Uw gezondheid „Het Kasteel van Kerlor." Uitgave: Firma L J. VEERMAN, Heusden, No 4476 Woensdag 18 Februari 1925 Int. Telefoon no, 19. Postrekening no. 61525. I Vragen op rechtskundig gebied land VAN ALTERA Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 4.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 4—6 regels 90 cent. Elke regel meer 45 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Foster's Maagpillen regelen de lever en wekken de maag op. Zij genezen ver stopping, slechte spijsvertering, maagpijn en galzucht. Houdt uw gestel in orde uw geest helder en uw lichaam flink door nu en dan een/ dosis Foster's Maagpillen te gebruiken* Pfjjs per flacon van vijftig versuike/de pillen f 0.65in apotheken eh drogistzaken. BUITENLANBSCH OVERZICHT Men kan niet zeggen dat de regeering- Herriot bepaald benijdenswaardig is. zy moet zich voortdurend ontzien en zeer tactisch te werk gaan, opdat der rechtsche oppositie niet te veel voet worde gegeven en links niet te zeer worde ontstemd. Een en ander vereischt veel stuurmanskunst voortdurend moet het oog worden gehou den op de klippen links en rechts. Overigens dient te worden opgemerkt, dat het kabinet üerriot tot dusver meer den socialisten dan de nationalisten ter wille is geweest. Al wat niet zuiver Poincaréistisch is getint, vindt rechts uit den booze en een heele tijd lang heeft de minister-president rechts geërgerd, omdat Herriot aanstuurde op een verzoenings politiek tegenover den vroegeren vijand Duitechland. De nationalisten hebben het hem nooit vergeven, dat hij in principe op de Londensche conferentie bereid is ge vonden in afzienbaren tijd een einde aan de Roerbezetting te maken en de Fransche paridenpolitiek daardoor meer of minder te verloochenen» Alleen heeft Herriot het onlangs in zijn opzienbarende Kamerrede by hen weer gedeeltelijk goedgemaakt, toen hij de Duit- sche tekortkomingen signaleerde in verband met de door het vredesverdrag geëischte mate van Duitschland's ontwapening, waar aan, volgens des premiers getuigenis nog heel wat mankeerde. Het was deze rede, waarvan is gezegd, dat Poincaré haar had kunnen uitspreken. Bij rechts en vooral bij de Katholieken heeft aan den anderen kant weer ten zeerste ont stemming gewekt het feit, dat de regeering- Herriot het gezantschap bij den paus zal opheffen. Om dezen maatregel echter te verzachten en hieruit blykt weer, hoe door een handige tactiek van Herriot het felste verzet van rechts althans eenigszins wi! breken blijft het contact met het Vaticaan nog bestaan, door de vertegen woordiging der herwonnen provincies bij 105 Ook had de goede Etienne Poulot wel gezien, hoezeer de kaartlegster ziek washet deed hem veel verdriet, dat zij zoo weinig voor rede vatbaar was. De Slak schonk haar voordurend brandewijn in. De brandweerman wist niet wat het toch was, dat hem terughield om op te komen tegen dit drinkgelag, Claudinet, die eerst wat met zijn vriend had willen spelen, viel in slaap. Zijn hoofdje slingerde heen en weer. Etienne had medelijden met dit kindje, dat al lang in bed had moeten zijn. Maar Rose, geheel oor voor de ver halen, die Eusèbe vertelde, keek niet naar haar zoon. De brandweerman, zich houdend, alsof hij zich tot het kind wendde, zeide De zandman is voorbijgegaan Ditmaal herinnerde Rose zich haar zoonin haar blik kon men eenig zelf verwijt lezen. Zij nam terstond het kind en wilde het te bed brengen, maar het knaapje, ondanks zijn slaapzucht, wilde iedereen eerst goeden nacht wen- schen. Hij omhelsde zijn tante en toekomsti- gen oom. Bovenal gaf hij een kus aan Etienne en zeide tot dezen Je zult morgen terugkomen? Poulot gespte zijn sabelriem om. De den Heiiigen Stoel. Zaterdag waren op de mijn President Steinc honderd-twee-en-twintig dooden boven gebracht. Er worden thans nog 44 lijken vermist. In mijnwerkerskringen van het Roer gebied heeft de mijnramp bij Dordtmund grooten indruk gemaakt. Vooral de com munisten roeren zich en beschuldigen de directie van de mijn, dat zij roekeloos het leven van de mynwerkers op het spel heeft gezet, daar het haar bekend was, dat Woensdag op de plaats van de ont ploffing mijngas was geconstateerd. Vonken uit de machines hadden 's ochtends reeds twee kleine explosies veroorzaakt De communistische vakvereenigingen te Dortmund eischen in strooibiljetten de gevangenneming van de directie en sporen den bedrijfsraad van President Stein aan, zich daarvoor eveneens uit te spreken. Naar verluidt, bestaat deze bedrijfsraad voor 't meerendeel uit communisten. Tegen de politie, die allengs zeer ver sterkt is, nemen de communisten een zeer dreigende houding aan, zoodat men te Dortmund morgen, den dag der be grafenis, beducht is voor relletjes. Volgens een telegram aan de Daly Telegraph is de stemming onder de Span jaarden te Tetoean nog al optimistisch en zijn de Spanjaarden van oordeel, dat de nieuwe verdedigingslinie sterk genoeg zal zijn om de aanvallen der inboorlingen af te slaan. Deze linie is den laatsten tijd zeer ver sterkt. Op den linkeroever van de Rio Nartin zijn draadversperringen aangebracht, waarvoor een bedrag van 42 millioen pe seta's is uitgegeven. De Tsjebella-stammen hebben op bevel van Abd-el-Krim hun wapenen aan de Riffkabylen moeten uit leveren. Een nieuw offensief wordt door Abd-el-Krim voorbereid. De Turksche kabinetsraad besloot het Turksch-Grieksche geschil niet aan den Volkenbond voor te leggen. De toestand is echter verbeterd, daar de Turken in zooverre tot een compromis bereid zijn, dat zij, als de groote mogendheden het verzoeken, Griekenland willen toestaan een nieuwen patriarch te benoemen. Te Con- stantinopel zijn talrijke personen gearres teerd, o.a. de vroegere politie-chef. Slak beweerde, dat hij nog tijd genoeg had. De brandweerman drukte de hand van Rose, groette op militaire wijze de beide anderen en vertrok. Wat drommel kan er gebeurd zijn vroeg hij zich af. Het is heel zeker, dat als Francois Champagne nog op de we reld was geweest, hij niets te doen had willen hebben met deze schepselen Enfin, misschien bedrieg ik me Maar Rose zag er zonderling uil dezen avond Dat alles zou wel eens slecht kunnen afloopen. De Slak en Zéphyride haalden vrijer adem toen zij opnieuw alleen waren met Rose. Eusèbs stelde voor een brandende punchbowl te maken. Rose stemde daarin gaarne toe. Het was over middernacht, toen Eu sèbe en Zéphyrine heengingen. Rose noodigde hen uit, zoo gauw mogelijk terug te komen en zij beloof den dat. Rose slingerde, toen zij haar deur had gesloten het scheen haar toe, of alles met haar in het huis in 't rond draaide zij kon haar evenwicht niet meer be waren om op haar bed te komen. Zij viel bij de tafel neer en bleef daar lig gen, het hoofd op de armen. Het eerste absint had zijn uitwerking gedaan. In diepen slaap bleef zij liggen. Claudinet hoestte en riep Mama, mama I Rose Fouilloux sliep maar door. in» BEKENDMAKING Legesgeld voor Rij- en Nummer- bewijzen Motor- en Rijwielwet. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat vanaf Maandag 46 Februari 4925 voor de afgifte van rij- en nummerbewijzen, als bedoeld in artikel 9 der Motor- en Rijwielwet, legesgeld is verschuldigd van f4.50 voor elk dier bewijzen. Ter bespoediging van de uitreiking van dusdanige bewijzen, zullen belanghebbenden goed doen het verschuldigd bedrag tegelijk met de aan den Heer Commissaris der Koningin in dit gewest te richten aan vrage, te doen toekomen. BINNENLAND. Water als medley» verkocht. Het O. M. by de rechtbank te Middel burg heeft 5 maanden gevangenisstraf geischt tegen den 30-jarigen koopman uit Zierikzee, die aan een juffrouw voor f 200 een fleschje met water en een met thee water verkocht, zeggende, dat zij, door er haar been mede in te wrijven, kon ge nezen. o De vee-invoer in Italië Ingevolge telegrafische mededeeling van den Nederlandschen gezant te Rome, heeft de Italiaansche regeering besloten in ver band met de verbetering van den toestand van mond- en klauwzeer, den invoer van levend vee uit Nederland weer toe te staan. De Zwitsersche regeering heeft zich bereid verklaard, den doorvoer van dit vee toe te staan. Doodslag. Yoor de rechtbank te Winschoten is tegen den glasblazer H. S. te Musselkanaal, wegens doodslag op A. v. d. L. aldaar, LI. De plannen van Eusèbe Rouillard. De Slak en Zéphyrine waggelden, toen zij bij de kaartlegster vandaan kwa men. De buitenlucht vermeerderde hun dronkenschap en bun dorst. Zonder te weten, waarheen zij gingen, slenterden zij over den Quai Valmy een tapper deed zijn winkel dicht; het tweetal slaagde erin daar nog eens hun dorst te lesschen. De Slak hield nog een weinig zijne tegenwoordigheid van geest. Hij dacht eraan, dat de rue Gide nog ver was en hij zeide tot zich zelf, dat hij nooit Zéphyrine zoo ver kon meesleepen. Hij kreeg het dronkemansdenkbeeld om een grap uit te halen Hij had lust om zijne vriendin bij den tapper te laterhij zou haar den volgenden dag halen zij zou zich niet verroerd hebben, zoo moeilijk kon zij zich in zulke om standigheden bewegen. Maar de somnambule, ondanks haar dronkenschap, hield krampachtig den arm van den Slak vast, toen zij uit de tapperij gezet werden. Een koetsier kwam langs hij hield stil en floot zachtjes. Eusèbe Rouillard was zoo weinig ge woon van een rijtuig gebruik te maken buiten zijn kermistroep dat hij er nog niet aangedacht had zich naarLe- vallois te laten rijken. Dit was toch heel eenvouding, te meer, omdat de Slak zich in weelde baadde sinds zijne onderhandelingen met den vier jaar gevangenisstraf geëischt. Antobiiskwestie De autobusondernemer K, te Hengelo kreeg meermalen proces-verbaal, omdat hij zonder vergunning van Burgem. en Weth. een plaats innam op de Markt. By die gelegenheden werd zijn bus in beslag genomen. Hij is door den kantonrechter vrijgesproken en nu vraagt hij van de ge meente een schadevergoeding van f4240. Een onaangename ontdekking Uit de woning van S. C. G., aan den Bosch weg, is een bedrag van f 4300 ge stolen. Iemand, die bij G. heeft ingewoond, was dezer dagen vertrokken en toen hy eens een kijkje nam op zijn zolder, be merkte hij tot zijn niet geringen schrik, dat een kist, welke daar stond, was open gebroken en dat uit een, daarin geborgen, kistje een bedrag van f 4300 was verdwe nen. ■o Schandelijke dierenmishandeling Voor de Rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen J. D. uit Wol- phaartsdyk, beklaagd van ernstige dieren mishandeling. Deze onverlaat strafte een hondje, dat kippen had doodgebeten, door het brandende kolen in den bek te duwen en dan den bek dicht te binden. Vervol gens sloeg hij het dier en hing het op en gebruikte het ten slotte als schietschijf. De Officier van Justitie, mr. baron Van der Feltz, eischte tegen dezen dierenbeul 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger bepleitte vrijspraak. Slapte in de my u-industrie In verband met den geringen afzet van kolen is Zaterdag in verschillende particu liere mijnen in Limburg niet gewerkt, o.a. bij de iOranje Nassau I« en de Oranje Nassau III o Liefhebbers genoeg Voor de betrekking van agent van poli tie te Steenwijk, hebben zich niet minder dan 350 sollicitanten aangegeven. Ongeluk in de fabriek In de fabriek Rigtersbleek der firma G. J. van Heek en Zonen te Lonneker, vloog een spoel uit den »sprong« van een weefgetouw en raakte met een der stalen punten den 45-jarigen N. v. D. achter een heler Bidonneau. Hij duwde Zéphyrine op het bankje de koetsier hielp welwillend een handje om die logge massa op de kussens te zetten. Met onvaste stem meende Eusèbe eenige uitleggingen te moeten geven aan den koetsier. De juffrouw heeft een ongeluk gehad, beweerde hij. Waarheen? vroeg de koetsier, Naar Levallois. Dat kan niet, protesteerde de huuj- koetsier. Maar de Slak was naast zijn weder helft gaan zitten en zeide op teederen toon tot haar Wees maar gerust, Fifi, de koetsier is zoo kwaad niethij zal ons wel thuis brengen. Nooit van mijn leven, zeide deze, op het oogenblik niet. Je krijgt een halven franc, hernam de Slak. Deze gulheid zou zonder gevolg heb ben kunnen blijven, maar de koetsier begreep dat hij nooit zonder hulp van den ander het dronken wijf uit zijn rij tuig kon krijgen. Luid vloekende ging het dus op een sukkeldrafje op weg. Toen hij de ves tingwerken voorbij was, dacht de huur koetsier, die wel meer zulke zaakjes bij de hand had gehad, er over na of het moeilijk zou zijn zijne twee passagiers uit te plunderen. Hij draaide zich op zijn bok om en keek naar zijn vrachtjemaar hij zag de oogen van den Slak schitteren, die der ooren. Tengevolge hiervan is de ge troffene nog denzelfden nacht overleden. De afschaffing der Staatslotery Naar de Tel. uit parlementpire kringen heeft vernomen, is het ontwerp tot af schaffing van de Staatslotery in de afdee- lingen van de Tweede Kamer zeer ongun stig ontvangen. Alleen de anti-revolution- nairen en Christelijk-historischen zullen er voor stemmen. Geweldige spuiter aangeboord. Uit Batavia wordt geseind, dat de Bataafsche een geweldigen spuiter heeft aangeboord te Kedewang in het Tjepoesche, die losbarstte, toen de boring 780 meter diep was. De buizen werden opgeperst en de zware boorinstrumenten gedeeltelijk opgeslingerd, de boortoren is verwrongen. Doodgevallen. Te Hillegom is een schildersknecht van een ladder gevallen, hij was op slag dood. Ben ik verplicht in een van Rykswege ingestelde verzekering te zijn, daar ik met mijn geweten in strijd ben verzekerd te zijn tegen alle verzekeringen. Ik ben in geen vrijwillige verzekering. Kan zulks mij ontbinding verschaffen. Zoo ja, waar moet ik mij vervoegen D. B. In het algemeen kan men aan eene ver plichte verzekering niet ontkomen. Echter kunnen volgens eene wet van 4920 zoowel de arbeider als de werkgever, die gemoeds bezwaren hebben tegen de hem bij de Ievaliditeitswet opgelegde verplichtingen, hiervan worden vrijgesteld. Het verzoek daartoe moet worden gedaan aan den Raad van Arbeid onder overlegging van eene verklaring, waaruit blijkt, dat de verzoeker overwegende gemoedsbezwaren heeft tegen verzekering, welke ook, en dat hy mits dien noch zich zelf, noch iemand anders, noch zijne eigendommen heeft verzekerd. Voor de hier bedoelde verzekering is bij Koninklijk Besluit een model vastgesteld, dat wellicht bij den Raad van Arbeid ver krijgbaar zal zyn. een weinig zij'n duistere plannen ver moedde en die ondanks zijn toestand, op zijne hoede was. De koetsier werd bang, hij beefde voor zich zeiven, daar hij de gewoonten van boosdoeners kende en hij zelf ook voorzichtig van aard was. Eindelijk bereikte men met hortenen stooten, de rue Gide en de Slak gaf heel edelmoedig den halven franc, dien hij beloofd had. Den volgenden morgen, toen het paar wakker werd, waren de alcoholdampen verdwenen. Zéphyrine en de Slak voelden zich betrekkelijk frisch en in staat wat te doen. Welnu, begon de somnambule, wat zeg je van mijn zuster? Ik zeg dat er wat te doen valt. Als we maar wisten, waar zij haar geld borg I Wacht maar, dat zullen we wel te weten komen. Je weet, dat het er is Dat hoop ik. We zullen het moeten zoeken. Dat zullen we. Den volgenden keer weten we den weg beter in het huis, en jij met je scherpen blik, zult wel wat ontdekken. Wees maar niet bang. We zijn intusschen in haar geheimen. Daar moeten we in blijven. Ik heb mijn ideetje, besloot Eusèbe Rouillard. Zéphyrine, die nieuwsgierig was als alle leden van hare sekse, wilde dat hij haar dit schitterend denkbeeld zou mee- deelen. Wordt vervolgd). iiir lit Lui m Heusden en AlteiaJeLangstraat en it Bonelerwaard niiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiMiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiuiTr kunt U tegen de gevaren van verkoudheid het beste beschutten met de desirv fecteerend en werkende

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 1