Derde Blad «s. 4452 nrjafl 21 Kovemlier 7 eiuuwd Abdijsiroop voor het Land van Heusden en Aliena, de Langstraat en de Bommelerwaard. De Eerste Sigarenwinkel aan de Wijksche Poort. tot stikkens toe Probeert dan eens Kreyksmp's Kieuw* Overzeesche tabakken DAM RUBRIEK. „La Paz Zandblaadjes." „Economie' De Botycos Sigaren - BEHOORENDE ?BIJ HET Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Probleem no. 8. [4a wedstrijd-probleem] Auteur J. BJankenaar. De stand was Zwartdam op 29 en 42, schijf op 8. Witdam op 25 en 48, schijven op 37 en 46. De oplossing is 25-34 11 48-34 46X48 29X45 (of 40) 45X41. Zwart is gedwongen om 29X45 te slaan bij Wit's eerste zet. S'aat Zwart 42X26, dan Wit 34X3 en de Zwarte dam is opgesloten. Zwart kan ook niet eerst 42X31 slaan, natuurlijk vervolgt Wit dan met 34X36. Een schitterend stukje werk van Blan kenaar I We hopen nog wel eens wat te geven van dezen alom bekenden problemist. Goede oplossingen ontvangen van de heeren H. Vogelaar en C. Redert te Andel P. v. Krieken, G. de Joode, P. Wilhelm, P. v. d. Voort en P. v. Andel te Woudrichem C. A. J. v. Herpt te Herpt A. A. Tamerus Az. en A. Colijn te Dussen A. de Graag te Heusden. Probleem no. 10. [zesde wedstrijdprobleem] Stand in cijfers Zwart: 6, 8,9,11,13,18 19,23,28,35. Wit17, 24,26, 30, 32,36,37,43,44,47. Wit begint en wint. Oplossingen worden ingewacht tot 2 Decernberer a.s KLASSE B. Hier volgt 't laatste voorbeeld van den »Kaatsirigslag« in de opening, dat wel een studie waard is. Alle schijven op 't bord. Wit Zwart 1] 33-28 18—23 2] 39-33 12—18 3] 44—39 20 25 4] 34 30 25X34 5] 40X29 23X34 6] 39X30 15-20 7] 31—26 20—24 8] 37 31 8—12 9] 41-37 2-8 10] 31—27?? een miszet die Wit de party kost. Zwart vervolgd door 24—29 1 11] 33X24 17—21 12] 26X17 11X33 13] 38X29 18—22 14] 27X18 12X25! Schijf 24 gaat bovendien ook nog voor Wit verloren. Degenen die trouw deze voorbeelden nagespeeld hebben, zijn nu wel vertrouwd met de gevaren van dezen slag. Volgende maal weer iets anders. We hopen dan ook weer een probleempje ter oplossing te geven. BUITENLAND. Gruwelijke moerd Te Brussel heeft men Maandagavond in de straat, die Op-den-Berg-van-'t Bof is genaamd, een 80 jarige modiste in haar winkel vermoord gevonden. Haar keel was doorgesneden, waarschijnlijk met een scheermes. De kasten waren niet open gebroken, doch de cassa was geledigd. Toen politie werd geroepen, vond ze de vrouw voorover liggen in een plas bloed. Aan alles was te zien, dat de oude vrouw zich krachtig had verzet en hevig had geworsteld om het behoud van haar leven. Een stuk tapijt, waarop bloedige voetsporen zichtbaar waren, is door de politie mee genomen. Ook werden de vingerafdrukken, die men op de deuren en meubels vond, gefotografeerd. Naar verluidt zou men reeds op het spoor van den dader zijn. Afgrijselijk familie-drama Bijeengekomen in een sooit van familie raad, besloten de kinderen van een ouden Chineesch te Solo, Zondagavond hun vader te dooden, teneinde zich in het bezit te kunnen stellen van zijn bezittingen. Twee zoons bonden den ouden man vast en droegen hem de wildernis in, waar de andere kinderen den ongelukkige met mes steken en andere geweldplegingen doodden. Afgesproken was, dat hij of zij, die niet deelnam aan den moord ook geen recht zou hebben op de nalatenschap. Baby verloot Te Pallazzone bij Bergamo in Italië vond men een pasgeboren kindje op een plein. De kleine werd bij de carabinieri gebracht. Toen het gerucht van de vondst zich had verbreid, kwamen vijf kinderlooze families haar rechten doen gelden op de arme dreumes. Toen de adspirant-ouders het niet over het eigendomsrecht eens konden worden, besloten zij het lot te laten beslissen. Baby werd inderdaad aan de gelukkige winners uitgereikt, o Los Angeles zonder water Een zestigtal bandieten hebben de be dienden van de waterleiding-instelling van Los Angeles aangevallen, welke het water van de Owensrivier naar de stad voert en gelegen is op ongeveer 200 mijl ten Noorden van de stad. Zy opende de sluizen, heel de stad van wa'er beroovend. De gouverneur heeft troepen gezonden. Ongeval op een locomotief Op de spoorlijn Dud/eeleZeebrugge [Belg'ë] heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Een treinstoker was bezig het stookijzer op de bestemde plaats te depo neeren, toen een passeerend» locomotief het een oogenblik dwars buiten de machine gehouden ijzer greep, met het ongelukkige gevolg, dat de stoker een arm letterlijk werd afgerukt. De machinist, die het ongeluk zag ge beuren, viel, op het zien van het rijkelijk stroomend bloed, in zwijm. Gelukkig kwam hij spoedig bij en was hij, kon voor aankomst op het station Brugge weer in staat zijn machine te besturen. De ongelukkige stoker werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De griep in Zuid-Afrika Uit Kaapstad wordt geseind, dat er aanwijzingen zijn voor een dreigende in fluenza epidemie in Zuid-Afrika. In twee dagen zijn reeds 11 inboorlingen gestojven. o Brand in een bioscoop Zondagavond ontstond brand in een bioscoop te Créteil [Departement Seine], Tijdens de voorstelling ontplofte het film apparaat. Een dame en een jongmensch liepen brandwonden op. Een dame kwam in de vlammen om. BINNENLAND. Bekneld geraakt Door het springen van een takel in de celluloidfabriek te Hilversum geraakte de 27 jarige P. W. bekneld. De man werd met ernstige inwendige kneuzingen wegge dragen. Zijn toestand baart zorg. o Stakende Raadsleden De Raadsmeerderheid van het Zuid- Limburgsche plaatsje Banholt-Mheer bezoekt sedert geruimen tijd niet meer de raads zittingen. Odrzaak hiervan is het feit, dat de burgemeester onlangs bij een brand de brandweer eener naburige grootere ge meente requireerde en de meerderheid van den raad de kosten hiervan niet wenscht te "betalen. o De Rijksmiddelen De Rijksmiddelen hebben (de rywielbe- lasting buiten beschouwing gelaten) over de afgeloopen maand f 40.188.565 bedragen en daarmee f4,12 millioen meer opge bracht dan over October 1923 over de eerste tien maanden van dit jaar f4,13, millioen meer dan over die periode van het vorig jaar. o De zaak-Broekhuis De deurwaarder Mansveld heeft Maandag aan het gerechtsgebouw van den Hoogen Raad een exploit aangeplakt, waarbij aan W. H. Broekhuijs, zonder bekende woon- en verblijfplaats in het Koninkrijk der Nederlanden, beteekend wordt, dat de Hooge Raad op 1 Dec. a.s. zal behandelen zijn cassatieberoep tegen een vonnis der arrondissementsrechtbank te Rotterdam, waarbij hij werd veroordeeld wegens overtreding der Loterijwet tot 4 maanden hechtenis. o Averechts gevolg. Ia verband met den zeer ongunstigen toestand der gemeente-finariciën, was te Maassluis een Raads-commissie benoemd, teneinde ook op de salarissen der gemeente ambtenaren en beambten de grootst moge lijke bezuiniging voor te bereiden. In haar rapport, dat thans is uitgebracht komt de commissie tot de conclusie, dat alle salarissen dienen te worden verhoogd De aardbeving op Java Het aantal personen, ten gevolge van de aardbeving is aangekomen, overschrijdt reeds de 600. mÊmmi Voorkom die folterende benauwd heden die Uw gestel ondermijnen! Geen vergiften 'of verdoovings- middelen maatf geneeskrachtige, borstzuiverende kruiden zijn de oorzaak van de krachtdadige en onschadelijke werking van Akker's bij Asthma, Bronchitis en Hoest. in Uw gezin en omgeving, wanneer U SIGAREN en TABAK rookt met aangenamen en fijnen geur en toch tegen matigen prijs. 't SERIEMERK een 't SERIEMERK Vooral nu tegen St. Nicolaas de prachtige assortimentkistjes vanaf 10 stuks in Luxe verpakking. Tabakspijpen, Sigaren en Sigarettenpijpjes ook in étui. Lederen Sigaren en Sigarettenkokers, Portemonnaie's enz. enz. j£ Mmzaam aanbevelend, ANT, JVÏIiITSJELAlA.R/. HW-** Nederlander opgelicht Gisteren is te Weenari uitspraak gedaan in het proces tegen Zettel, die o.a. den Nederlander Th. H. voor groote bedragen opgelicht heeft. De beklaagde werd ver oordeeld tot 10 jaar zware kerkerstraf wegens ontrouw, bij werd vrijgesproken van de beschuldiging van bedrog. o Ir brand geraakt Maandegmorgen is een dienstmeisje van den heer Hoffschulte, wonende op huize Meerburg, te lJselmuiden, met haar kleeren in aanraking gekomen met een haard. De kleeren zijn in brand geraakt. Het meisje vluchtte door het knntoor naar de fabriek, waar de vlammen door den heer Hoffschulte en het personeel met behulp van zakken werden gebluscht. Het meisje was met ernstige brandwonden bedekt haar toe stand is ernstig. Ouder een auto Het 7-jarig zoontje van den heer v. d. G., Hofsingel te Vaardingen/had het onge luk onder den auto van rien heer H. te geraken, met het treurige gevolg, dat de knaap een ernstige schedelbreuk bekwam. Zijn toestand is levensgevaarlijk. o— De student met de Imks te Leiden Tegen den student P., dio te Leiden bij ongeluk zijn hospita, mevro>uw De V. S., door het afgaan van een geladen buks een wonde aan den hals toebracht, ten gevolge waarvan deze overleed, is rechtsingang verleend. De Officier van Justitie gelastte een lijkschouwing, welka door de h'jeren drs. Hulst en Lignae, beiden privaat-doceut in de gerechtelijke geneeskunde aan de Leid- sche Universiteit, heeft plaats yehad. o Jaarmarkten Uorinchem. Op de Maandag gehouden St. Maarten- sche paardenmarkten waren aangevoerd 1658 stuks (vorig jaar 1525). Men besteedde voor Luxe paarden f 450—f 700 Werkpaarden f 275— f475 2j jarige paarden f 325 f 425 1 I-jarige paarden f 300f 400 Veulens f 150—f250 Hitten f 250 f 350 Hoewel er eenige Duitsche en Belgische kooplieden aanwezig waren, was de handel toch traag, uitgezonderd in jonge paarden deze vonden nogal afnemers, hoewel de prijzen wel wat leger waien dan op vorige markten. Op de Dinsdag j.l. gehouden* St. Maar- tensche veemarkt waren aangevoerd 4046 stuks (vorig jaar 3639). Men besteed Ce voor Zware kalfkoeien f 400 f 500 Melkkoeien f 300—f 350 Kalfvaarzen f 250 f 350 Guistevaarzen f200f250 Vaaikoeien f225f350 2| jange Osseri f 225f300 jarige Ossen f140f200 IJ-jange Stieren f140 f190 Graskalvfeien f 60 -f150 Handel traag, uitgezonderd in melkvee. o keuring van autobussen In verband met de groene verscheiden heid en elkander tegenspekende bepalingen in de provinciale keuringsmaatregelen be treffende autobussen, is in de vergadering d.d. 14 November j.l. te Amsterdam, van het district Noord-Holland var\ den Ned. Bond van Autobusdienst-Oiideuiemers, na unaniem besluit, een adres aan de Com missarissen der Koningin verzonden, waarin wordt verzocht de volgende regeling in overweging te willen nemen A. De keurmeesters uit de 11 provin ciën kiezen uit hun midden een drietal deskundigen. Aan dezen wordt opgedragen, zoo mogelijk in overleg met een afgevaar digde van den Nfed. Bond van Autobusdienst- ondernemers de eischen vast te stellen, waaraan de autobussen in het geheele land moeten voldoen. B. De kosten voor de keuring bedragen voor den ondernemer, zoolang daaromtrent geen andere regeling is getroffen, per wa gen en per jaar f 25. o kind in brand Men schrijft uit Eindhoven Maandagmiddag bevond zich de 15-jarige M. Gerards alleen in de woning van haar ouders, Havensteeg alhier, en wilde zij de kachel wat oppoken. Ze zat hiertoe op haar knieën voor de kachel toen plotseling een vonk daaruit op heur haar sprong, tengevolge waarvan haar kleeding vlam vatte. Schreeuwend vluchtte het meisje naar buiten alwaar de vlammen werden gedoofd door haar vader en enkele buren. Op advies van den geneesheer is zij naar het gasthuis overgebracht. Haar toestand is zeer zorgwekkend. o De vliegtocht NederlandIndië De Nederlandsche vliegers zyn Maandag morgen, zooals hun plan was, te Rangoon opgestegen en dienzelfden dag te Bangkok geland. Nu de Nederlandsche vliegers voor de laatste étappes staan, brengen we in herin nering, dat voor de vlucht over Straat Malakka van Sengora naar Medan een marinevaartuig de vliegers vergezellen zal, teneinde in geval van nood hulp te kunnei verleenen. Verder zal van Sengora uit wanneéi de motor zulks wenschelijk maakt luit Van Weenen Poelman vervangen wordei door den luitenant der infanterie E. T Kengeri van de luchtvaartafdeehng van he O.-I. leger, die, beter bekend zijnde ii onze koloniën, als tweede bestuurder he toestel Medan, Deli en verder Muntok ei Buitenzorg binnen zal loodsen. Het is de bedoeling, dat de F VII ii Indië blijft. De vliegeniers zullen over zei naar Nederland terugkeeren. o Verduistering ran diamanten Sinds eenige dagen is een makelaar de firma S., een Rus van nationaliteit, t Antwerpen, voortvlechtig, na een verduis tering van diamanten ter waarde van circi f175.000. Een Belgische bank moet ooi opgelicht zijn, doordat chéques zonde onderpand zijn uitbetaald. Een Nederlandsche firma, die te Amster dam gewoond heeft de Gebrs. de Vries thans kantoor en bedrijf houdend te Aut werpen, is opgelLht voor f 45,000 aai goederen van deze firma, in commissie aai S. gegeven. Pont gezonken Op de pont te Boxmeer is een zwar Duitsche vrachtauto van de fa D. gereden De pont kori de vracht niet dragen ei zonk Alleen de melkkannen, waarmed de vrachtauto was beladen, staken no. boven het water uit. o— In een slagerswinkel een „werkplaats" Is een slagerswinkel een werkplaats in den zin van de arbeidswet De beantwoording van deze vraag i van belang voor alle slagers, die personee in den winkel hebben dat de klanten be dient, en omdat de Arbeidsinspectie meende dat deze vraag bevestigend moest worden beantwoord, liet, eenigen tijd geleden, ees slager te Amsterdam proces-verbaal teges zich opmaken om rechterlijke uitspraak ui te lokken. Verleden week diende deze zaak voo den Amsterdamschen kantonrechter. Be klaagde was ten laste gelegd, dat in zij« winkel geen arbeidslijst aanwezig was. Het O. M. eischte toen een boete vas fl.De verdediger mr. Asscher, vroeg vrijspraak. Vrijdag deed de kantonrechter mr. Va: Dam uitspraak. Beklaagde werd vrijge sprokon. De kantonrechter was naar de »Tel. meldt van meening dat het drijven van een vleeschhouwers zaak medebrengt, dat het in den slagers winkel ten verkoop en aflevering aanwezi. zijnde vleesch niet slechts in groote a kleine stukken wordt afgeleverd, doel veeleer in den vorm als door de afnemer wordt verlangd, b.v. in den vorm va lappen, rollade, gehakt, bietstuk, enz. dat het verrichten van werkzaamheden die verricht worden om aan dat redelij- verlangen van de afnemers te kunne voldoen, niet kan worden beschouwd al het meer geschikt maken van dat vleoscl tot verkoop of gebruik zijnde dat vleesc" ook voor die bewerking geheel ten ver koop geschikt dat dan ook de winkelruimte waar di arbeid plaats vindt, niet beschouwd ka: worden als een >werkplaats« in den zi der Arbeidswet Jfienwsblad l i i A Dan eerst vrede zijn voordeeliger

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1924 | | pagina 9