Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, van Tafel-, Thee-, Ontbijtserviezen, Kristal en Glas. - Luxe. Wereld Telefoon 715. gen zouden kunnen worden aangegaan met andere landen, die gemeenschappelijke gren zen met Duitschland hebben, zoo deze dat wenschen. Voorts zou een verdrag, dat speciaal den tegenwoordigen territorialen status aan den Rijn waarborgt voor Duitschland aanneme lijk zijn, welk verdrag verder ook de na koming van de artikelen 42 en 43 van het verdrag van Versailles zou kunnen waarborgen. Duitschland is bereid iedere gedachte aan het ten oorlog schrijden met hst doel de verdragsgrenzen in Europa te wijzigen, te verwerpen en prijs te geven. Het is bereid een wederzijdech verdrag aan te gaan tot waarborging van den be- staanden toestand in het westen, het is bereid te verklaren af te zien van de ge dachte aan het ten oorlog schrijden voor de wijziging van de grenzen in het Oosten, maar het is niet bereid inzake deze ooste lijke grenzen te verklaren, dat het afziet van de hoop te eeniger tijd daarvan enkele wijzigingen aan te brengen door middel van vriendschappelijke onderhandelingen, langs diplomatieken weg, of wellicht door de goede zorgen van den Volkenbond. Ik geloof, dat de vertegenwoordigers der andere regeeringen, die ik te Genève ontmoet heb, met mij overeenstemden in de opvat ting, dat deze voorstellen niet zonder meer ter zijde gelegd of verworpen konden wor den. Chamberlain meende, dat het Huis het met de regeering eens zou zijn, dat het een vooruitgang was van beteekenis, dat dergelijke voorstellen ons, zij het ook in vagen vorm, bereikt hebben uit eigen initia tief van Duitschland. Zij beteekenden, als hij ze goed begreep, zooveel, dat Duitsch land bereid is thans vry willig te waarborgen wat het tot dusver alleen maar onder dwang heeft aanvaard. Inzake de Keulsche zone zei Chamberlain, dat het geen oordeel van de Duitsche voor stellen en geen voorwaarde was, dat de periode van bezetting dier zone, zooals die is vastgesteld in het verdrag van Versailles, verkort of op eenigerlei wijze gewijzigd zou worden. beroemd is de Oprechte Wizummer Zalf, daar zij de hardnekkigste Steen puisten, bloedvinnen, negenoogén, open wonden, zwerende borsten, winterhan den en voeten, snij- en brandwonden, fijt, likdoorns, wratten, alsocfK smetten, kloven en barsten, radicaal en pijnloos binnen een paar dagen geneest. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35. Verkrijgbaar bij Apojfn Drog. en veie Winkeliers. Te Heusden, J. N./W. Brugman, coiffeur Aalburg, Aatonia Bouman Veen, Wed. J. Vos Bzn.Andel, J., G. Schouten Gorinchem, Firma Schoon Co. Anpthekers Hoogstr. Gen.-jAgent J. C. DE VRIEJ5, Wlnsnm (Gron.) Zij had weliswaar Robert beloofd met hem te vluchten, maar ze kon toch niet tot een uiterste besluiten dat bare moe der zeker zou dooden. Er bleef haar maar een ding over zij moest haren man alles bekennen. Zoodoende was zij, ondanks al den moed door haar en Hélène aan den dag gelegd, ondanks de onbegrensde toewij ding van Robert d'Alboize, als een schul dige vrouw op de klip geworpen, waar haar leven misschien ten onder zou gaan. Zij verloor een oogenblik haar ver stand en bleef als aan den grond gena geld staan, zonder wil, alles om haar scheen weg te zinken. Hélène zag die verschrikkelijke uit drukking van angstzij greep Carmen's handen, zoodra zij met haar alleen was en zeide Ik vraag je een laatste poging Het is niet mogelijk dat de Hemel ons zoo ongelukkig maakt Ik wil niet aan de Voorzienigheid twijfelen Als de nood op het hoogst is, is de redding nabij. Carmen antwoordde slechts met een driftige beweging, maar zij was vast be sloten ten minste te strijden tot de aan komst van haar man. Het was een uiterste poging tot tegen stand, die meestal vruchteloos is. Carmen wilde niet dat Robert d'Alboi ze in hare kwellingen deelde. Zij zou hem niet waarschuwen voor den naderenden ramp. Als de officier wist wat er voorviel, zou hij naar haar toe komen en in onvermijdelijke botsing komen met Firmin. PLAATSELIJK NIEÜWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE-, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Zondag 29 Maart voorm. 10 uur, hoopt in de Luth. Kerk alhier op te treden Ds. Dr. Toxopeüs uit Breda. De prijs der volle melk is met 2 ets. per Liter verlaagd en gebracht op 12 ets, Op de nieuwe lijsten zijn in deze gemeente 1055 personen als kiezer inge schreven. Bij een gunstige beschikking van den betrokken Minister is het toegestaan, dat op de scheepswerf voorloopig 9J uur per dag wordt gewerkt en wel met ingang van 24 Maart, zoodat de werklui slechts eene week genoodzaakt waren het normale aantal uren te werken. Op de voorjaarskeuring van spring- stieren jl. Maandag 23 Maart alhier ge houden, werden van de 60 aangeboden exemplaren 23 goedgekeurd, toebehoorende aan de volgende eigenaren A. Kievits te Vlijmen (2 stuk?), Th. Vughts te Vlijmen, Van Engelen te Vlijmen, P. van Drunen te Wijk, Wed. Blijenberg te Wijk, W. Hendriks te Wijk, W. G. J. Branderhorst te Eethen, G. J. W Brander horst te Eethen, A. P. Boll te Doeveren, A. v, d. Kolk te Eethen (2 stuks), L. v. d. Beek Jzn. te Genderen, G. v. d. Beek L. Gz. te Genderen, C. M. Donken te Drongelen, Jac. Buijs te Herpt, L. v. d. Griendt te Herpt, Kinderen B. van Geffen te Hedikhuizen, J. de Kort te Hedikhuizen J. C, van Winkel te Hedikhuizen, Van Steenhoven te Oudheusden, J. Klein te Oudheusden en v. d. Staak te Oudheusden. Op de Scheepswerf alhier, had de timmmerman A. A. Faro het ongeluk tusschen de schaafbank bekneld te geraken, met het ongelukkig gevolg, dat zyn pink geheel werd afgeschaafd. Almkerk. Ingevolge Art. 2 der Wet van 20 December 1924 (Stbl. 556) zijn alle winkeliers verplicht ten kantore van den Rijksontvanger aangifte te doen, van de op 1 April e.k. in voorraad hebbende tabak en sigaretten* welke nog niet voor zien zijn van de verhoogde zegels. Verzuim of onjuiste aangifte wordt ge straft met een geldboete van ten minste f 100 en ten hoogste f 1000. Op Vrijdag 17 April a.s. vanaf 2 tot 4 uur n.m. en op Vrijdag 24 4pril a s. vanaf 2 tot 5 uur moeten alhier op 't ge meentehuis rijkaarten voor de Provinciale wegen worden afgehaald. Dassen. J.l. Woensdagavond omstreeks 6 uur botsten twee luxe auto's tegen el kaar. De eene, toebehoorende aan den rijksveearts Koopmans uit Almkerk, was totaal onrydbaar. De andere, van W. Bax te Nieuwendijk, waarin passagiers, was na Het geheim zou ontsluierd worden dat zou voor haar moeder een dolksteek in het hart zijn. Mevrouw de Saint-Hyrieix zou haren man alles vertellen, maar zij zou d'Al boize niet noemen. Niets zou dien naam over hare lippen doen komenmet een heftig gebaar hief zij het hoofd op, toen zij dacht aan de mogelijke bedreigingen van ha ren man om achter den naam te komen, maar op dat punt was zij niet bang voor de Saint-Hyrieix. En bovendien meende zij dat ook hij voor het schandaal zou terugdeinzen zijn karakter en. zijn eerzucht verboden hem alle openbaar geweld. De beide echtgenooten zouden een verdrag sluitenzij zou tegen haren man zeggen: Je wilt mijn moeder niet dooden en je hebt er geen belang bij een schande te verspreiden, die de uwe is Alles is uit tusschen ons Te eeniger tijd zullen wij scheiden als men er wat van zegt. Wij zullen wel een voorwendsel vinden Men zal niet te weten komen dat ik je onteerd heb. Carmen's hart werd opnieuw samen gedrukt. Zij trachtte zich wijs te maken dat alles zoo kon afioopen maar daarvoor moest men aannemen dat de Saint-Hy rieix geen druppel bloed in de aderen had en dat hij zich niet zou wreken. Zijn ijdelheid en zijn trots zouden niet gedoogen dat hij dien vreeselijken smaad verkropte. Hij zou zijn vrouw straffen, door haar eenige uren reparatie weer te gebruiken. Persoonlijke ongelukken waren niet te be treuren. De botsing gaf een grooten knal, voornamelijk door het springen der banden. De passagiers werden vervoerd naar hun woonplaats met den auto van den heer v. Suijlekom alhier. Op de gehouden stierenkeuring te Almkerk werden deze week goedgekeurd 2 stieren van Wed. H. de Bodt 1 van A. Verhoeven en 1 van J. de Bont. Eethen. Door het centraal stembureau is ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlyden van den heer A Stra- ver Wzn., benoemd verklaard tot lid van den raad de heer A. Vos Czn. Genderen. Vergadering van Ring »Altena Zuid* v. d. Bond van J. V. op G. G. in den Geref. Kerk op Donderdag 2 April. Aanvang circa 7 uur. Agenda 1. Het Noachietisch verbond door P. Koekkoek van Almkerk. 2. Jaarverslagen van Secr. en Penm. 3. In den kruitdamp door van Nieuwendijk. Door de jeugdige fok- en controle- vereeru'ging »'tLand van Heusden en Al- teria* is bij een vooraanstaande fokker op de Zuid-Hollandsche eilanden een eenjarige zwartbonte stier aangekocht. De koopsom bedraagt f 1250.De stier zal gestald worden by den heer G. v. d. Beek L Gzn. alhier. Sleeawijk. De op 23 Maart j.l. vast gestelde kiezerslijst bevet 1634 kiezers voor de Tweede Kamer, 1618 voor de Provin ciale Staten en 1551 voor den Gemeente raad. Bezwaren tegen de onttrekking aan den openbaren dienst van het bestaande Gemeentehuis kunnen tot en met 29 Maart a.s. by den Gemeenteraad worden inge diend. Bij de Geref. Kerk is beroepen de heer A. Dercksen H.Mz. Cand. te Gouda. Op Dinsdag 31 Maart a.s. zal in de Chr. School alhier een ouderavond wor den gehouden. Sprang. A.s. Dinsdag hoopt de A.R. Kiessereen, alhier in vergadering byeen te komen. Benevens verschillende zaken weike op afdoening wachten zal door den heer E. J. Stoffels als onderwerp ter bespreking woren ingeleid »De Geestelyke vrijheid Dinsdagavond kwam onder leiding van den heer Faro den Chr. Besturenbond »Sprang-Capelle« in jaarvergadering bijeen. Na opening en een woord van »welkom« door den voorzitter werd door den Secre taris en penningmeester een goed verzorgd verslag uitgebrabht. Tot bestuursleden wer den herkozen de heeren W. M. Dalmaijer, Jac. Vos en J. de Rooij. Na het slot sprak de voorzitter nog een woord van dank waarna op gebruikelijke wijze gesloten werd. J.l. Maandag herdachten de echt te herinneren in welke omstandigheden hij met haar getrouwd washij zou haar als een ellendige echtgenoote be handelen Binnen eenige uren zou alles zijn af- geloopen. Carmen was verlorenzij kampte te vergeefs. LI Een moeder. Den volgenden dag was de gravin-we duwe nog meer terneergeslagen. Zij had een treurigen nacht doorge bracht, gedurende welken de arme vrouw geplaagd was door de vreeselijkste voor gevoelens. Toen Hélène en Carmen in de kamer der zieke kwamen, werden zij zeer ver schrikt het gelaat harer moeder was aschbleek van kleur, en haar oogen, die anders zoo glinsterden, stonden nu dof, alsof er reeds de sluier des doods over lag. De oude dame zag, hoe haar kinderen ontroerden. Zij mompelde Ik heb een denkbeeld: ik zal het aan Georges meedeelen en hij zal er zijn goedkeuring aan hechten. Allengs kwam er meer leven in den blik van de arme vrouwhaar verma gerde handen werden over het voorhoofd gewreven, en zij knikte verscheidene j malen met het hoofd, alsof zy steeds; lieden D. Vos Mzn.-van Beek onder vele blijken van belangstelling hunne 25-jarige echtvereenigirig. Veen. De keuring voor den dienst plicht der lichting 4926, zal voor deze gemeente plaats hebben te Heusden in het Gemeentehuis op Woensdag 45 April a.s. des voorm. 44J en des nam. 4| uur. Ter secretarie zijn verkrygbaar gesteld blanco aanvragen voor visch- en hengelakten, weike vóór 45 April a.s. in gevuld bij den Burgemeester moeten wor den ingeleverd. De vastgestelde kiezerslyst v. h. jaar 4925 4926 is van 23 Maart tot en met 24 April ter secretarie voor een ieder ter inzage nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar gesteld. Werkendam. Beroepen by de Geref. gemeente alhier ds. Overduin van Rotter dam. t Lang reeds deed het gerucht de ronde dat onze gemeenteveldwachter, de heer S. v. d. Ruit zijn pensioen zou aan vragen en thans blijkt dat dit gerucht waarheid bevat en hem pensioen is ver leend met ingang van 4 April e.k. Al is het waar dat niemand in zyn functie on misbaar is, toch gaat in van de Ruit iemand heen, die zijn betrekking steeds met de meeste nauwgezetheid heeft waargenomen die zijn plichten steeds accuraad vervulde. Nooit was hem eenige moeite te veel en steeds was hy op 2yo post wanneer zijn plicht dit eischte. Evenals olie op de baren werkte zijn aanwezigheid en optreden kalmeerend op het opgeschoten luidruchtige of vechtlustige jongelingschap. Velen hebben met hem kennis gemaakt en niet licht ontkwam men hem. Slechts weinigen zullen hem een kwaad hart toe dragen en zyn heengaan zal dan ook met leedwezen vernomen worden door elk burger en ieder collega. Verscheidene jaren had hij naast zyn functie van gemeenteveldwachter nog andere betrekkingen te vervullen, die door hem eveneens werden waargenomen met den meesten yver en trouw. Als men dit alles in aanmerking neemt, kan het geen ver wondering wekken dat men dezen ambte naar noode ziet gaan en men hem nog gaarne eenigen tijd wilde houden. Dat men zijne diensten op prijs stelden, is meer dan eens gebleken. Eenige jaren geleden, bij het herdenken zyner 25 jarige ambtsbediening waren de bewyzen van achting en erkentelijkheid zeer veel en waren de cadeaux, hem by deze gelegen heid aangeboden, met één woord, prachtig. Rijk en arm namen aan deze hulde deel en de wijze waarop men hem huldigde, gaf blijk van de algemeene achting. In de jaren dat hij hier geweest is, is hem de weg naar Heusden wel bekend geworden en is het aantal processen-verbaal legio. Toch zullen de meeste dergenen, wier namen door zijn potloodje genoteerd werden, zonder de minste vijandschap aan hem terug denken en niemand hem de zoo zeer verdiende rust misgunnen, waarvan hy dan ook nog jaren genieten moge. meer begon in te zien, dat zij een goed besluit had genomen. Carmen en Hélène wilde haar niet on dervragen, omdat zij had verklaard, dat zij haar denkbeeld wilde toevertrouwen aan Georges. De gravin riep, na verloop van eeni ge minuten uit, met een wat vastere stem Het gaat hedenmorgen veel beter. De stille vrees van Carmen en Hélène verdween wel niet geheel, maar werd toch minder sterk. De moeder schelde haar kamenier om zich te kleeden Zij wilde dien dag niet te bed door brengen, zooals den vorigen. Tegen elf uur des morgens liet me vrouw Vernier zich aandienen. Mariana droeg een allerbekoorlijkst toiletzij zag er zelfs prachtig uiteen groote vol doening lag er op haar gelaat. Maar toen men haar meedeelde, dat mevrouw de gravin ongesteld was, bracht Mariana dadelijk een trek van groote droefheid op haar gelaat en veinsde een ontroering, die voor deze gelegen heid noodig was. Zij liep op haar weldoenster toe en overstelpte haar met teedere woorden de goede gravin was zeer gevoelig voor deze schijnvertooning, en zij verklaarde, dat deze bewijzen van sympathie haar zoo goed deden. Mariana beklaagde zich, dat men haar niet had gewaarschuwd. Zij zou dan dadelijk zijn gekomen, want de gravin wist wel, dat haar pleegdochter haar altijd nog liefhad als een moeder. A Pudding Waspik. Aan goed fokvee wordt hier veel zorg besteed. Van de 43 op de laatst te Waalwijk gehouden stierenkeuring aangevoerde stieren werden er uit deze gemeente 7 goedgekeurd. Een aanzienlijk getal. Bij het uitzoeken van een ijzeren plaat, viel de smid G. v. d. W. op de scheepbouwwerven der Heeren v. h. P. en A. Ruijtenberg achterover en kreeg het kolossale gewicht van verscheiden platen op zijn beenen, waarby hij zich ernstig be zeerde. Per auto werd hij thuisgebracht. PREDIKBEURTEN 29 MAART Hemden, vm. 10 u. ds Huijgens Collecte Diac.huis Geref. Kerk, vm. 9,30 leesdienst en nm. 6 u. ds de Vries, Tilburg Aalburggeen dienst Aalst, vm. ds Smits Andelvm. 9.30 en nm. 6 u. ds v. d. Put Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst Ger. Kerk, vm. 9 u. en nm. 2 u. leesdienst ds Anker Ger. Kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds de Jonge Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Genderen, vm. 9,30 u. ds Rijnenberg Bev. Lidmaten Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Vries van Tilburg Heeabeengeen dienst Meeuwen, nm. 2 u. dr Tjalma Nederhemert, Nz. vm, 10 u. ds Prins van Pouderooijen Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds de Bruijn Sprang, vm 9,30 ennm. 2u. ds Wolthers Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 leesdienst Ger. Gem., vm. en nm. leesdienst Wijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds Gobius du Sart Waspikvm. 9,30 en nm. 2 u. ds Jonkers Werkendam, vm. 10 en nm. 6 u. ds Kalkman Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds Kuyper van Kampen Ger. Gem., vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst Mevrouw Vernier keerde zich daarna tot baar nichten, Is de heer de Saint-Hyrieix terugge komen vroeg zij. Neen, antwoordde Carmen. Weet hij, dat onze moeder lijdend is 7 Carmen werd gemarteldhaar ont roering zou het bespiedend oog van Ma riana niet ontgaan en juist dat maakte haar ontsteltenis nog grooter. Gelukkig was Hélène daar, die al haar koelbloedigheid behield en die antwoordde, dat de diplomaat dien dag of den volgenden te Parijs werd ver wacht. Mariana, met haar groote kennis van het kwade, begreep dat zij Carmen kon verontrusten en kwellen door hare onder vragingen. Overigens had Pélagie Crépin haar de zinnen herhaald, die zij verstaan had, toen de huishoudster de schoon zusters had bespied. Ongelukkig hadden deze woorden iets raadselachtigs, hetwelk Carmen ten zeer ste belang inboezemde. Wij moeten er bijvoegen, dat Mariana op dit oogenblik gedachten had, die haar geheel in beslag namen, die daar althans verhinderden om zich geheel aan haar haat te wijden. Zij had geruimen tijd laten voorbij gaan, voordat zij zich naar het huis der de Kerlor's begaf, zij was benieuwd of daar iets nieuws was voorgevallen. Mariana riep nit: Wel, lieve Carmen, je zult een groot geluk ondervinden. Firma ALPH. HUPSCH GROOTE OPRUIMING van 30 Maart4 April A J.Pi BESSEHSAU</ een Heerlijk Dessert.' Almkerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Röth Geref. Kerk, nm. 2 u. ds de Jong B'broek, nm. 2 u. ds Huijgens Doeverennm. 2 u. ds Rijnenberg Dussen, vm. 9,30 u. ds Luttervelt 's-Gravenmoervm. 9,30 en nm 2,30 u. Sleeuwijk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Feykes Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds de Jong van Almkerk vm. Bed. H. A. en nm. Bed. en Dankzegging H. A. Veenvm 9,30 u. dr Tjalma (WorcU vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2