Buitenland Plaatselijk Meiivvs kelder onder den grond een num- merateur gevonden. De steenen die bij de fabricatie van de bons gediend hebben, zouden door L. F. in den mond van de Schiehaven te water zijn geworpen. De recherche heeft ruim 200 val- sche zilverbons in beslag genomen, verschillend genommerd, maar alle van de Serie G. B. o— Auto door trein gegrepen. De trein van 2 uur uit Roosendaal naar Rotterdam heeft Zaterdagmid dag den voerman Tak, uit Zegge, met zijn vrachtauto aangereden. De auto werd vernield. Een ventje uit Roo sendaal genaamd de Bruijn, dat mee reed werd gedood. De aanrijding ge schiedde op den beruchten onbe- waakten overweg onder Oudenbosch. o Branden. Vrijdagmiddag is onder de g^rn. Vrouwepolder op Walcheren door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in een schuur van den land bouwer Goedbloed. Hoewel de eige naar pogingen in het werk stelde den brand te blusschen en daarbij vrij ernstige brandwonden aan ar men en hoofd bekwam, is de schuur tot den grond toe afgebrand. Be halve de bezittingen van den eige naar ging een vrij aanzienlijke hoe veelheid hooi aan anderen toebehoo- rende, verloren. Verzekering dekt de schade. o— Te Hollandsche veld is door on bekende oorzaak de woning, be woond door Kroesen, tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel is niets gered. o— Berooving. In den Vrijdag te Vlissingen aan gekomen mail trein is een Engelsch- man gedurende den nacht beroofd van 30 pond sterling. o— Ongelukken. In de houtzagerij en timmerfabr. van den heer v. K. te Tilburg, is de arbeider v. d. S. tusschen een zaag machine geraakt met het gevolg, dat zijn arm nagenoeg geheel is afge zaagd. o— Een 17-jarige blikslagers knecht kwam met beide handen ondereen z.g. blikstamper in de conservenfa- briek der jfirma Wouterloo te Leiden. 3 vingertoppen van de linkerhand en den rechterwijsvinger werden den jongen afgekneld. o— Vrijdagmiddag is in den Houtrak- polder een 18-jarige jongen, afkom stig uit Zwanenburg, in aanraking gekomen met een electrischen draad, tengevolge waarvan hij dood neer stortte. De arbeider W. v. Sch. te Made werd Zaterdagmorgen in een water put achter zijn woning verdronken gevonden, v. Sch. leed sinds eenigen tijd aan geestesstoornis. o— De Maas valt. Het water van de Maas bij Roer mond is wederom zoodanig geval len, dat schepen met een grootere vaardiepte dan 1.60 M. op het rivier vak Roermond-Venlo gevaar loopen te Kessel aan den grond te raken. o— Een duur betaalde vergissing. De vrouw van den landbouwer W. te Groot Driene onder Hengelo, heeft een bedrag van f 80 aan bankbil jetten, die in een krant waren gewik keld, in de kachel geworpen. De bil jetten zijn verbrand. o— Nekkramp. Te Assendelft is het dochtertje van den heer F. aan nekkramp overle den. o— Auto^ongelukken. De motorwedstrijden te Sapper- meer door een noodlottig ongeval gestaakt. Onder uitstekende weersomstan digheden en duizenden toeschouwers werden heden de motorwedstrijden gehouden te Sappermeer. Nadat er nog slechts enkele series verreden waren werd de wedstrijd even plotseling als droevig afgebro ken tengevolge van een motor-onge luk, hetwelk een tweetal jongens het leven kostte. Op een gegeven moment reden 3 rijders Van Riesen, Raangs en Rie- bingh in de baan. Van Riesen reed voorop en Raangs was tweede. Laatsgenoemde raakte het beheer over zijn motor kwijt en sprong er af. De motor reed alleen door en kwam tusschen zeven jongens te recht, die zich ter bijwoning van den wedstrijd in het gras verscho len hadden. Twee jongens te weten Eisse en Bakker respectievelijk 12 en 14 jaar oud werden den schedel ingedrukt en waren onmiddellijk dood, terwijl hun vriendjes lichte kneuzingen opliepen. De wedstrijd werd onmiddellijk gestaakt. Zaterdagnamiddag passeerde een auto van Bus' Stoomboot Mij. te Haarlem het kruispunt Schoterweg- Kennemerstraat. Achter op den wa gen zat het zoontje van den heer Bijster. De jongen wilde van de auto springen, maar viel en raakte met zijn hoofd onder een der wielen. De knaap kreeg een hersenschuddingen overleed spoedig daarna in het zie kenhuis „St. Johannes de Deo". Vijf kinderen gewond. Zaterdagmiddag óm 4 uur reed de heer M. in de Pr. Hendrikstraat te Eindhoven zijn nieuwen Studebaker achterwaarts de garage uit om het sturen van dezen wagen verder aan te leeren. Op een gegeven oogen- blik schakelde hij verkeerd in op de vierde versnelling en gaf volgas. Hij reed het trottoir op op en drukte vijf daar spelende kleine kinderen tegen den muur eener woning. Het jongetje K. werd de borst kas ingedrukt en verkeert in levens gevaar. Het jongetje de J. bekwam een ernstig beenfractuur, terwijl de drie andere kleinen lichtere kwets uren bekwamen. De beide eerste kinderen zijn naar het R. K. gasthuis vervoerd. De auto is in beslag genomen en bleek geheel in orde te zijn. De heer M. die zich vrijwillig naar het politie bureau begaf, kon na verhoor weer naar huis terugkeeren. o— Surseance van betaling aangevraagd. Men meldt uit Waalwijk: De kassiers P. van Gastel en Zn. te Dongen staakten Donderdag hun betalingen. Voor de schoen- en lederindustrie te Dongen beteekent zulks een ramp. £%ableöeit voor zangers Trein in een rivier. 12 Dooden Naar uit Rome wordt gemeld, heeft er een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad bij Catanzaro in Calabrië. Een spoorbrug tusschen Bagoiato en Guandèvalle stortte in, juist toen er een trein passeerde. De trein viel in het water en het reddings werk was zeer moeilijk. Twaalf personen worden vermist en talrijke personen werden gewond. Volgens latere berichten is de brug in gestort, doordien de rivier tengevolge van de hevige regens sterk gezwollen was en met ongewone kracht stroomde. Ook 2 andere spoorwegbruggen op het zelfde traject zyn ingestort, waarvan één weer op het oogenblik, dat er een trein over ging. In dit geval viel alleen de locomotief in het water, zoodat geen men- schenlevens te betreuren zijn. De onderstaatssecretaris van het ver keerswezen en talrijke autoriteiten zijn naar de plaats van het ongeluk vertrokken om de herstelwerkzaamheden te regeleen. o— Ontploffing by een operatie Een tragisch ongeval, gelijk er nog nimmer één in de annalen van de Britsche geneeskunde werd opgeteekend, i3 in het Mariaziekenhuis te Stratford voorgevallen. Tgdens de operatie van een patiënt, die een ongeluk met een automobiel had ge had, ontplofte een toestel in den mond van den patiënt, waardoor deze binnen tien minuten overleed. De dokter zeide, de operatie reeds hon derden keeren op de zelfde wjjze te heb ben toegepast en verklaarde, dat er geen vlam bg het toestel gehouden werd. Men staat tot dusver voor een raadsel, —o— De zeemansstaking in Zuid-Afrika afgeloopen Men raag de zeemansstaking geëindigd achten. De voorwaarden voor de regeling, die door de readers zijn aanvaard, zijn 4o. de reeders trekken alle vervolgingeu in 2o. er worden geen slachtoffers gemaakt 3o. geen vervolgingen óy aankomst in En geland. De uitslag van de geheime stemming is, dat 311 mannen hebben gestemd vóór een bijleggen voor de staking en 230 er tegen. o— Motorfiets contra auto Te Kortrijk is een motorfiets, bestuurd door een jonge dame, terwyl in den zij- spanwagen haar 22-jarige zuster zat, in botsing gekomen met een auto. De dame, die de motor bestuurde, werd ernstig ge wond, haar zuster gedood. Een milionnair van Vizcaya (Spanje) heeft bij de politie aangifte gedaan van een diefstal van aandeelen en juweelen, ten bedrage van ruim 100.000 pesetas. Hij deelde de politie mede, dat zijn vrouw hoogstwaarschijnlijk de schuldige is. o Een wonderbaarlijke redding Bij Panama 18 mjjlen buiten de kust, is een Amerikaansch matroos, die 23 uur tevoren over boord was gevallen, door een voorbijvarend stoomschip opgepikt. De man had zich al dien tijd moeten verdedigen tegen haaien, die hij zich van het lijf wist te houden met een stuk hout, dat hij [ge grepen had./ o— Sneeuw te New-York Iri den geheelen staat New York is sneeuw gevallen. De dag van Zaterdag was de koudste 10 October, die tot nu toe geregistreerd werd. De vliegwedstrijden zijn afgelast wegens den hevigen wind. o— Hevige tooneelen en wanordelijkheden zijn te Freemantle voorgevallen bij de ope ning der Australische verkiezingscampagne. De politie moest meermalen met geweld optreden. Voor Dames- en Kinder confectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Van de werf van de firma de Haan Oarlemans te Heusden werd heden met goed gevolg te water gelaten het stalen Rijnschip *Spes« gebouwd voor den heer Th. Joosten te Engelen. Afme tingen van het schip zijn lengte 60 Meter, breedte 7.93 en holte 2.35 Mrter. Het laadvermogen bedraagt ruim 800 ton. Op de vrijgekomen helling werd de kiel gelegd voor een Dortmund-Ems-kanaalschip voor Duitsche rekening. Naar wij vernemen, staat de heer M, Uhl, directeur van het post- en tele graafkantoor alhier, nummer een op de voordracht voor directeur van het post kantoor te Valkenburg. Op de heden avond te houden ver gadering der Debatingclub »St. Catharina* zal door de weleerw. heer kapelaan v. d. Vleuten eene lezing "worden gehouden over de geschiedenis van Heusden. Aalbnrg Ten nadeele van den koop man D. Bouman alhier, zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag konijnen ont vreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Beneden-Langstraat. De handel in aardappelen neemt gestadig toe, nu voor ie aflevering voor de winterprovisie is be gonnen. De prijzen worden ook stijver. Momenteel besteedt men voor eigenheimers f 3,25 k f 3.50, roode star f 4.00 a f 4.25 en bravos's f 4.25 f 4 50 per H.L. Onder de eigenheimers vindt men het meeste bederf. Dassen. Een twintigtal gevallen van typhus heeft zich in deze gemeente voor gedaan. De oorzaak wordt toegeschreven aan het slechte drinkwater. Door den Inspecteur der Volksgezondheid zijn uitgebreide onderzoekingen ingesteld. J.l. Zaterdag bad den heer A. v. d. W. alhier het ongeluk, terwyl hij een defect aan het Electr. net moest herstellen, met den electr. draad in aanraking te komen. Gelukkig wist den heer v. d. S. door 't stuk slaan van een stop, hem nog bijtyds te redden. Beroepen bij de Geref. Kerk alhier Ds. E. J. van Voorst te Klootwyk. Elshont. Onmiddellijk na den brand, welke woning en schuur van den land bouwer Van Herpt in de asch legde, waren vele rappe handen aan 't werk om de ruïne op te ruimen en de steenen af te bikken. »Op initiatief n.l. van den WeiEerw. heer J. Willems, kapelaan alhier, hadden de leden van den jongen boerenstand zich ge heel belangeloos voor dezen arbeid beschik baar gesteld, en kan nu de wederopbouw met spoed geschieden. De hier opgerichte landbouwcursus, geeft onder leiding van den heer A. Willems, hoofd der school en landbouw- leeraar, weder gedurende dezen winter onderricht in de landbouwvakken aan be langhebbenden. De eerste les had reeds plaats en telde 14 deelnemerswel een bewijs dat dit streven, dat zoozeer in het belang van de boeren is, waardeering ondervindt. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, wordt voorloopig vastgesteld de gemeenterekening over 1924 en wordt door B. en W. aangeboden de begrooting over 1926. Met ingang van 16 October wordt be noemd als onderwijzeres aan de openbare lagere school mej. C. C. van Willigen te Nunspeet. In beginsel wordt na breedvoerige dis cussie besloten geene leges te heffen voor af te geven ventbewijzen, terwijl wordt goedgevonden aan P. Faro alhfer een bouwterrein te verkoopen aan den haven- loswal. Drunen, Veiling van 8 Oct. 1925. Snijboonen 1420 ct. per K.G. Appelen 2 26 999 Lemoen appel I 26 99» Sterappel 12—17 9 9 9 Kafappel 1316 999 Fransche schijvers 11 15| 999 Goudreinette 1014 >99 Groningerkroon 12 14 999 Landsbergerreinette 11 14 999 Dubb. Bellefleuren 1213 999 Pippeling 913 999 Bellefleuren 8 —12 999 Ossenkoppen 10 12j 999 Dirk appel 9 12| 9 9 Wijn appel 8111 999 Benderzoet 7 10| 999 Campagne zoet 5 —10 9 9 Zoete bellefleuren 4 9 9 9 9 Zon zoet 7 8g 9 9 Tulpzoet 610 999 Beurré Ciasgeau 22 47 999 St. Remie 21 34 999 Rietperen 27 9 9 9 Stoofperen 20 26 999 Princessenboonen 1035 999 Stamhoonen 12 22 999 Spruitjes 5 25 999 Peen 1 2J 9 9 9 Juin 5 7j 9 9 9 Spinazie 2 4 9 9 9 Witte kool 1 8j 9 9 stuk. 7999 Roode kool Savoye kool Spits kool 1 2g 9 9 9 Bloemkool 4 16 999 Andijvie 120275 9 100 K.G. Knolseldery 200 475 999 Rammenas 100 180 999 Noten - 40—85 9 9 100 Kroten 300 425 9 9 bos. Peen 200 300 999 Pre ij 750—2450 9 9 Herpt. Woensdagavond vergaderde de Coöp. Stoomzuizelfabriek St. 9Ïsidorus« in café Verhoeven. Het aftredend bestuurslid J. P. Winkel werd met overgroote meerderheid van stem men herkozen. De commissie van toezicht op de hande lingen van het bestuur werd by acclamatie wederom samengesteld uit de heeren G. v. Oudheusden, J. M. A. v. Bokhoven en Chr. v. Herpt. Besloten werd de volle melk te leveren naar Rotterdam Dinsdag, Woensdag en Vrij dag van iedere week d 14 cent per liter, de overige dagen de ondermeik k 4J cent per liter. Zulks tot 1 Maart 1926. De directeur achtte het gewenscht te zorgen dat er steeds goede melk naar Rotterdam gaat, deze van ieder lid op deugdelijkheid te controieeren. Is de melk niet goed dan krijgen de leden ze terug overigens heeft men zekerheid dat wat weg gaat van goede kwaliteit is. Bij de rondvraag stelde het lid van Herpt voor om nu men er toe overgaat de melk der leden te keuren, deze ook op zuiverheid uit te betalen. De kwaliteit der melk kan hierdoor omhoog gaatt. Ook zou hy het raadzaam vinden de melk van iedere koe der leden 3 4 maal per jaar gratis te controleeren dan konden de leden zoowat nagaan welke hun beste koeien waren. Ook beval hy een keuring van koeien aan om de leden zoodoende ook met de kwaliteit van hun vee ook wat het exte rieur betreft op de hoogte te brengen. Hij beval het een en ander bij het bestuur ter overweging aan en hoopte dat dit met voorstellen hierin zou komen. Na een dankwoord aan de zeereerw. heeren W. Timmermans en H. Koeken pastoors van Herpt en Hedikhuizen voor hunne belangstelling sloot de voorzitter de vergadering Kaatsheuvel. Bij het pnlprijden zakte een gedeelte van den oprijdam over de voor het erf liggende sloot bij den landbouwer P. Verschuren in den Berkdyk weg. De gebrekkige Z., die de kar reed, kwam onder de zware vracht terecht en werd zwaar gekneusd opgenomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. Loon op Zand. A. M, v. d. H. 24 jaar, landbouwer alhier, was door den kan tonrechter veroordeeld tot f 15 boete subs 10 digen hechtenis, wegens overtreding der jachtwet, 't Ging hoofdzakelijk over het al dan niet vergunning hebben door beklaagde. Met bevestiging van het vonnis eischte het O. M. f 15 boete subs. 3 d. hechtenis. Mr. Van Besouw, Den Bosch, pleitte vrijspraak. Poederoijen. De Fanfare 9Piins Hendrik* te Aalst zal 17 Oct. a.s. een uitvoering geven in café Van Dalen alhier. Raamsdonksveer. Mej. M. kwam te vallen en bekwam daardoor een heup ontwrichting. Sprang; Maandagavond kwam de afd. 9 Patrimonium alhier in vergadering bijeen. Na opening werden de notulen gelezen. Be sproken werd de agenda voor de te houden 6e jaarvergadering van den Chr. Volks bond. Tot afgevaardigden werden benoemd de leden P. Wagemakers en Jac. Ophorst. Aan het slot werd besloten de winter- caropagne en werd de vergadering gesloten door den Secretaris. Over de maand September werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijks postspaarbank belegd f 2480.56 en terug betaald f 6487.49. Vlijmen. L, v. d. L mandenmaker alhier, was door den kantonrechter veroor deeld ter zake van overtreding der visschery- wet te Haarsteeg. De zaak kwam in hooger beroep in be handeling, doch werd uitgesteld tot 22 Oct. a.s. Fruitveiling van 9 Oct. jl. K.G. appelen1120 stuks noten324 stuks volgt 25 —42 ct. p. K.G. 16—19 81-11 14—16 10—131 10—13 9 -12 11 —14 8 —10 8—10 16—18 3J-5J 55 l1 1s Woadrichem. Aanvoer: 4170 K.G. peren; 1500 andijvie. Prijzen zijn als Beurre Claseau Maagdeperen I Maagdeperen II Stoofperen Goudreinetten Zure Bellefleuren Zoete Bellefleuren Campagnezoet Armgaarden (val) Bloemzoet (val) Starappelen Valappelen Noten Andijvie Vrijdagavond 16 October a.s. zal in café H. J. van Gooi de firma Van Nelle uit Rotterdam een theeavondje houden. Gezien het reuzensucces dat zij op andere plaatsen daarmede behaalde, twijfelen wy niet, of het zal ook hier niet aan belang stelling ontbreken. Werkendam. Op Maandag 19 Oct. a.s. zal er een gecombineerde vergadering worden gehouden in het gebouw voor Chr. belangen door de navolgende Geref. Vereen, de'Jonged. vereen. 9 Wie den arme geeft, leent den Heere,« Meisjesvereen. 9Priscilla,« Mesjesvereen. »Dient den Heere,« Jonge!, vereen. 9Timotheus,« Knapen vereen. 9Sa* muëi,« Zangvereen. 9Ha!eluja« en het Kinderkoor, ten einde tot overeenstemming te komen dat de uitvoeringen der vereen, niet op een en denzelfden datum zullen vallen. De voetbalmatch Zaterdag j I. tegen A. O. V. te Gorinchem gehouden door W. V. V. I alhier eindigde met 60 in het voordeel van eerstgemelde vereen. Vorige week Dinsdag werd besloten de Harmonie-vereen. 9Concordia« wegens gebrek aan leden op te heffen. Da bazar vorige week Dinsdag en Woensdag in het gebouw voor Chr. be langen door de Geref. Meisjesvereen. »Priscilla« gehouden, mag goed geslaagd heeten. De eerste avond was alles te half tien verkocht zoodat al vroeg de deuren gesloten moesten worden. Woens dagavond had het sluitingsuur te ruim 10 uur plaats, ook dien avond was alles ver kocht. De schaal-opbrengst bedroeg f 300. »Priscilla« kan met genoegen op dezen avond terug zien en het doel dezer onder neming, het aankooopen van een orgel, is dan ook bereidt. Waspik. By den landbouwer W. Z. bleef een kalf dood in de wei. Het vleesch werd voor de consumptie afge keurd en in den grond gestopt. Een lee- lijke schadepost. Een pak verloren waschgoed werd gevonden en bij den veldwachter den heer G. de Koning gebracht, waar de eigenaar het kan terugbekomen. De handel in de aardappelen wordt steeds levendiger. De prijzen zijn thans vastgesteld, by levering in de gemeente Eigenhijmers f 3.Roode Ster f 3.50 per H. L. Buiten de gemeente worden vervoerkosten in rekening gebracht. —o— —o— >«d je vronw moet je het maar hebben 's-Gravemoer. Vrydag hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering bygewoond door alle leden. 9 II 15 999 9 napoleon 40 —52 9 9 Louis pont 49 9 9 9 1 80 9 9 99 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9100 stuk. 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2