Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Doorzittend^ VERLAAGDE PRIJZEN. iliniieiilaiid Plaatselijk Nieuws TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. voor KRISTAL EN GLAS. menmetPUR0L Telefoon 715. Baldwin stelt alle pogingen in het werk om het conflict op vredelievende wijze te regelen. Hij had nieuwe conferenties met de mijneigenaren en mijnwerkers, teneinde een bassis te vinden voor directe onder handeling. Daarvoren confereerde hij met de ministers van arbeid en voor de mijnen en den eersten lord van de admiraliteit, den bemiddelaar Bridgeman. De Engelsche mijneigenaars hebben een verklaring in het licht gegeven, waarin zy den eisch, om een minimum nationaal loon te handhaven, verwerpen. Zij wijzen er daarin op, dat in Juni gemiddeld een verlies van 2 sh. per ton kolen is geleden en dat tal van mijnen zouden moeten sluiten, indien een nationaal minimumloon gehandhaafd bleef. Uit de ernstige incidenten die zich reeds hebben afgespeeld in verscheidene mijnen van Zuid-Wales, waarbij pomplieden werden gedwongen de mijnen te verlaten en ver scheidene autoriteiten met steenen werden gegooid, blijkt dat, zoo de strijd zou uit breken, deze met bitterheid zal worden gevoerd. Volgens een bericht van het Russische Telegraafagentschap is een commandant der Russische grenstroepen op een inspectie tocht in het district Jampol door Poolsche grenssoldaten, die over de grens op Rus sisch grondgebied waren gekomen, gedood. Het lijk werd daarna eerst op Poolsch gebied gesleept en vervolgens aan de Russische overheden uitgeleverd. Daar de laatste maanden reeds meermalen Poolsche grenssoldaten incidenten in het district hebben uitgelokt, heeft het volkscommissa riaat van buitenlandsche zaken den Pool- schen gezant een protestnota doen toekomen, waarin een onderzoek van de verschillende incidenten door een gemengde commissie wordt verlangd. bii Wielrijders en een door zon Verschroeide huid, verzacht en geneest BijApoth.ën Drogisten Kinderen ep de fiets In het »Rott. Nbld.« vertelt iemand, dat vorige week een kennis van hem, in Den Ilaag het volgende geval is overkomen. Deze dame zag een moeder met 'n kindje fietsen, dat schijnbaar slapende in een mandje achterop zat. Zij bemerkte echter aan de kleur van het kind, dat het dood was en riep daarom de moeder dat haar kindje niet goed was. In plaats nu, dat de moeder keek, wat er aan de hand was, begon ze de dame uit te schelden, en toen deze daarop vroeg of ze wel wist, dat haar kindje dood was, ging ze zóó tegen haar te keer, dat er een politieagent aan te pas kwam, die vroeg wat ze tegen de wielrijdster gezegd had. »Ik zei, dat haar kind dood was« luidde het antwoord. »Maar waarom zei u dat?« Omdat het zoo is. Kijk toch in 's he melsnaam zelfc. Toen de politieman dat deed, bleek de dame inderdaad gelijk te hebben en een dokter constateerde den dood, van het anderhalf jaar oude kindje tengevolge van een breuk van de ruggegraat, vermoedelyk ontstaan door het schokken. Zeppelin.dienst Amsterdamïokie Uit Riga wordt aan de »Timest ge meld, dat de Duitsche luchtvaarder kapi taal Walter Bruns op het oogenblik te Moskou met de sovjet-autoriteiten bespre kingen houdt over zijn plan tot instelling van een geregelden dienst met zeppelins tusschens Amsterdam en Tokio via Kopen hagen, Petersburg, Archangel, Dicksonha- fen, Yakostsk, Ayan en Nikolajew. Hij verklaart, dat de afstand in 5 dagen kan worden afgelegd door zeppelins met 150.000 M3. inhoud, die elk 40 k 50 passagiers en ongeveer 10 ton vracht zouden ver voeren, en dat hy de Noordelijke route, bovendien praktisch de kortste is, heeft gekozen, om het Oeral-gebergte te ont wijken. De Poolreiziger Nansen, die met Bruns samenwerkt, bevindt zich op het oogenblik eveneens in Sovjet-Rusland. Kapitein Bruns zal na zijn besprekingen te Moskou naar Tokio vertrekken om ook met de Japansche autortiteiten te confereeren. Ongelukken Maandagmiddag omstreeks kwart voor twee reed een auto op den Bennekomschen weg onder Renkum met een omstreeks 50 Kilometer snelheid in de richting Ben- nekom. Op het oogenblik, dat de wagen den Fintermaalscheweg zou passeeren, schoot een meisje, de 5 jarige E. D. uit dien weg te voorschijn. De eigenaar van de auto, waarin nog 5 andere personen gezeten waren, heeft nog door links uit te halen getracht de aanrijding te voorkomen. Zijn poging heeft echter niet mogen bateD, het meisje werd gegrepen en on- middelijk gedood. Den chauffeur schjjnt geen schuld te treffen, temeer daar op het betreffende gedeelte van den Bennekomscheweg geen maximum snelheid is vastgesteld. Te Lent by Nymegen is de 14 jarige v. E. onder het viaduct in den Rijksweg ArnhemNijmegen aangereden door een zeswielige vrachtauto van de Nijmeegsche houtfirma Keij en zwaar gewond direct naar een der ziekenhuizen vervoerd. De bestuurder van de zwaar beladen lange auto reed door zonder zich om het slacht offer te bekommeren, doch hij werd later opgespoord door den heer Kruisdijk, insp. van politie, die de plaats van het ongeval juist passeerde. Het is niet onmogelyk, dat de chauffeur geen erg in het ongeluk heeft gehad, zooals zijn verklaring luidde. Proces-verbaal werd opgemaakt. Te Bussum liep een zevenjarig knaapje G. B. achter een paard, waarop een andere jongen zat. Plotseling sloeg het paard achteruit, waardoor het ventje zoo'n hevigen trap tegen de borst kreeg, dat de borst kas werd ingedrukt. Nog denzelfden dag werd hy geopereerd. Zijn toestand is zeer zorglijk. Op den Muiderstraatweg te Muiden reed de heer Koekkoek met zyn 7-jarig doch tertje op zyn fiets, toen hij een zwaar beladen melkwagen ontmoette. Naar rechts wijkende, slipte zijn rywiel en het tweetal kwam te vallen. Het meisje kreeg een der wielen over den arm, die gedeeltelijk werd verbrijzeld. Ook bekwam het kind zware verwondingen aan het hoofd. De vader bekwam geen letsel. Per auto wer den beiden naar Muiden vervoerd, waar dokter Ankersmit het eerote verband legde. Men vreest het ergste. De heer S., te Hilversum, reed met een 3-jarig kindje op den bagagedrager van zijn rijwiel. Plotseling kwam het kind met een voetje tusschen het achterwiel, waardoor het voetje als het ware werd omgedraaid. De bloemistknecht Staring te Sassenheim is met zijn buik op den kant van een schuit gevallen. Hij werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, waar hij i3 overleden. Da 15 jarige zoon van den veehouder A. Miedema te Ferwoude is, bij het melken door den bliksem getroffen en gedood. Een driftkop Voor den Zwolschen politierechter moest terecht staan Frederik Eliza baron M., 66 jaar, wonende, op zijn landgoed in de buurtschap »Zeetse« gemeente Ommen, omdat hij op den avond van 29 Juni 1.1. zijn tuinknecht en huisbewaarder Gerrit van Veelen, met een zwaren ebbenhouten stok herhaalde malen geslagen had. Van Veelen was met zijn vrouw naar een concert in Ommen gegaan, nadat hij den baron daartoe verlof had gevraagd. De baron had gemeend, dat Van Veelen alleen voor zichzelf verlof vroeg en toen hij 's avonds bemerkte, dat de vrouw ook mee gegaan was, liet hij hen ophalen, zette zijn stok achter het tuinhek en toen zy thuis kwamen wilde hij eerst de vrouw slaan. Van Veelen kwam tusschenbeide en kreeg toen een aantal slagen. De baron werd veroordeeld tot de hoogste boete n.l. f 300, sub. 30 dagen hechtenis. Visgchersra&rtuig gezonken Te Medemblik bemerkte men dat het visschersvaartuig van den heer Gorter op de Zuiderzee in nood verkeerde. Het schip zonk vrij snel. Een motormosselvisscher ging onmiddellijk de haven uit om hulp te verleenen. Toen men bij het vaartuig kwam, (zonk de boot. Nog juist bytijds konden de opvarenden, vader en zoon wor den gered. Het schip was lek geworden en is de haven binnengesleept. Provinciale Staten. In de Donderdagmorgen gehouden zitting werd o.m. behandeld: Brief van Ged. Staten, ten geleide van een ontwerp-besluit tot wijziging van het bijzonder reglement voor het waterschap >de Polder van Veenc. Ged. Staten stellen voor, genoemd re glement in dien zin te wijzigen, dat in plaats van de artikelen 10 en 11 worde gelezen het navolgend art. 10 »Aan de eigenaren der in den z.g.n. Blauwen Steen gelegen perceelen kad. bekend gemeente Andel sectie B. No. 770, 325, 326, 327, 328, 774, 332 tot en met 339 worden telken jare de door hen aan het waterschap >Het Oudland van Altenac te betalen dyklasten uit de kas van het waterschap xde Polder van Veen« terugbetaalde. De Bijzondere Commissie voor de Wa terschappen kan zich hiermede vereenigen. De voorgestelde wijziging werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. o Hond- en klauwzeer In het Gooi neemt het mond- en klauw zeer hand over hand toe. Meerdere boeren hebben uit vrees voor besmetting hun vee gestald. De melkproductie is ten gevolge aan zienlijk gedaald. Verboden te zwemmen De burgemeester van Ileumen heeft het zwemmen in de onder die gemeente vol tooide vakken van het in aanleg zijnde Maas-Waalkanaal verboden. Eenige dagen geleden zijn twee jongelieden bij het baden in dat kanaal verdronken. Branden De Vlasfabriek der Coöperatieve te Dintel- oord is afgebrand. De brand begon in een bijgebouw, doch sloeg spoedig over op 't hoofdgebouw. Het duurde een uur voordat de aangerukte stoomspuit water kon geven. Tegen 12 uur waren de vlammen gebluscht, De loodsen met vlas zyn behouden, be nevens een machine. Voor de rest is alles verbrand. Verzekering dekt de schade. Er zijn momenteel pl.m. 150 werkloozen. Een vrij ernstige brand is uitgebroken in een autogarage in de Cornelis Drebbel- straat te Amsterdam. Er zijn vier auto's verbrand. Naast de garage was een sigaren makerswerkplaats gevestigd, die eveneens door het vuur is verwoest. Een welgestelde weonwagenbeweenster Tijdens de kermis waren te Ilpendam o.m. ook gestationneerd drie woonwagens, welke hun standplaats hadden ingenomen even over de brug aan den kanaalweg naar Watergang. Uit een dezer wagens, meldt het Vad., waarvan de bewoners op de kermis stonden met een ringengooitent en het Hoofd van Jut, zyn, terwijl de vrouw even naar het dorp was, uit een bergplaats onder aan den wagen twee geldkistjes, inhoudende ongeveer tienduizend gulden, ontvreemd. Blykbaar is de dief gestoord, want nabij de opslagplaats van een aannemer werd in het gras een kistje, waarin het grootste gedeelte geborgen was, teruggevonden, zoodat thans nog ongeveer f1000 met enkele familiepapieren, die geen waarde hebben, vermist worden. o Kabinetscrisis Naar men uit Den Haag meldt, zou het ministerie-Colijn als volgt worden samen gesteld Colijn premier en minister van Finan ciën Binnenlandsche Zaken en Onderwijs mr. RutgersBuitenlandsche Zaken jhr. mr. Beelaerts v. Blokland Justitie mr. dr. Kooien of jhr. mr. De GeerArbeid Kooien of de Geer Waterstaat ir. Bon- gaertsOorlog en Marine generaal De Quay; Koloniën mr. dr. A. van Rijcke- vorsel. Ondeugdelijk water Te Avereest zijn twee jongens van 7 en 13 jaar, die na water uit een veenput gedronken te hebben, onwel geworden en den volgenden dag overleden. De geneesheer acht de ondeugdelijkheid van het water de oorzaak. o De lage waterstand der rlrieren Men schryft aan de »N, R. Ct.« uit Gorinchem Opnieuw is het water van de Boven- Ryn vallende, zoodat verwacht wordt dat de stand van Waal en Merwede tot het lage peil van verleden week zal terugkeeren. Alle geladen schepen van en naar Duitschland, die bij normalen waterstand de Lek bevaren, passeeren nog steeds de Waal en Merwede. Het dubbel aantal vaartuigen wordt dientengevolge sedert abnormalen waterstand aan de groote Merwedesluis alhier voor het Merwede Kanaal geschut. Dag en nacht, ook Zondags is men aan die sluis in actie. De laagste stand volgens de Rijkspeil schaal was 29 Nov. 1920 M. 0.35; in 1895 M. 0.50 N.A.P, en thans M. 0.07 beneden N.A.P. ,üOf 0P/JH- TABLED V Koker 60 ct. bij Apotken Drogisten Hensden. Naar wij vernemen, zal het den len Augustus 30 jaren geleden zijn, dat mej. H. Bouman als dienstbode bij de familie Zynen de Gier in dienst trad. Na tal van jaren bij deze familie alhier getrouw haar plicht betracht te hebben, vertrok zij met de familie De Gier naar Breda en vandaar naar Utrecht, waar dit feit eenigszins feestelyk zal worden her dacht. Moge zij nog tal van jaren getrouw haar taak vervullen. Van de werf der firma De Haan en Oerlemans alhier werd heden met goed gevolg te water gelaten het stalen Dort- mund-Emskanaalschip, genaamd »Mea Votac, gebouwd voor den Heer Aug. Scholl te Koblenz. De hoofdafmetingen van het schip zijn lang 67 M., breed 8,20 M., terwijl het laadvermogen c.a. 900 ton bedraagt. Het schip is naar de eischen des tyds ingericht en voorzien van een door motor aange dreven ankerlier, electrisch licht en pomp- installatie. Op de vrygekomen helling werd terstond de kiel gelegd voor een dito schip te bouwen voor Hollandsche rekening, Zekere W. B. reed met een goed vaartje de walstoep af bij de Herptsche Poort en daar zyn rem weigerde, reed hij pardoes aan den overkant der straat bij v. H. door de ruiten, waarby hy zoo aan het hoofd werd gewond, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De jongedames J. Duijster en A. Gombert, leerlingen der R. K. Kweekschool van het Moederhuis der Eerw. Zusters (Ouden Dijk) Tilburg, werden bevorderd naar de derde klasse. Andel. Door de Kommiezen der Rijks Directe belastingen werd deze week alhier by verschillende personen een onderzoek ingesteld, om zich te overtuigen, of het gerucht als zoude men voor eig8n rekening bier maken waarheid was. Voor zoover bekend zijn evenwel geen processen-verbaal opgemaakt. Dat in deze gemeente nog uitste kende dichters worden gevonden blykt wel uit het feit, dat het door den heer C. Redert alhier samengestelde vers, getiteld »In de Stilte*, door den Chr. Zangersbond »De Drie Provinciënals verplicht nummer werd gesteld in de Ille Afd. Gemengde Koren. Op een onverwachts oogenblik toen H. v. Andel met hit en kar 's morgens om half drie in de Andelsche Steeg was, schrok zyn hit met het gevolg dat in een oogen blik hit en kar in de sloot terecht kwamen. Gelukkig wist zyn zoontje zich nog bytijds te redden, anders waren de gevolgen niet te overzien geweest. In dit vroege uur was nog niemand by de hand om hulp te verleenen, zoodat het geruimen tijd duurde eer er hulp kwam opdagen. Toen alles op het droge was gebracht werd de reis per auto vervolgd. Gedurende den laatsten tijd werd door verschillende personen druk gebruik gemaakt in de Maas naby de aanlegplaats »De Ribc te gaan zwemmen. Naar we vernemen, zal, thans evenwel in verband met een in de Politieverordening voorko mende bepaling, waarby het verboden is op een afstand van minder dan 150 M. van den openbaren weg te zwemmen, hierop streng worden gelet. Alrakerk. De ingezetenen dezer ge meente die de jaren 1914 tot 1918 ge mobiliseerd zijn geweest kunnen zich ter inschrijving voor de uitreiking van het Mobilisatie Herinneringskruis komen aan melden op Zaterdag 1 Aug. a.s. tusschen 6 en 8 u. n.m. op het raadhuis alhier, te Nieuwendijk op 5 Aug. a.s. te nam. 6 u. bij den Burgemeester aan huis. Ook kan de aanmelding schriftelijk geschieden met opgaaf van naam, adres, lichting en korps waarbij gediend is. Capelle. De heer A. V. van Riel, onderwijzer aan de O.j*. school in de Nieuw- straat alhier, slaagde j.l. Maandag voor het hoofdakte-examen. Geslaagde en familie proficiat. Bij het te 's Bosch gehouden exa men behaalde Mej. Adr. Ryken alhier het diploma der huishoudschool voor naai- en knipcursus van dames- en kinder-onder- en bovengoed. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters te Waspik. Van harte gefelicteerd. Onze Chr. zangvereen. Hallelujah* zal op 5 Aug. e.k. deelnemen aan het concours te Schoonhoven. Zij zal zingen in de eerste afdeeling. De heer II. P. Dekkers te Loon- schendijk heeft op 30 Juli j.l. te Breda met gunstig gevolg zijn examen afgelegd voor de hoofdakte. Geslaagde en familie proficiat. Genderen. Met het gras is het alhier zuinig gesteld. Er is de laatste dagen wel een weinig regen gevallen, doch die vol doet nog niet aan de behoefte van het hier hooge land, zoodat de weiden er dor en kaal van bij liggen en als van zelf het vee weinig heeft te eten, 't welk weer direct zijn invloed doet gelden op de melk, die dan ook in veel geringer kwantum aan de fabriek komt dan enkele weken terug. De prijs van het vee is ook niet van dien aard, dat gezien de hooge inkoop-pryzen de veehouderij thans loonend kan genoemd worden. Van mond- en klauwzeer hoort men hier gelukkig nog niet. Land van Altena. Het bestuur van den Bond van Melkveehouders ontving heden bericht dat de Handel accoord gaat met een melkprijsverhooging van 4 cent per Liter per 1 Augustus a.s. Inmiddels heeft het Hoofdbestuur van den Zuid-Holl. Bond weder een prijsver- hooging van 1 ct. p. Liter aangevraagd ingaande 3 Augustus a.s. Marktberichten. Kalfkoeien f280 a f 470 Kalfvaarzen f210 a f380 Melkkoeien f 200 a f 360 Guiste vaarzen f 150 a f 200 Pinken f 70 a f130 Nuchtere kalveren f 14 a f 29 Biggen f 12 a f 20 Vette lammeren f 21 a f 36 Varkens 39 a 44 ct. p. p. Zouters 34 a 40 j Wit hooi 1 kw. f 14.50 per 500 K.G. Idem 2 kw. f 12.00 Klaverhooi f 18,00 Stroo f 10.00 Nieuwendijk. Roomboter f2.75 per K.G. Weiboter f 2.30 Jonge Kaas V.V. f 1.38 Jonge Kaas 40 -f- fl.30 Meikaas fl.50 Volle melk f0.13 Liter. Tapmelk f 0.05^ Karnemelk f 0.06J Pap f0.12 Pap f0,13 flesch. Roomboter 15 ct. p. K.G. omhoog gegaan. Weiboter 10 V.V. Jongekaas 8 40 -J- Jonge kaas 10 i Nederhemert. Op de Arkenswaard alhier is onder het vee mond- en klauw zeer uitgebroken. Toen de arbeiders van A. v, d. Kolk bezig waren de erwten op den wagen te laden, schoof er een garf op het paard, waardoor dit op hol ging en in een sloot terecht kwam. De arbeider A. v. Ooyen sprong bijtijds van den wagen, waardoor hij zijn voet verstuikte, verder liep alles goed af. De miliciens J. v. Wyk, Corn. v. d. Oever en A. Keinemans zijn alle inge deeld bij het 17de Regiment Infanterie te Venlo. Firma ALPH. HUPSCH verdwijnt spoedig

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2