. Aanvang zeven uur. Niemand verzuime deze vergadering te bezoeken. Nu de Maas weer binnen haar oevers is teruggekeerd kan het bieten afleveren weer beginnen, daar enkele achterblijvers nog bieten in het land hadden staan. Ook de vroege winter heeft de zulken verrast. Gelukkig voor hen, dat het vriezen heeft opgehouden anders was de schade groot geweest. Drnnen. Op de j.l. Zaterdag gehou den Internationale groote Honden-tentoon stelling behaalde onze dorpsgenoot de heer A. Willemse, slager, den eersten prijs (uit muntendheid) met zyn jonge Hollaudsche herder. Tot steun der Harmonie »De Vol harding c is door B. en W. vergunning verleend eene verloting te organiseeren. waarvoor mooie prijzen schikbaar zijn. Vele loten zijn reeds verkocht, De jonge Dames A. v. Delft, A. Klerks, W. v. Delft, A. Veltman, slaagden voor het examen in het maken van cos- tuums, uitgereikt door de Modevakschool te Deventer. Deze jeugdige meisjes ge noten hunne opleiding bij de Eerw. Zuster Borgias in het St. Jacobus-gesticht alhier. ezen zal U niemand, doch de wereld beroemde Oprechte Win- snmer Zalf zal U in een paar dagen Venezen, van de hevigste steen puisten,bloedvinnen, negenoogen, open beènen, snij-, brand- en open wonden, zwerende borsten, winter handen envoeten, dauw-, baard en ri«gworn>, oude en verwaarloosde wonden, en alle mogelijke wonden tengevolge vah doorliggen, smetten, kloven, barsten Vriz. enz. Duizenden lijders zijn door \ieze roemrijke Zalf radicaal genezen. Dagelijks ontvangen wij brieven van dankbare genezingen. Attesten ter inzage.Prijs per bus f 0.75 en f 1 35. Verkrijgbaar bij Apoth., Drog. en vele Winkeliers. Te Heusden, J. N. W. Brugman, coiffeur Aalburg, Anionia'Bouman Veen, Wed. J Vos Bzn. Aridel, J G. Schouten; Gorinchem, Firma Schoon Co. Apothekers Ho^gstr. Gen.-Agent J. DE VRIES, Winsnm (Gron.)1 Andel. >0p het kruispunt der levensr wagenmet dit onderwerp hoopt op Don derdag 27 Nov. a.s. voor het comité voo- 's Gravenmoer. Maandagmiddag hield winterlezingen op te treden Ds. F. C. de Raad dezer gemeente e^ne openbare vergadering, bijgewoond door alle leden, met uitzondering van den heer G. Verha gen, die met kennisgeving afwezig was. Na opening en voorlezing der notulen deelt de voorzitter onder meer mede, dat op 7 dezer bij den Gemeenteontvanger en den Secretaris penningmeester van het Arm- fonds de boeken en kas zijn opgenomen, alsmede dat dezer dagen de keersluis in de 's Gravenmoersche Vaart en de beide keersluizen in den Lagen Weg in banden zyn gekomen van de betrokken waterschap pen, waardoor geacht kan worden deze gemeente watervrij te zijn gemaakt. Ook zijn opgeleverd geworden de nieuwe haven beschoeiing en het nieuwe lykenhuis. Besloten werd aan de Burgerwacht een subsidie te verleenen als vorige jaren. De heer S Verlare werd herbenoemd als lid der commissie voor het plaatslyk schooltoezicht. Daarna werden behandeld de gevallen bemerkingen bij Ged. Staten, betreffende de begrooting over 1925. Burgemeester en Wethouders werden gemachtigd over te gaan tot de verpach ting van de graskanten langs de wegen en van een paar perceelen weiland. \In bespreking kwamen de bouwplannen van het Armbestuur langs de Molensteeg en goedgevonden om bij aankoop dier ter reinen deze te doen uitgaan op de ge noemde Steeg. In beginsel werd eindelijk besloten, dat de gemeente eene woning zal stichten voor den havenmeester en ook eene voor de opziener der begraafplaats. Land van Altena. De melkprijs voor melk geleverd aan N.V. Galak Cond. milk Co. te Rotterdam, is door hem vanaf 19 Nov. 1,1. terug gebracht op 11.25 et. per Liter vaste prys of 3.57 ct. per pCt. vet. De Bond van Melkveehouders houdt Dins dag a.s. te Rotterdam een algem. leden vergadering, om deze prijsverlaging nader onder 't oog te zien. Nienwendijk. De gehouden collecte bij het dankuur voor 't gewas welke Woensdag j.l. gehouden is bracht voor de armen ruim f 490 op. Zaterdag viel het kind van A. M. Wz. van den zolder met het noodlottig ttevolg dat het zijn beentje brak. Dr Over- bosch verleende geneeskundige hulp. O. K., werkzaam op den Hoogen- polder, ging des morgens vroeg naar zyn werk. Door den mist evenwel werd hij misleid en kwam in den sloot terecht. Na veel moeite wist hy zich op het droge te brengen, doch kon de reis naar zijn werk niet verder afleggen, doordat hij zich ge noodzaakt zag, eerst van droge kleeren te voorzien. Ook hier is door den directeur der Post en Telegraaf te Gorinchem eene stem biljet toegezonden, aan de abonnés der Te lefoon. Ten einde zich uit te spreken voor of tegen het Telefoonstreeknet. Aangezien het voor vele zakenmenschen een ware uitkomst is, aangezien dan kosteloos van de telefoon gebruik gemaakt kan worden in de streek, hopen we dat vele zich ten gunste van het streeknet zullen uitspreken. Raaraadonksveer. De film Adoro Te wordt hier 22 en 23 Nov. in het St. Henricusgebouw vertoond. De Postduivenvereen. »De Lucht- strijd* organiseert 7 Dec. een Nationale Postduivententoonstelling. Vanwege het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. werd de bouw van een stal ling met rijwielbergplaats opgedragen aan de heeren Adr. Kommers, C. J. Kerstens en G. Verduijn. Tot Afgevaardigden van den C. N. W. Bond naar de jaarvergadering van het Prov. Comité werden aangewezen de heeren H. Netten en P. Pruyssers. De Majoor der Ryks veld wacht te G'berg, de heer v. d. Elshout werd ter gelegenheid zyner 36 jarige dienstbetrach- ting vanwege der Alg. Ned. Politiebond een gouden kruis overreikt, terwijl de po litie in zijn ressort hem een gouden horloge met dito ketting aanbood. Bij de alhier gehouden verpachting van bouw- en weiland werden de volgende prijzen bedongen: Bouwland J HA. f80; Weiland 70 Are f 160Welland 2.01 H.A. f 376. Rijswijk. Het inladen der suikerbie ten op de laadplaats »Nol« alhier, die door het hooge water tijdelijk moest worden stopgezet kon deze week weder worden hervat. Op de Maandag 17 dezer gehouden jaarvergadering der Muziek vereen. Kunst en Vriendschap* alhier, werden de aftre dende Bestuursleden F. van Heukelom Voor zitter, J. Nieuwenhuizen Secretaris, W. Nieu- wenhuuen Penningmeester, F. v. d. We tering le Commissaris, P. Ros 2e Commis saris, allen als zoodanig herkozen. Beslaten werd o.a. met de eerstvolgende uitvoering een humorist te laten optreden. Wsadrichem. Woensdagrn ddag had ten huize van den heer A. Kolff te Sleeu- wijk, de laatste les plaats van den cursus in soteeren en verpakken van fruit, ge geven door den heer van der Vlits, tuinb- kundige te Vleuten. De groote voorraad fruit, gaf hier vol doende studie materiaal, zoodat alle cur sisten tegelijk onder toezicht van hun leider, aan 't verpakken kon deel nemen. De heer van de Vlits was zeer tevreden over de resultaten en sprak in zijn af scheidswoord de hoop uit, dat het geleerde later ook in de praktijk zal worden toe gepast. De heer Spiering, Secr. der land- en tuinbouwvereeen. »Land van Altenac dankte namens de leden, den heer Vlits voor zijn bereidwilligheid en aangename wijze waarop door hem de lessen zijn gegeven. Hierna werd de cursus gesloten. Veiling van Woensdag 19 Nov. Goud Reinetten I 13 15 ct. per K.G. II 5 8 Zure Bellefleurs I 8—11 II 4 6 9 Zoete Campagne 8 9 Kroetappelen 25 5 Joderiperen 4—7 Andere soorten 210 Noten 25 ct. per 100 Vanaf heden wordt allen des Vrijdags v.m. 10 uur veiling gehouden. Marktberichten. 's BOSCH, 19 Nov. Op de markt van heden werden aangevoerd 1690 stuks. 1133 stuks hoornvee, 420 biggen, 11 zeugen, 29 schapen en lammeren, 97 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f310 f470, kalfvaarzen f300 a f 450, magere ossen en koeien f 175 f 275, vette ossen en koeien le kw. 57', 2e kw. 50 ct. p. p., pinken f145 A f215, zeugen f 60 A f90, biggen fl.50 k f2.p. w. schapen f 25 A f 40, lammeren f 20 a f 35. Aanvoer ruim. Handel vrij goed. ZALTBOMMEL, 18 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 89 biggen, prys van f7 tot f 14 18000 eieren, prys p. st. 14J a 16 ct. 720 K.G. boter, prijs per half K G. roomboter f 1.32J, boerenb. f 1.40 a f 1 45. Be Rotterdamche eirrreiliug. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zenierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren f 10.00f 16.95 Eendeieren f 8.65f 10.30 Aanvoer 45000 stuks. ROTTERDAM, 18 Nov. Aanvoer 223 paarden, 9 veulens, 1172 magere en 671 vette runderen, 140 vette kalveren, 334 graskalveren, 467 nuchtere kalveren, 233 schapen of lammeren, 328 biggen, 20 bokken of geiten, 11 varkens. Koeien f 0.37J a f 0 60 Ossen f 0.50 a f 0.58 stieren f 0.37J a f 0 53 kalveren f 0.70 a f 0.95, alles per J kilo. Melkkoeien f 320 a f 525, kalfkoeien f380 a f510, stieren f160 a f500, pinken f150 a f200, graskalveren f60 a f 135, vaarzen f170 a f280, werkpaar den f200 a f350, slachtpaarden f100 a f200, hitten f170 a f300, veulens f80 a f120, biggen f7 a f16, varkens f 17 a f34, slachtkalveren f 15 a f 20, fokkal- veren f 25 a f 40. X^xe doozen Blainbonnières Chocolade Letters en Figuren Marsepain en Suikergoed Prima Botèi^etters en X. Amandelspeculatic-H nj TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Rheinisch-Westfalische Kohlen-Syndicat. Zuiver plantaardig. Wordt alle gestellen ver dragen. In alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte blijkt het een versterkingsmiddel van den eersten rang, en wordt me^t vertrouwen aanbevolen a's het werk zaamste middel ter be strijding van \de bloed armoede en al hare ge volgen. SANGUINOSE kost per flesch f2.6fl. f 14 12 fl. f21.— Tweemaal per dag eetlepel. Wacht u voor namaak. Verkrijgbaar bij Apo thekers en Drogisten. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4 Den Haag. IN DIT NIEUWSBLAD IS Verder Ziet Etalages Verschillende modellen in werking te zien VRIJ ENTREE. Langendijk B. 149. A -Ei-tia Mechaniciên. 4> 4> 4> 4» 4> 4> c~> 4» 4> 4> 4> <4 Vraagt Uwen Leverancier Nederlandsch Fabrikaat van de Firma W. A- SPOOR Jr., euïembqrg., Fotografisch Atelier van A. A. COERTSE is wederom ingericht voor 5toomho»tzagerij Jt £i«je I I t Goedkoope Aanbieding POOR'S B1DS4LERD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 10