liiiuieiiland Gevonden voorwerpen. Plaatselijk Nieuws, testeert clan ook tegen het doorhem gezegde. ;Vervolgens wfordt een kleine in structie voor d en gem.-ontvanger vastgesteld, waarin de bepaling voor komt, dat hij het aanwezige kasgeld boven f 2500 moet storten bij een door B. en W. aan te wijzen bankin stelling. .Vastgesteld wordt het suppletoire kohier der hondenbelasting over '2*= ten bedrage van f30. Gewijzigd wordt de begr. voor '25 volgens door B. en W. aangeboden ontwerp-besluit. Aan B. en tW'. wordt nog machti ging verleend tot verkoop van in den toren aanwezige .oude materi alen. Bij de rondvraag bespreekt het lid v. Straten de mogelijkheid van kostelooze behandeling bij bevalling in sommige gevallen, bijv. bij ziekte van den man, waarop de openbare vergadering wordt gesloten <en de Raad overgaat in geheime zitting. ,N "TRheumatiek, Influenza, Griep MijnnaTdt's ;SANAPIRIN- Tabletten Het financieel beleid te Roosendaal. in een te Roosendaal gehouden vergadering van belasting betalende ingezetenen dier gemeente, is op ern stige wijze'tverzet tegen cle dreigende belastingverhooging tot uiting geko men. De vergadering, welke stond onder leiding van een zich daartoe gevormd hebbend Bezuinigings co mité, was door ruim 1500 personen bezocht. Besloten werd aan den raad een adres te zenden, waarin o.m. wordt aangedrongen op het terugnemen van het wegenplan, in het Rietspoor, al thans zoodanige bepalingen te tref fen, dat niet de gemeente doch de rechtstreeks belanghebbenden de voor de gemeenten uitgetrokken be dragen voor hun rekening nemen. Voorts het stopzetten pf verminderen van verderen woningbouw, na geble ken mogelijkheid; zoo streng mo gelijk bezuiniging op de gemeente lijke uitgaven in alle onderdeden. In het adres wordt verder mede gedeeld, dat men zich heeft gecon stitueerd als een bezuinigings comité, dat zich ten doel stelt langs orde lijken weg na te gaan op welke uit gaven de gemeente zou kunnen be zuinigen. De ramp te Borcuïo. De kapiteins, officieren en kader van de genie en motordienst, die te Borculo werkzaam zijn geweest, heb ben aan de heeren Ten Raa en Wijn bergen respectievelijk gemeente ar chitect en opzichter Heidemaatschap pij een fraaie zilveren medaille ver leend, voorzien van inscriptie met bijbehoorende schoon uitgevoerde gecalligrafeerde oorkonde. De oor konde vermeldt de dankbetuiging van de militairen aan de genoemde heeren voor de aangename samen werking. o— Maar toen zijn oogen ronddwaal- dwaalden, bemerkte hij wel, hoe hij zich vergiste. Hij zag den somberen wagen van, binnen, die geheel vreemde omgeving, hij rook den vui- len stank van alcohol, den walm van de lamp enz. hij zag vooral de lee- lijke gezichten van Zéphyrine en den Slak, die allerlei greinzen trokken, daar zij beproefden om te lachen. Geen wonder, dat de kleine jon gen doodelijk verschrikt werd en be gon te gillen. Alle donders, riep de Slak uit, hij Zal de heele buurt bij elkaar schreeuwen en dan zijn wij verlo ren. Probeer toch hem stil te krij gen. Zéphyrine boog zich over het kind, maar zij had volstrekt geen verstand om met kleine kinderen om te gaan. Als hij maar geen stuipen krijgt, zeide zij. Jean begon nog harder te gillen, hij poogde zich los te wringen uit de handen van Zéphyrine, hij wilde w7egloopen. Heb je geen venkelwater, dat moet zoo goed wezen als kinderen schrei en, zei mijn moeder altijd. Neen, maar ik zal hem eens een flink pak slaag geven, dat zal beter helpen. Wacht even, hernam nu de Slak, ik heb nog wat beters, vooral omdat hij een heele poos zijn bek moet houden. Hij nam. een glas en een flesch De staking bij Wilton opgeheven. In de Zaterdagmiddag te Rotter dam gehouden vergadering van het stakende personeel van Wilton's scheepswerf, is na een uiteenzetting van den toestand door den heer Oosterhoorn met algem. stemmen be sloten, de door de firma aangebo den concessie van betaling van twee en een half uur loon per week méér te aanvaarden, zoodat de areidb Maandag morgen werd hervat. Bo vendien wordt 25 pCt. overwerk- uitgekeerd. In de Zaterdagochtend gehouden vergadering, die alleen toegankelijk was voor stakers bij de firma P. Smit Jr., werd het advies van de° or ganisatie om ook bij die .firma het werk te hervatten met een meerder heid van 600 tegen 109 stemmen ver worpen, hoofdzakelijk omdat de mannen bij Smit al namen zij met den loonbijslag genoegen, nog niet ten volle hetzelfde weekloon als bij Wilton zouden trekken. o— Brandstichting. Te Winschoten is gearresteerd P. S. aldaar, verdacht van brandstich ting op Hemelvaartsdag 1924. o Een oneerlijke besteller. Een ltaliaansche schoenmaker en zijn Fransche vrouw waren naar Holland gekomen, om een nieuw be staan te zoeken. Ze stapten Vrijdag avond op het Beurstation te R'dam uit den trein en omdat ze geldnoo- dig hadden vroegen ze een besteller, dien ze om zijn witte kiel en genum merde pet vertrouwden, den weg naar een wisselkantoor. De man stel de voor, dat hij wat geld voor hen zou wisselen. Hij kreeg een biljet van duizend Fransche francs en gaf den vreemdelingen al vast een paar gul den, hun verzoekend te wachten, tot hij terugkwam. Het heerschap is echter niet meer komen opdagen en de bestolenen hebben eenige uren door de stad gezworven, op zoek naar een politiebureau. Ze konden zich niet verstaanbaar maken. De politie is den dader op het spoor. o Bloemstukken. Menigeen zal zich wel hebben af gevraagd wat er nu gebeurt met de bijna ontelbare bouquetten en bloem stukken ongeveer 350 welke H. M. op haar triomftocht door ons Zuidelijk gewest in ontvangst heeft willen nemen, zegt de „Telegr.," In een specialen spoorwagen wor- djen de bloemen bewaard en ver zorgd tot deze op het Loo aankomen en in de hall zullen worden tentoon gesteld. 'tls vooral in de ochtend uren naar men ons van welinge lichte zijde mededeelde, een gelief koosde ontspanning van H. M. deze herinneringen aan haar bezoeken nog eens te bezichtigen. De linten mfet opschriften worden, wanneer de bloemen verwelkt zijn, in het archief bewaard. o— Een rare sinjeur. De centrale recherche heeft te Am sterdam aangehouden een 23-jarig jongmensch, zich noemende Koop man, dat de vorige maand kennis had aangeknoopt met een 21-jarig meisje, hetwelk hij had beloofd te zullen trouwen, en dat hem daarom haar geheele bezit, ongeveer f 8000, ter hand had gesteld. Na een paar dagen verdween hij met liet geld uit de kast. Geef je hem een borrel? vroeg Zéphyrine. Een lekker suiker stroopje, her nam Eusèbe, terwijl hij het kind een glas met den drank voorhield. Kijk eens, mijn bekje, hier is wat lekkers voor je. Jean herinnerde zich, dat de dok ter hem ook wel eens een drankje had gegeven en, hoe zijn moeder hem dan vriendelijk aanspoorde om te drinken, al was het ook bitter, door zoo'n drankje kwam alles weer in orde. Hij proefde daarom van het drankje, maar schoof het daarna weer van zich af. Kom, kom, drink nu uit mijn baasje 'tis lekker en 'tis goed voor je, zeide de Slak, .die ongeduldig werd, terwijl Zéphyrine reeds met haar groote hand klaar stond om het kind een flinken klap te geven. Jean slikte den drank 'nu held haftig naar binnen. Een oogenblik later kreunde hij nog even en viel daarop achterover in slaap. Nu gauw, zeide de Slak, we moe ten hem verkleeden. Een oude broek, een gelapte kiel, én een paar gehavende schoenen van Claudinet werden voor den dag ge haald. Die kreeg Jean de Kerlor aan, en zoo werd hij onkenbaar gemaakt. (Wordt vervolgd.) en liet niets meer van zich hooren. Thans bleek, dat hij nog in het bezit was van f 245 en eenige door hem gekochte goederen ter waarde van ongeveer f 2500. Hij beweert, het ove rige geld te hebben verteerd en ver loren met weddenschappen bij wed strijden van paarden. —o— Auto ontvreemd. Een geneesheer te Amsterdam liet Zaterdagavond om 10 uur in de Ni- colaas Maesstraat zijn Chrevolet- auto staan voor de woning van een patiënt en kwam bij zijn vertrek tot de ontdekking, dat zijn auto verdwe nen was. De politie fotitdekte later den wagen in een straat in de om geving. De auto bleek echter defect. Van den dader geen spoor te vinden. V o— Nederland en het pact van Locarno. De Brusselsche correspondent van het „Hbld." meldt; De „Libre Belgique" wijst er op, dat in het pact van Locarno geen be paling voorkomt ten aanzien van de grenzen van het groothertogdom Lu xemburg, welks grondgebied noch thans het e^rst door Duitschland tij dens den wereldoorlog werd ge schonden. Die kwestie acht het blad ook voor België van groot belang, daar het hertogdom de dekking vormt van het Belgisch gebied. De „Libre Bel gique" meent te weten, dat men zich te Luxemburg met die zaak druk bezig houdt en er bezorgd over is. Aan den anderen kant meent het Brusselsch blad, dat het pact uitge breid zou dienen te worden tot het Nederlandsch grondgebied, waarvan de integriteit eveneens gewaarborgd zou moeten worden. Ook deze kwes tie is, volgens het blad, voor België van zéér groot belang, met het oog op Nederlandsch Liinljurg, dat den toegang tot België geeft. Mocht Ne- derland's integriteit worden gewaar borgd, dan zouden de „Belgische be zwaren in verband met de enclave" uit den weg worden geruimd. De „L. B." hoopt, dat Nederland de zaak zal overwegen. Volgens de Etoile Beige onderhield de minister van Buitenl. Zaken zich Zaterdag j.l. met den Belgischen Ge zant in den Haag over de ratifi catie van het Belgisch Nederlandsch verdrag door de parlementen van Nederland en België. -o— Witte Kruis-obligaties. Te Den Haag heeft een vergade ring plaats gehad van obligatiehou ders van het Witte Kruis, in welke het voeren van een gezamelijke ac tie werd besproken. Door het voorloopig comité werd mededeeling gedaan dat de directie van het Witte Kruis bereid was, den stand der Vennootschap door een comm. te laten controleeren, waar van het Witte Kruis ien de obligatie- houders elk een lid zouden benoe men, waaraan dan nog een accoun tant zou worden toegevoegd. Als vertegenwoordiger voor de obligatiehouders in deze commissie werd aangewezen mr. Kasse Zegel, advocaat en procureur te Den Haag. Op Donderdag 29 Oct. a.s. zal een nieuwe vergadering van de obligatie houders plaats vinden. Het voorloopig comité werd als definitief gekozen en bestaat thans uit de heeren Marijnisse, Vink, v.d. Kamp en N oevers. o Uitoefening stemplicht. Naar het huis van Bewaring te Breda is overgebracht een vrouw uit Voortvliet, die wegens het niet ver vullen van haar stemplicht bij de jongste Kamerverkiezing tot subsid. hechtenis werd veroordeeld en de vervangende boete niet wilde beta len. Zij had niet gestemd en wei gerde de boete te betalen, daar zij tegen een en ander gewetensbezwaar maakte. -o—- Een Ned. architect bekroond. De prijsvraag uitgeschreven voor architecten over de wijze, waarop men zich voorstelt, dat de hoofdstr. van Berlijn, Unter den Linden, in den loop der 20e eeuw ontwekkeld moet worden, is gewonnen door den Ned. v. Eesteren, te Den Haag. o— Ernstige overval in Atjeh. Aneta seint uit Kota-Radja: Zaterdagmorgen zijn in Sigli te Atjeh de kapiteins J. F. v. d. Sluys Veer en L. v. Rekum, zoomede ser geant Marx overvallen door een met een rentjong ge wapenden Atjeher. Kapitein v. d. S. V. is aan de beko men verwondingen overleden. Kapt. v. R., die juist Zaterdagmorgen te Sigli arriveerde ter overneming van het deétachement werd ernstig ge wond. Sergeant M. werd eveneens zeer ernstig gewond. De identiteit van den Atjehschen aanvaller, die werd doodgeschoten, is nog niet vast gesteld. In den nacht van 22 op. 23 Oct. is te Bakongan in 'tTapatoeansche,een patroulle onder commando van den eersten luitenant J. Wiarda, bij wel ke patrouille zich ook de contro leur der onderafdeeling Tapatoean H. K. Jacobs bevonden, aangevallen. Onzerzijds vielen twee dooden en vijf zwaar gewonden, terwijl drie andere licht gekwetst werden. Lui tenant .Wiarda werd licht gewond aan de rechterhand. Vijf militairen benevens de controleur, bleven on gedeerd. Het gewestelijk patrouille vaartuig „Bellatrix" is 25 October derwaarts vertrokken, met vier bri gades onder commando van kapitein J. Paris, fungeerend controleur van de onderafdeeling Meulaboh. De scherpste actie zal worden gevoerd. Het beste geneesmiddel voor een trage lever, schele hoofdpyn, verstopping en slechte spijsvertering is een dosis Foster's Maag- pillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maagpilien ver zekert goede werking van lever en inge wanden, en is het beste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65j; in apotheken en drogistzaken. Gevonden een dameshorloge met arm band. Terug te bekomen bij den Opper wachtmeester der Marechaussee te Heusden. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusden. Naar wij vernemen zal Donderdagavond in Hótel Concordia een concert worden gegeven door het Boheemsch Viool-trio »Gez. Chlebria«. Zie advertentie voorkomende in ons nummer. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 November eervol ontslag verleend aan den heer Van Veen, als Ontvanger der Directe belastingen enz. alhier. Als bewijs dat de omstreken van Heusden zeer vruchtbaar zijn, kan dienen, dat by de Wed. Coiyo te Heesbeen een knolraap is gerooid van 6 pond, bij P. Boll te Doeveren een voederbiet van circa 17 pond, terwijl bij J. Boil te Doeveren een eetbaren pompoen is geteeld met het respectabel gewicht van ongeveer 50 pond. Thans is de benoeming van den heer Uhl tot Directeur van Let post- en telegraafkantoor te Valkenburg een feit geworden en wel met ingang van 16 November a.s. De heer Uhl kwam op 1 Dec. 1917 alhier in functie en is dus 8 jaar burger van Heusden geweest. In deze acht jaren heeft de heer Uhl zich doen kennen, als een humaan ambte naar, die aller achting genoot, zoowel van het publiek als van de mindere postbe ambten. Dat vele burgers van Heusden de goede hoedanigheden van den heer Uhl waardeerden, blijkt uit het feit, dat hij reeds eenige jaren geleden tot lid van den Raad dezer gemeente werd verkozen, welke functie hij eveneens zeer verdienstelijk waarnam. Het valt dus niet te verwonderen, dat Heusden den heer Uhl slechts noode ziet vertrekken, al gunt men hem zijn promotie van harte. Moge het de heer Uhl en zijn gezin in hunne nieuwe woonplaats in alle opzichten welgaan. Almkerk. J. I. Zondag maakte Ds. Röth Herv. pred. alhier aan zijne Ge meente bekend een beroep te hebben ont vangen van de Herv. Gemeente te Workum (Fr.). Brakeï. Zondag 25 dezer herdachten de WelEd. Geb. Heer en Mevrouw D. W. van Dam-van Brakel den dag, op welke zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Zeer vele blijken van belang stelling -mochten deze zeer geachte inwoners onzer gemeente op dien dag ontvangen. Door het tooneelgezelschap »Go- rinchemsch Klein Tooneek werd Donder dagavond eene uitvoering gegeven in het werkliedengebouw, bij den Heer C. van Dalen alhier. Dit kleine dilettantengezel schap is er in geslaagd door het ten gehoore brengen van komische voordrachten en zangstukjes, het in vry grooten getale op gekomen publiek op uitstekende wijze te amuseeren, zoodat de voorstelling eene aangenamen indruk heeft achtergelaten. Capelle. Bij de dezer dagen gehouden aanbesteding van het verbouwen van het voormalig raadhuis te Vrijhoeve-Capelle tot twee woningen werd als volgt ingeschreven C. B. Timmermans Sprang f2500.-— C. P. Treffers Capelle f 2393.— J. Nieuwenhuizen Sprang f2390. C. Michael Vrijh. Capelle f 2329.— Gebr. van Willigenburg Sprang f2210. P. Spierings Capelle f2195. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Door de zangvereeniging »Hei Rozen- knopjeoc is besloten op Woensdag 12 en 13 November a.s. in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier, onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers te R'veer, een uitvoering te geven. Tusschen de verschillende zangnummers, zullen ook eenige tooneelstukjes worden opgevoerd. Naar wy vernemen ligt het in de bedoeling van den dameskrans alhier om dezen winter, evenals voor twee jaren, een bazar- met vermakelijkheden te organisee- ren. Van harte succes toegewenscht. Dassen. De typhus heeft te Hank wederom een slachtoffer geëischt, ditmaal eene vrouw van 24 jaar, welke 4 kinde ren achterlaat en thans is wederom eene vrouw voorzien van de laatste H. H. Sac ramenten. Naar wij vernemen komen er nog steeds nieuwe gevallen voor. 't Is treurig. Moge Hank toch spoedig van deze vreeselijke ziekte bevrijd zyn. Onze dorpsgenoot, de heer H. J. H. van Gooi, ambtenaar ter secretarie al hier, is benoemd tot gemeenteontvanger en ambtenaar ter secretarie te Zevenbergen. Hoewel men genoemden heer noode ziet vertrekken, is hem deze promotie van har te gegund. In zijne plaats is tot ambte naar ter secretarie benoemd de heer C. Pols. De collecte gehouden langs de hui zen voor de Generale kas« bracht voor de Herv, Gemeente alhier op de som van ongeveer f 53, A.s. Vrijdagavond 7 uur zal naar wij vernemen alhier, in de O. L. school een ouderavond worden gehouden. (renderen. Donderdagavond a.s. D. V. zal in de Ger. Kerk alhier een vergade ring worden gehouden van ring Zuid der Ger. Jong. Ver. Aanvang 7 uur. Cand. Versluis te Kiundert heeft voor het beroep der Ger. Kerk alhier be dankt. 's Gravenmoer. Vrijdagavond zal voor de leden van het Groene Kruis in de open bare lagere school alhier door de Firma De Erven Weduwe J. van Nelle te Rotter dam eene filmvoorstelling worden gegeven van de koffie en andere interessante beel den, bij welke gelegenheid in de pauze een kop Van Nelle's koffie of thee zal worden aangeboden. Des middags zal voor de kinderen eene voorstelling worden ge geven. Hedel. By den Burgemeester is be richt ingekomen, dat de heer T. van Maas tricht zijn benoeming tot lid van den ge meenteraad heelt aangenomen. Meeuwen. In verband met haar 25 jarig bestaan zal door de muziekvereeni- ging Kunst en Viiendschapcc alhier, een groote verloting worden gehouden. Verschillende mooie prijzen zullen worden aangekocht, waaronder een eerste klas heerenrijwiel als hoofdprys. Ponderoijen. Met den aanleg van de geleiding van het telegraaf-telefoonstation ten huize van J. A. van -Dalen alhier be gint het aardig op te schieten. De inge bruikneming ervan zal vermoedeiyk volgende maand plaats hebben. Een en ander zal een gemak voor de inwoners zijn, daar deze vroeger naar Zuiliehen moesten gaan, om in een spreekcel te telefoneeren. Sprang. De heer P. de Ligt, onder wijzer aan de Chr. School alhier, is in ge lijke betrekking aan de Ned. Herv. d aconie school (hoofd de heer Rietveld) te Nijmegen benoemd. Heden Woensdagmiddag van 48 uur zal in de consistoriekamer van het Ned. Herv. kerkgebouw het stembureau zitting houden voor de verkiezing van 5 leden voor het kiescollege. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren G. J. v. WilligenburgM. in 't Veld J. Vos Dzn.L. A. Rijken en P. Netten. Vrijhoeve-Capelle. Bij de te Kaats heuvel gehouden aanbesteding tot het bou wen van twee woningen, was de laagste inschrijver de aannemer C. Michaël alhier, voor de som van f 8000. Veen. Vrijdagvoormiddag kwam alhier een sleepboot afvaren vergezeld van een drietal schepen. De kapitein van den sleep boot gaf noodseinen, zoodat er hulp ver- bestrijdt rhert het baste met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2