WIJ zijn in staat aan minderen prijs te leveren W. A. VAN/DER RONK, JAN Q. H. JANSSEN Reclame Aanbieding goedkoope prijzep Arkelstraat, GORCUM. 8Bt Hooge Steenweg 7 's-BOSCH Tel. 638 GLASWERK 4 4 nnc"'cn" Gekleurde Bloemvasen eurd Vaasje Gekleurd Gekleurde Vaas AARDEWERK Melkkannetjes Drinkbakken Wandborden WèKM:- dan U elders zult aantreffen. Meubelen, Tapijten, Zijlen. msx mmW avonds om half 8. De Voorzitter opende de vergadering met een hartelijk welkom en dankte voor de trouwe opkomst. De secretaris las hierop de notulen die onver anderd werden goedgekeurd. Daarna bracht de commissie van controle rapport uit van de boeken en bescheiden die in orde waren bevonden. De voorzitter dankte de commissie voor haar werk. Daarna deed de penningmeester eenige mededeelingen over de kas, hoewel het boekjaar van de werkloosheid met l.Mei sluit, deed de penningmeester toch eenige mededeelingen over de stand van de kas, waarop de voorzitter hem voor het goede beheer dank bracht. Daarna kwam aan de orde goedkeuring van ZEx. den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid op de werkloozenkas van 18 Maart om subsidie te verleenen met ingang van Maart. Daarna deelde de voorzitter het ontslag mede van een lid en het suc ces der vereeniging en spoorde hy de leden aan trouw te zijn aan de vereeniging. Daarna volgde de rondvraag waar talrijk van gebruik werd gemaakt met vragen over uitbetaling bij werkloosheid. Besloten werd eerst de goedkeuring te vragen van den Directeur van de werk loosheidsverzekering. Niets meer aan de orde zynde sloot de voorzitter de verga dering. Dezer dagen viel het kind van A. M. in het water. De moeder die dit be merkte begaf zich eveneens te water, doch verloor het bewustzijn. Buren die toe snelden brachten moeder en kind op het droge. Voor de nieuwe cursus der Chr. school alhier hebben zich 53 leerlingen aangemeld. Maandagnacht omstreeks 11 uur passeerde een ziekenauto van het Roode Kruis den straatweg. Nabjj den Nieuwen- dyk gekomen weigerde de motor. Trots alle moeite gelukte het de inzittenden niet den motor te herstellen. In het midder nachtelijk uur wist men niet waarheen en werd by Ds. de Bruyn gevraagd om nacht verblijf wat deze volgaarne verstrekte. Des morgens na herstelling van den motor werd de reis vervolgd. Volgende week zal by den heer Bax een demonstratie gehouden worden met de Morisons Waschmachine. Dit is de machine die in 6 minuten een geheele kuip waschgoed reinigt. De machine zal met electriciteit gedreven worden. Vorige week Donderdag hield de Eierenvereeniging aNieuwendijk en Om streken* hare jaarvergadering. Als spreker trad op Dr. Ten Hennepe van Rotterdam, die op duideiyke wyze sprak over ver schillende kippen- en kuikenziekten. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental van 86 tot 145 was geklommen en nu reeds 160 bedraagt. Verder dat er verleden jaar ruim 333,000 eieren naar de Rotterdamsche comsumplieveiling werden verzonden voor een bedrag van f 23,000, Oudendijk. Maandagavond besprak de heer Ariëns ryksveeteelt consulent in Noordbrabant voor de leden der afdeeling Woudrichem v. d. N. Br. M. v. Landbouw het nut van een fok- en controle vereen. In zijn inleiding stelde spreker de vraag Met welk doel houden we ons vee Ver volgens weerlag hy, aan welke eischen de dieren moeten voldoen, willen zy ons voor deel aanbrengen. Als hoofdeigenschap van het exterieur van een koe, stelde spreker voorop, flink ontwikkelde borst, goede sterke beenen, niet te lang vierkant kruis en een goed gevormden uier. Volgens de erfelijkheidsleer zullen de goede eigenschappen van het moederdier, wanneer gepaard wordt met een stier die ook van goede afkomst is, onherroepelijk grooten invloed uitoefenen op de nakome lingen. Deze goede eigenschappen betref fen niet alleen het exterieur maar ook melkgift en gehalte van melk. Het is in den loop der jaren dan ook gebleken dat goed fokmateriaal steeds verbetering brengt in onzen veestapel, vooral door controle op de melk heeft men ge zien in hoeverre verbetering te verkrijgen is. Vandaar dan dat, hoe goed het op zichzelf is een fokvereeniging te hebben, men op der duur toch moet overgaan daarnaast een controlevereeniging op te richTen. Men weet dan bij de keuze van ons fokmateriaal hun meer of minder goede afkomst. Spreker betreurt het dat 't Land van Altena op dit gebied nog zoo ver ten achter staat bij andere streken. Hy zou gaarne zien dat ook hier eens in die richting gewerkt werd, eensgezind optrek kend en voor eenige kosten niet terug schrikkend. Dan pas kan men succes hebben. Tot het oprichten van een fok vereeniging kwam het nog niet. De heer F. C. Huijzer, eerevoorz. dankte den spreker voor zijn leerzame rede. Woensdagochtend reed het zoontje van V. met een hondenkar, waarop nog een jongmaatje zat, op den hoogen rivierdijk. Plotseling liep de hond die toer de kar gespannen was, met zyn lading naar bene- den en duikelde over in een vry diepen sloot. Behulpzame handen brachten de kinderen evenals de rest weder op den wal, zoodat alles met een frisch bad afliep. Rijswijk. De keuringsraad zal voor de ingeschrevenen der lichting 1926 voor deze gemeente zitting houden te Woudri chem (gemeentehuis) op Dinsdag 7 April a.s. des namiddags 1 uur. By J. v. d. N. alhier is deze week een levend geitje geboren hetwelk slechts drie pootjes bezat. De muziekvereeoiging «Kunst en Vriendschap* alhier is voornemens op Zaterdag 4 April a.s. in de O. L. School eene openbare uitvoering te geven. Donateurs op vertoon hunner kaart vryen toegang. Aanvang des avonds 7 uur. Veen. In de laatst gehouden verga dering van het Kerkbestuur is tot Kerk voogd benoemd in de plaats van wijlen den heer G. Kraay de heer J. Blankers. Deze week werd bij verschillende ingezetenen welke de zoo bekende »morgen- sterren* in voorraad hadden een bezoek gebracht door een koopman uit Zeeland welke deze bloempjes tegen een hoogen prys opkocht. Per eigen auto werden deze verder vervoerd. Woudrichem. Op de Maandag te te Almkerk gehouden stierenkeuring werden goedgekeurd de stieren van gebr. Doem en C. M. Schaap. Laatstgenoemde is door Schaap te Hoornaar aangekocht en stamt af van zeer goede stamboekouders (stam Dirk). RECHTZAKEN. BOSSCHE RECHTBANK. G. F. v. d. W. visscher te Woudrichem, stond terecht beklaagd van mishandeling met een mes op P. Maas. Het O. M. eischte 3 maanden gevange nisstraf. IJ. d. J. 22 jaar, metselaar te Woudri chem, deed ook zoo ongeveer op boven omschreven wyze het oude jaar uitgeleide. Hij had den visscher bovengemeld aange vallen, waardoor deze op zyn beurt bloedig geteekend het nieuwe jaar begroette. Het O. M. eischte tegen hem f 30 boete subs 15 d. hechtenis. Uitspraak 2 April a.s. Uitspraken van 19 Maart. H. v. d K., Sleeuwijk, beklaagd ter zake dat hij in 19201924 opzettelijk en wederrechtelijk zich heeft toegeëigend een paardenstal enz., veroordeeld overeenkom stig den eisch tot f 40 sub 20 dgh. POLITIERECHTER. Uitspraken van 16 Maart. C. B. Waspik, overtr. art. 285 W. v. S., 14 dagen gev. straf voorwaardelijk. H. D. K. en W. F. C. te Genderen beklaagd van mishandeling. Het O. M. eischte tegen ieder der be klaagden 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak tegen ieder 3 weken gev. straf. KINDERRECHTER. Uitspraken van 7 Maart. A. de P Almkerk, mishandeling, 2 mnd. gev. straf voorwaardelijk. Ihnmnl and Nederland en België De correspondent der »N. R. Ct.« te Brussel meldt De iBrusselsche Standaard* noemt de hartelijke begroeting van koningin Wtlhel- mina door koning Albert in het Noorder station te Brussel een feit van historische beteekenis, dat overal in het Vlaamsche land met vreugde is vernomen. Hetzelfde blad schryft verder naar aan leiding van een eventueel bezoek van het Belgische koninklijk paar aan Nederland, dat thans niet meer tot de onmogelijkheden blijkt te behooren, onder meer het volgende Niets zou dan ook meer tevredenheid in dit land kunnen wekken, dan dat het vooruitzicht op een dergelijk bezoek dra een vreugdevolle werkelijkheid moge wor den. Te lang helaas zijn we officieel door de drijverijen van onverantwoordelijke politici, vaak door hoogen steun aange moedigd, van onze Noorderbroeders ver vreemd gebleven. Het nieuwe vriendschaps- bericht komt dan ten gepaste tjjde, wan neer nieuwe en dringende vragen omtrent de iridividueele veiligheid der Europeesche landen worden gesteld. Want indien er twee landen voor onderling overleg op mekaar zijn aangewezen om der wille van gemeenschappelijke belangen, dan zijn het de lage landen aan de zee, waar zooveel stroomingen mekaar ontmoeten. De dank baarheid van ons volk om de hulp in den loop van bittere oorlogsjaren van vele zyden geboden, heeft zich reeds spontaan naar al die zijden gekeerd alleen tegenover Nederland ontbreekt nog die officieele hulde, welke des te uitbundiger zal worden ge boden, daar ze zooveel jaren in de harten is gegroeid. Wanneer die blyde dag is aangebroken, zullen Noord en Zuid weer innig vereend staan, zooals het breeder- volken fast, en zullen die vraagstukken in volle vertrouwen weer worden aangevat, welker oplossing enkel ban strekken tot beider welbegrepen belang. Een dreevlg faailiedrana te Binther Een treurig familiedrama speelde zich in bet anders zoo stille Dinther af. Op half-vasten Zondag arriveerden uit het na burige S. twee cavaliers om in het huis gezin van P. N. een bezoek te brengen aan twee by hem inwonende dochters. Gevolg van dat bezoek was natuurlijk de traditioneele «over de brug*, die echter naar den zin van den vader wel wat lang duurde. Toen tenminste de paartjes weer thuis kwamen, volgde een standje over het laat thuis komen, met de aanzegging, dat de bezoekers nu maar moesten maken dat zy weg kwamen. Een der cavaliers scheen blijkbaar zulk een bejegening minder hoffe lijk toe. Er ontstond tenminste een woor denwisseling, die veranderde in een vecht partij, waarbjj de zoon van P. N. een der bezoekers een tweetal messteken gaf. Na de behandeling door dr. Kooien kon de getroffene echter den volgenden morgen de reis naar S. weer aanvaarden. De vermoedelijke dader werd evenwel in voor- loopig arrest gesteld. Dit alles schynt de vader zich zóó sterk te hebben aangetrokken, dat hy den daarop volgenden nacht door op hanging een eind aan zyn leven maakte. HiddensUndsbank te Gerinehem In de op 24 Maart gehouden vergade ring van aandeelhouders werden Balans en WTinst- en Verliesrekening per 31 Decem ber 1924 (10de boekjaar) en het voorstel tot winstverdeeling goedgekeurd. De aftredende Commissarissen, de Heeren J. M. Kruyt en H, J. G. M. Huysmans werden herkozen. Het toegestane crediet per 31 December bedroeg f 1.778.685.waarvan was op genomen f 1.418.067.05, welke credieten als volgt zyn gedekt hypotheek f 1.197.065.borgstelling f 419.805.effecten f 161.815.blanco credieten worden niet verstrekt. Verschul digd bedrag aan deposanten f 399.516.89, Spaarders f 696.132.70, rekeninghouders f 106,166.22, totaal f 1.201.815.81. Bruto-winst over 1924 bedroeg f 61.258.15, netto-winst na afschryving van onkosten f 40.312.95. Wordt besloten van de netto-winst af te schryvensalaris raad van toezicht f 1500.dividendbelasting f 2800.—, gebouw- en Safe-inrichting f 1910 06, Kantoor-inventaris f 800.91, aandeelhou ders 8 pCt. f 24.111.52, extra te reser veeren f 190.46, blijft nog f 9000. welke volgens statuten als volgt worden verdeeld 45 pCt. statutaire reserve, 20 pCt. aandeelhouders, 10 pCt. Oprichtersbe- wijzen, 10 pCt. Commissarissen, 10 pCt, Directie en 5 pCt. Personeel. De totale reserve bedraagt per 31 De cember 1924 f 73.941.01, terwjjl het gebouw met Lip's kluisinrichting voor f 29000.(Kostprijs f 47.136.43J) en de kantoorinventaris voor f 1.(kostprijs f 6.775.87) te boek staan. Yalsehe munter» gearresteerd Men meldt uit Rotterdam Vrijdagmiddag kwam een onbekende vrouw bij een winkelier in de Tusschen- dyken, een wyk achter den Schiedamschen- weg. Zy kocht eenige kleinigheden en betaalde met een valsche gulden. De win kelier liet haar volgen door een tweetal personen, die haar zagen verdwynen in een pand aan de Haringpakkerstraat 81 Na eenige oogenblikken deden een inspec teur en eenige rechercheurs een inval in dit pand en troffen daar aan den 36-jarigeri bankwerker M. N. en diens echtgenoote. Bij fouilleering bleek de vrouw nog eenige valsche guldens in haar portemonnaie te hebben. Het tweetal werd gearresteerd. By de huiszoeking die volgde werd onder den lossen bodem van twee kasten een volledige installatie gevonden voor het maken van valsche guldens en ryksdaalders. De matrijzen waren niet van gips doch van een bijzonder metaal, waardoor uitstekend nagemaakte geldstukken konden worden verkregen. Uit alles bleek, dat een uit muntend vakman aan het werk was ge weest. Beiden bekenden. o Commissaris der Koningin in Gelderland De nieuwe functionnaris. Naar het Hbld. verneemt kan spoedig worden verwacht de benoeming van mr. S. baron van Heemskerk, tot commissaris der Koningin in Gelderland. De heer van Heemstra is de zoon van den oud-burgemeester van Sassenheim en heeft een Indische carrière achter den rug hy was lid van de suikerfirma Tie- leman en Van Krechten en te voren secre taris van de Koninklijke Paketvaart Maat schappij. Hy vertoeft thans in Zwitserland. o Luchtverkeer De correspondent der »N. R. Ct.* te Parys meldt Een nieuwe Nederlandsche ééndekker met een motor van 375 paardekracht is met 8 passagiers en bagage, totaal een vracht van 780 kilogram, in 2 uur 53 minuten van Bourget naar Rotterdam ge vlogen. --T* .v. i r f Het seizoen 1925 kenmerkt zich door een steeds grootere vraag naar j door onzen grooten ouizet onze prijzen niet alleen van KARPETTEN, VITRAGES en LINOLEUMS doch^ ook van MEUBELEN a g/n merkelijk' Ziet daarom een onzer étalages Bezoekt onze magazijnen -Vraagt staalcollectie. H.H. Winkeliers genieten RABAT. 4i$SL*' 'f' Dekkaraft met glas. 24 ct. Idem geslepen36 ct. 15 cM. hoog 20 25 17 9 ct. 12.) ct. ct. Smal model 15 cM. hoog 20 9J ct. .13 ct. wijd uitloopend 21 cM. hoog. 29 ct. laag model (bruin) 5J ct. 7J ct. 11 ct. dezelfde hoog model 10J ct. 14J ct. 16J ct. voor kuikens en duiven 30 39 59 ct. blauw 44 59 89 129 ct. per paar. gekleurd 54 69 98 144 ct. per paar. KANNEN VOOR WASCHSTELLEN 69 CTS. f- .-~r: *v' '.-W.T Speciale Ziet thans onze Etalage

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 11