Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres PUROL s\apeloos/?e/<y CONCERT voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. Telefoon 715. De schade is veel grooter dan die, welke door de overstroomingen van 1903 werd berokkend en op 21 millioen kronen werd geschat. Meer dan 100 dorpen en ver schillende steden staan gedeeltelijk onder water. Zelfs Krakau is bedreigd. Het spoorwegverkeer is gedeeltelyk onderbro ken. Talrijke personen en veel vee zijn reeds omgekomen. Troepen zijn naar de plaatsen van de ramp vertrokken. Schrijnen en Stukloopen der Huid, verzacht en geneest men met Bij Apoth.en Drogisten BUITENLAND. De massa-moord te Haiger Voor het Hof van Gezworenen is het proces begonnen tegen Angerstein, den massamoordenaar te Haiger. Angerstein is de zoop van een mynwerker, die zich langzaam heeft opgewerkt, totdat hy in 1917 te Haiger tot procuratiehouder van de firma Van der Zype werd benoemd. Hij heeft zich te verantwoorden voor 13 delicten, n.l. 8 moorden, 2 gevallen van verduistering, een geval van oorkonde- vervalsching, een van meineed en een van brandstichting. Bij het verhoor gaf Angerstein een beschryving van den nacht, waarin hy de moorden pleegde, 's Avonds had hy twee glazen jenever en 2 aspirin-tabletten genuttigd. Zijn vrouw, die een hartkwaal had, kreeg dien nacht een aanval van haar ziekte, die ongeneeslijk was. Angerstein besloot samen met zijn vrouw te sterven. Hy ging een revolver halen. Toen hij terugkwam, was zijn vrouw weer wat op geknapt en zij greep zijn handen en ont rukte hem de revolver. Daarop viel zij weer in onmacht. Angerstein vluchtte opnieuw de kamer uit en keerde met een hartsvanger terug. Hy meende dat zijn vrouw reeds gestorven was en stak haar met het mes. Nadat ik bloed had gezien, ging Anger stein voort, wist ik niet meer wat ik deed. Ik wilde mijzelf dooden, maar de revolver ketste. Ik ging naar den kelder om daar andere wapens te halen en vond een bijl. Eerst wilde ik my de handen afhakken. Op dat oogenblik hoorde ik echter myn schoonmoeder schreeuwen en dat maakte mij half waanzinnig. Ik liep naar boven en sloeg haar dood met de bijl Het dienstmeisje, Mina Stoll, keek door een kier van de deur. Ik greep haar en hief de bijl omhoog, om ook haar te dooden. Zij rukte zich los, rende naar den zolder, waarheen ik haar volgde en waar ik haar den schedel insloeg. Na deze daden was Angerstein op een bank gaan liggen en was ingeslapen. Toen 's morgens de tuinman kwam, wilde hy dezen koffie geven en ging met hem naar boven. Daar zag hij de lijken weer. Piot- In de tegenwoordige omstandigheden kon een woord voldoende wezen om alles te doen mislukken. Hélène bedwong zich, zij moest ant woorden op de onbeteekende gezegden van haar kamenier. En gedurende die vreeselijke minuten was er daar ginds een kind, dat mis schien op sterven lag. Hélène, niet langer in staat om zich te beheerschen, stond op. Zij zou naar Carmen gaan Op den drempel der deur zag zij den lakei komen, dien Georges te Parijs had gelatenhij bracht op een zilveren blad eenige brieven. Hélène keek begeerig naar de brieven, uitziende naar een poststempel van Me xico het wilde haar toeschijnen, dat eenige tijding van haar echtgenoot niet meer van pas zoude kunnen komen dan juist nu. Helaas, alle brieven kwamen uit Fran krijk en mevrouw de Kerlor meende het schrift te kunnen herkennen. Evenwel trok een enveloppe haar aan dacht, zij merkte den stempe van Tours, ofschoon hij zeer onduidelijk v\as afge drukt. Tours I Dat was de stad, waar ook het telegram van den heer d'Alboize was afgezonden. Hij had geschreven, na te hebben getelegrafeerd, dat was vrij natuurlijk: Hij deelde zeker aan mevrouw de Kerlor mee, dat hij in allerijl naar het dorpje was vertrokken. Wordt vervolgd. seling herinnerde hij zich alles, wat 's nachts was gebeurd. Angerstein greep opnieuw de byl en sloeg ook de tuinman neer. Terwijl hy op den tuinman insloeg, kwam de bediende Ditthardt. Deze zag wat was gebeurd en vluchtte in een zijstraat, waar Angerstein ook hem neerschoot. Het zelfde lot deelde de kan toorbediende Kiel. Op een vraag van den voorzitter of hy de bijl telkens had afgewasschen, ant woordde Angerstein Neen niet telkens, maar na elke periode. Toen kwam Angerstein's schoonzuster Ella (een meisje van 16 jaar) thuis. Angerstein liep haar na en sloeg ook haar dood. Haar lyk had hy toegedekt. Hij ver klaarde, dat hy de overige lyken zonder ontroering kon zien, maar het lyk van het meisje niet. Na deze daad, reinigde hy de byl en belde het huis van den tuinman op. Toen Angerstein wegging om brood te halen, ontmoette hy den tuinmansleerling Darr. Hij nam aan, dat deze het lijk van zyn schoonzuster gezien had en sloeg ook hem neer. Angerstein ontving vervolgens bezoek en schreef een brief aan zyn broeder. In den verderen loop van het verhoor verklaarde Angerstein, dat hij later het huis had verlaten, om den vader van den tuindersjongen te zeggen, dat hij zijn zoon had gedood. Hij trof den vader echter niet thuis. Teruggekeerd, wilde hy het huis in brand steken en nam daarvoor met benzine de noodige maatregelen. Een hond, die hem in den weg liep sloeg hy dood. Daarop stak hy de slaapkamer in brand. Ontzet over zijn daad vluchtte hij en viel op straat bewusteloos. Hy kwam eerst by toen politie agenten om hem heen stonden. Door den trein gegrepen en gedood Bij Murphia (Spanje) is een wagen met tien, van een bruiloft komende personen, door een goederentrein gegrepen. De inzittenden werden gedood. Ook by Sienna (Italië) had een dergelyk ongeval plaats, waarbij vier personen werden gedood en twee zwaar gewond. Nieuwe hittegolf in Amerika Een telegram uit New-York meldt, dat Amerika opnieuw door een hittegolf wordt bezocht. Te New-York zyn reeds twee personen tengevolge van het warme weder overleden en vyf bewusteloos neergevallen. Te Chicago zijn twee personen gestorven. o Aanslag op den trein ran den fiexicaanschen president De machinist van den presidentieelen trein, die op weg naar de stad Mexico was, ontdekte metaalvijlsel tusschen onder deden van de machine. Men gelooft, dat ontevreden beambten daarvan meer afweten en den trein hadden willen vernielen. De federale autoriteiten hebben de zaak in onderzoek. De roof in het Vaticaan In verband met de diefstallen in het Vaticaan zijn 40 personen gearresteerd. De Italiaansche ochtendbladen brengen nog nadere bijzonderheden omtrent de arrestatie van de schuldigen aan de in braak in de schatkamer van de St. Pieter. De hoofdschuldige is een schoenhandelaar, die ook voor den verkoop van de gestolen voorwerpen zou zorgen. Voorts is een vroegere politie-ambtenaar erby betrokken. De inbraak zelf is uitgevoerd door een metselaar, die in de schatkamer werkzaam is geweest. De meeste voorwerpen zijn beschadigd, aangezien de dieven reeds voorbereidingen hadden getroffen, om het goud te smelten. 7 persenen verdronken Uit Londen wordt gemeld dat tijdens een school-pic-nic 6 kinderen en 1 vrouw zyn verdronken, toen 2 bootjes met 12 porsonen aan boord omsloegen op het Ar- tificial-meer. o Communistische professoren Uit Valparaiso wordt gemeld dat de Chileensche regeering zeven universiteits professoren ontslagen heeft wegens het voeren van communistische propaganda. Gearresteerd De Poolsche politieke politie is in het gebied van Wilna een uitgebreide commu nistische organisatie op het spoor gekomen. Zestig personen zyn gearresteerd. BINNENLAND. Volkenhond ea Vrede Maandag 29 Juni j.l. werd te Gorinchem een vergadering gehouden ten einde te trachten te komen tot oprichting van een afdeeling van de Vereeniging voor Volken bond en Vrede. In de vergadering welke op verzoek van die vereeniging door den heer Burgemee ster Gaarlandt was bijeengeroepen en waar toe personen van allerlei kerkelijke en po litieke schakeering waren uitgenoodigd, werd doel en streven van de Vereeniging voor Voleknbond en Vrede uiteengezet door mr. H. J. v, Maanen van 's Gravenhage, 2e secretaris van het hoofdbestuur, waarna alle aanwezigen als lid toetraden en be sloten werd een afdeeling voor Gorinchem en omstreken op te richten. De vergadering koos uit hun midden een bestuur, bestaande uit de heerenmr. C. W. v. Ommeren, kantonrechter van Heus- den en Gorinchem, voorzitternotaris A. M. Brouwer, secretaris mr. H. J. Biegel, 2e secretaris H. Straatman, penningmee ster C. H. Carbin, C. C. J. van Cleef en ds. F. M. Muller, leden. Het eere-voorzitterschap werd aangebo den aan en aanvaard door den heer E, G. Gaarlandt. Besloten werd ten spoedigste een be stuursvergadering te houden waar mr. van Maanen ook tegenwoordig zal zyn, teneinde verdere toelichtingen te geven. Op deze bestuursvergadering zal dan spoedig een algemeene vergadering volgen. Ter gelegenheid van het bezoek van de deelnemers aan de offieieele Grotiusher- denking in de maand Augustus aan Go rinchem en Loevestein bestaat het voorne men dat zij zullen worden toegesproken door dhr. Gaarlandt als burgem. van Gorinchem en mr. C. W. van Ommeren als voorzitter van de afdeeling Gorcum van de Vereeni ging voor Volkenbond en Vrede. Van harte hopen wy dat velen ook uit de omstreken van Gorinchem, waartoe ook het land van Heusden en Altena behoort, zich als lid van deze jonge afdeeling zullen aanmelden, waardoor een zeer nuttige actie gesteund wordt. Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat te Waalwijk. Telefoonverkeer met Kngeland De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat verzoekt ons opname van het volgende Onze aandacht wordt er op gevestigd dat in het district onzer kamer weinig of geen gebruik wordt gemaakt van de tele foon in het verkeer met Engeland. Aan gezien het ons bekend is dat vele onder nemingen in het district handelsrelatiën onderhouden met Engeland verwondert dit ons wel. Wellicht is het geringe gebruik toe te schryven aan gemis aan vertrouwen in de verbinding. Wy kunnen hieromtrent mededeelen, dat het verkeer met Londen thans wordt onderhouden door 10 lynen, die allen in uitstekenden staat verkeeren, zoodat de gevraagde verbindingen vry spoe dig tot stand komen. De overbrenging van het geluid is onberispelijk. Er kan worden getelefoneerd met alle plaatsen in Engeland. Voor Londen gelden de volgende tarieven Per gesprek van 3 minuten f 6,ver laagd tarief (van 7.20 nm. tot 8 20 v.m. f3.60. Spoerwegdienstregeling De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwyk deelt ons mede, dat, tengevolge van een veranderde werkwyze, ook in verband met de instel ling van den Spoorwegraad, in het vervolg het ontwerp van de nieuwe dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen, die thans eens per jaar worden vastgesteld, niet meer ter visie kunnen worden gelegd ten bureele der Kamers van Koophandel. Het zal dus alleen mogelyk zyn bemerkingen te maken op de bestaande dienstregeling. Wil bij het ontwerpen der eerstvolgende dienstregeling daarmede kunnen worden rekening gehouden, dan moeten de bemer kingen vóór 1 Augustus a.s. ter kennis van den Spoorwegraad worden gebracht. Wanneer deze vóór 20 Juli a.s. worden ingezonden aan de Kamer van Koophandel, dan zal deze voor doorzending aan den Spoorwegraad zorg dragen. Overspannen zenuwen w ^Onrust en alle anaere gevolgen vani OVERPRIKKELDE ZEMUWEMI {Heem een koker MUtlHARDT 15 J Zenuw-tdblekten 75 cl Vraaö vooral de echte voorzien van den naam MUM HARDT. PLAATSELIJK NIEUWS. te geven door de »Heusdensche Harmonieer, op Zaterdag 11 Juli 1925 op de muziek tent, des avonds half acht (Z. T.), Directeur de heer Joh. van Berkel te Ammerzoden, Programma: 1. Colonel Bocey, Marsch. 2. Secret de Sphinx, Ouverture Symphonique. 3. Sous la Tonnelle, Fantaisie. 4. Trés Jolie, Suite de Valses. 5. Le Drapeau de Voroux, Pas-Redoublé. Pauze. 6. Les Cadets de Brabant, Pas-Redoublé, 7. La Plébèienne, Fantaisie. 8. La Liberté, Ouverture. 9. Les Soldats du Génie Civil, Marsch. 10. Finale. Heasden. Naar wy vernemen is de Hleusdensche Harmonie® voornemens deel te nemsn aan het Festival te Herpt op Zaterdag 1 Augustus a.s. Aangezien de leden der R. K. Fanfare voortaan een afzonderlijke sectie der H. Familie zullen vormen, werd in de byeenkomst der eerste tot prefect gekozen de heer M. Laros en tot onder-prefect de heer N. Brouwers. Woensdag had de jaarlyksche bij eenkomst plaats van de leden van het Genootschap der H. Kindsheid. In optocht trokken de kinderen, begeleid door de Zelatricen en 't onderwyzend personeel van de school der Eerw. Zusters naar de R. K. Jongensschool en vandaar ging het kerk waarts. De stoet zag er keurig uit, vooral door de vele frissche bloemen der bruidjes. Na de H. Mis werden de kinderen ont haald. Almkerk. A.s. Dinsdag 14 Juli hopen de kinderen van de hoogste klasse der Chr. Herv. School alhier onder leiding van het personeel een reisje te maken naar Rot terdam. Onze vroegere dorpsgenoot den WelEerw. Heer Ds. J. H. A. Bosch, Ger. pred. te Nyverdal, komt voor als No. 1 op het tweetal naar de Geref. Kerk van Bedum. Aalst. By de familie alhier werd deze week bericht ontvangen, dat zekere Van de Laar, meer bekend onder den naam van »de Lauts®, verpleegd in een Rijks werkinrichting in het ziekenhuis is over leden. De overledene was een gevaarlijk sujet en was, wanneer hy verblyf hield in de omgeving, zeer gevreesd door de inwoners. Ruim 15 jaar bracht hy in de gevangenis door wegens brandstichting en mishandeling. Andel. Aan B. Versluys is by in schrijving opgedragen het verven van de Kerk der Ned. Herv. Gemeente voor de som van f 886. In deze gemeente is een begin gemaakt met den aalbessenpluk. Zoowel kwaliteit als quantiteit geven reden tot tevredenheid. De prys loopt van 55 tot 65 cent per K.G. Capelle. Gedurende de maand Juni j.l. werden ter secretarie alhier voor de vlee8chkeuring aangegeven 36 varkens, 16 runderen, 8 geiten, 1 kalf en 1 veulen. Bjj het dezer dagen gehouden toe latingsexamen voor de eerste klasse der R.N.L. te 's Bosch is onder meer geslaagd onze dorpsgenoote Dirkje van Campen. De heer A. J. van Hooren alhier wordt met ingang van 1 Aug. a.s. aan gesteld als kommies by de Rijks Directe belastingen te Princenhage. De korfbalclub Juliana alhier speelde j.l. Zaterdag een competitiewedstrijd te *8 Bosch tegen H.B.S. alwaar welke wedstryd eindigde in het nadeel van Juliana. Stand 11—10. Woensdag had vrouw v. d. Sch. het ongeluk, door het uitschuiven van een ladder, waarop zy stond, dermate te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Dassen. J.l. Dinsdag had de landbouwer L. te Hank het ongeluk met zyn hand bekneld te geraken tusschen een maai- machine. Gelukkig wist de heer M. T. hem, ernstig verwond, spoedig uit zijn benarde positie te verlossen. Naar wy vernemen hoopt de Herv. Jongedochtersvereen. »Dient den Heerec alhier op 23 Juli a.s. een plezierreisje maken per autobus »Alad« naar Arnhem en omstreken. Werden vorige week hier nog zwarte bessen opgekocht tegen f 0.42 per K.G. thans besteed men f 0.55 per K.G. Drunen. Veiling 7 Juli. Frambozen 55—562 Zwarte bessen 8385 Roode 26—31 Witte 25—29 Tuinboonen 8—10 Aanvoer Zwarte bessen 25000 K.G. Frambozen 21000 f (Hessen. De heer M. van Vugt slaagde e Amsterdam aan de Vrije Universiteit voor het doctoraal examen in de rechten. Zaterdag j.l. is het op de kermis weer rumoerig toegegaan. Een zekere K. uit Veen liep dreigende en zwaaiende met het mes heen en weer eq sloeg den land bouwer W. uit Rijswijk een gat in het hoofd. Deze betaalde echter met gelyke munt. De aanwezige politie wist de vech tenden te scheiden. Eenigen tijd daarna kwam het tot een botsing tusschen een troepje Andelsche- en Woudrichemsche jongens. Verschillende Andelschen werden van den Hoogen Maas dijk afgeslagen, terwijl een persoon uit Woudrichem naar verluidt een meststeek in den arm ontving. Ook hier moest de politie ingrypen en de orde herstellen. 's Gravenmoer. De pluk der zwarte bessen is in vollen gang en met het oog daarop is de vacantie aan beide scholen vervroegd. De prys is zeer bevredigend en steeds nog stijgend^ Nederhemert. Vrijdag was het de dag dat onze schooljeugd uit de hoogste klassen een reisje maakten naar Nijmegen, 's Morgens vroeg waren er al twee auto's om de kinderen met personeel naar den trein te 's Bosch te vervoeren en vandaar werd de reis voortgezet naar Nijmegen en omstreken. Dat men met deze reisjes het jonge geslacht een groot genoegen doet, kan men wel begrijpen. Des avonds om streeks negen uur zagen we de auto's onder gezang en gejuich der jeugd, terug keeren. Men was hoogst voldaan over de reis. De landbouwer J. Vernooij had het ongeluk by het binnenhalen van zijn hooi tengevolge van het breken der ladder, zijn been te breken. Terstond werd genees kundige hulp ingeroepen. Nieawendijk. Deze week werden door de eiervereen. »Nieuwendijk en Om streken® verzonden naar de consumptie veiling te Rottterd&m 7000 eieren. Men besteedde voor groote eieren f6.75, kleine eieren f5,15, kalkoen f10, alles per 100 stuks. Eenden en k&lkoeneieren werden niet aangevoerd. De heer T. v. d. Pyl Andz. slaagde voor het examen commies der Directe Belastingen. Tevens werd hem aanstelling toegezonden om met 1 Augustus a.s. te Stampersgat in dienst te treden. Tot" de eerste klas der Christ. Kweekschool te Corinchem is na gehouden examen toegelaten de leerling C. A. Heijstek alhier. In de gehouden raadsvergadering, d.d. 29 Juli, werd tot brandmeester be noemd de heer O. Walraven. Dinsdag had bakker v. D. het ongeluk met een hond en wagen in een diepe sloot te rijden. Persoonlyke onge lukken kwamen niet voor. De wagen werd met veel moeite op het droge ge bracht waarna D. de reis kon voortzetten. Raamsdonksveer. Zondag 12 en Maandag 13 Juli zal in de zaal by de Eerw. Zusters een missietentoonstelling worden gehouden. Onder geleide van het schoolper- soneel maakten 92 kinderen een uitstapje per boot Thor VII naar den Hoek van Holland. Sprang. Onze dorpsgenoot de heer F. v. d. Hamme die onlangs slaagde voor com mies bij de Directe belastingen is als stand plaats aangewezen Putten (N.-Br.) 14 Augustus e.k. hoopt de Weled. Achtb. Heer C. G. H. H. Meijer den dag te herdenken dat zijn EdelAchtb. tot bur gemeester dezer gemeente werd geïnstal leerd Naar we vernemen worden door de bur- gery van het voormalige Sprang plannen beraamd dezen dag op feestelyke wijze te herdenken. Firma ALPH. HUPSCH BI J APOTH EM DROGISTEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2