;Jjr Jan Geerlzen, KERKBOEKJES ij Ruime auto- garage's Station N.A.B.O. SLEBUWIJK-'s BOSCH Café Restaurant Uitspanning. KLOOSTERBALSEM r RECTIFICATIE. Verbetering Ingezonden Stuk van 18 Maart 1.1. Laatste gedeelte staat: Wat het bestuur of Directeur der Coöp. Genderen, met de leden bad afgesproken, enz. dit moet z\jn met nietleden had afgesproken. H. DE LORM. Woudrichem. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente ALMKERK op Dinsdag 24 Maart nam. 2 uur. Voorzitter de EdAchtb. Heer J. W. Egberts, burgemeester. Secretaris de WelEd Heer C. J. v. d. Wiel. Afwezig de heeren Koekoek en Donker. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, en zegt hierna dat de heer Koekoek wegens treurige familieomstan digheden (het overlijden van zijn zoon) hier niet aanwezig is. Spreker meent ook de tolk van deze vergadering te zijn, als hij de deelneming uitspreekt met het zwaar verlies voor den heer Koekoek en zegt tevens, dat de beer Verschoor overtuigd kan zijn van de deelneming, bij het verlies van zijn dierbare gade, en hoopt dat de Heere hun tot troost zal zijn. Hierna leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering welke onveran derd worden goedgekeurd. Aan de orde zijn thans ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten dezer provincie waarin wordt medegedeeld dat de begrootiug dienstjaar 1925 is goedge keurd. De Voorzitter zegt dat de kas van den Gemeente-Ontvanger is nagezien en in orde is bevonden. De Voorzitter deelt thans mede, dat de akte van overdracht der Herv. School is opgezonden en door het Bestuur is geaccepteerd. Een schrijven van den heer S. Dek ker alhier, betredende erfpacht voor het terrein waarop zijn woning is gebouwd. B. en W. stellen voor geen erfpacht te verleenen, omdat het een belemme ring oplevert en een sta-in-den-weg is De heer Van Leeuwen gelooft dat die woning in den weg staat en zegt dat ze in tijd van nood gezet is. De heer Snoek is van meening dat de heining wel in den weg staat. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Ingevolge artikel 101 der Lager On derwijswet wordt aan de school te Nieu- wendijk verleend een bedrag van f2000 en aan de school te Waardhuizen een bedrag van f 500. Een schrijven van het Comité tegen Alcoholische dranken, waarin de Raad wordt verzocht mee te werken tot ver mindering der vergunningen tot verkoop van sterken drank. De Voorzitter zegt, dat deze gemeente als maximum recht heeft op 14 vergun ningen, doch er zijn er 4. Spr. stelde in de vergadering Jvan B. en W. voor, het maximum te bepalen op 4, doch dit voorstel vond niet veel steun. De heer De Jong spreekt zich uit tegen beperking en zegt dat het hier best gaat, de menschen maken er niet veel gebruik van, spr. wijst op het drooggelegde Amerika, daar wordt nu veel meer gedronken. In Waardhuizen en Uitwijk is zelfs geen enkele vergun ning. De Voorzitter: Is dat zoo erg? De heer De Jong zegt, het gaat toch goedschiks veel beter als dat men er wet van maakt. Bezoek van ouds bekend Hótel St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 De Voorritter zegt het publiek is ons nu voorgegaan en nu moeten wij als bestuurders er toch aan mee helpen. De heer Van Leeuwen is van meening dat als het tegengegaan wordt, men ge heime lokaliteiten zal krijgen. De Voorzitter zegt, dan is er overtre ding, wij moeten de bevolking steunen. De heer Snoek is ook de meening van den heer De Jong toegedaan en zegt, wanneer er geen vergunningen zijn wordt er meer gebruik van gemaakt als nu. De heer Van der Wal zegt, vroeger was er in Uitwijk ook een vergunning, doch wanneer er nu vergadering is van het Polderbestuur moet deze in de con sistoriekamer der Ned. Herv. kerk wor den gehouden. De heer De Jong zegt, wanneer men dan vroeger in die herberg kwam, was daar zelden bezoek. In Amerika wordt tegenwoordig de drank met schepen aangevoerd. Wethouder Ottevanger stelt hierna voor, het maximum aantal vergunningen te brengen op 6. Dit voorstel wordt gesteund door de heeren Snoek en Van der Wal De Voorzitter stelt voor het te bepalen op 4, en wordt gesteund door den heer Verschoor. Het voorstel van Weth. Ottevanger wordt met 6 tegen 3 stemmen aange nomen. Als leden der Commissie tot weging van schoolverzuim worden gekozen voor Nieuwendijk de heeren F. Wisse, C. de Bok en A. de Latervoor Almkerk de heeren J. B. Branger, A Brand, C. van Veelen en B. Koolwaaij en voor Uitwijk en Waardhuizen de heeren C. T. van Herwijnen, J. C. Kloosterman en W. Scherff. Hierna wordt het kohier van de hon denbelasting vastgesteld. De heer De Jong zegt, er wordt niet veel van gezien of de honden vastliggend of losloopend zijn aangegeven. De Voorzitter zegt dat er veel ver keerde aangiften zijn, doch voor het kohier niet is vastgesteld, kan er niet tegen worden opgetreden. Tot leden van de plaatselijke School commissie worden benoemd de heeren J. C. Ottevanger, C. van Veelen, H. Crezee, W. Noorloos en B. Koolwaaij. Daarna is aan de orde een voorstel van B. en W. om de noodwoning staande achter het gemeentehuis welke bewoond wordt door den heer Geudeke aan te koopen. De prijs is volgens schatting ge steld op f900 en wanneer de gemeente deze woning koopt, moet de tegenwoordige bewoner hiervoor f150 per jaar betalen. De heer Van. der Meijden vraagt of de heer Geudeke dan kan blijven zitten. De Voorzitter antwoordt hierop beves tigend, maar met recht van opzegging, volgens spreker heeft de gemeente er geen schade bij, er is weinig reparatie aan. De heer De Jong zegt dat de gemeente deze woning goedkoop kan overnemen, i daar het Rijk dan ontslagen wordt van de verplichting tot het plaatsen van een schutting. i Besloten wordt deze noodwoning te koopen. Bij de rondvraag zegt de heer Van Leeuwen dat de sloot aan de school in de Voorsteeg geheel dicht zit, het zou een kleine moeite zijn dit te verbeteren. De Voorzitter zegt, wanneer de sloot opgegraven wordt, ben ik bang dat de kinderen er in zullen vallen, maar zal het verzoek in overweging nemen. De heer Verschoor meent, dat de f 20 die bij een vorig raadsbesluit aan Joh. Heistek alhier, als vergoeding voor een op de U.L.O, te Werkendam schoolgaand kind waren toegekend, deze ten onrechte zijn toegestaan. Spreker motiveerde zijn opmerking en stelt voor zoo de vergoe ding nog niet is betaald, dit niet te doen. De Voorzitter zegt dat het bedrag reeds is uitbetaald, doch dat dit na on derzoek op een misverstand berust. De heer Verschoor zegt hedenmorgen vernomen te hebben, dat dit bedrag nog niet was uitbetaald, 't welk door den Secretaris die tevens Gemeente-Ontvan ger is, wordt bevestigd. Op voorstel van den heer Verschoor wordt besloten om op het desbetreffend raadsbesluit terug te komen en geen vergoeding aan den heer Heistek te geven. De heer Snoek vindt de bepaling van de maximum snelheid voor auto's enz. aan den Nieuwendijk (gem. Almkerk) te laag. Spreker zegt het is maar pop penkast, ze kruipen maar langs den weg. De Voorzitter zegt, wanneer ze schul dig zijn worden ze gestraft. De heer Snoek ?egt, langs de Provin ciale wegen rijden ze ontzettend, en daar wordt niet naar gekeken. De heer de Jong merkt op, dat het onverantwoordelijk is, zooals ze daar rijden bijv. in de gevaarlijke bochten bij dhr. Van Iperen en Van Alphen en aan den Kom. De heer Van Leeuwen merkt op, aelf 2 gevallen gehad heeft in de bocht bij den heer Van der Meijden waar de bestuurders geen signalen gaven met hun auto. De Voorzitter is ook van meening dat er gevaar heerschf op die punten en zal hiervan de politie kennis geven. Spreker zegt dat B. en W. zoo spoedig mogelijk in verband met deze opmerking met een voorstel zullen komen. Daar niemand meer 't woord verlangd sluit de Voorzitter deze openbare ver gadering en gaat de raad over in ge heime zitting. Kantongerecht te Hensden. Strafzitting van Vrjjdag 20 Maart. KantonrechterMiC. W. van Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. J. Quarles van Uffard. Griffier Mr. W. Ruitinga. Het is niet zoo'n drukke zitting als we den laatsten tijd gewend zjjn, want op de rol staan slechts 48 zaken. Eerst worden 4 kinderzaken met ge sloten deuren behandeld, waarna de open bare zitting een aanvang neemt. A. v. d. H., hoepelmaker te deWerken, zou in den avond van 48 December j I. een spiegelruit in den winkel van E. J. van der Werff hebben beschadigd, door met een steen er tegen te schoppen. De getuigen D. van Burgel en A.Ippel verklaren het ten laste gelegde te hebben gezien. De Kantonrechter zeide, dat de balda digheden op de Werkendamsche Hoogstraat hem allesbehalve naar den zin waren en meende, dat flinke straffen er alleen een eind aan konden maken. Straff 10 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. Bakker C. W. D. te Werkendam, leeft bljjkbaar in onmin met de Invaliditeitswet en hare zegeltjesplakkerjj. Voor zijne knechts H. v. d. Put en C. J. Schaddelee had hy gedurende vele weken niet geplakt en daarvoor moet hy nu 74 geldboeten van f0 50 elk betalen. Bovendien schijnt de genoemde Wer kendamsche bakker C. W. D. het niet al te nauw met de waarheid te nemen, want aan den Inspecteur van den Arbeid had hy, op diens vraag, hoe lang Hendrik van der Put tusschen 13 Januari 1924 en 1 Mei 1925 by hem in dienst was geweest, geantwoord, dat Van der Put ongeveer 3 weken in zyn dienst was geweest, daar deze begin Februari by hem vertrokken was om eerst in September terug te keeren, terwjjl Van der Put, zcoa's deze zelf ver klaarde, in werkelykheid gedurende den geheelen genoemden termyn in dienst van bekl. was geweest. Bekl. zal stellig wel eens goedkooper gelogen hebben, want zyn leugen kost hem nu f 45 of, indien hy dit liever wil, mag hij ook wel 10 dagen naar 's Bosch gaan, om in stille eenzaamheid zyn zondigen tegen de 10 geboden te gaan overdenken. D. H van beroep koopman en wonende te Wyk, gaf bljjk van beroep geen zegeltjesplakker te zijn, want gedurende langen tijd had hy voor zijn kleinzoon Dirk Bouman, die, zooals zyn moeder aan den verbalisant verklaard had, in den regel bij bekl. werkzaam is, niet geplakt. Bekl. zei, dat Dirk Bouman niet op zijn land, maar op zyn eigen land werkte toen hy proces-verbaal kreeg, terwyl hy hieraan nog toevoegde, dat Dirk slechts af en toe in zyn dienst is en niet als regel. En nu, aldus de Kantonrechter, moet je me eens vertellen, of je den contro leerenden ambtenaar uit je huis hebt ge stuurd en zoo ja, waarom? Ja, EdelAchtbare, zei bekl., 't is waar dat ik er den ambtenaar uitgestuurd heb, maar die vent was ook zoo aan het zeuren en als hy weer zoo zeurt, zet ik hem er weer uit, want hij verveelt me al lang. De Kantonrechter zeide, dat hij den Ambtenaar van den Raad van Arbeid eens als getuige wilde hooren en daarom de verdere behandeling der zaak 14 dagen uitstellen. J. d. K., loonslager te Genderen, moest zich verantwoorden, omdat hij voor Antonie Ros een varken ter uitponding had geslacht, hetwelk niet van te voren was gekeurd. Bekl. zei, dat de keuring op 24 Januari ter secretarie was aangevraagd en dat de keurmeester pas op 27 Januari was ge komen om te keuren. Overigens had hy op heel de keuring niet gelet. De Kantonrechter zeide wel te gelooven, dat bekl. uit onachtzaamheid in overtreding was geweest en wilde daarom bekl. licht straffen. Hy vroeg aan bekl. hoeveel deze ontving voor het slachten van een varken, waarop deze antwoorden van f2. Welnu, hervatte de Kantonrechter, dan moet je die f 2 nu maar eens aan het Ryk betalen, dan zult ge voortaan wel beter opletten. Met f 2 of 1 dag kon bekl. naar huis gaan. H. A. d. D., landbouwer te deWerken, had een duikereend geschoten in het Voor de a. s. BELIJDENIS zijn ver krijgbaar in den Boekhandel van de FIRMA L. J. VEERMAN te HEUSDEN, een pracht volle sorteering in verschillende soorten en bindingen, met en zonder gouden kram. Van de duurste tot de goedkoopste soorten. GR00TE KEUZE 1 G0EDK00PE PRIJZEN! Groote Gat, terwyl hij niet gerechtigd was daar te jagen. Bekl. zeide in de meening te hebben verkeerd dat hy daar wel mocht jagen, wjjl hy eene geregistreerde jachtacte had. De Kantonrechter hernam, dat hy de mogelijkheid van het beweerde kon aan nemen, maar dat zulks niet kon beletten dat hy bekl. moest veroordeelen en diens geweer plus de eend moest verbeurd ver klaren. Bekl. kreeg nu f 1 boete of 1 d. h., terwyl het geweer en de eend werden verbeurd verklaard, in geval van niet- uitlevering van het geweer f 10 boete of 5 d. h. en voor de eend f 1 of 1 d. De gebroeders H. en IJ. v. S. te Woudrichem, oud respectievelijk 13 en 21 jaar, waren in het Waterschap Rijswijk aan het schakelen geweest zonder visch- akte en zonder vergunning. Aan Den Büchener hadden ze bovendien een valschen naam opgegeven en wel respectievelijk Pieter en Cornelis Schaap. Alleen de jongste bekl., die een standje kreeg, was verschenen. Deze werd terug gegeven aan de ouders zonder toepassing van straf, terwyl de oudste f 3 of 2 d. kreeg voor het visschen en f 10 of 5 d. voor het opgeven van een valschen naam, want een schaap moet geschoren worden, hernam de Kantonrechter. Bovendien werd het wargaren verbeurd verklaard. H. J. v. G., caféhouder te Woudrichem, had te Nieuwendyk met zyn auto met een snelheid van 36 kilometer per uur gereden. Bekl. bekende. De Kantonrechter zei, dat het hem be kend is, dat v. G. een kalm ryder is en geen moeite doet om kampioen van het Land van Heusden en Altena te worden. Met f 5 boete of 3 d. h. kwam v, G. er af. Aan A. V., landbouwer te Almktrk, werd ten laste gelegd dat hy een niet goedgekeurden stier zou hebben laten dekken. Bekl. had heel wat te vertellen, hetgeen de Kantonrechter de woorden ontlokte vhoud nu op, want met al die nonsens maak je je zaak niet beter.Nu kostte het gebruiken van bet niet goedgekeurde stiet ke aan onze vriend f 3, maar hy mag er ook 2 dagen voor gaan zitten. A. L. v. W., autobusondernemer te Genderen, had in zijn bus 22 personen geladen, terwijl er maar 13 in mochten. Bekl. vertelde, dat zyn bus, die vroeger was gereden, onderweg defect was geraakt en nu had hy de passagiers van deze bus maar fcygeladen. 't Is wel een beetje erg, hernam de Kantonrechter, om een bus zóó te overladen, maar 't is de eerste maal dat ge voor dit feit hier verschijnt en daarom nu nog maar f10 of 5 dagen, doch wees ge waarschuwd voor het vervolg. Bljjkbaar erg tevreden met zijn straf verliet bekl. de gerechtszaal. A. d. G„ autobusondernemer te Meeuwen, mocht 9 personen in zijn bus laden en had er liefst 20 ingestopt. Ook deze bekl. kreeg, waar hy voor de eerste maal voor dit feit terechtstond, f10 of 5 d. K. M. te Dordrecht had te deWerken en Sleeuwijk zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders aan de inwoners eene kaart getoond met het opschrift»Tot Heil des Volks, Vereeniging Evangelisatie en Maatschappelijke arbeid »Emanuelc. De vereeniging stelt zich ten doel om voor groot en klein tot hulp te zijn in elke omstandigheid van het voor vele zoo somber en droevig bestaan en hen geestelyk en maatschappelijk te helpen. Door aankoop van een of meer van deze drukwerkjes kunt U dezen nuttigen arbeid helpen. Het B°stuur. Geeft geen los geld s.v.p. en daarbij aan de inwoners kleine stukjes papier met het opschrift Druk werk 25 cent* en ^Drukwerk 10 cenU, te koop heeft aangeboden. Nauwelyks had bekl. iets gezegd of de Kantonrechter vertelde hem op allesbehalve vriendelyken toon dat de door hem inge nomen inlichtingen omtrent hem allerminst gunstig luiden. Zeker, aldus de Kanton rechter, je vereeniging bestaat wel, maar 't is er niet eene van de beste soort en het grootste deel van het geld dat je ophaalt verdwynt in je eigen zak. En waarom ben je by het Leger des Heils weggestuurd Toch zeker niet omdat je zoo'n beste man waart. Van al dat op oplichter jj gelykend gedoe moeten wy hier niets hebben en 't best is maar dat je met je zaakje zoo gauw mogelyk uit deze buurt verdwynt, want wees er van verzekerd dat ik de politie op je zal laten letten. De Heer Ambtenaar eischt tegen bekl. eene hechtenis van 6 dagen, maar de Kantonrechter begiftigt hem met f 25 of 15 »d., er den wensch aan toevoegende, dat hijzelf geestelyk en maatschappelijk spoedig geholpen moge worden. Uitspraak 20 Maart 1925, InvaliditeitswetC. W. D., Werkendam 74 Xf 0.50 of 74X1 d.; C. W. D. id. f 15 of 10 d. OngevallenwetC. W. D. id. 2 X f 1 of 2 X 1 d. JachtwetJ. T. G. te Werkendam f 5 of 3 d. Overtr. Visscherijwet en valsche naam opgeven Y. v. S. Woudrichem f 3 of 2 d. v.v. en f 10 of 5 d. YkwetJ. v. O. Herpt f 2 of 1 d. v.v. A. J. L. B.-Broek 2XH.50 of 2 X 1 d. v.v. Scheepsregl. J. d. W. Werkendam f 10 of 5 d.K. D. den Haag f 5 of 3 d. Max. snelheid Almkerk W. H. M. L. B. Amsterdam f10 of 5 d.C. J. S. Amsterdam f 20 of 10 d. Wet openb. middelen van vervoer A. d. G. Meeuwen 2X 2X10 of 2X5 d. Motor- en Rjjwielregl. G. v.O. f 5 of 3 d.C C. B. C. Amsterdam f 5 of 3 d.P. B. K. Leerdam f 5 of 3 d. Pol. verord. Dussen A. H. d. M Gorin- chem f 3 of 2 d. Mollen vervoeren J. H. v. H. Almkerk f 2 of 1 d. v.v. 427 Sr. D. H. Almkerk f 3 of 2 d. 460 Sr. H. V. Veen f 2 of 1 d. 461 Sr. W. H. B. Ryswijk f 1 of 1 d. Rijwiel z. lichtA. v. V. Wyk e. a. ieder f 3 of 2 d. PLAATSELIJK NIEÜWS. AKKER'S beproef d bi j wonden, huiduitslag, kloven, springende handen,^ wintervoeten Land van Altena. Tengevolge de groote aanvoer van melk en de dalende marktprys der Zuivelproducten, zag den handel zich genoodzaakt in overleg met den Bond van melkveehouders een prijs verlaging van 1 cent per liter per 25 Maart in te voeren. Vermoedelijk zal per 1 April een dergelijke verlaging plaats hebben. Nieuwendijk. Zaterdag j.l. kwam de Nieuwendjjksche Werkliedenvereen. »On- derling Belangc byeen in het Instituut des

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10