Tweede Blad voor hei Land van Heusden en Aliena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Wfl, 4555. DAMRUBRIEK. Rechtzaken Buitenland Marktberichten Binnenland BEHOÜRENDE BIJ HET WAT DE MEREN DOEN. De nieren vereischen steeds onze volle aandacht. Zoo Lang zij gezond en krachtig zijn, dragen deze orga nen zorg voor de zuiverheid van het bloed en verwijderen zij urinezuur en andere schadelijke onzuiverhe den uit het lichaam. De nieren be hoeden ons zoodoende voor talrij ke pijnlijke en onaangename kwalen. IJ och wat gebeurt als de nieren traag werken en zich vergiften in het bloed ophoopen? Het urinezuur kan zich dan in zulke hoeveelheden afzetten, dat het scherpe kristallen vormt, die rheumatiek veroorzaken of wel kan een onvoldoende hoeveel heid water aan het bloed onttrokken worden, waardoor waterzucht ont staat. Ook andere kwalen kunnen optreden, zooals urine-stoornissen, blaaszwakte, nierzand en niersteen, ischias, spit, hoofdpijn duizeligheid en zenuwachtigheid. Welke verschijnselen zich ook voordoen, gij kunt in iet gezond war den, voordat uw nieren weder ge zond ziin. Laat Foster's Rugpijn Nie ren Pillen u bijstaan. Zij werken rechtstreeks op de oorzaken van uw kwaal, reinigen de nieren en wek ken deze op, doch zij werken niet op de lever, maag of ingewanden. Vrouwen zoowel als mannen kun nen op Foster s Rugpijn Nieren Pil len vertrouwen. Let op de verpakking in glazen flacons met geel etiket (alom ver krijgbaar), waardoor gij zeker zijt geen verlegen buitenlandsch goed te ontvangen. Prijs f 1.75 per flacon. Redacteur: M. J. L. BÉNEKER te Andel (N.-Br.). Men wordt verzocht alle correspondentie, deze rubriek betreffende, aan bovenstaand adres te richten. Wedstryd-probleem no. 7. Dit probleem verwierf den eersten prys in illet Damspel* en was ingezonden onder motto aGeluk I.« De stand was Zwart (14 sch. en 1 dam) op 5, 8, 9, 41, 43, 15, 47, 48, 20, 24, 36 en dam op 14. Wit (9 sch. en 4 dam) op 24, 25, 28, 29, 32, 38, 39, 41, 42 en dam op 34. De oplossing is 34—30 28—22 25X12 30X25 en wint 36X47 14X23 47X20 Mooie eindstand na 30X25 van Wit. Goede oplossingen ontvingen wy van de heerenH. Vogelaar te AndelP. R. van Andel, Jan de Jek, P. G. Wilhelm, M. Benjamins, Klaas van Balen, H. Otte- vanger, P. van Krieken, G. de Joode, allen te Woudrichem A. de Graag te Heusden. Ons werd gevraagd om nog een pro bleem te piaateen met véél schijven. Wij willen aan dat verzoek voldoen, doch geven er eerst nog een met weinig schijven en als laatste probleem uit deze wedstryd dan e6n jgroot. Men bedenke dat de laatste loodjes 't zwaarste wegen 1 WEDSTRIJD-PROBLEEM No. 9 Stand in cyfers Zwart (9 sch.) op 7, 8, 9, 19, 24, 33' 36, 37, 38. Wit(9 sch.) op22, 28, 39, 40, 44, 45, 46, 47, 48. Wit begint en wint. Oplossingen worden ingewacht tot 2 December a.s. Uitspraken Politierechter 's-B o s c h. L. W. v. d. W., Hedskhuizen, mish., f30 subs. 15 d. h. W. v. B., Vlijmen, overtr. art. 184 W. v. S., 3 w. gev. Q K., Vlymen, dierenmish. f 15 subs. 15 d. h,L. v. d. D., Vlijmen, en L. A. v. G., Waalwijk, mish. f 5 subs. 5 d. h. W7. v. B.„ Haarsteeg, wedersp. f 30 subs. 3 w. h. Wegens overtr. hondenbelasting M. H., f 3 subs. 1 d. b. W. B., f 1 subs. 1 d. h.G. v. V., f 5 subs. 5 d. h.F. Y.. f3 subs. 3 d. h. J. G. F., f5 subs. 5 d. h. H. v. L f 3 subs. 3d. h.allen te Waalwyk. Alom winter In geheel Duitschland heeft de winter zijn intrede gedan. Van alle kanten ko men berichten van koude en sneeuwval o— Kustvloot in gevaar Een Reuter-telegram uit Madras meldt De kustvloot heeft van zwaar weer t«- lijden gehad. Vijf en zestig visschersvaai tuigen met een gezameulijke bemanning van 200 man, welke op 10 November naar zee waren gegaan, zyn niet terugge keerd. Een onderzoek is ingesteld. o— Talrtyke arrestaties in Spanje Men meldt uit Madrid In verband met de ontdekking van een complot zijn twee generaals, vier kolonels, vier commandanten, verscheidene subalterne officieren en vyftien onderofficieren gear resteerd. De samenzweerders hadden het voor nemen een militaire staatsgreep uit te voeren en de republiek uit te roepen. o— Twee gezusters doer een trein orerreden en gedood In het station vrn Contich, (Belgie) ge beurde een ernstig ongeluk dat het leven koste aan de twee gezusters De Baus. By 't binnenkomen van den trein naar Tienen wilde een der zusters die zich bei den naar de mat kt te Tienen begaven nog over de spoorlyn gaan. Haar zuster wilde haar grijpen en terug trekken. Beide meisjes werden echter ge grepen door de locomotief en vreeselyk vermorzeld. De dood trad ook onmiddel lijk in. De verslagenheid door deze ramp die aan twee jeudige meisjes het leven kostte, is groot in 't dorp. o— Een paar duizend man Russische (roepen door muitende Chineesche troepen afgemaakt Troepen uit de provincie Sjantoeng zyn aan het muiten gesiagen. Zy vielen de brigade Russische troepen, welke poogde den opmarsch van Woe-pei-Foe's strijd krachten te stuiten, in den rug aan en hakten die strijdkrachten in de pan. De Russische brigade lelde 300 man met een gepantserde auto. Van dezen werden de meesten, w. o. ook de beman ning van de auto, afgemaakt. Ze bleven zonder dat hun medische bijstand werd geboden, op het slagveld liggen tot ten laatste buitenlandsche doktoren uit Tsinanfoe kwamen opdagen. Deze doktoren hadden zich met den grootsten moed in de ge vechtszone gewaagd. o— Inbreker uit het raam geworpen Een Wolfftelegram uit Berlijn meldt Een inbreker, die in een kamer dei- eerste verdieping van het hotel Kaisenhof was binnengedrongen, werd door den al daar verblyvenden directeur van een ver zekeringsmaatschappij, Hollinger, via het open venster op straat geworpen. Zwaar gewond werd de inbreker van den grond opgenomen en door de politie gearresteerd. Volgens de ïB Z. a. M.c heeft men hier te doen met een beruchten inbreker, stoker Kassner, die eerst een maand ge leden uit de gevangenis te Luckau ont snapt was. De indringer is zoo ernstig gewond, dat men nauwelyks op zijn behoud rekent. De burgemeester ran Sofia vermoord Volgens te Berlyn ontvangen berichten uit Sofia, is George Madjarof, de burge meester voor het raadhuis neergeschoten door Tomof, den onlangs ontslagen directeur van de stedelijke badinrichting. Nadat Tomof zich overtuigd bad, dat zijn daad gelukt was, pleegde bij zelfmoord. De mummie ran Toet-ank-amea De mummie van Toet-ank-amen is uit zijn om windselen gehaald. Het lichaam was bedekt met goud en gouden platen op hart en longen. Er lag een groote gouden doek naast het lichaam. O— Een staatsgreep ia China Te Peking, waar de Christen generaal Feng heer en meeeter is, wordt ieder oogenblik een staatsgreep tegen het hui dige bewind verwacht. Verschillende minis ters hebben reeds bij voorbaat hun ontslag ingediend en verscheidene ambtenaren, die tot de aanhangers van Tsjang Tso Lin behooren, zijn gevlucht. In verband met de onrust te Peking heeft het Japansche kabinet beraadslaagd over de maatregelen, welke dienen te worden genomen ter bescherming van leven en eigendom van Japanners in China. Een aantal snelle kruisers wordt gereed gehou den om naar China te vertrekken als dat noodig mocht blyken. veroorzaakt door branden, snijden of stoo- teh, moeten dadelijk met Akker's Klooster balsem behandeld worden. Deze voortreffen lijke balsem is niet alleen bloedstelpend en pijnstillend, maar <}iji\ zuiverende en antiseptische werking voorkomt zweren, terwijl zijn geneeskracht verrassend is. Zorg steeds Akker's Kloosterbalsem in huis te hebben, het kan U dagelijks te pas komen. De Engelsche duikboot „H 1" verloren 68 man omgekomen Uit Londen meldt men De duikboot »M 4« is met man en muis vergaar. De »M 4« verliet Ports mouth vorige week Maandag met bestem ming naar Gibraltar. De »M 4« nam met andere duikbooten uit Portsmouth, Portland en Plymouth deel aan duikoefeuingen, in samenwerking met vliegtuigen uit Portland. Tydens den morgen ging er in het kanaal een zware zee, gepaard gaande met een krachtigen Oostenwind, doch het zicht was goed en over het algemeen achtte men het weer niet van dien aatd, om de oefeningen uit te stellen. Tegen den avond werd het weer kalmer. Alle schepen, o.a. die van de duikboot afweet flottille, mynenleggers enzmet hydrophroons aan boord, hebben naar de vermiste boot gezocht. Een telegram uit Londen meldt nader Het onderzoek naar den vermisten on derzeeër »M 4« door mynenvegers en andere schepen wordt nog voortgezet. Op den bodem van het te onderzoeken gebied bevinden zich verscheidene wrak stukken, maar geen daarvan is nog door de schepen als het vermiste vaartuig ge ïdentificeerd. Onder de marine-duikers bestaat veel geestdrift om onder water onderzoekingen te doen, doch het water is zoo diep, dat het byna zeker is, dat de »M 4« op den bodem der baai ligt en daardoor door duikers niet kan bereikt worden. De Duitsche regeering, die over een speciaal toestel beschikt, waardoor men een groote diepte kan bereiken, heeft hulp aangeboden. Dit apparaat is uit Wihelms- hafen door het Engelsch oorlogsschip >Warchaund«, een der snelste torpedo jagers van de Engelsche vloot, naar de plek des ot.heils vervoerd. Deze daad der Duitsche marine-overheid wordt in officieele kringen te Londen zeer op pi ijs gesteld. Indien de omstandigheden gunstig zyn, zullen Duitsche duikers, die met dit spe ciale toestel vertrouwd zyn, afdalen en ieder der 5 wrakken onderzoeken. Indien zij daarby de »M 4* ontdekken, zullen zy natuurlyk alles voor een nauw keurig onderzoek ondernemen, doch het is mogelyk, dat met een ander enkele dagen gemoeid zullen zyn. Om slechts een voorwerp op zoodanige diepte te be reiken en te verkennen neemt alleen ten minste een dag in beslag. Hoewel alle hoop voor redding opgegeven is, gevoelt de overheid, dat het in alle opzichten voldoening zal schenken, indien het wrak op dit oogenblik zou kunnen worden ge vonden, wellicht zal dan ook eenig licht opgaan over de oorzaak van de ramp, waarover men thans geheel in het duister verkeert. Telegrammen van deernis, vooral met de betrekkingen der onderzeeërsbemanning, zijn ontvangen van den koning en den prins van Wales. 's BOSCH, 48 Nov. Op de markt rar heden werden aangevoeld 2045 stuks. 4470 3tuks hoornvee, 690 biggen, 44 zeugen, 74 schapen lammeren, 400 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f285 a f470, kalfvaarzen f275 a f450, magere ossen en koeien f 450 k f 265, vette ossen en koeien 4 e kw. 57g 2e kw 50 ct. p p., pinken f445 220, zeugen f 90 k f 440, biggen 1 2.504 f 2.75 p. w. schapen f 20 k f 45, lammeren f 20 a f 30. Handel vetvee iets trager, overigens goed. 's BOSCH, 48 Nov. Boter- en eierprijzen in de Boterhal. Boter f 4 25—4.40 per pond eieren 4246 cent per stuk. ROTTERDAM, 47 Nov. Ter veemaikt waren heden aangevoerd 207 paarden, 48 veulens, 4497 magere runderen, 530 vette runderen, 440 vette kalveren, 787 nuchtere kalveren, 62 graekalveren, 302 schapen of lammeren, 343 biggen, 40 bok ken of geiten, 44 overloopers. Prijzen per stuk van mager vee melk koeien f320 540, kalfkueien '340 500, stieren f450 500, pinken f430 480, graskalveren f vaarzen f 480270, paarden f200— 300, slacht- paarden f 400— 200, hitten f440240, veulens f 6090, biggen f 1248 biggen per week f 2 503.00, oveoopert- f 20-- 40, fok-nuchter» kalveren f 20 - 30, slacht nuchtere kalveren f4620. De Rotterdams* he elmelüng. Op de in ons Veiiingslokaat. W<> zierstraat 37 39, gehouden Vr<'np werden de volgende prijzen besteed Kipeieren 13 65 f 16 05 Idem (klein) f 7 50 -f44.25 Eendeieren f 8 60f 42.00 Aanvoer 30.000 stuks. GORINCHEM, 46 Nov. Op de heden gehouden St. Maartenspaarderimarkt warer. ruim 4600 paarden, veulens en hitten aan gevoerd, Er was geen enkele buitenlandsche paardenhandelaar aanwezig. Iu 3-jarige paarden ging nog al wat om Ook voor hitten en slachtpaarden was belangstelling De handel in beste paarden was slecht. De aanvoer op de Dinsdag gehouden veemarkt was beduidend hooger dan het vorig jaar. Nu werden aangevoerd 4437 stuks tegen het vorige jaar 4046. Hoewel ook op de rur.dveemarkt niet van een vluggen handel gesproken kan worden, was hier toch meer animo dan op de paardenmarkt. Naar melkvee was bepaald vee! vraag (de hooge melkprijzen zullen hier niet vreemd aan zijn) en de goede kwaliteiten gingen tegen styve prijzen van de hand. In het algemeen werden voor de goede kwaliteiten flinke prijzen besteed, zonder dat gezegd kon worden dat alles vlug van de hand ging. De pryzen waren als volgt Zware kalf koeien f 350—500 Melkkoeien 300400 Kalfvaarzen t 465 250 Guistevaarz-n 450 - 200 Vaarkoeien 250 - 300 2j jarige Ossen 225300 4| jarige Ossen 440200 4I-jarige Stieren 440490 Graskalveren 60—425 ZALTBOMMEL, 47 Oct. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 57 biggen, prys van f44 tot f24 46000 eieren, prijs p. st, 43 a 45 ct. 800 K.G. boter, prijs per half K G, roomboter f4 40, boerenb. f4.45. Op de najaar8veernarkt was geen vee aangevoerd, in verband met de groote Sf. Maartens veemarkt te Gorinchem. Betrapt De Bloemendaalsche politie heeft 's mor gens om half vyf op heeterdaad betrapt 'n inbreker, toen deze trachtte in te breken in de villa »Mignon« in het Duinlustpark aldaar. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De politie vermoedt in hem den dader te hebben van de vele inbraken, in de laatste weken te Haarlem en omgeving bedreven. o— By de jacht aangeschoten Toen dezer dagen de landbouwer H. te Bruinisse op een perceel bouwland onder de gemeente Oosterland op fazanten aan het jagen was, kwam juist, toen hij een tweetal schoten op een fazant loste, d landbouwersknecht V. met een gespan eei. aanliggend perceel bouwland oprijden. Deze werd door de hageikorr^s o'er mate in de handen en het been getroffen, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Ook de paarden kregen hagelkorrels in de huid, Verdronken T. KoniDgs, te Zevenbergen, is Maandag ochtend, terwijl hij met twee andere bezig was suikerbieten per vlet door de haven naar de fabriek te vervoeren, van die vliet in de haven gevallen. Hij bleef met zyn kleeren aan een haak onder de vlet vast zitten, zoodat men hem niet spoedig genoeg uit het water kon krijgen. De man is verdronken hij laat een weduwe reet 8 kinderen achter. o— Een drama Zondagnacht, over twaalven, heeft zich, naar de »Te!.« meldt, in een logement aan de Oudezyds Voorburgwal te Am sterdam een drama afgespeeld, dat zoo vlug in z'n werk is gegaan, dat tot dus verre nog niemand de juiste toedracht er van aan de politie kon beschryven. In dit logement vertoeven tal van gepensionneerde Oost-Indische militairen. Tot voor eenige jaren stond juffrouw De W. aan het hoofd van de zaak zy werd daarbij geassisteerd door eenige broers, die toezicht op de oud militairen hielden Daarna trouwde zij met «en zekere S., hetgeen niet geheel naar Jen zin van de gebroeders was. Er kwamen haken en oogen en ten slotte ontstond een veete. Zondagnacht heeft nu een der broers zijn zwager met een broodmes in den on derbuik gestoken de man werd ernstig gewond en hij werd per ziekenauto naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij ter stond is geopereerd. Het bleek, dat hij ook een messteek in een van de dijen had. De W. is aangehouden. Nader meldt men, dat S. aan de ge volgen is overleden. Een vechtpartij f® Wassenaareen sterfgeval Zaterdagavond heeft te Wassenaar in de Papelaan een vechtpartij plaats gehad, waaraan verschillende personen hebben deelgenomen. Onder hen was de 25 jarige bakkersknecht J. G. M, uit Leiden. Deze sloeg tijdens de vechtpartij op de vlucht en kwam daarbij in een sioot terecht, waar hij zich wist uit te werken. Na een tydje op een weiland te hebben gelegen, is hy r aar de politie gegaan, waar hy klaagde over buikpijn. Een onmiddellijk ontboden geneesheer achtte overbrenging tiaar een ziekenhuis noodig, waarom hij naar het Sf. Elisabelh-gasthuis te Leiden werd ver voerd, waar hij denzelfden nacht is over leden. Op verzoek van den burgemeester van Wassenaar heeft de politie te Leiden be slag op het lyk geiegd. Of de dood het gevolg is van mishan deling of gevatte koude, zal door de ge rechtelijke schouwing moeten worden uit gemaakt. Reeds zijn verschillende personen, die aan deze vechtparty hebben deelgenomen of erby tegenwoordig zyri geweest, in verhoor genomen. De Olfieier van Justitie te 's-Öravenhage leidt zelf het onderzoek. O Een sneeuwbal die aankwam Een 45-jarig meisje van den herbergier V. te Blaricum werd door 'n evenouden knaap met een sneeuwbal, vermoedelijk met zand, tegen haar neus geworpen. Hierbij brak zij op twee plaatsen haar neusbeen. Hevig bloedend werd zij op medisch advies onmiddellijk naar het zie kenhuis te Hilversum vervoerd, waar zy door twee doctoren in behandeling werd genomen. Aangezien de ouders van den knaap niet genegen waren langs mirsneiyken weg de kosten van een en ander te dragen, is proces-verbaal opgemaakt. o— Orerreden en gedood To Kslder, gem Bsrgh, is het 7-jarige zoontje van den heer Lucassen, toen het uit school kwam, door verkeerd uitwijken, door de auto vad den veearts Hoogland overreden. Het jongetje is kort daarop aan de bekomen wonden overleden. Negenhonderd sollicitanten Naar wordt medegedeeld zoaden er zich voor de betrekking van knecht aan de Provinciale Griffie te Leeuwarden reeds ongeveer 900 sollicitanten hebben aaügemeid. Honderd voor één Voor de Januari te Lutterade te openen Christelyke school hebben zich over de 200 sollicitanten aangemeld. Voor de Chr. school te Ouderkerk a. d. Usel 470 en voor de nieuw - Christelyke school te Bergen (N.-H.) voor h-« fd 69 en voor onderwijzeres 432. o— Zeer onvoorzichtig Te Schore zette een man een kruik met koffie op de kachel, op welke kruik een kurk zat. De kurk vloog op een gegeven oogenblik van de kruik de man kreeg den warmen inhoud in het gelaat, waardoor hy vry ernstige brandwonden bekwam. -o— Kidtwsblad y////j7^//AYMY/A'YM Wonden ■wartat wwr inv -•> «mkolvuk" -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 5