Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres PU ROL voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. 's-Hertogenbossche St. Jansmarkt. Telefoon 715. Boer een autobus «verreden Te Kruiningen is het kind van A. de B., dat uit de bewaarschool kwam, door een autobus overreden. De kleine werd deerlyk gewond naar het gasthuis te Middel burg overgebracht, waar de dood spoedig intrad. o Autobus van den dtyk Zaterdag is een autobus van den dienst Haarlem-Spaarndam in den bocht van den Slaperdijk bij Spaarndam van den dijk gestort. De chauffeur kon op dat oogen- blik zyn stuur niet meer houden, waardoor de wagen uit de richting liep. Er was slechts één passagier, die evenals de chauf feur ongedeerd bleef. De auto werd be schadigd. landig De thans in gebruik genomen tnotoi- wagens van de Geldersche Stoomtram blijken zoo hoog gebouwd te zijn, dat ze niet onder de viaduct by De Steeg door kunnen. Zij tyden nu in plaats van tot Velp tol De Steeg (de Engel) waar de reizigers moeten overstappen. Dubbele moordaanslag te Tilburg Zaterdagmiddag circa 4 uur heeft te Tilburg aan de Oeleschestraat een dubbele moordaanslag plaats gehad, welke viij goed is afgeloopen. Tengevolge van een ve?te, welke, korten tyd geleden tusschen zekeren H. A. en de familie R. ontsaan is, kwam A., blijkbaar onder den invloed van drank, aan de woning van R ruzie maken. Na een korten twist liep A. naar zyn woonwagen, welke daar vlak bij staal, en kwam even later weer terug. R. die in zijn paardenstal was zag A. op hem toe komen en een revolver uit zijn binnenzak halen. Door hel schot, dat volgde, werd R, in den hals getroffen. Daarna richtte A. het wapen op de vrouw, die kwam toeloopen, en trof deze in den buik. Iu- tusschen had een der zoons van R. kans gezien, A. te naderen en hy stak dezen met een riek in den nek. A. loste toen nog eenige schoten op den zoon van R echter zonder dezen te treffen. Daarop nam A. per rywiel de vlucht. R. en diens vrouw zyn beiden naar het gasthuis overgebracht. Hun toestand is echter niet levensgevaarlijk. De dader A., die reeds eenige dagen geleden te kennen heeft gegeven, de fa milie B. van kant te maken, is nog voort vluchtig. Deze staat niet gunstig bekend en werd reeds geruimen tijd in het krank zinnigengesticht te Voorburg, waarheen hy werd opgezonden, doch later ontslagen is, verpleegd. Schrijnen en Stukloopen der Huid, verzacht en geneest men met Bij Apoth.en Drogisten geen bijbedoeling gehad. Voorzeker, zeide zij. Die man is bui ten gewoon goed. Hij is een meester in hetspeculeeren. Wacht eens. ik heb een idee voegde hij er op vroolijken toon bij, zou je denken dat dat een mooi onderwerp is voor een standbeeld Let wel, ging Mariana voort, dat ik altijd met de grootste bescheidenheid te werk ben gegaan, wanneer mijnheer Silverstein ons heelt bevoordeeld Dat weet ik wel Als ik brutaler was geweeet, zouden onze voordeelen tienmaal zoo groot zijn geweest. Zooals het nu ie, schikt het toch nog al. Het is zeer groot, zeg ik je. Ieder gaat op zijn manier te werk, mompelde Paul op neer>-lachtigen toon. En wat is hij kieschzei Mariana Nooit maakt hij eenige toespeling op zijn weldaden. Mijn meester, Antonin Gervais, heeft eene goede ingeving gehad door mij aan hem aan te bevelen. Tegenwoordig zijn wij, we moeten het bekennen, verzekerd zijn vriendschap Het is zeker dat hij zich niet zoo met den eerste den beste zou bemoeien. Zijn vrouw is voor jou een oprechte vriendin. Wij eten van middag bij hen. Paul Vernier kon een licht gevoel van weerzin niet onderdrukken. Alweer Hoedat alweer Je woorden zijn dik wijls erg misplaatst, waarde vriend. Dat komt doordat ik het wel wat Een echte bandiet De 15-jarige scholier uit Amsterdam, die een moordaanslag op zyn, in de Kle verlaan te Haarlem wonende, moeder heeft gepleegd, is door den kinderrechter naar Amsterdam gezonden, waar een onderzoek naar zijn geestvermogens zal worden inge steld. De jongen beeft eenige maanden gele den ook al een leelyke streek tegen zyn moeder uitgehaald. Hy ging toen naar Hiarlem om te zeggen, dat een broertje thuis doodelyk ziek wasDe moeder trok naar Amsterdam, maar daar bleek, dat 't verhaal over het zieke broertje verzonnen was. Toen de moeder weer in Haarlem kwam, bleek het zoontje er met al haar zilver vandoor te zyn. De jeugdige dief kon achterhaald worden, en de moeder kieeg het gestolene terug. De jongen zei loei» dal het gt-daati had omdat hy een hekel aan 2yn moeder had. Jeugdige boefjes Te Vlissirigen heeft de politie, in een hotel aangehouden twee jongens vari 16 jaar uit Doidrecht, die de ouderlyke wo ning waren ontvlucht met medeneming van een geldkistje, ii houdende f1600, 3 pandbrieven van f 1000 en 5 bankbiljetten van f 10. Juist hadden zy een hamer en een beitel gekocht om het kisje open te maken. De j oi gens zyn naar Dordrecht terug gebracht. Diefstal De diamant koopman P. uit Amsterdam bemerkte bij aankomst te Antwerpen, dat hem, vermoedrtlyk gedurende de reis, een portefeuille met diamant, ter waarde van f.,20.000, was ontstolen. Hy deed aan gifte bij de politie. o Vossen Jacht In de buurtschap Hupsel, by Eibergen, zijn zeven vossen gevangen of gedood. Een boerenknecht, die hielp, kreeg een schotwond in den voet. Een noodlottig scbot Toen Zaterdag de rijwielhandelaar F. van Kessel te Wamel bezig was met het schoonmaken van een revolver, ging het wapen plotseling af en trof de kogel hem in den buik. Hy is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Tiel over gebracht. o Ketelontplofflag Zaterdagochtend in den vroegen morgen heelt in de broodbakkerij van gebr. Pool, Overtoom 449, Amsterdam, een ketelont- p!oiff"g plaats gehad. Eenige bakkers werden gewond, van wie de bakker Trap- heig zeer ernstig. Deze is later aan de Afkomen verwondingen overleden. De oor zaak van de ontploffing is onb-kend. De boscb- eii heidebrand aan de Belnisehe grens D- bosch rn heidebrand aan de Bei g- raar vind, dat wij er zoo dikwijls komen. Silverstein doet al wat hij kan om ons aangenaam te zijn Als je er aan merking op maakt dat hij zoo groot scheeps leeft, dan zou men toch een slecht denkbeeld van je karakter krijgen. Mariana belde haar kamenier. Vindt je het goed dat ik mij aankleed. Ik ga naar mijn werkplaats terug Ben je gerustgesteld Volkomen Onze huur zal betaald worden. Hij antwoordde haastig Die zorg zal ik niet meer hebben wan neer wij ons eigen huis hebben Daarvoor moeten wij onze pogingen verdubbelen. Ja, daar heb je gelijk aan. Geloof toch niet, beste man dat dat zoo veel geld zal kosten. Maar toch Ik moet bekennen dat de prijs van den grond niet meer is wat hij vroeger was. Maar ik zal wel voor het beeldhouw werk zorgen. Mariana maakte een gebaar alsof zij boos was, toen zij haar man op dien toon hoorde spreken. Zenuwachtig deed zij haar halssnoer om, zoo zenuwachtig zelfs dat de zijden draad brak en de paarlen over den vloer rolden. Mariana uitte een kreet en keek Paul woedend aan als was hij er de schuld van. Hij wilde bukken om de paarlen op te rapenmaar vlugger dan haar man, had Mariana, neergeknield op het eiksche Barrière is gebluscht. Een paar honderd H.A, heide en enkele H.A. bosch zijn afgebrand. Veel wild, meest hazen en konijnen is omgekomen. Men zag een aantal reeën uit de brandende bosschen vluchten. Evenwel zyn er doode reekalveren gevonden, zoodat jammer genoeg onder dit mooie wild schade is aangericht. Kei golden Ingeslikt Spelende met een gulden had het 9-jarig jongentje van P. B. te Woensel Vrijdag namiddag het ongeluk dien gulden in te slikken. Direct toog men naar Dr. Goyarts die het muntstuk door te verre daling in den slokdarm niet meer kon ophalen. Dade- lyk bracht men het ventje per auto naar Dr. Teikuyle te Eindhoven wien het mei veel moeite mocht gelukken door middel van instrumenten het geldstuk uit het lichaam te halen. Geestelijke en lichamelijke kracht volgen na ijjdelijk gebruik van Foster's Maagpillen. Dit geneesmiddel regelt de gal, bevordert de spijsvertering, verschaft normale werking der ingewanden, en helpt de lever om ge zond, voedend bloed te vormen. Alle leden der familie kunnen dit welbekend huismiddel veilig toepassen. Prys per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken. De groote Reclame Sr. Jansmarkt wordt te 's-Hert ogen bosch gehouden op Woensdag 24 Juni 1925. Een comité ter voorbereiding is gevormd uit de beide Marktnonden, hier ter stede gevestigd D.V.V. (Federatie van Markt kooplieden in Nederland) en den R. K. Bond van Marktkooplieden »St. Antonius.* Als voorzitter van het Comité treedt op de heer M Lissauer, als Secretaris de heer G. H. Junmink, terwyl als Penning meester aan het comité is toegevoegd de heer L. Florie, afdeelingschef ter Secreta rie en Secretaris der gemeentelijke Markt- commissie. Een keur van medailles en prijzen voor den etalagewedstrijd aan die markt ver bonden is reeds beschikbaar gesteld, ter wjjl een jury uit vooraanstaande personen op gebied van kunst, van Nijverheid en handel den wedstryd zal beoordeeLn. Het comité zal er prys op stellen de •B'abantsche Muts, in al hare variaties aanwezig te zien. Wat een kleur zal dat geven aan de toch reeds zoo mooie Markt, welke door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid smaakvol zal worden versierd Carillonspel door den kundigen stads- beiardier en in den avond concert op het marktterrein van gemeentewege aange- geboden. Als »Pluvius« dien dag eens thuis ulijft, wordt een druk bezoek van den buiten verwacht. Het «Welkom Vreemdeling* klinke dien dag nog meer dan anders den buitenman tfgen kleed, er reeds vier teruggevonden. Zij volbracht met zoo'n haast en nauw keurigheid dit onderzoek, en zij zuchtte zoo op klagenden toon, dat Paul uitriep: Schei toch uit Het zijn immers geen kostbare steenen Mariana ging voort met de paarlen op te rapen. Zij zocht er nog twee, die zeker onder een kast gerold waren. Kom, kom, zei Paul, een halssnoer van honderd tien (rancs. Zij luisterde niet naar hem, en strekte koortsachtig de hand uit. Een meer of minder zei de beeldhou wer, dat komt er niet op aan. Je ka menier zal ze wel terugvinden. Als je er nog ontbreken, dan kan de fabrikant je wel helpen zooveel zal dat niet kos ten, want hij hoeft er geen parels voor te gaan visschen. Ik begrijp niet waar om je zoo zenuwachtig bent. Hij wilde haar opnieuw helpenzij duwde hem terug, alsof zij bang was dat hij haar een paar van de kjstbare pa rels zou ontnemen. Onze lezers beprijpen wel dat dit niet het nagemaakte halssnoer was dat Mari ana gekocht had, na een vrij heftige woordenwisseling met haar man. Paul wilde haar er van af brengen zich met die glazen sieraden te tooien en be loofde haar er later echte voor in de plaats. Mariana had dat halssnoer allang doen verdwijnen dat, wat zij droeg, was haar geschonken door Silverstein. Het kostte een zestig duizend francs. Wordt vervolgd). PLAATSELIJK NIEUWS. Hensden. Vergadering van den Raad der gemeente op Woensdag 10 Juni 1925, namiddags 8 uur. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Verzoek van A. J. Bouman alhier om vergunning voor het gebruik van grond na by de voormalige con- servenfabriek met voorstel van B. en W. 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener nieuwe verordening op het beheer van den vleeschkeurings dienst. 4. Suppletoir kohier der riool belasting. 5. Vei zoek van het Bestuur der byzondere scholen om voorschot op de gemeen telijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der Lageronderwyswet over 1925. 6. Wyziging der gemeente begrooting over 1924. Zondag 7 Juni hield de Postduiven vereniging «De Postduif* een wedvlucht vanuit Vlissingen. De prijzen vielen als volgt W. van Leeuwen le en 4e, J. Toet- huizen 2e, J Gouda te Eethen 3e, J. Veiheij 5e en 6e prijs. Zaterdagavond had onder zeer veel belangstelling de huldiging plaats door de Heusdensche burgerij van de Zangvereniging Crescendo* en van de Heusdensche Harmonie.* De Zangvereniging begaf zich te ruim 7 uur voor dit doel naar het café de Gouden Leeuw* en werd hier, nadat ook de Harmonie was aangekomen, toege sproken door den WelEd. Gestr. Heer Mr. C. W. van Ommeren, Voorzitter van het huldiging8Comité, die directeur en leden der vereniging hulde bracht voor het groot succes op het concours te Wyk behaald en de vereniging namens de burgery een zilveren lauwerkrans aanbood. De heer Rüger, voorzitter der vereni ging dankte voor de gebrachte hulde, waarna de vereniging hare beide concoursnummers ten gehoore bracht. Hierna toog men gezamenlyk naar de zaal van •Concordia* alwaar de »Heus- densche Harmonie* zou worden gehuldigd. Alvorens men hiertoe overging, zong de Zangvereniging •Crescendo* voor het tal- ryk publiek dat op de Vischmaikt ge duldig stond te wachten eenige mooie nummers, waarvoor de vereniging met een harielyk applaus werd beloond. In middels was de fanfare «Oefening en Uitspanning* uit Wyk op de Vischmarki gearriveerd en werd deze vereniging eveneens op Concordia* verzocht, waarna de huldiging der Harmonie plaats had. Directeur en leden dezer vereniging werden ook toegesproken door Mr. C. W. van Ommeren, die ook hu hulde bracht voor het behaalde succes. Nadat dezelfde spr. ook een woord van dank en lof had ge bracht aan de fanfare van Wyk, de flinke en degelyke regeling van het concours dezer vereeniging had geroemd en te kennen had gegeven, dat, als het plan der Harmonie om het volgend jaar in deze gemeente een conc -urs te oiganiseeren verwezeidykt werd, ny hoopte, dat de burgerij van Heu-den daat aan dan allen steun zou verleenen en niet zooals nog thans het geval is, ver schillenden zich afzijdig houden, over handigde hy namens het comité een couvert met een fink bedrag, om daarvoor een instrument aan te schaffen. De voorzitter der vereeriiging de heer A. Bax, dankte uit naam der vereemgiiig. Hierop voerde de Heusdensche Harmonie* op de tent hare coocoursnummers uit, waarna >Oefening en Uitspanning* de tent beklom. Nadat de Voorzitter dezer vereenigmg de beide vereenigingen had gelukgewenscht en had uiteengezet, waarom de Wyksche fanfare het zich tot een plicht had gerekend, zich by de huldiging van de burgery van Heusden aan te sluiten, voerde deze vereeniging een 5 tal nummers uit, waarover slechts een roep is. Jammer dat verlichting ontbrak en de vereenigmg aan haar voornemen om een zevental nummers teri gehoore te breu- gen geen gevolg kon geven, jammer ook, dat zich thans weder hetzelfde euvel ver toonde als by vroegere concerten en de jeugd by dergelijke gelegenheden de Visch- markt steeds als speelplaats kiest, waardoor veel van het mooie dat werd geboden, verloren ging voor het publiek. Gisterenavond begaven zich de zangvereeniging «Crescendo* en «Heusden- Harmonie* in optocht naar het lokaal van de Fanfare der Familie, om deze vereeniging te huldigen met het behaalde succes op het concours te Loon op Zand. Maandagavond werd in het ver- eetiigingsgebouw na afloop der repetitie de jaarvergadering gehouden van de Fanfare der H. Familie alhier. Tegenwoordig waren de HoogEerw Heer Deken Wouters, beschermheer der vereeniging, de President de heer L. de Mol, de Directeur de heer van Heivoort uil Nieuwkuijk, de overige bestuursleden en alle v erkende leden. Na opening door den vice-voorziiter, de heer C. J. M. Meibx, las de Secretaris de notulen voor der eerste jaarvergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens las de Secretaris het jaarverslag voor, waaruit bleek de vooruitgang der Fanfare en waarin al de belangrijke feiten in het afgeloopen vereenigingsjaar in ver meld stonden. Een luid applaus was het loon van den Secretaris, die keurig werk had geleverd en dan ook door den vice- voorzitter dank werd gebracht voor zyn zeer uitgewerkt jaarverslag. Door de waarn. Penningmeester, de heer Joh. van Laar hoven, werd tevens rekening en verant woording gedaan, waaruit bleek dat de rekening, dank zij de gunstige resultaten der gehouden verloting, slechts een zeer klein tekort aanwees. Voor 't nazien der rekeningen werden aangewezen de heeren C. Laros en P. van Beers, die verslag moeten uitbrengen. Ingekomen waren felicitatiebrieven van de Heusdensche Har monie, Mr. J. B. Sens en van kapelaan v. d. Heuvel uit Velthoven, naar aanleiding van het schitterend behaald succes op het gehouden concours te Loon op Zand, waar de vereeniging wist te behalen 1ste prys, Eere-prys, Directeurspijs, een Hei innerings- medaille en f 25 bij loting voor deelname aan het gehouden festival op j.l. Zondag. Besloten werd een felicitatieschrij ven te zenden aan den heer Mr. J. B Sens te Leiden, naar aanleiding zijner schitterende promotie en dezen bij zijne komst te Heusden eene serenade aan te bieden en op voorstel van den Secretaris hem te benoemen als Rechtskundig Adviseur. Besloten werd na langdurige discussie niet deel te nemen aan het concours te Am- marzoden, maar wel aan het festival te Herpt op 2 Aug. a.s. De Zomerconcerten werden gesteld van 7 tot 9 uur. De rege ling daarvoor heeft met de Heusdensche Harmonie« plaats gehad. Het eerste con cert is vastgesteld op Zondag 22 Juni a.s. Bij de rondvraag werden zeer belarig- ryke punten naar voren gebracht, die door deu Vice-Voorzitter werden beantwoord. Tot slot richtte de vice-Voorzitter, de heer C. J. M. Merkx, eenige waardeerende woordeu tot den Directeur, de heer W. van Heivoort uit Nieuwkuyk, waarin hij hem huldigde als een bekwamen en eminenten Directeur.' Als blijk van waar deering buod hy hem uit naam van bestuur en leden een prachtigen dirigeerstok met zilver ingelegd en met inscripte aan. Een daverend applaus bewees de sympathie der leden. De Directeur dankte het bestuur en leden voor deze spontane hulde hem gebracht, hierbij tevens den wensch te kennen gevend, dat hy nog lange jaren zyn beste krachten hoopte te wijden aan den bloei en vooruitgang der vereeniging. Nadat de Beschermheer vervolgens de zilveren medaille van Z. K. H. de Prins der Nederlanden, de hermneringsmedaille, (de audereu prijzen waren nog niet gereed,) aan het vaandel had gehecht, werd er een •Lang zal hy levenaangeheven en sloot de Vice-Voorzitter onder dank aan den Pen ningmeester voor zyn keurig beheer en alle leden voor hunne tegenwoordigheid, deze jaarvergadering. Andel. Het inschrijvingsregister en het daaruit opgemaakt alphabetischregister der lichting 1926 zijn vanaf heden, ge durende 10 dagen, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage neder- gelegd terwyl bezwaren tegen gemelde registers by den Burgenmeester schriftelijk kunnen worden ingediend. De bierbottelaar P. V., alhier kwam dezer dagen tot de minder aangename ontdekking, dat men het belastingplaatje van zyn rijwiel had gestolen. Eenige maanden geleden was dit evenzoo het ge val. Wel een aansporing om de plaatjes stevig aan de fiets te bevestigen. De opgaaf van de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en on gebouwde eigendommen, is op de Secretarie dezer gemeente tot en met 27 Juni e. k. ter inzage nedergelegd. De veehouder M. alhier vond een Firma ALPH. HUPSCH 4

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2