Derde Blad voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. lo. 4503. vrijdag 22 Mei loorzifcten^A menmetPURQL S. D. LANIHUYZEN Co's BANK RAAMSDONKSVEER. Zaterdags in JUUT, JULI en AUGUSTUS gesloten wegens loeursvacantie. ifft Jan Geerlzen, DAMRUBRIEK. Vragen op rechtskundig gebied Ruime auto- garage's BEHOORENDE BIJ HET Redacteur: M. J. L. BÉNÉKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. In den 1ste Naderl. Zetkamp, gespeeld in Juli-Aug. 1906 werd de volgende fraaie partij gespeeld tusschen de heeren W. v. Daalen te Haarlem met Wit en L. J. Content te Amsterdam met zwart. We geven deze partij hier omdat ze 't naspelen overwaard is. Ze is meester lijk gespeeld en geanalyseerd door C. H. Broekkamp. Omgewerkte Korte Centrum-Opening.* 1) 33-28, 18-23; 2) 34 30, deze zet geschiedt een tempo te vroeg. 2) 2024Wij prefereeren 2025, waardoor wit verplicht wordt om 3933 te spelen, waarna volgt 25-34 40X18, 12X23; Nu is de korte vleugel van wit reeds zeer verzwakt, tengevolge van het te vroeg opspelen van 3430. 3) 31—27, 17—21 4) 39-33, 12—18 5) 37-31, 14-20 6) 31—26, 7—12 7) 26X17, 11X31 8) 36X27, 611 Op dit moment is 2025 beter, omdat hiermede den korten vleugel van Wit dezelfde ver zwakking wordt toegebracht. 9) 41-37, 11-17 10) 46—41, 17—21 11) 41—36, 20—25 12) 44—39, 25X34 13) 40X20, 15X24 14) 45—40, 10—14 15) 40—34, 4—10 Wij achten hier 510 beslist sterker. Schijf 4 kan zoowel veld 9 als 10 beheerschen, terwijl schijf 5 alleen veld 10 bestrijkt en momenteel toch dezelfde kracht ontwikkelt. 16) 34—30, 2-7 17) 49-44, 10—15 18) 50-45, 14—20 19) 44—40, 1-6 20) 37-31, 7—11 (Wordt vervolgd). 't Volgende »!etter«-probleem is van den Franschman Louis J. Paradis. de zwarte schijven vormen op 't bord de letter A. Stand in cijfers Zwart (9 sch. en 2 dammen) op 3, 8, 9, 17, 18, 19, 20, 21, 25 en dammen op 12 en 14. Wit ,(8 sch. en 2 dammen) op 26, 29, 33, 34, 37, 43, 47, 50 en dammen op 46 en 43. Wit begint en wint. Oplossingen worden ingewacht binnen 3 weken. BUITENLAND. Herige stormen Hevige stormen hebben gewoed boven Uruguay. De haven van Montevideo is gesloten. Alle verbindingen met het bin nenland zijn verbroken. De materieele schade is enorm. Ter dood reroordeeliig vervangen deer levens lange kerkerstraf. Uit Sofia wordt gemeld, dat koning Boris de ter dood veroordeelde plegers van den aanslag op de kathedraal heeft bege« nadig tot levenslange kerkerstraf. 150 Huicen in do aseh gelegd In het Litausche plaatsje Schuckselme zijn door een grooten brand meer dan 150 huizen in de asch gelegd. De Meme ier brandweer neemt aan den blusschings arbeid deel. Er zijn 5 personen by den brand om het leven gekomen. Hevige onvrede» Te Roussillon ten Zuiden van Perpignan aan de Frartsch Spaansche grens hebben hevige onweders gewoed. De bliksem sloeg op verschillende plaatsen in en ver oorzaakte groote schade. Een kind werd gewond, een vrouw werd door den bliksem gedood. De bliksem maakte voor al ook veel slachtoffers onder de kudden. In het gebergte werden 2 herders gedood. Een ernstige mijnramp by Kortmand 43 Dooden. Zaterdagmiddag om half vijf ontplofte op mijn Durtsfeld schacht 5 een magazijn van ontplofbare stoffen. Van alle omliggende mijnen zijn red dingsbrigades aangekomen. Een derde telegram meldt, dat tot nog toe 5 dooden zijn geborgen. De ontploffing in de mijn Korstfeld heeft veel meer slachtoffers geëischt dan zich naar de eerste berichten van de myndirectie liet aanzien. In totaal bedraagt het aantal dooden tot dusver, naar de Crt, meldt, 43. waar onder 7, die aan hun verwondingen in het ziekenhuis zijn overleden, Eenmynweiker wordt nog vermistmen neemt niet aan dat hy zich nog onder de levenden be vindt.' Het totaal aantal gewonden be draagt vier en dertig. Door den zeer grooten luchtdruk er zijn, naar schatting ongeveer 2000 K.G. dynamiet en andere ontplofbare stoffen ontbrand is de mijn over 300 meter gescheurd dientengevolge is de reddings- arbeid zeer moeilyk. BINNENLAND. Verplaatsing van arbeidskrachten De •Stand.meldt, dat de N. V. Phi- lipst Gloeilampenfabriek te Eindhoven van de Regeering een subsidie heeft gekregen voor den touw van 100 arbeiderswoningen onder bepaling, dat deze woningen bestemd zullen zyn voor gezinnen van arbeiders uit Drente, die in Philips' fabriek te werk zullen worden gesteld. Voorts verneemt het blad nog, dat de besprekingen inzake de verplaatsing van Drentsche arbeidersgezinnen naar Enschedé in zeer vergevorderd stadium zijn, doch dat het aantal te verplaatsen gezinnen tot 500 is beperkt. Ten slotte kan nog worden gemeld, dat er in het myngebied in Limburg veel vraag is naar arbeidskrachten, en dat te ver wachten is, dat meerdere Drentsche ar beiders dan tot nu toe geschied is, daar zullen gaan werken. Een gemeente-ontvanger ontslagen een gemeente-secretaris geschorst De Gemeenteraad van Bergen op Zoom heeft verleden Vrijdag vergaderd en wel ongeveer 6 uur in geheime zitting. Met algemeene stemmen is aan den gemeente-ontvanger, den heer A. J. J. de Meulemeester, ontslag uit zyn betrekking verleend, onder handhaving van de verant woordelijkheid van het door hem tot dusver gevoerde beheer. Eveneens is met algemeene stemmen besloten den gemeente-secretaris, den heer C. J, A. van Liempt, voor den tyd van 1 maand uit zyn betrekking te schorsen in afwachting van een nader onderzoek naar eventueel door hem gepleegde onregelma tigheden. »Msb.« o Dryvende mijnen Het Departement van Marine heeft te Enkhuizen bericht, dat herhaaldelijk weer dryvende raynen in de nabijheid der Ne- derlandsche en Duitsche kust worden aan getroffen. o Radio-iendstation Op nader te bepalen dag zal een radio zendstation, hetwelk is gebouwd aan het Centraal-bureau van het Kon. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt, in werking wor den gesteld. Dat zal a.o. uitzenden weers verwachtingen van algemeenen aard te 10.45, 12.55 en 8.05 nam. A. T. en nachtvor8tberichten. bij Wielrijders en een door zon Verschroeide Huid, verzacht en geneest Bij Apoth. en Drogisten Slapte Aan 82 sigarenmakers van de Kon. Ned. Sigarenfabrieken der firma Eugène Goulnoy en Baar te 's-Hertogenbosch is tegen 2-3 Mei a.". ontslag aangezegd. Dit ontslag vindt zijn oorzaak in de malaise en de groote duurte der tabak. Het bedrijf wordt met 200 man voortgezet. o Obligaties in beslag genomen Te Haarlem is door de politie een aan tal obligaties in bsslag genomen, omdat zij vervaardigd waren in den vorm van bank biljetten van f 10. De bedoeling was een z.g. sneeuwbal-obligatie-leening uit te geven. De politie nam alle materiaal in beslag. m 1. Moet van ouderdomsrente ook wor den betaald Inkomstenbelasting, althans mag deze bij het loon voor de belasting worden opgeteld 2. Mag voor inwonende meerderjarige zoons bij het belastbaar inkomen van de vader iets worden gevoegd (winst) wanneer deze het loon aan de ouders afdragen 3. Idem wanneer die zoons zelf zijn aangeslagen M. v. A. 1. Voor de Rjjksinkomstenbelasting mag ouderdomsrente bij het loon worden op geteld. 2. Wanneer minderjarige inwonende zoons hun loon aan de ouders afdragen mag het bedrag van dat loon gevoegd worden by het inkomen der ouders. 3. Wanneer de meerderjarige inwonende zoons zelf zijn aangeslagen, mag een zeker gedeelte van hun loon, hetwelk als kost geld wordt aangemerkt, worden gevoegd by het inkomen der ouders. Ik had mij als dienstbode verhuurd en den godspenning ontvangen. Eenige dagen daarna kryg ik bericht dat men mij niet wenscht en wel zonder opgaaf van redenen, Wat staat mij nu te doen Hoeveel schade vergoeding kan ik vorderen G, ,K. Burgerlijke Stand. WOUDRICHEM. Geboren: Marinus z. van J. Bos en H. Abresch Gijsbertje Bernarda d. van G. B. de Kriek. Ondertrouwd: A. G. Krielaart 29 j. en W. Smits 21 j. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Johannes z. van P. Ver schoor en G. van der Heijden Cornelis Johannes z. van G. Vissar en A. van Beek Bastiana Johanna z. van G. Verhoeven en E. van Vuuren Nanning Antonie z. van W. Duizer en H. Scheurwater. Ondertrouwd: A. van den Assem 29 j. en P. W. Pruijssen 30 j, Getrouwd: J. van Oord 26 j. en A. Paans 20 j.E. v. d. Wal 24 j. en M. B. van Breugel 23 j.G. J. Mulder 28 j. en A. A. Kraaijenbrink 30 j. 's GRAVEMOER. Geboren: Marinus z. van A. Hoef nagel en J. van Beek Willem Jan z. van A. Verduin en A. Boogaards; Engelina d. van D. van Loon en C. W. van Beek Heiliger Adrianus z. van C. A. van der Schans en J. A. Snyders Adriara Johanna d. van P. van Loon en E. A. Groene veld. Getrouwd: J. W. Verduin 36 en C. Prins 32 j.A. Gruis 25 j. en G. J. van der Pol 23 j. Overleden: M. Rosenbrand 70 j. SPRANG-CAPELLE, over April. Geboren: Willem Teunis z. v. A. J. de Roon en D. D. A. Rosenbrand Leen- dert Antonie z. v. D. Rijken en C. P. v. SeistAdriaan Willem z. v. C. v. Os en M. SoijdersJohannes Pieter z. v. G. Ro- zenbrand en P. Verduijn Adriaan Johan nes z. v. J. A. v. Dongen en D. Ramsteijn Pieternella Frederika d. v. P. de Waal en F. v. d. LindenMaartje d. v. A. den Boer en M. v. Enhuijzen Jacoba d. v. J. WaartsMaria Pieternella d. v. H. Rijs- djjk en M. C. de Rooij Leonardus z. v. A. Smits en L. v. Dongen. Gehuwd: A. J. Sprangers 26 j. en TELEFOON No. 15 AGENTSCHAP VAN DE AMSTERDAMSCHE BANK A'DAM DE DIRECTIE w T. BOONSTRA. C. v. d. Schans 29 j.M. v. d. Poorte 25 j. en A. v. Pelt 25 j.A. Millenaar 28 j. en J. A. v. d. Heuvel 22 j.Th. Blok 29 j. en J. van Tilhorgh 30 jj Overleden: A, J. Paans 5 m. J. Verhagen 67 j., echtg. v. J. de Bie Z. Molegraaf 75 j., wednr. v. S. Faro G. H. Ros 2 m. J. J. de Wit 14 m.H. Kuijtenaar 15 m.M. Sprangers 77 j., echtg. v. P. Groeneveld J. Koenen 31 j wed. v. A. S. v. Peer. VEEN, over de maand Aprd! Geboren: Cornelia d. v. G. A. Roe land en G. J, Verbeek; Rienus Maiius Pieter z. v. A. G. Vos en P. L. Blankers Chatharina Maria d. v. P. A. Nefkens en H. M. Francissen Clasina Johanna d. v. I. Jiskoot en E. P. Vos Vergadering van den Raad der gemeente DU5SEN, op Dinsdag 19 Mei. Afwezig waren de heeren Jac. Leenmans en M. v. d. Pluijm. De Voorzitter opende te 3 uur de ver gadering en las de notulen, welke onver anderd werden vastgesteld. Allereerst werd de leden ter inzage aangeboden de rekening over 1924. Vervolgens het verslag Verbetering Volkshuisvesting. Verder nog ter inzage Rekening en Verantwoording van de Warenkeuringsdienst 1924, ontvangsten en uitgaven, en een verslag van de Gezondheidscommissie Voorts werd voorgelezen een schryven van de Prov. Waterstaat, om de som van f 4000 uit te betalen. Dan volgde een goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit aangaande den verkoop van grond a fl.10 per M*. aan den heer Akkermans. De Voorzitter deelt mede, dat Akkermans daarop is teruggekomen, zoodat dit komt te vervallen. De Voorzitter las nog een schryven voor van het instituut de Vrijwillige Landstorm, den Raad verzoekende om dit instituut subsidie te verleenen tot uitbreiding van de landstormdagen en tot betere consoli datie van genoemd instituut. De aanvrage bedroeg f5 voor elk 10 tal landstormleden in de gemeente, zoodat het subsidie f 15 bedraagt voor deze gemeente. Alle deze punten werden bij hamerslag aangenomen. Nu werd voorgelezen een bezwaarschrift van den heer W. A. H. J. Heesels, in houdende dat zijn vergunningsbelasting f5 hooger is dan van een ander, waarom Heesels verzocht om ontheffing daarvan. B. en W. waren van oordeel, om hier afwijzend over te beschikken, wijl het Hotel van Heesels dat in den laatsten tyd vooruitgaat door zyn radio-inrichting deze heffing alleszins motiveert. De Raad handhaafde het oordeel van B. en W. Een schrijven van de inwoners uit den Bisschbosch, den Raad verzo' kende om tegemoetkoming in de kosten voor hun schoolgaande kinderen. B. en W. hebben hier een nieuwe re geling voor getroffen, gebaseerd op de inkomstenbelasting. De regeling is aldus: f 2 per week tegemoetkoming voor een inkomen van f 1000 en daar beneden f 1.50 voor een inkomen van f 10001500, fl.00 f1500-2000, f 0.50 i f2000—3000, daarboven f 0.25. J. C. v. Dyk. Voorzitter, geld deze regeling alleen voor den Biesbosch of ook voor de kinderen die aan de fabriek wonen en is daar we) controle op te houden, wanneer die kinderen niet naar school gaaq of vacantie hebben. Voorzitter. Ja, kijk eens hier v. Dijk, daar kan geen oog op worden gehouden. Ik zou zeggen, dat kan ons niks bommen, de gemeente betaalt dat en dan zijn wij er van af en wat de kinderen aan de fabiek betreft, die krygen vrye overtocht naar Raamsdonksveer, anders niet. Na een korte discussie tusschen dhren v. Dijk, Middelkoop, Hermans en v. d. Koppel werd deze regeling met algemeene stemmen aangenomen. Voorts deelde de Voorzitter mede, een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1924. De Voorz. deelde mede, dat het ver schillende posten betreft, doch die allen binnen het kader der begrooting vallen, wordt aangenomen. Nog wordt voorgelezen wijziging van Art. 114bis Gemeentewet en wyziging van verschillende artikelen van het huishoudelijk reglement (C. T. W. v. S.) volgens Kon. Besluit, werd met hamerslag aangenomen. Punt 6 der agenda luidde, heffingscijfer over dienst 19251926. B. en W. waren van oordeel hierin geen verandering te brengen, zoodat het hef fingscijfer 3 blijft. Nu volgt nog een schrijven van de Bank van Ned. Gemeenten. Uitvoerig werd de Raad medegedeeld dat het Beheer van het G.E.B. niet in handen moest zijn van de P.N.E.M., want dat was niet in het belang van de gemeente. De Voorzitter deelde mede dat eerst het contract met de P.N.E.M. gesloten afgeloopen moest, waarom op dit schrijven niet werd ingegaan. Benoeming leden voor het Stembureau was het laatste punt der agenda. Allereerst werd gestemd voor het hoofd stembureau bestaande uit 4 leden, By stemming was de uitslag als volgt T. v. d. Pluijm 9, W. D. Middelkoop 9, J. v. Steen 7, G. v. d. Koppel 4, A. Berm 2, J. C. v. Dyk 5 en Joh. v. Balkom 1 stem. T. v. d. Pluym, W. D. Middelkoop en Jos. van Steen werden by eerste stemming benoemd. Herstemt werd tusschen de heeren v. d. Koppel en J. O. v. Dyk, daar de stemmen staakten werd by loting aangewezen J. C. van Dyk. Voor leden van het stembureau van Wijk A en B werden gekozen J. v. Steen en T. v. d. Pluym. Voor leden van het stembureau van wijk C dhren Jac. Leemans en M. v. d. Pluijm, als Voorzitter van dit bureau werd gekozen da heer G. v. d. Koppel. Beide eerstgenoemde bureaux worden door Bur gemeester Snijders waargenomen. Hierna grat de Raad over in geheime zitting. RECHTZAKEN. BOSSCHE RECHTBANK. A. W. de G. te Almkerk, 4 maanden tuchtschool voorwaardelijk. C. P., Waalwjjk, mish. 14 d. gev. _d liezoek van ouds bekend H6tel Café Restaurant Uitspanning. St. Jansstraat 10-12 '8 BOSCH. Tel. Interc. 436 Station N.A.B.O. SLEEDWUK-'s BOSCH ffieitwsblad Alle Bankzaken

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 9