Und van altena Uitgave: Firma L, J, VEERMAN, Heusden. Mo 4478 Woensdag 25 Februari - 1925. FEUILLETON. „Het Kasteel van Kerlor." WYBERT Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt ƒ1.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Iiit. Telefoon no« 19. Postrekening no. 61525. AdvertentiëD van 1— 6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiëu worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. BUITENLANDSCB OVERZICHT Volgens de Times zijn Zaterdag en Zon dag de onderhandelingen tusschen de En- gelsche en Fransche regeering over de ontwapening van Duitschland en de daar mee samenhangende- kwestie der ontrui ming van Keulen voortgezet. Beide re geeringen volgen met de grootste aandacht de werkzaamheden van de militaire com missie te Versailles, wier taak het is de voorwaarden vast te stellen, waaraan Duitschland voldaan moet hebben, wil het de militaire bepalingen van het verdrag van Versailles hebben vervuld. Indien het desbetreffende ontwerp gereed zal zijn, wat waarschijnlijk nog wel een week zal duren, zal de raad van gezanten te Parijs be- raadslagen over den vorm, waarin de noo- dige mededeelingen aan Duitschland zullen worden gedaan. De raad zal ook moeten beslissen, of het rapport in zijn geheel dan wel in uittreksels zal wordenn gepubliceerd. Pertinac, de Parysche correspondent van de Daily Telegraph, meldt, dat lord Crewe, de Engelsche gezant te Parijs, Zondag een langdurig onderhoud met Herriot over het verslag der contróle-commissie heeft gehad. Het is nog niet bekend, In hoeverre de Fransche regeering accoord gaat met het door de Engelsche regeering opgeworpen denkbeeld om de intergeallieerde conferen tie, welke na de beraadslagingen van den raad van gezanten moet plaats hebben, tot een iater tydstip te verschuiven en te ver vangen door een conferentie, waarop ook Duitschland vertegenwoordigd zal zijn. Waaischynlyk zal naar een compromis worden gestreefd op deze wijze, dat eerst door de geallieerden alleen beslissingen worden getroffen en de vormen voor de verschillende voorstellen, die daarmede verband houden, zullen worden vastgesteld, waarna dan later een en ander nader zal worden onderzocht in tegenwoordigheid van Duitsche gedelegeerden. Het is in- tusschen niet te ontkennen, dat op een dergelijke methode te Parys scherpe criiiek zal worden geoefend. Naar verluidt, zal de conferentie der geallieerde ministers, die waarschijnlijk in Maart, eenigen tyd na het bezoek van Chamberlain aan Herriot, zal plaats vinden, vermoedelijk niet te Londen, maar waarschijnlijk te Brussel worden gehouden. De diplomatieke mede werker van hetzelfde blad vestigt er de aandacht op, dat het iederen dag duidelijker wordt, dat by de groote vraagstukken, 107 Eenige' dagen later vonden zij Rose Fouilloux veel minder terneergeslagen dan hun misdadige hoop dit wenschte. Het was mooi weer, de plotselinge verandering van temperatuur had geen slechten invloed op de zieke gehad door een zonderling ziekteverschijnsel was haar toestand sinds deh vorigen dag niet veranderd De Slak riep uit Ik heb een brief van mijn ouders ge kregen ze zullen mij mijne papieren toesturen. De griffier was ziek Dat heeft ons tijd doen verliezen. Maar we zullen dien tijd wel inhalen, niet waar, zusje Zeker, antwoordde Rose, niet kwaad wordende om dien naam. De kaartlegster had het eten opgezet, men zou gezamenlijk eten. Aan tafel, riep Rose Fouilloux uit Als je eenmaal getrouwd bent, Zéphy- rine, ga je dan door met je vak van somnambule Dat hangt van Eusèbe af. De vrouw is den man gehoorzaamheid verschuldigd Ik voor mij, hernam de Slak, die in het gesprek gehaald werd, heb niet veel zin meer in een zwervend leven. Ik ben van plan een messenwinkel op te zetten. Het lijkt me toe, dat het beter is, waarover eeu beslissing moet worden ge- nomen, welke slechts door de regeeringen alleen kunnen worden getroffen, zoowel de militaire commissie te Versailles als ook de raad van gezanten eer een hinderpaal dan een hulp vormen, aangezien deze gang van zaken onvermijdelijk aanleiding geeft tot vertraging en directe onderhandelingen daarom de vooikeur verdienen. De Duitsche ministers zijn meer voor directe mondelinge besprekingen met de staatslieden der ge allieerden dan voor de wisseling van diplo matieke bescheiden. In Amerikaansche kringen zal het denk beeld van openbare onderhandelingen tus schen de geallieerden en Duitschland onge twijfeld instemming vinden wegens de gunstige uitwerking daarvan op de uitvoering van het plan-Dawes. De Daily News merkt op, dat by de besprekingen over het veiligheidsvraagstuk de Engelsche re geering in een later stadium de deelneming van Duitschland waarschijnlijk op prijs zal stellen, doch dat de tyd daarvoor thans nog niet is gekomen. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiimmiiimiiiiiliiiMiiiiiiiitiimiilllllilllllllllllliWiiiiiUii' verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende TABLLTTIN Groote doOzen 65 Cts Zq/| iiiniiiiiiiiiiiiiimniiinii:iiiiniiinmii[iiiiniuiiiiiininiwiiiimiiiuinninninnmiiHlll»' BUITENLAND. Verwoesti.g Het Egyptische dorp Er Rahmaniya is door een brand byr.a volkomen verwoest. Dertig personen werden gedood en scht- en-Dertig zwaar gewond. Door secroovers overvallen Volgens een bericht uit Macao is de Portugeesche schoener »Dogo!a« doortachtig Chineesche zeeroovers overvallen, die echter werden teruggeslagen. Bij het hevige gevecht, dat daarbij ontstond, werden aan beide zijden 39 man gedood, terwijl 40 personen over boord werden geworpen. Men neemt aan, dat dezen in de golven zijn omgekomen. verklaarde Rose. Maar, vervolgde Eusèbe, ik meen dat Fifi nog maar een jaar of twee voort moet gaan met helderziend te zijn. Rose maakte een afwijzend gebaar. Ja, voorzeker, ging de Slak voort, jou manier is veel beter. Zeker, die is onvergelijkelijk. Het is dwaas, zeide Eusèbe, maar al leen vrouwen zijn er goed voor. Man nen zouden geen somnambule of kaart leggers kunnen zijn. Ik verberg het niet voor je, riep Rose uit, maar ik zou liever gewild hebben dat Zéphyrine net als ik was. Niets verhindert je haar je geld af te staan, antwoordde de Slak, zijne bedoe lingen onder een grappigen toon, die hem het natuurlijkst voor kwam ver bergend. Niemand zegt dat ik daar niet aan denk, antwoordde Rose. Dan zou ons fortuin gemaakt zijn, vervolgde Eusèbe, die deed alsof hij verbaasd was. Och kom, vervolgde de moeder van Claudinet, mijn zuster weet ook wel dat het somnambulisme maar een truc is. Met je permissie, hernam de Slak, maar dan ken ik in het leven heel wat trucs die goed afloopen. Dat is wel mogelijk, zeide Rose, maar ik geef de voorkeur aan een eerlijk be staan. De Slak bleef ernstig, hoewel hij grooten trek had om in lachen uit te barsten. Rose Fouilloux dacht werkelijk dat zij geslaagd wasdat leek den snaak, Onbreekbaar porselein Een draadloos telegram uit Kopenhagen bevat de tijding, dat men er aan de Koninklyke Deensche porseleinenfabriek al daar in is geslaagd een porselein te bakken, dat onbreekbaar mag heeten voorzoover althans de gebruiksvoorwerpen ervan ver vaardigd, niet aan een al te ruwen be handeling bloot staan. Nieuwe voorwerpen met artistieke dessins, in de maak, zullen voorzien zijn van -een speciaal handelsmerk. Scheepsongelukken Uit Rijkjavik wordt gemeld, dat de Ys- landsche vissersvloot in de haven is terug gekeerd na bijna 18000 mijlen vergeefs te hebben afgezocht naar twee Yslandsche treiters, die sedert de stormen van de vorige week niet zijn weergezien. De beide schepen worden thans als verloren beschouwd Het zyn de »Leifur« met 32 Yslanders en de «Robert* met 29 Yslanders en 6 En gelsche aan boord. o De Ver. Staten en de Zeppelinwarf te Friedrichsbafen. Senator Copeland heeft een motie inge diend om het departement van Staat te verzoeken aan den gezantenraad mee te deelen, dat de regeering zich verzet tegen de vernieling van de Duitsche Zeppelinwerf, Copeland zeide, dat er bericht wss ont vangen, dat de gezantenraad zich had uit gesproken voor de verwoesting, wat een ramp zou zyn voor de heele wereld. Sneeuwjacht Een verblindende sneeuwjacht heeft boven het Engelsche Kanaal gewoed en de scheep vaart zeer bemoeilijkt. De sneeuw viel zoo zwaar, dat zy met schoppen van de dekken moest worden verwyderd. nynramp Tengevolge van een hevige ontploffing in een kolenmijn bij Sullivan (Noord Am.) zagen 35 mijn wet kers zich den uitweg afgesneden. Er zyn reeds 2 lyken naar boven gebracht 3 arbeiders die ernstig gewond waren, werden gered. Er is weinig hoop, dat de anderen zullen worden gered. Alle reddingbrigades uit de omgeving zijn naar de plaats des onheils gesneld, genees- beeren en ziekenwagens wachten by den uitgang der mijn. De ontploffing wordt aan mijngas toege schreven. die zoo juist zijn oordeel had gegeven over sociale toestanden, wel vermakelijk toe. De kaartlegster hernam Ik vraag het je, Zéphyrine, is dat niet beter Te drommel, antwoordde de beminde van de Slak, je bent verstandiger dan ik. Daar komt het niet op aan. Ik zal doen wat je wilt, aan hot ver leden, het heden en de toekomst, kan ik nog de kaarten, de lijnen van de hand, het horoscoop trekken, en al den verderen rommel toevoegen, als je er pleizier in hebt. Neen, hernam Rose, zooveel vraag ik je niet. Om werkelijk helderziend te zijn Eusèbe Rouillard maakte een vroolijk gebaar van toestemming. Ik wilde alleen maar, zeide de oudste, dat je je er mee tevreden steldet kaart te leggen. Dat gaat wel. Daarvoor moet je het leeren O, ik heb het al eens geprobeerd, zeide Zéphyrine, en het ging vrij goed. Heusch Zooals ik zeg, vraag het maar aan Eusèbe. Dat is waar, erkende deze. Dat doet me pleizier, riep Rose zeer voldaan uit Maar waarom ben je er niet mee door gegaan Ditmaal antwoordde de Slak Ik heb haar den raad gegeven som nambule te blijven. En waarom? Door den trein gegrepen en vermorzeld De expresse uit Parys heeft volgens Cetem naby het plaatsje Etampes, drie werklieden, die roet de electrificati© van den lijn bezig waren, overvallen. Twee der werklieden hadden genoeg tegenwoordig heid van geest, om zich plat tusschen de rails te gooien, en bleven ongedeerd. De derde werd gegrepen en vermorzeld. Daad van een waanzinnige. Men bericht dat een zekere Escradovalle, klaarblijkelijk in een toestand van krank zinnigheid, zes menschen neerstak in het ziekenhuis waar hij werkzaam is. Nadat de aanval van waanzin voorby was, verklaarde by niets van zyn misdaad af te weten. Devnariyke inbrekersbende gearresteerd De politie te Reims heeft verschillende leden van een inbrekersbende gearresteerd, die geruimen tijd Parys en de groote provinciesteden onveilig maakten. Zy legden zich vooral toe op inbraken in juweliers- winkels. Tot nu toe beeft men kunnen vaststellen, dat de bende 17 moorden heeft gepleegd. De bende bestaat uit ongeveer 30 leden, voor het grootste gedeelte uit Polen af komstig. o Noodlottige ontploffing Naar uit Memel wordt gemeld, heelt zich te Wolmar een noodlottige ontploffing voorgedaan. Een 42-tal arbeiders waren by den aan leg van den weg "WolmarSt. Mathei aan het werk en gebruiken daarbij een ont plofbare stof. De werklieden, die in één huis tezamen woonden, hadden zoolang ren voorraad van het gevaarlijke goedje op den vloer hunner woning gelegd. Doordat één hunner onvoorzichtig met vuur omging, ontplofte het vernielende tuig, waardoor het huis volkomen verwoest werd en alle arbeiders bedolven werden. Een arbeider werd onmiddellijk gedood, een andere stierf bij het vervoer naar het ziekenhuis; vier werden zwaar en de anderen licht gewond. Ernstig tramongeluk In de provincie Corregidor van het Philippyneneiland Luzon is een tramwagen ontspoord en omgeslagen. Drie Ameri kaansche officieren, alsmede 3 soldaten Omdat zij mij verteld had dat jij kaartlegdet. Ik heb al gezegd: Zéphy rine moet haar zuster geen concurrentie aandoen. Wij waren zoover van elkaar af! Je ziet wel dat je vandaag bij elkaar bent Ik dacht dat ieder van jelui in haar specialiteit beroemd kon worden. Ik vlieg zoo hoog niet, antwoordde Rose. Ik heb enkel maar getracht op een eerlijke manier mijn dagelijkscb brood te verdienen. Lil. De tarokkaarten. De Slak keek zijn gezellin knipoogend aan, hetgeen zooveel beteekenen moest als Zij wil ons doen gelooven dat zij te goeder trouw is, dat is ons volkomen hetzelfde. Rose had de kaarten op haar speel tafel geplaatst. Je gaat zeker beginnen zeide Eusèbe. Neen 1 zeide Rose met nadruk. En waarom niet? Omdat, sinds de kaarten mij den aan staanden dood van Francois Champagne hebben gemeld, ik besloten heb ze nooit meer te raadplegen als er sprake is van iemand die mij na aan 't hart ligt. Is het waar? hernam Eusèbe, meer onder den inrruk dan zijn natuur het zou hebben doen denken, hadden de kaarten je dat voorspeld zijn hierbij om het leven gekomen. Twaalf andere passagiers, onder wie 3 dames, zijn ernstig en. nog eenige andere licht gewond. Zyn ouders vermoord Uit Cresco (Iowa) wordt gemeld, da1 de vroegere kapitein van het Amerikaansch® leger, William Denn, zyn vader en zyn moeder met bijlslagen heeft gedood. Welke motieven Denn tot dezen gruwelijken dubbelen moord hebben geleid, weet men niet. o De ziekte ran den koning ran Engeland De drie geneesheereD, die den koning behandelen, zijn Zaterdagavond opnieuw ten paleize geroepen, waar zij drie kwartier vertoefd hebben. Reuter verneemt van gezaghebbende zijde, dal de genezing van den koning langzaam te werk gaat, maar dat er niettemin verbetering in den toestand te bespeuren valt. Men verwacht, dat de symptomen van de bronchitis onder de be handeling op bevredigende wjjze zullen verdwijnen, doch een snelle genezing is nauwelijks te verwachten. BINNENLAND. Chantage Te Kollum is aangehouden de 22-jarige gehuwde rijwielhandelaar C. H., wegens chantage in 1923'24, waardoor hij on geveer f 10.000 wist machtig te worden. Tragisch einde Viijdagavond vond te IJmuiden een feest- vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging plaats, waarbij speciaal de heer P. Cupido Sr. wegens zijn onafgebroken werkzaam heid als penningmeester sedert de oprich ting gehuldigd werd. Tijdens de vergadering werd de gehul digde plotseling onwel, waarop hy het lokaal verliet. Hy kon evenwel niet verder komen dan de vestibule, alwaar hij den geest gaf. De vergadering werd onmiddellijk beëin digd. jüislukte smokkelhandel Aan de grens bij Nymegen is Zaterdag ochtend door de Duitsche commiezen een vrachtauto aangehouden, waarin men tracht te ruim 4000 K.G. koffie r.aar Duitsch land te smokkelen. De zending was af komstig uit Rotterdam. De auto met in houd is in beslag genomen. o Helaas, ja. Rose ging met bitterheid voort: Als ik rijk was, zooals de buurvrouwen dat zoo dikwijls beweren, zou ik al die spellen verbrand hebben en dan zou ik op het land zijn gaan wonen met mijn kleinen Claudinet. De knaap meende dat zijn moeder hem riep, hij kwam op haar toe om aangehaald te worden. Maar, besloot de moeder, ik mocht er niet aan denken weg te gaan, want onze toekomst is lang niet zeker Toen ben ik maar met het vak doorge gaan. Kan het je niets schelen om een cliënte eene slechte tyding aan te kon digen vroeg de Slak. De smart van anderen raakt mij niet meer En de kaarten geven ook niet altijd slechte tijding Ik zie er ook wel liefde, vreugde, fortuin in. Welnu I Juffrouw Zéphyrine, vervolg de de Slak met een gemeenen glimlach, dan kun je mij wel zeggen of ik mil- lionair zal worden. Dat zal wel 1 antwoordde de jongste juffrouw Fouilloux. Heb je nooit de toekomst geraad pleegd vroeg Rose. Heusch, nooit Men heeft me nooit de kaart gelegd. Hij voegde er met de welsprekend heid van een reizend koopman bij Ik heb ook nooit een beroep gedaan op het voorspellen uit koffiedik, eiwit, gesmolten lood, uit de hand, uit het gelaat, den schedel, enz. Je kunt alles probeeren, verklaarde n Housden en AltGiaJeLanastraat en emmelerwaar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 1