Vughterstraat 19, 's-HERTOGENBOSCH, Het SOLIEDSTE en GOEDKOOPSTE adres Jeukend uitslag Kloosterh&lsem voor: TAFEL-, THEE- en ONTBIJTSERVIEZEN, MESSEN, LEPELS EN VORKEN. KRISTAL EN GLAS. VERLAAGDE PRIJZEN, Binnenland Plaatselijk Nieuws f-t Telefoon 715. handelingen bestaat nu daarin de coördi natie vast te stellen tusschen het Rijn landpact en de verdragen van arbitrage in het Oosten, welke Duitschland zelf in zijn voorstellen van 9 Febr. met elkaar in verband heeft gebracht. Naar aanleiding van dit verband tusschen de beoogde overeenkomsten is Frankrijk er steeds op bedacht geweest om Pelen en Tsjecho-Stowakije, met welke landen het verbonden is door verdragen tot het ver- leenen van wederkeerigen bijstand, te be schermen tegen het eventueel niet nakomen van deze arbitrage-verdragen door Duitsch land in de veronderstelling, dat het daardoor slechts handelt volgens den geest van het statuut van den volkenbond, zooals deze ook in de resolutie der vergadering van Genève tot uitdrukking komt, temeer daar het Rijnlandpact volgens de opvatting der Fransche openbare meening Frankrijk niet verhindert zijn Oostelijke geallieerden dien bijstand te verleenen, welken het verleenen wil voor het geval dat Duitschland in strijd met zijn verplichtingen tot geweld overgaat inplaats van een conflict, dat tusschen Duitschland en zijn beide naburen zou kunnen ontstaan, op vriendschappelijke wijze te regelen. Op deze formule die, wat de toekomst van Europa betreft, de grootste politieke gevolgen kan hebben, zal de actie der diplomaten in Locarno zich concentreeren. Het onderhoud dat tusschen Briand, de Fransche minister van buitenlandsche zaken en dr. Luther, de Duitsche rijkskanselier heeft plaats gehad, wordt als een der be langrijkste gebeurtenissen na den oorlog. De indruk is, dat door dit onderhoud ongetwijfeld een toenadering tusschen de standpunten van beide landen tot stand is gekomen. Volgens de Echo de Paris is by het onderhoud, behalve voor het volken- bondsvraagstuk, een compromis-voorstel tot stand gekomen, waarbij Duitschland ver klaart er accoord mede te gaan, dat een scheidsrechterlijke uitspraak verplicht van toepassing zal zyn voor alle vraagstukken, waarover geschil mocht ontstaan, terwijl Frankrijk als concessie daarvoor er van afziet op eigen gelegenheid sancties toe te passen, indien Duitschland de oostelijke arbitrageverdragen zou overtreden. De pactonferentie te Locarno denkt nog deze week het westelyk pact te kunnen afdoen. verzacht en geneest Hulpeloos achtergelaten In een noodwoning in Rijnwyk, te Arnhem, woont by een gezin in een 87 jarige blinde man. Zondag j.l. hoorden de buren den grijsaard roepen en het bleek hun, dat hij zich alleen in het huisje bevond. Men vond den ouden man in vervuilden toestand achtergelaten in een afgesloten vertrekje eenig voedsel was bij hem neergezet. De menschen, bij wie hij inwoont, waren allen uitgegaan om de Westervoortsche kermis te bezoeken. De blinde man werd per autobrancard naar het Gemeente-ziekenhuis overgebracht. Hij woonde bij zijn getrouwde dochter in. De man werd op meer dan ergerlijke wijze behandeld. Het voedsel werd hem toegeworpen en nagenoeg geen zorg aan hem besteed. De stemming van de buren tegenover de dochter, haar man en een 19 jarigen zoon, <iie te zamen 170 in de week verdienen, is vyandelijk. Het gezin wordt voortdurend onder politiegeleide van en naar de woning gebracht. o— Verdronken De 3 jarige F. G., wonende op een schip, dat in de Laakhaven te Den Haag ligt, is Dinsdagavond omstreeks 7 uur in het water van de Laak gevallen. Na korten tijd gelukte het de politie het meisje uit het water te halen, maar het bleek, dat de levensgeesten reeds ge weken waren. De Gem. Geneesk. Dienst heeft het lijkje naar het Ziekenhuis gebracht. Uit Waddingsveen bericht men, dat Dinsdag de echtgenoote van J. A., aldaar, aan de Zuidkade by haar woning in het water is geraakt en verdronken. Dinsdag is uit het Wilhelminakanaal te Tilburg opgehaald het lijk van de 19 jarige Ja. Pa. Ja. den R., wonende aldaar aan de Koningshaven. o— Boerderij afgebrand Maandagmiddag, toen men op de boerde rij van G. D. te Vaassen aan het dorschen was, zag men plotseling, dat stroo, dat bij den motor lag, vlam vatte. Het wakkerde zoo aan dat weldra ook het huis in brand stond en de hevige wind een zee van vuur veroorzaakte. Alles is totaal verbrand. Het vee kon gered worden, slechts eenige kip pen zijn verbrand. o— Door een motorwagen overreden Dinsdagavond laat is te Arnhem de 55- jarige kellner S. H. in de Steenstraat door een motorwagen van lyn 4 gegrepen en een eind medegesleurd. In bewusteloozen toestand werd bjj opgenomen en naar het gemeentelijk ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is hopeloos. Het ongeval is aan eigen onvoorzichtigheid te wyten. o Mishandeld De 61-jarige arbeider K. Drent, te Val- thermond, is op zoodanige wijze mishan deld, dat een zijner polsen op twee plaatsen is gebroken. Onmiddellijk is het slachtof fer naar het ziekenhuis vervoerd. De dader G. is reeds gevankelijk naar Assen over gebracht. o— Diefstal Zondagnacht zijn by den arbeider A. Reurink, te Odoorn, een-en-twintig kippen weggehaald. Een kip lag nog dood by de woning. o— Gevallen Bij het spelen is te Heerlen een doch tertje van L. de Kok aldaar met het aan gezicht in het prikkeldraad gevallen, ten gevolge waarvan een der oogen zoo ernstig wefd verminkt, dat de kleine dit oog zal moeten missen. o— Vergissing De 27-jarige landarbeider F. uit Blya (Fr.), vader van twee kinderen, werd on danks het feit, dat hij van de lichting 1918 was, naar Assen geroepen om daar gedurende 17 dagen ds herhalingsoefenin gen mee te rnaken. Toen hij bij aankomst in de kazerne geen enkele zijner vroegere kennissen ontmoette, kwam hem de zaak toch verdacht voor, hy wendde zich om opheldering tot een officier, dié hem toe voegde, dat men de «menschen maar niet voor de grap* naar Assen haalde. F. liet zich echter niet afschrikken hij diende een schriftelijk verzoek in. Eerst nadat men F. 5 dagen lang in dienst had ge houden, kwam men tot de ontdekking, dat het geheele geval F. berustte op een vergissing o— Het drama in de Schiestraat te Rotterdam Tegen elk der beide Rotterdamsche po litiemannen, die per ongeluk den molenaar Ambrosius dood schoten, eischte het O. M. drie maanden gevangenisstraf, met ontzeg ging van bet recht om gedurende twee jaar by de politie te mogen dienen. o— Het Staphorster bsertje Jr. f Te Staphorst is, naar de «Ned.« meldt, na een ongesteldheid van eenige maanden overleden Jan Stegeman, zoon van wylen Peter Stegeman, bekend als het Staphor- ster boertje. o Ongelukkige val De 19-jarige loodgieter O. J. B., is op het Cromvlietplein te Den Haag gestruikeld en viel met zijn hoofd in een emmer ge vuld met kokende mastiek. Hij kreeg verschillende ernstige brandwonden en werd naar den Centralen Post gebracht. o— Verdronken Te Utrecht is een 5 jarig knaapje in het Merwedekanaal verdronken. Pogingen van een lid der reddingsbrigade, dat ge kleed te water sprong om het ventje te redden, waren vruchteloos. o— De arbeider Groot Bruinderink te Groenlo, die voor eenige dagen op de steenfabriek onder een zwaar beladen wagen beklemd geraakte, is aan de bekomen wonden overleden. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's*Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Hensden. Het eerste gerepareerde schip is Donderdag met goed gevolg van de werf van de firma Bouman te water gelaten. Naar wij vernemen zal thans een zandzuiger op de helling komen om eenige reparalie's te ondergaan. Uit verschillende plaatsen bereiken ons berichten over bloeiende boomen, rijpe aardbeien en frambozen. Zoo staat by den heer W. Wagemakers te Heesbeen een appelboom voor de tweede maal in bloei en werden door Corns, Donkersloot te Aal burg rijpe frambozen geplukt. Almkerk. Naar wy vernemen zal op Woensdag 14 Oc.. a.s. voor 'teerst ver schijnen 't Maandorgaan van de Ring «Altena* der Herv. Jongelingsvereenigingen. De collecte gehouden te Nieuwendyk (gem. Almkerk) voor 't Roode Kruis bracht op ruim f 44. Dezer dagen was het 50 jaar ge leden dat de heer P. v. Kuijk, gep. Gem.- Veldwachter alhier was benoemd tot Bode v. d. Polder «De Zeven Bannen.Voor deze gelegenheid ontving bovengenoemde v. h. Polderbestuur een Wandelstok met zilveren knop. De schilder H. V. alhier, had het ongeluk van een ladder te vallen met 't gevolg dat hy zijn hiel brak. Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Een knecht van den Wagenmaker B. alhier had het ongeluk met zijn hand tusschen een zaagmachine te geraken, welke hy danig bezeerde, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Naar wij vernemen zal er D.V. op 27 Januari alhier een bazar worden gehouden ten bate der Ned. Herv. Schoolvereen. Een bestuur en een commissie, voor die gelegenheid is reeds gevormd. Andel. Onder leiding van den heer F. C. Huijser te Woudrichem is alhier een landbouwcursus opgericht. In het gebouw der v. m. openbare school zal Zonnag a.s. optreden Ds. A. B. van der Put. In het vervolg zal de dienst wederom ln de Ned. Herv. Kerk worden gehouden. Naar we vernemen hebben de ver- eenigde melkveehouders alhier het contract met de Stoomzuivelfabriek «De Bommeler- waard* te Ammerzoden wederom verlengd. Capelle. Donderdagmorgen, 8 dezer, circa 7 uur had de heer P. R. het onge luk op den Winterdijk alhier met zyn auto tegen een boom terecht te komen. De inzittenden kwamen met den schrik en lichte verwondingen vry. De materieele schade is aanzienlyk. Door de meisjesvereen, op G. G. te 's-Bosch, Sprang 's-Gravemoer en Vrjj- hoeve-Capelle is een kring gevormd, die ten doel heeft het vereenigiogsleven onder ling en ook afzonderlijk te verbreiden en te verdiepen. Vooral in den tijd, waarin de vrouw al meer met allerlei vraagstukken in aanmerking komt en terwijl de onge loovige vrouwenwereld zich inspant om alle terrein voor haar ideaal te veroveren, is het dringenden eisch, om de meisjes van Geref. levensopvatting beginselen te laten bestudeeren naar den eisch van Gods woord. Woensdag a.s, des avonds te 7 uur zal D. V. voor de Jongelingsvereen. alhier optreden de heer L. Penning met een rede getiteld«Rijsindrukken en Historische herinneringen uit Hongarije.Het is bijna onnoodig allen op te wekken om dezen avond in de Geref. Kerk aanwezig te zijn om naar dit interessante onderwerp te luis teren. De spreker zelf biedt voldoende waarborg voor een aangenamen en leer- zamen arbeid. Gedurende de maand September werden op de secretarie voor de vleesch- keuringswet aangegeven 19 runderen, 53 varkens en 6 geiten. Donderdagavond 8 October terga derde het bestuur der Gemengde Zangver. »'t Rozenknopje* in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier ter bespreking van de plannen tot het houden van een muziek- en zangconcours in 1926 ter ge legenheid van het 15-jarig bestaan der vereeniging. Ongeveer half acht opent de Voorzitter de WelEd. Heer W. G. Trefiers, de vergadering en zette met welgekozen woorden het doel der vergadering uiteen. De aanwezigen konden zich met het ge sprokene vereenigen waarna de volgende commissieleden werden gekozen J. Michaël W. J. van Nieuwenhuizen, A. E. Dekkers Jzn., C. J. v. d. Hoek, H. J. Spierings, R. Middelkoop en A. Christ. Als Voorzitter der commissie werd be noemd de heer A. L. Sneep, bestuurslid van de feestvierende vereeniging. Op voor stel van den heer J. Michaël werd staande de vergadering de gelegenheid tot inschrij ving deelname in het garantiefonds opge steld. Van deze gelegenheid werd goed gebruik gemaakt en er werd al reeds voor een flink bedrag geteekend. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering. Eethen. Vergadering van den Ge meenteraad, op Vrjjdag 9 October 1925, des voormiddags 10 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente rekening over 1924. 3. Vaststelling gemeente-begrooting '26 4. Wijziging gememeente-begrooting '25 5. Benoeming lid dzr schattingscomm. Land van Altena. Het Dag. bestuur van de Noord-Brab. Maatschappij van Land bouw heeft het voornemen voor deze streek in 1926 een wedstrijd uit te schrijven voor het teelen van goede gewasschen. Wy gelooven wel dat dit een stap is in de goede richting en dat menig land bouwer tot nog meer activiteit zal aan sporen. Niesiwendijk. Deze week werden voor de Nieuwendyksche eierenveiling verzonden naar de Rotterdamsche consumptieveiling 2589 stuks. Men besteedde voor groote eieren f 10.60, kleine f 8.00, eenden f 8.50, Kalkoen f 12.00 alles per 100 stuks. Op Zondag 18 October zal door de Geref. Jongel. Vereen. «De Zaaier* een propaganda-vergadering gehouden wor den in het Instituutlokaal des avonds 6 uur. Er zullen 2 onderwerpen geleverd worden. Ie De verzoeking in de Woestijn. 2e Beroepskeuze. De alhier gehouden collecte voor het Roode Kruis bracht f 44,21, op. Veen. Op Woensdag 14 October a.s. des nam. half zeven, hoopt Ds. Roelofse uit Zeist voor de Geref. Gemeente op te treden. Donderdagavond d.a.v. hoopt Z. Eerw. te Aalst te prediken. De vórige week had de 18-jarige fruit plukker H. S. het ongeluk ter hoogte van plm. 7 meter uit een boom in een sloot te vallen. Wonder boven wonder kwam hij met den schrik en een nat pak vrij. Een openbare vergadering van den Raad is belegd tegen heden Vrijdag 9 Oct. des voorm. 10 uur. Woensdagavond had de heer G. J. Bouman uit Aalburg het ongeluk met zijn motorrijwiel op den Hoogen Maasdyk te vallen en wel tengevolge van knikken in den weg, waardoor hy zijn stuur kwijt raakte. Hevig bloedend en geheel buiten kennis werd hij opgenomen en in de juist passeerende auto van den Kantonrechter van Heusden gelegd, die den gewonde naar de woning van dokter Schmitz bracht. Behalve eene groote hoofdwond kon de dokter gelukkig slechts enkele kneuzingen van lichten aard constateeren, zoodat levens gevaar is uitgesloten. Nadat hechting had plaats gevonden werd Bouman ter verdere verpleging vervoerd naar de woning zyner schoonouders alhier. Aan den heer B. van Wijk, onder wijzer aan de openbare school, is wegens ziekte eene maand verlenging van verlof toegestaan. Sprang, A.s. Dinsdagavond zal alhier in de zaal van den Chr. Volksbond op treden de heer A. Stapelkamp uit den Haag, met het onderwerp «De beteekenis van het voorontwerp tot verbinding van Coll. arbeiders contracten*. Maandagavond zal de afd. «Patri monium* alhier in vergadering bijeen ko men. Da agenda vermeld voorstel nieuwe leden. Bespreking agenda jaar vergade ring Chr. volksbond en benoeming afge vaardigde. 15 October des avonds 7.30 uur hoopt den Chr. Volksbond alhier in haar 6e jaarvergadering by een te komen. De agenda vermeld een tweetal onderwerpen iden J. van respectievelijk in te Willigenburg en Joh. Heden Zaterdagm ddag 4 uur zal de leesbibliotheek in de zaal van den Chr. Volksbond geopend worden. Dezen zomee zijn weer een flinke hoeveelheid nieuwr boeken aangekocht. Wijk. Het aantal huisslachtingen in deze gemeente in het 3e kwartaal vau dit jaar bedraagt slechts 1. De toemaatscharing op het Wijker- zand zal plaats hebben op Woensdag 14 Oct. a.s., des nam. 1 Onder uur. Waspik. Onder enorme blijken van belangstelling trad deze week in het hu welijk de Heer J. de Bas en Mej. E. J. A. Ruitenberg. De inzegening had plaats in de Ned. Herv. kerk door Ds. H. Aker sloot van Hautenroos uit Sas van Gent. Op denzelfden dag vierden de ouders der bruid, de Heer J. Ruitenberg-Boezer hun zilveren bruiloft. De kerk was schier te klein om alle belangstellenden te bevatten. Het geheele personeel der scheepsbouw- werven had een halven dag vrij met be houd van loon, terwyl ieder nog een ex- tratje in ontvangst had te nemen. Moge het de jonggehuwden en hun familie steeds naar wensch gaan. Naar wy thans met zekerheid ver nemen, zal het rijkspostkantoor hier in een hulpkantoor wordeu omgezet. Plannen voor de verbouwing zijn reeds klaar. Het Kerkpad zal hier eene nieuwe bestrating krijgen. De keislag zal vervan gen door keien, die reeds aangevoerd zijn Een auto der firma Ruiterbe»— die bruiloftsgasten vervoerde, reed de 1 morgen onder de gemeente Capelle (L' begat) tegen een boom. Een der inzitt den bekwam slechts lichte kwetsuren, wijl de overigen met den schrik vrij kv De auto werd nogal erg beschadigd. Werkendam. Heden (Zaterdagmiddag) zal onze voetbalvereen. W-V.V. I te Go- rinchem een voetbal match houden tegen «Vitesse* aldaar. Woensdagavond j.l. trad in hf gebouw voor de Chr. Jongel.-vereen »A dreas* op Ds. P. Zandt van Delft. ZEervt tl had tot tekst gekozen, Joh. 4 vers 19 J Op zeer du olijke wyze zette de begaafd j redenaar uiteen, de liefde van God zijne kinderen. De zaal was geheel gevuld. - Naar wij vernemen hoopt Ds. deze winter nog eens een spreekbeurt vooi k de Jongel -vereen te houden. Woensdag 14 Oct. as. nam. 7 uu hoopt Ds. Croes van Busdam op te trede in de Chr. Geref. kerk alhier. Woudrichem. Fruitveiling van 2 0ct.jl. De aanvoer was iets kleiner dan de vorige week. Prijzen zijn als volgt William Duchese (extra groot) 30 ct. p. stuk. Bonne Louis Beurre Claseau Star appelen Goudreinetten Kafappelen Campagne zoet Langzuur Val appelen Andijvie Roode kool Witte kool Savoije kool Gedurende de maand Septemb* werden ter gemeente-secretarie ter ke aangegeven 9 koeien, 39 varkens, veren en 1 nuchter kalf. Lij gehouden aanbesteding is c levering van steenkolen en anthraciet vot het gemeentehuis en de beide openbai scholen voor het seisoen 192526 gegun, aan G. Struik alhier. De afd. Woudrichem van den Bon van melkveehouders ontving bericht dat vanaf 1 Oct. 1.1. de melkprijs met 1 ceni per liter is verhoogd. Vanaf dien datum vangt ook de kas-premie aa lie V* noegzame levering 1 ct. per iter - !<e dragen. Voorts kan 1 ct. pe it< worden betaald voor 1ste klasse melk. Znilichem, Maandag j.l geraakte J v. d. Bogeral Az. met paard en kar, welke] kar beladen was met suikerbieten, in eer sloot aan de Uilkersteeg. Met veel mc^it* wist men dit gespan weer op het drog te krijgen. Alleen werd eenige materieel schade aangericht, terwyl geen persoonlyk ongelukken voorkwamen. 65 ct. P- K.G. 25 16-19 18—22 12—15 13—16 11—14 10 12£ 3— 4 1— 5£ 2 s 5, 5 10 Firma ALPH. HUPSCH MM—nagiffnrH*Tr«aKaroistsses ms behoeft U niet meer te kwellen. Akker's Kloosterbalsem helpt snel en zeker, de jeuk verdwijnt reeds bij het insmeren, zoo gauw dringt de Kloosterbalsem in de huid. —o— J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2