PUROL Zondagmorgen heeft op den Muiderstraat- -weg tusschen Diemen en Muiden een auto ongeval plaats gehad, dat buitengewoon goed is afgeloopen. Van de tweede volgauto van een be grafenisstoet op weg naar Muiderberg raakte de stuurinrichting defect. De auto slingerde naar den kant van den weg en kwam terecht tusschen de rails van de Gooische stoomtram. Daar kantelde de auto om en kwam voor de helft in een sloot terecht. De chauffeur was op de auto blijven zitten en trachtte door krachtig remmen een on geluk te voorkomen. Toen de auto ge kanteld was,-sprong hy van den wagen en wist het portier te openen. De vyf in zittenden bleken allen ongedeerd. Door het kranig optreden van den chauffeur is een ramp voorkomen. Cruijbeke gevonden. leter-engeluk Aan den Rotterdamschen Rijweg in Over- schie had Zondag een ernstig motor-ongeval plaats. Doordat de 11-jarige wielrijder A. den van den anderen kant komenden motorrijder K. K. uit 's Gravenhage niet be greep, botsten heiden tegen elkaar. Z io^ei de motoi rijder als de knaap weiden op den weg geslingerd en bleven beiden ►>•■- wustfloos liggen. Dr. Kervel, die spoedig ter plaatse was, constateerde hy heulei hersenschudding en ernstige verwondingen. Zij zijn naar het Rotlerdamsch ziekenhuis overgebracht. lukraak te Vught In den nacht van Vrydag op Zaterdag is ingebroken in de villa Tervhet van den heer R. v. d. V. in de Taalstraat alhier. De dieven hebben een ruit in de buiten deur verbroken en hebben toen van binnen de deur geopend. Een bontjas en f 150 aan contanten namen de dieven mede. Het zilverwerk, dat onder hun bereik lag, heb ben zy onaangeroerd gelaten. Ongelukken Toen Zaterdagavond een rytuigpoetser aan het Centraalstation te Amsterdam de rails wilde oversteken, tusschen de wach tende wagens van een personentrein en een locomotief, die voor die wagen wilde rijden, werd hy door de locomotief gegre pen. De man, hij was 36 jaar, raakte bekneld tusschen de buffers en was onmid- delyk dood. Bnfslng ep de Schelde Zaterdagavond omstreeks 11 uur verliet het motorschip «Chèmar* beladen met koloniale waren het basin Bonaparte te Antwerpen ym naar Brussel te stoomen. Op de hoogte van de cementfabriek te Puers ontmoette het scheepskameelen op sleeptouw en het laatste werd hevig aan gevaren, 't schip werd zoo hevig getroffen dat het onmiddellijk zonk. De vrouw van den schipper kon nog gered worden, doch de schipper zelf, die nog ijlings de cabine binnen drong om zijn zoontje te redden, werd met het kind verzwolgen. Zondag morgen werd het lyk van het kind te Schrale Lippen RuweHuid gebruik ikallïjd Een goede vangst Te Arnhem werd zekere J. B, gearres- t teerd, die omstreeks Kerstmis uit een logement te Delft een jekker, een mantel en eeoige andere voorwerpen ontvreemdde. In zijn logement werd bovendien een koffer gevonden, welke te Dordrecht gestolen is. Voorts wordt deze man gezocht wegens diefstal te Alkmaar, Leiden en andere plaatsen. Hy is naar Delft overbracht. Thee-fabriek afgebrand Aneta seint uit Bandoeng. Op de on derneming Pangledjar is wegens onbekende oorzaak de theefabriek afgebrand Blusschen bleek vergeefs. De naburige Europeesche woningen weiden door het vuur aangetast. De rubberfabriek bleef ongerept. De schade wordt op ruim 2 ton geraamd. Er zal een nieuwe fabriek worden gebouwd. o O Verdrenken V»ydagavoiid had een Duitsche matroos J. R., geboren te E<lack, aan tioord van de «Neerlandia Ut, liggende in het balken- gat van den heer Hulsinga te IJselrnonde, het ongeluk over boord te vallen en te verdrinken. Het lijk werd spoedig gevischt en naar de begraafplaats overgebracht. Zéphyrine, die het Rad van Fortuin klaarmaakte en, van onderen te begin nen, aan eiken kant twee stapeltjes van vier kaarten plaatste, voor het verleden en de toekomst. In het midden vormden twaalf kaarten in een kring gelegd, het rad, heel in het midden lag de kaart die Eusèbe Rouillard voorstelde Daar boven plaatste zij op dezelfde hoogte twee kaarten. Rose, die haar vak uitstekend kende, wachtte met een zekere nieuwsgierigheid, gemengd met ongeduld, erop dat haar zuster een blijk gaf van haar talent Zéphyrine had zoodoende het rad van avontuur vrij goed opgesteld, maar dat was dank zij het toeval. Toen het erop aan kwam eene uit legging te geven, knoeide zij op eene verschrikkelijke manier De man die van buiten komt, de brievenbesteller, de blonde vrouw, 't kleine uitstel, de verzoening van twee vriendinnen, mengde zich in een onsa menhangende wanorde met het verande ren van betrekking, de voordeelige we gen, de hindernissen en slechte voor stellen die deel uitmaken van de voor spellingen van kaarlegsters Rose leed er onder toen zij die war taal hoorde. De taal der voot spellers moet in een halfduister gehuld zijn, maar Zéphyrine maakte er een volkomen onverstaanbaar taaltje van. Het is niet goed, zeide moeder van Claudinet. Spijtig antwoordde Zéphyrine Ik ben niet zoo knap als jij je moet Typhus in een woonwagenkamp In het woonwagenkamp aan den Weurt- schenweg te Nymegen, is typhus uitge broken. Tot dusver zijn er zes gevallen, waarvan drie met doodelyken afloop. Maat regelen zijn getroffen, om verspreiding der ziekte tegen te gaan. BeleedUing va» Rechters Toen de Raad van Justitie te Soerabaja een uitspraak deed, waarby een beklaagde werd veroordeeld, maakte deze zich over zijn veroordeelirig zoo woedend, dat hij den rechters «schoften I* toeschreeuwde. Dat kost hem nog 3 maanden erbij. Patronen gevonden In een sloot aan de Adriaan Pauwlaan te Heemstede heeft de politie Zondag 94 Infanterie-patronen gevonden, waarvan de herkomst nog niet is vastgesteld. Wat handteekeningen waard z(ju De gemeenteraad van Monnikendam ontving een adres vóór en een adres tegen de verplichte 8 uur-wit,kelsluiting. Er waren echter 21 personen die geteekend hadden op beide adressen.... Een 102-jarige Mevrouw de weduwe Gestel te Eind hoven is dezer dagen 102 jaar geworden. o Prinses Juliana leert fietsen Prinses Juliana leert, naar de Maasbode® heeft vernomen, thans fietsen. Dezen zomer zal men dus waarschijnlijk onze Prinses me den tijd laten op mijn verhaal te komen. De verloofde van den Slak wilde het eerst met een en twintig, later met ze ven en twintig kaarten probeeren, maar het leidde tot niets. Onze lezers weten dat zij een zeer be perkte schranderheid bezat, hoewel zij het wilde voordoen alsof zij er wat van af wist. Eusèbe lachte luidkeels toen hij de engel zijner droomen zoo zag zitten zweeten, omdat zij niets dan dwaasheden verkocht. Hij vatte het plan op haar er later in 't geheim mee voor den gek te hou den. Zonder u te beleedigen, juffrouw Zép hyrine, zeide hij, geloof ik dat je nog eenige lessen noodig hebt De somnambule borg de kaarten op met kwalijk verborgen toorn. Met dit «1, zeide de Slak' op huiche lachtig liefkoozenden toon, ben ik nog altijd niet wijzer geworden. En zich tot zijne toekomstige schoon zuster wendend, voegde hij erbij Als jij 't wildet, Rose, zou ik niet in die wreede onzekerheid blijven De kaartlegster verdedigde zich Neen Ik heb u al uitgelegd dat dat me te veel zou kosten Haar tegenstand werd zwakkerzij werd aangevallen door de schaduw van een voorgevoel Als we het eens met koffiedik pro beerden hernam Eusèbe We zouden dan eerst koffie kunnen drinken Weer lachte hij, zoodat zijne leelijke op 't meest populaire vervoermiddel tochtjes kunnen zien maken. Als gij last krijgt van hoofdpijn, ge druktheid en een onaangenamen smaak in den mond, is uw lever van streek. Enkele doses Foster's Maagpillen hebben een ver rassende uitwerking. Zy beteren lever stoornissen en genezen galzucht, verstopping en slechte spijsvertering. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. PLAAÏsilJJK NIEUWS. Heusden. De heer J. Reas, die aan vankelijk voor de benoeming van Hoofd der School te Werkendam (Btesbosch) had bedankt, is op zijn eerst genomen besluit teruggekomen en heeft de benoeming thans aangenomen. 4 Onder de mandenmakers te Vlymen, Haarsteeg en Nieuwkuik is een staking uitgebroken. Aangezien op de manden- makerij van de fa. Wagenberg-Festen a'hier ook georganiseerde mandenmakers uit Haarsteeg werken is aan de v.m. Conservenfabriek een gedeelte van bel persen.eel li, staking gedaan Naar h<*t Huisgezin van betrouwbare zijde verneemt geven de ingezeten yan Vlijmen Haarsteeg en Nieuwkuik vrij al gemeen bun sympathie aan de stakende mandenmakers. Twee particuiieien te Vlymen hebben zich ieder voor f 3000 garant verklaard om de stakende mandenmakers iu hun stryd te steunen. Almkerk. Op de j I. te 's B isch ge houden verplichte voorjaarskeuring van dekhengsten (type trekpaard) werd «Iron» van den heer A. Verschoor alhier goedge keurd. Ammerzoden. De heer H. C. de Jongh te Ammerzoden heeft thans definitief besloten zich niet beschikbaar te stellen voor de candidatuur voor de Tweede Kamer, zulks in verband met de werkzaamheden verbonden aan het Notarisambt. Beneden-Langstraat. De handel in hooi en stroo is zear kalm gestemd, zoodat de prijs van f20.per 500 K.G. voor goed handelshooi zich nauwelijks kan staande houden. Voor roggestroo wordt nog f 11| per 500 K.G. betaald. 's Gravemoer. Het fanfarecorps «Euterpe* hield Maandagavond in de zaal van den heer M. J. de Geus hare laatste wiriteruitvoering. Naar gewoonte was de zaal goed bezet, terwijl het programma in alle opzichten uitstekend werd afgewerkt. Land van Altena. De prijs der industriemelk wordt per 25 Febr. met 1 cent per liter verlaagd, terwijl vermoede lijk per 9 Maart weder eer.e dergelijke verlaging zal ingaan, Daarbij komt dat per 1 Maart de tassepremie komt te ver vallen, zoodat een aanmerkelijke daling van melkprijzen voor de deur staat. Meeuwen. Donderdag j.l. had in het café Smits alhier onder buitengewone belang stelling plaats de jaarvergadering van de Eiervereeriiging «Drongeleo en Omstreken*. Uit het verslag van den Secretaris bleek, dat de vereenigiug zich in bloei mag ver heugen, het ledental steeg in 4924 van 108 tot 145. Door de vereen, werden over 1924 aan de zwarte tanden te zien kwamen. Rose schudde het hoofd als teeken van ontkenning, Kom, vervolgde de snaak, stel je voor dat ik een cliënt ben en dat ik er om vraag. Dit aanhouden verveelde Rose, maar zij wilde den verloofde van Zéphyrine een pleizier doen en de duivel van het spel zette haar er toe aan bovendien wilde zij het lot van den Slak kennen. Hij zag dat zij aarzelde en dat haar weigering niet zoo beslist meer washij verdubbelde zijne pogingen, zoodat Rose eindelijk uitriep: Als je er op staat, zal ik je de kaart leggen met tarokkaarten. Dit zijn kaarten, langer dan de gewone, en voorzien van eigenaardige symbolische voorstellingen. De Egyptenaren gebruikten ze in den vorm van plaatjes van hout, van metaal, van ivoor en van papyrus, met hierog- lyphen schrift bedekt, waarmee men zijn geluk voorspelt. Rose Fouilloux herinnerde zich, zon der nog te twijfelen aan de oprechtheid der vriendschapsbetuigingen van Eusèbe Rouillard, wat Etienne Poulot ervan gezegd bad. Zij was wel heel kwaad geweest, maar dat bewees niets. In een vlaag van gezond verstand moest zij bekennen dat haar ingenomen heid met de Slak, niet gerechtvaardigd was. Zij kende den jongen man nog maar zoo kortzij hoefde volstrekt niet alles te gelooven, wat hij vertelde. Rotterdamsche veiling afgeleverd niet min der dan 291438 kippeneieren voor een som van f20158.—. (Gemiddeld dus bijna 7 cent per stuk.) Verder werden nog geleverd eieren van eenden, kalkoenen en ganzen, tezamen 27255 stuks, voor een totaal bedrag van f 7552.—. Medegedeeld werd dat ter voorkoming van levering van vuile eieren voortaan naam* stempeling zal plaats hebben en by her haalde levering van slechte eieren de eige naar, die eieren zal terug krijgen met een boete van 10 cent per ei. Een maatregel om den goeden naam van de vereenigiug op de Rotterdamsche veiling te handhaven. Als bestuurslid werd wegens periodieke aftreding herkozen de heer H. v. d. Heuvel Jzn. Vervolgens werd door dert heer v. Goch, rijkstuinbouwleeraar een zeer belangrijke- rykelyk met cijfers doorspekte lezing ge. houden over de bemesting van aardappels, bieten en boomgaarden. Spreker ging in den breede na, welke maatregelen en welke bemesting noodzakelijk zijn voor een goe den oORSt. Het geheel wekte veel belang stelling en een openlyk woord van dank door d n Voorzitter aan den geachten spreker zou hier zeer zeker op zijn plaats geweest zyri. Ten slotte werd nog een gratis verloting vehouden van 50 broedsel eieren en een 15 tal mooie boekjes over pluimveehouderij. Oudendijk. De heer J. Spiering, alhier, heeft zyn ontslag genomen als dincteur der Gem. Zangvereen. «Kunst na Arbeid*. De Muziek ver een. «Kunst na Strijd*, diricteur de heer C. G. v. Dijk, geeft Zaterdagavond a.s. in de 2e Openb. school eene openb. uitvoering. Poederoijen. Bedankt voor het be roep naar de Ned. Herv. kerk te Lienden door ds. A. Prins alhier. Raamsdonkaveer, Over het jaar 1924 ontving de Commissie Ziekenhuisfonds f 1140.66, zoodat dit fonds steeg tot f 14307.10J. Voor »Röntgenin8ta!latie« Diaco- nessenhuis Breda ontving de Commissie op 't Dorp en Veer samen f 269.20, Sleenwijk. Door de Arr. Rechtbank te 's Hertogenbosch is, wegens diefstal by de familie E., geëischt tegen G. v. R., dienstbode, J. van B., heler, en diens vrouw, ieder 8 maanden gevangenisstraf met af trek der voorloopige hechtenis. Op 28 Febr. a.s. hoopt de Herv. Zarigvereeniging «Juliana* haar jaarlyksche uitvoering te geven. Gezien, dat ze op andere jaren hebben gepresenteerd zal het zeer zeker niet aan belangstellende be zoekers ontbreken. Naar we vernemen worden pogingen in het werk gesteld, om een knapenver* eeniging op gereformeerden grondslag, op te richten. Veen. Het fanfarecorps »Wilhelmina« alhier zal niet zooals in een vorig nummer een uitvoering geven op 20 doch op Zater dag 2 8 Februari. Waspik. Op de scheepsbouwwerven de N.V. v/h P. en A. Ruytenberg, vielen een tweetal ongelukken voor. De werkman V., die, nadat hij een tydje uit de on gevallenwet had getrokken, pas één dag weer aan het werk was, brak een arm. Een andere werkman W. die pas voor een paar weken was aangesteld, bezeerde zich ernstig aan de knieschijf. Voor beiden moest geneeskundige hulp worden inge roepen Zondagavond gaf de Tooneel- en Operettenvereen. »Entre Nous* eene goed geslaagde uitvoering in de Harmoniezaal, voor de niet-stemgerechtigde leden. Op gevoerd werd «de Hallas*, tooneelspel in drie bedrijven, door Louis Haver. Waspiks Mannenkwartet bracht een paar nummers ten gehoore, waaronder het op het concours te Haarlem te zingen verplicht nummer «Meisje*, gecompo neerd door Piet Versloot, dat het meest in den smaak viel. Het geheel liep vlot van stapel, tot hooge tevredenheid van het tairyk publiek. De prys van het brood, die voor een paar weken met 2 cent verhoogd weid, is wederom tot den ouden prijs teruggebracht. f Waalwijk. Zaterdagavond werd nabij den zomerdijk alhier een zekere van B. uit Tilburg toen hij naar Drongelen op weg was, onverhoeds door een vijftal belhamels aangevallen, van zijn rijwiol getrokken en afgeranseld. Hij bekwam bovendien een snede met een mes over zijn gelaat. De politie is de onverlaten op het spoor en heeft er reeds een paar weten te ar resteeren. Zondagmorgen ontstond bij de fa milie v. d. A. aan den winterdijk alhier eene hoogloopende ruzie. De zoon des huizes werd zoo woedend dat hij alles ver nielde wat onder zijn bereik kwam terwijl zijn ouders en aanwezige familie het moes ten ontgelden. De politie wist den woesteling echter te bedwingen en nam hem mee naar het bureau van politie, terwijl procesverbaal werd opgemaakt. Wijk. Mevrouw Dr. Schmitz uit Veen en een 12-tal dames uit Veen, Wijk en Aalburg mèt den Voorzitter van het «Groene Kruis*, de heer N. v. d. Maaden, brachten j.l. Donderdagavond per autobus een bezoek aan de bazar te Tilburg, welke aldaar onder leiding van Mevr. Plantenga, secre taresse voor N.-Brabant, gedurende drie dagen wordt gehouden. De bedoeling was een inzicht te krijgen over de inrichting. Al direct kan gezegd, dat de opzet keurig was. Tal van fabrikanten, winkeliers en particulieren uit Tilburg en óók uit andere streken hebben iets voor het goede doel afgestaan. Tal van dames hebben een kerncollectie handwerken en nuttige voor wei pen gemaakt; Kunstwerken als spreien, kleedjes, kantwerken, kussens, ondergoed enz. Dit alles werd in aardig versierde winkeltjes te koop gesteld tegen matige prijzen en 't was een lust hoe een geweldige stapel geborduurde kussens zienderoogen wegslonk. Jonge mannen, ambachtslieden of liefheb bers jhebben mooi houtsnyweik, kapstok ken en allerharid huishoudelijk gerief inge zonden. Om honderde voorwerpen werd prijs geschoten, getold, getrokken, geraden enz. Voor een schappelijken prijs kon men een prima kop bouillon of koffie, thee of chocolade met gebak of beschuit bekomen. Men kon er raden naar den naam eener pop naar 't gewicht van een reuze krente- brood of taart. Kortom er heeschte een gezellige drukte. Mevrouw Schmitz heeft het geziene zoo veel mogelijk genoteerd om hier te Wyk er haar voordeel mee te doen. Ten ruim 9 uur vertrok het gezelschap hoogst vol daan en met het idee, dat kunnen wy ook, en dat dóén we óók Welaan dan dames en meisjes en handige jonge mannen I spant eens allen samen, zet U aan 't werk en maakt eens elk naar zjjiie gave, wat Ge kunt concurreert eens met elkander, spoort Uwe familie ook buiten de ge meente aan tot hulp. Vraagt Uwe lever anciers of fabriekanten een handje te helpen voor 't mooie doel Wie weet of Ge mede het middel zyt. dat Ge zelf ter eeniger tijd geholpen kunt worden door het werk Uwer eigen hnaden. 't Behoeft allemaal geen kunstwerk te zijh. Een mooie sjaal handschoen of dergelijke is voor de praktyk vooral niet minder waard. En al verkeert ge in de gelukkige om standigheden dat U gezoddheid geschonken wordt, gedenkt dan toch ook Uw broeder of zuster, die daar nederligt Het werk Uwer handen zij U tot zegening. Q Woudrichem. Bij het gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel is gebleken, dat de visscherijvereeniging «De Hoop* ge rechtigd is om 5 pCt. te heffen van alle standvisch, paling en prikken, die in het Woudrichemsche visch water gevangen wordt. Visschers, die nalatig zijn, deze procenten op te brengen, kunnen beboet worden of geweerd worden, om in dat vischwater te visschen. De zalmvisscherij alhier is steeds achteruitgaande. Dit is zeer betreurens waardig te meer, daar een groot ge- deelt® yan de bewoners hiervan moeten bestaan. Echter werd ze gedurende de laatste weken gunstiger, toen werden er 49 winterzalmen gevangen, die van f 2.00 tot f 2.60 per pond opbrachten. Vrijdagavond weid hier een gratis- bioscoopavond gegeven, georganiseerd door v. d. Berghs margarinsfabrieken te Rotter dam. Iets zeldzaams voor Woudrichem, en dan nog wel geheel gratis 1 Geen wonder dat reeds vóór het uur van aanvang, de zaal van den heer van Gooi stampvol was, zoodat het heel wat te beteekenen had, voor dat de „pers" een klein plaatsje veroverd had. In het eerste gedeelte van den avond werd afgedraaid, de bedrijfsfilm «Blue Baod*. Op leerzame wijze werd voorge steld, de winning en behandeling der melk, die wordt gebruikt, om naast andere pro ducten, de Blue Band margarine te kunnen produceeren. Ook gaf men in beeld, den omvang van het bedryf, met de reusach tige machinehal en uitgebreid personeel. Menigeen stond «paf* over de enorme vlucht die de Marigarinefabricage heeft verkregen of mogelijk ook over de meestal lieftallige Rotterdamsche meisjes, die naast de machine's, een groot deel van het werk verrichten. Na de pauze de comische films «De Nieuwe huisknecht* en »'t Spookhuis*. Aulc-«n|fluk te Asistfrdam Wraak 1 Vrijdagnacht werd b$ den jachtopziener Varr Wyk te Dassenberg (Steenbergen) «en schot hagel uit een jachtgeweer door <*e i uiten ge ost. Ongelukken wei den er niet door veroorzaakt. Men verinoeot, dat hier wraakzucht In 't spel 18. De *eui-eiiie politie heeft reeds een venlachre geat iesteeid. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2