Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN. liimienlaiid Plaatselijk Nieuws Predikbeurten Telefoon 715= Federatie-examens backhanden De uitslag der io Juni gehouden examens der Federatie is voor Boekhouden Aan gemeld 1860 candidaten, geslaagd 619. o— Yan den hooiiolder gevallen Te Budel is de landbouwer D. Somers van den hooizolder dood gevallen. o ln de modder gestikt Te Santpoort is een 15-jarige jongen in een sloot gevallen en in de modder gestikt. Tragisch ongeluk Men meldt uit Zutphen aan de «Tel.® Het 3-jarig zoontje van B., een eenig kind, is, terwyl de vader op een bank in slaap was gevallen, al spelende in de Zie- kenbuisgracht gevallen en verdronken. Een voorbijkomend heer, die het kind in het water zag liggen, haalde het er ten koste van een nat pak uit en bracht het naar het ziekenhuis. De levensgeesten waren echter geweken. Het ontwaken van den vader, die daar hoogstens een kwartier had gezeten, was wel vreeselyk. Een lange Bij de ingeschrevenen voor de nationale militie in de gemeente Rheden is een loteling, die de respectable lengte heeft van 2.10 Meter. o Spoorloos verdwenen Sinds Zondagavond is de zoon van den landbouwer Evertsen uit Bennekom, nadat hij zijn meisje naar Oosterbeek had weg gebracht, spoorloos verdwenen. O— Kind verbrand De kleertjes van het 5-jarig zoontje van S. te Heerlen kwamen in aanraking met het vuur van een geyser. De arme kleine kreeg zulke hevige brandwonden, dat het denzelfden avond aan de gevolgen overleed. O— Zigeuners In een onbewaakt oogenblik wist nabij Elmpt een troep zigeuners, gehuisvest in acht wagens, onze grens te passeeren. Door de marechaussee werden ze weer spoedig over de Duitsche grens gebracht, —o— Aan de gevolgen overleden De heer J. Gaakeer te Stavenisse, die met paard en kar in botsing gekomen was met een autobus en uit het rijtuig geslin gerd werd en daardoor een hersenfractuur kreeg, is, zonder tot bewustzijn te zy» gekomen, in den ouderdom van ruim 51 jaar overleden, nalatende een weduwe en 13 kinderen. O— Aanbestedingen Woensdagmorgen werd in het gebouw van den Rijkswaterstaat te 's Bosch aan besteed Bestek 181. Vernieuwen drie duikers in den Rjjksweg Sleeuwijksche veer Breda, onder de gem. de Werken c.a. en Almkerk. Raming 2700. Ingeschreven werd als volgt P. Kommers, Raamsdonkveer f 2962 C. v. Loon, Werkendam f 2870 J. v. d. Heuvel en J. Baggerman, Werkendam f 2862 G. Schermers, Nieuwendyk f 2740 P. Zane, Tilburg f 2647 Th. Blylevens, Made f 2594 Th. Hanegraaf, Hank f 2495 A. Verhagen, Made f 2475 F. Donkers, Hardinxsveld f 2380 I. Visser, Sliedrecht f 2365 P. v. d. Pluym, Dussen f 2275 Bestek 182. Opruimen zandnederzettin- gen in den bovenmond van het afwaterings kanaal van 's Bosch naar Drongelen. Raming f1860. Ingeschreven werd als volgt J. Wilgers, Nieuwkuik f 2139 M. Vissers, Drunen f 2090 J. Heimans, Rosmalen f 2040 J. Hendriks, Orthen f 1966 J. v. d. Heuvel, Made t 1810 L. Schermers, Nieuwendyk f 1666 o— Auto-ongeluk Gedurende een tocht van Davos door een pas by Eogadin, is op korten afstand van Sur (beneden Engadin), een auto, waarin 5 personen gezeten waren, ten gevolge van het niet functionneeren der remmen van een steenen brug in een 5 Meter diepe kloof gevallen. In de auto waren o.a. gezeten dr. L. A. Rademaker, redacteur van «Het Vader lands te Den Haag, mevrouw Costerus Hovy en haar 18-jarigen zoon. Dr. Rade maker is levensgevaarlijk gewond. Hy heeft een schedelbreuk en een gebroken onderarm. Ook mevr. Costerus is ernstig gewond tengevolge van een gecompliceerde breuk van het bekken en van een scheen been. Haar zoon bekwam een zware hersenschudding. De gewonden zijn over gebracht naar het ziekenhuis te Samaden. Dr. Rademaker was eerst Zaterdag te Davos aangekomen. Hy wilde het nationale park gaan bezichtigen. O— Auto tegeu eeu boom gereden Verschillende personen licht gewond. Woensdagmiddag ongeveer 3 uur is een auto uit Vlissingen, waarin 7 personen waren gezeten, op den Coudekerkschenweg, geslipt en tegen een boom gereden. Verschillende der inzittenden zyn licht gekwetst. Onder hen bevindt zich mevruow Mulder, de echtgenoote van een der direc teuren van de Maatschappij «Zeeland De auto is aan de rechterzyde zwaar bescha digd. Toch kon men, daar de motor door het ongeval niet geleden had, zonder hulp den terugtocht ondernemen. o— Rechtzaken De kantonrechter te Gorinchem heeft den bakker F. A. v. K., te Ameide tot f 60 boete of 20 dagen hechtenis veroor deeld, omdat zich in een monster van zyn brood 13 pet. te weinig droge stof bevond. Daarna verscheen mej. J. M., te Har- dinxveld, die 16 pet. kanaalwater in haar melk gedaan heeft. Het O. M. eischte f 200 boete. De kantonrechter veroor deelde de overtreedster tot f 150 boete of 1 maand hechtenis. O— Verbrand Mej. C. M. te Rotterdam beging de onvoorzichtigheid een petroleumkachel, die brandde, te gaan bijvullen. In een oog wenk stond ze in brand ze is aan de be komen verwondingen bezweken. —o Overleg tusschen Burgemeester en Kantongerecht De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de burgemeester verzocht omtrent den datum van oproeping van nalatige kiezers overleg te plegen met het kanton gerecht. Voorts noodigde de minister de burgemees ters uit om hem, door tusschenkomst, van de commissaris der Koningin, een rapport uit te brengen omtrent de uitvoering, door den burgemeester van art. 149 der Kies wet, omtrent vervolging van nalatige kie zers, bij de stemming op 1 Juli j.l. ge geven. Hensden, De muziekvereeniging «Heus- dersche Harmonie« en de gemengde Zang- vereen, «Crescendo® zijn voornemens 3 Sept. tember a.s. deel te nemen aan het festival te Veen, uitgeschreven door den Bond van Zanjz- en Muziekgezelschappen in het Land van Heusden en Altena. Dinsdag jl. vergaderde het Bestuur van de Oranje vereeniging tot het bespreken van de plannen voor Koningins-verjaardag, welke dag dit jaar te Heusden op 31 Augustus gevierd zal worden. Het voor- loopig programma is als volgt samengesteld 14 uur Kinderspelen. 4—6 Oefeningen door de Rijver- vereeniging «Het Land van Heus den en Altena. 6 308.30 uur Concert. 8 30 uur Larapionoptocht. Bij genoegzame deelname zal verder een etalage wedstrijd georganiseerd worden, waarby, om de belangstelling te verhoogen, ook het publiek in de gelegenheid zal worden gesteld zyn stem uit te brengen. Wanneer een ieder naar vermogen mede wei kt. II. H. winkeliers door deel te nemen aan den etalagewedstrijd (waarvoor men zich nu reeds op kan geven bij den heer A. Leenhouts of by mevr. Auër), anderen door het beschikbaar stellen van extra pryzen, hetzij voor de kinderen, hetzij voor een der andere afdeelingen en verder iedereen door zooveel mogelyk te vlaggen en 's avonds met lampion aan de optocht deel te nemen, dan zal het feest van 31 Augustus een welgeslaagd feest kunnen worden. Woensdag herdachten de heer en mevrouw Focking-Scheers, inwonend in het St. Antonius gesticht, onder zeer vele bljjken van belangstelling den dag, waarop zy voor 50 jaren in 't huwelijk traden. Des avonds bracht de fanfare der H. Familie de jubi larissen een serenade. Te Utrecht siaagde heden voor 't exa men, gehouden vanwege de R.K.O.D.V. voor beide examens »Koordirecteur« en «Koor organist® A, onze stadgenoot de heer C. J. M. Merkx. De geslaagde genoot zyn opleiding van den heer P. Callenbach te 's-Bosch en is directeur van het Heusdensch Mannenkoor. In de gisteravond gehouden raads vergadering werd met algemeene stemmen in beginsel besloten tot den bouw eener Openbare Lagere School op het terrein kadast. bekend gemeente Heusden sectie A 1249, waar vroeger de militaire kazerne heeft gestaan en welk terrein, eigendom der Godshuizen, door dit college voor een bedrag van f 1500.zal worden afge staan. Plaatsgebrek noopt ons het volledig raads- verslag tot ons volgend nummer te laten overstaan. Andel. De heer C. van Ryswyk, die eenige dagen geleden goedgekeurd werd voor Wachtmeester der Militaire Politie is thans als zoodanig benoemd te Amsterdam, By het perceel van den rijwielhan delaar P. Rüger alhier zal een benzine pomp-installatie met een ondergrondsch reservoir en bovengrondsche aftapinrichting worden opgericht. Voorzeker voor vele auto-eigenaars een groot gerief. Door den de heer C. Snoek alhier werd een ballon gevonden, gemerkt Con cours de Ballon Magarine Brunita Antwer pen België. Met verzoek mededeeling daarvoor te doen, waar later vergoed, zal worden ge geven. Almkerk. Op 12 Aug. a.s. 's avonds 7 uur, zal door de Herv. Jong. Ver- eenigingen „Eben Haëzer" en „Sa muel'' alhier teene gecombineerde ver gadering worden gehouden te Up- pelschen dijk (gem. Almkerk). Tot blijdschap der gemeente heeft Ds. J. F. Röth Herv. Pred. al hier, voor het beroep naar de Herv. Gem. van Aalsmeer bedankt. Naar wij vernemen is de Heer N. Snijders van Raamsdonksveer be noemd als Directeur van het Man nenkoor „Excelsior'' alhier. Naar wij vernemen hopen de kin deren der O. L. School nlhier a.s. Donderdag, .12 dezer, per autobus een uitstapje te maken naar ideRoes- terbergen. Capelle. De Chr. Zangvereeniging «Hallelua® behaalde op het j I. Woensdag te Schoonhoven gehouden coacours den tweeden prijs in de eerste afdeeling. Des avonds werd zij feestelijk ingehaald door de beide te dezer plaatse bestaande muziek gezelschappen. Dussen. In het Liefdegesticht alhier overleed op 4 Augustus j.l., de Eerw. Zuster Diderica, in de wereld mej. Elisabeth van Wede. De Eerw. overledene werd geboren 9 October 4845 te De Rijp (Z.-H.) Zy trad in de Congregatie der Zusters van Liefde, Moeder van Barmhartigheid te Tilburg 8 September 1868 en werd geprofest 30 Juli 1872. In haar kloosterleven was de Eerw. Zus ter werkzaam te Amsterdam, Groningen, Utrecht, Eindhoven en Stratum waarna zij op 1 October 1895 alhier werd geplaatst als Hoofd der school alwaar zij werkzaam bleef tot het einde harer dagen. Nederhemert. De landbouwers zijn hier druk bezig met het aanleggen van aardbeien, vele akkers zijn er voor gereed gemaakt. Oudendijk. De werkman K. alhier, werkzaam aan de kalkzandsteenfa briek te Gorinchem, had Vrijdag het ongeluk onder een afschuivende par tij cement terecht te komen, waarbij een zijner voeten geheel ontwricht werd. Pas den volgenden dag is hij per auto naar zijne woning vervoerd Een kameraad die eveneens gedeel telijk onder de zakken terechtkwam bekwam geen letsel. Rijswijk. De gemengde zangver- eeniging „De Lofstem' alhier, di recteur de heer A. W. v. d. Nat behaalde op het vorige week te Utrecht gehouden concours met 303 punten een le prijs in de 3e Affct. gem. koren. De muziekvereen. „Kunst en Vriendschap' alhier, directeur dhr. A. Wi. v. d. N^t is voornemens 26 Aug. a.s. deel te nemen aan het groot nationaal conc. te Molenaarsgraaf. Kaamsdonksveer. De heer Besse- ling werd verplaatst als Comm. Dir. Belastingen naar Waalwijk. Zuster Van Keuningen werd als wijkzuster te Zwolle benoemd. Dhr, P. de Laat ontving eeln aanstelling als sluisknecht te Oos terhout. Gedurende de maand Juli pas seerden 1831 vaartuigen met een to taal inhoud van 195066 ton, de Rol- brug. Bij de gehouden verkooping van granen werd van f 300 tot f 400 per Heet. bedongen voor tarwe en haver. Veen. Het hulppost- telefoonkantoor weid Donderdag overgebracht voor den Hoogen Maasdyk naar het huis vroeger bewoon door de bfamilie Duijster in de groote straat. Naar we vernemen zal het fanfare corps «Oefening en Uitspanning» te Wijk ter gelegenheid van hel festival dat alhier den 3en September wordt gehouden op het feestterrein 's avonds een concert geven. Ingeschrevenen voor den Dienst plicht lichting 1926, die hun wensch om trent de inlijving in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige niet reeds by de keurig en ook niet rechtstreeks aan den Districtsconmandant hebben opgegeven, of wel een byzoridere reden hebben waar om hun wensch veranderd is, kunnen voor 5 Sept. a.s. hun verlangen opgeven ter Secretarie deze gemeente. Naar we vernemen zal de Gemengde Zangvereeniging «T.O.G.I.D.O.« het op den 45en dezer te Ammerzoden te houden concours uitkomen in de 4e afd. met de nos, «Lentenacht® en «Moeder en Kind®. We wenschen «Togido® veel succes toe. Naar we vernemen zal de Heer Gioudeman8 uit Gorcum op Donderdag '13 Aug. a.s. des n.m. 7. uur o.t. in de con certzaal van den Heer Jonker, een demon stratie geven met een radio-loudspeaker. Iedereen wordt dus in de gelegenheid gesteld een gratis radio-concert te gaan beluisteren. Wijk. Onze fanfare heeft op het Herptsche Festival haren roem we derom schitterend hoog gehouden. Het Huisgezin schrijft in zijn verslag over dit festival Hierna gaf de fanfare „Oefening en Uitspanning' met de uitvoering van de twee nummers ;een staaltje van hetgeen zij presteerde en hier mede hooge verwachtingen gaf voor het door haar ten 8 uur te geven concert. En 't Imoet gezegd worden, de hoog gespannen verwachtingen zijn niet beschaamd. Ja, de geheele uitvoering getuigde van innige samenwerking, welke niet anders dan door ernstige studie verkregen kon worden; trou wens de medailles en lauwerkransen waarmede het vaandel overladen is hangen er niet „umsonst" maar zijn degelijke blijken van behaalde over winningen, in den loop van haar be staan. Reeds de welbekende, populaire «narsch Vieux camarades" van Teike deed al dadelijk de expressieve kracht uitkomen; de keurig vertolkte fanta sie op Rossini's „Barbier de Seville" sprankelde van melodieusiteit; Of fenbach's frivole muziek uit „La fille du Tambour-major' kon al niet be ter worden ivertolkt en vooral „Bruyères Campinoises" van Jules Strauwen muntte uit in homophonie. Na de pauze in een ^forsche ver klanking „Der gladiatoren afscheid' van Blankenberg, daar gaan ze Ave Caesar, morituri te salutant. In Verdi's minder bekende „Macbeth" werd het tragische goed weergege ven, en „Le Rocher fantöme" van H. Staz, spiegelde ons Fingal's hol af Merlijn's toovergrot voor den geest. Na de „Grande Marche" van Deneuf- bourg noopte een spontaan applaus tot een paar marschen als toegift en was hiermede de eerste dag van het Herptsche festival op waardige wijze gesloten. De aesthetiek der uit voeringswijze van het Wijksche corps, liet qua dilettanten, weinig of niets te wenschen over. Behoudens de leden zelve, een eere-saluut taan zijn energieken directeur, de heer P. J. G. Baselaar van Ammerzoden. Woudrichem. De bij Kon. Besluit goedgekeurde verordening op de hef fing en invordering van eene plaatse lijke directe belasting naar het in komen in deze gemeente ligt gedu rende 3 maanden op de secretarie voor een ieder ter inzage en is aldaar in afschrift verkrijgbaar. Gedurende de maand Juli j.l. werden ter gemeente-secretarie ter keuring aangegeven 9 koeien, 29 var kens en 5 kalveren. ln verband met de |Uitbreiding van de plaatselijke Ongevallen-Com missie in het Land i.van Altena is voor deze gemeente als dichtsbij- wonend Commissielid aangewezen de heer H. van Andel alhier. Zondag 9 Augustus 's avonds half zeven (z.t.) hoopt in de Openbare school op te treden Ds. F. E. van Santen, Herv. Pred. Sliedrecht. Waspik. Mej. M. L. per fiets met een emmer eieren op weg', naar liet bondsgebouw, werd gister door een motorfiets aangereden. De laatste kon voor een auto bij een gevaarlij ken bocht van den weg niet spoedig genoeg wijken, met bovengenoemd gevolg. Mej. L. kwam gelukkig met den schrik vrij, terwijl de pieren voor het grootste deel gebroken over den grond verspreid lagen. De hier gehouden missieten toonstelling bracht ongeveer f860 op behalve de schaalcollecte in de kerk. Werkendam. Vorige week Zaterdag hield de Postduiven vereen. «Wilhelmina® alhier met jonge duiven een wedvlucht van uit Soignees (B.). le en 3e prys, A. Kapel. 2e, 5e, 9e prijs, J. Zwets. 4e prys, G. Vos. 6e, 7e, 8e prijs, C. B. v. d. Straaten. Van de groote wedvlucht, gehouden van uit Bordeaux, had mej. v. Dortmund alhier den lsten prys. Deze week kwam een paard, be spannen voor een kar met zand, te vallen, juist toen de Kerksteeg ingereden moest worden. De wagen liep terug en kwam terecht tegen het hek voor het huis van de Dames Van der Wiel. Een hoekpaal knapte af, terwyl het grootste gedeelte van het hek verbogen werd. Persoonlijke ongelukken kwamen by het ongeval gelukkig niet voor. Heden Zaterdag nam. 6,30 uur zal in gebouw «Andreas® een openbare verga dering worden gehouden door Chr. Hout- bewerkersbond. Als spreker zal dan optreden de heer A. v. d. Heijden van Rotterdam. Zuilichem. Vorige week maakten de kinderen der O. L. School, alhier een uitstapje onder leiding van het hoofd der school en de onderwij zeres naar Amsterdam. Het was voor de jeugd een gezelligen dag, er werd volop genoten van de bezienswaar digheden der hoofdstad. Na eerst een rondwandeling door de stad te heb ben gemaakt, werd een bezoek ge bracht aan het rijksmuseum, ver volgens een rit met de '.motorboot van Verschure Co. die ongeveer D/2 Ullr duurde. Vlak bij het Artis stapten ze van de boot af. Daarna werd een reuzentijd gebruikt om het groote Artis te bezichtigen. Verder werd een rondritje per tram gemaakt naar de houthaven, doch tengevolge van het ongunstige weder werd het C. S. al spoedig betreden. Te 11 uur 10 minuten arriveerde de trein te Zaltbommel, alwaar de autobus reeds stond te wachten om hen verder naar Zuilichem te vervoeren. Te om streeks 12 uur n. m. kwamen alle gezond en wel in Zuilichem aan. Een woord van dank mag zeker wel gebracht worden aan den heer Kra nendonk als hoofd der school en Mei. de Wilt als /onderwijzeres en leidster. J.l. Dinsdag had E. v. d. Werke, werkzaam te Hillegom, het ongeluk een ijzeren spoorstaaf op zyn linkervoet te kry- gen, waarvoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. 9 AUGUSTUS (Zomertijd) Heusdennm. 5 u da Louwe Kooijmans uit Baardwijk Collecte Zending Ger. Kerk, vm, 10 u. en nm. 6 u. leesdienst Aalburgvm. 10,30 u. ds Bus Almkerkvm. 10,30 nm. 7 u. ds Röth Geref. Kerk, vm. 10 en nnjt 3 u. ds de Jong Andelvm. 10,30 nm. 3 u. ds v. d. Put nm. Bed. H. Doop Ger. Kerk, vm. 10,30 en nm. 3 u. ds Kapel Aalstnm. ds Leenmans Firma ALPH. HUPSCH —O— —0—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2