Groote sorteering LIJSTEN in alle maten. CONCERT grondig knippen leeren, Plaatselijk Nieuws Predikbeurten Advertentiën KNIPCURSUS drijf te stellen. De financiêele ver liezen door de staking gedurende de vier laatste weken zijn zeer ernstig. Bovendien trachten buitenl. Scheep- vaartinaatsch. van den toestand ge bruik te maken om passagiers en la ding te verkrijgen, die anders door Engelsche schepen overgebracht zou den worden. te geven door de Fanfare der H. Familie van Heusden, Directeur de heer W. van Heivoort te Nieuwkuijk, op Zondag 20 September 1925 op de muziektent. Aan vang 6.30 uur n.m. Programma; 1. Herfstzang Pas Redoublé. 2. La Bruyère 3. La Speranza Ouverture. Fantaisie. Pauze. 4. Bon Voyage 5. Blanchette 6. Finale. Marche. Fantaisie. Hensden. Gelauwerd. Op het j.l. Zon dag gehouden bondsconcours te Nieuwkuik vanwege den Bond van Scherpschutters- vereenigingen in de Langstraat behaalde onze kranige Kon. Erk. Scherpschutters- vereeniging St. Blasius alhier den vierden prys en wist de schutter Fr. van Diem nog een personeelen prijs te behalen. Ileusden. Dinsdag herdacht onze stadsgenoot de Heer H. Recleben zijn 80ste geboortedag, welke dag voor hem niet ongemerkt'is voorbijgegaan. Door de Sociëteit „Tot Ons Genoe gen", waarvan de Heer Recleben reeds vele jaren Secr.-Penningm. is, werd hem een mooie bloemenhulde aangeboden. Tevens is de Heer Rec leben voorzitter van het bestuur der Lutersche Gemeente, wier belangen hij op zeer prijzenswaardige wijze voor staat. Onder de vele personen die den Heer Recleben kwamen gelukwen- schen merkten wij o.m. op ür. Toxo- peus, Luth. Pred. der Gemeenten 's Bosch, Breda en Heusden, die voor deze gelegenheid expres uit Breda was overgekomen. Wij voegen gaarne onze wenschen bij de talloos véle, die de lieer Rec leben op dezen dag mocht ontvan gen. Aan het concours vanwege de Harmonie „De Volharding" te Dru- nen, wordt vanwege de Fanfare der H. Familie deelgenomen door twee solisten en één kwartet. Andel. Bij genoegzame deelname zal Mej. Steinhorst, uit Den Bosch, alhier in café Roza een knipcursus houden. Op Don derdag a.s. zal aldaar ter plaatse een gratis kniples worden gegeven en zal aanmelding kunnen geschieden. LXXX. Arme GrateloupI Hélène had aan Carmen gevraagd, of zij op niemand, die haar feest hadden bezocht, eenige verdenking koesterde, of niemand iets bijzonders had getoond, en Carmen had toen dadelijk aan Mari ana gedacht, die er steeds op gestaan had om Hélène te spreken en naar Hélène's vertrekken te gaan Mevrouw de Kerlor voelde, toen zij Mariana's naam hoorde noemen, een groot wantrouwen in zich opkomen, maar den ernst harer verdenking begrij pende, bleef zij nadenken. Maar Carmen, die niet de gewoonte had om lang na te denken, vervolgde met drift Mariana.... Als zij eens de ziel van het complot was? 't Is heel ernstig, wat je daar zegt 1 Dat weet ik, maar omdat hetgeen hier gebeurd is, zoo duister is, moeten we toch wel iemand zoeken, die schuldig kan wezen. Je zeidet, dat Mariana in mijn afwe zigheid hier is geweest? Ja. Waarom zei je niet tegen haar, dat ik was uitgegaan? Omdat ik gek was van angst. Wist ik, dat nieuwe gevaren me bedreigden Nam de ziekte van Marcelle niet alle andere gedachten van mij weg? Kom, kom, Carmen, laten we niet af dwalen. Er is niets buitengewoons in, Op Zaterdag a.s. des n.m. 8 uur zal jAndel's Fanfarecorps*, daartoe uitge- noodigd, te Giesen op het terrein bij de openbare school een openlucht concert geven. De Najaarskeuring van Dekhengsten zal voor deze gemeente wordeu gehouden te Zevenbergen op 24 Oot. a.s., des v.m. 8.30 uur. Tengevolge van het slechte weer der laatste weken komt in de aardappelen alhier het bederf voor. Vooral Eigenhei mers en Roodstar hebben er veel van te lijden. De handel is slap en de prijzen laag. Wegens het verven der banken zal a.s. Zondag in de Ned. Herv. Kerk wederom geen dienst worden gehouden, doch in het gebouw der v. m. openbare school in de Achterstraat. Brakel. Aan den heer J. Kuyntjes, tuinknecht in dienst van D, W. van Dam van Brakel alhier, is toegekend de bronzen eere medaille der Oranje Nassau orde. Capelle. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat ook dit jaar weer door het hoofd der Chr. school aan den Loon- schendijk geheel belangeloos vervolgonder wijs zal worden gegeven. Reeds een 13 tal leerlingen hebben zich daarvoor aange meld. Het is te hopen, dat nog meerde ren van deze gelegenheid gebruik zullen maken. Een woord van lof voor den heer Wendte, die blijk geeft zich geheel op te offeren voor de ontwikkeling der jeugd, is zeker niet misplaatst. Naar men ons mededeelt bestaat bjj de notabelen der Ned. Herv. kerk aan den Loonschenaijk het voornemen alle lid maten tot een vergadering op te roepen ten einde te trachten middelen te beramen om de noodige gelden bij elkaar te krygen voor het beroepen van een predikant. Even als vorig jaar zal gedurende de wintermaanden in de O. L. school in de Kom alhier neen reizende bibliotheek zyn. Bestond deze het vorig jaar uit 50 nummers, thans zullen er 100 werken in opgenomen zijn. Op Maandag, 21 September e.k- hopen de echtelieden H. Koenen en C. Sprangers op de Zandschel hun 50 jarig huwelijksfeest te vieren. Ongetwijfeld za- het hun dien dag niet aan belangstelling ontbreken. Bij gunstig weer zal het muziek gezelschap »Kunst na Arbeid* alhier a.s. Zaterdagavond andermaal een concert geven doch nu in het dorp voor het raadhuis. Woensdagavond hield de afdeeling Sprang-Capelle en omstreken van Volks onderwijs een algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer L. F. van Don gen alhier onder voorzitterschap van den heer E. Colet. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had met een wel komstwoord, las de secretaris de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Hierna gaf de pen ningmeester een uitvoerig verlag van den dat Mariana mij de hand wilde drukken en Jean omarmen. Dat is waar. Onze nicht houdt van ons. Ja, maar zij hield van.... Mevrouw de Saint-Hyrieix hield plot seling op, zij stond op het punt iets te zeggen, wat het vertrouwen van Hélène in Mariana voor een groot deel zou heb ben weggejaagd. Nooit had mevrouw de Kerlor de waarheid geweten, omtrent de reden van het vertrek van Mariana uit het kasteel Kerlor. Na het huwelijk van Georges met de weeze, behoefde Carmen niet terug te komen op het verledene, te meer wijl Mariana nu mevrouw Vernier heette, en zij erkend had, dat haar hartstocht voor Georges maar kinderspel was, en nu zij eindelijk beweerde haar man te aanbidden. Maar ploteseling had Carmen een denkbeeld dat alles ophelderde. Zij herinnerde zich, hoe Mariana er op aan gedrongen had, dat Carmen haar heur stil verdriet zou toevertrouwen. Carmen vertelde dat nu aan Hélène. Mevrouw de Kerlor antwoordde Indien je redenen hebt, welke ik niet ken, om onze nicht te wantrouwen, zeg ze mij dan. Zoo niet, dan verbiedt de billijkheid mij om haar te verdenken. Je zult wel zeer teneergslagen en ver ward zijn geweest, toen ik uit was. Ik kan daarom zeer goed begrijpen, dat Mariana beproefd heeft om je te kal- meeren. toestand der afeelingskas, waaruit bleek, dat deze met een batig saldo sloot. Uit het daarna door een commissie van 3 le den ingestelde onderzoek bleek, dat reke ning en verantwoording van den penning meester in orde waren. Vervolgens werden de punten van den beschrijvingsbrief, voor de op 3 en 4 Cct. a.s. te Amsterdam te houden algemeene vergadering van Volksonderwijs, behandeld, waarna als afgevaardigde naar deze ver gadering werd gekozen de heer G. A. S. de Bas en tot plaatsvervanger J. Michaël. Nadat de voorzitter nog enkele mededee- lingen had gedaan werd de vergadering gesloten. De Werken. Dinsdag had hier een ernstig motorongeluk plaats. Een zoon van den bakker J. v. d. L. van Sleeuwyk reed in volle vaart van den dyk tegen een hui3, waardoor hij ernstig gewond werd. Per brancard is hij naar zyn woning ver voerd. Dussen. De kermis alhier behoort weer tot het verleden. Daar ter ande re jaren gewoonlijk een schommel en draaimolen was en dit jaar ,niet, werd algemeen verwacht, dat het een slappe kermis zou worden. Deze ver wachting is zeker niet bewaarheid en juist het tegenovergestelde is het geweest. Des Zondags was er al een rechtgezellige kermisstemining. Maandagmorgen 10 uur begon hel Matinée in Hotel Leemans gegeven door de Fafare „Wilhelmina" waar op het gezelschap trots kan gaan, daar het zoo uitstekend is geslaagd wat voor een gedeelte is te wijten aan de keuze van den beroemden Karakter Humorist Joh. Grapendaal uit Jutphaas. De zaal was tot in alle hoeken bezet en velen moesten zich tevreden stellen met een staanplaats. Verder werd er alle drie avonden een voorstelling gegeven door de fam. Joh. Bakker, waarover men niets dan lof hoort. Eiken avond was er een nieuw programma. Dat het naar den zin van het publiek was, kon men goed merken, daar na elk bedrijf langdurig werd geapplaudiseerd. De Dir. van den Schouwburg was_ ook uiterst tevreden met het zeer druk bezoek. Dinsdagavond dankte na af loop een der artisten namens de Directie voor de groote opkomst en riep de aanwezigen geen vaarwel, doch een tot weerziens toe, en sprak tevens de hoop uit, dat het geacht bestuur dezer gemeente het volgend jaar wederom toestemming zou wil len verleenen onVhier voorstellingen te geven. Ook de overige kleinere vermakelijkheden waren tevreden, terwijl ook de herbergiers goede za ken nebben gemaakt. Menigeen zal met genoegen terugdenken aan deze pleizicrige dagen. Iledikhuizen. Woensdag nam. kon de raadsvergadering na een tweede oproeping doorgaan. Alleen Wethou der Winkel was (gfwezig. Bij de rond vraag liep de discussie zoo hoog, dat de Voorz. met den Secr. de raads zaal verlieten. De leden v. Vrede, Dobbelsteen, van Hemert en van den Brand, wilden toch door vergade ren, omdat zooals de heer Dobbel steen beweerde, de Voorz. de ver gadering ten onrechte sloot en hij nog een paar mooie vragen te doen had. Deze leden verzochten daarom Weth. v. Engelen, om als Voorzitter te fungeeren, die hiervoor echter be dankte, waarop men de raadszaal verliet. (Het op het laatste oogenblik in komen van vele advertentie's nood zaakt ons het volledig verslag tot hel volgend nummer uit te stellen.) (Red.) Nieuwendijk. Deze week werd aan besteed voor de suikerfabriek, Zevenbergen het scheep doen en opstapelen van bieten. De laagste inschrijver was voor degantelbrug G. Monshouwer en voor de loswal Nieu- wendyk, A. Broekhuizen. Deze week werden aanbesteed voor de C. S. M. het opstapelen en scheep doen van bieten, de laagste inschrijvers waren alhier, A. C. Heijstek en B. de Graaf. Deze week werden voor de eier- vereen. Nieuwendijk en omstreken verzon den naar de Rotterdamsche consumptie veiling 5285 stuks, men besteed voor kip eieren groote f 8.75, voor kieine f 7.25. voor eendeneieren f 7.50, voor ganzeneieren f 15.00, voor kalkoeneieren f 12.00. Alles per honderd stuk. Bjj den heer D. de Ruiter werd deze week een kistje met aal liggende in de gantel ontvreemd enkele dagen later werd het kistje weer op dezelfde plaats teruggevonden, doch den aal was verdwenen. Het kind van M. v. N. kwam zoo danig van een heining te vallen, dat ge- neeskuneige hulp moest worden ingeroepen. Zaterdag 19 Sept. zal in het In stituutlokaal de Kolenbond een vergadering houden des avonds 7 uur, alsdan zal jaar verslag plaats hebben en Bestuursverkiezing. Sprang. J.l. Woensdagmiddag kwam A. T. met zijn paard entwagen in den bocht t.o. de oude straat in botsing met de auto van den bakker K. uit Wjjk. De ruiten van de auto werden verbrijzeld terwijl het paard eenige verwonding aan zijn kop en borst opliep. Verder liep alles zonder per soonlijke ongelukken af. Bij den landbouwer v. V. alhier werd een kalf geboren waarvan de kop veel op een honden kop geleek. Dat dit diertje veel belangstellenden om zich heen lokte laat zich begrijpen. De werkloosheid bij de schoenin dustrie neemt hand over hand toe, zoodat reeds vele aangewezen zijn op de uitkee- ring dergwerklooszenkas. Enkelen zijn reeds geheel uit getrokken. Sleeuwijk. Dinsdagmiddag onstond door tot nog op heden toe onbekende oorzaak brand in het schuurtje bij P. v. Beest dat geheel afbrandde evenals 2 hooischelften. Dinsdagmorgen had alhier een ern stig ongeval plaats. De heer C. v. d. Linden raakte waarschijnlijk het stuur van zyn motor kwijt, en reed daardoor van den dijk. Spoedig werd geneeskundige hulp inge roepen die een schedelbreuk constateerde. Veen. Donderdagavond werd door de Oranjevereeniging wegens het bedanken van twee bestuursleden eene vergadering in de school gehouden, ten einde in de va catures te voorzien. Voor het losstapelen en het scheep- boord brengen der suikerbieten voor de aanstaande campagne was de minete der 3 inschrijvers G. v. Wijnen alhier voor een jaar van f 0.95 per Last. Door den controleur Dikmans werd de inschryving gegund. Met het rooien der Bravo's aard appelen werd deze week reeds een begin gemaakt. Over 't algemeen zal de op brengst nog geen tegenvaller zyn. Van ziekte wordt weinig opgemerkt terwijl de qualiteit niets te wenachen overlaat. Ook de coinhors zijn goed van qualiteit en de uitkomst daarvan bevredigend. Waspik. De heer Opdien, directeur a/h Rjjkspost- en telegraafkantoor alhier, is Woensdag naar zyn nieuwe standplaats Druten vertrokken. Moge het deze humeur ambtenaar in zijn nieuwen werkkring steeds naar wensch gaan. Onder de opwekkende tonen der Harmonie trokken Woensdagavond de ver schillende vereenigingen van de Harmonie- zaal naar het Hotel »De Ploeg*, thans in gebruik genomen door den heer W. van lersel-Motens. Spoedig heerschte onder de talrijke bezoekers een gezellige, feestelijke stemming die tot het laatst bewaard bleef. Intusschen werd een gratis-verloting zon der nieten gehouden, terwyl verschillende sprekers het woord voerden. De belang stelling was enorm. Van 24 Sept. tot 2 Nov. zal in het café van den heer Chr. Montens-Gys- man een biljart- en tevens barak-concours worden gehouden. In de maand November zal door het »wit-Gele Kruis« een moedercursus geopend worden. Moge van deze nuttige lessen een goed gebruik gemaakt worden. Werkendam. Woensdag j.l. wilde A. de V. een motorbootje hetwelk in de Nieu- wehaven alhier gelegen was van den wal duwen. Plotseling ging het bootje van de wal en viel bovengemeld persoon te water, onder de boot. Gelukkig wist hy spoedig den wal te bereiken en kwam met de schrik en een nat pak vrij. Dezer dagen had J. v. Oosterum alhier, heibaas op een wal te Klundert, het ongeluk met drie zijner vingers tusschen een staaldraad verwond te raken en be zeerde deze lichaamsdeelen zoo ernstig dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Tot bestuursleden van de Geref. Jongel.-vereen. »Timotbëusc zyn gekozen J. C. Visser, Voorz., G. v. Oord 2e Voorz,, W. Brienen le Secr., Nic. v. d. Assem 2e Secr., F. v. Herp le Bibloth, en H. Koman 2e Bibloth., J. C. Vister le Pen- ningm., Th. de Heer 2e Penningm. Waalwijk. Op de Maandag j.l. alhier gehouden najaarsstierenkeuring werden acht stieren goed en twee afgekeurd. De goedgekeurden behoorden toe aan W. de Wit te Drunen en P. Huisman, A. Boeser, J. Haverhals, L. A. Rijken, A. P. de Bruin, G. J. Heimans en A. Leitens allen te Sprang-Capelle. Wondrichem. Van de lichting 1926 dezer gemeente zijn 10 personen aange wezen tot gewoon dienstplichtige, Zntlichem. J.l. Dinsdag geraakte M. v. Brakel Az. met een geladen kar met mest, bespannen met een paard, in een sloot, met eenige moeite wist men de zaak weer op het droge te brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bij het keeren op den Waaldijk sloeg een wagen beladen met hooi om, zonder eenige materieele schade werd het hooi weer opgeladen. Voor het mobilisatie-Herinnerings- kruis gaven zich alhier 40 personen op, terwijl van allen die in het tijdvak 1 Aug. 191430 Nov. 1918, hadden gediend slechts twee personen hiervoor niet in aanmerking wenschten te komen. 20 SEPTEMBER (Zomertijd) Collecte Bewaarschool Ger. Kerk, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds de Jonge van 's Gravenmoer Aalburgvm. 10,30 u. ds Bus Bed. H. A. Almkerkvm. 10,30 en nm. 7 u. dhr v. d. Berg, Grijpskerk (Fr.) Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 3 u. ds de Jong Andelvm. 10,30 nm. 7 u. ds v. d. Put Ger. Kerk, geen opgaaf Aalst, vm. ds Stipriaan Luisius B'broek, nm. 3 u. dr Tjalma Capellevm. 9,30 nm. 2,30 u. ds Meijers Doeverennm. 3 u. ds v. d. Berg Dvssen, vm. 10 u. ds Luttervelt Geref. Kerk, vm. 10 en nm. 3 u. leesdienst '8'Gravenmoer, vm. 9,30 en nm. 2,30 u (j8 Aukör Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst.J Chr. Ger. Kerk, vm. 9,30nm. 2,30 u. leesdienst Herpt, vm. 10 u. ds Huijgens Heesbeen, nm. 3 u. ds Bus Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds Slemper Meeuwen, nm. 3 u. ds Rijnenberg Ger. Kerk, vm. 10,30 u. dsde Bruijn van Nieuwendijk Bed. H. A. en nm. 3 u, ds Snoek, Vrijh.Capelle Nederhemert, Zz. vm. 10,30 u. ds Prins Nieuwendijk Geref. Kerk, vm. 10,30 u. leesdienst en nm. 3 u. ds de Bruijn Raamsdonkgeen opgaaf Sleeuwijk, nm. 7 u. ds Feykes Ger. Kerk, vm. 10,30 u. Bed. H. A. en nm. 6 u. Bed. en Dandz. H. A. ds de Jong van Almkerk Sprangnm. 2 u. ds Ewoldt, R'donk Ger. Kerk, vm. 9,30 u. nm. 2,30 u. leesdienst Ger. Gem., vm. en nm. leesdienst Waspikvm. 9,30 nm. 2,30 u. ds Jonkers Bed. H. A. Wijk, vm. 10,30 u. en nm. 3 u. ds Gobius du Sart Woudrichem, vm. 10,30 u. ds Feykes Openb. School, vm. 10,30 uur ds D. Drijver van Haarlem Werkendam, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds Kalkman Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. ds Post van Bunschoten Ger. Gem., vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst Chr. Ger. Kerk, vm. 10 en nm. 6 u. leesdienst te ANDEL en ALMKERK. Met onze nieuwe methode kunt U in korten tijd zonder te rekenen of teekenen bezoekt daarom de gratis proefles, voor een ieder vrij, te Almkerk a.s. Woensdag 2 uur (Z.T.)in Café Dekkers en te Andel a.s. Donderdag 2 uur (Z.T.) in Café Roza. Modem Fotografisch Atelier voor Dag- en Avondlicht, k k bUtfl I Dt EIND B119 - vh. J. c, GOETHALS (Wordt vervolgd.) Heusdennm. 5 u. ds Huijgens Uitwijk, nm. 3 u. ds v. d. Put, Andel Veenvm. 10,30 u. dr Tjalma

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2