NUTTIG 'Hicola.as-Ca&eau hi, ïïicol Firma L. J. VEERMAN. Swa.n. Mont Blanc Bekendmaking Plaatselijk Nieuws. de 5-tons vrachtwagen aan. De wagen begon te loopen en \Y. raakte tusschen deuren en auto be kneld. De deuren bezweken en W. werd in zwaar gewonden toestand in 't ziekenhuis opgenomen. De toestand van den getroffene is zeer zorgwek kend. IJsongeluk. Vrijdagmiddag te 5 uur vermaak ten zich een groepje jongens op hel ijs Piet schaatsenrijden op het Lij- zerven onder de gemeente Boxtel. Waarschijnlijk reden door de duis ternis twee jongens in een wak. Door toegeschoten hulp kon een der jongens gered worden, doch de bijna 14-jarige Jan v. d. Eerdenver- dronk. o— Een honderdtwee-jarigc. De oud-onderofficier J. M. Timp te Utrecht vierde Zaterdag zijn 102e verjaardag. Hij is de oudste inwoner van Utrecht. DE VOORZITTER VAN HET HOOFD- STEMBUREAU in de gemeente HEUSDEN, brengt ingevolge art. 18a der Gemeente wet ter openbare kennis, dat door hem op Vrijdag 27 November 1925, des voor middags 10 uur, ten stadhuize in het openbaar zitting zal worden gehouden ter benoeming van een opvolger in de plaats opengevallen in den Gemeenteraad alhier, doordat de heer J. H. Roza zijn benoeming niet heeft aangenomen. Heusden, 16 November 1925. De Voorzitter van het Hoofdstembureau voornoemd, H. J. VAN EGGELEN. Voor Dames- en Kinderconfectie is de Firma TAVERNE DE MEERE, Hinthamerstraat 69, 's-Bosch, voor deze Omstreken het beste en voordeeügste adres. Hemden. Onze stadgenoot I. M. v. der Pol is benoemd uit de vele sollicitanten als leeraar in teekenen en schilderen aan de avond Ambachtsschool van Oss en Om streken, wel een bewijs dat gen. heer zoowel techn. als theoret. hoog staat aan geschreven. De inlevering van Ryksgoederen voor de lichting 1910 zal voor deze ge meente plaats hebben op Woensdag 9 De cember 1925 des voormiddags 11 uur. De Directeur-Generaal der Poste rijen en Telegrafie vestigt de aandacht op de uitgifte van de by het Wereldpostver drag van Stockholm vastgesteldeidenti teitskaarten, welke hier te\lande, bij aan vraag met bijgevoegde fotografie (afmetin gen pl.m. bij 6. c. m.) verkrijgbaar zijn doortusschênkomst van alle kantoren der Posterijen. De prijs bedraagt 10.40. De geldigheidsduur is vastgesteld op 3 jaar. Het gebruik van deze kaarten in binneu- en buitenland wordt in het bijzonder aan bevolen. Blijkens het provinciaal blad zullen door de Provincie Noord Brabant in het jaar 1926 de volgende opcenten op de Rijksbelastingen worden geheven 28 op- kasteel van Iverlor brengen. Toen hij daar aankwam zag hij er vreeselijk bleek uit, met roocle randen om de oogen. In den trein had hij er over ge dacht welke houding hij moest aan nemen tegenover zijn moeder. Het was hem duidelijk, dat de oude vrouw niets moest weten, van wat er gebeurd was. Zij hield veel van Hélène, nog meer van d en kleinen Jean, zij zou niet willen gelooven aan de on trouw van haar schoondochter. Toen hij dan ook bij zijn moeder kwam, vertelde hij aan deze, dat hij alleen was gekomen om haar te be zoeken. De oude mevrouw de Iverlor was natuurlijk uitermate verheugd haar zoon, na zoo lange afwezigheid te rug te zien. Alleen begreep zij maar niet, waarom hij zijn vrouw en zijn zoontje niet had meegenomen. Me dunkt, Georges, je zoudt geen oogenblik zonder die beiden kunnen, zeide zij, terwijl zij zijn hand in de zijne hield en hem in de oogen keek. Hij deed zijn best zich te veront schuldigen, hij had zoo'n verlangen gehad om zijn moeder terug te zien, beweerde hij, en had niet kunnen wachten tot zijn vrouw gereed was. Maar ondertusschen martelde zijn moeder hem met haar vragen. (Wordt vervolgd.) centen op de Grondbelasting24 op de Personeele belasting 6 op de Vermogens belasting er, 6 opcenten op de Inkomsten belasting. Almkerk. Op Vrijdag 20 Novem- ber, werd alhier de verbouwde Ger. Kerk in gebruik genomen, voor welke gelegenheid velen, ook van elders waren opgekomen. Bij 't begin der godsdienstoefening werd door de gemeente gezongen Ps. 84 vers 1, waarna gelezen werd Efeze 2. Hier na ging Ds. de Jong voor in gebed, waarna Ps. 68 vers 10 werd gezon gen. In 'tkort werd hierna doorDs. de Jong eenige bijzonderheden om trent de vroegere geschiedenis der kerk medegedeeld, waarin Z.Eerw. liet uitkomen, dat de scheiding uit de Herv. Kerk doordat deze, en de R. K. Kerk waren afgeweken, 90 jaar geleden heeft plaats gehad, het welk, aldus spreker, Gods werk was. Terwijl in 1873 de Gemeente van Nieuwendijk en Almkerk, 2 afzon derlijke gemeente's werden en zoo doende de scheiding alhier een vol dongen feit werd. Ook bracht spr. naar voren dat 8 Eebr. 1874 Ds. Lam pen van Sleeuwijk voor 'teerst al hier in den dienst des Woords voor- ging^ waarna Ds. de Jong als tekst voor deze uren koos 1 Petr. 2 vers 4 en 5. Door Z.Eerw. werd in 't bij zonder stilgestaan ten le Het funda ment waarop het Godshuis rust; ten 2e Het karakter welk 't Godshuis Godshuis draagt en ten 3e Het doel welk het Godshuis beoogd. Als Lus- schenzang werd hierna gezongen Ps. 118 vers 11. Na de predicatie zegt spreker dat ook was uitgenoodigd Ds. W. Bosch vroeger predikant alhier, doch aan deze uitnoodiging om verschillende reden niet was voldaan. Z.Eerw. bracht de kerkeraad har telijk dank voor de bemoeiingen, waarvoor veel overleg is noodig ge weest. In 't bijzonder bracht spr. zijnen dank namens de kerkeraad, aan de heeren Gebr. Koekkoek voor 't belangloos afslaan van plaatsruim te tijdens den verhouw der kerk. Vervolgens werd een woord van dank gebracht aan de meisjesver - een. voor 't passend omhulsel van het Do op vond aan de kerk geschon ken. Üok werd niet vergeten dhr. Buizer en de verdere ambachtslieden die tijdens den verbouw aan de kerk waren werkzaam geweest. Ook werd dank gebracht aan de afgevaardigden van de Classis en aan den verte genwoordiger van het Burgerlijk ge zag. Tenslotte bracht Z.Eerw. een woord van dank aan de Gemeente, daarbij voegende dat de offervaar digheid van de gemeente nooit is achtergebleven, terwijl spr. hoopte dat de dankbaarheid van de gemeen- zich zou kunnen uiten in de thans gehouden collecte, waarhij de Ge meente zong Ps. 89 vers 1, 7 en 8 Hierna werd door Ds. de Bruin van Nieuwendijk een woord gespro ken, waarin spr. naar voren bracht, dat liet éen hij zonder voorrecht voor hem is, vanaf deze plaats zijn geluk- wensehen van deze gemeente over te brengen. Spr. zegt blijde te zijn met de blijden. Hoewel Z.Eerw. niet een officiéél© opdracht van de clas sis heeft, toch kan het spr. niet na laten namens dit college zijn geluit- wensch over te brengen, waarna hij nog eenige bijzonderheden meedeeld uit (de notulen van de jaren der schei ding van Nieuwendijk naar Alm kerk, en verzocht hierna de Gemeen te te zingen Ps. 122 vers 3. Ten slotte komt nog aan 't woord Ds. Kapel van Andel, welke ook de gemeente van harte gelukwenschte met hun vernieuwd kerkgebouw, spr. zegt waar eenheid is in smart, is ook eenheid in vreugde. Hierna richt spr. nog een woord-tot Ds. de Jong, waarin hij de hoop uitsprak dat Z.Eerw. nog vele jaren als herder en leeraar in 's Heeren Koninkrijk mag werkzaam zijn, en dat de Heereuw moge oudersteune met energie en blijdschap, aldus spreker. Jüs. de Jong dankte voor het tot hem gesprokenen en sloot deze gods dienstoefening ,met dankgebed en ver zocht de gemeente staande te zingen Ps. 72 veris 11. De collecte Woensdagavond in de Herv. Kerk gehouden ten bate v. ;h. Ziekenfonds, tijdens het dank- uur voor 'tgewas bracht f81 op. De heer Dekker is naar wij vernemen gekozen als voorzitter v. d. Herv. J ongel, vereen. „Eben Ha- ezer". Naast de Herv. Kerk alhier is door een gever, die onbekend wenscht te blijven, een zeer doel matige fietsenbergplaats aangebracht tot groot gerief van hen, die per fiets de kerk bezoeken. Ammerzoden. De pluimvee ver. Nut en Sport heeft liet initiatief ge nomen tot het organiseeren van een tentoonstelling. Een bestuur werd reeds gevormd, teneinde de voorbe reidende werkzaamheden ter hand te nemen. De tentoonstelling zal vermoede lijk worden gehouden omstreeks 15 Januari a.s. en zal twee dagen duren met een voorafgaanden openingsa vond. Aalst Het schijnt dat er dezen winter veel voorraad van bunsings is. Aan een arbeider alhier mocht het gelukken op een dag met zijn hond er een zestal van deze diertjes te vangen welke voor f 5 per stuk van de hand werden gedaan. Voor zeker een mooi buitenkansje. Aalburg. Terwijl de zoon van de Wed. L Wijgers op zijn rijwiel gezeten de stoep, welke pas gegrint was, afreed, kwam bij te vallen waardoor hij zich zoo danig aan zijn arm bezeerde, dat hjj zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. Capelle. Vorige week Vrijdag en Zaterdag werd op het voormalig raadshuis alhier de door den te de zer plaatse bestaanden dameskrans georganiseerden bazar gehouden ten bate der afdeeling Sprang-Capelle, van het Groene Kruis, die in alle opzichten geslaagd mag heeten. De opening van dézen bazar had j. 1. Donderdagavond lialf acht in tegen woordigheid van een groot aantal belangstellenden plaats door den Edelachtb. heer Meijer, Burgemee ster der gemeente Sprang-Capelle, die'in welgekozen woorden den da mes van den krans dank bracht voor het mooie werk, dat zij in het be lang van het Groene Kruis verricht ten en hij hoopte dat deze bazar even goed mocht slagen als die van 1923. Namens den dameskrans be dankte mej. N. Treffers, presiden te der vereeniging, in hartelijke be woordingen den Burgemeester voor zijne bereidwilligheid om ook de zen Dazar te openen. Hierna was gelegenheid om verschillende stands te 'bezichtigen en het bleek, dat de ze keurig verzorgd waren, in het bijzonder de thee- en koffiekamer van de .firma Van Ravenswaaij uit Gorinchem. De talrijke verkoopsters bij de verschillende stands maakten goede zaken, terwijl van de attrac ties, zooals vischspel, sjoelbak, ge- luksrad, grabbelton, e.a. een druk gebruik werd gemaakt. Ook Vrij dag jen Zatardag mocht de bazar zich in een druk bezoek verheu gen, vooral in de avonduren was liet onnoemelijk druk, Zaterdag avond zelfs zoo druk, dat men ge noodzaakt was zoo nu en dan de deur te sluiten. Begrijperlijkerwijze werden dan ook goede zaken ge maakt, terwijl den geheelen tijd een prettige, gezellige stemming in de zaal heerschte, waartoe ook de heer A. Cové met zijn pathéfoon niet weinig heeft bijgedragen. Hoewel nog geen officieele cijfers bekend zijn, toch gelooven we afgaand op de bedragen, welke wij reeds hoor den noemen, dat het totaal der ont vangsten een flink bedrag bedraagt en we meenen dat een woord van lof (aan Mej. Treffers en haren staf van medewerksters, op wier initia tief deze bazar weder is georgani seerd hier niet misplaatst is en we hopen, dat zij nog vele malen der gelijke bazars mogen organiseeren tot heil van de Groene Kruis afd. van Sprang-Capelle. De postduiven vereeniging „De Luchtpost" ;aan den Loonschèndijk heeft het voornemen op 1 Jan. e.k. in bet vergaderlokaal in de O. L. school in de Nieuwstraat alhier een duivententoonstelling te houden, waarvoor prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld. Bij de j.l. Zondag gehouden verkiezing van kerkeraadsleden inde Geref. Kerk alhier werden de heeren H. Kerst en K. Alblas, respectieve lijk als ouderling en diaken gekozen. Drnnett. Veiling van 19 November. Goudreinette 1522 cent per K.G Bellefleuren 12—19 Ossekoppen 7—15 Paradjjs 10—15j Sterappel 1018 Campagne zoet 10—14 Zon zoet 1115 Bellefleuren zoet 8—11 Juin 6 9J Spruitjes 14—20j Witlof II 14—18 Wortelen Knolraap Witte Kool 1 12| per stuk Roode 1 7 td Savoije 1 6 Boeren 1 2 Andijvie J—2 Kroten 2 3 per bos Peen 3—4 Schorsenneren 10—13 Selderie 9 14J Preij 14—27 Elshout. Zondag gaf de Dames- tooneelclub alhier, eene tooneelvoor- 1| 2| 1 lg 5» stelling met medewerking van Fan fare en Liedertafel, te half zeven in de zaal der J ongel, vereen. Nadat de Fanfare eenige nummers ten beste had gegeven, werd opge- voera „De les van het leven", too- neelspel in 2 bedrijven door v. d. Sande. Dit, zich in betere kringen afwikkelend tendenz stukje, ken merkte zich door beschaafd spel van de executanten. Hierop werden door de Liederta- fel op verdienstelijke wijze een paar zangnummers ten gehoore gebracht, waarna een oorspronkelijk blijspel in 3 bedrijven door Reider voor het voetlicht kwam, getiteld „De familie Schelvisch", een blijspelletje volJor- daanleven, waarin het plat Amster- damsch dialect, hoewel niet volko men, toch knap werd geëmiteerd en de geestige situaties een onbedaar lijk lachsucces hadden. Het zou te lang worden om de prestaties van alle uitvoerenden, te beschrijven, met toewijding is door allen geacteerd, allen waren hunne rollen ingeleefd en deden hierdoor dan ook deze uitvoering volkomen slagen. De regisseur komt een woord van lof toe voor de verzorgde mis- en iscène en grime. Het talrijke publiek, de zaal was méér dan gevuld, was zeker een be wijs, dat de Damestooneelclubgroo- te ,sympathie in Elshout en omge ving geniet. Dat zij ons spoedig met haar leerrijk en opbeurend spel we der vergaste, is zeker aller wensch. Genderen. Vrijdagavond a. s. zal er 'in Iele oude chr. school een radio avond worden gegeven, er zullen o. m. optreden de fam. Speenhof en een nutslezing door prof. dr. C. Easton, over de sterrenwereld. De prijzen worden zeer laag gesteld, zoodat ie dereen in de gelegenheid is, deze le radio-avond bij te wonen. 'sGravemoer. Ten verzoeke van de Chr. Jongel, vereen, zal Donderdag avond om 7 uur in de Geref. Kerk alhier optreden de heer de Boer, cand. te Amsterdam, met het onder werp „De lachende Leeuw". Gameren. Zondag maakte ds. Leen- mans, predikant hij de Ned. Herv. Gem. bekend, dat hij voor 't beroep naar Werkhoven heeft bedankt. Na beëindiging der godsdienstoe fening werd Z.Eerw. in hartelijke bewoordingen toegesproken door ou derling v. Krieken en werd den be minden leeraar als blijk van ingeno menheid met zijn besluit toegezon gen Psalm 134 vers 3. Meeuwen. Het aangekondigd concert ter gelegenheid van de trekking der loting, ten bate van de muziekvereeniging ïKunst en Vriendachapc in het Café Smits kon niet doorgaan wegens gemis van de noodige toestemming. De trekking werd daarom gehouden in de repetitiezaal van de vereeniging. De belangstelling was zeer groot. De trekking had plaats onder toezicht van de heeren Van Buuren en de Graaff en de beide veldwachters. Na een kranigen marsch en een kort openingswoord door den heer Van Buuren, werd overgegaan tot trekking, waarvan de uitslag was als volgt No. 200 een borstelhanger. 452 rywiellantaarn. 456 voetpomp. 198 tekst. 664 stofblik. 23 electr. zaklantaarn. 632 rood achterlicht. 86 stofblik. 326 tuinhark. 229 schilderij. 437 zandlooper. 615 kolenschop. 377 koffiepot. 547 theeblad. 573 bonbonnière. 127 koekpan. 585 theepot. 700 kolenschop. 357 2 schilderijtjes. 473 kaarslantaarn. 648 rookstel. 655 t zandlooper. 429 bus carbid. 672 fiets. 317 tekst. 557 lekb. petroleumstel. 484 zaklantaarn. 299 2 beeldjes. 347 tekst. 397 doosje carbid en fleschje olie. De gelukkige winner van de hoofdprys, het rywiel, was de heer Tuit te Capelle. Ncderhemert. Bij Kon. besluit van 18 November is opnieuw benoemd met ingang van 4 December tot burgemeester dezer gemeente C. W. van Ommeren. Rijswijk. Op Vrijdag 27 Nov. a.s, zal alhier plaats hebben de verkie zing van 7 leden van de comm. Uit de ingezetenen als bedoeld in art. 131 der Gem.-wet, aan welke comm. zal worden voorgelegd een door Ged. Staten van deze provincie opgemaakt ontwerp van wet tot vereeniging van de gemeenten Rijswijk en Giessen. Op dien dag kunnen van des mor gens; 9 tot des nam. 4 uur ter secre tarie dezer gemeente opgave van can- didaten worden, ingeleverd. Formulieren voor de opgave zijn vanaf 21 Nov. ter Secretarie koste loos verkrijgbaar. Sprang. Terwijl j.l. Maandagmor gen den landbouwer V. uit Tilburg met een vracht stroo ons dorp pas seerde kwam het paard te vallen, waardoor de burri's braken en het paard aan kop en pooten eenige ver wondingen opliep. Ook de voerman werd aan een zijner handen gewond. Met vereende krachten wist men het paard uit zijn benarde positie te verlossen. A.s. Zondagmiddag hoopt Ds. Wolthers zijn afscheidspredikatie te houden. Naai' wij vernemen zal de te houden openbare vergadering Don derdag a.s., uitgaande van de Chr. Best. Bond staan onder leiding van Ds. J. Snoek, welke ook de openings rede zal uitspreken. Heden Woensdagavond zal bij de Ned. Herv. Gem. de verkiezing plaats hebben voor 2 notabelen. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren Meijer en Vos. Veen. Aan de weegbrug alhier wer den totaal afgeleverd 330.000 K. G. suikerbieten. Aan den landbouwer D. alhier welke sedert enkele weken een pink miste is het tot heden nog niet mo- gen gelukken dezen op te sporen. Nu het vee van den Rijswaard is gehaald bleek het dat er nog een beest was welke geen eigenaar had. Deze heeft D. thans gestald tot de rechtmatige eigenaar zich heeft aangemeld. Woudrichem. Veiling van 20 Nov. Aangevoerd 1740 K.G. appelen, 3 K.G. peren, 4500 stuks nooten. Pryzen als volgt Goudreinette I 1415 cent per K.G. II 610 Zure bellefleur I 1522 II 811 Ossekoppen 10-11 Huismanszoet 811 Zotte bellefleur 10—12| IJsbouten 35 Noten 40 cent per 100 stuks. Zaterdagavond 28 Nov. zal door den Veilingmeester de laatste zitting worden j gehouden voor uitbetaling. Na dien datum kan afrekening plaats hebben na afloop der veiling, die gehouden wordt des Vry- dags v.m. 10 uur. Voor de vacante betrekking voor onderwijzeres aan de 2de openbare school alhier hebben zich niet minder dan 35 sollicitanten aangemeld. De inlevering van militaire goederen enz. door de verlofgangers van de lichting 1910 zal, voor zooveel deze gemeete be treft, plaats hebben op Dinsdag, 1 Decem ber a.s., des voormiddags 10.30 uur in het gymnastiek lokaal der le openbare school alhier. Belanghebbenden worden opmerk zaam gemaakt dat aangiften tot het doen van huisslachtingen ten minste 4 dagen voor de slachting ter gemeente-secretarie tusschen 9.30 en 10 uur v.m. moeten plaats hebben. Znilichem. Dinsdag j.l. had een al- gem. vergadering der leden van het fan farecorps plaats. Met hoofdelijke stemmen werd een parig besloten den heer A. v. Boggelen, (die in hun midden was) als directeur voor dit muziekcorps te benoe men. De heer van Boggelen die voorheen ruim 3 jaar aan 't hoofd van deze ver eeniging heeft gestaan, is door de benoe ming geheel in zijn eer hersteld. EEN ZEER EN TEVENS PRACTISCH J IS EEN EN VULPENHOUDER. Prijzen vanaf f7.tot f20.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1925 | | pagina 2