Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, van Tafel-, Thee-, Ontbijtserviezen, Kristal en Glas. - Luxe. Telefoon 715. 'vereenigen, indien er in de toekomst ook maar rente van getrokken wordt. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen en B. en W. alioo gemachtigd tot uitvoering van bedoelde -werkzaamheden. Hierop sluit de Voorzitter de openbare -vergadering, waarna de raad lovergaat in geheime zitting, daar de Voorzitter nog iets heeft dat niet voor openbaar heid geschikt is. BIXNBNLAND. Verdrag tusschen Nederland en België Het departement van baiteniandsche zaken deelt het volgende mede Gelijk be kend, zijn dezen winter in aansluiting op de mondelinge gedachtenwisseling tusschen de beide ministers van buitenlandsche zaken te Genèse besprekingen gevoerd over de afwikkeling van de in 1920 ontworpen herziening van de verdragen van 4839. De besprekingen hadden 't karakter van een tweede lezing, waarbjj enkele punten nog, voor zooveel noodig, nader onder de oogen zijn gezien en geregeld. Thans is ter zake overeenstemming bereikt. In politiek opzicht bepaalt het te sluiten verdrag zich tot het vastleggen van het vervallen der bepalingen van het verdrag van 1839 betreffende de voortdurende on zijdigheid van België en de beperking dat Antwerpen uitsluitend een handelshaven mocht zijn. Het vraagstuk van Wielingen wordt ge heel gelaten zooals het is. Beide regeerin gen handhaven elk voor zich haar souve- reiniteitsrechten en het voorbehoud, dat zjj by vroegere tractaten te dien aanzien heb ben gemaakt. Door briefwisseling zal dit worden vastgelegd. Het ontwerp-verdrag draagt overigens een economisch karakter. Het huldigt het beginsel, dat de Schelde te allen tijde zal dienen te beantwoorden aan de klimmende eischen van de scheepvaart. Iedere staat zal de kosten van onder houd, betonning en verlichting van het vaarwater op eigen gebied hebben te dra gen. Wanneer in den bestaanden toestand verbetering wordt gebracht, zal over de vraag, wie de kosten daarvan zal betalen, overleg worden gepleegd. Een Nederlandsch-Belgische commissie zal, voor zooveel de belangen der scheep vaart betreft, over de Schelde het beheer voeren. Haar besluiten zjjn aan de goed keuring onderworpen van de beide regee ringen, terwijl by gemis aan overeenstem ming een scheidsrechterlijke uitspraak is voorzien, waarby vertraging wordt voor komen. Ten aanzien van de scheepvaart op het kanaal GentTerneuzen wordt een soort gelijk systeem ingevoerd. In aansluiting op vroeger overleg wordt aan België medewerking toegezegd voor den aanleg van een kanaal van Antwerpen naar Ruhrort, voor welk kanaal een be hoorlijke verbinding met de Maas is voor zien. Eveneens wordt medewerking toe gezegd voor een eventueel kanaal van Antwerpen naar Moerdijk. De regeling van de kosten van deze kanalen wordt aan nader overleg voorbe houden. Anderzijds verkrijgt Nederland het recht tot verbetering van de Zuid-Willemsvaart voor de vaart van schepen van 1000 ton en desgewenscht hooger. Daaraan zal zich aansluiten een verbree ding van het kanaal van Luik naar Maas tricht en de aanleg van een verbindings- kanaal van de Zuid-Willemsvaart met de Maas ter hoogte van Maasbracht. Bij een regeling met betrekking tot de wateraf- tappingen met de Maas is met de belan gen van beide landen rekening gehouden. België stelt zich daarbjj verantwoordelijk voor de werken, die noodig zullen zyn om te verhinderen, dat Noord-Brabant van het naar België afstroomend water overlast ondervindt. In aansluiting daaraan is te vens een regeling voorzien, betreffende den waterafvoer in het gebied van Dommel, Mark en Roosendaalsche Vliet, waardoor overstroomingen worden voorkomen. In de noodige werken zullen beide lan den bijdragen naar de maatstaf van beider belang. Nu de onderhandelingen met België tot overeenstemming hebben geleid is alleen nog een gedachtenwisseling noodig met de Britsche en de Fransche regeeringen, die by twee der verdragen van 1839, welke thans vervallen, partij waren. Terecht. De twee jongens uit Pannerden, L. en H., die sinds eenige dagen spoorloos ver dwenen waren, zyn te Utrecht boven water gekomen. Na eenigen tijd in Amsterdam rondgezworven te hebben, waren zij naar Utrecht afgezakt, waar zij zich uit eigen beweging by de politie aanmelden. Deze heeft de beide avonturiers weer naar Pannerden doen overbrengen. o Zondag versloeg te Amsterdam het Nederlandsch elftal met 21 het Duitsche elftal. Het Stadion was weer geheel uitver kocht 30.000 toeschouwers vulden de tribunes. o lishandeling van zyn vader. Te Winschoten heeft terecht gestaan een bakkersknecht zonder bekende woon plaats, thans gedetineerd. Hjj heeft op 28 Jan. j.l. zyn vader met een hard voor werp tegen den mond geslagen en zyn broer met een hard voorwerp geslagen. Na het verhoor van bekl.'s vader en broer, tegen wier verhoor onder eede bekl. bezwaar maakte, eischte het O. M. zes maanden gevangenisstraf. f500 gestolen. In een bank aan den Noordblaak te Rotterdam is ten nadeele van de kantoor bediende, mej. B. v. d. G. van de Breede Hilledyk, een zak met f 500 specie ont vreemd. o Vermist. Te Goes maakt men zich ongerust over het lot van den heer v. D., postambtenaar, die Zondag 15 Maart naar den voetbal- wedstryd BelgiëHolland ging en sinds dien niet op zyn standplaats terugkeerde. Gearresteerd. De onder opzienbarende omstandigheden uit de gevangenis te Wesel de «fideele gevangenis*, waarvan we dezer dagen melding maakten gevluchte Nederlander V., in de Duisburgsche haven gearresteerd. Bjj zyn aanhouding ontstond een bloedige vechtpartjj tusschen arrestant en politie, waarby een agent en een politiehond door revolverschoten zwaar gewond werden. Te hulp snellende politie-beambten brachten den arrestant zware schotwonden toe. V. werd naar het ziekenhuis over gebracht. Hij had twee revolvers en 100 patronen in zyn bezit. De geheimzinnige moord te Giesaen- Nienwkerk. De Tel. verneemt dat thans voldoende vaststaat, dat de daders, die in den nacht van 3 op 4 Augustus 1923 den spoorweg wachter J. de Jong te Giessen-Nieuwkerk hebben vermoord, bekend zyn. Het is een drie-tal spoorwegarbeiders, die dien tjjd op den spoorweg aldaar hebben gewerkt, voor een firma uit Nijmegen. Het echtpaar K. alhier, dat onlangs is aangehouden, bljjkt niet medeplichtig te zijn. Wel is waar wisten zjj van den moord af, doch daar zij met den dood werden bedreigd, als zij iets er van ver telden, durfden zy er niets van te zeggen. De jjzeren hamer waarmede het misdryf is gepleegd, behoort aan K. en is door een van hen des avonds uit het schuurtje gehaald. Het gold hier een roofmoord. De buit is echter niet groot geweest, pl.m. f 7. Na den moord is een drietal in het huis van K. byeengekomen, en hebben zy vroolijk een glaasje bier gedronken. Tot half drie in den bewusten nacht zyn ze by elkaar gebleven. K. en diens vrouw, zullen op vrjje voete worden gesteld. o Twee Nederlanders in Frankrijk gedeed Te Sliedrecht is bericht ontvangen dat by baggerwerk, dat de firma B. Kalis uitvoert in Tricht in Noord-Frankryk een granaat uit een uit te diepen kanaal werd opgehaald. Deze ontplofte met het gevolg dat de 33-jarige machinist Feyen en de 34-jarige baas Kraayeveld werden weg geslingerd. Zij werden dood opgenomen. Een ontploffing in de buskruitfabriek te luiden Een arbeider gedood Bij een exploisie in het kruithuis van de buskruitfabriek te Muiden is de arbeider Jan Coster zwaar gewond. By het ver voer naar het ziekenhuis is de ongelukkige overleden. Hy laat een vrouw met zes kinderen achter. De oorzaak der exploisie is onbekend. De knal werd niet ver buiten den omtrek gehoord. Even voor de ontploffing hadden meerdere personen het kruithuis verlaten, zoodat zy tydig aan een ongeluk ont komen zyn. De Soerakarta De rykswaterstaat heeft aan de firma Van der Tak opgedragen de Soerakarta op ruim 2 door te brandeD, om daarna het achterschip te kunnen bergen. Het voorschip zal dan met dynamiet worden opgeruimd. o Groate braad te Ratterdam Te Rotterdam heeft een groote brand gewoed in drie panden in de Bierstraat, waarin gevestigd de zakkenhandel van de N.V. Cleeff Hessian Company. De meisjes in de fabriek moesten overhaast de vlucht nemen. Na 2J uur spuiten was de brand eindelyk bedwongen. De panden zyn ge- heal uitgebrand. Ze waren verzekerd voor f 300.000. Als ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en terneergeslagen voelt, dient gjj Foster's Maagpillen te gebruiken. Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt de gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstopping. Het geheele gestel wordt ver sterkt door het gebruik van Foster's Maag- pillen. Prijs per flacon van vjjftig ver- suikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Heden avond, om half zeven, hoopt den WelEerw. Heer Ds. J. v. d. Meulen van 's-Bosch in de Geref. Keik alhier, voor te gaan in het Biduur voor het Gewas. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente op Woensdag 1 April des namiddags half acht. 1. Notulen der vorige vergadering, 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Brief van de Directie der Hoiland- sche Buurtspoorwegen, houdende verzoek om verhooging der in de vorige vergadering toegekende subsidie. In de Burchtstraat zyn by wijze van proef, twee straatlantaarn van nieuwe booglampen voorzien. Een ieder zal toe geven dat het een fraaie verbetering is, de stad er een moderner aanzien door heeft verkregen en de verlichting er veel by heeft gewonnen. Het is te hopen, dat men deze proef verder zal uitstrekken en het niet by deze twee lantaarns zal laten. A.s. Zaterdagmiddag van 25 uur, zal in de Nutsteekenschool alhier, een ten toonstelling worden gehouden van het teeken- werk der leerlingen. (Zie advertentie). Andel. Toen de dienstbode C. van mevr. Cool met twee emmers kokend water van de trap ging had ze het ongeluk uit te glyden met het gevolg dat al het ko kende water over haar lichaam ging. In ern8tigen toestand werd ze opgenomen. Mevr. Cool nam spoedig een kort besluit en bracht haar dienstbode zelf met haar auto by den dokter te Veen, die haar ver bonden heeft. Het kan een heele tyd duren eer Mej. C. haar gewone bezigheden weer kan verrichten. Waarschijnlijk zal ze voort aan wel een beetje voorzichtiger wezen en niet meer met twee emmers kokend water tegelijk de trap afloopen. Almkerk. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Waardhuizen is benoemd mej. A. M. Kloek van Zierikzee. Op de jl. Zaterdag gehouden ver gadering van de vereeniging «Schrift en Belijdenis*, werd tot bestuurslid gekozen de heer J. P. Cornelis, Hoofd der Herv. Chr. school alhier. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. alhier is gekozen de heer A. Pennings Sr. Op de jl. gehouden vergadering van notabelen der Herv. Kerk alhier, werden tot bestuursleden gekozen de heeren J. Pruissen en J. v. Leeuwen, respectievelijk als voorzitter en secretaris. De melkslyters alhier hebben de prjjs der zoete melk weder verlaagd en gebracht op 12 cent per Liter. Beneden-Langstraat. De prys der vette varkens wordt eenigszins beter. Men besteedt van 74 tot 78 ct. per K.G., levend gewogen. Jonge biggen gelden van f 12 tot f16 per stuk. Dussen. De Centr. Suiker Maatsch^. heeft hare bietenprijzen verhoogd voor alle termynen met fl per 1000 K.G. Op 20 April a.s. zal de keuring voor de militieplichtigen uit deze gemeente plaats hebben te Raamsdonkveer in het St. Henricusgebouw op het schoolplein. Thans is door de fanfare «Wilhel- mina* besloten,' deel te nemen aan het concours te Oosterhout. De zoon van den bakker v. M. alhier, had het ongeluk met een zak bloem van den zolder te vallenwonder boven wonder zonder zich te bezeeren. Elshout. Het gerucht deed de ronde dat het postkantoor alhier zou worden op geheven en dezen dienst geheel geregeld zou worden door het postkantoor te Drunen dit in verband met de voorgenomen ver eeniging der gemeenten Oud Heusden en Elshout, respectievelijk met Heusden en Drunen. De waarheid is, dat er hoogst waarschijnlijk een proef zal worden ge nomen hetzelve te vervangen door een post-station, dat dan 2 uren per dag zou geopend zijn. Genderen. In de jaarvergadering van de Coöp. Stoomzuivelfabriek alhier werd resp. als bestuurslid en commissaris her kozen de heeren G. van Os en C. de Haan. In de plaats van den heer H. Schreuders, die ais commissaris had bedankt, werd ge kozen de heer D. van Gammeren. Besloten werd tot den aankoop van een koelmachine. Uit het jaarverslag nog het volgende Fabriek en Terrein In verband met de plaatsgevonden uit breiding der fabriek is op deze rekening f21.030.66 bygeschreven. Afgeschreven werd f 5000, waarna deze rekening ver schijnt op de balans met een bedrag van f56 030.66. Op de reserve rekening werd f 2000 bijgeschreven, zoodat deze rekening tot f 5.270 51 steeg. Als ledenkapitaal is f 2000 bijgeschreven, zoodat het saldo van deze rekening thans f 9.291 78 bedraagt. Een vrachtauto en een brandkast werd uit de exploitatie bestreden. Er werd gedurende het afgeloopen jaar 2.904.978 Liter melk ontvangen met een vetgehalte van 3.16 procent, waarvoor werd uitbetaald 10.25 cent per Liter netto. 's Gravemoer. In de plaats van den heer J. van Willigen, die zich voor eene herkiezing niet meer beschikbaar stelde, is gekozen als lid van het bestuur der tuin- en landbouwvereeniging alhier, de heer P. H. de Jonge. Herpt. Donderdagavond had desluitings- les en tevens examen plaats van den alhier gegeven landbouwcursus in de R. K. bij zondere school plaats. Aanwezig waren o. a. de zeereerw. heer pastoor, adviseur van de afdeeling N. C. B., met het kerkbestuur, boerenbondsbestuur, de heer H. E. Huizinga, rykslandbouw- consulent, de heer H. J. van Eggelen, burgemeester en tal van ouders der cur sisten. 't Diploma behaalde alle leerlingen en wel Thomas van Bokhoven, Adr. v. Bok hoven, Adr. Buys, Th. Buijs, Piet de Wilt, Andr. de Wilt, Hendr. de Wilt, en Adr. v. Sprang, Jac. Luyben en Leon de Wilt van Luttelherpt uit HerptCorn. v. Ever- dingen en Gjjsb. Timmermans uit Heusden, terwyl aan Van Sinttruijen uit Heusden, die een gedeelte van den cursus heeft medegemaakt, een getuigschrift als zoo danig zal worden uitgereikt. Hedel. De door Burgemeester en Wethouders vastgesteide kiezerslijst op 23 Maart jl., bevat de namen van 853 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 844 voor de Provinciale Staten en 837 voor den Gemeenteraad. Kerkdriel. De Bravo-poters worden alhier opgekocht voor f3.25 de 70 K.G., terwijl men voor eigenheimersporters f 6 de 70 K.G. moet betalen. Land van Altena. De prys der vette varkens is stygende. Zaterdag be steedde men reeds van 3940g ct. per pond, levend gewicht. Voor jonge biggen en loopvarkens zyn de prjjzen aanmerkelyk hooger. Nederhemert. Bij de j.l. Vrydag gehouden stierenkeuring werden aange voerd 5 stieren, waarvan 3 werden goed gekeurd. Bij de alhier Maandag gehouden verpachtingen van scharen op den Doorn- waard van Mej. den Dekker brachten deze f135 a f136 per schaar op. Aan de Noordzijde op de Arken9waarde werden hoogere prijzen besteed van f 140 a f 450 per schaar. Werden onlangs de bieten gecon tracteerd it f 18.50 de eerste levering, thans werd de landbouwers door de Centrale bericht, dat er op elke levering fl.per 1000 K.G. bjj komt. Door den heer O. v. d. Werken alhier is ingevoerd de 4-jarige Belgische goudvos stamboek en premiehengst Suxerseur de huiddorpe. Oudendijk. Bij de door den bouw kundige G. A. de Regt te Sleeuwijk op Zaterdag j.l. gehouden aanbesteding van het bouwen eener arbeiderswoning alhier, werd het laagst ingeschreven Perceel A. Metselwerk door P. van der Straten Jr. te Woudrichem voor f 830, Perceel B. Timmerwerk enz. door A. Tankens te Andel voor f800. Perceel C. Glas- en Verfwerk door A. W. van der Nat te Sleeuwijk voor f 74. Totaal f1704.Alle perceelen werden gegund. Raamsdonksveer. Een schitterends feestavond was het voor de Afdeeling Raamsdonk van den Chr. Nat. Werkm. Bond, toen voor haar optrad de heer Feijten uit Utrecht. Waren de verwachtingen hoog gespannen, het bleek toch dat zij niet te hoog waren geweest. Welk een mees terlijke wjjze van voordragen, hoe hing «de zaak aan declamators lippen. Prachtig vooral waren Kaïn en Abel, Grootvader en Kleinkind, De nieuwe leeraar, De terug keer van den zoon. Het was een succes voor afdeeling en donateurs. Voor f 10.200 waren de heeren Kerstens en Verduyn de laagste inschrjjvers voor den bouw van een woonhuis met schuur voor rekening van W. Knaap JGz. De HoogEdelGestr. Heer Snoeck Henkemans, lid van de Tweede Kamer, treedt heden Woensdag op voor de Chr. Hist. Kiesvereen. Raamsdonk. Sprang. Tot diaken bjj de Ger. Kerk alhier, vacature A. v. d. Esch, is benoemd de heer A. B. v. d. Hoeven, die deze be noeming heeft aangenomen. Donderdagavond trad in het belang van den Geref. Zendingsbond in het Ned. Herv. Kerkgebouw op, Ds. Koolhaas uit Oud-Bejjerland. De gehouden collecte ten bate der Zendingskas bracht f 47.op. Werkendam. Woensdagavond werd voor de leden van het Dep. Weikendam der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met hunne dames en introduce's de slot- avond voor dit seizoen gegeven. Het voor deze gelegenheid samengestelde program bevatte als hoofdnummer het tooneelstuk van Henri van Wermeskerken, getiteld «Suikerfreule* en in afwijking met andere Nutsavonden, zou dit program worden afgewerkt uitsluitend door eigen krachten. Evenals verleden jaar bij deze gelegen heid was ook thans weer de zaal tjokvol. De verwachtingen waren hoog gespannen en alzoo was het voor de spelenden geen gemakkelijke taak, deze volkomen te voldoen. Laat ons evenwel maar dadelijk zeggen, dat het de spelenden niet alleen gelukt is de verwachting te bevredigen, maar zelfs deze te overtreffen en dat de Nuts- avond van 25 dezer er een geworden is, zooals er nog weinige gegeven zijn. Na opening door den Voorzitter der Mjj., de heer Schippers, die van de groote belangstelling handig gebruik maakte om zjjn verwachting uit te spreken, dat velen, die thans tot dit gezellig samenzjjn waren opgekomen, niet alleen de lusten maar ook de lasten der Mij. zouden willen dragen en voor zoover zjj geen lid waren van het Dep. als zoodanig alsnog zouden toe treden, werd een aanvang gemaakt met het afwerken van het program. De eerste nummers, bestaande uit muziek voor 2 violen en piano, gegeven door de heeren Chr. Paap, H. Knoot en Bartel, waaronder composities van Handel, werden op zeer verdiensteljjke wjjze ten gehoore gebracht, waarbij vaardigheid, techniek en wjjze van voordracht alleszins te roemen vielen. Hierop volgde de voordracht «Schuld*, voorgedragen door de heer Chr. van der Veeke. Het nummer van dezen avond was en bleek te zjjn «de Suikerfreule*. Een keurig tooneel, onder deskundige leiding ingericht, Firma ALPH. HUPSCH GROOTE OPRUIMING van 30 Maart—4 April

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2