Plaatselijk Nieuws Zij, die zich op dit Blad wenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Oct. verschijnende nummers GRATIS Vragen op rechtskundig gebied waarvoor de gemeenteraad een bedrag van f 13000 heeft gevoteerd. o— De sUrmramp Steun uit Indië. Het Smeroe-fonds heeft f 50.000 over gemaakt ten bate van de slachtoffers van de cycloon-ramp. O Een oudje De weduwe J. Heida te 't Meer bij Heerenveen werd 102 ja^r. Zy is nog flink gezond, maar wordt erg doof. Eiken dag leest zij nog geregeld de krant. o— Rlud doodgereden Men schrijft ons uit Made: Het 6-jarig zoontje van J. Roeien, dat van den «Hout* uit de school kwam, werd Vrijdagmiddag door een auto overreden en gedood. De chauffeur heeft geen schuld. o— Een schadepost Het Hbl. verneemt dat het voormalige post- en girokantoor, gevestigd geweest in het perceel Noordeinde 154 te 's-Graven- hage, dat in September 1920 door het Rijk werd aangekocht voer f 140.000, overgegaan is in handen van de Mij. «Beperkt Bezit* te Leiden voor slechts f 54.000. o— Een prachtig resultaat De straatcollecte ten bate van de door de stormramp geteisterde streken, welke door het Amsterdamsch »Comité 10 Augus tus 1925c Woensdag 2 September j.l. is gehouden, heeft niet minder dan f 63.705,37 opgebracht. Het Dames-comité, onder leiding van mevr. De Vlugt, dat speciaal voor het organiseeren van deze collecte was ge vormd, mag het resultaat als een buiten gewoon groot succes beschouwen, te meer als men bedenkt, dat nog nimmer een straatcollecte zulk een bedrag heeft opge bracht, zelfs nimmer de f 20.000 te boven is gegaan. o—- De Eendracht wordt overbrugd De gemeenteraad van Tholen heeft met algemeene stemmen besloten tot aanleg van een brug over de Eendracht, waarvoor f 400.000 zal geleend worden. Er zal een brug komen geschikt voor spoorverkeer in verband met de plannen van spooraan- leg over het eiland Tholen, hoewel deze waarschijnlijk vooreerst wel niet uitgevoerd zullen worden, ook met het oog op het inmiddels sterk toegenomen autobusverkeer op het eiland. De regeering bleet evenwel den eisch stellen van een zware brug. De gemeente Tholen zal bruggegelden ontvangen. Ze int thans jaarlyks aan veer gelden ongeveer f 6000. o— Det verslag tusschen Nederland en België In de 29 Augustus te 's Gravenhage gehouden vergadering van het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandsch Verbond is, naar Meerlandia meldt, de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen Het hoofdbestuur is van oordeel, dat het verdrag tusschen Nederland en België van 3 April 1925 door zijn groote eenzij digheid een zeer groot gevaar vormt voor de eenheid van den Nederlandschen Stam en acht dat Verdrag daarom in zijn tegen- woordigen vorm onaannemelijk. —o Mariana, die bang was, dat ze zich niet meer kon inhouden, besloot met te zeggen Wat zal ik er aan doen? Ik ben ook misschien besmet met de ziekte van Carmen en Hélène. Zij drukte de band, die de Saint-Hyrieix haar toestak en ging heen. Nu, zeide zij tot zich zelf, terwijl zij in baar rijtuig steeg, nu gaan we naar meneer Piouffie. Zij gaf zijn adres aan den koetsier. Mevrouw Vernier, in de gang van het huis doordringend, zag daar dadelijk een plakkaat, hetwelk haar aanwees, dat zij zich niet behoefde te wenden tot den concierge. Dat plakkaat bevatte de woorden „Het kantoor is op de eerste verdieping." Mariana opende dus een glazen deur en ging de trap op. Op de eerste verdieping las zij op een koperen plaat: „Echtscheidingen,faillis sementen." Een ander opschrift boven een grooten deurknop, duidde aan, dat men kon binnengaan zonder te kloppen. Mariana trad in een kamer, waarin twee klerken zaten, die er vrij hongerig uitzagen, en druk bezig schenen om papier zwart te maken. Zij schenen in 't eerst niets te be merken van de binnenkomst der dame, totdat de fijne geur van Mariana's odeur tot hen doordrong. De oudste stond op. Mevrouw verlangt? Ik wilde meneer Piouffie wel spreken, antwoordde zij. De bediende bracht haar in het kan- De Troonrede Volgens de N. Haagsche Crt. is Vrijdag in den Raad van Ministers de tekst van de Troonrede vastgesteld. o— De Koningin te Leeuwarden Gisteren is de Koningin te Leeuwarden aangekomen voor een bezoek dat drie da gen zal duren. Voor het gerechtshof te Leeuwarden is een tribune opgericht, waar voor H. M. meer dan 50 vereenigingen uit geheel Friesland, met hun muziekkorpsen en ba nieren, zullen défileeren. Meer dan 11.000 personen zullen hieraan deelnemen. Heden zal de Koningin de versierde Leeuwarder jachtvloot bezichigen, waarna de Koninklijke familie op het stadhuis zal worden ontvangen. Daarna heeft het défilé plaats. Des avonds wordt op het Wilhelminaplein een groot vuurwerk ont stoken. Den 9 September wordt de Koningin gehuldigd door den Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfarekorpsen. o— De toorn van een goudsmid De eigenaar van een goudsraidswinkel te Laren kreeg dezer dagen bezoek van 'n drietal ambtenaren van het rijkskantoor van Waarborg op gouden en zilveren werken uit Amsterdam. Dit bezoek had een zeer emotievol verloop. Toen gemelde ambte naren de gebruikelijke controle op de aan wezige goederen wilde uitoefenen, bleek, dat een groote voorraad gouden voorwerpen als armbanden, broches en kettingen in beslag moest worden genomen. De goudsmid maakte zich hierover dus danig vertoornd, dat hij eenige voor de hand liggende in beslag genomen voor werpen over den grond smeet en stuk ging trappen. Echter wat hiermede de drift blijkbaar niet geluwd, want de goudsmid diende met een stok den ambtenaren een rammeling toe. Een der ambtenaren vroeg op het politie bureau assistentie. Nadat de ambtenaren zich hadden gelegitimeerd, werd het in beslag genomene verzegeld en moest de winkel zijn zaak een paar uur gesloten houden, ten einde zijn etalage-voorraad weer aan te vullen. Dit muisje zal voor den juwelier nog wel een staartje hebben. (Tel.) o Eeu epidemie te Staphorst e. o. In de maand Juli kwamen te Staphorst vele gevallen van diarrhee en brakingen voor. Het sterftecijfer steeg tot driemaal het normale. De openbare en bijzondere scholen te Rouveen en Staphorst werden tijdelijk gesloten. Het bloed der lyders en hun uitwerpselen werden chemisch on derzocht. Vastgesteld werd te Utrecht dat men te doen had met en dysenterie. Alle voorzorgsmaatregelen werden genomen en vooral gewezen op het vliegengevaar. Dit vliegengevaar is niet denkbeelig, zegt de «Tel.*, als men weet, dat van de meeste boerenwoningen de huiskamer grenst aan de vaak zeer primitieve stallen en onmiddellijk buiten de deur zich de mest vaalten bevinden. Het zoemt en gonst binnen en buiten meestentijds van de vliegen. Ter assistentie van de doktoren en de wijkverpleegster van het Groene Kruis en voor verpleging van de ruim 60 patiënten, zoowel kinderen als ouden van dagen, zijn toor van den patroon door een afzonder lijken ingangdaarop verdween hij en liet de dame alleen met meneer Piouffie. Wilt u mij de eer doen, mevrouw, het doel uwer komst mee te deelen Meneer, hernam Mariana, dadelijk met de deur in 't huis vallend, ik zou gaarne eenige inlichtingnn willen hebben om trent een persoon, in wie ik veel belang stel. Een heer Neen, meneer. Piouffie, dat eerst bij zich zelf had gedacht „Zij zal mij over haar minnaar spre ken veranderde dat nu in :„Zij strijdt tegen een mededingster." Hij antwoordde, verlangende om de kortheid van zijn nieuwe klant na te volgen Wat u van mij verlangt is een beetje buiten mijn zaken, maar wij kunnen er eens over spreken. Mevrouw Vernier legde uit, wat zij verlangde. Piouffie luisterde met buitengewone aandacht en hernam Niets is gemakkelijker, mevrouw, ik zal een mijner beste agenten te uwer beschikking stellen. En u bent zeker, dat hij zich de ver langde inlichtingen zal weten te ver schaffen Ik ben er van overtuigd. Deze man zal de persoon volgen, die ik zal aanwijzen? Op de nauwkeurigste wijze. {Wordt vervolgd.) thans eenige zosters uit ziekenbaizen te Groningen aangekoraeB. Nog steeds breidt de ziekte zich uit en komen sterftegevallen voor, zoodat ook het sterftecijfer over Augustus wederom het drievoudige bedroeg van 't normale, waar om gerust gesproken kan worden van een dysenterie-epidemie. Thans breidt de ziekte zich uit in de richting van Meppel. In 't gehucht Lank- horst zijn n.l. enkele gevallen geconstateerd. o WAARSCHUWING De Burgemeester van Doetinchem waar schuwt ieder dringend in eigen belang niet in te gaan op de in verschillende bladen voorkomende advertenties en aanbiedingen van G. W. VAN HAARLEM wonende IJkenberg 257 te Doetinchem alvorens inlichtingen in te winnen ten bureele van politie zyner gemeente. Hensden. Het contingent der lichting 1926 is voor deze gemeente vastgesteld op'6. Openbare Vergadering van den Ge meenteraad op Vrijdag 11 September 1925, des namiddags om half acht. Aan de orde 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening en der rekening van den vleeschkeuringsdienst, beide over 1924. 4. Aanbieding gemeentebegrooting en be grooting van den vleescheuringsdienst, beide voor 1926. 5. Verzoekschrift van de beide alhier aan wezige muziekgezelschappen om subsidie over 1926. 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening regelende de hef fing van leges. Andel. Wegens het slechte weer op Zaterdag j.l. is het geven van een concert door Andel's Fanfarecorps uitgesteld tot Zaterdag a.s. des namiddags 8 uur (Z.T.) Het dochtertje van B. van Os alhier kwam dezer dagen zoodanig van de zolder trap te vallen, dat inroeping van genees kundige hulp noodzakelijk werd geacht. Van de lichting 1926 uit deze ge meente zijn 3 personen ter inly ving bestemd Almkerk. Door den Secretaris van de Commissie voor den stormramp, werd nog een gift ontvangen van f25.zoodat het totaal bedrag thans is f 1387.15, Beneden-Langstraat. Tengevolge het ongestadige oajaarsweder wordt de oogst van het nagras eene mislukking. Hoewel er eene goede snede is gegroeid, zal er toch weinig van terecht komen. Een en ander zal bepaald van invloed worden op de prijs van het hooi. Voor het goede handelshooi wordt thans f 18 f 19 per 500 K.G. besteed. 's Gravenmoer. Door het hulp telegraafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 63 telegrammen, waarvan 22 verzonden en 41 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 245. Op de Rijkspostspaarbank werden 29 inlagen gedaan ten bedrage van f6673.83, terwijl 14 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1097.65, Genderen. Zaterdagavond j.l. gaf de Chr. Zangvereen. «De Lofstem« een concert. Door ongunstig weer was men genoodzaakt hiervoor de oude Christelijke School te betrekken. Het slechte weer was wel de hoofdoorzaak dat het publiek niet talryk was. De Voorzitter opende met gebed na het zingen van Ps. 68 10. Voorts werd het programma afgewerkt. Ter afwisseling gaven de dames Meiresonne en Splinters en de heer Heijstek eenige voordrachten ten beste. Na een woord van dank gericht te hebben tot het belangstellend publiek eindigde de Voorzitter met dankgebed na het zingen van Psalm 72 11. Raamsdonksveer. De heer v. d. B. sprong uit de tweede verdieping van het R. K. Gasthuis en overleed aan de gevolgen daarvan. Mej. J. van Dongen werd benoemd tot onderwijzeres aan een Chr. School te Veenendaal. De heer Plantinga uit Maastricht werd benoemd tot Directeur aan het Post kantoor alhier. De heer N. Stoops behaalde aan de militaire academie het diploma Hoef beslag. Den heer W. van Dongen behaalde met zijn oude duiven en de heer K. Hom mel met zijn jonge het kampioenschap van de Duivenvereeniging «De Vredesduif*. Sprang. Uit de gemeente Sprang Capelle zullen van de 33 lotelingen er 12 bij de militie (lichting 1926) worden in gelijfd. Onder groote belangstelling werd j.l. Vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van wylen Jac. de Bie Czn. ter aarde besteld. Aan de geopende groeve sprak Ds. J. C. Wolthers, Ned. Herv. Predikant alhier. Allereerst namens den Kerkeraad, bij welks college den overledene enkele jaren het ambt van diaken had vervuld en vervolgens namens het Chr. Schoolbestuur waarvan den overledene verschillende jaren lid was. In beide colleges wist men wat men aan hem had. Steeds werden zijn adviezen op hoogen prijs gesteld. Hij was een man uit een stuk en stond steeds pal voor zijne beginselen. Benevens genoemde besturen verliest de A. R. partij in hem een man niet alleen van het woord maar ook van de daad. Geen wonder dat men met droefheid in het hart dit jeugdig leven ziet wegge maaid. Nog jaren zal het genoeglijk samenwerken bij vele in aangename her innering blijven. Veen. Voor knolperen wordt door de kooplieden besteed tot 15 c. p. K.G. De voor raad hiervan is niet groot. Verleden jaar mocht de prijs hiervan slechts 2 ct. per K.G. bedragen en kon men voor dien prijs dikwijls nog geen kooper vinden. Sinds enkele dagen vertoefde hier, tydens het festival, een schuitje, waarvan de bewoners waren man en vrouw. De vrouw bekleedde de functie van waar zegster*, doch was ook een liefhebster van cafébezoek. Maandagmiddag wilde de man met zijn zaakje vertrekken, doch vrouwlief bevond zich in een café en had zooveel van Schiedam genoten, dat de man ze tenslotte al vechtende aan boord moest brengen. Een en ander had natuurlijk veel bekyks van het opgekomen publiek. Wijk. Naar we vernemen, zal het Fanfarecorps «Oefening en Uitspanning hedenavond een concert geven op het schoolplein alhier. Waspik. Bij de N.V. Scheepsbouw- werven v.h. P. en A. Ruitenberg alhier, werd met goed gevolg te water gelaten, een van staal gebouwd kanaalschip, groot 860 ton, bestemd vosr dhr. P. Bakkeren te 's Gravenmoer. De kiel zal worden gelegd voor een kanaaischip van 1060 ton, voor rekening van den heer L. van Lith te Waspik. Lievers, die met de kermis zoo geducht met een mes werd toegetakeld, is aan de beterhand. Een der vermoede lijke daders, H., zit nog in voorarrest. Wondrichem. Veiling 4 Sept. Aangevoerd 4354 K.G. Appelen. 1120 Peren. 90 Groene noten. 420 stuks Groenten. Handperen 30—37 ct. per K.G. Maagdeperen I 33—35 II 13-15 Koningsjulteperen 30-34 Knolperen 16—185 Stoofperen 95—135 Oranje-reinetten 14—16 Kafappelen I 15-20 II 8—12 Candijzoet 10—125 Goudreinetten (val) 4-6J Kroetappelen 2—45 Groene noten 12 Savoijekool 105 stuk Wortelen 5 bos Kroten 45 Princesseboonen 10—155 K.G. Andijvie 2 stronk Aardappelveiling van 7 Sept. Aanvoer 225 H.L. Eigenheimers f 2.90 per H.L. Roode Star f 2.60f 2.70 Werkendam. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier Ds. J. Spek van Spykenisse. Donderdag 9 Sept. a.s. van 912 en van 24 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een zitdag gehouden worden betaling van huur van zitplaatsen en bijbels. «De late beantwoording van een paar vragen vindt haar oorzaak in de vacantie van onzen rechtskundigen medewerker*. Myn buurman heeft op zyn grond boomen geplant, kort aan de grens van mija eigen dom, zoodat ik veel last bij regen heb van nadruppen, terwijl zij bovendien veel zon voor mij benemen. f Hoever moeten boomen van de grens afblijven en kan ik er iets tegen doerr? L W. Iemand mag hoog opschietende boomen slechts hebben op een afstand van tenminste 2 Meter van de scheidslinie van het erf van zijn buurman. De buurman heeft het recht te vorderen dat de boomen, op een korteren afstand geplant, worden uitge rooid. Hy op wiens erf de takken der boomen van zijn nabuur overhangen, kan den laatstgenoemde noodzaken die takken af te snijden. Indien de wortels der boomen op zyn erf doorschieten, heeft hij het recht om die aldaar zelf weg te hakkenook de takken mag hij zelf afsnijden, indien de buurman op zijn eerste aanmaning gewei gerd heeft zulks te doen en mits hy niet op den eigendom van den buurman trede. Ik liet 5 Staatsloterijbriefjes komen, waarvoor ik betaalde f 18.25. In de 2e klasse loten er 3 stuks uit, doch ik kreeg geen bericht (ik betaal hiervoor toch porto Ik schreef, kreeg geen antwoord, doch ik herhaalde dit dringend met ingesloten postzegel, waarop ik antwoord kreeg, geen loten voor de 5e klasse. Is dit niet treurig, dat men voor 5 klassen briefjes neemt en niet mee mag spelen Wie speelt er nu voor mijn uitgekomen briefjes Is daartegen iets te doen T. J. te Veen. Wanneer een lot geldig voor alle klassen, in een der vier eerste klassen is uitgeloot, heeft de houder van zoodanig lot geen recht op een nieuw lot in de 5e klasse. Naar wij vernemen wordt echter in den regel zooveel mogelijk aan dergelijke ver zoeken gevolg gegeven. Het is zeker niet beleefd van den collecteur geen antwoord te zenden als een postzegel daarvoor wordt ingesloten, maar aanspraak heeft men daarop natuurlijk niet. Tegenwoordig vervoeren autobussen veel bagage en verrichten dus ook vrachtdienst. Is daartegen niets te doen H. R. Tegen het feit dat autobussen bagage vervoeren en ook vrachtdienst verrichten is niets te doen. Wanneer een werkgever per postwissel aan den Raad van Arbeid de tekort ko mende zegels overmaakt, is dan de Raad van Arbeid verplicht deze te verantwoorden op het Renteboekje Wat moet ik doen, wanneer dit niet heeft plaats gehad? K. K. De na te vorderen premie moet aan den Raad van Arbeid in geld worden toege zonden en wordt niet op de renteboekjes verantwoord. Hierop worden alleen rente- zegels geplakt. UITSLAG van de Interlocale hearing van fokvee gehouden te Waalwijk op 28 Augustus 1925, op het tentoonstellingsterrein vanwege de fokvereenigingen van Eethen, Elshout, Herpt en Raamsdonk. Klasse II. Jonge stieren. 4 e prijs Jozef van A. C. Timmermans te Raamsdonk. 2e Wodan van Chr. A. J. van Herpt te Herpt. 3e Napoleon van J. A. Kleijn te Elshout. Klasse III. R. S. of R. v. J. v. koeien minstens 2 X gekalfd hebbende met goedgekeurde melklysten. Ie prijs Amelander C van P. Pulles te Etèhout met 85.4 2e a Willemke J van dezelfde met 84.8 2e b Dora tan Wed. J. A. Buijs te Oudheusden met 84.3 2e c Emarie Hermans van Herpt van Chr. A. J. van Herpt te Herpt met 84 1 3e a Jozefien van A. C. Timmermans te Raamsdonk met 80.6 3e b Clara van Mar. Muskens te Els hout met 80.6 3e c Marie van Chr. A. J. van Herpt te Herpt met 80.2 3e d Gerda van A. C. Timmermans te Raamsdonk met 78.9 3e e Schoone II van J. Muskens te Elshout met 77.8 Eervolle vermelding Rosa van J. J. Kleijn te Elshout met 77.7 Klasse IV. R. S. of R. v. J. v. koeien zonder melk lijsten minstens 2 X ge kalfd hebbende en fokregister koeien. Ie prys Fransyna van G. M. Donken te Drongelen met 79.8 2e a Antje van M. Spoor te Eethen met 73.5

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2