M Verkoop AUTOBUS Ford-Autobus Landbouwcursus Kinderen PUROL DR. J. CASPARIE Notaris Van Gendt SCHIP. Nieuwendijk. de IJzeren Aak Teekenschool HEUSDEN. Teekenschool HEUSDEN. Bericht: op Runds- en Varkensslageri EEN LEERAAR A. NOOTEN, I Deurwaarder GERRIS 14 personen. Plaatselijk Nieuws te consulteeren. KERMIS te 's-Bosch. Notaris PAAP M. DE BONT NOOTEN. Concours Hippique te Sorinchem. te WAALWIJK. publiek verkoopen publiek te verkoopen publiek verkoopen: BREESTRAAT Z 124 HEUSDEN werd de 15-jarige zoon van denmelk- slijter G. door een gemeentelijke au tobus aan de Ivesselskade te Maas tricht overreden en gedood. De oor zaak van het ongeluk zal nog nader worden vastgesteld. —o Muur ingestort. Bij het opbouwen van de boerderij van de wed. Habraken op de Gras- peel onder Zeeland stortte de brand muur, die na de stormramp nog was blijven staan, tengevolge van den sterken wind naar beneden. De zes werklieden, die daar achter schuilden voor den regen, werden onder het puin hegraven. Ook het zoontje van de Wed. H. viel onder den neerstortenden muur. Daar spoe dig hulp aanwezig was, konden allen nog gered worden. Drie personen zijn naar het gasthuis overgebracht. Een zekere P. B. uit Nistelrode heeft een arm gebroken. De ande ren zijn !min of meer, doch niet ernstig gewond. Het zoontje van de weduwe H. heeft 'n lichte hersen schudding. o— Een strenge winter te verwachten? Naar aanleiding van de mededee- ling van een Veendammer Imker, dat zijn nijvere diertjes druk bezig zijn met een dubbele waslaag wijze voorzorgen te nemen tegen een te verwachten strengen winter, zegt de „Zutph. iCrt'", dat er nog meer win terteekens te vermelden zijn. Is 'tniet opvallend dat de vogel trek dit jaar zoo vroeg is ingezet? Men hoort of ziet haast geen zomer vogels meer. 's Nachts kan men ze soms nog hooren, de natrekkers, die west waarts gaan naar den duinkant, 't Zijn wulpen, kieviten en allerlei klein goed, vooral geelgroene en grijs bruine loofzangertjes. Ook de zwalu wen nemen snel in aantal af. En in 't Zwarteveld bij Bloemcn- daal zijn een zevental kruisbekken gezien, Laplandertjes, die alleen in strenge winters op onze denne- en sparre zaden loskomen. De laatste groote trek van 1909 bracht er dui zenden in ons land, in 1917 werden er eenige bij Lochem en ook op Vlie land waargenomen, en in 1919 bij veel sneeuw enkele bij Bloemendaaï. o De inpoldering van den Biesbo-sch. Naar de „Tel." uit Dordrechtme- dedeeld is naar met zekerheid wordt gemeld, binnenkort het Koninklijk besluit inzake de onteigening van de voor de uitvoering van de Biesclh boschwerken benoodigde gronden en de concessieverleening door de Kroon te verwachten. o— «50-jarig bestaan van Amsterdam. Zeer velen zijn Zaterdag het Ge meentebestuur van Amsterdam ko men gelukwenschen met het jubile um. Op het Prinsenhof waren o.a. aanwezig de senaat der Universiteit van Amsterdam, vertegenwoordigers van de Kon. Academie van Weten schappen, van liet Kon. Oudheidk. Genootschap, van den Geneeskundi gen Kring, van de Vrije Universiteit, van de Maatschappij tot bevorde ring der Pharmacie, van het Koloni ale instituut, van het Kon. Aardrijks kundig Genootschap en van de Broe derschap der Notarissen. Voorts de leden der rechterlijke macht, de Amsterdamsche Pers, de Senaat van het Amsterdamsch Stu dentenkorps, de Kerkbesturen, auto riteiten van land- en zeemacht, ver tegenwoordigers van sportvereen. 'en zaken, benevens de burgemeesters der naburige gemeenten. Het genoot schap Amstelodanum bood 'n gecal- ligrafeerde oorkonde op perkament aan. Maandag werden ter gelegenheid van Uet jubileum groote feestelijk heden gehouden. -o— Sigaren in beslag genomen. Vrijdag is door de kommiezen der Directe belastingen in de Haarlem mermeer een inval gedaan in de wo ning ivan den sigarenfabrikant N. v. A. 'Tweeduizend ongebanderolleerdc sigaren zijn in beslag genomen en tegen van A. is procesverbaal op gemaakt. naren werden goedgekeurd Van Huiten te Drunen Wed. Bleijen- berg te Wijk W. Lakerveld te Wijk 2 van J. J. Klijn te ElshoutVan der Sta~k te Oudheusden Jac. Buij3 te Herpt; M. Spoor te Eethen G. J. van der Beek Jz. te Genderen Jan van den Heuvel te Genderen Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelec Fok- en Controle Vereen. Het Land van Heusden en Altena te Eethen. Almkerk. Op Woensdagavond 23 September a.s. hoopt de Ring »Altena« van Herv. Jongel.-vereen. in de Herv. Kerk te Sleeuwijk eene vergadering te houden. Op de Maandag 14 dezer gehouden najaarsstierenkeurirg werden 22 stuks aan gevoerd, waarvan 6 goedgekeurd, n.l. van de heeren J C. Scherff alhier, J. Daim te Woudrichem, A. v. d. Stelt te Dussen, J. Boon te Eethen, G. Westerlaken te Giessen en van de Wed. A. de Bot te Dussen. Genderen. Door de Ger. Kei kis een beroep uitgebracht op cand. Deüeman te 's Hertogenbosch. Herpt. De Harmonie »De Eendracht* is voornemens dit najaar een wedstryd te geven in komische voordrachten. In de vacature van lid van d« commissie van toezicht der harmonie >De Eendracht* ontstaan door het vertrek van den heer J. Ceelen is gekozen in de Zondag gehou den vergadering de heer P. de Man. Nederhemert. De collecte voor de ramp te Zeeland en Langenboom heeft in deze gemeente opgebracht f 266.95, Waspik. A.s. Woensdag 16 Sept zal het van ouds bekende hotel »De Ploeg« door den nieuwen eigenaar, den heer H. van Iersel-Montens in gebruik worden ge nomen. De verschillende bestaande ver- eenigingenHarmonie, tooneelvereeniging ïEntre Nous«, biljartclub »Het Groene Pommeransje», R. K. Zangkoor enz. zuil n aan de feestelijke opening deelnemen, waar na de avond onder het genot van muziek en zang verder zal worden doorgebracht. Op het te Geertruidenberg gehouden coneert door de Harmonieën van Geertrui denberg, Raamsdonksveer en Waspik, viel bjj loting aan WTaspik den 3en prijs, groot f 40 ten deel. Als ge geen eetlust hebt, ge u humeurig en terneergeslagen voelt, dient gij Foster's Maagpiilen te gebruiken, Dit geneesmiddel werkt rechtstreeks op de lever, regelt ds gal, helpt de spijsvertering en voorkomt verstopping. Het geheeie gestei wordt ver sterkt door het gebruik van Foster's Maag- pillen. Prijs per flacon van vijftig ver suikerde pillen f 0.65 in apotheken en drogistzaken. Werkendam. Vrijdagavond hield het Nutsdepartement alhier een huishoudelijke vergadering. Na het uitbrengen van verschillende ver slagen en het vaststellen der begrootiDg voor het dienstjaar 1925/26, kwamen eenige belangrijke punten in behandeling. Na ampele bespreking werd het Bestuur gemachtigd pogingen aan te wenden tot het verkrijgen van een Radio toestel, tot het oprichten van een Nutsavondschool en tot het doen geven vsn een tweetal cur sussen op Landbouwgebied, dit laatste voor het geval de alhier bestaande Landbouw- vereeniging daartoe niet overgaat. Bij acclamatie werd herkozen de heer Mijnlieff als bestuurslid van het Departement de heer MijnliefT als bestuurslid van de Spaarbank de heer B. W, Ridderhof als bestuurs lid van Floralia de heer Rijosaardt als bestuurslid van Huisvlijt de heer Bresier als commissaris der Spaarbank. De heeren Nelisse en C. van Loon wer den aangewezen om de rekening van het Departement over 1925/26 na te zien. De heeren Timmermans en Van Donkelaar voor de rekening van de Nutsspaarbank over 1924/25, De heeren W. G. de Waard en H. Nelisse werden benoemd tot afgevaardigde en plaatsvervanger naar de Hoofdbestuurs- vergadeiing en eveneens voor de Districts vergadering. Besloten werd zoo mogelijk weder een kunstavond op eigen risico te geven. Po gingen worden aangewend om de operette sAsscbepoester* op te voeren. Tot lid van de Tooneelcommissie werd gekozen de heer L. van Drunen de heer Nelisse heeft als zoodanig bedai kt. Na bespreking der te geven Nutsavonden en de verloting van een tiental kilo-bussen Van Houteri's cacao, werd de vergadering gesloten. Donderdag 17 Sept a.s, van 912 en van 2 5 uur zal de laatste zitting worden gehouden in de Ned, Herv. Kerk tot inning van huur der zitplaatsen. Za terdagmiddag 26 Sept. a.s. zal de verhu ring in de kerk plaats hebben van de open gevallen zitplaatsen. Onze dorpsgenoot de heer M. Visser is benoemd tot agent van politie te Amster dam. De voetbalmatch welke Zaterdag j.l. te Woudrichem is gehouden tusschen W. V. V. aldaar en W. V. V. I alhier eindigde met den stand van '11. Wijk C.a. Naar we vernemen bestaan alhier plannen tot oprichting van een Chris telijk Comité voor het houden van Winter- lezingen. We hopen dat het moge gelukken zulk een Comité te vormen, waardoor de inge zetenen dezer gemeente in de gelegenheid zullen zijn dezen winter eenige aangename en leerzame avonden bij te wonen, vooral wanneer goede sprekers worden uitgenoodigd, Op Vrijdag 2 October e.k. zullen de ingezetenen dezer gemeente, die ver zuimd hebben om op 1 Juli j.l. deel te nemen aan de stemming voor leden der Tweede Kamer, terecht moeten staan voor den Kantonrechter te Heusden, om zich te verantwoorden over de door hen begane overtreding der wet. FaillissementNalatenschap Jan van Dovereo van Andel, in leven land bouwer alhier. Handelsbelangen* no. 1857 bevat de crediteurenlijst in het faillissement nalaten schap Jan van Doveren van Andel alhier. Zij telt 13 namen, met een totaal passief van f 10.329.34. De baten worden ge raamd op f 1.149. De verificatie vergadering zal gehouden worden op 16 September, n.m. half een. Znilichem. In de op 3 Sept. j.l. ge houden raadsvergadering werd medegedeeld, dat het door den Raad ingestelde beroep op de Kroon tegen de beslissing van Ged. Staten, waarhij de goedkeuring aan de begrooling voor 1925 werd onthouden, op grond, dat de bezoldiging voor het geven ven vervolgonderwijs door den Raad was vastgesteld op slechts 50 cent per uur, is afgewezen. In verband hiermede werd door B. en W. voorgesteld de bezoldiging te verhoogen tot 75 cent per uur en den desbetreffenden post op de begrooting dienovereenkomstig te verhoogen en dan af te wachten of Ged. Staten zich met deze regeling kunnen ïereenigen. Wethouder Van Veen zei, dat men er tenslotte wel toe zal moeten overgaan om f 1 per uur te geven, hoewel hij 75 cent voldoende acht. De heer Van de Water zei, dat men zou kunnen probeeren om de bezoldiging te brengen op 51 cent per uur. Door den heer Hooijkaas werd voorge steld de vergoeding te bepalen op f 1 per uur. Dit voorstel werd met 6 tegen 1 stem verworpen. Het voorstel van B. en W. werd daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het door den heer M. K. Theeu- wen, gehouden erfhuis op Maandag j I. bracht totaal niets op, zoodat al het ge kochte door Theeuwen, thans is opgeborgen voor een volgende gelegenheid. J.l. Donderdag had C. Briene, ter- i ma rr Art wijl hij met paard en wagen' stoep opreed, het ongeluk dat zijn paarc kwam te valleg, waarbij een burry van het lamoen brak. Toegeschoten burgers bevrijden hem uit zijn benarden toestand. Well-Ammerzoden. Tot poldermees ter van den Dorpspolper Ammerzoden en Well is gekozon inplaats van wijlen den heer L. Groeneveld, de heer Chr. van Hees Ezn. Waspik. Als een zeldzaamheid raag gemeld, dat in den tuin van J. v. d. Vleuten een pompoen werd geteelt met een omvang van 1,45 M., bij een gewicht van 53 pond. Deze reusachtige vrucht is nog te bezich tigen. Bij het Woensdag te Gorinchem gehou den Concours Hippique werden o.m. de volgende prijzen toegekend. Aangespannen Hengsten 2e prys ^Holland*, van de Vereeniging tot verbetering van het Paardenras in het Land van Heusden en Altena. Concours Eenspannen Merriën (Warmbloed) Bestuursprys »Bles« van C. Groeneveld te Nieuwendijk. Concours Eenspannen Merriën (Koudbloed) le prijs: »Truus« van O. Walraven te Nieuwendijk. 2e Julia du Fosteau* van W. A. Maas te Aalst. 3e »Corrie« van P. D. Dekker te Sleeuwijk. Afdeeling M. C. Merriëo 4e prijs: sGrada III* van Gebrs. Oerle mans v. d. Schans te Drongelen, 4e »Darzina I« van J. M. Blankers te Meeuwen. te Waalwijk, zal VRIJDAG 18 SEPTEMBER a.s. voorm. 9 ure in de Auto garage der Dames Gerris >Hotel de Twee Kolommen« te Waalwijk, ten verzoeke van zyn principaal d contant een in goeden staat zijnde Vóór den Verkoop te zien, Doodelijk ongeluk. Te Deventer had een vrouw het ongeluk te vallen, doordat zij uit gleed over een groenteblad. Zij kwam met het hoofd op straat terecht en werd in bewusteloozen toestand op genomen. ;De spoedig ontboden ge neesheer kon slechts den dood con- stateeren. Hensden. Op de najaarskeuring voor springstieren op Maandag 14 September alhier gehouden werden 27 stieren aange boden, waarvan die van de volgende eige- ■w VW Wv/ 1 VVV 'VW w Jvs AAA AAA A/VA iVl 1900 20 September 1925. Den 20a September 1925 hopen onze geliefde Ouders Antonie van Bergeijk en Kornelia van Bergeijk Bouman. den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar in het huwelijk traden. Hunne dankbare kinderen G. v. BERGEIJK en Verloofde JOH. v. BERGEIJK en Verloofde PIETER v. BERGEIJK SIJTJE v. BERGEIJK NELLIE v. BERGEIJK Zijdewindstr. 32b Rotterdam. Bij voldoende deelname zal dezen winter, elke week 2 avonden een worden gegeven. Belanghebbenden zich aan te melden bij D. VAN WIJK te Aalburg, voor VRIJDAG 18 SEPTEMBER a.s. stooten, vallen en bezeeren zich herhaaldelijk. Bij de zorgzame Moeder ontbreekt in huis dan ook nimmer een doos 30, 60, 90 ct. ZBNUWARTS, 's-BOSCH, VUGHTERDIJK 82, is op Woensdag 16 Sept. a.s. wederom Spreekuren alle werkdagen 12g. Bovendien Woensdags en Zaterdags 10—11 v.m. zal op DONDERDAG 24 SEPT. e.k., vm. 10 u., zomertijd, ten sterf huize van bijlen mej. Wed. T. van der Steenhoven, aan het Kikkerstraatje te Heusden, publiek, A contant, verkoopen een keurig onderhouden INBOEDEL, waarbij raahonihouten bonheur du jour, dito chiffonière, dito tafel met stoelen, dito trumeau, speel tafeltje en dientafeltje, antieke leuningstoel, dito chiffonière, com pleet fransch porceleinen thee- en koffieservies, uit de hand geschil derd, antiek likeurkeldertje, thee stoof, diverse kasten, kachels, spiegels, gordijnen, vloerkleeden, loopers, lampen, koperen doofpotten en meerder koperwerk, Engelsch aardewerk kinderserviesje, diverse kristallen glazen, tuc-tracbord, boeken, waarbij »Hel var, Dante*, Dodonacus' Kruidboek, en »Onze Vogels* van Keulemans, huishoude lijk gerief, enz., enz. Te bezichtigen WOENSDAG 23 SEPT. a.s., van vm. 1012 en 24 u. nm., tegen betaling van f010 ten behoeve van het Diaconessenhuis. De Autobusdienst »N.A.O.D.« vertrekt vanaf heden avond tot en met Zondagavond om zeven uur van Aalburg naai Notaris van "ViTilligftn i 's-Bosch. De Ondern. G. GARSTMAN. te ALMKERK, is voornemens op Zaterdagen 26 Sept. en 3 Oct. 1925, telkens nam. 3 uur (zomertijd) in het café van den heer M. v. d. Heuvel a. d. Nieuwendijk te Alm kerk voor den heer D. BIESHEUVEL z.g. Westlander, genaamd »LAST- DRAGER«, groot 36 344/iqoo ton, met staand en loopend want en verderen inventaris, liggende bij het Stoomgemaal a. d. Nieuwendijk. Aanv. bij de betaling, uiterlijk den 31 October a.s. te WERKENDAM, zal Zaterdag 29 September 1925, nam. 3 uur (zomertijd) in café ZWETS te deWerkeri, voor Mej. Wed. en Erven C. A. Kieboom Het goed onderhouden ijzeren Aakschip »Nooit Gedacht* groot 26,985 ton, met staand en loopend want, roeiboot en verdere in ventaris. Dagelijks te zien in de haven van Werkendam, t/o café Wed. v. d. Wiel. Aanvaarding bij de betaling ter stond na de toewijzing of tóór 15 October a. s. Wordt GEVRAAGD aan de NUTSTEEKENSCHOOl te Heusden, in het rekenen en de Nederlandsche Taal. Stukken met opgaaf van bevoegdheden vóór 24 Sep tember in te dienen bij den Voorzitter Mr. C W. VAT OMMEREN. AANGIFTE van leerlingen voor den Cursus 1925-1926 tot en met 26 September a s. Bij latere aangifte kan in geen geval ingestaan worden voor plaatsing. Aan te melden des avonds bij Mr. C W. VAN OMMEREN en J. ZONNEVELD. HET BESTUUR. de van vroeger gunstig bekende VAN Prima Runds- en Varkenssvleesch en all: soorten Boterhamartikelen aan scherp con- curreerende prijzen. Beleefd aanbevelend Receptie Donderdag 24 Sept. '25.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 3