Dloorziüen e^> PU ROL bij wielrijders, Schrijnende en smeKI® I lende plekken. Verbrande of ver schroeide huid door de zon Gebruik Verkrijqb bij Apoih.gri Prelaten] Ten HageD. Maar is dat niet veel de schuld van den raad dat die school er staat Voorzitter. Dat moet U niet zeggen. Er is 14 jaar lang moeite gedaan om de stichting tegen te houden. Dat weten andere leden nog wel. G. A. J. Bok. Maar er is nog meer. Zoo staat op de begrooting jaarwedde voor een ambtenaar. Die zou ik Voorzitter. Ja, dat weet ik, die wil je schrappen. Ik breng een dergelijk voorstel thans echter niet in behandeling. De be grooting is nu door B. en W. vastgesteld, dus moet U later maar probeeren die ge wijzigd te krijgen. Van der Sluis. Ik heb gehoor«b dat enkele raadsleden klachten hadden inge diend bij Ged. Staten tegen den Burge meester en dat die klachten ongegrond bleken te zijn. Nu vraag ik wie betaalt de kosten die gemaakt moeten worden wegens reizen naar Arnhem, die daarvan het gevolg zijn Denken die leden daar ook aan Voorzitter. Elke reis die het dagel. bestuur voor dergelyke onzinnige grappen naar Arnhem moet doen kost bijna f 50. Wy gaan heusch niet voor ons plezier dus moet de gemeente dat betalen. G. A. J. Bok. Wat noemt men onge gronde klachten Voorzitter. Onwaarheden, die men naar Arnhem schrijft en ongegronde aanmer kingen over inzage van raadsbesluiten, zooals U de laatste maal hebt aangebracht. G. A. J. Bok. Daarin heb ik toch ge- lyk gekregen Voorzitter. Als U dat denkt, dan hebt U het besluit van Ged. Staten daarover niet goed gelezen. Het lid Bok heeft blijkbaar dit schrijven bij zich, leest het voor en zegter staat toch dat U in het vervolg bereid zult zijn inzage van de notulen te geven. Voorzitter. Misschien 1 Ik heb naar Ged. Staten geschreven, dat als U zich fatsoenlijk gedraagt, er geen bezwaar be staat U de notulen ter inzage te geven. G. A. J. Bok. En de eerste keer hebt U 't geweigerd. Dat doet U dus niet meer. Voorzitter. Dat hangt er precies van af, hoe U zich gedraagt. En Ged. Staten zeggen ook, dat zij hier niet tusschenbeide komen. Dus laten zy roy vrij er over te beslissen of ik inzage geef of niet. Be grijpt U goed, als ik wil, dan doe ik dat, anders niet, en als het echter behoorlijk wordt verzocht, zal ik geen bezwaar er tegen hebben. G. A. J. Bok. Ook is de handeling van den Burgemeester omtrent de vorige ver gadering niet in orde. U hebt ons de inzage der ingekomen stukken geweigerd. Voorzitter. U heeft daar ook over ge schreven. Dan moet U het maar weer eens afwachten. Bovendien had U die stukken den vorigen dag al ingezien. Bok. Ja, maar Ten Hagen wou ze zien. Voorzitter. Dat is een zaak voor Ten Hagen, laat die dus zelf spreken. Ten Hagen. Ik heb me veel moeite getroost naar de vergadering te komen, de vorige week, daar ik ziek geweest ben. En dan voor niets te komen is niet aan genaam. Voorzitter. Jullie bad niet het recht heen te gaan. En Ten Hagen was om 9 uur al in Aalst, dan had U van te voren al gelegenheid. De vergadering die wederom dreigt rumoerig te worden wordt door den Voor zitter gesloten. BOTTENLAND. Bloedige wraak van een afgewezen minnaar Een glasslyper in de Noord-Boheemsche plaats Hillemuehle, by Tetschen, heeft een verschrikkelijk bloedbad aangericht. De herbergier en slager van het dorp Papert had een dochter, die binnea enkele dagen in het huwelyk zou treden, 's Morgens vroeg kwam de glasslyper Hahnel in de herberg van Papert. Hahnel had vroeger om de hand der dochter gedongen, maar was afgewezen. Hy stelde aan den her bergier de vraag, of hy hem de dochter tot vrouw wilde geven, doch Papert ant woordde ontkennend. Daarop trok Hahnel een revolver voor den dag en schoot den herbergier en zijn dochter neer, zij waren onmiddellyk dood. Op de schoten waren de twee volwassen zoons van den herber gier en zyn vrouw komen toesnellen. Hahner opende nu op dezen het vuur. Een persoon schoot hy in den mond, een ander in den hals en de moeder in een der oogen. Alle drie werden ernstig ge wond. De moordenaar werd ten slotte door de gendarmerie gearresteerd. Ernstig spoorwegongeluk by Bareelona Vele tientallen dooden en gewonden. Een electrische trein, die Vrijdag uit een voorstad van Bareelona naar Las Pal- mas vertrok, is in botsing gekomen met een anderen trein. De trein, die derailleerde, bestond uit twee wagens derde klas en één tweede klas wagen. Er waren honderdtachtig menschen in den trein. Tengevolge van overmatige snelheid of door slechte wer king van de remmen is de trein in een bocht ontspoord. De geheele trein werd tegen den tunnel verpletterd, de wagons zyn letterlijk versplinterd, hetgeen het opruimingswerk bemoeilijkt. Tot Vrijdag waren 25 lijken uit de wrakhoopen ge haald en 105 menschen gekwetst. Sommige lyken zyn geheel onkenbaar door vermin king en van de gekwetsten verkeeren er verscheidene in hopeloozen toestand. Er waren gezinnen in den trein, die geheel zyn omgekomen. Volgens de bladen had de trein op het oogenblik, waarop het ongeluk plaatsgreep, een snelheid van 110 kilometer. Brie personen door dea bliksem gedood Op de vesting Königstein, waar een groot aantal bezoekers door een gids werd rondgeleid, sloeg een bliksemstraal in de menigte in. Drie personen werden gedood, vier zeer zwaar, acht minder zwaar en elf licht ge wond. De gedooden hebben zich aan een yze- ren hek vastgehouden, toen de bliksem van een eik, waar hjj was ingeslagen, op het hek oversloeg. o Eindeiyk aangehouden De laatste der drie misdadigers van den aanval op het Fransche postkantoor te Cormeille8, en moordenaar op een facteur is Zaterdag te Brussel gearresteerd. Pierson de jonge bandiet nog steeds voortvluchtig, had aan zijne moeder geschreven zich om het leven gebracht te hebben en een on bekend lyk in de Seine aangespoeld werd daar mede in verband gebracht. Hij ver toefde echter onder valsche papieren te Brussel sinds eenigen tyd. Door listige Fransche en Belgische recherche kwam men eindelijk op zijn spoor en een drietal politiemannen hadden zich verdekt opge steld in de appartementen van den moor denaar tijdens diens afwezigheid. Bij zijn thuiskomst werd hij overvallen en gearresteerd. Hij heeft een gunstig uiterlijk en de eerste indruk van hem was niet ongecivi liseerd. De Kabinetscrisis in Frankryk Nadat Painlevé de opdracht om het nieuwe kabinet samen te stellen had af gewezen, heeft president Doumergue aan Briand verzocht zich daarmee te belasten. Herige aardbeving in Amerika Uit Washington wordt gemeld dat de seismograaf van de universiteit van Geor getown een hevige aardbeving op 6500 myl van Washington heeft opgeteekend. Duitsehland en de Zeppelins Uit Genève wordt particulier melding gemaakt, dat Duitschland's laatste vraag is geweest aan het gouvernement Zwitser land om toestemming tot aankoop van terreinen voor het bekende doel tegenover Friedrichshafen. De rliegteeht naar de Pool De Farm, het schip van Amundsen en Ellsworth's expeditie, is in de Koningsbaai op Spitsbergen aangekomen. Iedereen heeft bij tijden een zacht laxeer middel noodig voor de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en verschaffen natuurlyke werking der in gewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prys per flacon van vijftig ver- suikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. BINNENLAND. Nederland en België Onderscheidingen van Nedorlandsche zyde. Naar wij vernemen heeft in verband met de onderteekening van het verdrag tusschen Nederland en België gesloten, H. M. de Koningin verleend het groot kruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw aan den Belgischen minister-presi dent, den heer Theunis en aan den Bel gischen minister van buitenlandsche zaken den heer Paul Hymans, benevens het grootkruis in de orde van Oranje-Nassau aan Prins de Ligne, de Belgische gezant te Den Haag. Braekbuys gearresteerd De politie te Antwerpen heeft Willem Broekhuys gearresteerd, die onder den naam van zyn broeder sedert weken daar verbleef. Aan het verzoek der Neder- landsche justitie om zyn uitlevering zal worden voldaan. Treurig angeval Te Vlodrop-Dorp is zekere J. v. Riet, toen hij zijn kleeren stond schoon te maken met benzine, in brand gevlogen. De oor zaak moet gezocht worden in het feit, dat een voorbijganger een vonkje vuur uit de pijp vloog. In plaats dat de man zich liet helpen, rende hy het veld in en is aan de bekomen wonden overleden. Aaavaring Het Duitsche s.s. »Volas« van de Duit- sche Levantlijn is Zaterdagavond op de Noordzee in aanvaring gekomen met het Noorsche s.s. »Folder II®. Dit is 't vroegere Nederlandsche s.s. »Poel Capelle® van de reederij Lovenseu te Oslo. De »Folder I® is gezonken, de 18 opvarenden werden gered door het s.s. Volos®. Het gestrande Engelsche s.s. Fredilley is vlot gekomen met behulp der sleepbooten Waterweg en Rozenburg. Het Fransche s.s. ïMonttaublau® kwam zonder assistentie vlot. Bnitenlandsehe nnderseheidingen De president van Tsjecho-Slowakye heeft den gewezen legatie-secretaris bij het Ned. gezantschap jhr. H. Beelaerts van Blokland benoemd tot ridder van de Witte Leeuw. De Nederlander Benjamin Joseph van Gelder is benoemd tot ridder van het Fransche Legioen van Eer. Ëeu weesteling Toen bewoners van de Bredasche baan te Roosendaal de hulp der politie inriepen tegen een beschonkene, die o.m. verschil lende ruiten ingooide, ging hij in een aan val van razerny de politie te lijf. Er ontstond een verwoede worsteling, waarby een agent van politie zoodaning door den dronkaard op het hoofd werd getrapt dat hij zeer ernstig werd verwond, terwijl hy eveneens ernstig aan het linkerbeen werd gekwetst. Burgers snelden naar de na bijgelegen kazerne der marechaussee van waar twee wachtmeesters toeschoten, die na veel moeite den razenden en schuimbek- kenden woesteling konden overmeesteren Het bleek iemand te zijn, die zelden dronk en met de politie niet veel uit te staan had. De toestand van den agent is vrij ernstig. Ecu vreeseiyk begin De 17-jarige S. S. is op de fabriek van de N. V. Rijwielindustrie F. en J. van Werven te Meppel in aanraking ge komen met de framezaag. Zyn linkerarm even beneden den elleboog werd afgezaagd. Hij was na de ambachtsschool te hebben duorloopen nog maar enkele dagen op de fabriek werkzaam. Deer bliksem gedeed Tijdens een kort, doch hevig onweer, dat plotseling opstak en boven Maastricht en omstreken woedde, werd de 58 jarige landbouwer J. W. Roeckx, uit het nabu rige Amby in de weide, naby zijn woning, door den bliksem getroffen en op slag ge dood. Daazebank Het gebouw der Centrale Hanzebank te 's Hertogenbosch is voor de som van f 100.000 verkocht aan de N. V. Vroom en Dreesman. Belgische onderscheidingen Een Belga-telegram uit Brussel meldt, dat koning Albert het grootkruis der Leo poldsorde. heeft verleend aan jhr. mr. Ch. J, M. Roys de Beerenbrouck, minister president en aan jhr. ms. dr. H. A. van Karnebeek, minister van Buitenlandsche Zaken. Aan den gezant van Nederland te Brussel, jhr. dr. C. G. W. F. van Vre- denburch, werd het grootkruis verleend van de Orde van de Kroon. komen vroed m het voorjaar. fm 3pf» een bij Alle Drogisten PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heasden. Met het oog op de stem ming voor de candidaten op Zondag 26 April is de R. K. kiesvereeniging voorne mens een vergadering te beleggen op Zondag 19 April, ten einde nader bekend te maken met de wijzen, waarop kan worden gestemd. Almkerk. Naar wy vernemen zal op 1 en 2 Mei a.s. voor deze Gemeente de de herijk voor maten en gewichten plaats hebben. Beneden-Langstraat. Voor het goede hooi besteedt men thans f 19 f 20 per 500 K.GJ maar voor de afwijkende soor ten is er volstrekt geene vraag. Door het mooie weder liggen er de weilanden goed by. Het jonge vee loopt reeds grootendeels buiten. Herwijnen. De pachten der landerijen en wei- en hooiland van baron Gericke van Herwijnen deden ongeveer 7 pCt. minder dan in 1923 en 2 pCt. minder dan in 1924. Gezien de hooi- en melkprijs zijn de pachtsommen zeer hoog. De Betuwsche landouwen hebben groote waarde. Op de laatste verkoopir.g van bouwland werd voor een perceel tegen f 7000 per H A. besteed. Tialerwaard. By de vorige week Woensdag gehouden stemming ter ver kiezing van een hoofdgeërfde van het polderdistrict Tielerwaard, ter vulling der vacature-mr. P. H A. Tydeman, werden 1431 stemmen uitgebracht, waarvan 781 op den heer Gov. de Gier J.Jzn. te Dalem en 643 op den heer Mr. C. Vervoorn te Herwynen, terwijl meerdere personen 1 stem kregen. Gekozen is alzoo de heer Gov. de Gier J.Jzn. te Dalem. De Geldersche Bietenbond heeft dezer dagen een begin gemaakt met de uitbetaling ter toegezegde 30 pCt. van de nog niet verrekende bietenleverantiën. Zij, die voorschot ontvingen, vallen buiten de eerste uitkeering, terwijl al de leveringen van zaad en pulp, welke door den Bond aan de landbouwers geschiedden, geheel van het uit te keeren bedrag worden af getrokken. De Bond sluit weer contracten af tegen f 18, terwyl hij zich verbindt, voor elke 1000 K.G. bieten f 0.50 te reserveeren tot dekking van het nog niet aangezuiverde tekort bij de boeren. Waalwijk. Voor de M. C. Keuring en de Prov. Keuring alhier, op 27 Aug. zijn als comité uitgenoodigd de heeren G. J. W. Branderhorst te Eethen, D. v. d. Schans Drongelen, G. H. Straver Babiloniënbroek en G. Wagenaar te Heeswijk. Voor het M. C. concours de heeren G. J. W. Branderhorst Eethen, D. v. Buuren Meeuwen, A. Kooij Kedichem, A. Bax Zevenbergsche Hoek en M. de Roon Raamsdonk. Sprang. De verkoop van het lEmroa- bloempje® door de kinderen uit de hoogste klasse der Chr. School alhier, heeft f 24 opgebracht. Na een arbeid van 31 jaren bij de posterijen gaat de besteller G v. Vuren met ingang van heden den dienst met pensoen verlaten. Onze burgery ziet in hem een getrouw en ijverig ambtenaar heen gaan. Voor elk was hy steeds in de weer, voor zoo ver dit den dienst toe liet, de hulpvaardige hand te bieden. Van harte hopen we dat hy nog vele jaren een wel verdiende rust mag genieten, en dat wy in zyn opvolger een even gedienstig ambtenaar mogen ontvangen. Waspik. Zondag gaf »Waspiks Man- nenkwartet in vereeniging met »Musis Sacrum® te Dongen eene goed geslaagde uitvoering. Op één enkel nummer na »'k Zal wel®, waarvoor gegeven werd »Het Meisje® werd het programma met een uitbundig succes afgewerkt. Dank het gunstig weer der laatste dagen waardoor de weiden haar groen kleed hebben aangetrokken, hebben veel boeren hun melkvee in de wei gedaan, zoodat de stallen by velen reeds geheel ontruimd zyn. Werkendam. Alhier bestaat gelegen heid te raden naar het aantal erwten en mais aanwezig in een flesch. Opbrengst ten bate van de Werkendamsche Voetbal- vereeniging »W. V. V.® Ie prijs een groot chocolade ei met voetstuk, 2e prys een chocolade ei, 3e prys een taart. Uitslag 27 April a.s. Met Goede Vrijdag werd in de Ned. Herv. Kerk een briefje van f 100 gecollecteerd voor de armen. De op Paaschmaandag gehouden voetbalwedstrijd tusschen de sGiessenboys® van Giessendara en »W. V. V.® alhier eindigde met 2—1 in het voordeel van W. V. V. Deze match werd druk bezocht. Kantongerecht te Hensden. Uitspraak 3 April 1925. InvaliditeitwetH. v. d. P., Fynaart 48 X fl of 48 X 1 d. C. H. J. S., Oudheusden 18 X fl of 18 X 1 d. A. F., Oudheusden f 3 of 2 d. WarenwetC. v. d. P., Dussen f 30 of 20 d. ArbeidswetJ. M. v. S., W'dam 2 X f 1 of 2 X 1 d. Rykswegenregl.A. v. R., Dussen f3 of 2 d. Prov. wegenregl.J. v. BWyk, C. C. B., Herpt en J. L., Giessen f 3 of 2 d. W. v. B., Vlijmen f 5 of 3 d. LeerplichtJ. V., DeWerken en S. D., Almkerk f 1 of 1 d. Trekdier onbeheerd D. J. v. H., Rys- wijk f 3 of 2 d. Motor- en rijwielwetG. J. P., Wyk f 3 of 2 d.H. F., Wyk f 5 of 3 d. Motor- en rywielregl. W. Z., R'veer f 5 of 3 d. Rywiel z. belM. A. V., Veen f 2 of 1 d. Rijwiel z. remi M. A. V., Veen f3 of 1 d. Rijwiel z. lichtG. A. K., Genderen f 2 of 1 w. T.S.W. d. W., Gorinchem e a., ieder f 3 of 2 d. 453 Sr.A. G. v. L., Andel f 3 of 2 d. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT WAALWIJK. Uitspraak 9 April 1925. Motor- en rijwielregl.A. C. V., Loon- op-Zand f2 of 1 w. tuchtschoolH. C. v. B. te Kaatsheuvel f 5 of 3 d. VleeschkeuringswetA. v. M. te Kaats heuvel f3 of 1 w. tuchtschool. Pol. regl. wegen P. J. D. te Kaats heuvel ontslag rechtsvervolging. Dierenmishandeling L. v. H. te Wyk f 10 of 5 d,J. J. E. te Dussen f 2 of 2 d. InvaliditeitswetA. D. te Kaatsheuvel 28 X f 0.50 of 28 X 1 d. IJkwetP. M, P. v. M. te Nieuwendyk f 3 of 2 d. Straatschenderij J. P. B. te Loon-op- Zand fl of 1 d. Rijks wegen regl,J. P. te Waalwijk f 0.50 of 1 d. DronkenschapJ. A. v. D. te Dussen f 7.50 of 5 d.H. v. d. L. te Vlymen en J. P. te Kaatsheuvel ieder f 10 of 5 d. Politieverordening F. J. A. H. te Ca- pelle f 10 of 5 d.C. N., J. v. B., G. J. O., C. P. v. O., E. H W. S., A. v. V. allen te Capelle en A. F. te Kaatsheuvel, L, S. te Vlijmen ieder f 2 of 2 d. L. J S., G. v. d* L., L. C. V. en J. v. B. allen te Waalwyk ieder f 3 of 2 d.J. J. v. E. te Waalwijk f 5 of 4 d. VeiligheidswetG. v. W. te Eethen f 5 of 3 d.A. J. v. d. H. te Kaatsheuvel, J. C. V. te Sprang en P. v. O. te Capelle ieder f 3 of 2 d. TIELSCHE RECHTBANK. Gfëischt werd tegen D. v. A. te Neder- hemert wegens oplichting 2 m. gev. Uit gesteld werd tot 30 April de zaak wegens heling van S. P. W. te Well. Uitgesproken werd tegen J. H. v. H. te Zuiiichem, diefstal, f 40 of 20 d. hech., W. v. L. te Welseind, wederspannigheid, f 40 of 20 d. hech. DE BOSSCHE RECHTBANK. De Bossche rechtbank heeft behandeld de zaak wegens huisvredebreuk tegen L. van W. te Wijk. Suikeroompje J. v. D. v. A. was de overlevende van een kinderloos echtpaar. Hy wist van toeten noch blazen meer, werd kindsch en zat den ganschen dag in een stoel bij de kachel. De stakker zei op alles ja, doch was zich zyn antwoord niet bewust. In Dtc. 1924 had Van D. zyn testament gemaakt, doch in die maand was volgens de verklaring van een geneesheer, die als getuige décharge gehoord werd, de toe stand van de zwakke geestvermogens van den man het minst gunstig. Twee neven, erfgenamen, waren zoo vriendelijk goed voor suikeroompje te zor gen, toen de trouwe werkster, de weduwe B., die de familie v. D. 40 jaren gediend had, ziek geworden was. In Februari begon het einde van suiker oompje te naderen. De stervende man werd overvallen door een heele party

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2