Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, 11 Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres leorzittenA menmetPUR0L eder CONCERT CONCERT voor TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN, Telefoon 715. toe, dat de Fransch-Spaansche samenwer king begonnen is. Twee Fransche oorlogs schepen kruisen langs de kust van het Rif en onderdrukken den wapensmokkel. Krach tens een voorloopige overeenkomst zullen de oorlogsschepen van beide landen de ge- heele kust van Marokko bewaken. Wat betreft de beweerde mutaties in het opperbevel van Marokko verklaarde Painlevé, dat generaal Colombat niet was teruggeroepen, evenmin als generaal Wey- gand of Gourand. Er is niets veranderd met betrekking tot de versterkingen. Alle diensten, met name de geneeskundige, werken prachtig. De vliegdienst doet on schatbare diensten by het vervoer van gewonden. Laurent Eynac voegde eraan toe Wy hebben in Marokko meer dan vol doende vliegtuigen en materieel. bii Weirijders en een door zon Verschroeide Huid, verzacht en geneest BijApoth.en Drogisten BUITENLAND. ■erige aUraea Een telegram uit Bern meldt Zware stormen hebben de laatste dagen in Zwitserland gewoed. De oogst is ernstig beschadigd. In de kantons Vaud en Bern zyn vele boerenhuizen in brand geraakt en in asch gelegd. AMnndieH teruggekeerd De Noordpoolreiziger Amundsen die met 5 helpers per Vliegtuig naar de Noordpool is vertrokken is behouden op Spitsbergen teruggekeerd. Een politieke erisis ia Fraakrtyk In Frankryk dreigt een politieke crisis. De socialisten zullen waarschynlyk Painlevé niet langer steunen. Een ernstig verkeersongeluk had plaats in het noordelyk gedeelte van Londen. Een vol bezette autobus kwam in botsing met een vrachtauto en viel in volle vaart midden op straat om. De bovenop zit tende passagiers werden op de straat ge slingerd, terwyl de inzittenden onder een hagel van glassplinters door elkaar werden gegooid. Vyf en veertig personen werden gewond en moesten naar een naburig zie kenhuis worden gebracht. De meesten konden spoedig weer vertrekken. Tien ge wonden moesten in het ziekenhuis blijven één hunner is reeds aan de bekomen ver wondingen overleden, terwyl de toestand van twee slachtoffers zeer ernstig is. (Tel.) Een viervoudige noord Te Willesden Green, een plaatsje onder Ik wist niet, wat ik moest denken. Toch is het heel eenvoudig, mijn beste vriend, een vergissing in den datum. Ben je nu gerustgesteld De avond begon reeds te vallen Ma riana, die in de schaduw stond, gaf nauwkeurig acht op het gelaat van Silverstein en zag hoe zich daarop spijt en boosheid afteekenden. Het kwam niet in haar gedachten om den bankier al te zeer te vertoonenzij zeide daarom op zachten toon Morgen zal ik op mijn tijd zijn. Silverstein haalde verruimd adem nog eens weer verdwenen al zijn booze gedachten. En nu, vervolgde zij met geveinsde vermoeidheid in haar stem, verlaat mij. Ik ben afgemat van al mijn boodschap pen heden en ik heb groote behoefte aan rust. Ik gehoorzaam je, antwoordde hij, tot morgen. Geheel weer tevreden, drukte hij haar de hand. Mariana drukte die met zekere overhaasting, maar Silverstein, gebruik makende van de gelegenheid, trok de jonge vrouw naar zich en drukte haar heftig tegen zich aan. De deur werd eensklaps geopend. Een man trad binnen en week piot- Beling terug, terwyl de bankier en Mariana zich afvroegen of men hen had verrast. De stem van Paul weerklonk: Maar gaat u binnen Mariana is daarl En de kunstenaar duwde zijn vader vooruit in het kleine salon. Silverstein, die haastig teruggeweken den rook van Londen, beeft zich Maandag nacht in alle stilte een tragedie afgespeeld, die aan vier menschen het leven heeft gekost. Een gezagvoerder, genaamd Wil lam Mistun, die door de scheepvaartmaat schappij, waarbij by in dienst was, was ontslagen nadat hy met zyn schip een on geluk had gehad, was daarvan zoo sterk onder den indrnk gekomen, dat ziju geest vermogens werden aangetast. Maandag nacht nu heeft als gevolg daarvan zyn vrouw en zyn dochter van veertien en zyn zoon van elf jaar met revolverschoten in den slaap van het leven beroofd en daarna zichzelf doodgeschoten. Ook zijn hond heeft hy hetzelfde lot doen deelen. Het geval is te tragischer, omdat de verhouding in de familie uitmuntend was en Mistun nog een groot deposit op de bank had. o littegelf te New-Yerk Na een nieuwe hittegolf te New-York, die aan zeven personen het leven kostte, brak plotseling een hevig onweer los, waar- by de bliksem insloeg in het groote ge bouw van de Equitable, een omvangryk stuk steen werd losgeslagen en stortte op straat. Eea Militair vliegtuig neergestert Nabij Wevelghem is een militair vlieg tuig neergestort. Men heeft het verkoolde lyk van den soldaat-vlieger gevonden, te midden van het wrak van het vliegtuig. De motor bleek ontploft te zyn. Ter deed vereerdeeld De rechtbank van Oost-Vlaanderen heeft den voortvluchtigen 35-jarigen Terrebrood uit Stekene ter dood veroordeeld wegens het verraden in den oorlog van Belgen aan den vyand. ■yunntpUffing Wolff seint uit Sofia In de kopermijn Blakainitza, ten Noor den van Sofia, heeft een ernstige ontplof fing plaats gehad, die alle ingangen der myn deed instorten. Van de zich in de myn bevindende myn- werkers werden er twee als lyken boven gebracht. Ook de overige worden als verloren be schouwd. BINNENLAND. 825 gulden gevonden Twee kleine jongens uit Spakenburg vonden op den weg een sigarenkoker met f825 aan bankpapier. Door bemiddeling van de politie kwam de rechtmatige eige naar weer in zyn bezit en kregen de knapen een flinke belooning. Verdrenken By het zwemmen in de gemeente Best is de 17-jarige jongeling W. Neggers ver dronken. 810 gulden gestolen Te Sittard heeft iemand, die vermoedelijk met den plaatselijken toestand op de hoogte was op het oogenblik, dat de deur werd geopend, begreep dat hij stoutmoedig moest optreden. Hij deed eenige stappen vooruit. Kijk eens, riep Paul uit, u hier ook? Ik stel u mijn vader voor. En zich tot den grijsaard wendende: Meneer Silverstein De beeldhouwer voegde er bij Meer behoef ik niet te zeggen. Mijn vader weet, wat ik u al verschuldigd ben. De heer Vernier beantwoordde den groet van den bankier. Hij heeft niets gezien, dachten Silver stein en Mariana. Paul zei tot zijn vrouw Mijn vader gaat naar Bordeaux hij vertrekt binnen enkele dagen Onder de brieven, die jij van morgen niet wildet lezen, was er een van hem. Als we wat minder achteloos waren geweest, zou jij niet zijn uitgegaan. Het spijt me zeer, zeide Mariana met opzet en op eenigszins ironischen toon dezelfde woorden herhalende, die ze pas tot Silverstein had gesproken. Mijn beste vriend, zeide deze, die liefst zoo gauw mogelijk den aftocht wilde blazen, ik ben inderhaast gekomen om om een belangrijke mededeeling te doen aan mevrouw Vernier. Het betreft. 't Is goed, viel de echtgenoot hem in de rede, die volstrekt geen verklaring wilde hooren. En nu ik mijn zending heb vervuld, ga ik heen. Wordt vervolgd). was, ingebroken in het bijkantoor van de Limburgsche Middenstandsbank. De brand kast werd geforceerd. Daaruit bleek on geveer f 800 verdwenen te zyn. Juist daags tevoren was een groot bedrag aan bankpapier naar het hoofdkantoor te Maas tricht overgebracht. Brand in een zeheel Maandagmiddag om 2 uur, juist toen de jeugd in de lokalen was, brak brand uit in de bijzondere school «Rehoboth® in de H. W. Mesdagstraat te Groningen. De kinderen verlieten de lokalen aange zien de brand zich ernstig liet aanzien. Door het spoedig ingrypen was men het vuur vlug meester. Branden Te Lage Zwaluwe is de boerdery van L. van Schendel aan den Pot weg afgebrand. Het woonhuis bleef behouden. Door het spelen met lucifers is de schuur met hooi van den heer J. Weima te Opeinde afgebrand. Ongelukken Dinsdagmorgen is de 19 jarige knecht J. ten K., gedomicilieerd te Hoogeveen, aan boord van de te Dordrecht liggende tjalk «Zuiderzee®, beklemd geraakt tusschen een balk en het schip. Deerlijk inwendig gekneusd is hy naar het gemeentelyk zie kenhuis alhier vervoerd, waar hy den vol genden ochtend aan de bekomen verwon dingen is overleden. Toen de arbeider v. K. te Steenbergen per wagen aardappelen vervoerde, sloeg het paard op hol. De man viel van den wagen, kwam op het achterhoofd neer, en werd zoodanig gewond, dat hy zonder by kennis te komen aan de gevolgen is over leden. Hy laat een vrouw en 6 kinderen na. Dinsdag is het 11 jarige meisje A. K. wonende te Groningen, overreden door een lijkauto en aan de bekomen verwondingen overleden. De tuinman V., wonende aan den Gouwweg te Wassenaar, werd dezer dagen door den zenuwarts T., te Den Haag aangereden, waardoor V. een sleutelbeen brak. De ÖljMpisehc Spelen 1028 Naar wij vernemen is door Caravellis in het Garantiefonds der Olympiade gestort een bedrag groot f 6285 als gevolg van een onlangs door haar gevoerde reclame campagne voor haar cigaretten. De Rijksmiddelen De Rijksmiddelen hebben, wat de gewone bronnen betreft, in Mei f 43.642.000 op gebracht, of f 3.647.000 meer dan verleden jaar. Sedert 1 Januari was de opbrengst f 189.597.000, of f 15.172.800 meer. Tot laatstgenoemde stijging heeft de ver leden jaar nog niet bestaande ry wielbelasting f 6.033.000 bijgedragen. Drie kinderen in de vlammen omgekomen Omstreeks 11 uur des avonds ontstond brand, terwijl de bewoners reeds te bed lagen, by den heer Leers te Urmond (L.). Plotseling stond het huis in lichtelaaie. Drie kinderen van omstreeks 10 tot 14 jaar konden niet meer tydig worden gered en kwamen in de vlammen om. Wat het ongeluk nog tragischer maakt, is wel dit, dat de vrouw van Leers verleden jaar verdronken is. Bespniting van aardappelen tegen de aardappelziekte. Aangezien op een paar plaatsen, de eerste verschijnselen van de aardappelziekte (veroorzaakt door de zwam Pbytophthora infestans) zyn waargenomen (het eerst op den stengel), verdient het aanbeveling de eerste bespuiting van het aardappelloof met Bordeauxsche of Bourgondische pap uit te voeren, of althans zoodanige maatregelen te nemen, dat een bespuiting spoedig uit gevoerd kan worden. De bereiding van Bord. pap geschiedt door samenvoeging van kopervitriool en versch gebluschte kalk, beide afzonderlijk met water aangemengd, in zoodanige ver houding dat op 100 L. vloeistof aanwezig zyn IJ a 2 K.G. kopervitriool en 1 a J K.G. kalk deze laatste hoeveelheid als ongebluschte kalk berekend. Bourgondische pap wordt bereid uit 2 K.G. kopervitriool en 1 K.G. watervrije soda (8odex) op 100 L. water. Een mengsel van kopervitriool en soda is bekend onder den naam normaal pappoeder en is direct voor het gebruik gereed. Tegen het gebruik van dit pappoeder en andere dergelyke producten bestaat geen bezwaar als zij de samenstellende deelen slechts in de goede verhouding bevatten. Ofschoon de bereiding van Bord. pap iets omslachtiger is, verdient dit raiddel de voorkeur, omdat het werkzamer is. Meermalige besproeiing met tusschen- ruimte van twee a drie weken is in verre weg de meeste gevallen als noodzakelijk te beschouwen, ten einde ook de knollen voor aantasting door de ziekte te behoeden. Besproeiing bij zeer zonnig of zeer winderig weer moet worden afgeraden met het oog op gevaar voor bladbeschadiging. Inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- ningen. Vergadering van d*n Raad der gemeente HERPT, op Vrydag 12 Juni 1925, des namiddags 8 uur. VoorzitterEdelAchtb. Heer H. J. van Eggelen, Burgemeester. SecretarisWelEd. Heer F. A. J. van Liempt. AanwezigWethouder Van Bokhoven en de leden $e Wilt, Van den Broek en Van Herpt. De notulen der vorige vergadering wor den voorgelezen en onveranderd goedge keurd. Voorstel van B. en W. tot conversie van de leening ten laste der gemeente hieromtrent is een schryven gekomen van een firma, die de leening wenscht te con- verteeren in een 5 pet. leening tegen 98.1 dan zou de firma zelf voor de zegelkosten zorgen tegen 97.5 dan kwamen deze ten laste der gemeente B. en W. hebben zich in verbinding gesteld met de firma Lentjes en Drossaerts, die de leening oorspronkelijk geplaatst hadden, deze verklaring de leening op dezelfde voorwaarden te willen conver- teeren. B. en W. stellen dienovereenkomstig voor, het restant der leening zynde f24 000 k 6 pet. te converteeren in een leening ad f24.500 5 pet. tegen 98.1. Het lid Van Herpt wyst er op, dat het R. K. Schoolbestuur in ernstige overweging heeft om voor het terrein der R. K. Bij zondere School een hek te plaatsen, bij een vorige teekening en begrooting kwam het bedrag nog al hoog voor, thans zyn zy in besprek met een eenvoudige en goed- koopere teekening en begrooting hij ad viseert, nu de geldleening toch veranderd wordt, reeds met deze plannen rekening te houden. De Voorzitter meent, dat men wel zonder hek zou kunnen volstaan, door middel van goed toezicht der onderwijzers en dringt er bij het lid Van Herpt op aan, in het schoolbestuur als lid van den Raad er op aan te dringen dat de gemeentefinanciën in deze zooveel mogelijk gespaard blyven. Het lid Van den Broek raadt aan, een haag te plaatsen. Wethouder Van Bokhoven acht een hek niet noodig. Het lid Van Herpt zegt ook zyn ver antwoording te hebben als lid van het Schoolbestuur, acht een haag niet voldoende en wyst er op dat het schoolbestuur het zoo zuinig mogelijk zal aanleggen. De Voorzitter wyst er op, dat, zoo het schoolbestuur een hek wil plaatsen, de gemeente hiervoor zal moeten betalen, doch wenscht er voorloopig nog geen rekening mede te houden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Het vermenigvuldigingscyfer voor den Hoofdelijken Omslag wordt volgens voorstel bepaald op 4. Het lid Van den Broek vraagt, of er antwoord is gekomen op het schryven van B. en W, aan Mevr. Van Herpt. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Van de rondvraag wordt verder geen gebruik gemaakt. lijder aan zweren, open wonden, dauw-, baard- of ringworm, oude en verwaarloosde wonden, fijt, lik doorns, wratten, gebruik direct de wereld beroemde Oprechte Win- samer Zalf. In drie dagen is U radicaal genezen. Verkrijgbaar by Apoth., Drog. en vele Winkeliers. PLAATSELIJK NIEUWS. te geven door de «Heusdensche Harmonie®, op Zaterdag 20 Juni a.s. des avonds half acht op de muziektent, Directeur de heer Joh. van Berkel te Ammerzoden. Programma: 1. La Famennois, Marsch. 2. La Liberté, Overture. 3. Tres Jolie, Wals. 4. Honneur aux Basse, Pas redoublé. Pauze. 5. Favori, Marsch. 6. Sous la Fonnelle, Fantaisie. 7. Ouverture Joyeuze, Lustspiel ouverture (de Keler Belar), 8. Finale. 2 en 6 Concoursnummers Wyk. te geven door de «Fanfare der H. Familie® van Heusden, Directeur de heer W. van Heivoort te Nieuwkuik, op de muziek tent op Zondag 21 Juni a.s., des avonds zeven uur (Z.T.) Programma: 1. Honneur aux Seconds, Pas redoublé. 2. L'AmmeranteDuizendschoon, Ouverture. 3. L'Arriveé de la Poste, Marceau-caracteristique. 4. Franche Araitié, Fantaisie. Pauze. 5. Koningin Wilhelmina, Marsch. 6. Graziëlla, Ouverture. 7. La Speranza, Fantaisie-Caprice. 8. Finale. 2 en 7 Concourenummers Loon op Zand. Hensden. Ter opening der Zomer- concerten op de muziektent zal de «Heus- densche Harmonie® op Zaterdagavond en de «Fanfare der H. Familie® op Zondag avond hun eerste concert geven. De 3 maandelijksche collecte langs de huizen, ten bate der Diakonie der Ned. Herv. Gem., zal plaats vinden Zaterdag middag tusschen 3 en 4 uur. In de vitrine van den goud- en zilversmid C. de Kemp, alhier, zijn de fraaie prijzen voor het concours te Wyk tentoongesteld. Andel. De gewone jaarlijksche voor- jaars&chouw langs de dijken zal alhier vanwege het waterschap «'t Oudland van Altena® worden gehouden op 23 Junie.k. Tengevolge van de langdurige droogte staan de landbouwgewassen in deze gemeente over het algemeen slecht. Vooral late aardappelen, erwten, boonen en bieten. Als het niet spoedig regent loopt het op een misgewas uit. Vruchtboomen, bessenstruiken en hagen hebben in deze gemeente veel van de rupsenplaag te lijden. De langdurige droogte werkt gemelde plaag zeer in de hand. Men treft hagen aan, die tengevolge van deze plaag totaal bladloos zijn geworden. Almkerk. J.l. Maandagavond is alhier met aanvankelijk 22 leden eene Chr. Gem. Zangvereeniging opgericht, tevens werd als directeur dezer vereeniging benoemd de heer Havelaar van Woudrichem. Aalburg. De heer J. J. Zoon te Utrecht voor het doctoraal examen geneeskunde. Ammerzodeo. De heer T. Kempenaars alhier slaagde voor het examen candidaat gemeente-secretaris. Drongelen. In de op 16 dezer ge houden vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van het waterschap «het Aals- veld® is tot Voorzitter van het Dag. Bestuur herkozen de heer H. Vos Dz. te Drongelen en is ter voorziening in de vacature, ont staan door het ontslag nemen van den heer L. P. Branderhorst, tot Lid van het Dag. Bestuur gekozen de heer P. Nieuw koop Pzn. te Drongelen. Drnnen. Veiling 16 Juni 1925. Kruisbessen 1617 cent per K.G, Erwten 25 Aardbeien 1048 Genderen. Aan den bouwkundige F. W. Vercruysse alhier is by onderhand- sche aanbesteding opgedragen het bouwen van een woonhuis etc., voor den heer H. Scbreuder alhier. Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2