Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres üogcI Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, voorTAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN, Buitenland Plaatselijk Nieuws Telefoon 715. Arnhem aangereden. De man werd in bewusteloozen toestand en bloeiende door.de politie aangetroffen. De auto is doorgereden. Van wie ,hij is, is on bekend Maandagmiddag is te Winterswijk iemand die in beschonken toestand in den zweefmolen stond er uit ge vallen. Met een ernstige schedelfrac tuur is hij naar het R. K. ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwek kend. v i r\ Op den Rijksweg van Sittard naar Maastricht, onder de gemeente Ule- slraten, reed de landbouwer H. K. met een ploeg bespannen met twee ossen, toen hij achterop werd gere den door een auto, bestuurd door dr. Julius uit Doetinchem, die dui delijk signalen gaf. Bij het passec- ren van den landbouwer, drukte het span ossen den landb. naar links van den weg en werd K. door de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Hij werd ernstig (gekwetst naar het hospitaal te Meerssen over gebracht. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds overleden. De man is 52 jaar oud en vader van zes kinderen. Het 9-iarig zoontje van den arbei der Kloek te Aarlanderveen is bij het visschen te water geraakt en ver dronken. o— Branden. Dinsdagnacht is brand ontstaan in de korenmijlen te Erm, gem. Sleen. Deze stonden voor dorsching gereed. De schade is groot. De brandweer uit Nieuw-Ainsterdam heeft assisten tie verleend. Er wordt aan kwaadwil ligheid gedacht. Een drie-jarig jongetje te Amster dam, speelde toen geen toezicht aan wezig was, op een van de etages van een huis op de Kromboomsloot met lucifers Hierdoor geraakten van zijn tweejarig zusje de kleertjes inbrand. Een buurvrouw die het merkte greep terstond in door het kind in een deken te wikkelen en zoo de vlam men te dooven. Met ernstige brand wonden werd het kleine stumpertje naar hel binnengasthuis gebracht, al waar het werd opgenomen. o— Bliksem ingeslagen. Tijdens een kort maar hevig on weer sloeg de blksem in de woning van den landbouwer P., te Horn (L.) De echlgenoote van P. werd in den hals getroffen, waardoor zij lichte brandwonden opliep, doch overigens ongedeerd bleef. In de keukenkast werd het onderste van zeven op el kaar gestapelde porceleinen borden stukgeslagen, het pepier in de kast vatte vlam; de poes die onder het fornuis lag, werd gedood; in het pla fond, waar de pijp van het fornuis den schoorsteen in gaat, werd een groot gat geslagen. Overigens kwa men de bewoners met den schrik vrij. o— De ramp. Het gemeentebestuur van Borculo zal in den loop van September de herinnerings medailles aan officieren kader en alle minderen, die hebben meegewerkt aan het opruimingswerk te Borculo, doen uitreiken. Aan den betrokken regimentscommandant zal worden verzocht de gedenkpennin gen voor hen beneden den rang van officier te verzenden teneinde zeker te zijn, dat de pendingen aan het juiste adres komen. o— Een strenge winter? Een bekend bijenhouder te Veen- dam, die van jongsaf veel studie heeft gemaakt van 'zijn bijenvolk, weet nu reeds met vrij groote zekerheid te vertellen, dat we een kouden winter tegemoet gaan. Zijn bijen, die op de Drentsche heide bezig zijn honing te vergaren, hebben ook nog tijd den binnenwand van den korf met een vrij dikke slijmerige laag te bedekken. Dit doen ze uitsluitend als de winter streng wordt. In den nazomer van 1924 dacht de nijvere bevolking er niet aan zoo iets te doen. Zoodra de tijd van het honing-winnen voorbij is, zoo ver wacht deze bijenvriend, zullen de bijen, ook al weer met het oog op de te verwachten koude, de vlieggaten met een scherm bedekken met een toegang van onder uit den korf. De vlieggaten zijn dan vooraf gedeelte lijk door de diertjes dichtgemetseld. De wind kan daii niet rechtstreeks den korf binnendringen. o— Massa-ontslag'. Zaterdag is door de directie van de Wit en Co's Dekenfabrieken te Helmond, Deurne, Gemert en Gel drop aan het kantoorpersoneel, den bedrijfsleider en de bazen het werk voorl. opgezegd, terwijl de werklie den reeds vroeger ontslagen zijn. Op het oogenblik zijn nog enkele per sonen in de fabriek bezig, om de loo- pende werkzaamheden af te wikke len. Het kantoorpersoneel is nog tij delijk in dienst. Een groot aantal werklieden is hierdoor buiten be trekking geraakt. Over de mogelijk heid, dat het bedrijf gereorganiseerd zal worden doorgezet, kan nog niets definitiefs gemeld worden, aangezien de onderhandelingen hieromtrent nog loopende zijn. Het aantal ontslagenen kan worden geschat op 600 700 man. o— Inbraken. Dinsdagnacht is ingebroken in het gebouw „De Delftsche Groenteveil." te Delft. Er is schandelijk huisgehou den. De inventaris werd kort en klein geslagen, over den grond geworpen en stukgetrapt. Met medeneming van een partijtje, sigaren en .sigaretten zijn de vandalen vertrokken. Te Aalsmeer is bij De G. ingebro ken. f570 worden vermist. Dezer dagen werd te Berkel en Rodenrijs ingebroken ten huize van den wethouder, den lieer K. Uit de brandkast werd een bedrag van f 600 ontvreemd. Als verdacht van dezen diefstal is te Delft gearresteerd ze kere vrouw B., die vroeger bij den heer K. in betrekking is geweest en daardoor met het doen en laten der huisgenooten op de hoogte is. Zoo wist zij ook waar de sleutel van |de brandkast werd bewaard. Het gesto len geld is gedeeltelijk terecht ge komen. o— Verlaging briefkaart voor het bui tenland. De directeur-generaal der posterij en en telegrafie maakt bekend, dat het voornemen bestaat, het port van de voor het builenl. bestemde brief kaarten, ingaande 1 October a.s., tot 10 cent te verlagen. In verband daarmede wordt in overweging gegeven om niet meer briefkaarten van 121/2 cent in te.slaan dan noodig zijn voor het gebruik tot den genoemden datum; daarna is de waarde van de briefkaarten van 12!/2 cent gelijk aan die, voorzien van een zegelafdruk van; 10 cent. o— Ongeluk. Een dezer nachten is in de buurt van Laren nabij het Kinder,sanato- rium, een vrij ernstig ongeluk met militaire oefeningen gebeurd. Het was, naar een ooggetuige aan de „Tijd" meedeelde, een ^stikdon kere nacht, toen de oefeningen met houwitsers, tractors en kanonnen in vollen gang waren. Een der mannen, zekere G., loopende langs een der kanonnen, schijnt een van de andere zijde komenden tractor noch gehoord noch gezien te hebben. Het lawaai van de motoren maakt het onmoge lijk de tractors van elkaar, door het gehoor, te onderscheiden en jnen zag schier geen hand voor de oogen. G. werd ter zijde geduwd en geraakte onder een aanrollend kanon, dat over de geheelc linkerzijde van Jiet li chaam reed. Hij werd aanstonds naar de Gerardus-Majella stichting te Bus- sum overgebracht, alwaar hij thans nog in zeer zorgwekkenden toestand wordt verpleegd. o— NIEUWE SHOWROOM en AUTOGARAGE. C. F. van Mill te Goreuni. Sinds Zaterdagmiddag is onze stad eene inricht, rijker geworden, waar van zij met trots kan gewagen jen waarmede de firma zich ongetwijfeld kan meten met instellingen op dit ge bied van groote steden van ons land. Als er in Gorcum een zaak is die wat men noemt de bakens verzet als 't getij verloopt, d.w.z. met den tijd medegaat, is ,tzeer zeker die van de firma van Mill wel. De oudste firmant was zoo vrien delijk ons Zaterdagmiddag na de of- fic. opening waarbij tal van bloem stukken waren gezonden 't een en ander uil ,'t verleden der zaak mede te deelen. Hij vertelde dan o.m. dat zij reeds gevestigd was Arkelstraat D 76 sinds 1861. Hoewel bij de oprichting enkel rijtuigmakerij besloot de ondernemer in '05 bij het meer en meer in zwang komen der rijwielen ook deze bij zijn zaak te betrekken. Toen meer en meer de fiets en ook 't motorrijwiel in gebruik kwam die klaarblijkelijk 't rijtuig zouden gaan vervangen werd uitbreiding van panden noodzakelijk en meer speciaal de aandacht be paald bij verkoop en herstelling van gewone- en motorrijwielen. Juist vóór het uitbreken van den oorlog begon de firma met den ver koop van auto's. Zij was zoo geluk kig er een te verkoopen en die te mogen stallen. Dat was een evene ment voor den ondernemer. Gedu rende de oorlogsjaren beleefde hij moeilijke tijden. Motorfietsen wer den in kisten gepakt toegezonden en moesten zelf worden gemonteerd. De benoodigde banden werden met heel veel moeite aangekocht. 'tGing nu met de zaak van Mill steeds cres cendo. Op de tentoonstelling in 1919 werd de eerste prijs gewonnen voor inzending auto's en rijwielen. In Mei 1920 was men zoo gelukkig de hand te mogen leggen op 'tpand waarin gevestigd was Hotel Lion d'or, een gelegenheid waar men de vleugels ruim kon uitslaan, vooral door de flinke stalling die er bij behoorde. Dit pand nu gelegen in de Arkel straat hoek Walsteeg is in de laatste maanden op doelmatige wijze ver bouwd. Op den hoek is de show room gekomen, aan beide zijden be grensd door flinke ramen, van bo ven in fraai glas in lood uitgevoerd. Daar zagen wij Zaterdag een pracht- collectie auto's Chevrolet, Buick,enz. 's Avonds is deze toonzaal door een aantal electrische lampen keurig ver licht en reeds vanuit de verte zicht baar. Naar achter bevindt zich een een voudig doch gemakkelijk kantoor. De oude stalling waarvan een deel werd verniewd, dient tot bergplaats van auto's en motorfietsen. Er kun nen plm. 50 auto's worden gezet, die gemakkelijk, zoowel aan de Arkel straat als aan de flinke uitgangen in de Walsteeg worden uitgereden, dat is ongetwijfeld zoowel voor den eigenaar van 't voertuig als voor den heer van Mill van groot gemak. Alles bijeen, kan de firma op haar nieuwe zaak werkelijk trots zijn. Wij voor spellen liaar dan ook met deze in richting die de omgeving (werkelijk siert, zoo uiterst gunstig gelegen is aan den hoofdverkeersweg Parijs Amsterdam, een steeds stijgend suc ces. Het reizen luchtschip Shenandoah doormidden gebrokeB Het reuzen luchtschip Shenandoah van de Amerikaansche luchtvloot is tijdens een storm, die vergezeld ging van een onweer, zes mij! ten 0. van Cumberland (Ohio) totaal verbrijzeld. Van de 38 officieren en manschappe i die aan boord waren, zyn er in het geheel 43 gedood, waaronder de commandant, terwijl van de overigen er 15 gewond zijn. Gisterenmorgen, om 6 uur was het gevaarte opgestegen voor een tocht over de staten van het midden-westen der Noord-Amerikaansche republiek en ontmoette een hevigen storm met onweers bui, waardoor het achterschip heen en weer werd geslingerd, terwyl het vruchtelooze pogingen deed om te landen. Eensklaps dook het schip met den voorsteven naar beneden en brak doormidden. o— Italiaansche onderzeebeot vergaan? Groote ongerustheid bestaat over het lot van de Italiaansche onderzeeboot «Veniero®, die niet naar haar basis is teruggekeerd. Het schip had tijdens de jongste Italiaansche manoeuvres de wacht tusschen Kaap Pas- sero en Kaap Murro diPorco. Vliegtuigen, torpedojagers en onderzeeërs zyn dag en nacht in de weer om het vermiste schip te zoeken. De onderzeeboot i3 reeds 3 dagen zoek. Gevreesd wordt dat het schip met 55 man aan boord is vergaan. Volgens de «Tribuna® hoopt men op het departe ment van marine de «Veniero® nog terug te vinden. Volgens een bericht uit Rome vermoedt men dat de onderzeeboot «Veniero® 7 mijl van Kaap Passero is gezonken. De zee is daar 90 meter diep. Men heeft olievlekken en opborrelende luchtbellen waargenomen. o— Vliegtuig zeek Twee zeer groote marine zeevliegtuigen zyn Maandagmiddag van San Francisco vertrokken, om te trachten naar Honoloeloe te vliegen, als het weer goed is. Nader wordt gemeld, dat een der vlieg tuigen gedurende verscheidene uren niet is waargenomen. Wachtschepen hebben order gekregen naar het vliegtuig uit te kyken. vinnen, r.egenoogen, open-, oude- en verwaarloosde wonden, open beenen, doorgeloopen voeten, huid verschil vering fijt, likdoorns en wratten, en alle mo gelijke verwondingen geneest radicaal de wereld beroemde Oprechte Win- snmer Zalf. Verkrijgbaar by Apoth., Drog. en vele Winkeliers. Hensden. De heer Joh. van Berkel, directeur der «Heusdensche Harmonie,® behaalde j. I. Dinsdag met de Fanfare «Oefening baart Kunst® te Brakel op het Nationaal Muziekconcours te Everdingen in de Eerste Afdeeling een éérsten prijs met het hoogste aantal punten (312) en tweede eereprijs met algenaeene stemmen van de Jury. Voorwaar een mooi succes voor genoemde directeur. Woensdagmorgen mocht het den heer Kamminga gelukken met de hengel een karper te vangen van 12 pond. De heer B. Duvekot, kommies 2e kl. bij de Rijksbelastingen alhier, is by beschikking van den Min. van Financiën benoemd tot kommies le kl. Na gehouden examen zyn toege laten tot de 3e klasse der H. B. S. te 's Hertogenbosch, J. v. Loon, A. Bouman en P. v. d. Zalm, leerlingen der M.U.L.O. school alhier. Na des ochtens een H. Mis te hebben opgedragen, stelde Dinsdagmorgen de HoogEerw. heer Deken in tegenwoordig heid van vele belangstellenden het bijge bouwde gedeelte aan de school der Eerw. Zusters op de gebruikelijke wijze in ge bruik. Hierin zal les gegeven worden aan meer gevorderden in knippen en naaien, iets, waarin hier reeds lang groote behoefte werd gevoeld. Een woord van lof mag zeker niet onthouden worden aan de heeren Gebr. Dankers, de aannemers, die in precies zes weken den geheelen om-, benevens nieuwbouw, beantwoordend aan de eischen des tyds, bewerkstelligden. Voorwaar een meer dan gewone prestatie. De uitgestelde kinderfeesten der Oranjevereeniging hadden Woensdagmiddag plaats. De uitslag van den vliegerwedstrijd was Mooiste vlieger, le prys Bollen. 2e Sluimers. 3e v. d. Pol. Hoogste stand, le prys Bollen. 2e v. d. Pol. 3e Sluimers. 4e Bosdyk. 5e v. Bynen. Uitslag Costuumwedsfryd Groep A. (Stof) le prys P. Baaijens. 2e M. Carpay. Groep B. (Papier) le prys M. Swagemakers. 2e A. Gouthier. 3e G. Wolvensperger. 4e M. Das. 5e L. Swagemakers. le Origineele prys, L. Bax. Verder hadden nog verschillende spelen plaats als Zakloopen, Stoelendans, Grabbel ton enz., terwyl de kinderen flink werden orthaald. Vooral de Vlieger- en Costuum- wedstrjjd trokken zeer veel belangstelling. Ammerzoden. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de op 10 Aug. j.l. door storm geteisterde streken in Gelderland en Noord-Brabant, heeft opgebracht f 819.60J, welk bedrag is af gedragen aan het Nationaal Comité «10 Augustus 1925® te Amsterdam. Almkerk. De collecte alhier gehouden te bate voor de stormramp bracht op ruim f1362. Vrydag j.l. reed de heer v. H., alhier, met een auto in den Duilpolder. Toen v. H. aan 't einde van de Biesteeg wilde draaien, kwam hy met de auto tegen een brug aan, die vrijwel vernield werd en reed daarna te water. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. Maandag j.i. is door de kinderen van de Her?. School, in verband met de ver jaardag van H. M. de Koningin, op recht hartelijke wijze feest gevierd. Door het schoolbestuursiid, de heer v. Leeuwen, was geheel belangloos een stuk weiland voor dit doel beschikbaar gesteld. Hoewel de weersgesteldheid des morgens minder aangenaam was, viel het na den middag toch nog mee. De kleinen hebben dan ook volop genoten en waren in de gelegenheid heel mooie prijzen te winnen, terwijl ieder kind werd getracteerd op »Oranja-chocolade« en koekjes. Het geheel stond onder leiding van den WelEd. Heer Corneiis, Hoofd van boven genoemde school, waarbij bovendien het overige personeel en de aan de vereen, verbonden feestcommissie hulp verleenden. Alles had een ordelyk verloop, Capelle. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk, ten behoeve van de ramp to Borculo, heeft ruim f70.-— epgebracht. Gedurende de afgeloopen maand werden ter secretarie dezer gemeente voor de vieeschkeuring aangegeven 15 runderen, 50 varkens en 5 geiten. Deze week werd bij den landbouwer O., op de Zandschel, alhier, een geval van miltvuur geconstateerd. Het cadaver werd overeenkomstig de wettelijke voorschriften verbrand. Dassen (Hank). Vorige week Dinsdag maakte de Chr. Jongelingsvereen. «Eben Haezer«, alhier, een reisje per A.L.A.D.- autobu3 naar Nijmegen. Hoewel in den morgen het weer zich erg ongunstig liet aanzien, vir 1 het op den dag nog veel mede. Bij aankomst op Barg en Dal werden wij door een Gids op de mooiste punten van Berg en Dal geleid. JJet deed ons een oogenblik staan bij de natuur schoonheid die God in zyn scheppingswerk heeft gelegd. Jammer was het, dat wij van de prachtige «vergezichten®, tengevolge van de donkere lucht werden uitgesloten. Daarna werd door ons «De Heilige Landstichting® bezichtigd, waar wij eene nabootsing van het oude Palestina te zien kregen. Hierna gingen wy een kijkje nemen door de heuvelachtige straten van Nijmegen, waarna wy vervolgens met een met groen versierde autobus hoogst voldaan huiswaarts keerden. Herpt. Chr. van Herpt alhier, be haalde op de j.l. Vrydag gehouden keuring van fok vee te Waalwijk met zyne dieren 4 eerste prijzen, 4 tweede pryzen en 3 derde prijzen. Land van Altena. De gevoerde actie van den Bond van Melkveehouders en het Bestuur van de verschillende Afdeelingen in Zuid-Holland, om de levering van melk stop te zetten, heeft den handel wellicht doen besluiten, de melkprijs per 1 Sept. I.I. met 1 cent per liter te verhoogen. Het regenachtige weer der laatste dagen werkt reeds zeer nadeelig op het nog te veld staande koren. Ook het hooien van van toernaat ondervindt belangrijke vertraging, terwijl de qualiteit van het het hooi reeds sterk verminderd. Door enkele landbouwers is een begin gemaakt met rooien van Bravo's. De qualiteit heet goed te zyn, doch het beschot is maar middelmatig. Foederoyen. Door de N.V. Machine fabriek «IJsselwerf® te Utrecht is voor rekening van den heer J. W. Brienen Jz. alhier, een 6 roedige hooiberg gebouwd, zooals er in de gansche omgeving geen is te zien, waarvan de geheele bouw een opvallend sierlijken aanblik geeft en eerbied afdwingt door vakkunde. In onderdeelen munt het uit door solieden bouw, zeer nette afwerking, gemakkelijke bediening van lieren, groote bergruimte en niet duur. Nieawendijk. Vrijdag had alhier een droevig ongeluk plaats. Het kind van H. G. was een oogenblik van haar moeder verwijderd. Toen de moeder dit evenwel bemerkte, ging men direct aan het zoeken, doch helaas, men vond het kind in het water. Dr. Overbosch kon niet anders dan den dood constateeren. Deze week zal de gewone collecte voor de Unie langs de huizen gehouden worden. Zaterdagavond gaf het Fanfarecorps «Crescendo® ter gelegenheid van den ver jaardag der Koningin een concert, dat door een talryk publiek werd aangehoord. Met dit concert werd tegelijk vlaggetjes ver kocht, ten bate voor de Muziek vereen., Firma ALPH. HUPSCH

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2