in mooie sorteering, lage prijzen en beste kwaliteiten. Stoelen 2-45 f~~% f~7 ft. f/~ jO g ~ymet het koopen uwer meubelen lateis 6 95 wasciitafels 5.25 Eilen salontafel 14-95 Eilen uittrettatei 18-95 Fantasietafe Mantels damesmaat Mantels kindermaat 895 395 Jassen groote maat Jassen jongensmaat Jekkers Jekkers pluchvoering 1050 5.95 Wollen dekens Gestikte dekens Molton dekens 5.45, 6.25 6.95 1.09 Kapokbedden Veerenbedden Zeegrasbedden 16.95 42 50 9 95 Vloerzeil 183 breed Kachelzeilen Cocosmatjes Gemoltoneerde borstrokken 2.39 Gemoltoneerde broeken 2.30 Gemolton. vrouwenbroeken 2.19 Gebreide lijfjes Gebreide borstrokken Gebreide vrouwenbroeken 59 98 89 Ijsmutsen Sjaals Sjaals met muts Jassen naar maat f 27*50 11.25 14.50 1.49 59 39 49, 65 98, 1.15 1,39 Costuums naar maat f 24. 50 L/Dlil\ Ertv Wlvl dat u niet te veel betaald. DAMBÜBRIEK. Buitenland Binnenland De fraaie zilveren medaille VprdA^ 1-IaI" kpctp Jumperwol, Garen, Band, Sajet, Kousen, Knoopen, Bollen en strengen zijde, 41C1 lICl UvdlC wtiJl Cj V UUl Zwarte sajet prima 59 ct. per ons, Handgaren 8 ct. Katoen 19 ct. per knot. V-- 1 Wm» Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Wedstrydprobleem No. 4. AuteurC. H. Broekkamp. De stand was Zwart (14 sch.) op: 6, 8, 40, 12/15, 17, 20, 22, 24, 28, 45. Wit (15 sch.) op16, 25, 26, 32, 34/39 41, 43, 47, 48, 50. Oplossing 35—30 34—30 26-21 37-31 50—44 24X35 35X2417X26 X X 48—42 44—40 39X17 16X9 25X5 wint 37X48 45X34 48X11 14X^~ De oplossing is niet gemakkelijk en buitengewoon verrassend, daar eerst aan Zwart twee dammen wordt gegeven, waarna pas aan de operatie begonnen wordt. De tempo-zet 50—44 is fijn en ligt niet voor de hand en het vastzetten van den zwarten dam nüt den eindslag is eveneens heel mooi. De werking van den zwarten dam op 49 is ook goed ontwikkeld, daar hierdoor gelijktijdig het slaan van Zwart 42X21 belet wordt. Goede oplossingen ontvangen van de heerenH. Vogelaar te AndelA. de Graag te Heusden P. R. v. Andel, Joh. Kentie Bzn., G. de Joode Gzn.. P. Wilhelm en P. van Krieken te Woudrichem. WEDSTRIJD.PROBLEEM No. 6. met inscriptie, uitgeloofd door het NIEUWSBLAD VAN HEUSDEN, voor dezen wedstrijd, is te zien in de étalage van de firma L. J. VEERMAN te Heusden. Stand in cijfers Zwart 9 schijveu op: 5, 9, 11, 17, 18, 24, 26, 36, 45. Wit 9 schijven op; 15, 20, 27, 28, 29,* 32, 37, 38, 44. Oplossingen worden ingewacht tot 12 November a.s. VOOR SCHAKERS. In den Schaakolympus. (Slot). »Hier,« voltooide de godin, op de rechtsche zaal wijzende, vertoeft, vóór allen, myn lieveling Morphy, de titaan Anderssen, de lustige Zukertort, die zich hier in myn rijk schadeloos stelt voor de op aarde geleden honger. Voorts de groote zwijger Paulsen, de jonge Bilguer, de schaakveteranen Von der Lasa en Lange. Hier echter,zij wees naar de derde zaal, vertoeft een schare groote geesten, die in 't schaken minderwaardig zyn Lessing en Mendelsohn, Napoleon I en Grevy, die om het schoone Frankrijk spelen, Karei XII, die in het schaak zijn overwinningen en nederlagen vergeet, de bloeddorstige Ro bespierre, die slechts om koppen speelt. En de koning van Beieren, Ludwig, die zijn luztsloten als prijzen inzet Ik bemerkte er ook eenige knappe vrouwen en troostte my bij den aanblik van deze over mijn geringe vorderingen in het schaakspel. In die derde zaal was men toch ook nog in goed gezelschap en men had er voor de eeuwigheid gezorgd de bekoorlijken nympheri en het eerste klasse menu wilden my echter toch niet uit den zin. Spoedig bracht Caïssa het thema op de schaaktoestanden der aardsche wereld, informeerde naar een en ander, b.v. of Dreyfus en Chamberlain ook schaak speelden. Ik loog zoo goed ik kon en trachtte het gesprek een andere richting te geven. De godin hield mij echter aan de orde. Zij kon niet begrijpen, dat ik, Steinitz, niet met geheel mijn ziel in het schaken opging. Ter afwisseling stelde zij mij voor een partij te spelen, die zonder invloed op mijn verdere toekomst zou zijn. Ik werd beurtelings warm en koud, rood en bleek, bij deze uitnoodiging, ik beproefde mij te verontschuldigen, doch het hielp niets de kamp begon. De godin wenschte een Steinitz-gambiet, waarschijnlijk om mij met eigen wapens te vellen. Daar ik van deze speelwyze absoluut niets wist, zeide ik hiervan te zijn afgestapt, doch een andere opening te hebben ge vonden, die haar wel zou interesseeren. Caïssa nam hiermede genoegen. Ik speelde geheel onthutst en planloos, om er zoo gauw mogelijk af te zijn met den negenden zet was ik met. De godin lachte, half spottend, half medelijdend die transit gloria mundi. Zij sprak van de vergankelijkheid der jeugd en het kindsch worden van den mensche- lijken geest, Ik begreep de toespeling en zweeg, want ik was bly er zoo goed af te komen. Onderwyl waren Zukertort en Morphy genaderd met een interessante stelling, welke zij Caïssa ter beslissing voorlegden. Uit de derde zaal klonk luid de kreet »Vive la république« Napoleon hed een partij aan Grevy verloren. Plotseling daar kwam het onheil 1 De werkelijke Steinitz stormde binnen, ter wrake. Aan den ingang had hij natuurlijk gehoord van het misbruik dat men van zijn naam maakte. Morphy keek nieuws gierig. Anderssen groette eerbiedig uit de eerste afdeeling, Zukertort echter sloeg lijkbleek op de vlucht. Caïssa die het bedrog doorzien had, drukte op een electrische knop. Oogen- blikkelijk verscheen de poortwachter. Hij pakte mij by hals en beenen en ik vloog den Olympus uit in den afgrond. Ik ontwaakte en lag in myn bed. Op het Belgische leger wordt enorm bezuinigd De minister van landsverdediging heeft besloten 3 regimenten lanciers af te schaf fen, evenals een jagerregiment te paard, thans te Antwerpen in garnizoen. Voorts wordt het vraagstuk onderzocht van de afschaffing van een geheel leger korps van 6 regimenten. Nog 3 leger korpsen blijven over. Reden bezuiniging en herstel van het evenwicht in de be grooting, De militaire diensttijd zal worden verkort. o— Bet grootste passagiersvliegtuig De Vanguard, het grootste passagiers vliegtuig ter wereld, heeft zijn aangekon digde proefvluchten boven de terreinen van Croydon (Engeland) gehouden. Op 700 M. hoogte werden 20 passagiers onder wie zich de chef van den civielen luchtdienst Sir Sefton Brancker bevond, precies om 2 uur een lunch opgediend die door de directie der Imperial Airways Cy was aangeboden. De machine is voorzien van 4 Vickers Rolls Royce tóotoren. o— üeisje vermoord Een te Parijs wonend Algerijn, Raïb Moharned, was verliefd geworden op de 15-jarige Marie Lenoir, het dochtertje van de vrouw, die zyn lyfgoed waschte. De ouders van het meisje wenschten den Algerijn echter niet als schoonzoon en Marie Lenoir zelf voelde niets voor den kleurling. Maandag ging Marie Lenoir met een 18-jarig vriendinnetje naar een bioscoop. Nauweljjks waren ze op straat of de Algerijn begon de b ide meisjes te volgen en om aan die vervolging te ontkomen stapten de meisjes in een tram om naar een danszaal te gaan in de hoop den verliefden kleur ling kwijt te raken. Nog geen 20 minuteu waren Marie Lenoir en haar vriendin in de balzaal of Raïb verscheen er ook. Marie wilde weg en vroeg haar vriendin en een paar jongelui of ze haar even wilden thuisbrengen. Ternauwernood hadden ze de danszaal verlaten of Raïb liep weer achter hen. De meisjes wilden een café binnenvluchten, doch voordat ze hierin waren geslaagd, richtte de Algerijn een revolver op het ongelukkige 15-jarige meisje en loste 7 schoten. Ze viel morsdood op den grond. Een der schoten raakte nog een der café bezoekers. Raïb sloeg op de vlucht, doch eenige uren later heeft de politie hem gearresteerd. o Familiedrama in Duitschland Op een der kerhoven te Berlijn waren twee zusters betrapt geworden op zakken rollen. De oudste der twee zusters, een 22-jarig meisje, had een uitnoodiging van de politie ontvangen om zich tot het ondergaan van een verhoor aan te komen melden. Bewoners van het pand, waarin de familie van het meisje woonde, namen Maandag een sterke gaslucht waar. De politie werd met de zaak in kennis gesteld en vond het meisje en haar zuster benevens haar vader, een vroegere omni busconducteur, dood in hun woning liggen. Zij hadden afscheidsbrieven geschreven en zich daarna met gas vergiftigd. o Zielig Na 20 jaar blind te zijn geweest, had tengevolge van een operatie een 37-jarige man te Toronto het gezicht terug bekomen. Overgelukkig met zijn herstel, geraakte de man echter zoodanig overspannen, dat hij vier uren nadat hij weer kon zien overleed. o— Een Siberische nazomer De *Prawda« meldt, dat op het oogen- blik in geheel Siberië een zomersche tem peratuur heerscht. De boomen staan op nieuw in knop overal bloeien viooltjes en andere voorjaarsbloemen, ziet men vlinders vliegen enz. Dergelyk zomerweer in de maand October heeft men in Siberië, voor Zoover bekend, nog nooit medegemaakt. o— Huis te Partys ingestort Een huis van 3 verdiepingen ingestort. Alle bewoners, voor zoover aanwezig, wer den onder de puinhoopen begraven. De brandweer en soldaten waren spoedig ter plaatse aanwezig om het reddingwerk te beginnen. Reeds zijn verscheiden dooden en zwaargewonden onder de puinhoopen vandaan gehaald. Alweer Toet Ankh Amen Uit Kaïro wordt gemeld, dat het graf van Toet Ankh Amen op 42 October is geopend. Het deksel van den sarcophaag is opgelicht, waaronder een andere sarcop haag werd gevonden. Dun linnen bedekte verscheidene bouquetten bloemen, die in goeden toestand zyn. o— De presidentsverkiezing in Chili De staat van beleg is afgekondigd in de provincies Santiago de Chili en Valpasario, ten einde de orde te handhaven in de plaatsen, waar de arbeiders, die bij de presidentsverkiezing het onderspit gedolven hebben, trachten onrust teweeg te brengen. Het is elders in het land rustig. o— Een spoorwegongeink in Amerika Bij Victoria aan de Mississippi is een trein ontspoord en van den oever gestort, waarbij 40 menschen gedood en meer dan 20 gewond zyn. De ontspoorde trein was de bekende >Sunnyland Express® op den spoorweg Saint Louis —San Francisco. De trein reed met een snelheid van 50 mijl per uur (c.a. 80 K.M.) over de Tressleberg toen het ongeluk gebeurde. De locomotief en een bagagewagen kwamen veilig over de brug, maar de rest van den trein stortte naar beneden in een ravijn. De plaats van de ramp schijut eenzaam en verafge legen te zijn, want men meldt, dat tal van gewonden overleden waren, voordat de hulptreinen ter plaatse konden zijn. Een brug by Medan ingestort Uit Medan wordt geseind, dat de groote brug te Bindjei, in de afd. Boven-Lankat, is ingestort. Omtrent dit ongeval is nader bekend geworden, dat honderd toeschouwers van een Chineesche wajang-vertooning>te water zijn geraak). Er zijn drie dooden en vijf zwaar gewonden geteld. Talloos velen worden nog vermist. Het bestuur, vele Europeanen en inlanders zoeken de rivier af. —o— Gouverneur-Generaal Fock blijft nog aan Reuter seint uit Batavia officieel Gouverneur-Generaal Fock, die 1 Maart 1926 zou aftreden, heeft op verzoek van H. M. de Koningin besloten nog aan te blyven tot 1 September 1927. o— Een hazenval Een eigenaardig jachtbedrijf is te Huizen ontdekt by een woning aan den Sysjesberg. Achter in den tuin was in een kippenhok een val opgesteld, een houten schot, steu nende op een ijzeren pin, die door een touw kon worden weggetrokken. In het hok was boerekool geplant en tusschen die planten waren fijn vertakte draden ge spannen, die een schel binnenshuis in be weging brachten. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. De rechter zal hebben te beslissen of deze manier van hazen verschalken geoorloofd is. —o— MANTELS, JASSEN en JEKKERS Firma JOHAN DE MOL -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 10