Als Uw Kinderen PURPLE Kiiuienlaiul. Bill Itekeiiilmaking Plaatselijk Nieuws. Plaatselijk Nieuws Izich bezeerd hebben WBL Voor Allen die PÜ sukkelen met verstopping of moeilijken en I onregelmatigenstoelgangzijn t Mijnhard!'s Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug en 1 radicaal en veroorzaken niet 1 'de minste kramp. Doos 6O0" I Bij Apoth. en Drogisten.fi malen zijn door mij pogingen in het werk gesteld, daarin verandering te brengen, doch door bijzondere om standigheden zonder resultaat. Dus denk daaraan. Spreker hoopt dat zijn opvolger een wijzer man dan hij zal zijn, die de zaken beter dan hij zal kunnen tot stand brengen. Ik, aldus Spr., wensch U, ook in Uw persoonlijk leven, Gods besten zegen toe en ik beveel mij zelf ook aan in aangename herinnering. Ook wensch ik nog een woord te rich ten tot den gem.-secretaris. Meer malen hadden wij verschil van mee ning, en het kon er soms heftig naar toe gaan, doch dit is van flinke mannen te wachten. Maar dit heeft nooit een reden gegeven, tot minder goede verstandhouding. Bij hem is de administratie in goede handen. Hij is de rechte man op de rechte plaats. Ik heb veel van U geleerd, maar U ook vermoed ik van mij. Ik dank U zeer daarvoor. Ook U be veel ik mij in Uwe aangename her innering. j Na de afscheidsrede van den Bur gemeester neemt de oudste wethou der, de heer A. de Jong het woord en zegt het volgende: 3 Geachte Burgemeester. Het zij mij vergund na Uw af scheidswoord enkele woorden tot U te richten. In de allereerste plaats wil ik U. en ik geloof, dat ik namens den geheelen Raad dat kan doen, gelukwenschen niet Uwe benoeming te Huizen. Maar tegelijkertijd moet ik U toch ook onzen spijt betuigen, dat U weer zoo spoedig Almkerk gaat verlaten. De kennismaking met U is ons !wel zoo bevallen, dat we die nog graag wat zouden voortgezet hebben. We hebben U leeren kennen als een rechtschapen en eerlijk re geerder. We hadden wel eens verschil van meening, maar daardoor is ons dui delijk geworden, dat we met een man te doen hadden met een eigen kijk en een eigen oordeel. En waar U ons gaat verlaten, brengen wij U onzen welgemeenden dank, voor de wijze, waarop U onze vergaderin gen leidde en presideerde. Onzen dank voor de behartiging van de be langen van onze gemeente, die we U nog graag wat toevertrouwd hadden. Onder Uwe leiding mocht het een en ander, 'teen van meer gewicht dan 't andere tot stand gebracht wor den en we kunnen gerust zeggen, dat het figuur van Almkerk onder de naburige gemeenten gezien mag worden. Nog eens onzen hartelij- ken dank voor Uwe betoonde toe wijding en behartiging der gemeente belangen. En verder wenschen wij U toe, dat het U gegeven mag wor den als Burgemeester van Huizen de rechte man op de rechte plaats te zijn. En verder wenschen wij voor Uw persoonlijk en huiselijk leven Gods rijken zegen toe. Daarna komt aan 't woord de heer v. d. Meijden, oudste raadslid. Spr. zegt dat hij den burgemeester dezer gemeente noode ziet vertrekken. U is, aldus Spreker, altijd een goed Burgem. geweest. Gaarne wensch ik U dan ook met Uw gezin Gods on- misbaren zegen toe, vervat in Ps. 121 vers 4: De Heer zal U steeds gadeslaan Opdat Hij in gevaar Uw ziel voor ramp bewaar; De Heer, t zij g'in of uit moogt gaan En waar g'u. heen moogt spoeden Zal eeuwig u behoeden. Daarna neemt de gem.-secretaris het woord en zegt: Geachte Heer Burgemeester. Daar het Hosanna en het kruist hem, vaak elkander heel kort op volgen, is oorzaak, dat ik er nooit naar Verlangd heb om vereerd of geprezen te worden en daar ik me bewust ben, mij daarvoor nooit bij UEd.Achtbare te hebben aangediend, mag en kan ik niet anders gelooven dan dat de waardeerende woorden, die door U aan mijn adres gesproken zijn, zijn welgemeende woorden, waarvoor ik UEd.Achtb. ten zeerste mijne erkentelijkheid betuig. Verder is het mij een waar genoe gen U hier in het openbaar te kun nen dankzeggen voor de medewer king, die ik van U als burgemees ter steeds heb mogen ondervinden en voor de aangename samenwer king die tusschen U en mij heeft plaats gehad. Ik hoop, dat het U en de Uwen in het verdere van Uw leven moge wel gaan <en dat de Heere onze God U eene goede gezondheid, kracht en wijsheid wil schenken, opdat U al- zoo toegerust in staat moogt zijn. om in 't belang der gemeente Huizen te kunnen werkzaam zijn. Nadat de- Voorzitter de Sprekers hartelijk dank heeft gebracht voor het gesprokene, wordt door hem de vergadering gesloten. De crisis in het Ministerie. De Koningin heeft Zaterdag den voorzitter van den Ministerraad ont vangen, die, ofschoon er in consti- tutioneel-parlementairen zin eigenlijk tusschen Kabinet cm Kamer geen conflict bestaat, niettemin naar aan leiding van de ontslag-aanvrage der vier tot de R.K. Staatspartij beboe rende ministers en de daarmede sa menhangende politieke moeilijkhe den, de portefeuiles der overige le den van het Kabinet ter beschik king van die Koningin heeft gesteld. De Koningin heeft een en ander in overweging genomen en zoowel inmiddels eerstgenoemden bewinds lieden alsook den anderen ministers verzocht zich met de behandeling en afdoening zoo mogelijk der loo- pende zaken te willen blijven be lasten. Wat zal nu verder gebeuren? Volgens constitutioneel gebruik vraagt de Kroon het advies van 9 buitengewone adviseurs, n.l. van de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, den vice-president van den Raad van State, de voorzitters der drie grootste rechter fracties en ten slotte de voorzitters der drie grootste linker-fracties van de Tweede Ka mer, in volgorde van de grootte dier fracties. Aan de hand van deze, 9 adviezen stelt de Kroon vast, in welke rich ting de oplossing van de Kabinets crisis zal worden gezocht en wie eventueel tot formateur zal worden benoemd. o— Doodgedrukt Toen de chauffeur van den burgemeester van Hoogland, de ongehuwde Oostenrijker Holenia, in de garage de auto wilde aan slaan, bleek deze nog op een versnelling te staan. De auto schoot vooruit, waar door de chauffeur tusschen auto en garage- muur geklemd geraakte meldt het »Hb!d<r. Na veel moeite gelukte het, den ongeluk kige met vele inwendige kneuzingen uit zijn benarde positie te bevrijden. Hoewel geneeskundige hulp terstond ter plaatse was, is het slachtoser na korten tijd aan de bekomen verwondingen overleden. o— Weder goudgeld in circulatie Het Nieuw Alg. Effectenblad verneemt, dat de Nederlandsche Bank besloten heeft weder goudgeld in circulatie te brengen en dat binnenkort papiergeld tot beperkte bedragen tegen goudgeld inwisselbaar zal zijn. Bet meisje met den ingeslikten gulden Over het geval var» het inslikken van een gulden door een 14-jarig meisje te Zwolle, meldt men nader dat het geldstuk in de slokdarm was blijven st«ken. Ou- middelijk werd de hulp van dr. Jorritsrna ingeroepen, die den gulden in zoo verre wegwerkte, dat verstikkingsgevaar geweken was. Donderdag werd het meisje in het R. K. Ziekenhuis opgenomen en na een onderzoek met X-stalen kon de gulden door dr. Spanjaard verwijderd worden. Zaterdag is het kind uit het ziekenhuis ontslagen. o— Een verlaging der speorwegrrachten aanstaands Naar de »Msb.« uit goede bron ver neemt, prepareeren de Nederlandsche Spoor wegen een nieuw systeem van tarief be rekening voor het vervoer van steenkolen uit de mijnstreek, dat practisch gelijk zou staan met een niet onbelangrijke verlaging der spoorwegvtachten. o— Mijnongeluk. Op de mijn vOraoje Nassau I« te Heer len gebeurde Zaternamiddag omstreeks 2 uur door instorting een groot ongeluk, dat 3 menschenlevens kostte. De mijnwerkers Moonen en de gebroe ders Somers, alle drie uit Voerendaal, ge raakten onder afvallend gesteente. Ruim 6 uren had men nocdig voor de opruiming eer de lijken geborgen waren. H|Moonen was getrouwd en laat een huis gezin met 7 kinderen achter. De geheele mijnstreek is onder den in druk van het mijnongeluk. o— Demonstratie landbouwmachines Door de Prov. N.-Br. Electriciteitsmaat- schappij (de P.N.E.M.) is de Tilburgsche landbouwmachinefabriek van M. Bogaerts aangezocht, om in samenwerking met haar te demonstreeren met de laatste nieuwe vindingen verbeterde dorschmachine en an dere landbouwmachines te Zevenbergen op 25, 26 en 27 dezer. Oplichting De Belgische vStandaardt maakt melding van een belangrijke oplichting door een paar Nederlandsche kooplieden, die een Antwerpsche firma voor 100.000 franken hadden benadeeld. Zij hadden een groote partij ingelegde groenten bij deze firma gekocht en hadden de rekening betaald met effecten van den sWabashc spoorweg, die bij nader onderzoek waardeloos schenen. Er waren reeds 140 kisten ter waarde van 40.000 frank naar Rotterdam ver stuurd, en de twee mannen waren ver dwenen. De opsporingsbrigade wist een van de twee Nederlanders aan te houden. De schipper werd eveneens aangehouden en door de verklaringen, die hij aflegde, was het mogeiijk op het spoor te komen van den buit, die reeds in Nederland vertoefde. In Rotterdam werd met de Nederlandsche politie het onderzoek voortgezet en werden 100 kisten ontdekt eri in beslag genomen de overige 40 werden in Der» Haag ge vonden. O— Een berucht viertal Voor de Bredasche rechtbank heelt zich te verantwoorden gehad een viertal kwanten uit St.Willebrord, gasten van bet Rupchensch Heike, onder wie Bals, de hoofdschuldige uit den bekenden roofmoord te Etten ge pleegd op een eenzaam wonenden boer aldaar. Deze Bals kon echter niet gehoord worden, Tegen een van het viertal, den recidivist De Kerk, beschuldigd van medeplichtigheid aan diefstal met braak in den nacht van 4 op 5 Maart 1923, bij de bejaarde ge broeders J. en K. Kersten te Etten bijge naamd de kluizenaars (bewijs hoe afgelegen ook dezen huisden), eischte het O. M. twee jaren en zes maanden gevangenisstraf. Tegen den volgenden schuldige J. Boeren werd één jaar gevangenisstraf gerequeerd. Het was hun te doen om mee te nemen wat cr van hun gading te vinden was. Een roestig broodmes was de gansche buit, doch beklaagde had op den uitkijk gestaan tijdens de binnenklimming, wat hem ernstig werd aangerekend. Beschuldigde was op dien noodlotligen avond onder invloed van sterken drank, hy was nog nooit veroordeeld geweest. Zijn neef Cornelis Boeren, de schrik van de menschen in zyne omgeving om zyn vechtlust bij zijne veelvuldige dronkenschap, hoorde 4 jaren gevangenis tegen zich eischen. Uitspraak over 14 dagen. o— Onder den trein Zondagmorgen te half negen werd naby de kanaalbrug tusschen Best en Acht in de buurt'van Eindhoven de 36 jarige spoor wegarbeider A. van Houtum uit Best door een sneltrein uit Den Bosch overreden en gedood. De trein kreeg hierdoor een kwartier vertraging. Nader vernemen we, dat de spoorweg man die daar met een ploeg aan de rails aan het werk was, den juist passeerenden sneltrein van Eindhoven naar Den Bosch stond na te kijken, toen onmiddelijk daar op uit de tegenovergestelde richting trein 83 uit Den Bosch kwam aanstoomen, dien hij vermoedelijk tengevolge van den rook niet, of te laat, heeft gezien. Tusschen de rails werd hij gegrepen en vermorzeld. o— Verdronken Te Voskuilen (N. H is de 10-jarig v. Helm door het sneeuwijs van de Heul ge zakt en verdronken. —O Zaterdagavond is ter hoogte van de Coöperatieve Friesch Groningsche Suiker fabriek aan het Hoondiep een auto, waar schijnlijk ten gevolge van den mist, in het water geraakt. De heer J. Smid, reiziger van de Hevea Bandenfabriek, uit Gronin gen verdronk. De andere inzittende werd gered. o— Vrouwenhandel Voor de Rechtbank te Zutphen heeft terecht gestaan de 26-jarige J. A. Z., leerling-machinist bij de Ned. Spoorwegen, wonende te Winterswijk, wegens poging tot vrouwenhandel (art. 250 ter W. v. S.) Z. had getracht een Duitsch dienstmeisje over te halen in betrekking te gaan in het cafe van S. te Amersfoort Het onder zoek had uitgewezen, dat het cafe een verdacht huis was en dat beklaagde had gehandeld in opdracht van de huisvrouw van den caféhouder. Deze zaak werd met gesloten deuren behandeld. De eisch tegen beklaagde iuidde 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. gebruik dan dadelijk I DE VOORZITTER VAI* HET HOOFD- STEMBUREAU in de gemeente HEUSDEN, brengt ingevolge art. 18a der Gemeente wet ter openbare kennis, dat door hem op Vrijdag 20 November 1925, des voor middags 9.30 uur, ten stadhuize in het openbaar zitting zal worden gehouden ter benoeming van een opvolger in de plaats opengevallen in den Gemeenteraad alhier, doordat de heer M. Uhl, wegens vertrek naar elders, heeft opgehouden lid van dat College te zyo. Hsusden, 16 November 1925. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, H. 1. VAN EGGELEN. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeligste adres. Heusdein. Door den [heer Schip pers, gewezen o'ntvanger der Regi stratie te Werkendam is fejervol ont slag gevraagd als Kantonrechter plaatsvervanger in het Kanton Heus- den. Zondag 22 Nov. a.s. zal in het vereenigingsgebouw de eerste groote Winteruitvoering worden gegeven der R. K. Tooneelvereen. „Kunst en Vermaak". Door deze vereeniging zal onder andere worden opgevoerd het drama „De koning der Vergeetho- len", welke ons verplaatst in de om streken van Bordeaux ten tijde der 15de eeuw, en het kluchtspel „De Boemelbaron". Er wacht dus voor liefhebbers van tooneel een genot vollen avond. Daar deze vereeni ging getoond heeft een druk bezoek waardig te zijn, zoo twijfelen we niet of deze uitvoering zal weder een volle zaal trekken. Op het j.l. Zondag gehouden Groot Nat. Instrumentale Solisten, Duetten, Terzetten en Kwartetten- wedstrijd te Drunen uitgeschreven door de Harmonie „De Volharding" behaalden de solisten en het kwartet der Fanfare der H. Familie alhier een schitterend succes. De heer A. van Bladel, behaalde met Morceaux de Salon, solo voor Trombone met 119 punten een 2e prijs. De heer A. v. Bladel uit Oudheusden met' zijn 11e Air Varié solo voor Tuba met 116 punten den 2e,n prijs. De heer J. v. Helvoort uit Nieuwkuik met Grand Fantaisie de la Derniere pen see de Weber met 119 punten den 2en prijs, solo voor Saxophon iT> nor. Het kwartet bestaande uit de heeren M. Laros, Bugle, J. Toethuis Piston, A. v. Bladel en A. v. Bladel behaald met hun Kwartet No. 1 met 118 punten ©en 2en prijs. Daar de Solisten en het Kwartet voor de eerste maal op concours gingen mag dit voorzeker een groot succes hee- ten en is een woord van hulde voor hunne kranige prestatie niet mis plaatst. Ook de Directeur de heer v. Helvoort te Nieuwkuik komt een woord van hulde toe, voor zijn kun dige leiding eveneens de heer G. J. M Merkx, die op zoo'n bekwame en meesterlijke wijze de solo's op de piano begeleidde. Moge het succes een aansporing zijn tot meerdere studie, om daardoor nog grootere successen te behalen. Andel. In de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier zal op Donderdagavond a.s., wegens periodieke aftreding van M. Versteeg en A. van Andel, de verkiezingen plaats hebben van 2 notabelen. Wegens het overlijden van den heer A. Naayen zal alsdan tevens worden voorzien in de vacature als Lid van het College van Toe zicht. Naar we vernemen worden in deze gemeente pogingen aangewend om een hoepelmakary op te richten. Een en ander zou voor deze gemeente voorzeker van veel belang zyn, aangezien verschillende arbeiders hieraan alsdan werkzaam zouden kunnen zyn. Almkerk. Donderdagavond j I. had onder leiding van Ds. Röth alhier in de Consistoriekamer der Herv. Gem. een Zen dingsavond plaats. Nadat Z.Eerw. deze ver gadering had geopend met 't zingen van Psalm 89 1 en 7, en in gebed was voor gegaan, sprak hij een kort openingswoord eu las daarna een gedeelte voor uit Math. 28, welke door hem werd behandeld, zoodat in korte trekken een overzicht werd ge geven over 't Zendingswerk. Nadat door de Jongelingsvereeniging sArbeid Adelt« eenige zangstukjes ten beste waren gegeven, werd gepauseerd en werden alle aanwezigen verrast op een kop koffie. Nadat de vergadering weer was her opend door 't zingen van Gezang 455 3 en 4, werd aan de presidente der Jonge- dochtersvereeniging gelegenheid gegeven een opstel ten beste te geven over de Zending, waarna Z.Eerw. Math. 28 verder behan delde. Nadat nog eenige zangstukjes ten gehoore waren gebracht, sloot Ds. Röih deze vergadering na 't zingen van Psalm 72:11 met dankzegging. Op de Woensdag j.l. gehouden Ringvergadering van de Ring »Altena< van Herv. Jongel.vereen, werd tot voorzitter herkozen Ds. Röth alhier en tot secretaris Ds. Feykes van Sleeuwijk. Tot onderwijzeres aan de Bijzondere School te Nieuwendijk is benoemd Mej. A. Punt te Klundert. J.l. Woensdagavond hield de Ring »Altena« van Herv. Jong.-vereen. in de zaal v. d. heer J. Pruissen een Algeraeene Vergadering. Na 't zingen van Psalm 89 7 ging de Voorzitter Ds. Röth voor in gebed, en las hierna een gedeelte voor uit Jac. 1 vers. 49 tot 't einde, waarna de Voorzitter alle aanwezigen een hartelyk welkom toeriep, maar in 't bijzonder de Vereeniging »Obadja« van B,-Broek daar deze vereeniging de jongste ie, die thans by den Ring is aangesloten. Nadat door adj. sec. de notulen en 't verslag was voorgelezen en door de Commissie tot 't nazien van 't kasboek 4925 rapport was uitgebracht, en de Penn. rekening en ver antwoording had gedaan over het afgeloopen jaar, werd overgegaan tot eene Bybel- bespreking over Math. 7 43—29, welke ngeleid werd door >Gidion« van Sleeuwijk waarop eene bespreking volgde. Nadat een kwartier gepauseerd was, werd overgegaan tot verkiezing van een voorz. en sec. (volgens art. 7a) Herkozen werd als Voorz. Ds. J. F. Röth alhier, terwijl Ds. Feykes van Sleeuwijk gekozen werd als Secr. Hierna volgde nog eene mededeeling v. d Ring agent van zijn bezoek aan de afdeelingen. Waarna eene voordracht ten beste werd gegeven door »Maranatha« van Werkendam. Tenslotte werd door den Voorzitter- eenige mededeeling gedaan, vlloe de eerste menschen in Amerika gekomen zijr»«. Nadat nog door eenige personen v. d. rondvraag gebruik werd gemaakt, werd de eerstvolgende Ringvergadering be paald te houden by sAdreast Werkendam op 43 Jan. 4926, Daarna sloot de Voorz. na 't zingen van Gezang 77 4 deze vergadering met dankzegging. Brakel. Op 21 Dec. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de Ed.Achtb. Heer S. v. Dalen tot Burgemeester dezer gemeente werd benoemd. Blijkens openbare kennisgeving wordt er door het gem.-bestuur aan herinnerd dat zg. huisslachtingen 4 dagen tevoren moeten worden aan gegeven ter gem.-secretarie. Beneden-Langstraat. De hooihandel is zeer kalm gestemd, zoodat de markt prijs zich niet staande kan houden. Men besteedt voor het goede handelshooi f47 f48 per 500 K.G. Naar inferieure soorten bestaat geheel geen vraag. Voor het stroo betaalt men f42 d f42.50 per 500 K.G. Capelle. De Gemengde Zangvereen. »Het Rozeknopjet gaf Woensdag en Don derdag 1.1, in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier, een tweetal welge- slaagde uitvoeringen. De Voorzitter, de heer W. G. Treffers, opende met een kort woord, waarby hij nog even aan het 45 jarig bestaan der vereen, herinnerde en het Muziekgezelschap sKunst na arbeidt in hartelyke bewoor dingen dank bracht voor het geschonken bloemstuk op 6 dezer. De heer J. Michael, Voorzitter van het Muziekgezelschap, complimenteerde daarna »Het Rozeknopjec namens de muziekvereen. met het 45 jarig jubileum, waarna onder leiding van den heer N. Snijers uit R'veer, het programma, bevattende een 6 tal nummers voor het geheele koor, een 2 tal dubbelkwartetten, benevens 2 solo's, waar-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2