het Riet Notaris Paap te WeDteodam, Winkelhuis, de Huizen, Fruitverkooping vliegeren. Koopt Uwe Kleeding Prijzen der Costuiïs nanet 40 t|m 80 yin. P. BASELAAR, flüger tfndei. een Ford(vrachtwagen) niet te consulteeren. Nieuwe tuinstoelen Notaris Van Gendt, het Fruitgewas, Notaris Van Gendt, BOUWLAND i Notaris RIETRA pnbliek verpachten de Toemaat heusden, Versche Druiven, Meloenen, Tomaten Spreekuren 94 Ingezonden en f DVfMlËl ~TE ROOP Notaris Van Gendt Notaris Van Gendt ruim 24 H.A. Weitoemaat NotarisVanWilligen de 2e snede hooigras 1.45.20 H.A. Bouwland publiek verkoopen WELL, C. BOUMAN, en (fanuneii. ft k Vacaatie P J.SCHETSELAAR Eerste klas Kleermakerij AMIMERZODE Luxe wagen dag en nacht disponibel. verkoopen van Notaris Rietra alhier te Maastricht driester gewijd worden. Dit is de tweede zoon van dit gezin welke thans de Pries terwijding 2al ontvangen beiden in dezelfde orde n.l. Sociëteit van Jezus. C. D. alhier heeft dezer dagen een aardappel gerooid welke niet minder dan 6 ons woog. Deze week is de toemaat verpacht en er werden schrikkelijk hooge prijzen besteed, er werd n.l. van f 42.tot f 72. per H.A. besteed. Genderen. Onze dorpsgenoot de heer C. Bouman behaalden op de melkers cur sus te GiessenNieuwkerk het Diploma voor melker en cursus leider. Voorwaar een mooien prestatie aangezien hij maar zes van de negen lessen heeft gevolgd en toch nummer een stond. Behoudens dezen heeft hjj al eerder twee Diploma's behaald, wel een bewijs dat men hier op t'gebied van melken vooruit gaat. J.l. [geraakte het kind van A. v. S. in een onbewaakt oogenblik te water het geen echter werd opgemerkt door L. de Ruiter die het spoedig weer op het droge bracht. Maandagmiddag ontlaste zich boven ons dorp een hevig onweder, gepaard gaande met een geweldige regenval. De kliksem sloeg in den timmerwinkel van Haspels, zonder echter brand te veroorza ken of schade achter te laten. Een drie tal boomen werden ook getroffen, waaraan een ongevoer op de helft in de lengte is door gespeten. 's Gravemoer. Uitslag der op 7 Aug. j. 1. gehouden loting voor de Nationale Militie 1 J. A. Beunis, 2 G. J. Quiryns, 3 J. P. Visser, 4 C. R. van der Dussen, 5 Chr. Versteeg, 6 M. van Beek, 7 K. F. Huijgens, 8 Th. A. Versteeg, 9 P. A. Blom, 10 A. Mouthaan, 41 A. van Dongen, 12 W. M. Netten en 13 Th. P. Blom. De heer W. Begeer is benoemd als secretaris van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. alhier. In deze gemeente komen weder eenige gevallen van mond- en klauwzeer voor. Op 1 September a.s. zal voor de lichting 1925 bij de zeemacht worden ingelijfd P. van Willigen. i Voor herhalingsoefeningen moeten op- I iomen de miliciens G. Rosenbrand op 10 Sept. en P. Melsen op 14 Sept. Gameren. Dat het baden tusschen de kribben langs de Waal zeer gevaarlijk is, bleek Zondagmiddag helaas weer. E*n drietal jongelui zouden zich op zulk een plaats te water begeven, met het be droevend gevolg, dat G. v. d. Leij, 19 jaar, onmiddellijk in de diepte verdween en niet meer boven kwam. Op de plaats van het ongeval werd ongeveer half elf het lyk bovengehaald. Moge het een waarschuwing zyn voor anderen. Sprang. Ds. J. C. Wolthers, pred. by de Ned. Herv. gemeente alhier ontving toezegging van beroep van de kerk te Oost- wedde (Gron.) Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Helmsing (thans onderwijzer aan de Chr. school te Kralingen) slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. De heer Hello, voorheen onderwij zer aan de O. L. school alhier, slaagde voor het examen Hoofdacte L. O. J.l. Dinsdag maakte de Knapen- vereen. ïSamuëk alhier, onder leiding van de heer C. Timmermans een uitstapje naar Arnhem en omstreken. In drukke stem ming keerde men om circa 11 uur hoogst voldaan in de gemeente terug. Door de Geref. Zendingsvereeniging alhier, werd volgens het verslag van den penningmeester aan de generale zendingskas der Geref. Kerken over het afgeloopen v boekjaar een bedrag van flOO.-— afge- idragen. De uitslag der loting voor de Nat. Militie in. de gemeente Sprang-Capelle is als volgt 1 N. C. van der Ven, 2 P. B. E. van Santen, 3 E. Sprangers, 4 J. J. van Dron- gelen, 5 A. Snyders, B A. H. Spierings, 7 J. M. van Beek, 8 A. Waarts, 2 D. R. Ie Sage, 10 P. v. Esch, 11 D. H. Oerle- mans, 12 H. J. Brouwers, 13 D. A. J. Kuysten, 14 S. A. van Vuuren, 15 A. Verduin, 16 P. J. van Tilborgh, 17 C. van Peer, 18 H. de Bie, 19 P. H. v. Thielen, 20 A. P. Ryken, 21 C. A. Mouthaan, 22 M. C. Meyer, 23 P. Snijders, 24 J. J Dalmaijer, 25 H. Nieuwenhuizen, 26 N. v. d. Mast, 27 T. Haverhals, 28 I. van Iersel. Door den burgemeester is ter ge legenheid van zyn zilveren ambts-jubiieum een bedrag van f300 geschonken om te verdeelen onder de behoeftige gezinnen in het v.m. Sprang. Woudrichem. Fruitveiling van 7 Aug. Suikerperen 2330 ct. per K.G. Pour madames 30—43 Peren v. d. Asch 4825 i Tafelperen 3540 Keswick Codlin 1620 x Gamersche zuren 1822 Keyzer Alexander 16—20 Kroetappelen 24 Aardappelveiling van 10 Aug. Aangevoerd 140 H.L. Eigenheimers 2.60f 3.40 per H.L. Blauwpitten 2,60f 3.10 t Schoolmeesters 2.40f 2.80 Op de Secretarie dezer gemeente ligt gedurende 14 dagen ter inzage de door B. W. aan den Raad aangeboden rekening van inkomsten -en uitgaven dezer gemeente over het jaar 1924. Het verven der palen van het electriciteitsnet is bij gehouden aanbesteding opgedragen aan den heer J. P. Gaij alhier. Blijkens het verslag van den Waren- keuringsdienst in het gebied Breda werden gedurende het jaar 1924 uit deze gemeente 1714 partijen war^n gekeurd, waarvan 20 partijen werden afgekeurd. Er werden in totaal 68 winkels en 12 bakkerijen bezocht. Tegen een persoon werd proces-verbaal opgemaakt. Wijk c. a. In de hoop, dat de aard beienteelt in 1926 evenals in dit jaar goede resultaten zal opleveren, gaan ver schillende personen sn deze gemeente aard beienvelden aanleggen. D« toemaat is sinds een paar dagen tamelijk gegroeid. Een paar weken ge leden zag het er voor de boeren allertreu rigst uit. Over het algemeen schijnt er echter veel vee te zijn, en weinig weiland daar men enorm hooge prijzen besteedt voor de toemaat. Werkendam. Uitslag van d<s door den Kapitein eerstaanwezend-ingenieur te Gorinchem op Dinsdag 4 Aug. gehouden aanbesteding van »Een verving van militaire gebouwen en werken in het Land van Altena en den Biesbosch*. Raming f1400. Firma J. Roomer en Zn. te Woudrichem voor 1450. A. Furster te Zeist f1495. A. F. v. d. Heuvel te Werkendam f 1523 D. H. v. d. Brink te Utrecht f1610. J. P. Gay te Woudrichem f 1662. Uitslag wedvlucht der postduiven- vereen. »Wilhelmina« alhier, vorige week Zaterdag gehouden vanuit Mons (B.). Ie, 7e, en 8e prys A. Kapel2e pr. J. Doesburg3e pr. A. Ridderhof4e pr. F. v. Dortmond 5e en 9e pr. J. Zwets; 6e pr. C. B. v. d. Straaten. Maandagmorgen kwam de »Maas- nymph«, een der booten van de Fop Smit Co., van Dordrecht naar Rotterdam. Vlak voor onze gemeente liep deze boot op een zandbank. Na veel moeite wist men de boot met behulp van de vloed weer vlot te krijgen. Volgende week Woensdag hoopt de Chr. Zangvereen. »Soli Deo Gloriacc deel te nemen aan het concours dat te IJsselstein gehouden zal worden. De ver- eeniging hoopt uit te komen in de 3e afd. Donderdagavond 7,30 uur hoopt in de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. Riekel van Maarsen. Werkendam. Woensdagmorgen j.l. nog zeer vroeg, mochten de plannen al reeds lang te voren vastgesteld door de Chr. Meisjes vereen. iMirjamc, onder geleide van Mej. D. Bogers en den WeiEd. Heer Zijlstra, hun reis ondernemen naar Sche- veningen. Geen wonder dat zulks in den vroegen morgen voor menigeen drukte ver oorzaakte, temeer nog daar de Chr. Jonge- 1.veereen. »Andreas« een gelijke tocht maakte per autorit vanaf Hardinxveld naar Nijmegen. Zeer voldaan arriveerde de meisjesver des avonds te ruim 9 uur. Na tot aller genoegen het strand met haar vele attractie's (in ezeltje rijden b.v. enz.) genoten te hebben, nog een autorit maakten naar het prachtige en schoone Wassenaar en andere plaatsen te hebben gemaakt. Niet minder voldaan over al hetgeen er gezien- was, keerde de Jongel.vereen, terug. Om slechts enkele plaatsen te noemen van de omstreken van Nijmegen. De Heilige Landstichting, veel zou men hierover kunnen vermelden, maar beter is het, dat ieder die eenigszins kan, het zelf gaat bezoeken, omdat het alle aanbeveling verdientdan Berg en Dal met zijn vermoeiend klimmen en dalen, de vereeniging in geheugen zal blijven. Was het 's morgens alsof beide vereen, door hun splitsing verwijdering zochten, des avonds bleek dit geheel anders, toen zij bij hun terugtocht gecombineerd per gelegenheid stoomboot Fop Smit die daar voor gereserveerd was, terugkeerde. Bij aankomst werden zij door ouders en vrienden in groote getalen met hoera's begroet. Geen betoog behoeft hierover, omdat beide vereen., zoowel »Mirjam« als »Andreas« dien dag nog lang in herinne ring zullen blijven. Mijnheer de Redacteur mag ik een klein plaatsje in uw blad, naar aanleiding van een berichtje voorkomende in het nummer van 5 Aug. j.l. Hierin werd melding ge maakt over het in 't xgeheimc vertrekken van den arbeider K. met zijn huishouden naar Werkendam. Ik kan wel zeggen dat het bericht zoo goed als geheel onwaar is. De familie K, is des middags om 1 uur met een auto vertrokken, waarop ook ai hun huisraad geladen werd. My dunkt dat het om dien tijd toch niet in 't vgeheimc is om te vertrekken. Zeer waarschijnlijk heeft uw corres pondent, ook hier meer verkeerde inlich tingen ontvangen, en is te werk gegaan naar de praatjes van de straat. Maar laat hem in den vervolge beter infor- meeren alvorens hij de eer van een familie aantast. Beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte. Veen, 6 Aug. '25. X. Ik erken dat bij nader onderzoek mijn inlichtingen niet geheel juist zijn gebleken en het huisgezin werkelijk des middags is vertrokken. De Correspondent. GEVONDEN VOORWERPEN. Een kinderbeursje met inhoud. Terug te bekomen in den Boekhandel van de firma L. J. VEERMAN te Heusden. J I» In plaats van kaarten. Ondertrouwd JAN VAN DER SCHOOR f HENDR1NA SOPHIA ZONNEVELD, t Heusden (gSSS5*t«*«t) f 11 Augustus 1925. Huwelijksinzegening door den WelEerw.Z G. Heer Ds. Huijgens, op 25 Augustus a.s. des namiddags 3 uur. Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van bijna 86 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Kuinira v- d. Steenhoven. Uit aller naam R. v. d. STEENHOVEN. Heusden, 10 Aug. 4925. Voor uwe deelneming, be toond bij het overlijden van onzen geliefden Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, betui gen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam J. SNOEK. Almkerk, Augustus 1925. OOR-, NEUS KEELARTS, is van 1 tot 16 AUGUSTUS tegen elk aannemelijk bod. Brieven onder letters Z.Z. aan het Bureau van dit Blad. zal op Donderdag 13 Ang. 1925, nam. 1\ uur precies (zomer tijd), bij Mej. G. VOS, publiek verkoopen: uit de boomgaarden van Mevr. Wed. C. B. Vos en den heer C. Schreuders Dz. Zie biljetten. zal op Maandag 17 Ang. e.k. nam. 2 uur (N.T.) ten huize van den heer J. BOSKAMP in de Witte broodstraat 51 te Heusden, wegens vertrek, publiek contant een goed onderhouden inboedel, waarby diverse kasten, tafels, stoelen, closetstoel, naaimachine, ledikanten, beddengoed, gaslamp, vulkachels, keukengerief enz. enz. Te bezichtigen op den verkoop- vanaf nam. 1 uur. bericht dat de jaarlijksche te ANDEL voor de dames van der Blom en erven Mevr. Wed. S. Ver hagen zal plaats hebben Dinsdag 18 Ang. e. k,. nam. 3 uur (N.T.) bij Wed. BOUMAN aan de Rib. zal op Dinsdag 18 Ang. e.k., nam. 7 uur precies (zomertijd) in café »de Zwaan* te Genderen, pnbliek verhuren voor 6 jaar t/v. Ned. Herv. Kerk aldaar, de volgende perceelen 0.84.70 H.A. in het Buitenblok onder Aalburg. 0.80.70 H.A. aldaar. 0.68.20 H.A. aldaar, in 2 perc. 1.22.30 H.A. in het Rekselaar onder Genderen. 1.15.90 H.A. in de Geer, aldaar. 1.34.60 H,A. in de Steeg aldaar. Zie biljetten. te DUSSEN, zal te A n d e 1 bij KALIS, Dins dag 18 Augustus 1925, voorm. 41 uur (Z. T.) precies van de Koorn- en Hollandsche Waard, in 65 Runder- en 10 Veulenscharen, alsmede buiten de Kade aan de Holl. Waard in 1 perceel. Burgemeester en Wethouders van Andel, zijn voornemens op VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1925, des namiddags 6 uur (zomertijd) in het Raad huis aldaar, voor die gemeente in het openbaar te verpachten in 13 perceelen, gelegen in den Polder Andeler- broek. te Almkerk, is voornemens op DINSDAG 18 AUGUSTUS a.s., 's avonds 8 uur (Zomertijd), in café C. Dekker aldaar, te verkoopen, voor den heer Mr. A. v. d. Koppel, van het boszemland onder Almkerk en Dussen, in perceelen als van ouds en te verpachten, voor de Diac. Armen der N. H. G. te Almkerk, in den Emmikhovenschen polder te Almkerk, voor 7 jaar. zal Vrijdagen 14 en 21 Aug. 1925, 's avonds 7 uur (zomertijd), in Café Weduwe v. d. WIEL te de Werken, Voor Wed. en Erven A. PELLIKAAN het in uitstekende staat zijnde waarin Kruidenierszaak, die een burger bestaan heeft opgeleverd, aan den Sleeuw, dijk no. 8 te Sleeuwyk bij de Vijve, groot 2.65 aren. In eigen gebruik. Voor den Heer G. DEN HOLLANDER Tzn. nos, 175 en 176 aan den Sleeuw, dijk te de Werken, met eri en tuin, groot 6.80 aren, in 3 per ceelen en massa. Nr. 175 ver huurd voor fl.75 per week, nr. 176 in eigen gebruik. Breeder bij biljet. op DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1925, namiddags zeven uur, by Van Duynen. Mede worden voorgebracht de beide boomgaarden de Prir.k te Brakel van de familie Van Os van Dalen, genummerd 75 en 76. Notaris H. C. DE JONGH, Ammerzoden. VERKRIJGBAAR BIJ Drietrompetterstraat Minzaam aanbevelend. houdt de jeugd zich gaarne bezig met Steeds voorradig alle kleuren Vliegerpapier van 3 en 5 cent per vel. Firma L. J. VEERMAN Boekhandel. Heusden. Langendijk 186 boven Mij. „Pasteur" GORINOHEM (of volgens afspraak). bij het bekende adres P. BASELAAR te Ammerzoden. Zij munt uit door haar elegante coupe, Fijne stoffen en Prachtige afwerking. Jacquescostuum met Fantasie pantalon 10 gld. hooger. Aanbevelejid Verkoop en Herstellingen. Speciale FORD-reparatie- inrichting. Automobiel-OLIËN. BANDEN. BEN ZINE. Origineele FOR D-DEELEN steeds voorradig. AANGEBODEN: zoo goed als nieuw met nieuwe laadbak. Proefrit en deskundig onderzoek toegestaan. Vraagt inlichtingen en Condities.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3