BEHOORENDE BIJ HET Petten, moderne ruiten en gabardine 155-165 175-185 Overhemden met boord en manchetten 225-250 - 275-295 Dassen zeltbinder 36-50- 60 Strikjes 45-50 - 60 65 Vervolg Raadsverslag Andel. De Voorzitter merkt op, dat men op die manier de vereeniging een prikkel geeft, om een bok aan te schaffen, waar tegen de heer Schouten aanvoert, dat deze prikkel nooit groot kan zijn, omdat men dan toch den thans aanwezigen bok zal moeten verkoopen, De heer v. Honwelingen zon ieder jaar een snbBidie willen verleenen van f25 en daaraan geen enkele verplichting willen verbinden. Dit voorstel, aangevuld met de ver plichting dat ieder jaar een rekening moet worden overgelegd, wordt in stemming gebracht en aangenomen metalgemeene stemmen. Verzoek Werkliedenvereeniging „Helpt Elkander" om subsidie. In het adres wordt uiteengezet, dat werklieden, lid dezer vereeniging zijnde, bij ziekte een uitkeering genieten van f5 per week, Het bestuur zou deze uitkeering, die veel te laag is, willen verhoogen, doch de financieële draag kracht der vereeniging laat dit niet toe, weshalve zij het gemeentebestuur een subsidie verzoekt. De Voorzitter zegt, dat B, en W. deze zaak hebben besproken, doch niet kun nen adviseeren, het verzoek toe te staan, omdat als het in speciale gevallen noo- dig was, de gemeente zich nooit onbe tuigd heeft gelaten, Deze vereeniging geldt niet voor alle werklieden, slechts 2, een gedeelte der arbeiders is er bij aan- gesloten, sommigen hebben principiëele bezwaren hiervan lid te zijn, B en W. stellen daarom voor afwijzend te be schikken, De heer v. Vliet merkt op, dat het waar is, dat niet alle werklieden in de gemeente lid zijn van Helpt Elkander, dat echter iedereen lid kan worden, De subsidie wordt niet gevraagd voor een andere vereeniging, wel door deze, Schouten. Als de heer v, d, Vliet zegt, dat iedereen lid van, deze vereeni ging kan worden en iedereen welkom is, dan twijfel ik er geen oogenblikaan of dit is waar, doch met hetzelfde recht, zou ik zeggen kan een ieder zich bij de andere W erkliedenvereeniging aansluiten. Zoo hij instemt met de statuten zal hij ook daar met open armen worden ont vangen, Wij moeten echter geen blinde mannetje spelen. Er bestaan hier twee arbeidersvereenigingen met verschillende stroomingen en twee hoofdrichtingen n,l.eenerzijds die rekening houdt met Gods ordonnantiën, anderzijds, waar men zegt, dat kan ons richtsnoer niet zijn en wenecht men zich daaraan niet te houden. Dit is het beletsel, waarom er werklieden zijn die om die principieels redenen geen lid van deze vereeniging kunnen zijn. Dat is de onmogelijkheid waarom niet alle werklieden van de sub sidie zouden kunnen profiteeren, Als men ziet dat er verschillende vereenigingen zijn, een andere vereeniging die bij ziekte fti,- per week uitkeert, dus geen f5,- en bij meer dan twee kinderen 10 ets. per dag per kind toeslag geeft, en ook deze vereeniging kwam om subsidie vragen, dan zou men dit moelijk kunnen weigeren. Bovendien heeft de gemeente als er steun noodig was, dezen steun steeds verleend. Ik zou op het adres niet ingaan. v, V iet, De heer Schouten komt er op neer, dat andere werklieden een zwaardere uitkeering krijgen en iedereen zou kunnen toetreden en direct zou kunnen trekken. Schouten, Dat heb ik niet gezegd, ze moeten een bepaalden tijd lid zijn. v. Vliet, U komt er toch op neer, dat ze bij de andere vereeniging een hoogere uitkeering zouden krijgen als bij ons en dat irniet waar, daar krijgen ze slechts 6 weken uitkeering, Schouten, Dertien weken, v, Vliet, Bij onze vereeniging 26 weken. Naaijen, De uitkeering wordt bij de andere vereeniging nooit stopgezet, v. Vliet. Onze vereeniging heeft wel eens 9 maanden aan een stuk uitgekeerd. Voorzitter, Uit de discussie blijkt reeds voldoende, dat er een bezwaar aanwezig is, om het verzoek toe te staan,ik zou er niet verder op ingaan, wij hebben hier niet uit te maken welke vereeniging het beste is, Ik zal in om vraag brengen om afwijzend te beschik ken, Dit voorstel wordt met op een na algemeene stemmen aangenomen, De heer v, Vliet stemde tegen, De Voorzitter deelt mede, dat nog een mondeling verzoek is ingekomen van de Tuberculosevereen. te Woudrichem Spr, zegt, dat de raad deze vereeniging zeer sympathiek gezind is, want de ver eeniging heeft veel en zeer nuttig werk in de gemeente Andel verricht. Zij verzoekt thans weder een subsidie van f50 te mogen ontvangen evenals andere jaren, Om het vragen bij gezegeld ver zoekschrift te vermijden, komt het spr, het beste voor te besluiten aan de ver eeniging een jaarlijksche subsidie te verleenen van f50, tot wederopzegging toe. Zonder discussie wordt aldus besloten, Nog is ingekomen een verzoek van den heer P. Hoesen, kantoorhouder te Andel, Adressant geeft te kennen, dat hem uit het verslag der voorlaatste raadsvergadering is gebleken, dat de gemeente plannen koestert om het ge bouwtje van het G.E.B, een bestemming te geven, Hij meent, dat het een zeer geschikte woning voor hem zou kunnen worden om er dan tevens het hulppost kantoor in te vestigen, waarom hij verzoekt het gebouwtje aan hem af te staan. De Voorzitter zegt, dat er indertijd reeds een verzoek is ingekomen van den smid A, v, Lier om het gebouwtje als smidse te mogen gebruiken, dat op dit verzoek echter afwijzend is beschikt, Van Lier is echter later nog eens mon deling op dit verzoek teruggekomen. Spr, zou er thans meer voor voelenden man te helpen, Het verzoek is den vorigen Manchesterbroeken 425 475 495 Pilobroeken 450-475 Grijze Jasjes 295-325 Grijze broeken 275 Werkmansboezeroenen 159 Blauwe jassen en Broeken 295 keer bij den raad in behandeling geweest, doch dit was eigenlijk niet noodig, het gebouwtje behoort nog altijd aan het G,E B, en de beheerders, in dezen B. en W,, hebben daar eigenlijk over te beslissen, deze meenden echter, dat het niet goed was, het gebouw te verhuren zonder den raad er in te kennen, Nu mondeling echter het eerste verzoek is herhaald, voelen B, en W. geen vrij moedigheid om het te laten ombouwen tot woonhuis, zij meenen, dat dit niet voordeelig kan zijn voor de gemeente, Ten eerste zal het niet rendabel zijnen ten tweede is de plaats waar het staat niet geschikt voor een woonhuis, De heer Schouten kan zich heel goed vereenigen met het voorstel van B. en W,, hij is ook van oordeel dat het ge bouw van de Centrale op dit oogenblik niet voor het gevraagde doel kan worden afgestaan, omdat er verschillende factoren zijn, die de raad hierbij heeft te over wegen, Het is bekend, dat, wat de postkantoren betreft, er eene reorgani satie in de lucht hangt en er dan hon derden kantoren zullen verdwijnen, zeker zal dan Andel zijn hulpkantoor ook kwijt raken, Wat de mededeeling van den Voorzitter betreft, over de be voegdheid van den raad over het gebouw van het G, E, B,, spr, wil niet be twisten, dat het gebouw nog aan het G, E, B, behoort, doch kan niet aan nemen, dat er bezwaar tegen zou bestaan dat de raad er eene bestemming aangaf, De gemeente heeft zelf groote behoefte aan een secretarie en raadszaal. Men zit hier wel, doch is dit een ideaal ver blijf? Als de bewoner het wil doen en gaat hiernaast zitten, dan kan hij es woordelijk verstaan. Voor een openbare raadsvergadering is dat geen bezwaar, doch hoe vaak vergadert men niet in geheime zitting, Nog kort gele den met een commissievergadering was in de kamer hiernaast een vergadering, al als wij er ons toe gezet hadden, dan hadden wij gemakkelijk alles woordelijk kunnen verstaan, Er moet toch een ge legenheid zijn waar het hoofd der politie met andere autoriteiten een bespreking kan houden, voor vergaderingen van het schatters- en zetterscoilege en de tegen woordige raadszaal leent zich daartoe niet, Spr, meent dat het gebouw van het G.E.B. zonder groote kosten heel goed voor secretarie en raadszaal was in te richten en er dan boven nog een geschikte bergplaats zou overblijven. Indien het geen bezwaar is dat het G.E.B. nog eigenaar van het gebouw is, zou spr, het voorstel willen doen dat het gemeentebestuur de kosten laat begrooten om het om te bouwen in raadszaal en gemeente-secretarie. Hij meent dat het met betrekkelijk geringe kosten kan ge schieden en het de f3000 niet zal te boven gaan, De Voorzitter gelooft niet, dat het G.E.B, aan dit voorstel een struikelblok in den weg zal leggen, Wat de heer Schouten heeft gezegd over de mindere geschiktheid van de tegenwoordige raads zaal en secretarie dit is we! waar, doch spr, is er huiverig van in den tegenwoordigen tijd gelden uit te geven, die niet strikt noodzakelijk zijn, De heer Schouten heeft een bedrag van f 3000 genoemd, als daarvoor werkelijk een goede secretarie was te krijgen, dan zou spr, er geen bezwaar tegen hebben, moet het echter aanmerkelijk meer kosten, dan zou hij het gebouw nog maar laten staan, De raad zou daarom in beginsel kunnen besluiten tot ombouw, B, en W. kunnen dan de kosten en de mogelijk heden eens doen opnemen. De heer Schouten zegt dat het niet zijn bedoeling is om er een sierlijk gebouw van te maken, doch wel een degelijke secretarie. De heer van Vliet kan zich met het voorstel van den heer Schouten ver eenigen, als er de bepaling wordt bijge voegd, dat als het niet omgebouwd kan worden tot Secretarie, er dan een andere bestemming aan wordt gegeven. De Voorzitter zegt dat dit niet gaat, men dient eerst dit ai te wachten, gaat het niet, dan kan de raad er nog een andere bestemming aan geven. Het voorstel Schouten hierop in stem ming gebracht wordt aangenomen met op een na algemeene stemmen, de heer van Vliet stemde tegen. Verzoek van de politievakschool te 's Bosch om subsidie. De Voorzitter deelt mede, dat het swtiw

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 9