vorig jaar een subsidie is gegeven van f 10. Hij zou willen voorstellen een jaarlijkscbe subsidie toe te kennen tot wederopzegging, de vakschool behoeft dan niet telken jare haar verzoek te herhalen, Dit voorstelgaat niet uit van B, en W,, doch van spr, persoonlijk, De heer Yerweijs zegt dat men het vorig jaar de sabsidie wel heeft toege staan, doch is er niet voor deze ieder jaar te geven, men moet voorzichtig zijn met het toekennen van subsidie's. De heer Schouten kan zich met de zienswijze van wethouder Verweijs niet vereenigen, Bezuiniging mag niet zijn schrappen van noodzakelijke dingen, Men dient te bevorderen dat er een politiecorps is, dat rekent met de chris telijke levensbeschouwingen en de be staande staatsorde en het gezag wil handhaven, Voor Andelis dit wel niet van zooveel beteekenis, wel echter voor de groote steden, waar het, zooals men weet het nog wel eens kan spannen, Dan is het van groote beteekenis, dat de overheid een politiecorps heeft, waarop het kan vertrouwen, Spr, kan daarom volkomen instemmen met het voorstel van den Voorzitter. De Voorzitter voegt hier aan toe, dat het van groote beteekenis voor iedere gemeente ie, dat het vakkundig politie personeel heeft, de behoefte daaraan is tegenwoordig grooter dan vroeger. Bij aanstelling van personeel voor de politie gaat de overheid zeer schroomvallig te werk, tot in de kleinste bijzonderheden wordt dan naar denpersoongeinformeerd, Het voorstel van den Voorzitter hierop in stemming gebracht, wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren: v, Houwelingen, Verweijs, v. Vliet en Naaijen. Schrijven van de P.N.E.M. van9Juni, gericht aan B, en W., waarin wordt te kennen gegeven, dat als het G.E.B f2000,- aan de P.N.E.M, afdraagt, de bouw van hettransformatorenhuisjemet dit bedrag zal worden verminderd en de huur voor deze installatie met 1 pCt. per maand van dit bedrag zal worden verminderd. De Voorzitter licht toe, dat de transformator in den duren tijd is ge bouwd en de kosten thans een 12500.— minder zouden bedragen. Om het be- brijf tegemoet te komen, zou de P.N E.M., als op haar voorstel wordt ingegaan, de huur per jaar met 12 pCt, van f 2500.— verminderen, zoodat men dus f300,— per jaar minder behoeft te betalen, Op de vraag van den heer Schouten wat thans de kosten van huur zijn, antwoordt de Secretaris van f 797,—. De heer Schouten zou, als het werke lijk waar is, dat de P.N.E.M het bedrijf te Sleeuwijk tegen den kostenden prijs heeft overgenomen en de prijs per K.W.U, voor lichtverbruik op 45 ets. heeft ge bracht, niet op het voorstel ingaan, De Voorzitter kan dit niet aannemen, wel heeft de commissie de gemeente besturen geadviseerd in dezen geest hel voorstel aan de P.N.E.M, te doen. Op voorstel van den heer Schouten wordt hierop het schrijven van de P,N. E.M, tot een volgende vergadering aan gehouden. De Voorzitter zegt dat vroeger al eens besproken is of het niet gewenscht zou zijn de stroom goedkooper te leveren, Nu er minder kracht verbruikt wordt moet de gemeente toch betalen, Als het bedrijf aan lichtverbruik hetzelfde zou ontvangen als tot heden, dan konden de ingezetenen, die toch het tekort moe ten bijpassen, van die goedkooperen prijs profiteered De heer Schouten kan zich volkomen met dit voorstel vereenigen, Het voorstel van den Voorzitter om de stroom met ingang van 1 October te brengen op 50 ct, per K.W.Ü. wordt met algemeene stemmen aangenomen, Adres van de muziekvereeniging AndePs fanfare, met verzoek om gratis electrische verlichting voor haar repetitielokaal en hare muziektent, De Voorzitter zegt dat de heeren het standpunt van B, en W. inzake vrij licht kennen, Als men er toe overgaat het verzoek van deze vereeniging toe te staan, dan zal men verplicht zijn dit later ook aan andere vereenigingen te geven als deze er om vragen, B, en W. stellen dan ook voor afwijzend op het verzoek te beslissen. Zooals ieder particulier heeft de vereeniging voor lort den aanleg ook gratis gehad, had men alleen met de muziekvereeniging te doen, dan zou spr, er persoonlijk voor zijn het verzoek toe te staan, De heer van Vliet merkt op dat overal nogal wat wordt gedaan voor de instand houding van muziekvereenigingen, Men vraagt niet veel, zoodat spr, er voor zou zijn het verzoek van de vereeniging, die tegenwoordig bij de ingezetenen in goed aanzien staat, in te willigen. De heer Schouten meent dat het niet noodig is te zeggen, dat de muziekver eeniging de sympathie van de ingeze tenen geniet, dit is voldoende bekend, ook dat de ingezetenen het niet alleen bij woorden laten, Volgens spr. zou het de vraag zijn of de muziekvereeniging er wel mede gebaat zou zijn als haar verzoek werd toegestaan, De heer v, Vliet blijft er bij, dat er elechts weinig gevraagd wordt en meent, dat van de zijde van het gemeentebestuur tegenover de muziekvereeniging wel wat I mag worden gedaan. Spr, zou willen 1 voorstellen het verzoek toe te staan. De Voorzitter gelooft ook niet, dat de vereeniging er mede gebaat zou zijn, zij wordt thans aardig door de ingezetenen gesteund, die als steun van gemeente wege werd verleend zich dan wel eens zouden kunnen terugtrekken, Spr. zal het voorstel van B, en W. om afwijzend te beschikken in omvraag brengen. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, Tegen het voorstel stemden de heeren v, Vliet en Naaijen. Rekening Gezondheidscommissie te Heusden, De ontvangsten bedragen f 2476.27', de uitgaven 2156,20', Door de gemeente Andel is een bijdrage van f57,05 verschuldigd, Deze rekening wordt met algemeene stemmen goedgekeurd, Begrooting voor hetzelfde College. Op deze begrooting ie als bijdrage voor Andel een bedrag uitgetrokken van f56.10, Met dit bedrag zal bij het op maken der gemeentebegrooting rekening worden gehouden. Ged. Staten dringen er op aan, dat in de verordening op de inrichting van het G.E.B, rekening wordt gehouden met de nieuwe begrotingsvoorschriften, Met algemeene stemmen wordt de verlangde wijziging aangebracht, Bij de rondvraag vraagt de heer Schouten of bij het probeeren der spuit, al eens een proef is genomen, of dat gedeelte van de gemeente dat met rivier water niet is te bereiken, op een andere wijze is te voorzien. ,)e Voorzitter zegt, dat hier mede al eens een proef is genomen en deze toen goed geslaagd is. Af- en overschrijving begrooting, De Voorzitter zegt, dat de gemeenten Giessen en Rijswijk bij de gemeente Andel eene kasgeldleening hebben ge sloten groot f2600, die per 30 Juni j 1, afgelost had moeten zijn. Inplaats van af te lossen hebben de gemeenten nog meer behoefte aan kasgeld. B. en W. zouden daarom voor willen stellen, de gemeente Rijswijk f3000 en de gemeente Giessen f600 te leenen 4'/j pCt, rente af te lossen met een termijn van zes weken opzegging en in elk geval op 30 Juni '26, Met algemeene stemmen aldus besloten, Na nog een af- en overschrijving der begrooting 1925 te hebben goedgekeurd, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten, Ernstig ute-oogelak Twee dooden, Maandagavond beeft te Didam een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij twee dooden zijn te betreuren, n.l, een zekere M, en zijn aebt-jarige dochter uit Zeddam, De auto was eigendom tan Jbr, t, d, Poll en werd bestuurd door zijn neef den beer Couwenbergb uit Nederborst den Bergb, Irerredei Gisteren is in de Malibaan te Utrecht een oude man door een vrachtauto aange reden, Hij werd zwaar gewond naar de rijksklinieken overgebracht waar bij spoedig is overleden, Heen kinderen ackter op de fiets Gisterenmorgen is op den Muiderstraat- weg bij Amsterdam een driejarig meisje uit het fietsmandje achter op de fiets van haar vader gevallen, doordat de fiets in een hoop mal zand reed. Het kind werd gegrepen door een wiel van een zware vrachtauto, geladen met melkbussen, en is doodopgenomen. De moeder van het kind was ook bij het ongeluk tegenwoordig, o— Koiiyneodlef gesnapt Een agent te Den Haag zag twee zwervers met konijneo zwoegen, Hij hield de mannen aan, Ze bleken 10 dieren bjj zich te hebben, Dat was verdacht en voorloopig werden dan ook menschen en dieren ondergebracht in het politiebureau, Een paar uur later kwam al aangifte binnen van dielstal van 10 konijen niteen pakhuis in de Constant Rebecquestraal, De eigenaar zal wel vreemd gekeken hebben toen bij hoorde dat zijn dieren al terecht waren, Te Breskens is aangespoeld een in staat van ontbinding verkeerend lijk, waaraan het hoofd, de armen en de beenen ont braken, Op last van de overheid is het lijk in de duinen begraven, Men vermoedt, dat bet een van de slachtoffers van de ramp van »De Jonge Chatarinat is. ■O— Tragisch Een 6-jarig zoomje van den graanhan delaar J, L, tt Spijkenisse was plotseling onwel geworden en moest op medisch ad vies direct in een der ziekenhuizen te Rot terdam worden opgenomen, Toen de oudste zoon bij thuiskomst het geval vernam, sprong bij direct op den motor om ook nog tijdig in Rotterdam te kunnen zijn. Onder Poortugaal heeft hij waarschijnlijk met een te groote snelheid een bocht willen nemen, Hij viel van den djjk en kwam in een sloot terecht, De dokter uit Poor tugaal constateerde 2 gebroken sleutelbee- nen, twee gebrokken ribben en bovendien een armfractuur, De motorrijder werd eveneens naar Rotterdam overgebracht, De ouders waren inmiddels weer thuis gekomen en vonden een telegram meldende het ongeluk. Per eerste gelegenheid werd wederom naar Rotterdam gegaan, waar zjj in hetzelfde ziekenhuis, waar zij 's morgens den 6-jarigen hadden gebracht, hun oudston zoon aantroffen, die zoo ongelukkig was terecht gekomen, -o- Een ljjk aangespoeld NI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10