Koopt Uwe Kleeding Prijzen der Costuums vanaf 40 t|m so yid. P. BASE SHOUTEN'S SLUIS' Biscuit Ochtend en Opfokvoer. Depót van „Neerlandia" Varkensmeel GESTOLEN zijn ze niet, Matten, Zeil, Behangsel papieren, Verfwaren, enz W. F. FURSTER Zn. niet afknagen door rercMoraat-schade C. DE KEMP GORINCHEM Hoogstraat A 7 8. Huis- en Decoratieschilders - WIJK (hij HCUSdBO). Eerste klas Kleermakerij AMMERZODEN. Groothandel in Koloniale Waren. Telefoon No 2 WIJK. Ëngstraat 11EUSDEN. bij het bekende adres F. BASELAAR te Ammerzoden. Zij munt uit door haar elegante coupe, Fijne stoffen en Prachtige afwerking. Jacquescostuum met Fantasie pantalon 10 gld.|hooger. Aanbevelend Agent Grossier voor toch lijkt het zoo, wanneer U eens informeert bij ondergeteekende, wat of de prijs is van Beleeefd aanbevelend, Door gebruik te maken van „Leuna-Salpeter" de bekende stikstofrijke kunstmest beschermt U zich tegen perchloraatschade. 26 pCt. stikstof gegarandeerd. Ten einde U in de gelegenheid te stellen thans reeds te decideeren, hebben wij besloten de prijzen voor af- nafne in het seizoen 1925/1926 sterk te verlagen. Ge behaalt dus dubbel voordeel, wanrieer ge Uw larjd bemest tQet Leuna-Salpeter lo. geen perchloraatschade 2o. goede en goedkoope stikstofmest, l« T;:v" We :VUSciiuan»x-q/Mi.owiuuin GOUD, ZILVER, UURWERKEN. Ruime keuze in FANTASIE- enTROUWRINGEN. Eigen Reparatie-inrichting. gen hun gegeven door den administra teur bovendien werden ook de kleeren en schoenen die hun eigendom bleven, hun te klein. Zuster Simplice riep uit Denk eens aan, met welk een dank baarheid je bescheiden geschenken zul len aanvaard worden. Claudinet klapte in de banden. Zuster Simplice, riep hij uit, toen ze me hier gebracht hebben, had ik een mooie jas en een broek, zonder de rest mee te rekenen Ik geef alles gaarne weg. Wij ook, riepen zijn makkertjes in geestdrift uit. Ja maar, zou de directeur het ons toestaan. Daar reken ik op, antwoordde de goede zuster. Je weet kinderen dat wie aan de armen geeft, aan God leent. De kleine ongelukkigen knikten be vestigend ze waren blij dat ze, zoo arm ze waren, op hun beurt een bewijs van hun edelmoedigheid konden geven. Aller hart was vol van een zachte en heilige vreugdedegenen die tegen hun slecht geweten streden, waren even ver anderd als de overigen. Zuster Simplice gaf zich vol vreugde rekenschap van hetgeen in de harten der kinderen omgingzij meende voor den zooveelsten keer dat men van kin deren alles gedaan krijgt, als men maar op hun gemoed werkt. Vrienden, voegde zij er bij, om je te bewijzen dat een goede daad altijd be loond wordt deel ik je mee, dat op Kerstmis, wanneer de kleeren verdeeld zullen worden, wij een feestje zullen ge ven, waarop wij de kinderen uit de buurt zullen vragen, die van onze ge schenken voordeel hebben. Zullen er koekjes zijn, zuster Simplice Zeker. Confituren ook? Ook al. Krijgen wij wijn? vroeg een dreumes, die nu al zijn trek naar het druivennat verried. Die zal er ook zijn. De jongen likte zich de lippen af, alsof hij den wijn al proefde. Zal er gezongen worden vroeg een toekomstige kunstvriend. Ook nu antwoordde zuster Simplice toestemmend. Gedurende eenige oogenblikken waren de kinderen uitgelaten blij. Zij hadden nog nooit zooveel pleizier gehad. Ze vonden het programma pachtig. Zij wilden allen de zuster omhel zen, die hen zulk een heerlijke verras sing bereidde. Toch deed de oudste, die kort geleden ook al gesproken had, nog een vraag Zal de directeur het wel goedvinden? Ik geloof wel dat ik voor zijne toe stemming kan instaan, zeide de zuster tot aller voldoening. Zij stelde zich voor dokter Beautreil- lis als bemiddelaar te nemen, die alles gedaan kon krijgen van het bestuurder stichting. Die man met zijn woesten baard, zijn vrijzinnige denkbeelden en zijn voorge wende barschheid kon niets aan de zus ter weigeren, want zij was steeds een ijverig medehelpster. Door stipt de bevelen van den dokter op te volgen, had de zuster meer dan een kleinen verpleegde aan den dood ontrukt. Beautreillis verklaarde dat het kind alleen aan haar zijn leven te danken hadzuster Simplice schreef alle ver dienste aan den dokter toe. De dokter antwoordde niets hij ging heen en luchtte zijn kwaad humeur op de trap. Maar de vrome zuster vergiste zich niet. Dokter Beaulrellis keurde het denkbeeld goed en vertelde het aan den directeur. Deze was er ook wel voor te vinden, maar als voorzichtig en zuinig ambte naar, waarschuwde bij den dokter dat de kas van de etichtig geen bijzondere uitgaven toeliet. Beautreillis begon hartelijk te lachen. Dat twaalftal arme jongens zou zooveel niet kosten. Men zou met overleg partij trekken van de hulpbronnen, door de ziekenzaal verschaft; als er bijgepast moest worden, welnu, de dokter, die niet rijk was, zou dan toch maar eens diep in den zak tasten en allee zou naar wensch gaan. Gedurende die heele week spraken de kinderen van de ziekenzaal over niets anders dan over de pret, die ze hebben zouden. Van den ochtend tot den avond wa ren ze er vol van. Ze waren in het ge heel niet ongehoorzaam en er heerschte voorbeeldige orde in het kleine konin krijk. De dokter had zich met de uitnoo- digingen belast. Hij koos degenen die er het meest behoefte aan hadden, maar hij zorgde er voor dat er geen slechte jongens bij waren. Laten ze voor mijn part in lompen gekleed zijn en barrevoets loopen, zeide de doktordat is nog schilderachtig ook, maar geen jongens die slecht of brutaal van aard zijn. De ambtenaar van het buurtsecretari- aat, tot wien de dokter zich gewend had, stelde hem gerust, en voegde erbij Al onze armen zijn brave lieden hunne ouders zijn kiezers. Dan weet ik genoeg, antwoordde de dokter op ironischen toon. LVIII. Hkt buis. De groote dag brak aan waarop zuster Simplice, die eenige oppassers in het geheim genomen had, een maaltijd wist te organiseeren, die de goedkeurig zou wegdragen van uitnoodigers en genoo- digden. De goede dokter had ook het zijne aan suikergoed en lekkers bijgedragen, en wat den wijn betrof, had dokter Beau treillis uitgeroepen, die zou er in over vloed zijn en nog wel met suiker. Met „in overvloed" bedoelde de dok ter dat er water bij gevoegd zou worden toch kon, wanneer men de laatste zoete I koekjes at, elke knaap wel een glaasje zuivere Bourgogne drinken. De oppas ser die den drank moest gereed maken, mat hem niet in de opgegeven verhou dingen afhij meende de jongens een pleizier te doen door minder water te gebruiken dan strikt noodzakelijk was. Toen allen bij elkaar waren, deed zuster Simplize een gebed en bracht in herinnering, dat de kleinen het Kerst feest vierden. Daarna deed zij nog een kort gebed, dat door alle kinderen nagezegd werd. Het gezicht van zuster Simplice, om lijst door de heldere witte muts, had nog nooit van zooveel vroomheid ge straald. De jongens hadden allen een mooi servet voor dat hun uniform of hunne lompen verborg. De kinderen begonnen eerst wel wat verlegen te eten. Maar dit duurde niet lang. De tongen werden losser, de bleeke, ellendige gezichten kleurden zich, de vreesachtige oogen werden stoutmoediger en blonken van ondeugd. De wijn had zijn uitwerking. Zij ver beeldden zich welgesteld te zijn, een rustig en zeker leven te leiden. Zij meenden dat zij even rijk waren als de jongens uit den gegoeden stand, die zij des winters tusschen de mooie gordijnen door, of des zomers door het open raam hadden zien zitten aan een welvoorzienen disch, te midden hunner geliefde ouders en verwanten. Het fijn linnen tafellaken, de kristal len glazen, de porseleinen schalen en de zilveren vorken en lepels, dat alles schitterde van licht. (Wordt vervolgd). iat Uu/winst jp.r.*/j vmmë *0 v V .v.> "w r C TUINMEUBELEN C. MORTIER ZONEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10