Springveeren Kapok- Spiraal- Stroo- V arens- Auping- w GO S3 FIRMA TD. VAK WIJCK KOOPT £uxe ftntovcrhnnr-iaricbting. Voor het a.s. Seizoen hebben wij een speciale aanbieding in Wed. A. DUIJSTERS HEUSDEN. Nieuwste modellen. H. VAN HERWAARDEN, D, M. VAN HERWAARDEN,vischmarkt Marktberichten Itiirgeriijke Stand Ituitenland GQ t=l Meubelfabriek, Stoffeerderij, Waalwijk. Zeer lage prijzen. Uitsluitend a contant. £«rstc Jicnsde»sch« 20 ct. per K.jYi. Groote reizen speciaal tarief. Gelegenheid tot Repareeren van alle Automobielen, Motoren, Rijwielen enz. tegen scherp concurreerende prijzen. B. VISSER HEUSDEN. DAMESKOUSEN KINDERKOUSEN KINDERKOUSEN wol EIL d'ECOSSE KOUSEN ZIJDEN KOUSEN HEEREN SOKKEN HEEREN SOKKEN FANTAISIE KLEEDJES HEUSDEN. Men vervolgde hem daar echter en be- j kogelde hem daar met bierfleschjes, kruiken en glazen, enz. Toen niets meer in het bereik van de daders was, liepen ze weg, de groote spiegelruit van het café ingooiende. De veldwachter was op straat zoodanig in het nauw gebracht, dat hy van zyn revolver gebruik moest maken. Nog denzelfden nacht zyn verschillende herriemakers van het bed gelicht. 's BOSCH, 5 Aug. Op de markt van heden werden aangevoerd 1643 stuks. 792 stuks hoornvee, 543 biggen, 83 zeugen, 115 schapen lammeren, 110 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkeeien f 280 a f 445, kalfvaarzen f 270 a f 425, magere ossen en koeien f 170 k f 275, vette ossen en koeien le kw. 60 2e kw. 52g ct. p. p., pinken f135 f210, zeugen f80 k f145, biggen f2.50 k f 3.00 p. w. schapen f 25 f 40, lammeren f 18 a f 26. Handel vetvee goed, kalfvee traag. '8 BOSCH Marktbericht. Dinsdag werden aangevoerd 22,075 kilo boter. Hoogste prijs f 2.46laagste prys f 2.30 middelprijs f 2 43. ROTTERDAM, 4 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd227 paarden, 50 veulens, 937 magere runderen, 592 vette runderen, 226 vette kalveren, 324 nuchtere kalveren, 271 graskalveien, 250 schapen of lammeren, 210 biggen, 8 bok ken of geiten, 32 overloopers. Pryzen per stuk van mager vee melk koeien f340—495, kalfkoeien f350 490, stieren f130—535, pinken f120 165, graskalveren f 40—90, vaarzen f 175250, paarden f250350, slacht- paarden f 100175, hitten f150250, veulens f 6090, biggen f 1222 biggen per week f 2.252.50, overloopers f 20 35, fok-nuehtere kalveren f 2035, slacht- nuchtere kalveren f 16—20. Be Rotterdansche elerveiling. Op de in ons Veilingslokaal, Warmoe- zierstraat 3739, gehouden Veiling, werden de volgende prijzen besteed Kipeieren 16.15f9.85 Idem (klein) f f Eendeieren f7.15f 7.80 Aanvoer 108.000 stuks. GOR1NCHEM, 3 Aug. Op de veemarkt waren aangevoerd 222 runderen, 14 nuch tere kalveren, 208 overloopers, 701 biggen. De volgende prijzen werden besteed zware kalfkoeien f 400f 465 melkkoeien f 300—f350 kalfvaarzen f 225—f 275 guiste vaarzen f 200f 250 pinken f 125 f 175 graskalveren f f nuchtere kalveren f 22f 30, overloopers f 25f 35, biggen f14f20. CAPELLE, over Juli. Geboren: Catharina Cornelia d. v. B. v. Beek en P. J. Braspenning Cornelia d. v. A. Timmermans en G. J. Geenen Helena Catharina d. v. W. M. Blom en H. J. WaartsJohannes z. v. G. v. d. Hoeven en J. M. Rijken Denis z. v. J. W. v. d. Schans en M. T. v. Thielen Johanna Wilhelmina d. v. J. Snijders en C. DonkerslootFormina Wouters d. v. P. Kamp en J. v. OostorhoutHendrika d. v. A. Snyders en A. de Bie Wilhelmina Johanna d. v. Th. J. Rijken en P. G. Straver. Getrouwd: G. v. d. Have 57 j. en J. C. de Valk 37 j.J. Sprangers 24 j. en A. Hoefnagel 23 j. C. Sterrenburg 25 j. en D. Paans 23 j.J. H. de Man 23 j. en A, C. Varossieau 21 j.C. Ha- verhals 25 j. en C. P. v. Drimmelen 20 j.A. A. Snyders 28 j. en C. J. Nieu- wenhuizen 24 j. Overleden: J. J. Ophorst 34 j., echtg. v. A. Haverhals H. M. Taktor 8 w.P. L. v. d. Esch 15 j. WIJK c.a., over Juli. Geboren: Nicolazina Elizabeth d. v. K. de Kok en T. van Wijk Maaike d. v. H. v. d. Steenhoven en J. BoenderPieter z. v. A. Vos en J. HoeflakenAdriana Eliza d. v. M. M. Mans en S. J. van Ber- geyk Jacob z. v. J. Blijenberg en H. van Bergeijk Nicolaas z. v. B. van Loon en S. J. KuipersNeeltje Cornelia d. v. *P. J. Furster en E. v. d. Pol. Gehuwd: H. den Hoet 30 j. en H. Arendse 29 j. Overleden: J. van Hees 44 j., echtg. v. D. van Wijk A. van Veen 55 j., echtg. van T. van Rijswijk. HERPT, over Juli. Geboren: Johannes Cornelis z. van Hendr. Gijsb. Pr nsen en Maaike Haase. Een nieuwe „dooéeiyke straal" Het Amerikaansche departement van marine heeft op het oogenblik een nieuwe uitvinding onderhanden, waarmede alles tot op een afstand van 20 myl kan gedood worden. De uitvinder van deze nieuwe doodelijke straal is Edwin Scott, die te San Francisco zyn laboradorie beeft. De staatssecretaris van marine heeft medegedeeld, dat Scott zyn uitvinding aan de marine-exporten heeft bekend gemaakt. Deze zullen gaarne een demonstratie bij wonen, doch Scott's eischen zijn zoo buiten sporig, dat de autoriteiten te sceptisoh zyn, om een officieele proefneming te organi- seeren. Scott verklaart, dat zyn doodelijke straal dieren op zeven mijl afstand heeft gedood, boomen een myl weg in brand heeft ge stoken, proefvliegtuigen heeft vernield en vliegtuigen op elke hoogte naar beneden haalt. Scott wenscht, dat hem voor demonstra ties in September een oud slagschip en een onbestuurd vliegtuig ter beschikking zullen worden gesteld. Hij noemt zyn uitvinding busvuur. o— Een wraakzuchtige korrelkapitein Mr. d'Estren oud-korvelkapitein leefde den laatste tyd te Parijs in slechte ver standhouding met zyn huurlieden Mr. Bois- sieux en diens echtgenoote, die het kasteel van Bardouly te Saint Aubin bewoonden. Mr. d'Esteu werd dagelijks beleedigd en bedreigd. Zaterdagavond arriveerden Mr. en me vrouw Boissieux, per rytuig toen d'Estreu plotseling een revolver op hen richtte en beiden doodelijk trof. De paarden steiger den, terwijl zij schrokken ven de schoten en het rijtuig kantelde. Toen men de slachtoffers vond, waren ze reeds dood. De moordenaar werd gearresteerd. o Zeven uur boven den afgrond Uit Trente wordt gemeld, dat toeristen, toen twee van een lucht op den berg Mar- molada terugkeerden, eensklaps een van hen door een stuk vallend rots, losgekomen van het gebergte getroffen werd en op den rand van een bergholte werd geslingerd. De mannelyke toerist snelde de vrouw ter hulp en slaagde erin stevig het koord waarmede de vrouw was vastgemaakt aan een rotspunt vast te maken. Vervolgens ging hij hulp halen. Een ploeg gidsen vond na zeven uren zoeken de vrouw, die nog altijd boven den afgrond hing, maar de ongelukkige was reeds van koude be- zweeken. -o- 43 gevangenen ontsnapt Volgens een bericht uit Sofia hebben een aantal politieke gevangenen, die op een eiland waren ondergebracht, de wacht overrompeld, waarna 43 gevangenen ont snapten. o Diplomatieke moeilijkheden met Engeland en Japan Naar de Chicago Tribune uit Sjanghai verneemt, heeft de regeering te PekiBg 100.000 dollars beschikbaar gesteld tot ondersteuning van de stakers. Men ver wacht, dat dit tot ernstige diplomatieke moeilijkheden zal leiden, vooral met Enge land en Japan. Onbewaakte overwegen Vanaf de wapenstilstand tot einde Juli 1925 zyn in België 245 ongevallen ge beurd aan onbewaakte overwegen. Zes en dertig hadden een doodelyken afloop, en in twee en veertig gevallen liepen de slacht offers ernstige verwondingen op, President Ceolidge bedreigd Uit Amerika wordt gemeldt, dat een zekere Norman Klein is gearresteerd, we gens bedreiging van het leven van president Coolidge. Klein verklaarde, dat in de hoofd kwartieren van de anarchistenvereeniging plannen waren gesmeed, om Ford, Edison, Rockefeller en andere bekende persoonlijk heden te dooden. Op de wegen lagen de hagelsteenen eenige centimeters hoog. Alle boomen zyn van hun loof beroofd en aan den oogst is groote schade toegebracht. o Het Roergebied weer vrjj Zaterdag is 't gebied, dat sedert 10 Jan. 1923 door de Fransch-Bslgische legers bezet werd, dus het geheele Roergebied, behalve de drie steden Dusseldorf, Duisburg en Ruhrort ontruimd. De bevolking ont hield zich van betoogingen. Er deden zich geen incidenten voor. 700,000 frs. aan Juweelen gestolen Terwyl de eigenaar van een jnweliers- zaak te Zurich (Zwitserland) was gaan eten, maakten dieven van de gelegenheid gebruik om in den winkel hun slag te slaan. Zy sloten de vensters af en lieten de rol luiken neer. Den inbrekers viel een buit aan juweelen in handen ter waarde van 700.000 frs., waaronder drie paarlen colliers resp. ter waarde van 63.000, 52.000 en 22.000 frs.voorts kostbare armbanden, ringen, enz. Van de dieven nog geen spoor. Brand by de larconi My. in Engeland Het proefstation van Chelmsford vernield. Een brand in het proefstation der Marconi Mij. te Chelmsford heeft het geheele ge heele gebouw en technische installatie ver woest. De brand is waarschijnlijk te wyten aan het smelten van een electrische ge leiding. De schade bedraagt eenige duizenden ponden. o Hevig ouweder in Sileilö Uit Breslau wordt gemeld, dat boven het Silezische dal een ontzettend onweder heeft gewoed, zooals sedert jaren niet is voorgekomen. Koorers in Zuid-Serriê In de Zuid-Servische stad Pristina hebben op straat van het station naar de stad 30 Albaneesche roovers onder leiding van den beruchten hoofdman Mechmed Delia een 60-tal kooplieden overvallen. Deze werden naar naburige maisvelden gesleept en ge heel uitgeschud. De roovers maakte meer dan 200.000 dinar buit. De politie zette onmiddellyk een achtervolging der roovers in en ontdekte de schuilplaats der bandieten. Het kwam daarbij tot een bloedig treffen. Drie roovers werden gedood. De overigen ontkwamen. Vliegmachine in brand De lucht comodore Sanson £h de vlieg- officier Lowe, bekend rugby-voetbalspeler, zijn op bizondere wijze aan den dood door verbranding in een vliegmachine, boven Lympne (Engeland). De machine was een Bristol 'gevechtsvliegtuig en Luwe was bestuurder. Toen plotseling de motor in brand stond, sneed hy meteen de benzine voorraad af en daalde snel ondertusschen behendig bochten makende, om de vlam men te beletten zich te verspreiden. De landing gelukte voortreffelijk op het Lymp- ne-v|iegveld, waar de vlammen werden ge, doofd. Beiden mannen waren ongedeerd Aanbevelend: uw schoenwerk en aanverwante arti kelen steeds bij onderstaande adressen EN GIJ ZULT TEVREDEN ZIJN. Groote sorteeriogVETERS, CRÈMES, GITTEN, GUMMI-ARTIKELEN, INLEGZOOLTJES, enz. enz. Reparatie wordt door ons ving en sterk gemaakt en keurig afgewerkt. Aanbevelend, EN 76, 67, Dag en nacht disponibel. Ook verkrijgbaar NIEUWE ONDERDEELEN voor Rijwielen enz. Minzaam aanbevelend: Telef. 23 Hótel »Het Wapen van Amsterdam* Katoen, Zwart en gekleurd 45, 70, 95. Katoen, Grijs en Beige in alle maten, vanaf 85 cent. Bruin, Zwart en Beige, extra kwaliteit 70, 80, 1 00, 1.25. In de moderne kleuren, per paar 1.25. Met versterkte hiel en voeten, prima kwaliteit 2.10, 2.90. Gestreept en met ruit 35, 40, 45, 60. In zijde en fil d'Ecosse, fantaisie en met ruit 1.10, 1.50, 1.75. Zeer moderne 100X 100 c.M. 95, 1.10, 1.25, 1.40. 3hmi

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10