Smetten i Vil WEET GIJ DË RECLAME Moderne Fotografie Joz. de Jong □□no Hoestsiropen ZD fMZZZZ,. i Het ADRES voor Kinderen Binnenland. WINSTGEVEND Atelier voor GORINCHEM voor al uwe LIJSTEN. Hoogstraat A 7 8 GORINCHEM. kloven, barsteD, huiduitslag, zweren, open wonden, steenpuisten, bloedvinnen negenoogen, en alle mogelijke of ver waarloosde wonden, geneest radicaal de wereld beroemde Oprechte Win- snmer Zalf. Verkrijgbaar bij Apoth., Drog. en vele Winkeliers. jongen werden vrij ernstig gewond, de heeren kregen slechts onbeduidend letsel de auto werd geheel vernield. Het ongeluk ontstond, doordat eenige fietsers, die in de richting van de auto reden, niet voldoende ruim baan maakten. Om de wielryders te sparen, week de auto te veel uit en reed toen tegen een boom. O Overreden en gedeed Bij Mariënburg is een sneltrein onder een ploeg wegwerkers gereden. Twee wer den gedood en verschillenden gewond. grond liggen. De gaskraan bleek open te staan. De vrouw overleed kort daarna. De stemplicht Voor het kantongerecht te Enschedé hadden heden meer dan 300 personen uit Oost-Twente zich te verantwoorden wegens het niet deelnemen aan de jongste Kamer verkiezing. Voor een aantal tegenstanders van den stemdwang, die gedagvaard waren hield de heer A, L. Constansen uit den Haag, een uitvoerig pleidooi, dat een klein ander half uur duurde. De heer Constansen pleitte ontslag van rechtsvervolging. Daarna hield nog een der gedaagden een verdedingsrede. De eisch luidde f 2 boete of 2 dagen hechtenis. De kantonrechter zal Woensdag a.s. uitspraak doen. O— Tegen den trein gereden Te Gronau is Zondagmorgen een 17- jarige jongen met zijn rijwiel tegen den trein naar Bentheim gareden. Hij werd door de locomotief een eind weggeslingerd. In bewusteloozen toestand is de ongelukkige naar het Prot. Ziekenhuis overgebracht, waar hij is overleden. o— Afgebrand Aan den Soesterweg te Amersfoort is de fabriek van de firma v. Gulik geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. De bewoners waren afwezig. o— De slagpen in een oog gedrongen Tijdens het vogelschieten ter gelegenheid van het Koninginnefeest te Spankeren is een ernstig ongeval voorgevallen. Toen de beurt was aan den 20-jarigen Jan Beumer, wonende aldaar, vloog bij het afgaan van het schot, de slagpen uit het geweer en /rong in een der oogen. Er is weinig kans op behoud van het oog. Bij het schieten werd van Beaumont geweren gebruik gemaakt. o— Auto tegen eeu boom gereden Een luxe auto uit Krefeld, met een Duitsche familie, een dame, twee heeren en een jongen, is Zondagnamiddag te Venlo, vlak bij de Duitsche grens, tegen een boom gereden. De vier inzittenden werden uit den wagen geslingerdde dame en de Anto door een trein aangereden Dinsdagmorgen om 11 uur gebeurde er op den overweg te Capellen (Z.) een treurig ongeval met doodelijken afloop. De luxe-auto van den heer O. te Ant werpen werd door een losse lopomotief aangereden. De chauffeur werd uit het voertuig geslingerd tegen een telefoonpaal, met het noodlottig gevolg, dat de bestuur der gedood werd. De auto was bevracht met reisgoed, dat gelijk de deelen van den verbrijzelden auto over de spoorbaan ver spreid werd. Noodlottig ongeval Te Boekelo onder de gemeente Lonneker heeft een noodlottig ongeval plaats gehad. De 25-jarige landbouwersknecht H. Ban- nink uit Haaksbergen, werkzaam op het landgoed van den heer Van Heek, had juist met een paard bespannen wagen de hoeve verlaten, toen het dier op hol sloeg. Bannink, die niet tijdig genoeg op zij kon springen kreeg het gespan in den rug met het gevoig, dat hem de wervelkolom gebroken werd. Een ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. o Uitvoering Drankwet Vaststelling van maximum aantal vergunningen. Bij Kon bespit is het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drenk in het klein voor de hierna te noe men gemeenten met ingang ven 1 Januari 1925 vastgesteld op het cijfer, achter elk der gemeenten vermeld, te weten voor Reeuwijk op 8; Zaltbommel opl2;Beesd op 7 Tiel op 35 St. Oedenrode op een cyfer, zooveel lager dan het kraehtens het lste lid van artikel 4 der Drankwet toe gelaten aantal, dat artikel 14 dier wet buiten toepassing blijft, met dien verstande, dat dit maximum niet beneden 15 zal da len Goirle op 15 Etten en Leur op 33 Genniken en Bavel op 35 Wijk c. a. op 7 Werkendam op 6 Sprang-Capelle op 15, Berghem op 1 per 350 inwoners. o— Door gas verstikt Toen Zaterdagnamiddag de zoon v. d. S. te Hansweert de ouderlijke woning binnen kwam, sloeg hem een sterke gaslucht tegen. De woonkamer binnenkomende, rond hij zijn moeder bewusteloos op den o Daardoor werkloos geworden Dinsdagnacht is de tabaksfabriek van de firma Lieshout te Voorn, in de asch ge legd 25 personen zijn hierdoor werkloos geworden. o De laas wast Tengevolge van den voor het seizoen hoogen waterstand van de Maas, is de stuwput bij de werken der Maaskanalisatie te Balfeld volgeloopen. De damwand is over 45 M. ingedrukt. o- Yan een ladder gevallen Toen Maandagavond de 30-jarige recla meschilder Chr. R. op de Hoogewoerd te Leiden op een ladder voor de tentoonstel ling de aLawetc een reclame zou schilde ren, gleed deze ladder uit en viel de man op de straat. Bewusteloos, met een sche delfractuur en een bloedende hoofdwonde werd hij naar het Academisch ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. o— Vogels in 1925. In 1925 heeft zich op bijna alle terreinen waar thans, vooral door middel van nestkasten de vogelstand wordt opgekweekt een succes voor gedaan, dat in verband met. de uit komsten der voorgaande jaren, bui tengewoon kan worden genoemd. Een uitvoerig verslag daarover verschijn! in den loop van het jaar. Hier kun nen thans de getallen van een twee tal terreinen, die hun natuurlijk max imum reeds hebben bereikt, volstaan Oranje Nassau Oord herbergde in de jaren 1924, 1925 achtereenvolgens 147 en 287 legsels, Hoogeveluwe 323 en 550. Er zijn vele terreinen met dergelijke verhoudingen voor den dag gekomen. Het is zeker, dat deze toe name in verband staat met de bui tengewone ontwikkeling van sommi ge insecten. Deze sterke vermeer dering van insecten, kan zich tot een plaag ontwikkelen: wij moeten in onze bossclien een goede vogel stand onderhouden, om het optreden van dergelijke plagen te voorkomen. Er zweeft dus thans door ons land een buitengewone hoeveelheid jonge vogels, die voor een deel naar hun geboorteplaats zullen terugkeeren,. voor een ander deel zich in andere omgevingen zullen vestigen. Het is wenschelijk dat getracht wordt van deze vogels een zoo groot mogelijk gedeelte vast te houden. De omstan digheden zijn nu buitengewoon gun- tig, om op vogelarme, terreinen in 1926 met vogelcultuur (vermeerde ring van het aantal insectenetende vogels) te beginnen, en ook om de vogelstand op andere terreinen te vergrooten. De plantenziektenkundi- ge Dienst te Wageningen wekt be langhebbenden hiertoe op. Daarvoor hange men bij voorkeur nu dadelijk nieuwe nestkasten op, opdat ze de jonge vogels lokken en 's winters tot slaapplaats kunnen dienen. Adviezen hierover worden gaarne door den Plantenziektenk. Dienst gegeven, ter wijl men een uitvoerige handleiding voor het vervaardigen en de behan deling van nestkasten vindt in Mede- deeling No. 17 van den Dienst. In het bijzonder wordt de aan dacht gevestigd op het verschaffen van nestgelegenheid aan spreeuwen, die door hunne voortdurende aanwe zigheid kunnen bijdragen tot het ver minderen van de emeltenplaag. De eerste pogingen daartoe in 1925 be gonnen, met expresselijk geconstru eerde Spreeuwenkasten hebben even eens een buitengewoon resultaat ge had. In ide Snippert b.v. bij Oldenzaal werden langs weiden 65 spreeuwen- kasten opgehangen, waarin 62 eerste en 45 tweede legsels werden gebracht Van de eerste stierven door ver vuiling 4, van de tweede 8 waarom trent een nader rapport is uitgege ven. o Ziekte onder het ree In het Gooi is 75 pCt. van den veestapel aangetast door mond- en klauwzeer. O— Ongelukken Te Loosdrecht is het 14 jarig zoontje van den veehouder A. van den korenzolder gevallen. Bewusteloos werd hij opgenomen. Zijn toestand baart zorg. Het 6 jarig zoontje van den heer L. v. d. Kamp te Bennekom, dat daar Maandag avond onder den goederentrein geraakte, is des nachts in Ziekenzorg te Wageningen overleden. Tusschen Schoondijke en IJzendijke, in Zeeuwsch Vlaanderen is een Belgische auto, vermoedelijk door het defect raken der stuur-inrichting, in een sloot gereden. De chauffeur kwam met den schrik vrij, doch de inzittenden liepen allen verwondingen op. Van twee dames kreeg de eene een lange snede over de borst, een heer brak een arm, ook de andere dame en een vijfde persoon werden door het glas verwond. Zijn kind vermoord De procureur-generaal by het Hof te Leeuwarden eischte bevestiging van het vonnis der Rechtbank te Groningen, waarbij J. de W. aldaar werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf wegens moord op zyn kind van slechts enkele maanden. Bekl. zeide geen kans gezien te hebben de kosten voor verzorging van het kind te betalen. De moeder was kort te voren gestorven. o Kind onder den trein Te Bennekom is het 6 jarig zoontje van den hoer E. J. van de Katpp, Hoofd der Byz. school aldaar, bij het spelen onder den goederentrein naar Ede, geraakt. Het kind werden beide beentjes onder de knie verbryzeld. De dood volgde spoedig. o Een tweede gift van f 50,090 Het bestuur van den Kon. Nat. Bond van Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken »Het Oranje Kruist heeft van het Smeroefonds te Batavia een tweede gift van f 50.000 voor de slachtoffers van den stormramp ontvangen. Het heeft telegrafisch aan het bestuur van deze Stichting zijn dank betuigd voor zijn ijverige bemoeiingen om de tot nog toe overgemaakte gelden bijeen te brengen en verzocht dezen dank ook aan de gevers in Ned. Oost-Indië over te brengen. Zakkenrollers De recherche te Utrecht heeft twee Polen gearresteerd wegens zakkenrollerij. Op de markt hebben zjj een dame een beurs met geld ontrold. Zij waren uit Rotterdam naar Utrecht gekomen, blijkbaar om op het Jaarbedrsterrein hun operaties uit te voeren. Zij zijn in verzekerde be waring gesteld. in den drank gestikt Te Leersum is na een dronkemansfuif zekere v. d. H. in den drank gestikt. o— Een oor afgebeten Te Grouw (Zeeuwsch Vlaanderen) heeft de 21 jarige S. een zekeren B. na een. woordenwisseling een oor afgebeten. Kiespijn en Aangezichfspijn Mijnhardt's i;a sanapirin- Tabletten Kinderen onverzorgd achtergelaten Op verzoek van den commissaris van politie te Leiden is te Amsterdam aange houden en naar Leiden overgebracht J. O., huisvrouw van A. de V., van wien zij sedert eenigen - tijd gescheiden leeft, wegens het in hulpeioozen toestand achterlaten van haar zes kinderen. O— lishandeling en berooving De broodbezorger H. W. is in de Spie- gelnisserstraat te Rotterdam op straStVan' V achteren door een man aangevallen en met een zwaar voorwerp bewusteloos geslagen. Na den op straat ineengezakten man te hebben beroofd van een zwai-lederen geld- tasch, waarin ongeveer f 110, o.a. tien bankbiljetten van f 10, is deiader, iemand van ongeveer 25 jaar, gekled met lichte regenjas en geruite pet, uitkomen. De bewusteloos geslagen brooebtzorger is in het ziekenhuis aan den Bergvegopgenomen. —o— dat de Sanguinose zulk een voortreffelijk middel is Voor allen die zwak en moede zijn die luste loos en zonder energie die gedurig vermoeid zijn of lijden aan pijn in het hoofd, in den rug of de lenden die te moe zijn om te eten, of te zwak om te slapen, is de San» gninose een opwek kend en versterkend middel, waarvan de uitwerking (snel en verrassend is. Prijs per flesch met gebruiksaanwijzing f 2., 6 ff. f 11, 12 fl. f 21. Verkrijgbaar by alle Apothekers en voorname Drogisten. Wacht u voor namaak. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. IN DIT BLAD IS Eind B 114 tel. 242- 2de huis vanaf de Poort bouwen, verbouwen, plannen, bestekken, teekeningen, toezicht, billijk tarief. Aanbevelend A. MICHAËL, AALBURG Mijnhardt's Borsthoningsiroop 60« Mijnhardt's Thijmsiroop 75* Anga-siroop (ook bij Kinkhoest) f 1.75 —o— verdrijft men spoedig met 75CT. BIJ; APOTH. EN DROGISTEN BIJ APOTH. EN DROGISTEN I. C. MORTIER ZONEN,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10