Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres STEMBILJET voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Politiek Adviss Telefoon 715. "verstrekkende volmachten derhalve, zal -worden gehandhaafd. De Kamerzitting, die zich in een enorme belangstelling van het publiek -verheugde, had een opgewonden verloop. Naar de oorzaak daarvan behoeft men niet te radenhet feit, dat de ex-ver- oordeelde en balling, Caillaux, weder zijn intrede deed, vormde voor de in grooten getale toegestroomde menigte, een attractie. De ontvangst, die den kabinetsleden bij het binnentreden te beurt viel, was koelterwijl links zorgde voor een matig applausje, werd door rechts gefloten. De vorm van afkeuring gold natuurlijk vooral Caillaux. Bij de interpellaties was meestal zoo veel rumoer dat zij onverstaanbaar waren. Men krijgt echter de indruk, dat de op winding wel zal luwen en zal afwach ten of Caillaux er in zal slagen een mid del te vinden voor het zieke Fransche geldwezen. GEVONDEN VOORWERPEN. In de Autobus no. 6, die om 3,45 uit den Bosch is vertrokken, is eenig geld gevonden. Terug te bekomen by den Ondernemer Furster te Wyk. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE A DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligate adres. Heasden. De Burgemeester van Heus- den verzoekt ons mede te deelen, dat de opmerking in het in ons vorig nummer opgenomen beroepsadres van den gemeente raad van Hedikhuizen omtrent de begrooting voor 1925, als zou in Heusden een veld wachter tevens gemeente-opzichter in functie zijn, onjuist is. De man, waarop waar schijnlijk gedoeld wordt, is aangesteld om toezicht te houden over eenige gemeente werken en heeft tevens eene aanstelling als onbezoldigd gemeente-veldwachter. Het echtpaar Blom, woonachtig in de Engstraat, hoopt 7 Mei e.k. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Naar wy vernemen zal op Woens dag 29 April alhier de verkoop der Emroa- bloem plaats hebben. Dinsdagavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging, waarby de opkomst zeer gering was. Aangewezen werd het stem bureau voor 26 April, terwijl bepaald werd, dat dit zitting zal houden van 12 tot 1 uur en van 3| tot 5 uur. Naar aanleiding van een vraag deelde de vice-voorz., de heer L. de Mol mede, dat overwogen zal worden om een spreker te laten komen. Ook deed de waarn. voorz. voorlezing van een paar circulaires ter aanbeveling van het politiek advies, dat hy hoopte, dat zou worden opgevolgd en gaf hij eenige uitlegging van de wijze waarop kan worden gestemd. Hierna verkreeg de secretaris van 't bestuur de heer G. Carpay, het woord, die in een zaakrijke voordracht Na mijzelf, zeide Rose, zal ik Clau- dinet de kaart leggen Ik ben nu boos op mij zelf dat ik geaarzeld heb ik wist niet dat ik zoo laf was. Toen de waarzegster de kaarten schudde, huiverde zij evenmen zou kunnen zeggen, dat zij ze voor de eerste maal een geheim wilde ontrukken. Zij vroeg zich verder af, of ze al haar kennis niet reeds vergeten was. Zij voelde een leegte in haar hoofd verstrooid keek ze naar die kabalistische teekens. Toen kwam er een heilige vrees op haar mager gelaateen zonderlinge glans lag in hare oogenzij rilde als een waarzegster die aan bovennatuurlijke dingen gelooft. Eensklaps uitte zij een kreet van doo- delijken angst. Het orakel had gesproken. Het had haar een spoedigen dood voorspeld. Bleek stond de ongelukkige op, ter prooi aan de diepste ontroeringwanke lend deed zij een paar passentoen kwam ze weer op het kaartspel af, alsof ze zich had kunnen vergissen. Opnieuw werd het vonnis bevestigd. Rose werd als door den bliksem ge troffen. Bewusteloos stortte zij op den vloer. Claudinet sliep nog steedsin lang niet had hij zoo goed geslapen het lieve kind droomde dat zijn moeder heel rijk was en dat ze hem in zonnestralen kleedde. Pas midden in den nacht kwam Rose tot bewustzijn. Zij was zoo koud dat zij meende in het graf te liggen. bepleitte te stemmen op de alphabetische lyst en dus bij voorkeur op een der Michae- listen. Hoewel geen enkel der naar voren gebrachte punten werd aangevochten, sprak een der leden er zyn afkeurirg over uit, dat de heer C. als bestuurslid zoo iets durfde bestaan, ja, dat hy zelfs niet meer in 't bestuur thuis behoorde. Een ander lid meende vervolgens ook nog zyn onte vredenheid in dien geest over 't verloop der vergadering te moeten luchten, waarna de waarn. voorz. zoo ongeveer tot aller verwondering onverwachts de bijeenkomst sloot. ïB.Crt. Woensdag- en Donderdagavond had in iConcordiac telkens voor een volle zaal, de uitvoering plaats van de Kinderoperette in drie bedrijven »Eén dag Khalifc door P. A. Bruinsma en gecomponeerd door Otto Ludwig, ten bate van het Groene Kruis. Als het een ander is gegaan als my, dan is men zonder groote verwach tingen naar Concordia gegaan, doch dan is men ook hoogst voldaan huiswaarts ge keerd, want werkelyk is er heel aardig gespeeld en gezongen, men kon zulks van dergelijke jeugdige kinderen niet verwachten. Beide avonden opende Mevrouw Auër met een korte rede, waarna het gordjjn openging en de uitvoering aanving. Het eerste bedrjjf speelde ten huize van Ilzaïde, wier echtgenoot door roovers is vermoord en waarby tevens zijn karavaan werd ge roofd. De arme weduwe wordt thans achtervolgd door schuldeischers, waarvan Habib, een woekeraar, de hard vocht igste is. Hassan, de 16-jarige zoon der weduwe, tracht zyn moeder te troosten en in zijn jeugdigen overmoed bouwt hy luchtkasteelen om zyn moeder uit haar benarden toestand te redden. Dan verschynt Haroen al Raschid, Khalif van Bagdad ten tooneele, die bekend staat om zyn goedheid en zijn medeleven met zyn onderdanen. De Khalif is vermomd als een arm zwerver, komt van Hassan den nood zyner moeder te weten en ver neemt diens verlangen om Khalif te zyn. De Khalif die ook wel van een grapje houdt maakt Hassan in slaap, met de bedoeling om hem als Khalif in zyn paleis te doen ontwaken en hiermede is het eerste bedryf ten einde. Het tweede bedryf speelt in het paleis van den Khalif, waar Hassan omgeven door hovelingen ontwaakt en een dag het leven aan het hof als Khalif mede- maakt. In dit bedrijf zyn het ook vooral de lieve kokjes, die met hun aardig wysje het publiek amuseeren. Het derde bedrijf speelt weder ten huize van de wed. Ilzaïde, waar Hassan weder als de gewone Hassan ontwaakt. Vooral onze Hassan (mej, de Roon) had een wel dankbare, doch ook moeilyke en zware rol, van het begin tot het eind was zjj op het tooneel. Van de costuums die geheel onder leiding van Mevr. Auer waren vervaardigd, was veel werk gemaakt en deze droegen veel by tot het mooie geheel. De zang werd door den heer Quaad- vüet uit 's Bosch op keurige wjjze begeleid, Een dof gereutel kwam uit haar keel. Zij wilde om hulp roepen, maar de woorden bleven haar in de keel steken. De arme martelares leed onbeschrijf lijk. Eindelijk verminderden hare kwel lingen de dood liet voor een oogenblik af; Rose slaagde erin zich op een knie op te richten, hare handen klemden zich vast aan den leunstoel, na onge hoorde pogingen slaagde zij erin, te gaan zitten. De bloedsomloop was zoo gere geld als die met mogelijkheid zijn kon, in dat zieke lichaam Rose kon opstaan en een paar passen in het donker maken. Zy luisterde en hoorde de zachte, regelmatige ademhaling van haar kind. Hij slaapt, zeide zij zacht. Zij kwam bij den schoorteen, waar de lucifers lagen en stak de lamp aan. Toen het niet meer duister was, werd ze minder bang. Haar oogen vielen weer op de kaar ten, zooals het gezicht van den ter dood veroordeelde zich niet kan afwenden van het mes der guillotine. Rose was weer helder van hoofdzij dacht niet meer aan de verschrikkelijke nachtmerrie. Zii leunde met het hoofd op de hand en bleef, in droevige overpeinzingen verzonken, voor zich uit staren. Haar toestand werd hoe langer hoe ergeren het was een naar gezicht daar die vrouw te zien zitten, het lange, ma gere lichaam in tweeën gebogen, terwijl haar borst heftig op en neer ging door het hoesten en het snikken. zoodat bet woord van hulde hem aan het slot door Mevr. Auër gebracht wel verdiend was. Beide avonden dankte Mevr. Auër de ouders der kinderen, die ze voor deze gelegenheid ter beschikking hadden gesteld en het publiek voor hun flinke opkomst. Den eersten avond werden de hoofdperso nen in de operette bloemruikers overhan digd, terwyl Mevr. Auër een bloemstuk ontving van de kinderen die meespeelden. Den eersten avond werd het woord ge voerd door den heer Reckleben den tweeden door den heer de Roon en den heer Rui- tinga, die dank en hulde aan de uitvoe renden brachten en aan Mevr. Auër voor al de moeite die zy zich den gtheelen win ter getroost heeft, om deze avonden tot stand te brengen, waarby tevens den wensch werd geuit, dat men het niet by deze eerste kennismaking zou laten. Men toonde ons reeds eenige nieuwe aardappelen gegroeid in den kouden grond, die reeds mooi van stuk waren. Zeker een gevolg van den zachten winter. Sleenwijk. Naar we vernemen is de muziekvereen. »Wilheimina< alhier, van plan binnenkort een concert te geven aan 't Kerkeneind in deze gemeente. Wijk. Heden Vrijdagmiddag heeft alhier een verkiezing plaats van schaar- meesters voor het Wykerzand. Aftredend zyn de heeren B. Krop en C. v. Helden. PREDIKBEURTEN 26 APRIL Heusdenvm. 10 u. ds Huijgens Collecte Diak. Huis. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdienst Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Jong Andelvm. 9,30 u. nm. 6 u. ds v. d. Put Geref. Kerk, geen opgaaf. B'broek, nm. 2 u. ds Luttervelt Capelle, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Meyers Dussen, vm. 9,30 u. ds Luttervelt Ger. Kerk, vm. 9 u. en nm. 2 u. leesdienst Doeverennm. 2 u. de heer R. Hallema Bijbelcolporteur te Sittard. 's-Gravenmoervm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds Anker Ger. Kerk vm. 9,80 u. en nm. 2,30 u. ds de Jonge Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst Gender en, vm. 9,30 u. ds Rijnenberg Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Herpt, geen dienst. Heesbeengeen dienst. Loonschendijkvm. 9,30 u. ds Muhlnikkel uit Waalwijk. Meeuwen, nm. 2 u. ds Rijnenberg Ger. Kerk, ds de Bruijn Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds Prins Rose Fouilloux was als een zwerve- linge opgevoedeerst later had zij dit vak ter hand genomen. Voordat ze aan den drank kwam, zei men van haar in de buurt: Zij heeft toch voorname manieren, die kaartlegster uit les Trois-Couronnes. Zij had nooit eenigen godsdienst be leden zij wist zelfs niet eens of zij ge doopt was. Zij kon dus niet gewoon bidden maar toch steeg uit de ziel der ongelukkige een hartverscheurende klacht ten Hemel op Waarom moet ik sterven Wat heb ik gedaan Ik ben een eerzame vrouw. Ik heb een kind van Francois, maar wij zouden trouwen Anders heb ik mij niets te verwijten. Zij keek naar haar zoon, die nog steeds zoo zoet droomde. Hij had er nog nooit zoo gezond uitgezien. Toen kreeg zij een aanval van vlijmende ironie. Ook zij had er indertijd goed uitgezien; veel menschen moesten haar bekennen dat zij hare gezondheid wel zouden hebben willen koopenRose zou die nu om niets geven. En toch herinnerde zij het zich duide lijk, men had nooit moeite gehad met haar opvoeding, terwijl de kleine haar altijd in bezorgdheid hield. Het arme ventje had zijn moeder nog hard noodigals zij zoo spoedig moest sterven, zou zij hem mee in 't graf nemen. Was dat wel billijk? Kon de dood geen andere, oudere vrouwen» die geen kinderen hadden, Zoo moet Uw stembiljet eruit zien, als gij het in de stembus stopt: Wanneer men dit Advies wil volgen, en men wenscht niet op een bepaalden candidaat van het Politiek Advies te stem men, make men het witte hokje hiervóór zwart. CANDIDATEN VAN HET POLITIEK ADVIES. De hieronder volgende acht candidaten vormen het Politiek Advies. Wanneer men op een bepaalden candidaat van het Pólitiek Advies wenscht te stemmen, niake men het hokje voor diens naam zwart. Dan mag men echter niet het hokje voor het woord «Politiek Advies'' zwart maken. Sasse van Ysselt, Jhr. Mr. A. F. 0. van, 's-Bosch Fleskens, A. N., Geldrop Deckers, Dr. L. N,, Den Haag Wintermans, J. J., Eindhoven Teulings, Mr. F, G. C. J. M., 's-Bosch Krijgsman, M '-Bosch Kolfschoten, Mr. G. M. JM Den Bosch Loeff, Mr. H. i. M., Drunen ALFABETISCHE CANDIDATEN. Wenscht men niet het Politiek Advies of een der daarop geplaatste candidaten te stemmen, dan kieze men één der hieronder volgende candidaten. Blokker, W. A., Sittard Brouns-van Besouw, W. A., 's-Bosch Conijn, A. C. F., Doettnchem Deelen, H. L. F. JM Amsterdam MoMer, Dr. H. W. i„ Tilburg Nispen tot Sevenaer, Jhr. Mr. C. M. 0. van, Vught Nuyens, W. J. F., Boxmeer Poll, M. J. van, Helmond Putt, P. P. J. A. van der, Eindhoven 3" Waterborg, J. H., 's-Bosch - Eik lid der Kiesvereeniging brengt éérie stem uit; stemt derhalve .het politiek advies of één der candidaten. Stembiljetten, waarop meer dan ééne stem is uitgebracht, zyn van on waarde (art. 14 lid 1 en 2 Alg. Kij^reglemen^C^r Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds de Bruijn Raamsdonk(V.) geen dienst. (D.) vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. Ewoldt Ger. Kerk, vm. 9,30 u. en nm. 5u. Eerw. heer De Groot. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. (Bed.'H. A.) en nm. 6 u. (Dankz. H. A.) ds Feijkes Ger. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 6 u. ds. de Bruin van Nieuwendijk treflen Waarom Rose en geen andere? Zij spande voor het laatst haar wils kracht in en riep uit: Nu wil ik het lot van Claudinet ken nen. Nu ik toch eenmaal de kaarten voor mijzelf heb geraadpleegd, wil ik ook het lot van mijn zoon kennen. En met een wild gebaar ging zij voort Wat waag ik er mee? Daar ik red deloos verloren ben, zou het mij voor een troost zijn te weten dat mijn zoon mij spoedig volgt. Wat zou dat lieve kind hier op aarde te maken hebben Haar gezicht klaarde op. Als hij leven moet, voegde zij erbij, zal ik het weten In beide gevallen moet ik niet vreezen voor 't laatst het orakel te raadplegen. Ik kan niets ver anderen aan wat geschreven staat. Ik zal er in berusten. Zij legde Claudinet de kaart Zij was echter niet meer zoo opgewonden als toen zij voor zich zelf voorspeld had. Rose leed minder haar persoon scheen zich in tweeën te splitsen op het oogen blik was zij een moeder, die nog nooit gewanhoopt had de andere Rose Fouil loux, de terdood veroordeelde was reeds naar betere gewesten vertrokken. Zij gevoelde niet meer die geloovige vrees, die haar als een blad deed sid deren, wanneer zij haar spel begon en zonder grooten schrik las zij de kaarten, die zij voor haar zoon gelegd had. Wordt vervolgd). Sprangvm. 9,30 en nm 2 u. ds Wolthers (vm. Bed. H. A. en nm. Bed H. D.) Ger. Kerk, vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2,30 u. ds. Snoek (Biduur voor 't gewas). Uitwijknm. 2 u. ds Benders van Rijswijk Veen, nm 6 u. ds. Walversberger uit Noordeloos Ger. Gem., vm. en nm. leesdienst Wijk, vm. 9,80 u. ds Gobius du Sart Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds Röth van Almkerk Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds Jonkers Werkendam, vm. 10 u. ds Kalkman (Bed. H. A.) en nm. 6 u. de heer v. d. Weg (v. d. Zending) Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. Ger. Gem., vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer Bikker, Theol. Student te Apeldoorn. Verduistering Een inspecteur van politie te Den Haag heeft aangehouden den heer S. de V., houder van een advertentiebureau, onder verdenking, dat hy zich schuldig zou heb ben gemaakt aan verduistering. Trap ran een paard Te Koudekerke (Walcheren) kreeg een landbouwer een trap van een paard. Na enkele dagen is hy aan de gevolgen over leden. •rerredeu Een 62 jarige weduwe in de Roodestraat te Venlo werd door een vrachtauto over reden. Zy was onmiddellijk dood. Ltyk epgehaald Uit de Schelde by Antwerpen is opge haald het lyk van den Nederlandsche post beambte Van H. uit Oostburg, die tydens zijn reis naar Antwerpen om den wedstryd België—Nederland by te wonen, spoorloos was verdwenen. Firma ALPH. HUPSCH Aalburgvm. 9,30 u. ds. N. C. Bakker uit Benschop (Bevest. nieuwen Pred.) nm. 2 u. ds. J. Bus (Intrede). Aalst, vm. 9.30 uur ds v. Stipriaan Luisius Almkerk, vm. 9.30 u. de heer v. d. Weg (v. d. Zending) en nm. 6 u. ds. De Bel van Sint Nicolaasga. - '\S V.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2