f Verstopping, Tragen stoelgang,Èeslagen^k tong,Gele gelaatskleur I Vragen op rechtskundig gebied Drievoudige noord te Amsterdam. Een vrouw en twee kinderen vermoord. De echtgenoot gearresteerd. In de Wormerveerstraat te Amsterdam heeft een drievoudige moord plaats gehad. Maandagmorgen merkten buren van een woning in perceel no. 11 dat deze gesloten bleet. Zij waarschuwden de politie, die daarop een onderzoek instelde. Bij dit onderzoek in het huis werden de lijken van de vrouw des huizes en twee kinderen gevonden. De dader, de echtgenoot van de vermoorde vrouw is door de politie gearresteerd. o— Ernstige mishandeling. Gevolg eener burenruzie. Zaterdagavond begaf te Leeuwen de 53-jarige W. B. zich uit de kerk huis waarts. Hij werd by zijn woning opge wacht door de, uit man, vrouw en 14- jarigen zoon bestaande familie v. d. G., welke hem aanvielen en met een mes een achttal steken in den rug toebrachten, waarvan één de long raakte. De getroffene verkeert in levensgevaar. De dader is gearresteerd en naar Tiel overgebracht. De oorzaak moet gezocht worden in burenruzie. Een ernstige vecht partij met den inbreker. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd ingebroken in de kippenschuur van de wed. G. te Etten. De beide zoons werden door de electrische bel gewekt. Het mocht hun gelukken, na elk een vier of vijf messteken opgeloopen te hebben, den dief onschadelijk te maken. De in middels gewaarschuwde gemeenteveld wachter v. W. kon daarna den dief arresteeren. Een geneesheer moest de verwondenen verbinden. De dief was niet meer te herkennen, zoo was hij toegetakeld. o Samenstelling der belastingdiensten. Maandag is onder voorzitterschap van den minister op het departement van Financiën een vergadering gehouden van belastingautoriteiten om tot een oplossing te geraken van de vraag van samensmelting der directe belastingen en registratie. Het mag waarschijnlijk worden geacht, dat in deze kwestie een definitieve beslissing althans in beginsel zal worden ge nomen. De verdwijnende stemplicht. Naar het Corr. Bur. verneemt, is eerst daags de indienning bij de Tweede Kamer te verwachten van een wetsontwerp nopni.s den stemplicht. Zomertijd. Naar het Corr. Bur. verneemt is tha> s binnenkort de indienning te verwachten bij de Tweede Kamer van het wetsontwerp betreffende den Zomertijd. Zijn wij wel ingelicht, aldus het Corr. Bur., dan zou het in de bedoeling der regeering liggen, om den Zomertijd af te schaffen. o Te reel gedronken In een herberg te Rimburg dronk J. L. uit Kerkrade zooveel, dat hij in slaap viel. Toen het politieuur aanbrak, liet de herbergier den slapende zitten. Den vol genden dag was de man stervende en toen de geneesheer kwam, kon deze slechts hebt mijn raad gevraagd, ik heb je ge antwoord Ik ben niet van plan je mijn wil op te dwingen Laten we aannemen dat ik alleen critiek wilde uitoefenen Lach mij eens aan en geef mij een kus. Des anderen daags ging mevrouw Ver nier haar valsch parelsnoer koopen in een naburige straat. Toen zij terugkwam, riep zij dadelijk Paul, die met zijn beitel in de hand kwam aanloopen. Mariana toonde hem, wat zij had ge kocht. De kunstenaar verklaarde, dat hij, de oningewijde, inderdaad niet in staat was om te zeggen, of deze parelen echt of valsch waren. Hij sprak er echter niet verder over en was blij, dat zijn vrouw er zoo vol daan uit zag. Mariana was als betooverd door deze glazen paarlen. En weet je wat dat heeft gekost vroeg zij triomfeerend. Ik wil het niet weten, hernam Paul. Honderd en tien francs 1 De beeldhouwer was verbaasd. Dat is niet duur, erkende hij volmon dig. Het was een snoer, samengesteld vol gens een model uit de achttiende eeuw Er waren een veertigtal paarlen aan, ieder ongeveer zoo groot als een kleine noot. Indien de paarlen echt waren geweest, zou dit snoer minstens zestig duizend francs hebben gekost. De menschen, die Mariana zouden zien, zouden moeilijk gelooven, dat haar den dood constateeren. o Hoog water Ten gevolge van den Noordwestenwind is het water der Zuiderzee tot 1.20 M. boven A.P. gestegen. De havenbuurt te Monnikendam staat blank. Op Marken, dat bij 4.40 M. onderloopt, heeft men een angstigen nacht doorgemaakt. Daar de wind is gaan liggen is het gevaar van overstrooming geweken. De Maas in Limburg is de laatste dagen wederom 2 meter gestegen. België seint ook weei was. o Onweer Men meldt uit Rijssen Maandagavond woedde boven Rijssen een kort maar hevig onweer, gepaard gaande met een hevigen slagregen en hagel buien. De bliksem sloeg in de woning van den fabrieksarbeider Zuurluik, vernielde 'n groot aantal ruiten en sloeg daarna in 'n boom, die voor 't huis stond. Persoon lijke ongelnkken kwamen niet voor. Zware Mishandeling Zooals we reeds in het kort gemeld hebben, heeft te Leuven bij Tiel een ern stige mishandeling plaats gehad. De aanleiding daartoe was baldadigheid van de kinderen van Van G. die bij hun buurman Balvers de deur hadden open geworpen, met het gevolg dat een van hen een klap om zijn ooren opliep. Vader en Moeder van G., met een 45 jarige zoon wachtten Zaterdagavond den 50 jarigen dooven Balvers op toen hij uit de kerk kwam, en terwijl moeder v. d. G. den man vast hield, brachten vader en zoon hem niet minder dan 8 messteken en eenige zware slagen op het hoofd toe. Drie messteken doorboorden de longen. De vermoorde is in het ziekenhuis te Puifflijk overleden. De daders zijn op vrije voeten gesteld. Toen zij zich Maandagmorgen op de scheeps werf te Leeuwen vervoegden, waar zij werkzaam waren, dreigde het geheele personeel, omvattende plm. 200 man, met staking, indien de van G's niet ontslagen werden. De directie willigden den eisch der arbeiders in. Balvers heeft een vrouw met 5, v. d. G. een vrouw met 10 kinderen. De zoon heeft bekend, de vader blijft ontkennan. fGAlA en JvSLUNN^ Gebruik MÜMHARDTS A ^LAXEERfrABLETTEtiM PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Voor de dienstplicht, lich ting 1926, zijn 18 personen ingeschreven. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd man haar zulk een geschenk had gedaan, maar daar zij wisten dat de jonge vrouw van adellijke afkomst was, zoo zouden zij denken dat deze paarlen afkomstig waren van de familie-juweelen. De Kerlor en de Saint-Hyrieix, Hélène en Carmen zouden niet op het bal van Silverstein komen en zij alleen zouden eenige verwondering' kunnen betuigen. Mariana wilde er niet aan denken, dat nieuwsgierige en jaloersche vrouwen het collier van nabij konden beschouwen. Zij overreedde zich, dat haar rein voor hoofd en haar aristocratische manieren elke verdenking zouden afwijzen. Mevrouw Paul Vernier had groot suc ces op het bal van Silverstein. Haar vreemde schoonheid, nog ver hoogd door haar fijn gekozen kleeding, werd algemeen geprezen, en steeds op nieuw omringden haar de gasten, voor al de heeren. Haar gelaat, waarvan de paarlen de matheid nog meer deden uitkomen, had iets triomfantelij ksj Weldra voelde zij geheel de verlegen heid wijken, die haar eerst had bevan gen, toen zij in de Parijsche salons op trad. Trots vervulde haar het hartnooit had zij zooveel voldoening ontvangen van jong en mooi te zijn. Zij merkte zeer goed op, dat zij de mooiste en de meest gevierde van het bal was. Mevrouw Silverstein had met vele be wijzen van vrienschap de vrouw van den kunstenaar ontvangen. De echtgecoote van den bankier was f 13873.33, terugbetaald f 23538,60. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 9635. Almkerk. A.s. Donderdag 's avonds 6.30 hoopt in de Herv. Kerk alhier, voor de Chr. Herv» Jongelingsvereen. op te treden, Ds. Raams, Ned. Herv. pred. te Rijswijk (Geld.) met bet onderwerp Schijn levens. J.l. Donderdag vierde, onder leiding van hunne Eere-Voorzitter Ds. Röth, de beide Herv. Jongelingsvereenigingen «Eben Haëzer* en «Samuël* in de zaal van den heer C. Dekker, hun Jaarfeest. Trots het minder aangenaam weer, was er veel be langstelling. Nadat gezongen was Psalm 254 ging Ds. Roth voor in gebed waarna door Z.Eerw. gelezen werd Math. 25 van vers 13 tot het einde, hierna werd een openingswoord door den Eere-Voorzitter gesproken. Thans werden door de Secretaris en Penningmeester de noodige verslagen ge lezen. Hierna geeft het lid W. Verwoert een gedicht ten beste, wat toepasselijk was op het jaarfeest der beide vereenigingen. Vervolgens maakte zich de Jonge dochter- vereen. «Arbeid AdelU haar zeer verdienste lijk, door ter afwisseling eenige zangstukjes ten beste te geven, die zeer in den smaak vielen, evenals de kopjes chocolademelk enz. die door deze dames werden aange boden. Waarna nog verschillende toespraken, door de afgevaardigden, van verschillende plaatsen werden gehouden, gaf het lid A. Vink een opstel genaamd »Eiia op den Karmel*, waarop een gedachtenwisseling volgde. Ook werd door 't lid L. Geudeke een opstel »Des zondaars behoeften aan Christus* gegeven, waarna wij verrast werden op een voordracht, vertolkt door 't lid T. Kloots, getiteld «Het huisje te Bethaniëc waarna het lid Van Herwijnen een voordracht gaf, getiteld «Nog geeft de boom er meer.* Hierna gaf den heer T. de Ruijter, afgevaardigde van de Jongelingsvereen. alhier, een voordracht, getiteld«Domburg Toren brandwelke allen zeer in den smaak vielen. Vervolgens werden eenige opstellen gegeven door 't lid H. Dekker over Sam. 19:315 en 't lid J. Daim over Math. 28 2, terwyl 't lid T. Daggelders een opstel gaf over Werkeloosheid*. Inzondeiheid gaf dit laatste onderwerp zeer veel stof tot bespreking. Terwijl de voordrachten van het lid A. Geudeke en L. van Wijk bijzondere vroolijkheid onder de aanwezigen bracht. 't Was dan ook een gezellig samen zijn voor belangstellenden en leden en kan »Eben Haëzer* en »Samuel« met voldoe ning op dezen avond terug zien. Na 't zingen van Gezang 180 1 sloot Ds. Röth, Eere Voorzitter, deze vergadering. De gehouden collecte bij optreden van den heer Kortenhoeven voor de stich ting te Haarlem en Heemstede (voor lijders aan vallende ziekte) bracht totaal op ruim f 120. Op 12 Febr. a.s. hoopt de Herv. Jongdochtervereen. «Arbeid Adelt* alhier, in de zaal van den heer Dekker haar jaar feest te vieren. Dezer dagen slaagde de heer L. Geudeke te Rotterdam voor Diploma Boek houden en handelrekenen. vijfendertig jaar; zij was een blonde^ waarschijnlijk van Duitsche afkomst men wist trouwens evenmin van haar man, van welke nationaliteit zij was. Haar oogen waren een beetje te groot, maar haar trekken waren zeer regel matig, en er lag een uitdrukking van rust en zachtheid op, waaruit bleek, dat mevrouw Silverstein het leven niet ernstig opvatte. Zij wenschte Mariana geluk, terwijl zij vol loftuitingen was over Paul Ver nier. De vrouw van den bankier beweerde dat zij artistieke neigingen had. Mariana moest een gesprek met haar voeren over monumentale schoorteen mantels, mooie deuren, medaillons en kunstbegrippén. Silverstein had voor Mariana gebogen en Paul de hand gedruktin het begin van den avond had hij volstrekt geen poging gedaan om de jonge vrouw te naderen Hij liep van groep tot groep, voor elk zijner gasten een vriendelijk woord over hebbende. Hij had wel schitterender feesten ge geven, bijgewoond door veel meer ge- noodigdentoch had hij ook dezen avond de keur der Parijsche wereld in zijn salons vereenigd. Plotseling luisterde de bankier naar een gesprek. In een groep had hij den naam van Stella Villier8 hooren uitspreken. Wordt vervolgd). Brakel. Door Gedeputeerden is voor zooveel noodig goedgekeurd het besluit van den Raad der gemeente Brakel tot het voeren van een rechtsgeding in eersten aanleg tegen de door den dorpspolder Brakel ingestelde rechtsvordering inzake niet-beta ling eener som van f 50.betreffende den eigendom van een stuk grond kada straal bekend sectie A no. 2020. Bruchem. Naar wij vernemen, staat de heer Van Leer, onderwijzer aan de school met den bijbel alhier, no. 1 op de voordracht voor onderwijzer te Renkum. Beneden-Langstraat. De vraag naar vette varkens is eenigszins beter. Men besteedt momenteel 76 k 77 ets. per K.G. Jonge biggen worden zeer duur, waardoor men zich weder weer op de fokkerij gaat toeleggen. Deze worden verhandeld tot f 16.per stuk. Capelle. Op de te Dongen gehouden pluimveetentoonstelling behaalde de heer J. de Ruiter, Rijksambtenaar alhier met een oude hen, Zwart Minorca, den lsten Prijs en 1 êereprijs voor den mooisten Zwarten Minorcahaan of hen (oud of jong), alsmede een 4ste en een eereprijs voor het mooiste trio Wit Wyandottes, terwyl de heer A. G. Both alhier, met een Wit Wyandotte haan (jong) niet minder dan 3 prijzen nl. 2 eereprijzen en een eersten prijs behaalne. Vorige week Woensdagavond voor leden en geir.troduceerden en Donderdag avond d.a.v. voor niet-leden gaf het Muziek gezelschap «Kunst na Arbeid* in de zaal van den heer H. Mes alhier onder leiding van zijn directeur, den heer A. Christ, een uitvoering. Beide avonden, vooral den tweeden, was de zaal flink bezet, terwijl de muzieknummers op vlotte wyze ten ge- hoore werden gebracht. De uitvoering dezer nummers getuigde van goede studie onder bekwame en degelijke leiding. Ter afwisseling werden eenige komische voor drachten gegeven, die op uitstekende wijze werden vertolkt en meermalen den lachlust der aanwezigen opwekten. Het geheel vormde een paar gezellige avonden, waar voor een woord van dank het muziekge zelschap niet mag worden onthouden. De heer J. Snoek, Candidaat tot den Heiligen dienst te Nieuwlande (Dr.) heeft het beroep naar de Ger. Kerk alhier aangenomen. Dassen. A.s. Donderdagavond 6.30 uur hoopt de Geref. Jong. Vereen. «Eendracht maakt macht* in de Geref. Kerk alhier haar jaarfeest te vieren. Eethen. Ten overstaan van den EdelAchtb. Heer Mr. C. W. v. Ommeren, Kantonrechter te Heusden, had j.l. Zater dagmiddag in het café »De Zwaan« de trekking plaats van de verloting ten be hoeve der Afdeeling Drongelen, van «het Groene Kruis*. Van de 4000 loten waren er slechts ongeveer 1700 verkocht, wat toegeschreven moet worden aan de vele loteryen, die tegenwoordig voor allerlei doeleinden worden gehoudrn. Er waren 40 prijzen, waarvan de eerste prijs bestond in een melkkoe. Deze viel op een onverkocht nummer, n.l. 2904, zoodat de Afdeeling de koe nu ten eigen bate mag verkoopen en daardoor een aardig extratje heeft, hetgeen haar van harte wordt gegund, gelet op het nuttige werk, dat door haar wordt verricht. Genderen. De collecten langs de huizen alhier gehouden, voor de Vereen, voor Bijbelverspreiding, heeft opgebracht de som van f 46,82. 's-Gravenmoer. Donderdag zal in de Geref. Kerk voor de Chr. Jongelings- en Jongedochtersvereeniging door Ds. C. B. Schoemakers te Katendrecht eene rede worden gehouden met het onderwerpDe rust is elders. Meeuwen. De Eiervereen. «Drongelen en Omstreken* hoopt op Donderdag 12 Febr. a s. bij D. Smits alhier, nm. 5.30 uur haar jaarvergadering te houden, waarop na afdoen der gewone zaken en gratis verloting van 50 broedseleieren onder de leden der Vereen.-, zal optreden den Heer J. H. Visser, oud-Leeraar der Rijksland- bouwwinterschool te Schagen, om te spreken over bemesting van bieten, aardappelen en vruchtboomen. Sprang. Onder leiding van haar voor zitter, de heer C. Klootwyk, werd door de afd. Sprang van den Ne(L Chr. Fahrieks- arbeidersbond jaarvergadering gehouden. Na een woord van welkom werd door den Secretaris, C. J. van Heijst, en den Pen ningmeester, H. Spiering, een goed ver zorgd jaarverslag uitgebracht. Het iedental was weer stijgende, terwijl ook de werke loosheid minder was dan het vorige jaar. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren H. Spierings, L. Varossuan, H. Chabot en A. Chabot, die zich de benoe ming lieten welgevallen. Tot bestuursleden van Patrimonium's hulpkas werden benoemd C. Klootwijk en J. C. de Roon, terwijl de nog twee res tende vacatures door en uit het bestuur der afd. Patrimonium zal aangevuld worden. Over het afgeloopen jaar werd door dit fonds een bedrag van c.a. f 400 aan zieke leden uitgekeerd. Naar wij vernamen heeft de kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier aan den heer R. van Drongelen, ter ge legenheid van zijn 25-jarig jubileum als koster, een cadeau aangeboden. Vanaf den kansel werd door Ds. Wolthers, na mens de gemeente, een woord van waar deering gesproken. Waspik. Door het bestuur van het Wit-Gele Krui3 zijn op de lijst van aan beveling geplaatst voor een nieuw bestuurs lid (vacature de heer B. van Schijndel) de heeren J. Smits (raadslid), G. van Son en W. B. Verschuren. De plaatsing is al- phabetisch. In deze gemeente kwamen een paar gevallen van hikziekte voor. Wijk. Bij den koopman P. A. van Dijk kwam 28 Jan. j.l. een kip, die men reeds gezet had, met 10 kuikens voorden dag. Zeker een zeldzaam geval zoo vroeg in 't voorjaar. Donderdagmiddag j.l. had een ver gadering plaats van verschillende dames uit de gemeenten Wijk c.a. en Veen, onder leiding van den heer N. v. d. Maaden, met het doel een bazar te orgamseeren voor het Groene Kruis. Tot defenitieve plannen kwam het echter niet, maar be sloten werd over veertien dagen nogmaals bij elkaar te komen. Zaltbommel. Voor de vacature in den raad, ontstaan door de ontslagname als raadslid door den heer J. A. Petter, komt het eerst in aanmerking de heer W. van Lookeren Campagne Nz. INGEZONDEN. WIJK. Deze week hoopt de Naaiver- eeniging «Dorkas II« alhier de onderstaande goederen aan 48 huisgezinnen aan te bieden. Evenals ten vorigen jaren aan allen, die daartoe bijgedragen hebben, onzen har- telijken dar k. De aanvrage naar sommige artikelen, vooral naar nieuwe sterke lakens, was zoo groot, dat wij er tot onzen spijt niet aan konden voldoen. Wij bevelen derhalve de collecte, die waarschijnlijk in Juni zal ge houden worden, ten zeerste aan de ge waardeerde mildheid der gevers aan. HET BESTUUR. Lijst der genaaide goederen 12 lakens, 18 slopen, 13 manshemden, 1 wollen hemd (lang), 15 vr. hemden, 8 kinderhemden, 7 molton onderbroeken, zware kwal., 13 vr. broeken molton, 3 hemdrokken molton, 8 borstrokken molton, 4 onderrokken molton, 2 zwarte cheviot rokken, 15 hooge vr. schorten, 6 lage vr. schorten, 11 kinderschorten, 3 hand doeken, 6 theedoeken, 4 shawltjes, 1 pak zakdoeken. Te samen 150 stuks. Wijk, 29 Jan. 1925. Burgerlijke Stand. HEUSDEN. Geboren: Maria Frederika, d. v. R. Das en H. de Nekker Adriana, d. v. A. Kwetters en van A. M. v. Ballegoijen. Getrouwd: B. Nieuwkoop 35 j. en D. C. v. d. Oever 26 j. DE WERKEN en SLEEUWIJK. Geboren: Jan, z. van A. Versteeg en M. v. Wijk Jan, z. van J, Pruissen en J. den Haan. Overleden: Cornelis Hermen de Haas 66 j. echtgenoot van Elizabeth Kieboom. ANDEL, over Januari Getrouwd: M. Treffers, 24 j., met N. Duijster, 20 j. NEDERHEMERT, over Januari Geboren: Arida, d. van A. Spiering en J. v. d. Mooren Gerrit, z. van G. Baks en J. Schaap Hendrik, z. van D. Spitzers en O. G. J. van Heemskerk Leendert Antonie, z, van M. Smits en M. Smits. I. Ik heb een huis gekocht, hetwelk door mij met nog een gezin onverdeeld wordt bewoont en hetwelk door achter stallige schuld van dat gezin verkocht is. Hoe te handelen als het door dat gezin niet op tyd ontruimd wordt, tot wien mij dan te wenden en hoeveel kosten zijn daaraan verbonden II. Ik heb eenige roerende goederen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2