Tweede Blad Mo. 4493. 'Vrijden 8 Mei Werkmansgoederen Firma JOH. DE MOL. Heeren Mode-artikelen Firma JOH. DE MOL. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Wonden Kloosterbalsem BEHOORENDE BIJ HET MAAK EEN EINDE AAN DIE NOODELOOZE FIJN. Pijn, pijn, pijn heel den dag die ellendige rugpijn Van dat gy opstaat, tot gij naar bed gaat, steeds die afmattende pijn. En morgen precies hetzelfde. Z< o kunt gij niet voortgaan 1 Waarom niet een einde gemaakt aan die ellende Waarom niet de oorzaak aangetast? Hoogst waarschijnlijk zijn het uw nieren. Die doffe, onophoudelijke rugpijn is vaak de eerste waarschuwing der natuur van een nierkwaal. Meerdere waarschuwingen volgen spoedig, als duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen, stekende pynen bij bukken of overeind komen, zenuwachtigheid, rheuma- tische pynen, graveel en waterzuchtige zwellingen. De nieren worden van kwaad tot erger bij verwaarloozing. Laat zich geen chronische nierziekte ontwikkelen, doch kom uw nieren zonder uitstel te hulp. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, vóór het te laat is. Foster's Pillen hebben duizenden blijvend baat verschaft. Gy kunt dit overal om u heen hooren. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom verkrijgbaar), waar door gy zeker zyt geen verlegen buiten- landsch goed te ontvangen. Prys f 1.75 per flacon. WOTTl MffllMifiUKMlif I flimtSaHHEggaBBaBaMI Manchesterbroeken 425 475 495 Pilobroeken 450475 Grijze Jasjes 295—325 Grijze Broeken 275 Werkmansboezeroenen 159 Blauwe Jassen en Broeken 295 Aan onzen oproep aan h. h. problemisten onder onze trouwe inzenders, om nog eens «eigen werk* in te zenden, heeft tot dus verre alléén A. de Graag te Heusden gehoor gegeven. Gaarne staan wij daarom een plaatsj® in onze rubriek af, om onderstaande twe* problemen van genoemden inzender te plaatsen. Beide problemen zullen gelijk met de oplossing besproken worden. No. 1. Stand in cijfers Zwart. 2, 5, 7, 8, 9, 42, 43, 14,19 en dam op 24. Wit. 11, 17, 21, 22, 25,27,28,32, 37, 39, 41, 43, 47. Wit begint en wint, No. 2. (Eindspel.) Stand in cyfers Zwart. 9, 11, 12, 14, 34 en dam op 39. Wit. 21, 23, 28, 38, 50 en dam op 26. Wit begint en wint. De oplossingen van beide vraagstukjes gelden als oplossing voor het 3e wedstrijd probleem. Oplossingen binnen 3 weken in te zenden. Wie volgt het goede voorbeeld en zendt ons nu 't eerst eens een probleem of vraagstukje van eigen compositie PLAATSELIJK NIEUWS. DAM RUBRIEK. Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Oplossing le Wedstryd-probleem. (3e opl. wedstr.) Auteur E. Weiss, Parys. De stand was Zwart. 2, 6, 8, 9, 13, 17, 18, 22, 24, 33, 40 en dammen op 5 en 19. Wit. 11, 16, 30/32, 34, 36, 37,42, 43, 45/50. De oplossing is 31—26,46—41,26 -2149-44,42—38 24X35, 40X29, 17X26, 6X17,33X31 36X27, 47-41, 45X14, 16X9 11 19X46, 46X40/ 5X21. Een phantasie-probleem met een schit terende ontleding I Goede oplossingen van dit probleem ont vingen wij van P. van Andel, P. Wil helm, J, H. Bleyenberg, G. de Joode Gz. en P. van Krieken, allen te Woudrichem A. de Graag te Heusden H. Vogelaar en N. Béneker (b. m.) te Andel. Onze oplossers hebben zich goed ge houden van dhr. de Graag te Heusden ontvingen wij van bovenstaand probleem de volgende (neven)-op!ossing 46-41,31—26,32—28.37X39,26—21 24X35, 40X29, 19X32, 5X46,17X26 49—44, 47-41, 45X14. 6X17, 46X40. met gewonnen eindspel voor Wit. Het probleem verliest door een nevenoplossing veel van zijn waarde. Ziet een onzer oplossers soms nog een mogelijke winst voor Wit? Beproeft er Uwe krachten eens op. Voor de inzending van een even- tueele winstgang houden we ons aanbevolen. Am m er zoden. In den geërfdendag van den Doip^poider werd vastgesteld de begrooting voor het dienstjaar 1925'26 en wel a. generaal verschot in ontvangst en uitgaaf op f 12.552.87 b. stoomge maal in ontvangst en uitgaaf op f 4000.58. De polderlasten werden evenals vorig jaar gesteld op f 5 per H.A. Opgemaakt werd een voordracht voor poldermeester, wegens periodieke aftreding van den heer L F. Groeneve'd 1. L. F. Groeueveid 2. M. van Ballegooyen en 3. C. van Hees Ez. Beneden Langstraat. In den hooi- handel is niet veel vertier. Voor den stal is er ook geene behoefte meer, want alle vee graast in de weide. Men besteedt voor het goede handelshooi f 18 f 19 per 500 K.G. De hooi- en weilanden zijn mooi bezet en bij eenigszins gunstig weder is een goed grasgewas te wachten. Dnssen. Dezer dagen kwam het kind van A. H. terecht onder een fiets, met het gevolg, dat de ontboden geneesheer, Dr. de Groot, ernstige beenbreuk consta teerde. Gameren. Zaterdagavond op den terug weg van den Bosch, had de autobusonder nemer alhier het ongeluk met zijn autobus, waarin twee passagiers uit Brakel waren gezeten en van wien de eene chauffeurde, tegenover J. A. van Hemert alhier van den Waalbandijk te ryden. Een telefoon paal werd afgereden. De drie inzittende bekwamen allen enkele min of meer ernstige kwetsuren, terwijl van de autobus enkele ruiten enz. werden vernield. Door de fanfare «Prinses Juliana« alhier en «Nooit Gedachte te Nieuwaal werd Vrijdagavond IJ, den Edelachtb. heer C. Hobo alhier, die by Koninklyk besluit is herbenoemd tot burgemeester onzer ge meente, een serenade gebracht. Nieuwendijk. Op Vrydag 29 Mei a.s. zal voor de Kiesvereen. «Vreest God eert den Koning* op te tredenProfessor Diepenhorst. De heer O. Walraven alhier, heeft voor de candidatuur voor de a.s. Tweede Kamer verkiezing voor de Plattelanders- bond bedankt. Terwijl het zoontje van W. v. H. een boodschap ging doen en daarvoor de fiets gebruikte, kwam hy zoodanig te vallen, dat hy in bewustelooze toestand opgenomen werd en naar zijn huis vervoerd. De hulp van Dr. Overbosch werd ingeroepen. De Timmerman T. v. d. 8., werk zaam te Oudendjjk, kreeg een stukje yzer in zyn oog, waarvoor hy zich onder ge neeskundige hulp moest stellen, Dr. Overbosch achtte beter dat hij zich onder behandeling stelde van een oogarts te Dordrecht, die den splinter uit zijn oog verwijderde. Door den gemeenteraad van de Werken en Sleeuwyk is aan den gemeente veldwachter v. Elzelingen een gratificatie toegekend van f 25.00, voor inning der hondenbelasting. Waalwijk. Uit de besprekingen, die gehouden zyn met de besturen der orga nisatie van schoen-, winkeliers- en schoen makerspatroons, blykt, dat de belangstel ling in deze kringen in Holland en 't Noor den voor deze tentoonstelling zeer groot is. Men zal op dezelfde dagen vacantia hou den onder de winkelieis en dan naar Waal wijk trekken er wordt onderhandeld over logies voor 600 personen. Heeren fabri kanten kunnen dus verzekerd zyn van een druk bezoek, juist door de menschen, die ze krijgen moeten en de groote reclame campagne moet nog beginnen. Naar wy vernemen, zijn aan den heer P. Mulders te Den Bosch de buffetten ver pacht van de Tentoonstelling, terwyl aan den heer G. Goutiere te Waalwijk de verkoop is gegund van chocolade, gebak en ys. Verleden week Maandag had aan het Hoekeinde, een van de gevaarlijkste bochten uit de Langstraat een ongeluk plaats dat nog betrekkelyk goed is afgeloopen. Toen de vrachtauto van den heer v. d. Wiel uit Haarsteeg vanuit voormalig Baardwyk kwam gereden, kwam juist den tram aan. Een botsing was onvermijdelijk. De ge- heele carosserie werd in elkaar gedrukt en een wonder mag het heeten dat de chauffeur met twee andere personen die in den wagen plaats hadden genomen, er zonder letsel van zy afgekomen. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. Naar wy vernemen zyn de geruch ten dat de heer C. Roggeveen alhier ont slag genomen zou hebben als lid van den gemeenteraad en tevens als voorzitter en lid van diverse vereenigingen, onjuist. Al leen heeft de heer Roggeveen zyn ontslag als voo/zitter der afd. Langstraat van de My. tot Nut van 't Algemeen ingediend. De oudste ingezetene onzer gemeen te van Gesdorp is in het gasthuis alhier overleden in den oederdom van 93 jaren. Thans is de oudste inwoner de weled. heer J. Timmermans Wzn. directeur der Levens- verz. Mij. «Noord-Brabant* alhier. B. en W. stellen den raad voor f 6500 beschikbaar te stellen voor den aankoop van een torenuurwerk met twee klokken voor de nieuwe kerk in de paro chie van Johannes den Dooper, en ter be vordering van den woningbouw door par- licnlieren over tegaan tot oprichting van een gemeentelijke hypotheekbank. Naar wij vernemen zal om ver schillende oorzaken het muziekconcours tjjdens de Internationale Tentoonstelling te Waalwijk door de Liedertafel «Oefening en Vermaak* te geven, niet doorgaan doch omgezet worden in een groot, luisterrijk festival. Waspik. De eerstgezaaide suikerbieten komen goed voor den dag. Het winter graan staat over 't algemeen goedde tarwe zelfs uitstekend zoodat zonder on- verhoopten tegenspoed de boer een goeden oogst mag verwachten. In oude aardappelen, die hier nog in groote hoeveelheid voorradig zyn, komt maar weinig handel. De pryzen zijn dalende en zijn voor Roode Star terug gebracht van f 5 tot f 4.50 per H.L. De prijs van 'het hooi bljjft onveranderd. Men besteedt nog f 18 a f 19 per 500 K.G. voor le kwaliteit. De handel is echter flauw. De prijs der eieren schjjnt zyn laagste punt te hebben bereikt. Men besteedt in den particulieren handel nog 5 cent per stuk. De productie is nog zeer groot. De vorige week werden er voor de veiling nog ongeveer 17000 aangeboden. De keuring van hengsten zal voor deze gemeente plaats hebben te Waalwyk op Dinsdag 21 Juli a.s. By publieke aanbesteding van een winkel, woonhuis met slachtplaats voor rekening van den heer P. A, Ruitenberg alhier, bouwkundige de heer D. Boer Si. te 's Gravenmoer, werd ingeschreven als volgt Gebrs. Boom, Raamsdonk f 9600 G. Roovers, Waspik f 9465 Arn. de Graauw, f 8543 P. de Graauw, f 7575 Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. Zaltbommel. Het eindexzamen der R. H. B. S. met 5 jarige curcus alhier zal afgenomen op 13, 14 en 15 Juli a,s. te overstaan de Deskundigen H. W. G. van Bleyswijk Ris, vice-admiraal b. d., te Oosterbeek P. van der Wielen, hoogleer aar aan de universiteit van Amsterdam, te Hilversum M. ten Bouwhuys, oud-leeraar M. O., te Utrechtdr. P. J. M. van Gils, inspecteur van het Rf K, byzonder onder wijs, te RoermondS. F. Kleinbentink, oudleeraar M. O., te 's Gravenhage Petten, moderne ruitenen gabardine 155-165-175-185 Overhemden met boord en manchetten 225—250—275 - 295 Dassen zelfbinder 36 50 - 60 Strikjes 45—50—60—65 Kantongerecht te Hensden. Strafzitting van 1 Mei 1925. KantonrechterMr. C. W. v. Ommeren. Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Jhr. Mr. J. Quarles van Ufford. Griffier: Mr. W. Ruitinga. Ruim 50 zaken moeten de revue pas- seeren, waarvan slechts één kinderzaak. Het buitengewoon slecht weer heeft stellig zijn invloed laten gelden op het aantal verschenen beklaagde en op dat der toehoorders, want beiden categoriëen zijn in niet zeer grooten getale verschenen. De eerste zaak die uitgeroepen wordt, is eene in de vorige zitting geschorste zij gaat tegen H. v. d. W., visscher te Hedikhuizen, die voor zijn dienstbode geen zegeltjes had geplakt Bekl. beweerde wel hebben te willen plakken, maar dat hij dacht, dat hij niet behoefde te plakken, omdat wat het loon betreft, verrekening plaats vond met het weidegeld voor een koe van Betje's vader, die deze in het land van bekl. had loopen. Ook zeide bekl., dat de Ambtenaar van den Raad van Arbeid, J. Meinders, onheusch tegen hem was opgetreden en hij dezen toen de deur had gewezen Dit laatste werd bevestigd door ge tuige I. Verkuyl, doch ontkend door den Ambtenaar Meinders, die eveneens als getuige werd gehoord. De moeder van Betje beweerde, dat zij Betje bij bekl. had verhuurd voor f 125 per jaar en dat bij de verhuring alleen bekl.'s vrouw tegenwoordig was. De Kantonrechter zeide, schriftelijk vonnis te zullen geven over 14 dagen. F. J. N., melkverkooper te Heusden, had melk van te laag vetgehalte ten verkoop in voorraad gehad. Bekl. zei, dat het best kon zijn dat de melk zijner koeien niet goed ver mengd was en dat er wel een koe bij kon zijn, die te dunne melk gaf. De Directeur van den Keuringsdienst te 's Bosch werd als deskundige gehoord en deze zei, dat er van toevoeging van water geen sprake was en dat het niet anders was dan nonchalance. Uitspraak fl boete of 1 d. h. Aan W. C. V., bakker teHerpt, werd ten laste gelegd dat hij te lichte brooden in zijn winke! aanwezig had gehad. De Kantonrechter veroordeelde bekl. tot twee geldboeten, elk van f10 of wanneer bekl. dat liever wil, 2 maal 5 dagen te 's Bosch brood eten, dat zeker niet te licht zal zijn. Nogmaals wilde de Kantonrechter opmerken, dat elke bakker, die voor de tweede maal voor het Kantongerecht moet verschijnen wegens het verkoopen van brood, dat niet voldoende gewicht heeft, onherroe pelijk principale hechtenis krijgt en er dus met geen boete meer af kan komen, Z. N., landbouwer te Almkerk, had langs een perceel weiland, gelegen binnen de keerkaden van den Zevenbanschen boezem, eene kade gemaakt of opgehoogd van circa 40 cM. hoogte langs den Zevenbanschen Gantel, tengevolge waar van de waterloop belemmerd werd en de waterberging verminderd. Bekl. zei, dat hij geen kade had ge maakt of opgehoogd, maar dat het pol derbestuur er baggerspecie op had laten gooien. De getuigen A. Z. Snoek en A. H. Donker, beiden bestuursleden van het Waterschap „de Zeven Bannen" ont kennen dit laatste en verklaren beide dat bekl. reeds jaren lang de kade heeft verhoogd en meermalen is gewaarschuwd. C. P. van Herwijnen te Almkerk werd als getuige décharge gehoord. Deze verklaart, dat reeds in 1916, toen bekl. het land kocht, hier en daar een ka om het land lag en dat het toen griend was. Tevens zegt van Herwijnen, dat de ka n& 1915 wel wat hooger is geworden, wat de schuld is van het Bestuur, dat den Gantel heeft laten baggeren en een deel van de specie op den kant van het weiland heeft doen werpen. De Kantonrechter zei, dat uit het getuigenverhoor is komen vast te staan, dat bekl. in strijd met de Keur der Zeven Bannen de ka heeft verhoogd, zoodat hij dus strafbaar is. Echter, aldus de Kantonrechter, wil ik eene zeer lichte straf geven en wel alleen om er mede te zeggen, dat het Bestuur met de Keur in de hand gelijk heeft. Met f 1 boete subsidiair 1 d. h. mocht bekl. naar huis gaan om de kade zoo spoedig mogelijk op te ruimen. H. J., accountant te Amsterdam werd door den Wachtmeester der Marechauesée te Woudrichem bekeurd omdat hij te Nieuwendijk de veilgheid van het ver keer in gevaar bracht door met een snelheid van 51 K.M. te rijden terwijl hij er maar 20 mocht rijden. Bekl. had bij die gelegenheid den Wachtmeester en een marechauesée be- leedigd als volgt: „Jullie zijn schoremers en liegen alles aan elkaar. Jullie moeten eerst eens leeren lezen en schrijven. Ais jullie geen veldwachters waart, sloeg ik je voor je smoel, maar men staat machteloos tegenover jullie. Het is opzettelijke pesterij om ons aan te hou den. Ik moet je nummers hebben, dan zal ik eens naar het Ministerie gaan." Bekl. was niet verschenen. „Ja," zei de Kantonrechter, nadat de Heer Ambtenaar f100 boete of 1 maand hechtenis had gevraagd, „deze bekl. heeft zich door de scheldpartij niet van zijn beste zijde doen kennen en 'tzou mij nerzijds dan ook zeer onverstandig zijn als ik mij van den meest elementen kant toonde. Bekl. heeft zich aangesteld als een minderwaardig individu en hij moet dan ook maar eens terdege weten, dat het absoluut niet te pas komt, om politiebeambten, die niet anders dan hun plicht doen, op minne wijze te be- leedigen. Ik veroordeel bekl. tot eene geldboete van f75 of hechtenis van ééne maand". A Graaf 1. G., wonende te Antwerpen, had te Nieuwendijk ook met een snel heid van 51 K.M, gereden, maar was zoo verstandig geweest om de politie niet te beleedigen en zich niet aan te «tellen als een bezetene. De adellijke Belg moet nu f25 betalen of anders 10 dagen in een Hollandsche plaats door brengen, waar hij de maximumsnelheid zeker niet kan overschrijden. J. C. B., wagenmaker te Almkerk, is verschenen bij zijn gemachtigde L. P. van Herwijnen, die pleit als een advocaat van professie. Bekl. had om zijn ter rein een hek aangebracht, waarvan een gedeelte draaide over den openbaren rijweg. De gemachtigde beweerde, dat het draaibaar gedeelte nog nooit gedraaid had, zoodat de verordening niet was overtreden. De Kantonrechter zeide, het met dit laatste in geenen deele eens te zijn, daar niet het al of niet draaien van het hek, maar het aanwezig zijn van een naar de wegzijde openslaand hek het criterim is, terwijl zijn EdelAchtb. den gemachtigde aanried een schuif hek te laten maken, aan welk advies gevolg zou worden gegeven. Voorts beloofde gemachtigde dat het hek onmiddellijk zou worden verwijderd en door deze belofte wist beklaagde te verkrijgen, dat de Kantonrechter maar een lichte straf oplegde n.l, f 0,50 boete óf 1 dag hechtenis. W. G., kermisreiziger in een woon wagen te Heusden had gereden meteen fiets zonder rem, waarvoor de Kanton rechter hem veroordeelde tot f 3,00 boete of 2 dagen hechtenis. Beklaagde's vader was in de gerechtszaal aanwezig en was blijkbaar met het vonnis tegen zoonlief niet tevreden, want papa begon erg op ambtenaren te schelden. De Kanton rechter gebruikte erg korte metten, daar hij direct een marechaussée gelastte om papa onmiddellijk te verwijderen, het geen tengevolge had dat palief al heel spoedig buiten de zaal stond. Burgerlijke Stand. DE WERKEN EN SLEEUW1JK. Geboren: Jan z. v. G. Vos en J. E. van Krugten. Bastiaan z, v. W. Cornet en N. van Berchum Lena Frederika d. v. C. van Vuuren en D. M. van der Pol Bernarda Sofia d. v. J. van Wendel de Joode en A. Vink. Levenloos kind van G. Sterrenburg en C. Verlee. Overleden: W. van Vuuren 20 m. J. W. Hoeke 2 j.A. van Andel 6 m. Ondertrouwd: E. van der Wal 24 j. met M. B. van Breugel 23 j.J.' van Oord 26 j. met A. Paans 20 j AJ van de Werken 25 j. met A. A. Ippel 22 j. WOUDRICHEM. Geboren: Teunis z. v. D. Vink en M. BiesheuvelJohannes Gerardus z. v, P. van Vugt en E. H. Dekker. Overleden: A. M. van Essen 3 m, fficnwsblad Ërzaakt door branden, snijder/ ?ten. bullep eo insectenbeten ijk behandelen met AKKER'»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5