Jan Geerizen, Ruime auto- garage's telefoondraden verbroken. De 3 spreek cellen werden met isolatoren geheel ver woest. BUITENLAND De KfRtleuan-inbreker en zfyn bruid. In den nacht van den 9den April 1923 werd in de villa van gravin Julie von Medem te Dresden ingebroken. Toen. de gravin alarm wilde maken, hoorde zij zich dreigend toeroepen»Kalm een beetje, onder de wol blijven, of ik schietNa een poosje hoorde zy niets meer, riep met een be nauwd piepstemmetje of men klaar was, hoorde niets, sprong uit bed, wekte haar bedienden en kwam tot de ontdekking, dat de inbreker er met een groot aantal kosN bare sieraden vandoor was. Thans is de inbreker gevonden. Het was een amateur bokser, die een wit voetje had in de uit gaande wereld. Een jonge schatrijke En- gelsche weduwe werd zoo verliefd op hem, dat zij met hem wilde huwen. Om het nestje in te richten, gaf Clauss, zoo heette de man, haar een der gestolen brillanten van gravin Von Medem mee, om te Londen te verkoopen. Toen zij Clauss een bedrag van 72 pond sterling stuurde, had de politie hem spoedig te pakken. En voor 300.000 gouden marken aan waarden werd er in zijn huis gevonden. Thans zit Clauss 18 maanden tuchthuisstraf uit te dienen en als die voorbij zijn, wil de jonge Engelsche met hem trouwen. >Wantc, heeft zy aan de politie verklaard, de stumper is er door mijn schuld ingevlogen en ik ben toch zoo dol op hem Ontploffing in een winkel In een Italiaanschen winkel te New-York zyn 2 bommen ontploft. Een man werd gedood en vele andere personen werden gewond. o Gerecht tnsschen blanken en negers Uit Eldorado (Arkansas) wordt gemeldt, dat by een gevecht tusschen blanke en negerarbeiders op de olievelden nabij El dorado een persoon werd gedood, acht arbeiders kregen ernstige verwondingen. Typhus-epidemie Op de Fidzjie-eilanden is een typhus- epidemie uitgebroken. Ruim 100 Europeanen en talrijke inboorlingen zyn door de ziekte aangetast. Drie Europeanen zijn reeds ge storven, en velen verkeeren in levensgevaar. Uit Australië en Nieuw-Zeeland zijn hos pitaalschepen en verdere hulp gezonden. o Groote brand Het Wolhynische stadje Klewan bij Loetsk is grootendeels door brand vernield. Men gelooft, dat men hier met een nieuwen communistischen aanslag heeft te doen. BEKENDMAKING DE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN maakt bekend: dat de gewone jaarlijksche collecte voor het Fonds ter Aanmoediging en Onder steuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden voor deze gemeente zal worden gehouden op Dinsdag 19 Mei a.s. welke collecte in de belangstelling der in gezetenen wordt aanbevolen. De Burgemeester van Heusden, H. J. VAN EGGELEN. die treurig stond te kijken, zeide hij Is dat vermogen van jou? Hij zocht naar een naam. Heet je moeder Rose Fouilloux, vroeg hij verder. Neen antwoordde Claudinet, dat was mijn moeder. Dan Het is waar, zeide zuster Simplice, die zich den toestand van haren kleinen beschermeling herinnerde, dat kind heet Claude Fouilloux. Welnu, Claudinet, zeide de dokter, je moeder was misschien een beste vrouw, maar zij had een zonderlinge brandkast uitgekozen. De kinderen gingen vol verbazing in een kring staan, zich waarschijnlijk afvragende, of het misschien niet een goocheltoer was, om hen te amuseeren. Baptiste was het meest verbluft. Hij zag slechts een ding en dat was, dat zijn mooie vest gescheurd was door dien gemeenen Fadart. Deze was in een hoek gekropen, de elleboog opgeheven, om zich te bescher men, alsof hij bang was voor slaagdat gebaar maakte hij trouwens wel meer. Als meneer of juffrouw Fadart uit hun humeur waren, ranselden zij flink op hunne kinderen los. De jongen keek met een valschen blik naar den dokter, er zeker spijt van hebbende, dat hij den dokter geen pak slaag terug kon geven. Datzelfde gevoelen nad hij tegenover Baptiste Gorjuen hij mompelde tusschen de tanden Als ik je ooit te pakken krijg INSPECTIE GROOT VERLOFGANGERS. Door den Indeelingsdistricts-Commandant te 's Bosch, is ten aanzien van de inspectie der verlofgangers van de lichtingen 1912 en 1916 bepaald, dat deze in zijn district zal plaats hebben als volgt": Op 2 Juni a.s. te Woudrlchem voor de verlofgangers uit de gemeenten Wou- drichem, Giessen, Rijswyk, Andel c. a., Almkerk, de Werken c. a. en Werkendam. Op 6 Juni a. s. te Heusden voor de gemeenten Nieuwkuijk, Vlijmen, Hedik- buizen, DruneD, Oudheusden, Veen, Herpt c. a., Wijk c. a,, Eethen en Heusden. Op 10 Juni a. s. te Waspik voor de gemeenten Waspik, Dussen, 's Graven moer, Raamsdonk en Dongen. Op 30 Juni a. s. te Waalwijk voor de gemeenten Waalwyk, Loon op Zand en Sprang-Capelle. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Wederom zijn afdeelingen van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies opgericht te Heusden, Vroomshoop, Baarderadeel, Kat- woude, Schoten, Kapelle bij Goes, Wedde, Goudswaard, Zuidland en Diepenheim. Het totaal aantal afdeelingen is nu 315. Zondag hield de postduivenvereni ging ïDe Postduif* een wedvlucht vanuit Bergen op Zoom. De prijzen vielen als volgtP. de Graag le en 2e, W. van Leeuwen 3e, H. Baaijeus 4e en J. Toet- huijzen 5e prys. Zondag vierde het echtpaar L. v. d. Staak-Leemans hun 40 jarig huwelijks feest onder zeer veel belangstelling. Om streeks 12 uur bracht de fanfare der H. Familie een serenade, wat begrijpelijker wijze veel publiek op de been bracht. Maandagavond bracht de Heusdensche Harmonie een serenade. Morgen begint de jaarlijksche kermis waarvoor verschillende vermakelijkheden zyn gearriveerd. De Vischmarkt wordt ingenomen door »Le Moulin Rouge* van den heer Janvier, een Zweefmolen en een Luchtschommel. Op de Botermarkt vinden we de van ouds bekende firma's Jansen en Sas met hunne oliebollen en suikerkra- men, terwijl verder aanwezig zijn speel- goedkramen, palingkraam, enz. Op de Hoogstraat de firma Stuy met zijn fraaien draaimolen, terwijl in de Bree- straat een groote bioscoop verrijst. In de verschillende café's wordt dansmuziek ge geven, zoodat er gelegenheid te over is, om op gepaste wijze kermis te houden. Zaterdagmiddag om half drie zal het schuttersgilde »St. B)asius« het jaarlyksche vogelschieten houden, waarbij eerst een optocht door Heusdensch straten zal worden gehouden, welke optocht door de »Heus- densche Harmonie* zal worden opgeluisterd Andel. Het bericht in het No. van Woensdag 6 Mei dat de inwyding van de muziektent a.s. Zatdrdag 16 Mei zou plaats hebben, is onjuist daar deze plechtigheid pas plaats kan hebben op Woensdag 20 Mei a.s. de mogelijkheid bestaat dat de zustervereeniging te Sleeuwijk daaraan deel zal nemen. Als het weer gunstig is, zal het niet aan belangstelling ontbreken. Het Andelsfanfarekorps zal deel nemen aan het groot Nationaal Concours te Boven- Hardirxveld op Maandag 1 Juni 2e Pinksterdag en zal dan uitkomen in de afd. uitmuntendheid. Wij wenschen den Directeur met zijn leden een succes vollen dag toe. Naar wij uit goede bron hebben vernomen worden door de Gebr. van Hou- weiingen bakkers te Woudrichem plannen beraamd om hier het brood te leveren met een divindent van 8 pCt. uit te betalen na een jaar levering. Voor dit prachtig doel zullen veel gegadigden zijn en kunnen vooral de groote gezinnen daarvan profiteeren. Van de zijde van de bakkers alhier zal concureeren niet uitblijven zoodat te ver wachten is, dat de broodpryzen wel omlaag zullen gaan. Almkerk. De heer G. v. Helden te Nieuwendijk is thans benoemd als vaste hulpbesteller bij de Posterijen. Bommelerwaard. Naar 't zich laat aanzien gaat het met het landbouwbedrijf als in 1924. In den afgeloopen winter niets gevroren zoodat het land haast onbewerkbaar was. Volgens ondervinding schijnt 't ongedierte sterk voortgeteeld te zijn, aangezien vele suikerbieten welke te voorschijn kwamen even spoedig weer ver- dwynen en weer overgezaaid moeten wor den. Aardappelen zijn alle nog niet gepoot hoewel er op sommige akkers reeds uit komen. Appelen bloeien als rozen doch peren vertoonen weinig bloesem. Kersen zijn ook prachtig getooid. gGras op hoog gelegen land tamelijk doch 't lagere weinig. Koren heeft reeds veel door nat geleden en wordt op sommige akkers geel van kleur erwten komen mooi voor den dag doch verlangen als schier alles naar droog warm weer. Handel in hooi stil, aardappelen voorraad raakt zachtjesaan uitgeput doch de pryzen houden zich nogal staande. Beneden-Langstraat. Naar gewoonte is de handel in jonge biggen om dezen tijd van het jaar zeer levendig. De prij zen zijn aanzienlijk hooger dan het voor gaande jaar. Men besteedt van f 16. tot f 20.per stuk. Vette varkens gelden 79 4 80 ets per K.G. De fruitboomen komen in vollen bloei in de boomgaarden lijken wel een grooten bloemhof. Vooral de appelboomen geven prachtige vooruitzichten. Op peren moet niet te veel worden gerekend. Capelle. Door de Kon. Ned. Auto mobielclub werd een subsidie aangeboden van f 150, aan den caféhouder B. Kamp a. d. Winterdijk alhier, omdat hij bij wederopbouw van zijn cafe dit zoover heeft achteruit gebouwd, dat daardoor de bestaande gezichtsbelemmering geheel is weggenomen en zoodoende de gevaarlijke bocht voor het verkeer van voorheen alhier niet meer bestaat. De dezer dagen gehouden demon stratie met standpijpen geplaatst op het waterleiding net ten behoeve der brand weer door de firma Bikkers uit Rotterdam is schitterend geslaagd. Gedurende de maand April werden op de secretarie voor den vleeschkeurings- dierist ter slachting aangegeven 50 var kens, 17 runderen, 2 kalveren en 15 geiten. Het stationspersoneel op het station Capelle-Nieuwevaart bestaat momenteel uit 4 man en zal met ingang van 17 dezer worden teruggebracht op 2, n.l. een stati onschef en een arbeider-telegrafist. Be halve de heeren P. en J. Sterrenburg wordt ook J. Pelders overgeplaatst naar Nijmegen, terwijl in hun plaats van Ny- megen naar hier verplaatst wordt de ar beider-telegrafist Jansen. De trekking van de door het mu ziekgezelschap »Kunst na Arbeid* alhier georganiseerde verloting ten behoeve van het vaandel zal a.s. Vrydagavond, 15 Mei e.k. plaats hebben in het repetitielokaal. Bij de gehouden aanbesteding voor het uitbreiden van de Coöperatieve stoomzuivel- fabtiek »DE TOEKOMST* alhier werd als volgt ingeschreven 1. P. Lamers, 's Bosch f 17080. 2. C. Michael, Vrijhoeve-Capellejf 16105. 3. C. Roovers, f 15150.— 4. J. Quirijns, Capelle f 14740. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De schippersknecht T, R. alhier had vorige week het ongeluk in het ruim van het schip, waarop hij vaart, tet vallen met het noodlottig gevolg, dat geneeskun® dige hulp noodzakelijk was. Dassen Zondag j.l. maakte Ds. Lut- terveld, Herv, pred. alhier, vanaf den kans- sel bekend dat Z.Eerw. een toezegging van een beroep had ontvangen naar de Herv. Gem. van Lexmond. Dezer dagen geraakte een ruim 11 jarig zoontje van A. H. te water. Een zusje zag het en wilde haar broertje er uit halen doch viel er eveneens in waarop een ander broertje hulp wilde verleenen welke ook nog tot de knieën in het water schoof. Gelukkig zag het juist de vader die toen de drenkelingen op het droge bracht zoodat allen met den schrik en een nat pak vrij kwam. Zaterdag werd door B. en W. evenals andere jaren het visch water der gemeente »de Dusse* verpacht in 3 per- ceelen. De pacht bracht vorig jaar f 39. op en dit jaar slechts f 11,50. Elshout. Zondag heeft de kermisvie- ring een allesbehalve prettig verloop en einde gehad, 's Middags geweldige regen, dus een teleurstelling voor velen. Een jongeheer uit Heusden die zich in de luchtschommel vermaakte kwam zoo onge lukkig te vallen dat men voor een hersen schudding vreesde, hij kwam er blijkbaar met een groote voorhoofdbuil en gekneusde neus af. Wat dat geval nog tragischer maakte, was het ongeluk dat zijn broeder dienzelfden middag met zijn stoomfiets over kwam, de familie werd dus dubbel zwaar getroffen. Beiden werden per auto thuis gebracht. *8 Avonds ten ongeveer 9J our had een vechtpartij plaatsv. R. uit Nieuwkuik bracht F. V. uit Drunen een messteek in de borst toe. De gewonde werd bij den heer F. Leysten binnengebracht en mocht niet vervoerd worden. Maandagmorgen was zijn toestand zoodanig dat hij per auto naar huis kon gebracht worden. De dader is in arrest genomen. 's Gravenmoer. Het aantal aawslui* tingen op de waterleiding neemt in onze gemeente gestadig toe. Pas weder liet het Burgelijk Armbestuur een 30-tal woningen aansluiten. Het waterverbruik is bij het Armfonds onder de huur opgenomen en geregeld. Genderen. De heer M. Verzijl alhier is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot Hoofd der O. L. School teLageVuur- sche. Raamsdoitksveer. Door dhr. Adri- aansen werd een vrachtdienst begonnen Raamsdonksveer op Waalwijk en Breda. Sprang. Onze dorpsgenoot den 18- jarigen C. V. slagersknecht bij van R. te Waalwijk werd zoodanig door een koe gestooten dat hij een diepe wond aan zijn hoofd juist boven het rechteroog op liep. Door Dr. v. d. M. werd de wond verbonden. Zaterdagavond werd alhier een korf balclub met aanvankelijk 21 leden opge richt. Het bestuur is uit de n. v. perso nen saamgesteld. Joh. de Bie, Joh. Oerle- mans, Corn. Vos, G. v. d. Schans Azri. en J. Pruissers. Naar wij vernemen heeft de alhier bestaande orgel commissie by de Gerefor meerde kerk de levering van een Rhein- pneumatisch Kerkpijporgel opgedragen aan de firma Dekker kerkorgelfabrikanten te Goes. Donderdagavond hoopt de Ger-Jongel. vereen, »Timotheus< alhier haar 26«te jaarvergadering te houden. De agenda vermeld 1. opening. 2. lezing Notulen. 3. Jaarverslag Sec. Penm. 4. Bestuursverkiezing. 5 Een vrij onderwerp inleider Joh. Genuit. 6. Rondvraag. 7 Sluiting. Maandagavond 18 Mei half acht zal voor de A. R. Kiesvereen. alhier op treden de heer v d. Wal uit 's Bosch met het onderwerp »De stembus en de Poli tieke vraagstukken*. Belangstellenden heb ben zoo ver dit de ruimte der zaal toelaat, vryen toegang. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Maandagavond gaf het Chr. gem. Zangkoor »Looft den Heere* onder leiding van haar directeur de heer Nelis uit Waalwyk in het Geref. Kerkgebouw haar eerste en tevens goed geslaagde uitvoering. Ook de heeren Stoffels (orgel) en de Ligt (viool) verwierven allen lof, wat ook het aangename van dezen avond zeer verhoogde. Vrijhoeve C&pelle. De toegangsweg tot de haven te Labbegat verkeert in een zoodanigen toestand, dat het niet meer mogelijk is met wagenvrachten den loswal te bereiken. Naar we vernemen, worden thans pogingen aangewend een algeheele verbetering te verkrijgen. De muziekvereeniging iSirena* zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het groot nationaal concours voor muziek- en zang verenigingen te Wijk en zal uitkomen in de derde afdeeling. Waspik. Als een zeldzaamheid mag worden vermeld, dat hier Zondag niet minder dan zes zilveren bruiloften werden gevierd. Waspik staat derhalve in het teeken der zilveren huwelijksfeesten, De Mariavereeniging hield Zondag een algemeene ledenvergadering, waarbij de moeders der jongens van het patronaat, de leden der St. Annavereeniging en van den meisjesbond waren uitgenoodigd. Het jongenspatronaat voerde op verdienstelijke wyze uit»Het rare kosthuis* blyspel in 2 bedryven. De Adorote-film zal hier vertoond worden op Dinsdagavond half acht voor de mannen en denzelfden dag 's middags voor de vrouwen en meisjes om 2 uur en Woensdagmiddag om 2 uur voor de kin deren. De opbrengst komt ten bate der arme kerken in dit bisdom. De postduivenvereniging D.V.W, hield Zondag haar wedvlucht van uit Moni (België). De prijzen werden behaald als volgt: A. v. Etten 1, 2; C. Smits 3, 4 J. Fijneman 6, 10,12 J. Timmers 5 A. G. Poppe 7, 9 J. Booijmans 8 M. de Rooij 11: H. v. Iersel 13. Werkendam. Maandagavond werd de uitslag bekend gemaakt van de boonenpot der voetbalvereen. alhier. Het juiste aantal bedroeg 5065. le prijs, M. Meyer te Utrecht. 2e prys, F. van Dortmund alhier. 3e prijs, A. van Dortmund alhier. Vrydag 15 Mei a.s. n.m. 8 uur zal in de Nutszaal een ledenvergadering worden gehouden van het Departement Werkendam der Mij, tot Nut van het Algemeen. De te behandelen punten zijn 1 Bespreking der verschillende punten, welke op de 139ste Algem. Vergadering te Amsterdam, op 2 en 3 Juni, worden behandeld. 2 Benoeming van afgevaardigden en hun plaatsvervangers voor de Algemeene Vergadering te Amsterdam. 3 Benoeming Commissielid voor Huisvlijt, wegens bedanken van dhr. Duijve. 4 Aannemen van 8 nieuwe leden. 5 Rondvraag. Waalwijk. De Maatschappy van verzekering op het leven »Noord-Brabant« alhier, heeft in publieke veiling gekocht de Aalsche waarden onder Hedikhaizen, voor de som van f 16,810. RECHTZAKEN. Vonnissen, uitgesproken door den Rechter te Tiel, d.d. 30 April 1925. D. A. v. U. en A. H. v. B., beiden te Ammerzoden, straatschenderij, ieder f15 of 15 d. h. dezelfden misdrijf art. 162 W. v. Sr., subs, straatschenderij, ieder 3 mnd. gev. H. A. v. V. te Aalst, gem. Poederoijen, diefstal, ter beschikking gesteld van de Regeering. KANTONGERECHT ZALTBOMMEL. Uitspraak van strafvonnissen op 16 en 21 April '25. Overtr. betr. de veldpolitieJ. v. d. M., J. P., beiden te Bruchem, beiden f 8 of 8 d. h. A. V. te Veen verzet vervallen verklaard. Vieeschkeuringswet P. J. M. te Nieu- waal f4 of 4 d. h. J. de V. te Zaltbommel f 5 of 5 d. h. A. V. te NieuwaalA. W. v. K. te idem, beiden vrijspraak. A. P. V. Hedel H. J. v. B. te Was pik, A. H. de L. te Baardwyk allen f5 of 5 d. h. A. P. V. Ammerzoden: M. K. te Am merzoden f 2 of 2 d. h. A. P. V. Poederoyen H. K. te Ne- derhemert, C. B. te Aalst, beiden f 3 of d. h. RijnvaartpolitiereglementJ, v. M. te Nieuwaal, f 5 of 5 d. h. StierenregiementP. J. M. te Nieuwaal, f 10 of 10 d. h.A. v. A. te idem f5 of 5 d. h. Vleeschkeuringsverordening Zaltbommel H. v. V. te Zaltbommel f 5 of 5 d. h. Arbeidswet 1919J. M. D. te Well 2 X fl of 2 X 1 d. h. TrekhondenwetB. v. d. P. te Neder- hemert, vrijspraak en f 5 of 5 d. h.D. de W. te Delwijnen f 5 of 5 d. h. Motor- en RywielwetA. H. de L. te Baardwijk, f 5 of 5 d. h. Motor- en RijwielreglementA. G. te Ammerzoden f 5 of 5 d. h. A. J. v. O. te Hedel en G. W. A. d, T. te Kerkwijk, ieder f3 of 3 d. h. GERECHTSHOF. Uitspraken van Maandag 4 Mei 1925. J. K., landbouwer, A. K., landbouwer en P. K., landbouwer, allen te Vlijmen, mishandeling, met ged. vern. van het vonnis a quo veroordeeld ieder tot f 60 subs. 60 d. h. H. C. en W. T. C. te Genderen, mis handeling, eisch 6 weken gevangenisstraf. Beklaagden werden te dier zake door de Arrond. Rechtbank veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. BOSSCHE RECHTBANK. A. v. V., Wijk, overtr. Mollenwet, f 40 of 4 weken hechtenis. U Uezoek j van ouds bekend Hótel I: Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEüWIJK-'s BOSCH Wordt vervolgd). Will

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2