Als Uw Kinderen PURGE, m Izich bezeerd hebben CONCOURS TE WIJK. gehoord. Persoonlijke ongelukken zijn er niet te betreuren. Het gedeelte waarin de graanmalerij wordt uitgeoefend, is behouden. gebruik dan dadelijk I Het Concours ter herdenking van het 2 0-jarig bestaan van het fanfarecorps •Oefening en Uitspanning* alhier, behoort weder tot het verleden en is in alle op zichten schitterend geslaagd, waartoe het mooie zomerweer veel heeft bijgedragen. Wij zullen een kort verslag geven van de feestelijkheden en beginnen met beschrijving van het terrein, dat vlak naast de villa in de Perzikstraat was gelegen en geheel van de straat was afgesloten. Voor aan den ingang was een fraaie eereboog geplaatst, waarvoor den ontwerper, de heer M. Hon- coop te Veen, alle lof toekomt. Over een stevige ruime brug kwam men aan de twee loketten voor den kaarten-verkoop en zoo door twee tourniquets op het feestter rein. Direct bij den ingang had men de kermisvermakelijkheden alsDraaimolen, Luchtschommel, Dierentent, Zweefmolen, Danstent, Gebakkraam, enz., half weg op het terrein de ververschingstent en geheel achteraan de fraaie muziekkiosk, de ruime en keurig ingerichte Jury- en Bestuurs- tenten, die geheel in een omrastering van gaas voor het publiek waren afgesloten. De afstand tusschen kermis en dit gedeelte was zoo groot, dat men niet den minsten last of hinder daarvan had en het publiek ongestoord en op zijn gemak van de muziek en zangnummers kon genieten. De uit voerder van het timmerwerk, de heer C. Honcoop te Veen, komt een woord van lof toe voor de mooie afwerking van het ge heel, een ieder had slechts één roep over de inrichting en verdeeling van het terrein. Des avonds was dit schitterend electrisch verlicht met 26 lichtpunten van 300 kaarsen. Dinsdagmiddag was bestemd voor de schoolkinderen van Wijk en Aalburg die dien middag en ook den daaropvolgenden dag vrijaf hadden gekregen, dat zij zich vermaakten, laat zich denken. '8-Avonds om 8 uur gaf de jubileerende vereeniging onder leiding van den heer Baselaar, een goed geslaagd concert. De kermisvermakelijkheden maakten op dien dag reeds goede zaken. Woensdags was de dag voor de zang verenigingen. De Jury bestond dezen dag uit de heeren Jacob Hamel Amsterdam, P. Kallenbach 's-Bosch en H. Nieuwenhoven Breda. De Voorzitter van het eere-comilé, de heer N. v. d. Maaden, opende het concours met een keuige rede waarin hy de ver- eenigingen en Juryleden welkom heette, uiteen zette de aanleiding tot dit feest en de verdienste van den heer Baselaar en min zich even van de wieg verwijderd had. Deze vrouw, een dorpsmeisje dat haar landelijken eenvoud bewaard had, had het geheim niet doorgrond. Men betaalde haar goed; de rest kon haar niet schelen. Zij had een man die verstandiger leek dan zijn vrouw. Hij heette Repiquethij was in dienst bij de Ooster-locaalspoorweg. Zijn dienst maakte het noodig dat hij gewoonlijk in la Villette bleef, maar soms had hij een dag vrijaf- Carmen ontmoette hem wel eens. Mevrouw de Saint-Hyrieix moest dus voortdurend op zichzelve letten. Onze lezeressen, die het karakter van Carmen kennen, begrijpen hoe de jonge vrouw onder dien toestand leedmaar telkens als de moeder haar kind in de armen nam, was zij zoo gelukkig dat zij al die bezorgdheid vergat- Het gebeurde echter dikwijls dat de Saint-Hyrieix, wanneer zij op 't punt stond te vertrekken, haar ophield voor den geheelen dag. Carmen was genoodzaakt te gehoor zamen. Zij had verschillende malen geprote steerd haar man was verwonderd Carmen was niet in staat geweest de reden van haar verzet op te geven hij had eenige weloverdachte woorden op zeer kalmen toon gesproken, die echter toch de arme vrouw hadden doen ont stellen. Hélène had wel degelijk de verande ringen opgemerkt, die voorvielen in den geest van haren schoonbroer. de gebroeders Roza huldigde. Nadat de eerewijn was rondgediend ving het concours onmiddellijk aan, waarvan de uitslag door ons reeds in ons vorig nummer is gegeven, zoodat wij de lezers hiervoor naar dit nummer verwijzen. Het waren vooral de gemengde zangver. «Crescendo*'uit Heusden en het mannenkoor «Oefening en Vermaakt uit Vlymen, van welke beide vereenigirgen de heer M. J. van Heijst uit Engelen directeur is, die prachtig hebben gezongen •Crescendo* behaalde 109 punten (het maximum was 120) en verwierf een eerste prys, een eerste eereprijs en een directeurs- prijs. Oefening en Vermaak* 103 punten en verwierf een eerste prijs en tweede eereprijs. 's-Avonds 8 uur gaf de Harmoniekapel Generaal Karei van der Heijden* uit Zalt- bommel, directeur de WelEd, Heer J. J. Hermans uit 's-6osch een goed geslaagd concert. Deze vereeniging heeft een klin kenden naam in den lande, die zij op dezen avond weder schitterend heeft hooggehouden. Velen waren opgekomen om het gezelschap te hooren, dat het publiek de vertolking der nummers mooi vond bewees het lang durig applaus na ieder nummer. Bij het slot bracht de heer Baselaar een woord van hulde en dank. Donderdag, de dag der muziekgezelschap pen, was het een drukte van geweld, van autobussen, auto's, motorfietsen, gewone fietsen en voetgangers. Duizenden en dui zenden bezoekers van heinde en verre trokken op naar het feestterrein. Omstreeks 3 uur toen het op zijn drukst was stonden zij van af het kruis en van af de woning van Bouman, als een ontzaglijke massa en zij die het laatst kwamen moesten wel een uur staan eer zy aan de loketten waren genaderd, waar men moeite had het talrijke publiek van kaarten te voorzien. Gemeente politie, Maréchaussé's en Rijksveldwachters hadden hier handen vol werk, de geregelde verkoop te bevorderen, het was een duwen en dringen van geweld om maar een kaartje te krijgen. Om vier uur was de grootste drukste over en bevond zich een duizendvoudige menigte op het ruime terrein. De Jury bestond voor dezen dag uit de Heeren N. A. Bouman den Haag, J. J. Hermans 's-Bosch en P. Kwakernaat, Breda. Nadat de Voorzitter van het Eere Comité het concours weder met een mooie rede had geopend en de eerewijn was rond ge diend ving de wedstrijd aan, waarvan wij den uitslag ook in ons vorig nummer reeds mededeelden. De Jury verklaarde aan het Comité dat dezen dag over het geheel geno men, door de deelnemende vereenigingen mooie muziek en uitvoering der stukken was geleverd, zoodat dan ook 6 van de elf vereeni gingen het tot een eersten prijs wisten te brengen, waarvan in den eere-wedstrijd de fanfare »Wilhelmina« te Veen den eerste, •La Harpe« te Veldriel den tweede en de •Heusdensche Harmonie* te Heusden den derden eere prijs wisten te verwerven. Da uitslag werd met groote vreugde ver nomen en de feeststemming die reeds op het terrein heerschte werd er nog door ver hoogd. Ieder -was over de uitspraak der Jury tevreden, men had de overtuiging eerlijk en onpartijdig te zijn beoordeeld/ dat de prijs die men had verworven met eere was verkregen. Het was tegen acht uur toen de wedstrijd was afgeloopen, zoo dat het ongeveer half negen was, eer de fanfare «St. Caecilia* uit Ammerzoden, directeur de heer P. J. G. Baselaar, zijn keurig programma begon uit te voeren. De heeren Juryleden, die in Heusden waren gaan dieneeren, keerden weder op het terrein terug om dit concert aan te hooren. Voor het slotnummer bracht de heer N. A. Bouman ook namens de andere Juryleden, lof en hulde aan directeur en leden voor de mooie en keurige uitvoering der verschillende nummers. Ammerzoden's fanfare heeft dan ook werkelijk een schit terend concert gegeven en heeft dezen avond opnieuw bewezen, dat zij met recht tot een der beste fanfare's van ons land mag worden gerekend. Ook de heer v. d. Maaden complimenteerde, namens Oefening en Uitspanning* en de ingezetenen van Wijk, directeur en leden. Na dit concert ving men aan met het vuurwerk, dat werkelijk «schitterend* was en een waardig slot vormde aan dit mooie en grootsche feest, vooral het «Hulde aan Oefening en Uitspanning* maakte een mooi effect. Het was twee uur in den nacht eer de laatste bezoekers het terrein hadden verlaten. Wijk heeft den naam, een plaats te zijn die trekt, waar vreemdelingen gaarne ver toeven en zich thuis gevoelen, dit is thans bij vernieuwing gebleken. Trots de enorme drukte, werd geen enkelen wanklank, zelfs geen enkel verkeerd woord vernomen, ieder was opgewekt en vroolijk en was werke lijk uit. De politie behoefde geen enkelen keer op te treden, alles had een kalm en waardig verloop. Niet alleen de kermisvermakelijkheden, doch ook verschillende ingezetenen rondom het terrein maakten goede zaken, hetzij met fietsen stallen of den verkoop van het een of ander artikel, zoodat menigeen een aardig buitenkansje heeft gehad. •Oefening en Uitspanning* heeft alle eer van haar Concours, wij wenschen de ver eeniging geluk met het groote succes daar mede behaald, het vormt een mooie nieuwe bladzijde in hare geschiedenis. Een flacon Foster's Maagpillen bevat een maand gezondheid voor een familie. Zij zijn een uitstekend laxeermiddel, en beteren maagpijn, galzucht, het zuur, slechte spijs- verteering, een beslagen tong, schele hoofd pijn, en verstopping, Foster's Maagpillen dienen in elk huis aanwezig te zyn. Prijs per flacon van vjjftig versuikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken. PLAATSELIJK NIEUWS. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeellgste adres. Heusden. Zondag 24 Mei hield de Postduivenvereniging alhier een wedvlucht van uit Goes. De prjjzen vielen als volgt: W. v. Leeuwen 4e, 3e P. A. de Graag 2e, 5e J. Verheij 4eB. Baaijens 6e prys. Naar wij vernemen bestaan bij de muziekvereniging »Heusdensche Harmonie* en het Gemengd Koor «Crescendo alhier, naar aanleiding van h«t door beide ver eenigingen behaalde succes op het Groot Nationaal Concours te Wijk, plannen, om op hedenavond hare respectieve Directeuren eene hulde te betuigen in hunne repetitie lokalen en voorts elkander in een eenigszins feestelijke bijeenkomst met de veroverde lauweren geluk te wenschen. De •Heusden sche Harmonie* zal zich daartoe circa 8 uur aan het repetitielokaal van gemeld Koor in het «Wapen van Amsterdam* vervoegen, waarna door de vereenigingen met hare Directeuren een rondgang door de gemeente zal worden gemaakt. Almkerk. Naar wij vernemen zal op den 2e Pinksterdag n.m. 4 uur, het Leger des heils, op 't erf bij den korenmolen alhier, een openlucht-samenkomst houden. Op Zaterdag 6 Juni a.s. zal alhier de Voorjaarspaardenmarkt worden gehouden. Naar wij vernemen, zal op 45 Juni a.s. voor de Anti-Rev, Kiesver. optreden de heer Th. Heukels van Rotterdam. Maandagmorgen j.l. had den meel handelaar Branger alhier het ongeluk, te Werkendam met zijn auto van den dijk te geraken, met het gevolg dat B. zijn been brak, geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Andel. De smid A. v. L. Az. alhier had het ongeluk, terwijl hij aan de boor machine werkzaam was, een fijn stukje ijzer in het oog te krijgen. Daar het hem ondanks alle pogingen die hij aanwendde niet mocht gelukken, dit pijn veroorzakend voorwerp uit het oog te verwijderen, stelde hij zich onder behandeling van dokter Giesberts te Woudrichem. De groote zuiggasmotor van het G.E.B., die in de mobilisatiejaren deze gemeente van electrisch -licht voorzag, is thans door De Bruin te Heusden geheel gesloopt. Reeds te voren verzocht v. L. alhier den Raad hem het electriciteitsgebouw, zoodra dit zou zijn ontruimd, ter uitoefening van zijn bedrijf te verhuren. Dit verzoek werd evenwel van de hand gewezen. Of het gerucht, als zoude het de bedoeling van den Raad zyn gemeld gebouw, na eenige verbouwing, tot Gemeentehuis in te richten waarheid is, zal de tijd moeten leeren. Op Zaterdag j.l. vierden de echte lieden I. Kraaije en M. Kant den dag, waarop zij 40 jaren door den huwelijks band aan elkander^waren verbonden. Dat deze dag voor hen niet onopgemerkt voorbijging en menig ingezetenen hun zijn oprechten gelukwensch ging aanbieden, behoeft natuurlijk geen betoog. Bij de inwijding van de door het muziekgezelschap «Andel's Fanfarecorps* gebouwde muziektent, werden door eenige dames, ten bate van gemelde vereeniging vlaggetjes verkocht, hetwelk ongeveer f 33 opbracht. Brakel. De muziekvereen. «Oefening Baart Kunst* alhier, zal op 4 Juni a.s. (2e Pinksterdag) deelnemen aan bet Nationaal Concours te Hardinxveld. Voor deze gelegenheid wordt door de vereeniging eene pleizierreis per motorboot «Anna* georganiseerd, waaraan een ieder voor zoover de beschikbare ruimte toelaat, kan deelnemen. Beneden-Langstraat. Naar vette varkens bestaat zeer goede vraag tot den prijs van 83 cent per K G., levend gewogen. Om dezen tijd van het jaar is de handel in jonge biggen naar gewoonte ook zeer levendig. Men besteedt van f45 tot f 20 per stuk Capelle. De werkman A. R. had bij het schoonmaken van vlampijpen een dezer dagen het ongeluk zyn hand met een mes dermate te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke ver leend werd door Dr. K. In verband met het behalen van een eersten prijs in de derde afdeeling en den directeursprijs voor de afd. muziek op het j.l. Donderdag te Wijk bij Heusden gehouden concours, maakte het muziek gezelschap «Kunst na Arbeid* l.l. Zaterdag avond een muzikale wandeling door de kom onzer gemeente, waarna het muziek gezelschap •Euterpe* uit 's Gravenmoer de beide concoursnummers, waarmede het op 2en Pinksterdag op het concours te Oosterhout in de eerste afdeeling uitkomt, liet hooren. Een en ander bracht heel wat volk op de been, waardoor er een gezellige drukte heerschte. Ds. A. Meyers, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft als zoodanig een beroep ontvangen naar Den Bommel. Dussen. Onzen predikant, Ds. D. v. Luttervelt, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Lexmond bedankt. Genderen. Op Donderdag 28 Mei a.s. hoopt voor de A.-R. Kiesvereeniging alhier op te treden, in de Geref. Kerk des n.m. om 7 uur, den WelEd. heer C. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer. Nederhemert. Zaterdagmiddag om streeks 4 uur woede boven onze gemeente een kort maar hevig onweer, waarbij de bliksem sloeg in het Café A. Bakker, echter zonder brand te voroorzaken, enkele personen werden van hun plaats geslagen. Ook in het veld werd een pink, van den heer Ant. Bouman Weisend, door het hemelvuur getroffen. Ook in verschillende boomen sloeg de bliksem. Sprang. A.s. Zondag zal bij de Ned. Herv. Gem. en bij den uitgang van het Geref. Kerkgebouw de Pinkstercollecte voor de buitenlandsche zending gehouden worden. Raamsdonksveer. Door zekere R. werd een schipper uit Made, dhr. H. alzoo geslagen dat hij bewusteloos ineen zeeg. Dit muisje zal nog wel een staart hebben. Vrouw H. viel in den kelder en bezeerde dusdanig een der beenen, dat inroeping van geneeskundige hulp noodig was. Naar wij vernamen werd het Concours, te geven door Juliana, Rjjvereeni- ging, bepaald op 45 Augustus. Veen, 23 Mei. Op het Groot Nationaal Concours te Wijk behaalde onze muziek- vereeniging »Wilhelmina* een eersten prijs in de eereafdeeling en bovendien den eersten prijs van den eerewedstrijd. Voor waar een schitterend, maar welverdiend succes. Dat de leden van Wilhelmina* in hun schik waren met deze zege, kan men zich voorstellen. Het geheele dorp was het niet minder. Dit bleek heden middag toen eene commissie, die zich uit de bevolking had gevormd, in een paar uur financiëel in de gelegenheid werd gesteld, de muziekvereening nog denzelfden dag een feestavond aan te bieden, teneinde te toonen hoe er met «Wilhelmina* wordt meegeleefd. De school, waarin het feest werd ge houden, vertoonde een feestelijk aanzien, door bloemen en groen, evenals de ingang, waarvoor een met vlaggen versierde eere poort prijkte. Nadat onze vereeniging een paar nummers ten bes'e had gegeven voor het talryke publiek, dat ondanks het dreigende onweer ook uit naburige dorpen was opgekomen, kwam «Oefening en Uitspanning« uit Wijk «Wilhelmina* eene serenade brengen, om op die wyze haren gelukwensch aan te bieden. Onder leiding van den bekwamen directeur van Wilhelmina werd door beide vereenigingen gezamenlijk eenige nummers ten gehoore gebracht. Het feest werd hierna door genoemde vereenigingen met de feestcommissie in de school voortgezet, waar nog verschillende sprekers het woord voerden, terwijl de aanwezigen op gulle wijze onthaald werden. Tegen middernacht keerden allen ten zeerste voldaan huiswaarts en was het feest, waarop geen enkele wanklank gehoord werd, ten einde. Een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hebben bijgedragen is hier ten zeerste op zyne plaats. Moge «Wilhelmina* nog vele jaren op dit peil blyven staan, opdat de ingezetenen van Veen nog vaak van hare schoone concerten mogen genieten. Zondagmorgen kwam de koopman D. alhier tot de onaangename ontdekking, dat zijn hit, welke langs de weg graasde, in een sloot was verdronken. Voor den betrokkene een aanmerkelijke schadepost. Waspik. In de Zondag gehouden alge- meene verplichte vergadering van den N. B. Chr. Boerenbond, werden de aftredende bestuursleden, de heeren E. C. de Wit, W. B. Verschuren en Jac. Meijs, allen herkozen. De postduivenvereeniging «D.V.W.* te Waspik-Boven, hield Zondag hare wed vlucht van uit Mons (BDe prijzen werden behaald als volgtM. de Rooij 4e, 3e, 4e H. v, Iersel 2eC. v. Etten 5e J. Verduin 6e. Waalwijk. De heer van der Schans herdacht Woensdag j.l. den dag waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad van de Expeditie-onderneming van Gend en Loos alhier. Werkendam. Op het tweetal van een te beroepen predikant bij de Chr. Geref, kerk alhier, komen voor Ds. N. Beidemast van Rotterdam en Ds. J. Jonge- leen van Hilversum. Vrydag a.s. 's avonds 7.30 uur hoopt voor de A. R. kiesvereeniging alhier in de Nutzaal op te treden de WelEerw. Heer Ds. v. d. Zaal, Chr. Geref. Predikant te Deventer. Onderwerp: «Bouwen of breken*. Donderdag 28 Mei n.m. half zeven zal de Voetbal Vereen. W. V. V. I alhier een voetbalmatch houden tegen H. F. C. Hardinxveld. Is het Drongelsch kanaal een bevaarbaar water Deze vraag heeft reeds in 3 zittingen het kantongerecht te 's Bosch geruimen tyd bezig gehouden, en 't moest dan nu ook eens rechterlijk worden uitgemaakt. C. M. te 's Bosch had met 2 andere mannen in het water van het Drongelsch kanaal gevischt, doch zulks is verboden. Het kanaal van Drongelen is eigendom van den den staat. Het is geen verkeersweg, doch een afwateringskanaal. Er mogen geen schepen varen, dan alleen met vergunning, welke de laatste jaren in verband met den water stand, maar eens eenmaal maar hoogstens tweemaal gegeven werd. Trouwens het kanaal is noch bestemd noch geschikt voor de vaart van schepen. De stand van het water is er vaak zoo dat er soms geen roeiboot door kan. Het kanaal is behoorlijk afgesloten wat er mede op wijst dat deze waterweg niet is aan gewezen voor openbaar verkeer. Dit zijn in 't kort de voornaamste gegevens welke we in de drie zittingen uit de verklaringen van deskundigen hebben verzameld. Beklaagde C. Meen bejaarde man, die zeer goed en keurig zijn woord deed hield aldoor maar in de eene hand z'n bril en in de andere het wetboek, op welk's artikelen hij zich maar bleef beroepen bij het houden van zijn eigen pleidooi. De overtreding is wel geen halsmisdaad, doch de moeilijkheid moest nu eens worden opgeiost. Beklaagde had een foto overlegd waarop wel degelijk een flink schip in het Drongelsch kanaal gelegen te zien was. Doch dat bewees niets vermits er onder omstandig heden wel eens 'n keertje verlof gegeven wordt er eens met een schip hout of wortelen door te varen. Die schepen hebben dan vaak niet eens gelegenheid terug te keeren. Het O. M. eischte een veroorfleelend vonnis. Liefhebbers van visschen weten het nu, dat het verboden is aan het kanaal van Drongelen het net of den hengel uit tfr werpen. Hgz. Vergadering van den Raad der gemeente H E R P T, op Vrydag 22 Mei, n.m. 7 uur. Voorzitter EdelAchtb. Heer H. J. vart Êggelen. SecretarisWelEd. Heer F. A. J. van_ Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering» waarna de Secretaris de notulen der vorig— vergadering leest, die zonder op- of aan merkingen worden goedgekeurd en vast— gesteld. De heer van Herpt neemt thans het woord en zegt dat hij, alvorens wordt be gonnen met de afwikkeling van de agenda9 gaarne, al is het niet de gebruikelijke manier, eenige inlichtingen zou ontvangen- Omdat het prestige van den raad er bjg betrokken is, komt spr. het 't beste voor= dit voor de vergadering te doen. Bij ge ruchte heeft hy vernomen, dat er met de kermis weer een draaimolen zal komen niettegenstaande de raad heeft besloter geen kermisvermakelijkheden toe te laten Spr. vraagt den Voorzitter of deze kan mededeelen of deze geruchten waarheid Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2