Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres te samen vloeit, en GORCUM rijst van ver r5\apeloo5/ïe/c/ voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. WIST U DAT in Gorcum sinds 1873 gevestigd is de bekende gpoote Kleedingzaak van die PRIMA Heeren-, Jongeheeren en Kinderkleeding gemaakt of op maat verkoopt tegen lagen prijs Ontbiedt onze reiziger de Heer J. A. GOEDBLOED met de stalencollectie. Bezoekt onze Magazijnen wij vergoeden Uwe reiskosten. Langendijk B 192, 193, 194. Telefoon 715. JV-"Jé*-'H-V—•- V-a dagen op verschillende plaatsen in het land hebben gewoed, vry ernstige schade hebben aangericht en den dood van enkele personen hebben veroorzaakt. De Libre Belgique zegt, dat een ontzaglijk hevig onweer, dat boven Luik woedde en van hagei vergezeld ging, voor miiiioenen francs schade aan richtte. BUITENLAND. Botsingen tengevolge van den mist De zware mist, welke de laatste dagen boven het Kanaal heeft gehangen, heeft een botsing tusschen twee schepen veroor zaakt p.l. tusschen het Duitsche stoomschip *Mira« en het Fransche schip »St. Adresse® vlak voor de haven van Havre. Hoewel ze eenigszins werd beschadigd, kon de, »Mira« haar reis naar Hamburg voortzetten. Bruiloft met een droevig slot In het gebied van Zoegdidi (Kaukasas) is een huis, waarin zich ter gelegenheid van een bruiloft 400 personen bevonden, ingestort. Ongeveer 100 gasten werden getroffen, waarvan velen ernstig gewond. Totnogtoe zyn 5 lijken onder de puinhoopen vandaan gehaald. Wit leger°bU Minsk De »Times« verneemt uit Danzig, dat er zich bij Minsk een wit leger vormt, onder leiding van generaal Bozowsky, welk leger voornemens zou zijn den stryd aan te binden tegen het roode leger, onder generaal Boedienny. o Kaak gebroken Een meisje te Northgau (by Londen) geeuwde en opende daarbij haar mond zoo wijd, dat haar kaak brak en zy moest worden geopereerd in een ziekeninrichting. o Brand in een ondergrondschen trein Naar uit New-York wordt bericht, ontstond tengevolge van een door kortsluiting veroorzaakten brand in een ondergrondschen trein, nabij het Grand Central-spoorweg station een geweldige paniek. De waan zinnige passagiers waren niet in staat de automatisch werkende deuren te openen en worstelden zich een weg door de por tieren. Vyf en zeventig personen werden gewond, van wie dertig naar het hospitaal werden vervoerd. jêê Overspannen zenuwen jWOnrust en alle andere gevolgen varü S OVERPRIKKELDE ZENUWEN] mrteemeen koker /l/J/IHARDT'Sl ^^^Zenuw-tiblef-fen 75 c/ BIJ APOTH.EN DROSI5TEH Vr&ad vooral de echhe voorzien yan dan naam MUN HARDT. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beate en YOordeell$»te adres, Hensden. Van de werf van de Firma De Haan Oerlemans alhier, werd met goed gevolg te water gelaten het stalen Rijnschip genaamd »St. Maria®, gebouwd voor rekening van mej. Wed. Willemsen te Pannerden. De hoofdafmetingen van het schip zyn lang 60 Meter, breed 8 Meter, hol 2.25 Meter, terwyl het laadvermogen ca. 800 Ton bedraagt. Het schip is geheel volgens de eischen des tijds ingericht, voor het snel lichten van de ankers is een vDeutz® motor op het voordek aangebracht. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een Rijnschip van 800 Ton, voor Nederlandsche rekening. De zangvereeniging »Crescendo« alhier behaalde onder leiding van den heer M. J. van Heijst te Engelen op het Nat. concours te Wijk in de ie Afdeeling ge mengde koren een eersten prijs, de eerste eerepry3 en directeursprys met 109 punten. De vereeniging is met deze schitterende prestatie in de afdeeling Uitmuntendheid gekomen. De Heusdensche Harmonie® behaalde op hetzelfde concours in de 2e Afdeeling Harmonie een eersten prys met 3de eere- prys en komt door dit mooie succes in de le Afdeeling. Beide vereenigingen, die de eer van Heusden op muzikaal gebied zoo schitterend hebben hooggehouden, wenschen wy met hunne kranige directeuren geluk met deze overwinningen. Moge het voor de leden een aansporing zyn om op den ingeslagen weg steeds voort te gaan, dan twjjfelen wy er niet aan of meerdere lauweren zullen hun deel zijn. Naar wy vernemen zal uit de ingezete nen een commissie worden gevormd, om gelden in te zamelen, om beide vereeni gingen een blyvend aandenken voor hun succes te schenken. Aalburg en Heesbeen. Onzen Pre dikant, Ds. J. Bus, hoopt volgende week een biduur voor 't gewas te houden, en welDinsdagavond om 6 uur te Aalburg en Woensdagavond om 6 uur te Heesbeen. Almkerk. Dezer dagen kwam mej. V. alhier zoodanig van een trap te vallen, dat zy haar been brakgeneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Op de vergadering van de Herv. Ver. »Schrift en Belydenis® alhier welke a.s. Zaterdag te n.m. 7 uur hoopt ge houden te worden, zal o.m. in bespreking komen het plaatselyk reglement, door het prov. College, voor deze Gemeente ontwor pen trouwe opkomst zeer gewenscht. Cappelle. Op de scheepstimmerwerf te Waspik had de werkman G. v. d. S. uil deze gemeente het ongeluk met zyn hand bekneld te raken tusschen een paar yzeren platen, zoodat hij genoodzaakt was geneeskundige hulp in te roepen. Bij de j.l. Dinsdagavond in het stations-koffiehuis alhier gehouden aanbe steding van het buitenverfwei k der 28 woningen van de vereeniging tot verbete ring van de Volkshuisvesting te dezer plaatse werd als volgt ingeschreven A. Smits Kaatsheuvel f 974 J. Klaasse en D. Rijken Sprang f 800 Wed. J. J. van der Waals en Zonen Capelle f 644 W. H. de Haar Kaatsheuvel f 610J. B. de Lange Kaatsheuvel f 527. Gunning volgens bestek. De collecte voor den gewapenden Dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 22,87%. ,s G-ravemoer. Der traditie getrouw gingen de beide harmoniën uit Dongen in den vroegen Hemelvaartsmorgen wederom dauwtrappen en hadden wy de eer beide corpsen ook door onze gemeente te zien trekken, ons daarby in het vroege uur vergastende op de vroolijke toonen der muziek. Dat niemand dan in de veeren blyft, laat zich verklaren, Nienwendijk. Tot vaste hulpbestellers der posteryen zyn benoemd de heeren W. J. Ebert en G. v. Helden. In de maand April werd aan het pastkantoor alhier ter Rijkspostspaarbank ingelegd f 412,48 en terug betaald f 6,35. De heer G. v. d. S„ onderbaas der firma v. d. Velden vertoevende op een zuiger in Duitschland, kwam in aan raking met een staaldraad, direct stelde hy zich onder geneeskundige hulp, welke bloed vergiftiging constateerde. Op Vrydag 29 Mei a.s. des avonds 7 uur zal voor de A. R. Kiesvereeniging vVreest God, eert den Koning® op treden Prof. P. A. Diepenhorst, Hoogieeraar aan de Vr. U. te Amsterdam met het onder werp ïDe komende Stembus®. In de maand April werden aan het Rijkstelefoonkantoor 207 telefoongesprekken gevoerd en 31 telegrammen behandeld. Raamsdonksveer. Tot bestuurslid van den Sandoelschen polder werd gekozen de heer C. M. Sagt. De heer J. B. Zylmans werd gekozen tot Voorzitter van den Goeden Aarts- en Eendrachtspolder. Sleeuwijk, Zaterdagavond zal om half acht in de Openbare School vergadering gehouden worden door de afdeeling Vrij heidsbond van Sleeuwyk onder leiding van den eere-voorzitter Mr. v. Ommeren. Met den 2den Pinksterdag zal de muziekvereeniging Wilhelmina® alhier deelnemen aan het concours te Hardinzveld. Sprang. De heer H. Dijk hoofd der Chr. School alhier is in gelijke betrekking benoemd te Leeuwarden. Ds. J. C. Wolters pred. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, ontving een beroep naar de gemeente van Gouderak. Veen. De rekening van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 192324 van het Waterschap »De Polder van Veen® en de begrooting voor het dienstjaar 1925 26, liggen t.m. 28 Mei ten kantore van den Secr.-Penningm. voor ingelanden ter inzage. Dit jaar zijn slechts 3 aanvragen ingekomen ter verkryging van vischakten. Ds, Fraanje uit Barneveld hoopt Maandag 25 Mei des n.m, 2 30 en 7 u. voor de Ger. Gem. op te treden. Het uitvoerig en beredeneerd ver- alag van den toestand dezer gemeente over 1924 is tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld. De lijst der Stemgerechtigde inge landen van het Waterschap »De polder van Veen® is herzien en t.m. 27 Mei ten kantore van den Secretaris-Penningmeester ter inzage nedergelegd. Waalwijk. In de laatste hoofdbe stuursvergadering der Intern. Tentoonstel ling voor de Schoen en Lederindustrie, Waalwyk 1925 is o. m. besloten den lo tingsdatum voor de stands vast te stellen op Woensdag 3 Juni a.s. Het entree der Tentoonstelling is be paald op f 0,75, na het sluiten der hal len op f 0,50 terwijl abonnementskaarten voor den geheelen duur der tentoonstel ling zyn gesteld op f 4.— Collectieve kaarten worden alleen gegeven voor scholen. De fmancieele positie der tentoonstel ling is op het oogenblik zeer goed te noe men en openen zich de beste vooruitzich ten voor het geheele welslagen, ook op dit terrein. De standhouders kunnen zich wenden tot het comité voor financien, (secretaris Math, van Loon, Grootestraat, Waalwijk) in verband met de benoodigde kaarten. Elk exposant krygt behalve zyn eigen kaart nog twee stuks voor zyn personeel ter beschikking, Afwykingen hiervan te regelen door het comité. Het verfwerk der tentoonstelling is ge gund aan den heer Gerrit Hena te Waal wijk, het glaswerk aan de firma Volbeda en Siero te Maarssen. De wegenaanleg zal geheel geschieden in sintelpaden met de vereischte stofvry- making. Een geheel afzonderlijke baan wordt aangelegd voor de draveryen, terwyl het concours d'elegance, voor automobielen, behendigheidswedstrijd voor motoren, de turn en voetbalfeesten, het groot festival in een vergevorderd stadium van voorbe reiding verkeeren. Het huisvestings-comité beschikt thans reeds by particulieren over 170 kamers met ruin 200 bedden. Werkendam. Ds. J. de Bruin, te Maassluis, heeft bedankt voor het beroep naar Werkendam. Wondrichem. De op Dinsdag j.l. ge houden collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Diesst in de Nederlanden heeft in deze gemeente opgebracht de som vad f 11,41. Op de op 15 Mei j.l. van kracht geworden kiezerslijst komen voor 1020 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal, 999 voor de Provinciale Staten en 983 voor den Gemeenteraad. Waspik. Het traditioneele dauwtrap- pen getrouw, werden we heden morgen verrast door de opwekkende marschen der Dongensche Harmonie. Wijk. Begunstigd door mooi zomerweer had gisteren en eergisteren het Nationaal concours plaats ter herdenking van het 20 jarig bestaan der fanfare Oefening en Uitspanning®. Het concours trok vooral op Hemelvaartsdag duizenden bezoekers. De politie had aan de loketten handen vol werk om den geregelden verkoop der kaarten te bevorderen, het was één op dringende massa. Trots deze groote drukte had alles een kalm verloop, geen enkel verkeerd woord werd gehoord. Ieder maakte goede zaken en ieder was tevreden en in opgeruimde stemming. De tyd ontbreekt ons, een uitvoerig verslag te geven, wy hopen dit In ons volgend num mer te doen en laten daarom alleen de uitslagen der beide dagen volgen. Zangwedstrijd op Woensdag T.O.G.I.D.O. te Veen 65 punten 3e prys, Excelsior ie Aalst 67 punten, 3e prijs. Uitspanning door Inspanning te Wer kendam, mannenkoor 68 punten. 3e prijs. Oefening en Vermaak te Vlijmen, 103 punten, le prijs. Hosanna te Haaften 81 punten, 2e prys. Polyhymnia te Genderen 84 punten, 2e prijs. Crescendo, Heusden 109 punten, le prijs. Uitspanning door Inspanning, Gemengd koor te Werkendam 91 punten, 2e prys. Haagsch Tram-Mannenkoor te 's Hage 91 punten, 2e prys. Op Donderdag namen nog deel de zang verenigingen Juliana te Sleeuwyk 66 p. 3e prys. Nieuw Leven te Dalem 86 p. p. 2e prys. In den Eerewedstryd behaalde Crescendo uit Heusden met 56 punten den len prys en ^Oefening en vermaak« uit Vlyraen met 53 punten den 2en prys, beide onder lei ding van den heer M. J. van Heyst uit Engelen. De heer van Heijst verwierf met Crescendo uit Heusden ook den directeurs prys. Muziekwedstrijd op Donderdag. Excelsior te Barendrecht 60 punten, 3e prys. Eendracht te Herpt 102 punten, le piys. Sirena te Vryhoeve-Capelle 100 punten, le prys. Kunst ria Arbeid te Capelle 102 punten, le prys. Concordia Nederhemert 71 punten 3e prys. Heusdensche Harmonie te Heusden 101 punten, le prijs. Kunst en Vriendschap te Ryswjjk 63 punten, 3e prys. La Harpe te Velddriel 101 punten, le prijs- Prins Hendrik te Aalst 69 punten, 3e prijs, Woudrichemsch fanfarecorp te Woudri- chem 85 punten 2e prys. Wilhelmina te Veen 101 punten, le prys. Uitslag Eere-wedslryd Wilhelmina te Veen le prys, 54 punten. La Harpe te Velddriel 2e prys, 47 punten. Heusdensche Harmonie te Heusden 3e prys, 41 punten. De directeursprys werd behaald door den heer A. Christ, directeur van Kunst na Arbeid te Capelle. Wondrichem. Zondag a.s. hoopt in de Chr. Bewaarschool op te treden de heer I. Blootshoofd, godsdienstonderwijzer te Drimmelen. De dienst zal te half tien v.m, aanvangen. Verheugde menige huisvrouw zich soms reeds over de te wachten concurrentie en de 8 pCt. dividend, die de Gebr. van Houwelingen voor hun brood en banket waren per circulaire in 't vooruitzicht stelden, dan is dit alles te vergeefs geweest. Wy vernamen uit betrouwbare bron dat genoemde heeren, hoe v blauw® dit ook moge staan, de zaak vblauw® zullen laten en geen controleboekjes zullen uitreiken. Door andere bakkers wordt thans weder 't oude tarief in rekening gebracht. Werkendam. Vorige week Zaterdag hield de Postduivenvereen. »Wilhelmina« alhier een wedvlucht vanuit Mons (België). Afstand 170 K.M. In totaal waren 41 duiven medegegeven. Duiven gelost 11.40 u. J. Zwets, le, 3e en 6e prysJ. Does burg 2e prys D. Groeneveld 4e prys J. Vink 5e prys F. v. Dordtraond 7e en C. B, v. d. Straaten 8e prys. Heden Zaterdag zal een wedvlucht worden gehouden vanuit Vilvoorde. Woensdag 27 Mei a.s. zal in de Nutszaal een bioscoop-voorstelling gegeven worden door dezelfde firma, die de vorige week een voorstelling gaf. Vertoont zullen worden Chariie's droom, oerkomisch stuk in 4 acten Charlie op de Renbaan in 2 acten enz. Wy geloven, gezien het succes van de vorige week, dat ook deze avond weer uitstekend zal slagen. PREDIKBEURTEN 24 MEI Etuidenvm. 10 u. ds Huygens (Colleote Diao.huis) Ger. Kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. leesdie&st Firma ALPH. HUPSCH -V V l Waar Maas en Waal Bergeijk Stufkens,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2