Dienstbóde, Dienstb' Moopiug le tosden. Yarkens-Yerkooping. ugen. ADVERTEERT NIEUWSBLAD. Groote Uitvoering GEM. KOOR ISCENDO P rima tendvoer £nxe Autoverhnnr-iBficbfing. Voor Grondkredietloten Rijwielen naar keuze L. VAN RIJSWIJK, Veen TE KOOP: een dranénde ZEUG NAAI- El KiifcSüS publieke yerkooping J. SNIJDEkS - HEUSDEN. t«rst« jUnjdmche 20 (t. per K-jti. Groote mm speciaal tarief. TROP/EN ADEL, GRÜNFEL0T&Go,A'dam. Buitenvelderi een KAR/met kap een flink/Dienstbode P J. SCHEPSEL AAR Spreekuren 9—4 (j?f volgens afspraak). Notaris van/Willigen publiek /te verkoopen met mooie Cadeaux, B./V ISSER HEUSDEN. Aanvang y uur nam. Ijzerwaren, Vlechtwerk, en landbouw werktuigen Naaimachine's enz. enz. Vragen 01irechtskundig gebied een/partij YX HET Gelegenheid tot R/epareeren van alle Automobielen, Motoren, Rijwielen enz. tegen scherpyconcurreerende prijzen. Entrée f 1, - pe/ persoon -f 10,15 auteursrecht. Plaatsnespreken op Woensdag 28 Januari van 1—2 uur n.ni, „Burgers E.NJE^", „Gazelle", „Kleon", Vrijdagmiddag werd alhier ter aarde besteld, onder veel belangstelling, het stoffelijk overschot van den landbouwer G. Kraai. Sedert tal van jaren bekleedde hij de functie van Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk. Naar uit achterstaande advertentie blijkt, zal a.s. Maandag bij den heer G. Volk, een gratis proefles iu naai- en knip cursus worden gegeven. Waspik. Zondag gaf de professor de billard, de heer Koehof eene séane bij den heer H. van Iersel. Velen verdrongen zich om de biljard om den kunstenaar bezig te zien. Een hier goed bekend staand speler, waagde zich met den professor te meten. Trots de ruime voorgift van 400 punten op de 500 moest hij het echter tegen den professor afleggen. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Vrijdag 30 Jan. a.s. des namiddags ten 6 ure. Aan de orde is 4. Mededeelingen. 2. Adres Sprang-Capelle over salarisver mindering. 3. Subsidie aanvragen Moederschapszorg en Prov. Brandweerbond. 4. Wijziging verordening op het beheer van het G.E B. 5. Herbenoeming lid van het Burgerlijk Armbestuur. Commissie van toezicht op het Lager Otiderwijs. Commissie tot wering van schoolverzuim. 6. Verkoop schoolhuis. Woudrichem. Bij Kon. besluit is be noemd tot burgemeester dezer gemeente de heer J. van der Lely. Wijk. Velen meenden reeds dat van de voorgestelde vereeniging van de ge meenten Wijk en Aalburg met Veen niets zou komen, omdat men er niets meer van hoorde. Deze meening schijnt echter onjuist te zijn geweest want Vrijdag brachten de Commissaris der Koningin mr, A. baron van Voorst tot Voorst en de leden van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, vergezeld van den heer Cleerdin, hoofd commies van de prov. griffie, een bezoek aan onze gemeente. Ten raadhuize werden besprekingen gehouden met B. en W. van Veen en van Wijk c.a. over een mogelijke vereeniging van beide gemeenten. De be sprekingen hadden een vertrouwelijk ka rakter. Naar wij vernemen, zal a.s. Maan dag half vier, in het café Nyenhuis, een gratis proefles worden gegev§o in naai- en knipcursus. Zie advertentie. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur 1 Beleefd verzoek ik U nog eenmaal eenige plaatsruimte in uw blad om den Heer Vogelaar te antwoorden op zijn schrijven 12 Januari j.l en hem op den voet te volgen lijkt mij ook maar het beste. Eigenlijk had ik wel gedacht van twee kanten tegelijk te worden aange vallen, doch daar de Heer Vogelaar zijn vrienden blijkbaar de openbaarheid schuwen is dat voor mij een meevaller en een bewijs des te meer dat aan de juistheid van mijn schrijven niet be hoeft te worden getwijfeld. De geachte inzender begint te zeggen, dat ik zoo geheel om de zaak heendraai waar het omgaat, doch ik zou hem wel willen vragen, waar ging het bij U toch eigenlijk om Ge wilt uw zaak waarmede ge zoo hoog draaft zeker geheel van principi- eele zijde beschouwd zien. Nu dat er wel zoo'n klein kantje aan is, betwist ik niet, doch ik zou daarom mijn woon kamer daarvoor nog niet graag beschik baar stellen en zoo geloof ik zal de Raad er ook wel over gedacht hebben, toen hij uw verzoek om de school niet in willigde. Niet, let wel geachte inzender, omdat het damspel zonde isof is dat van die bevoegde zijde van wien ge steeds die fraaie inlichtingen bekomt ook al zoo voorgesteld? Nu dan zou 'k om niet meer flaters te slaan daar maar geen inlichtingen meer vragen. Vandaar dat op U vraag„Of is het soms zonde", niet behoeft te worden in gegaan. Ook gaat de geachte inzender verder dat het verband tusschen het houden van een damavond en zijn A R. gevoe lens hem ontgaat, doch juist heb ik daartusschen geen verband gezocht, doch uw houding, die gaat de A. begrippen in Poederoijen ver te boven hoor. Ook bewijst de Heer Vogelaar zelf dat hij wel weet wie die liberalen zijn, door te zeggen dat zijn gangen daarheen wor den opgemerkt. Nu zal het voor een ieder wel duidelijk geweest zijn, dat ik daar niet uw damvrienden mee op het oog heb gehad. Verder beweert de Heer Vogelaar dat hij zich liefst niet mengt in onze per soonlijke aangelegenheden, doch juist geachte inzender omdat ge uw krachten geleend hebt, uw geestverwanten wat in de schoenen te schuiven, hebt ge U mijn schrijven op den hals gehaald. Uw vrienden, of vraagt de geachte inzender steeds bij zijn vijanden om inlichtingen Nu dan is hij wel een buitengewoon menschzijn wij heel goed bekend. Doch dat ik U niet vindt in A. R. kringen hier ter plaatse heeft mijn be wondering gewekt. En nu tot afscheid dit, en dat ook voor uw vrienden, damt maar gerust door, van mij hebt ge niet de minste last, doch past op, schrijft niet wat buiten de waarheid is, want dan zult ge in mij vinden een openbaar tegen stander, hoe dwaas dat in uw oog ook schijnt. Hoogachtend, Uw dw. dn. G. TEN HAGEN. Poederoijen 20 Jan. '25. y£5. Geestelijke en lichamelijka/kracht volgen na tijdelijk gebruik van Fospri's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschant normale werking der ingewanden, en /nelpt de lever om gezond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie Aunnen dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prijs per flacon van vijftig/versuikerde pillen f 0,65; in apotheken eiy drogistzaken. Ik heb in 1918 een perceel weiland gekocht. Achter mijn perceel liggen ook 2 weiden, welke tegelijk zijn verkocht. Nu moet ik mijn buurman, volgens het koop contract, overweg verleenen. Doch de vorige eigenaar heeft het als weiland ver kocht en nu heeft mijn buurman eene wei grasland gelaten, maar de andere heeft hij in 1920 gescheurd en wordt nu gebruikt als bouwland. Nu is mijn vraag, v®or het weiland moet ik hem overweg ver leenen Maar nu voor het bouwland hij heeft aan mij niets gevraagd. Nu ben ik van meening, dat hy mijn uitweg erg gaat verzwaren, vooral in den Herfst als hij er met Suikerpeëen over moet komen. Kan ik nu van 1920 tot nu toe, zoo lang het bouwland is, van hem schadevergoeding eischen per jaar De eigenaar heeft het als weiland verkochtals hij het nu als bouwland had verkocht met recht van overweg, dan had ik geen recht gehad meen ik, maar nu wel. Wat kan ik daar per jaar voor rekenen, of kan ik hem vei plichten mijn pad mede te onderhouden ofschoon ik hem altijd alleen opmaak B. A. Zoo 'k uwe vraag goed begrijp is op uw weiland eene erfdienstbaarheid van overweg gevestigd ten behoeve van het land van uw buurman. Nu mag uw buurman als eigenaar van het Zgn. heer- schend erf noch op zijn noch op uw erf eenige verandering maken, die den last voor het zgn. dienstbare erf d. i. uw erf zou verzwaren. Voor uw erf mag de last nooit zwaarder worden gemaakt dan hij was volgens den vroegeren toestand der erven. Nu zijn wij van meening dat uw buurman door verandering van zijn weiland in bouwland de op uw land gevestigde erfdienstbaarheid verzwaard heeft, hetgeen voor U aanleiding kan zijn om vergoeding van uw buurman te vorderen. U zult daarvoor eene rechtsvordering moeten in stellen by de Arrondissements-Rechtbank. Hoeveel vergoeding U kunt eischen is moeilijk te zeggen 't best zal zijn dat U de door U geleden schade door deskundi gen laat opnemen. De kosten van onder houd van den overweg komen geheel ten laste van uw buurman tenzy in de koop- acte anders mocht zijn bepaald. Misbruik van het recht van erfdienst baarheid kan niet leiden tot vervallenver klaring van het recht. Bij misbruik kunt U, zooals we reeds zeiden, schadevergoe ding vragen. Ik ben 19 jaar oud. Gaarne zou ik willen trouwen, maar mijne ouders willen geene toestemming geven. Hoe moet ik het nu aanleggen om toch te kunnen trouwen S. D. Indien uwe ouders geen toestemming willen geven voor uw voorgenomen huwe- iijk kunt U niet trouwen vóór U meerder jarig d. i. 21 jaar oud is. Willen uwe ouders dan nog geen toestemming geven dan kunt U d« tusschenkomst van den Kantonrechter inroepen. Ik heb een huis verhuurd. Nu heeft eene huurcommissie in November j.l. den huurtermijn verlengd tot 1 Mei 1925. De huurder kan echter thans eene woning bekomen, zoodat daardoor de reden der verlenging is vervallen. Kan nu op mijn verzoek de termijn worden ingekort en zoo ja, hoe moet ik dan handelen W. v. d. H. De huurcommissie voor uwe gemeente heeft met 1 Januari j.l. opgehouden te bestaan. Indien U den huurtermijn, die door de huurcommissie is verlengd tot 1 Mei a.s., verkort wenscht, kunt U zich bij ongezegeld verzoekschrift tot den Kanton rechter wenden. Myn inboedel en huis was verzekerd. Meenende dat de termijn verstreken was, zei ik mijn verzekering op en sloot een verzekering bij een andere Maatschappij. Later bleek, dat ik er niet uit kon voor over 6 jaar ben dus nu op 2 plaatsen verzekerd. Wat moet ik daar mee doen G. K. Ik veronderstel, wat zeker ook zoo is, dat beide verzekeringen ten aanzien van inboedel en huis te goeder trouw zijn aangegaan. Indien dan bij de eerstgeslo- I ten verzekering de volle waarde is verze kerd houdt deze alleen stand en is de tweede verzekeraar ontslagen. Is echter bij de eerst gesloten verzeke ring de volle waarde niet verzekerd, dan is de tweede verzekeraar aansprakelijk voor de meerdere waarde. Geen der beide maatschappijen zal U willen loslaten, zonder schadevergoeding, 't Best is nu om indien bij de eerstgesloten verzekering de volle waarde is verzekerd, van de in de tweede plaats gesloten verzeke ring gedaan trachten te kiijgen dat zij zich verbindt om de eventueele schade te betalen voor zoover die niet op de eerste kan worden verhaald. Indien de volle waarde niet is verzekerd doet U het ver standigst om alles te laten zooals het nu is. Ik heb aan iemand 2 jaar geleden goederen op crediet verkocht waarvan ik geen schriftelijk bewijs heb en waarvan ik nooit geen betaling gezien heb. Bedoelde persoort heeft op heden vast werk. Mijn vraag nu is deze Zou ik nu beslag kunnen laten leggen op het loon van die man of hoe moet ik handelen om als er nog kans voor is, aan myn geld te komen W. V. Ik ben verplicht verzekerd bij de Raad van Arbeid, ik ben in geen andere verze keringen, ik zou gaarne van die ook ont bonden zijn, zou daar kans voor zijn Zoo ja, hoe moet ik handelen. G. B. D. &DVBRTENTIEN. GEVRAAGD voor/direct een nette niet beneden 18 i/ar, goed kun nende werken, vVg. g. v. Adres: TAALSTRAAT Z 27 B V u g h t. - zeer geschi/t voor Bakker of Kruideniep; Te ba/ien en te bevragen bij C/K. v. HERF Azn. Rijsw/fk (N.Br.) Wordt terstond gevraagd hoog loon/ Adres: Café »de Korenbeurs* WAALWIJK. y voor de tweede maal, 15 weken drachtig. M. DE RAAD, Meeuwen. zonder rekenen of teekenen Veen, Wijk en /alburg. A.s. Maandag proefles on aanmelding te VEEN i uur bij G. VOLK WIJK es/ AALBURG half 4 bij G. ïjUJENHUIS. Donderdag 29 /anuari '25 des namiddags t*n A.\ uur ten huize van if. VERWEIJ, Ver lengde Putteyftraat O no. 30, van verschillende MEUBILAIRE GOEDEREN o. a. een /nahoniehouten schrijf bureau, verder tafels, stoelen, kas ten, bed/met toebehooren, kachel, schilder/en, dames- en heerenrijwiel enz. f Taf zien van des morgens 10—/l'2 uur. W. C. FRIEDLI, Deurwaarder. Lange/dijk 186 boven Mij. Pasteur" GORINOHEM te ALMJvERK, is voornemens />p Vrijdag 30 Januari 192a, v.m. 10 uur, bij C. DEKKER/tldaar voor den Efter P. Boezer te Capelle, Betaling 1 October 1925. forgstalling vereischt. losten contant. VAN V OP 55 Met het oog op 't verkregen sucpés van het Depót in koffie en boter, zijn wij door dpzelfde firma in staat gesteld ook in Depót te krijgen in zakjes van 2\ kilo a Bo cent per zakje. De cadeaulijst staat op ieder zakje yermeld en zal steeds uitgebreid worden. Dag en nacht di/sponibel. Ook verkrijgbaar NJfcïUWE ONDERDEELEN voor Rijwielen enz. Minzaam a aii bevelend: Telef. 23 ,Hótel >Het Wapen van Amsterdam* Woensdag 28 en Donderdag 29 Januari 1925 IN »'t WAPEN VAN AMSTERDAM* TE HEUSDEN. Na de pauze opvoering van Blijspel uit het Indische leven door Henri van Wermeskerken geven wij de hoogste waarde. Met ingang van 1925 wil ik mijne klanten een aan bieding maken in f daar ik beslag heb weten té leggen voor 't alleen verkoop voor Veen, van de navolgende merken „Astra" en het nieuwe Rijwiel ,,J*C.R." Koopt dus geen namaak en minderwaardig, maar koopt die, welke een naam hebben veroverd tegen de goedkoopste prijzen. ONDERDEELEN en BANDEN tegen de scherpste concurrentie, alsmede Minzaam aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3