Zorme brand FEUILLETON. „Het Kasteel van Kerlor". Uitgave: Firma L. J* VEERMAN, Heugden. No, 4504. Woensdag 27 Mei 1925 Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. '-AND VAN ALTEN* Dit blad verschijnt WOENSDAG en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt /4.40. Afzonderlijke nummers 6 cent. Advertentiën van 4—6 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. BUITBNLANDSCH OVERZICHT De Evening News verneemt uit Tokio, dat de steden Osaka, Kobe en Kioto (Japan) door een geweldige aardbeving zijn geteisterd. Verscheiden groote kantoorgebouwen zijn beschadigd, kleine gebouwen zijn ingestort. Ook de spoorwegstations hebben zeer ernstige schade. De berichten omtrent de aardbeving in Japan zijn nog zeer onvolledig, daar de telegrafische verbindingen met het geteisterde gebied verbroken zijn. Osaka, Kobe en Kioto bleven voor brand gespaard, doch ernstiger is de toestand in de havenplaats Toyoka in de provincie Tango aan de Japansche zee, waar het station en 2000 huizen in stortten en een brand uitbrak, die zich onmiddellijk over de geheele stad uitbreidde en velen die door de vlammen werden ingesloten het leven kostte. De geheele bevolking die 40,000 zielen telt is gevlucht. Een trein naar Toyoka wordt vermist en is waarschijnlijk bedolven bij het instorten van de tunnel bij Asjiya. Nabij Genboedo is een andere trein om ver geworpen. Zes legervliegtuigen die van Osaka naar Toyoka zyn gezonden, rappor teerden, dat het aantal dooden te Koenyama en te Foekoetsji twee dorpen in de nabij heid der stad, 800 bedraagt en dat overal in de streek een paniek heerscht. Groote schade werd aangericht in de zilvermijnen van Ikoeno, de belangrijkste van het land, waar alle schachten zijn ingestort. Doktoren en roode kruispersoneel zijn naar de ge- V teisterde streken gezonden. Men zegt, dat de aardbeving die te 41 uur 's morgens plaats greep, de hevigste is sedert 30 jaar in deze streek voorgevallen. Tusschen Frankryk en Spanje zijn onder handelingen gevoerd over de krijgsverrich tingen in Marokko. Naar Le Journal uit Madrid verneemt, is Malvy naar Parys teruggekeerd. Trots de geheimhouding van officieele zijde wordt verzekerd, dat, hoewel geen overeenkomst voor een samenwerking met de Spaansche troepen is tot stand gekomen, Malvy toch verkregen heeft, dat aan de Fransche troepen wordt toegestaan, de Spaansche zone binnen te dringen, in dien de ontwikkeling der militaire operaties het Fransche opperbevel ertoe zou dwingen den vijand op Spaansch of op onder Spaan- schen invloed staand gebied te achtervolgen. Natuurlijk zullen de Fransche troepen, zoo dra de vijand onderworpen is, zich op Fransch gebied terugtrekken. 132 Dat is veel meer uw zaak. Waarom U kunt beter dan ik zeggen wat er gebeurd is. En bovendien, mijnheer, ben ik een handelsman en ik weet goed hoe men die zaakjes op moet knappen. Juffrouw Zéphyrine Fouilloux erft v£fn haar zuster Rose heeft niets nagelaten. Ditmaal was de onbekende verbluft. Het is niet mogelijk Niets. De man keek scheler dan gewoonlijk. Ik geloof, hernam hij, dat u niet be grijpt wat ik bedoel Ik handel niet alleen uit verplichting Dat geloof ik graag. Welnu, men zou kunnen zeggen, dat als de zuster niet is gewaarschuwd, dat men er belang bij had die waarheid te verbergen. Dus, dat blijft afgesproken, hernam de heler schrijf. Wilt u het adres weten Neen 1 zei Etienne, die bleef weigeren. Welnu, stuur den brief dan aan mij en ik zal zorgen dat hij zijn doei be reikt. De brandweerman bleef zwijgen. Tot weerziens, zei Bidonneau Dat is afgesproken Denk eens aan mij In Spanje is de opvatting, dat men, althans niet op het tegenwoordige oogen- blik, geen militaire operaties kan onder nemen en in het geheel niet in de inter nationale zone, daar Frankryk thans van Spanje de volle vrijheid heeft gekregen naar goeddunken te handelen. Het direc torium stelt zich op het standpunt, dat in de zone van het Spaansche protectoraat rust heerscht en het heeft het voornemen de aan Spaüje onderworpen streken door andere middelen dan militaire te pacificeeren. Het Belgische Kabinet heeft geen lang leven gehad. Vrijdagmiddag werd in de Kamer een motie van wantrouwen in het Kabinet Van de Vijvere met 98 tegen 73 stemmen aangenomen. Er waren negen ontbindingen. De ministers verlieten de zaal onder toejuichingen der rechterzijde. De koning heeft den liberalen afgevaar digde Max thans opdracht gegeven tot de kabinetsformatie. Max zal trachten de crisis op te lossen. Het licht in zijn voor nemen eerst de mogelijkheid te onderzoeken van de vorming van een extra-parlemen tair kabinet als overgangsmaatregel. BINNENLAND. Een dure weigering Een Westerwoldering, wiens eigendom publiek zou worden verkocht, omdat hij steeds weigerachtig bleef 47 cent water schapslasten te betalen, offerde.... 480 gulden voor de sedert gemaakte rechts* kosten. fluggebeet Een muggebeet make men vochtig en wrijft er dan met een stukje suiker op de pijn verdwijnt en de zwelling der huid blyft achterwege. liet het hotfd tusschen twee schuiten Vrijdagmorgen wilde de 45-jarige zoon van schipper Hoekstra, op een der schuiten der Centrale Ammoniakfabriek te Weesper- karspel, zich voorover buigen om iets uit het water te halen. Op hetzelfde oogen- blik passeerde een stoomboot door het Smal Weesp, waardoor het water zóó in be roering werd gebracht, dat het schip, waarop de jonge Hoekstra zich bevond, in botsing kwam met een andere aan den wal liggende schuit. Het gevolg was, dat H. met het hoofd tusschen de beide schuiten bekneld geraakte, waardoor dit lichaams als u een horloge noodig hebt Als uw kameraden kostbaarheden willen koopen, stuur ze dan naar mij toe Ik lever op billijke voorwaarden. Tot weerziens. De heler ging been, en Poulot bleef verbluft staan. Was het werkelijk zijn plicht om naar Zéphyrine te schrijven? In de kazerne teruggekomen maakte hij van den tijd die hem nog restte voor het avondappel gebruik en schreef: Mejuffrouw. Ik wilde u den dood van uwe zuster niet melden omdat u u niet erg goed gedragen hebt tegenover haar. Alleen meld ik u, als zijnde het ee- nige familieffed, het volgende Uw zuster heeft niets nagelatenmen heeft haar van de armen begraven. Haar meubelen zijn verkocht. Uw neefje is in het Bestedelingenhuis. Ik heb de eer u te groeten. Etienne Poulot. Hij stuurde den brief aan Bidonneau, die hem aan den Slak zond. Ik heb nieuws. Van wie? vroeg Zéphyrine. Van Rose. Heb je haar geschreven. Neen, maar lees zelf. Ook zij las den brief. Zij keken elkaar verbluft aan. Zoo'n wijf, riep Fifi uit, ze heeft al les opgedronken Dat was de lijkrede voor de arme deel zeer ernstig verwond werd. Per auto van den gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst van Amsterdam, werd H. naar het Burgerziekenhuis aldaar ver voerd. Zijn toestand is niet onbevredigend. Ernstig ongeluk op de Klaas bij Rotterdam Vier personen verdronken. Zondagnamiddag heeft op de rivier de Maas te Rotterdam ter hoogte van de Keile Haven een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij vier menschenlevens te betreuren vallen. De 46-jarige scheepsbevrachter J. C. S. uit Schiedam en diens zoontjes P. H. F. S. en J. P. S., resp. 43 en 6 jaar oud, alsmede de logé van den scheeps bevrachter, de 50-jarige J. v. V. waren in een zeiljacht uit Schiedam aan het varen en waren weer op weg naar huis. Ter hoogte van de Keile Haven werden zij overvallen door een hevige regenbui, die vergezeld ging van zware rukwinden. Vermoedelijk is het ranke scheepje door een dezer windvlagen gegrepen, zoodat de vier inzittenden te water geraakten. Niettegenstaande het ongeluk betrekkelijk dicht bij den wal geschiedde, kon niemand spoedig genoeg te hulp komen om de dren kelingen te redden. In verband met den zwaren regenval waren verschillende personen, die zich anders gewooniyk in de buurt van de Maas be vinden, gevlucht in de nabij zijnde loodsen. Een hunner, de heer A. V., merkte op, dat het bootje hevig overhelde en zag het daarna omslaan. Hij kon niets anders doen dan hulp roepen. Een honderd meter verder waren twee andere jachten. Daar een dezer de zeilen reefde, verkeerde de heer V. in de meening, dat zijn hulpgeroep was gehoord en dat de jachten naar de plaats des onheils zouden komen. Dat was echter niet het geval Deze jachten voeren door. Wel was zijn geschreeuw opgemerkt door een wachtman en deze ging in een roeibootje de Maas op. Deze reddingspoging kwam echter te laat. Toen hij bij het omgeslagen zeilbootje kwam, waren de vier inzittenden reeds in de diepte verdwenen. De heer V. was genoodzaakt een kwar tier ver te loopen, alvorens hij de rivier politie telefonisch kon bereiken. De rivierpolitie spoedde zich onmiddellijk met een snelvarende boot naar de plaats des onheils. Ondanks alle pogingen van urenlang dreggen mocht het niet gelukken de lijken der drenkelingen te vinden. Rose Fouilloux. Claudinet behoorde voortaan aan juffrouw Zéphyrine Rouillard geboren Fouilloux. Voorzien van de noodige stukken, kwamen de Slak en Zéphyrine, in hun Zondagsche kleeren, zooals dat aan jonggehuwden past, die het genot hun ner wittebroodsweken smaken, in de rue Denfert-Rochereau. Nadat de directeur de stukken nage keken had, zeide hij dat Claudinet aan zijne voogden zou teruggegeven worden. De Slak herademdehij had zich al, met openhartige onbeschaamdheid afge vraagd, wat hij zou doen als hij eens directeur was en zich in tegenwoordig heid van twee zulke menschen bevond. Zijn valsche oogen schitterden van vreugde. Hij zou er zeker de voorkeur aan gegeven hebben het geld zonder het kind te krijgen, maar het eene was zon der het andere niet mogelijkhij moest er dus maar in berusten. Dat bad hij aan zijne echtgenoote uitgelegd en hij had er bijgevoegd Je begrijpt, Fifi, dat de jongen ons niet lang zal hinderen bij zal wel gauw dood gaan, net als je zuster. En dan is al het geld voor ons. Beautreillis omhelsde Claudinet, die in stilte weende, maar die toch bereid was zijn oom en tante te volgen. Sinds zuster Simplice vertrokken was, gaf de jongen aan niemand de voor keur. De kantoorjongen kwam terug en gaf aan den Slak een gezegelde en geteeken- Het ongeval maakte in Schiedam een diepen indruk. Vooral in de omgeving van de woonplaats der slachtoffers was de ver slagenheid buitengewoon groot. o De gedroste oatranger ran Banjoewangl De voortvluchtige algemeene ontvanger van '8 lands kas te Banjoewangi, Permis Levyssohn, die f 75000 verduisterde, is te Bandoeng naar men van daar aan het »Bat. Nbl.« bericht gearresteerd. De politie vond hem in een Chineesch hotelin zeer vroolijk gezelschap. Hij was geheel onder den invloed van sterken drank. Het bleek dat hij nog slechts f 48000 van het gestolen geld bij zich had in enkele dagen tijds had hij dus f 27000 er door gelapt. AMER's Kloosterbalseml verzackt direct de pij a ervgeneest ia 1 aackt Overal verkrijgbaar 50dperpot Onweer Zondag heeft boven Huizen een hevig onweer gewoed. De pas gebouwde villa naast den heer van Asselt is door den bliksem getroffen en afgebrand. Ook een schuit in de haven is door den bliksem getroffen. Ook in Zuid-Friesland heeft het Zaterdag vrij hevig geonweerd, waardoor een aantal huizen in de asch werden gelegd. Te Wildervank is Zaterdagmiddag de vrouw van den landbouwer Geertsema, terwijl ze zat te werken, door den bliksem getroffen en gedood. In den Gasselterboerveer-schemond is de landbouwer Naayer door den bliksem ge dood. Zaterdagmiddag i3 de bliksem ingeslagen in het woonhuis van den metselaar C ten Hoven te Barneveld. Het hemellicht volgde den radiodraad, die aan het huis verbonden was, en deed een zwaren schoorsteen naar de quitantie, vermeldende dat meester Beaufumet de som vun 370 francs had gestort voor het jaar dat Claude Fouil loux in bet gesticht had doorgebracht. Drie honderd zeventig francs, zei de Slak die Claudinet bij de hand hield, tot Zéphyrine, toen ze op straat waren. Ze zijn daar ook niet erg royaal, riep de somnambule uit, er terwijl ze Claudi net ruw bij den arm schudde, ging ze voort Nou zie je eens wat een geld je ons kost, leelijke kwajongen I Het knaapje beefde. Zijn blikken eicbtten zich naar het gesticht, waar hij zoo stil geleefd had, waar de dokter hem met zooveel zorg verpleegd had en zuster Simplice hem zulke zoete woorden had laten hooren. Arme moeder, snikte Claudinet, waarom bent u heengegaan? Kom, kom, zeide de Slak, verzoenend en Zéphyrine verhinderende de jongen opnieuw door elkaar te schudden, hij zal het ons wel terugbetalen. Laten wij voorloopig er maar eentje pakken op den hoek in die tapperij We zullen tegen den notaris zeggen, dat hij het op de rekening moest schrijven. LXI. Vertrek. Het was, schijnbaar althans, weer kalm geworden in het huis in het Pare. Carmen leed. hoewel zij, na een ver beneden tuimelen, terwyl bovendien een aantal pannen werden verbrijzeld. Tijdens een hevig onweer, dat boven Arnhem en omgeving woedde, is Zaterdag morgen de bliksem geslagen in de steen fabriek van de firma Van Holst onder Elden, Het vuur, dat groote afmetingen aannam, kon na een half uur worden bedwongen. Te Vlachtwedde is Zaterdag de arbeider F. Hazelhof door den bliksem getroffen en gedood. Zaterdagmiddag is tydens een hevig on- weder de bliksem geslagen in een onbe woonbaar verklaarde woning te Spykenisse, staande aan de Weiplaat. Het huis ging geheel in vlammen op. De zes personen, die zich in de woning bevonden, bleven ongedeerd. Verder sloeg in hetzelfde dorp de blik sem via een boom in het huis van den landbouwer Corn. Berkhout, aan den Hartel. Eenige ruiten werden vernield. Ook hier bekwam niemand letsel. o Branden Onder Weerselo zjjn vier H.A. hei en dennen afgebrand. Vrydagnacht is brand uitgebroken in een door drie gezinnen bewoond pand, gelegen aan den Nieuwen weg, hoek Eigendomsweg, te Soest. Van den schoenmaker Beek en den vleeschhouwer Burgmans gingen de inboedels en werktuigen verloren de in boedel van den werkman Beijer is mede verbrand. Een paar huisdieren en eenige kippen vonden den dood in de vlammen. Slechts de twee eerstgenoemde bewoners waren verzekerd. Oorzaak onbekend. Verdrenken Bij het waterscheppen aan de Ouder kerkerlaan te Nieuwer-Amstel, kreeg de 36*jarige werkman H. H. J. P. een toeval. Hij sloeg voorover in de ringvaart en ver dronk. P. was ongehuwd. Het 4 jarig zoontje van den landbouwer C. H. te Klundert, is naby de ouderlijke woning te water geraakt en verdronken. Watermolen ingestort - Vrydagmorgen om 9 uur stortte te St. Oedenrode, naar de »Bos. Crt.« meldt, de watermolen, staande op de rivier de Dommel, plotseling ineen. Deze watermolen dateert vermoedelyk uit de vijftiende eeuw. De omwonenden hadden den geheelen morgen voortdurend gekraak in den molen schrikkelijk gevaar ontsnapt te zijn, al haar best deed om haar vroegere gerust heid terug te vinden. De geboorte van Marcelle had bij de moeder een verdubbeld gevoel van liefde voor Robert d'Alboize doen ont staan. Zij beminde den vader van haar kind grenzenloos, en de tegenwoordigheid van de Saint-Hyrieix was voor haar een voortdurende kwelling. Vroeger brachten de hoogvliegende plannen van den diplomaat slechts een medelijdenden glimlach op haar gelaat. Toch kon Carmen maar niet vergeten dat Firmin haar getrouwd had uit be langeloosheid. Nadat zij den eenigsten misstap in haar leven begaan had, onder omstan digheden waarin zij een heilige had moeten zijn om niet te bezwijken, ge voelde de schuldige echtgenoote, zooals wij reeds gezien hebben, telkens groote wroeging maar dat alles verdween, al hare gedachten waren bij Marcelle en Robert. Zij leefde slechts voor hen. Zij leed dan ook telkens als iets haar noodzaakte in huis te blijven, wan neer zij besloten had haar dochtertje in Villiers-sur-Marne te bezoeken. En als zij zich bij de min vervoegde moest zij zich ook nog inhouden. Volgens afspraak met Robert gaf zij voor zijn zuster te zijn, Marcelle was dus maar haar nichtje. Zij moest zich dus in acht nemen en niet aan het kind die vurige kussen geven die ze alleen gaf wanneer de NIEUWSBLAD visr tit Laid vaii HtiHti n AltoiaJeLaiistrast en it Bommelerwaard

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 1